Үржар ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үржар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 12-162/VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 желтоқсанда № 25994 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 22.12.2022 № 22-366/VII шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 22.12.2022 № 22-366/VII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ :
1. Үржар ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 393 637,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 142 253,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 750,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 785,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 218 849,3 мың теңге;
2) шығындар – 12 405 235,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 296,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 323,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 027,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 042 894,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 042 894,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 64 323,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 027,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 011 598,2 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Үржар аудандық мәслихатының 22.06.2022 № 16-264/VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 808 997,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылдық округі – 27 069,0 мың теңге;
Ақшоқы ауылдық округі – 28 024,0 мың теңге;
Алтыншоқы ауылдық округі – 34 881,0 мың теңге;
Барқытбел ауылдық округі – 28 713,0 мың теңге;
Бахты ауылдық округі – 32 509,0 мың теңге;
Бестерек ауылдық округі – 31 649,0 мың теңге;

О бюджете Урджарского района на 2022-2024 годы
Решение Урджарского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2021 года № 12-162/VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 25994. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 22.12.2022 № 22-366/VII.
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 22.12.2022 № 22-366/VII (вводится в действие с 01.01.2023).
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Урджарского района на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 393 637,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 142 253,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 750,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 785,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 218 849,3 тысяч тенге;
2) затраты – 12 405 235,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 296,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 323,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 027,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 042 894,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 042 894,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 64 323,0 тысяч тенге;
погашение займов – 33 027,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 011 598,2 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Урджарского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.06.2022 № 16-264/VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 808 997,0 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому сельскому округу – 27 069,0 тысяч тенге;
Акшокинскому сельскому округу – 28 024,0 тысяч тенге;
Алтыншокинскому сельскому округу – 34 881,0 тысяч тенге;
Баркытбельскому сельскому округу – 28 713,0 тысяч тенге;
Бахтинскому сельскому округу – 32 509,0 тысяч тенге;
Бестерекскому сельскому округу – 31 649,0 тысяч тенге;

Егинсу ауылдық округі – 32 047,0 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 31 217,0 мың теңге;
Жаңа тілек ауылдық округі – 29 819,0 мың теңге;
Жоғарғы Егінсу ауылдық округі – 25 291,0 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округі – 29 472,0 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округі – 31 897,0 мың теңге;
Қарабұта ауылдық округі – 29 060,0 мың теңге;
Қаратал ауылдық округі – 34 630,0 мың теңге;
Қаратұма ауылдық округі – 28 769,0 мың теңге;
Келдімұрат ауылдық округі – 29 284,0 мың теңге;
Көкөзек ауылдық округі – 25 946,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округі – 23 683,0 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі – 31 882,0 мың теңге;
Көлденең ауылдық округі – 26 227,0 мың теңге;
Қарақол ауылдық округі – 29 777,0 мың теңге;
Қоныршәулі ауылдық округі – 39 739,0 мың теңге;
Мақаншы ауылдық округі – 33 648,0 мың теңге;
Науалы ауылдық округі – 34 312,0 мың теңге;
Салқынбел ауылдық округі – 29 373,0 мың теңге;

Егинсуйскому сельскому округу – 32 047,0 тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу – 31 217,0 тысяч тенге;
Жана Тилекскому сельскому округу – 29 819,0 тысяч тенге;
Жогаргы Егинсуйскому сельскому округу – 25 291,0 тысяч тенге;
Кабанбайскому сельскому округу – 29 472,0 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 31 897,0 тысяч тенге;
Карабутинскому сельскому округу – 29 060,0 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу – 34 630,0 тысяч тенге;
Каратуминскому сельскому округу – 28 769,0 тысяч тенге;
Келдымуратовскому сельскому округу – 29 284,0 тысяч тенге;
Кокозекскому сельскому округу – 25 946,0 тысяч тенге;
Коктальскому сельскому округу – 23 683,0 тысяч тенге;
Коктерекскому сельскому округу – 31 882,0 тысяч тенге;
Колдененскому сельскому округу – 26 227,0 тысяч тенге;
Қаракольскому сельскому округу – 29 777,0 тысяч тенге;
Қоныршаулинскому сельскому округу – 39 739,0 тысяч тенге;
Маканчинскому сельскому округу – 33 648,0 тысяч тенге;
Науалинскому сельскому округу – 34 312,0 тысяч тенге;
Салкынбельскому сельскому округу – 29 373,0 тысяч тенге;

Үржар ауылдық округі – 20 400,0 мың теңге;
Шолпан ауылдық округі – 29 679,0 мың теңге.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2022 жылға 41 160,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2022-2024 жылдарға Үржар ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық
мәслихатының хатшысы
К. Карашев
Үржар аудандық мәслихатының

Урджарскому сельскому округу – 20 400,0 тысяч тенге;
Шолпанскому сельскому округу – 29 679,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 41 160,0 тысяч тенге.
4. Утвердить перечень программ развития бюджета Урджарского района на 2022-2024 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложения 4.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь
Урджарского районного маслихата
К. Карашев
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата

62 857,0
1
Ауыл шаруашылығы
3 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
3 000,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 000,0
6
Жер қатынастары
42 167,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
42 167,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 167,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 690,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 690,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 690,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
52 233,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
52 233,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
52 233,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52 233,0
12
Көлiк және коммуникация
2 971 021,8
1
Автомобиль көлiгi
2 953 597,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 953 597,1
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 266 014,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 241 983,1
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
445 600,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
17 424,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 424,7
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
17 424,7
13
Басқалар
901 660,0
9
Басқалар
901 660,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
859 000,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
771 000,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
88 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42 660,0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

62 857,0
1
Сельское хозяйство
3 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 000,0
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
3 000,0
6
Земельные отношения
42 167,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
42 167,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
42 167,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17 690,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 690,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 690,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
52 233,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
52 233,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
52 233,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
52 233,0
12
Транспорт и коммуникации
2 971 021,8
1
Автомобильный транспорт
2 953 597,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 953 597,1
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 266 014,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 241 983,1
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
445 600,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
17 424,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 424,7
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
17 424,7
13
Прочие
901 660,0
9
Прочие
901 660,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
859 000,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
771 000,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
88 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42 660,0
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

624 191,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
624 191,0
2
Әлеуметтiк көмек
668 319,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
668 319,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
181 031,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
118 902,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 480,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 270,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
93 997,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
87 495,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
58 016,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
112 128,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 686,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
54 686,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 194,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44 492,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 733 800,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
228 386,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
50 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
178 386,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
178 386,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2 338 685,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 335 685,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 335 685,0
3
Елді-мекендерді көркейту
166 729,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

624 191,0
010
Государственная адресная социальная помощь
624 191,0
2
Социальная помощь
668 319,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
668 319,0
004
Программа занятости
181 031,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
118 902,0
007
Оказание жилищной помощи
8 480,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 270,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
93 997,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
87 495,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
58 016,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
112 128,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 686,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
54 686,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 194,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 492,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 733 800,0
1
Жилищное хозяйство
228 386,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
50 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
178 386,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
178 386,0
2
Коммунальное хозяйство
2 338 685,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 335 685,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 335 685,0
3
Благоустройство населенных пунктов
166 729,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)