Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 63-2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2021 жылғы 3 желтоқсандағы № 10-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 желтоқсанда № 25660 болып тіркелді
Сырым аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сырым аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 63-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6570 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 446 805 мың теңге:
салықтық түсімдер – 587 216 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 189 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 306 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 834 094 мың теңге;
2) шығындар – 5 610 839 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 443 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 96 261 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 818 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 216 477 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 216 477 мың теңге;
қарыздар түсімі – 106 261 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 818 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 154 034 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 176 994 мың теңге көлемінде ескерілсін:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 400 911 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 151 893 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 23 916 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 953 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 35 004 мың теңге;
жастар практикасына – 39 380 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 64 801 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 6 730 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 967 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 191 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 63-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 3 декабря 2021 года № 10-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2021 года № 25660
Сырымский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 22 декабря 2020 года №63-2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6570) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 446 805 тысяч тенге:
налоговые поступления – 587 216 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 189 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 306 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 834 094 тысячи тенге;
2) затраты – 5 610 839 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 443 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 96 261 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 818 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 216 477 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 216 477 тысяч тенге;
поступление займов – 106 261 тысяча тенге;
погашение займов – 43 818 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 154 034 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из Национального фонда Республики Казахстан, республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 176 994 тысячи тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета – 400 911 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 151 893 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 23 916 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 953 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 35 004 тысячи тенге;
на молодежную практику – 39 380 тысяч тенге;
на общественные работы – 64 801 тысяча тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 6 730 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 967 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 191 тысяча тенге;

техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 887 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 378 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 48 531 мың теңге;
сурдотехникалық құралдарға – 310 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 5 116 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 134 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 6 720 мың теңге;
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 329 215 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 15 752 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 4 493 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын ұсынуға – 1 425 мың теңге;
Тоғанас ауылына кіре беріс жолын орташа жөндеуге – 162 261 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 701 мың теңге;
аутизммен ауыратын балаларға арналған АВА терапиясының негіздеріне оқытуға – 58 мың теңге;
Қазақстан ауылына су беру үшін кешенді блок модулін орнатуға – 12 700 мың теңге;
Жымпиты ауылы Казақстан, Досмухамедов, Жумагалиев, Байжанов, Мендалиев ауылішілік көшелері жолдарын орташа жөндеуге – 10 000 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар) – 674 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 2 898 мың теңге;
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне – 118 253 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 96 261 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 96 261 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры трансферттері сомасы – 350 607 мың теңге:

на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 887 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работадателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 378 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 48 531 тысяча тенге;
на сурдотехнические средства – 310 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства – 5 116 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресла-коляски) – 134 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 6 720 тысяч тенге;
2) трансферты из областного бюджета – 329 215 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес- идей – 15 752 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 493 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов в качестве социальной помощи – 1 425 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги села Тоганас – 162 261 тысяча тенге;
на проект "Алғашқы жұмыс орны" – 701 тысяча тенге;
на обучение основам АВА терапии для детей с аутизмом – 58 тысяч тенге;
на установку комплексного блочного модуля для подачи воды в село Казахстан – 12 700 тысяч тенге;
на средний ремонт дорог по улицам Казахстан, Досмухамедова, Жумагалиева, Байжанова, Мендалиева в селе Жымпиты – 10 000 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресла-коляски) – 674 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 898 тысяч тенге;
на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанную на факторно-бальной шкале – 118 253 тысячи тенге;
3) бюджетные кредиты – 96 261 тысяча тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 96 261 тысяча тенге.
4) трансферты из Национального фонда Республики Казахстан – 350 607 тысяч тенге:

мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 22 792 мың теңге;
Жымпиты ауылы Есенжанов көшесі бойындағы автомобиль жолының құрылысына – 35 383 мың теңге;
Жымпиты ауылы Исаев көшесі бойындағы автомобиль жолының құрылысына – 112 715 мың теңге;

на повышение заработной платы работникам государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типа, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 22 792 тысячи тенге;
на строительство автомобильной дороги по улице Есенжанова в селе Жымпиты – 35 383 тысячи тенге;
на строительство автомобильной дороги по улице Исаева в селе Жымпиты – 112 715 тысяч тенге;