Қазақстан Республикасының аумағынан жекелеген тауарларды әкетуге тыйым салуды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2022 жылғы 10 қаңтардағы № 5 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2022 жылғы 10 қаңтардағы № 21 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 11 қаңтарда № 26449 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 45 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 18 ақпандағы № 180 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 21.02.2022 № 45 және ҚР Қаржы министрінің 18.02.2022 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына және 22-бабының 2-тармағына, "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабына, 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 29-бабына, сондай-ақ көрсетілген шартқа 7-қосымшаның 10-бөліміне сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес тізбе бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге үш ай мерзімге тыйым салу енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен Еуразиялық экономикалық комиссияға осы бірлескен бұйрықтың 1-тармағын іске асыру жөніндегі шаралардың қолданылғаны туралы хабарласын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау тиісті бағытқа жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы және қаржы вице-министрлеріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
__________Е. Карашукеев
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің м.а.
__________Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің м.а.
2022 жылғы 10 қаңтардағы
№ 5 және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің м.а.
2022 жылғы 10 қаңтардағы
№ 21 бірлескен бұйрығына
косымша
Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге тыйым салынатын тауарлардың тізбесі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі Тауарлық номенклатурасының коды ( бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН коды) *
Тауардың атауы*
1

О введении запрета на вывоз отдельных товаров с территории Республики Казахстан
Совместный приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 января 2022 года № 5 и и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 10 января 2022 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 января 2022 года № 26449. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 45 и Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2022 года № 180.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 21.02.2022 № 45 и Министра финансов РК от 18.02.2022 № 180 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 6 и пунктом 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О национальной безопасности Республики Казахстан", со статьей 18 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности", статьей 29 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, а также разделом 10 Приложения 7 к указанному Договору ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Ввести сроком на три месяца запрет на вывоз с территории Республики Казахстан товаров по перечню согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке информировать Евразийскую экономическую комиссию о применении мер по реализации пункта 1 настоящего совместного приказа.
3. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих соответствующее направление вице-министров сельского хозяйства и финансов Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
__________Е. Карашукеев
И.о. Министра финансов Республики Казахстан
__________Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
Приложение
к совместному приказу
и.о. Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 января 2022 года № 5 и
и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 января 2022 года № 21
Перечень товаров, в отношении которых вводится запрет на вывоз с территории Республики Казахстан
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – код ТН ВЭД ЕАЭС) *
Наименование товара
1