Курчатов қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 12/84-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26257 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1- тармағы 1) тармақшасына, шешіміне сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 736 114,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 493 266,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 306,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 313,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 219 229,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 758 326,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 212,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 212,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 598,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 59 810,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 30.11.2022 № 25/157-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете города Курчатов на 2022-2024 годы
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2021 года № 12/84-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26257
В соответствии cо статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 736 114,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 493 266,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 306,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 313,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 219 229,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 758 326,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -22 212,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 212,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 37 598,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 59 810,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Курчатовского городского маслихата области Абай от 30.11.2022 № 25/157-VII (вводится в действие с 01.01.2022).

2. Қала бюджетіне Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 25825 нөмірімен тіркелген) шешімімен белгіленген әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативі 2022 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.

2. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленных решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 25825).

3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 30 337,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 63 686,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 11.07.2022 № 18/125-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 217 977,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2022 год в сумме 30 337,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 63 686,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.07.2022 № 18/125-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 217 977,0 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 11.07.2022 № 18/125-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қалалық мәслихатының хатшысы Б. Тажиев
Курчатов
қалалық мәслихатының
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 12/84-VII шешіміне 1 қосымша
Курчатов қаласының 2022 жылға арналған бюджеті

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.07.2022 № 18/125-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Курчатовского городского маслихата Б. Тажиев
Приложение 1 к решению
Курчатовского
городского маслихата
от 29 декабря 2021 года
№ 12/84-VII
Бюджет города Курчатов на 2022 год

206 236,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
34 743,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
34 743,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
171 493,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
171 493,0
2
Қаржылық қызмет
618,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
618,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
618,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
142 834,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 914,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 914,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
24 002,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 002,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
34 769,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 769,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
36 149,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 149,0
02
Қорғаныс
6 839,0
1
Әскери мұқтаждар
6 839,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 839,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 839,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
86 344,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 505,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

206 236,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
34 743,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
34 743,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
171 493,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
171 493,0
2
Финансовая деятельность
618,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
618,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
618,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
142 834,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 914,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47 914,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
24 002,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
24 002,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
34 769,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
34 769,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 149,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
36 149,0
Оборона
6 839,0
1
Военные нужды
6 839,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 839,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 839,0
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 500,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 500,0
Социальная помощь и социальное обеспечение
86 344,0
1
Социальное обеспечение
2 505,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)