Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы 60/2-VI "2021-2023 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 18 наурыздағы № 3/2-VII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 29 наурызда № 8474 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 3 наурыздағы № 3/13-VII "Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8424 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 60/2-VI "2021-2023 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8324 болып тіркелген, 2021 жылғы 19 қантарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 6 983 836,2  мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 119 122 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 172 402 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 684 612,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 165 218,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 76 808,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 26 253 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 520 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 199 115,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 199 115,1мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 76 808,9 мың теңге;

О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 29 декабря 2020 года № 60/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2021-2023 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 марта 2021 года № 3/2-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 марта 2021 года № 8474. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно - Казахстанского областного маслихата от 3 марта 2021 года № 3/13-VII "О внесении изменений и дополнения в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495- VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8424) Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 29 декабря 2020 года № 60/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2021 – 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8324, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 19 января 2021 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 983 836,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 119 122 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 172 402 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 684 612,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 165 218,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 76 808,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 26 253 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 520 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 199 115,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 199 115,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 76 808,9 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 8 520 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 130 826,2 мың теңге.";
5 – тармақ алынып тасталсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 25 045,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 143 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға 21 903 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамуға 799 267 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы В. Геберт
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы М. Желдыбаев
Шемонаиха
аудандық мәслихатының

погашение займов – 8 520 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 130 826,2 тысяч тенге.";
пункт 5 исключить;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 25 045,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 143 000 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 21 903 тысячи тенге.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 799 267 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии В. Геберт
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение к решению
Шемонаихинского
районного маслихата

444262
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
158956
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24747
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8742
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
84139
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4675
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
106188
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқжат мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
17899
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38916
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87676
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87676
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33686
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3630
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
46588
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1248
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1024
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1082902
1
Тұрғын үй шаруашылығы
540436
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
122711
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
122711
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
417725
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
411508
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6217
2
Коммуналдық шаруашылық
540841
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
104000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
104000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

444262
002
Программа занятости
158956
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24747
006
Оказание жилищной помощи
8742
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84139
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4675
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106188
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17899
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38916
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87676
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87676
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33686
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3630
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
46588
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1248
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1024
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1082902
1
Жилищное хозяйство
540436
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
122711
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
122711
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
417725
003
Проектирование и (или строительство), реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
411508
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6217
2
Коммунальное хозяйство
540841
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
104000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
104000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)