Бөрлі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы №57-1 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 қарашадағы № 9-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 қарашада № 25258 болып тіркелді
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 22 желтоқсандағы №57-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6573 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 332 293 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 592 191 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 35 710 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 683 948 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 020 444 мың теңге;
2) шығындар – 13 471 437 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 175 998 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 229 994 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 996 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 315 142 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 315 142 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 523 304 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 375 235 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 167 073 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 3 988 892 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 78 263 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға – 15 498 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 7 684 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 12 411 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 3 634 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 7 897 мың теңге;
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге - 177 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға - 387 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 22 декабря 2020 года №57-1 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 ноября 2021 года № 9-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2021 года № 25258
Бурлинский районный маслихат Западно – Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 22 декабря 2020 года №57-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №6573), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 332 293 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 592 191 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 35 710 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 683 948 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 020 444 тысячи тенге;
2) затраты – 13 471 437 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 175 998 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 229 994 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 996 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 315 142 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 315 142 тысячи тенге:
поступление займов – 1 523 304 тысячи тенге;
погашение займов – 375 235 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 167 073 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 3 988 892 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 78 263 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 15 498 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 7 684 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 12 411 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 3 634 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 7 897 тысяч тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida - 177 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов - 387 тысяч тенге;

жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 591 мың теңге;
тифлотехникалық құралдар – 8 646 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар – 1 812 мың теңге;
санаторлы – курорттық емдеу – 7 560 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло – арбалар) - 1 921 мың теңге;
жастар практикасына – 43 755 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес - идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар беруге – 43 755 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 64 801 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 18 842 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 84 760 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 228 281 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге – 148 767 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 602 106 мың теңге;
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға - 100 000 мың теңге , соның ішінде: әлеуметтік-осал топтар үшін тұрғын үй салу – 100 000 мың теңге;
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 286 862 мың теңге;
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 433 996 мың теңге.
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беруге – 34 536 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 706 854 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық – әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 37 096 мың теңге";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

на частичное субсидирование заработной платы – 8 591 тысяча тенге;
на тифлотехнические средства – 8 646 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 1 812 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 7 560 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 921 тысяча тенге;
на молодежную практику – 43 755 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды - 43 755 тысяч тенге;
на общественные работы - 64 801 тысяча тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 18 842 тысячи тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений - 84 760 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 228 281 тысяча тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов - 148 767 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" - 602 106 тысяч тенге;
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы - 100 000 тысяч тенге, в том числе: строительство жилья для социально уязвимых слоев населения - 100 000 тысяч тенге;
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы - 1 286 862 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы – 433 996 тысяч тенге;
кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов – 34 536 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года - 706 854 тысячи тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения - 37 096 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

"5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 554 856 мың теңге көлемінде ескерілсін:
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 2 949 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар – 1 422 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеу – 3 417 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына- 1 447 мың теңге;
аутизммен ауыратын балаларға арналған АВА терапиясының негіздеріне оқытуға - 58 мың теңге;
Бөрлі ауданының Ақсай қаласы оныншы шағынауданында №27А тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үй салу (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) - 200 000 мың теңге;
Ақсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу (№39 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) – 1 000 001 мың теңге;
Ақсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу (№38 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) – 215 350 мың теңге;
Ақсай қаласы оныншы ықшамаудандағы тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйге қазандық орната отырып, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№38 дақ) - 33 835 мың теңге;
қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 5 655 мың теңге;
жаңа бизнес - идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар беруге – 13 418 мың теңге;
жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру – 452 781 мың теңге, соның ішінде: Бөрлі ауданының Ақсай қаласында төрт автокөлікке арналған өрт сөндіру депосын салу – 233 801 мың теңге, Бестау суалғышынан Бөрлі ауданы Ақсай қаласының оныншы ықшамауданына дейін су құбырының резервтік желісін салу – 218 980 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру – 15 000 мың теңге;
Бөрлі ауданы Пугачев ауылына кіреберіс жолды сыртқы электржарығымен күрделі жөндеу – 8 598 мың теңге;
"Smart Aqsai" жобасын іске асыру үшін – 200 000 мың теңге;
Бөрлі ауданының Бөрлі ауылында жеке тұрғын үйді салуға арналған сумен жабдықтаудың инженерлік-коммуникациялық желілерін салу – 30 679 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының "Тұрғын алабы 2" егжей-тегжейлі жобалау жобасын электрмен және газбен жабдықтаудың инженерлік желілерінің құрылысы – 0 теңге;
Бөрлі ауданы Ақсай қаласының оныншы ықшамаудандағы тоғызқабатты көппәтерлі тұрғын үйге қазандық орнатуымен, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№39 дақ) – 0 теңге;

"5. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 2 554 856 тысяч тенге:
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 2 949 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства – 1 422 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 3 417 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" - 1 447 тысяч тенге;
на обучение основам АВА терапии для детей больных аутизмом – 58 тысяч тенге;
на строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома №27А в десятом микрорайоне города Аксай Бурлинского района (без наружных инженерных сетей и тблагоустройства) – 200 000 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Аксай (пятно №39, без наружных инженерных сетей) - 1 000 001 тысяча тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Аксай (пятно №38, без наружных инженерных сетей) – 215 350 тысяч тенге;
строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в микрорайоне десять города Аксай (пятно №38) - 33 835 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение – 5 655 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес- идей - 13 418 тысяч тенге;
кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости – 452 781 тысяча тенге, в том числе: строительство пожарного депо для четырех автомобилей в городе Аксай Бурлинского района – 233 801 тысяча тенге, строительство резервной линии водопровода от Бестауского водозабора до десятого микрорайона города Аксай Бурлинского района – 218 980 тысяч тенге;
предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь - 15 000 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги с наружным освещением в село Пугачево Бурлинского района – 8 598 тысяч тенге;
для реализации проекта "Smart Aqsai" - 200 000 тысяч тенге;
строительство инженерно-коммуникационных сетей водоснабжения предназначенные для индивидуальной жилищной застройки в селе Бурлин Бурлинского района – 30 679 тысяч тенге;
строительство инженерных сетей газоснабжения и электроснабжения проекта детальной планировки "Жилой массив 2" города Аксай Бурлинского района – 0 тенге;
строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в микрорайоне десять города Аксай Бурлинского района (пятно №39) – 0 тенге;

факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесіне – 155 557 мың теңге.
Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы, Қызылтал ауылының Қызылтал ықшамауданы автожолдарын күрделі жөндеу - 109 812 мың теңге;
Бөрлі ауданы, Приурал ауылдық округі, Жетекші көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу - 7 279 мың теңге;
Бөрлі ауданының Облавка ауылында су құбырын салу - 51 161 мың теңге;
Бөрлі ауданының Киров ауылын сумен жабдықтау - 46 437 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

на новую систему оплаты труда государственных служащих основанной на факторно-бальной шкале – 155 557 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодорог микрорайона Кызылтал в селе Кызылтал, города Аксай Бурлинского района - 109 812 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Жетекши в Приуральном сельском округе Бурлинского района - 7 279 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Облавка Бурлинского района - 51 161 тысяча тенге;
на водоснабжение село Кирова Бурлинского района – 46 437 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;