"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 16 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 24 қаңтарда № 26620 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакция жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетен қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу, куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету көрсету қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу, куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ақпараттық және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации"
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 21 января 2022 года № 16. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2022 года № 26620.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20296) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала", утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов", утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан", утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
правила оказания государственной услуги "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий", утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
А. Умаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2022 жылғы 21 қаңтардағы
№ 16 Бұйрыққа 1-қосымша
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 бұйрыққа 1-қосымша
"Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібін айқындайды.
2. "Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғым қолданылады:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының аумағында телерадио хабарларын тарату саласында көрсетілетін қызметті беру қызметін жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы осы Қағидаларға 1, 2 немесе 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге Порталдағы жеке кабинетіне жібереді.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации
и общественного развития
Республики Казахстан
А. Умаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 21 января 2022 года № 16
Приложение 1 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала".
2. Государственная услуга "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. В настоящих Правилах используется следующее основное понятие:
стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги.
Глава 2. Порядок оказания государственных услуг
4. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица осуществляющие деятельность предоставления услуг в области телерадиовещания на территории Республики Казахстан (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - Портал), заявление по форме согласно приложениям 1, 2 или 3 к настоящим Правилам, а также документы указанные в стандарте государственной услуги согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При представлении услугополучатель неполного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя или его заместителей уполномоченного органа и направляет заявителю в личный кабинет Портала.

5. Көрсетілетін қызметті алушы есепке қою туралы куәлікті алу үшін құжаттардың толық топтамасын берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, есепке қойылған отандық теле-, радиоарналардың тізілімінде бірдей атаудың болуын тексереді, сондай-ақ берілген түбіртекті деректемелердің дұрыс толтырылуы тұрғысында тексереді, қорытындысы бойынша есепке қою туралы куәлікті қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
6. Теле-, радиоарнаның меншік иесі ауысқан не ұйымдық-құқықтық нысаны, атауы, сондай-ақ атауы өзгерген жағдайларда теле -, радиоарна қайта есепке алуға жатады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы куәлікті қайта есепке алуға өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, есепке қойылған отандық теле-, радиоарналардың тізілімінде бірдей атаудың болуын тексереді, сондай-ақ меншік иесі өзгерген жағдайда меншіктің ауысуын/меншік құқығының берілгенін растайтын берілген құжаттардың деректерін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші қайта есепке алу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения свидетельства о постановке на учет сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает документы на содержание заявления, проверяет на наличие одинакового названия в реестре поставленных на учет отечественных теле-, радиоканалов, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов, по итогам формирует свидетельство о постановке на учет.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6. Теле-, радиоканал подлежит переучету в случаях смены собственника либо изменения организационно-правовой формы, наименования, а также названия теле-, радиоканала.
7. При подаче услугополучателя заявления на переучет свидетельства сотрудник структурного подразделения услугодателя рассматривает документы в течение 8 (восьми) рабочих дней на содержание заявления, проверяет на наличие одинакового названия в реестре поставленных на учет отечественных теле-, радиоканалов, а также в случае изменения собственника проверяет предоставленные данные документов, подтверждающих смену собственника/передачу прав собственности.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о переучете либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

8. Көрсетілетін қызметті алушы отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасына өтініш берген кезде (егер бұрын берілген отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын қарайды, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші куәліктің телнұсқасын не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
9. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті берушінің бұрын сол атаумен және сол аумаққа таралатын не оның атауы бұрын құрылған теле-, радиоарнаның атауымен айырғысыз дәрежеде ұқсас теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәлік беруі;
2) өтініштің мазмұны осы Қағидалардың 4-қосымшасының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымның төленбеуі;
4) меншік иесінің ауысуына орай теле-, радиоарнаны қайта есепке алу туралы өтініште теле-, радиоарнаға меншік құқықтарын басқа тұлғаға беруді растайтын шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуын бұрын сот тоқтатқан, атауы (атауының бір бөлігі) бірдей және тақырыптық бағыты дәл сондай теле-, радиоарнаны есепке қоюдың мәлімделуі немесе атауы мен тақырыптық бағытын қайталайтын теле-, радиоарнаның мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған теле-, радиоарнаның меншік иесінің немесе бас редакторының (редакторының) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жыл ішінде өтініш беруі;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
7) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің(үкімінің) болуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.

8. При подаче услугополучателя заявления на дубликат свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала (если ранее выданное свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала было оформлено в бумажной форме) сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя рассматривает в течение 8 (восьми) рабочих дней на содержание заявления, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает дубликат свидетельства либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
9. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) услугадателем ранее выдано свидетельство о постановке на учет теле-, радиоканала с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного теле-, радиоканала;
2) содержание заявления не соответствует требованиям приложению 4 настоящих Правил;
3) не уплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
4) в заявлении о переучете теле-, радиоканала ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора о передаче прав собственности на теле-, радиоканал другому лицу;
5) к постановке на учет заявлен теле-, радиоканал с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которого ранее прекращен судом, или заявлен теле-, радиоканал, дублирующий название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) теле-, радиоканала, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.

3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
(отандық теле-,
радиоарнаны есепке қою
туралы куәлікті беретін
органның толық атауы)
Өтініш
Сізден отандық теле-, радиоарна ___________________________________
_________________________________________________________________
(теле-, радиоарнаның атауы)
есепке қоюды сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы ____________________________
_________________________________________________________________
(меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/атауы және
ұйымдық-құқықтық нысаны)
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы _______________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
БСН/ЖСН ________________________________________________________
Теле-, радиоарнаның тақырыптық бағыты: ____________________________
Меншікті хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі: _______________________
Ретрансляцияланатын хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі: _____________
____________________________ _____________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы) атауы)
Ақпарат жүйелерінде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Мөрдің орны (бар болған кезде) 20___ жылғы "____" ________
__________________________________________________________________
__________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште ______ (лицензияны қағаз
жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруіңізді сұраймын.
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
____________________________
(отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою туралы куәлікті
беретін органның толық атауы)
Өтініш
Сізден _________________________________________________________ себебі бойынша
(себебін көрсету)
отандық теле-, радиоарна _________________________________________________________
(теле-, радиоарнаның атауы)
қайта есепке алуды жүзеге асыруды сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы _______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
________________________________________________________________________________
(бар болған жағдайда)/атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны меншік иесінің)
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы ________________________________________________________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
БСН/ЖСН ______________________________________________________________________
Теле-, радиоарнаның тақырыптық бағыты: ___________________________________________
Меншікті хабар таратудың орташа тәуліктік көлемі: ___________________________________
Ретрансляцияланатын хабар таратуының орташа тәуліктік көлемі: _______________________
Меншік иесінің ауысуын/меншік құқықтарды беруді растайтын құжаттардың деректері:
(құқықтар өтетін адамның құжатының деректері, құжатының нөмірі мен күні, ЖСН/БСН
және тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны
(меншік иесі ауысқан жағдайда толтырылады))
Р/с № құжаттың деректері
1.______________
2.______________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
__________ 20 __ жылғы "____" __________
(қолы)
_________________________________ _____________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
атауы)
Мөрдің орны 20 __ жылғы "____" _________ (бар болған жағдайда)
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
(отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою туралы куәлік
беретін органның толық атауы)
Өтініш
Сізден ___________________________________________________________ байланысты
(себебін көрсету) отандық теле-, радиоарна ______________________________________________________ (теле-, радиоарнаның атауы)
есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беруіңізді сұраймын.
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы
_____________________________________________________________________________
(Меншік иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ атауы және ұйымдық-
құқықтық нысаны)
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің мекенжайы
_____________________________________________________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
БСН/ЖСН
_____________________________________________________________________________
Өтінішке:
1._________________________
2._________________________ қоса беріледі.
_______________________________________ _____________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) атауы) (қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
__________ 20 __ жылғы "____" __________
(қолы)
Мөрдің орны 20 __ жылғы "____" _________
(бар болған кезде)
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою, қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу, куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Ақпарат комитеті
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі - 10 (он) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік), куәліктің телнұсқасы не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам оказания государственной
услуги "Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-, радиоканала"
Форма
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет
отечественного теле-, радиоканала)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет отечественный теле-, радиоканал
________________________________________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
Наименование собственника теле-, радиоканала________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наименование и организационно-
правовая форма собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала _______________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
БИН/ИИН _______________________________________________________
Тематическая направленность теле-, радиоканала: _______________________
Среднесуточный объем собственного вещания: _________________________
Среднесуточный объем ретранслируемого вещания: _____________________
____________________________ ___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись) наименование заявителя)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Место печати (при наличии) "_____" _________________20___года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной
услуги "Постановка на учет,
переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-,
радиоканала"
Форма
____________________________
(полное наименование органа,
выдающего
свидетельство о постановке на
учет
отечественного теле-,
радиоканала)
Заявление
Прошу Вас осуществить переучет отечественного теле-, радиоканала
___________________________________________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
по следующей причине _______________________________________________
(указать причину)
Наименование собственника теле-, радиоканала
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
___________________________________________________________________
(при его наличии)/наименование и организационно-правовая форма
собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала
__________________________________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
БИН/ИИН__________________________________________________________
Тематическая направленность теле-, радиоканала: _________________________
Среднесуточный объем собственного вещания: ___________________________
Среднесуточный объем ретранслируемого вещания: _______________________
Данные документов, подтверждающих смену собственника/передачу прав
собственности:
(указываются данные документа, номер и дата документа, ИИН/БИН и
фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование и
организационно-правовая форма лица, которому переходят права
собственности (заполняется в случае смены собственника)
№ п/п                   Данные документа
1
2
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах ________ "__" ____ 20 __ г. (подпись)
___________________________________ _____________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)             (подпись)
наименование заявителя)
Место печати "__" _____________20___года
(при наличии)
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной
услуги "Постановка на учет,
переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-,
адиоканала"
Форма
____________________________
(полное наименование органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет
отечественного теле-, радиоканала)
Заявление
Прошу Вас выдать дубликат свидетельства о постановке на учет отечественного теле-,
радиоканала ___________________________________________________________________
(наименование теле-, радиоканала)
в связи ________________________________________________________________________
(указать причину)
Наименование собственника теле-, радиоканала
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наименование и
организационно-правовая форма собственника)
Адрес собственника теле-, радиоканала
_______________________________________________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
БИН/ИИН
_______________________________________________________________________________
К заявлению прилагаются:
1._________________________
2._________________________
_______________________________________ _____________________
(Ф.И.О. (при наличии) наименование заявителя) (подпись)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
__________ "__" __________ 20 __ г.
(подпись)
Место печати "__" _____________20___года
(при наличии)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной
услуги "Постановка на учет,
переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-,
радиоканала"
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала"
1
Наименование услугодателя
Комитет информации
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – свидетельство о постановке на учет, переучет отечественного теле-, радиоканала (далее – свидетельство), дубликат свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами.
На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 553-бабының 7-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымының мөлшерлемелері:
1) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік бергені үшін:
балалар және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын екі айлық есептік көрсеткішті;
өзге де тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бес айлық есептік көрсеткішті;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін:
балалар және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бір бүтін оннан алты айлық есептік көрсеткішті;
өзге де тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін - алым төленген күні қолданыста болатыны төрт айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Теле-, радиоарнаны қайта есепке алу тегін жүзеге асырылады.
Ақы төлеу қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүргізіледі, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеуді "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асыруға болады
7
Жұмыс кестесі
1) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, Нұр-Сұлтан қаласының уақытымен сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Министрліктің www.​qogam.​gov.​kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) отандық теле-, радиоарнаны есепке қою үшін көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті (сұрау салуды), осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанын ұсынады;

Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 7 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала:
для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора;
для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала:
для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора;
для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующего на дату оплаты сбора.
Переучет теле-, радиоканала осуществляется бесплатно.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
7
График работы
1) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодатель - с понедельника по пятницу включительно по времени города Нур-Султан с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для постановки на учет отечественного теле-, радиоканала услугополучатель представляет:
заявление (запрос) в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, форма сведений согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

2) отандық теле-, радиоарнаны қайта есепке қою үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті (сұрау салуды) ұсынады;
3) отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін (егер бұрын берілген отандық теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік қағаз нысанда ресімделсе) көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті (сұрау салуды) ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті берушінің бұрын сол атаумен және сол аумаққа таралатын не оның атауы бұрын құрылған теле-, радиоарнаның атауымен айырғысыз дәрежеде ұқсас теле-, радиоарнаны есепке қойғаны туралы куәлікті беруі;
2) өтініштің мазмұны және мәліметтер нысаны осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымның төленбеуі;
4) меншік иесінің ауысуына байланысты теле-, радиоарнаны қайта есепке алу туралы өтініште теле-, радиоарнаға меншік құқығын басқа адамға беру туралы шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) есепке қоюға шығарылуын бұрын сот тоқтатқан теле-, радиоарнаның сол атуымен (атауының бір бөлігімен) және дәл сол тақырыптық бағытымен мәлімделген болса немесе атауы мен тақырыптық бағытын қайталайтын теле-, радиоарнаның мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған теле-, радиоарнаның меншік иесінің немесе бас редакторының (редакторының) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жыл ішінде арыз беруі;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
7) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
"Отандық теле-, радиоарнаны
есепке қою, қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Мәліметтер нысаны
Теле-, радиоарнаның меншік иесінің жеке кіретін есігі бар үй-жайларға және алаңға немесе оларды жалға алуға мүліктік құқықтары: (үй-жайлардың орналасқан жері және олардың сипаттамасы көрсетіледі) (алаң шаршы метрде, кадастрлық нөмірі, мүліктік құқықтың түрі, жалға алу шарттының деректері)
Р/с №
Үй-жайдың типі
Мекенжайы
Сипаттамасы
1
Телерадио хабарларын таратудың жұмыс істеуіне қажетті техникалық құралдарды орналастыру және пайдалану үшін (студиялық, аппараттық, қосалқы)
2
Шығармашылық (редакциялық) персоналды орналастыру үшін
3
Теле-, радиоарнаның меншік иесіне тиесілі әкімшілік-басқару персоналы үшін
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/меншік иесінің атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны) трансляцияланатын және рестрансляцияланатын теле-, радиобағдарламаларды таспаға басуға және алты ай бойы сақтауға міндеттенеді.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға келісемін
__________ 20__ жылғы "__" _________
(қолы)
_________________________________________________ __________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты/атауы) (қолы)
М.О. 20__ жылғы "___" ___________
(мөр болған жағдайда)
2022 жылғы 21 қаңтардағы
№ 16 Бұйрыққа 2-қосымша
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 бұйрыққа 2-қосымша
"Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

2) для переучета отечественного теле-, радиоканала услугополучатель представляет на портал: заявление (запрос) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя;
3) для получения дубликата свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала (если ранее выданное свидетельства о постановке на учет отечественного теле-, радиоканала было оформлено в бумажной форме) услугополучатель представляет: заявление (запрос) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) услугодателем ранее выдано свидетельство о постановке на учет теле-, радиоканала с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного теле-, радиоканала;
2) содержание заявления и формы сведений не соответствует требованиям настоящего стандарта государственной услуги;
3) не уплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
4) в заявлении о переучете теле-, радиоканала ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора о передаче прав собственности на теле-, радиоканал другому лицу;
5) к постановке на учет заявлен теле-, радиоканал с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которого ранее прекращен судом, или заявлен теле-, радиоканал, дублирующий название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) теле-, радиоканала, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение 3 (трех) лет со дня вступления в законную силу решения суда;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной
услуги "Постановка на учет,
переучет,
выдача дубликата свидетельства
отечественного теле-, радиоканала"
Форма сведений
Имущественные права собственника теле-, радиоканала на помещения и площади с
отдельным входом или на их аренду: (указывается местонахождение помещения и его
характеристики) (площадь в квадратный метр, кадастровый номер, вид имущественного
права, данные договора аренды)
№ п/п
Тип помещения
Адрес
Характеристика
1
Для размещения и эксплуатации технических средств, необходимых для функционирования телерадиовещания (студийных, аппаратных, вспомогательных)
2
Для размещения творческого персонала (редакционных)
3
Для административно-управленческого персонала принадлежат собственнику теле-, радиоканала
обязуется______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование и
организационно-правовая форма собственника) вести запись и обеспечивать хранение
транслируемых и ретранслируемых теле-,радиопрограмм в течение шести месяцев.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
__________ "_____" _________ 20 ____ года
(подпись)
____________________________ _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) / (подпись)
наименование заявителя)
Место печати "__" _____________20___года
(при наличии)
Приложение 2 к приказу
от 21 января 2022 года № 16
Приложение 2 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібін айқындайды.
2. "Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғым қолданылады:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін Қазақстан Республикасының аумағында телерадио хабарларын тарату саласындағы көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішті, сондай-ақ 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметтер стандартында көрсетілген құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдаған күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімге орындауға ұсынады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын және ұсынылған құжаттардың толықтығын, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыру, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкер ретінде тіркеу құжаттары туралы мәліметті, төлемді растау құжатын көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге Порталдағы жеке кабинетіне жібереді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов".
2. Государственная услуга "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. В настоящих Правилах используется следующее основное понятие:
стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги.
Глава 2. Порядок оказания государственных услуг
4. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица осуществляющие деятельность предоставления услуг в области телерадиовещания на территории Республики Казахстан (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - Портал), заявление по форме согласно приложениям 1 и 2, а также документы указанные в стандарте государственной услуги согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет содержание заявления и полноту представленных документов, а также предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При представлении услугополучатель неполного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя или его заместителей уполномоченного органа и направляет заявителю в личный кабинет Портала.

5. Көрсетілетін қызметті алушы теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия алу үшін құжаттардың толық топтамасын берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 11 (он бір) жұмыс күні ішінде құжаттар мен мәліметтер нысанын Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес профилактикалық бақылау жүргізу жолымен біліктілік талаптарына сәйкестігін қарайды. Профилактикалық бақылаудың қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші теле -, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
6. Жеке тұлғаның, дара кәсіпкердің қызмет түрінің және (немесе) қызметінің кіші түрінің атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) өзгерген, оның атауы мен мекенжайы, бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанындағы заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы, заңды тұлғаның лицензиясы өзгерген жағдайларда теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия қайта рәсімделуге жатады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеуге өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 11 (он бір) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші теле -, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 11 (одиннадцати) рабочих дней рассматривает документы и форму сведений на соответствие квалификационным требованиям путем проведения профилактического контроля в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. По итогам профилактического контроля сотрудник структурного подразделения услугодателя формирует лицензию для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает лицензию для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6. Лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов подлежат переоформлению в случаях изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса, юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, наименования и (или) юридического адреса юридического лица лицензии.
7. При подаче услугополучателем заявления на переоформление лицензии сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 11 (одиннадцати) рабочих дней рассматривает документы на содержание заявления, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает лицензию для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

8. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін тыйым салынған қызмет түрімен айналысуы;
2) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты теле -, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) сот орындаушысының ұсынысы негізінде соттың мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салуы;
5) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 29 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10357 болып тіркелген) Телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына және олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес келмеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Лицензия алу (қайта ресімдеу) үшін заңды тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін (түрлерін) көрсету)
_____________________________________________________________
___________________________ қызметін жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________
_____________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________
Телефондар ____________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банктік шот ___________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы ________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
____________ парақ қоса беріледі.
Осы өтінішпен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
___________ 20 __ жылғы "____" _______
(қолы)
Басшы ______________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөрдің орны, Толтырылған күні: 20 __ жылғы "____" _________
(бар болған кезде)
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Лицензия алу (қайта ресімдеу) үшін жеке тұлғаның өтініші
____________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін (түрлерін) көрсету)
__________________________ қызметін_жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы
___________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта_____________________________________________________________
Телефондар ____________________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________________
Банктік шот ____________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы ___________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
____________ парақ қоса беріледі
Осы өтінішпен:
Осы өтінішпен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
___________ 20 __ жылғы "____" _______ (қолы)
Жеке тұлға _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Мөрдің орны, Толтырылған күні: 20 __ жылғы "____" _________
(бар болған кезде)
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысандары

8. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности, запрещенной законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не оплачен лицензионный сбор на право занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
3) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу решение (приговор) суда, запрещающий ему заниматься деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено получателю государственной услуги получать лицензии;
5) не соответствует квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании деятельности в области телерадиовещания и перечня документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 29 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10357).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-,
радиоканалов"
Форма
Заявление юридического лица для получения (переоформления) лицензии
В____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный
номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности
_____________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)
Адрес юридического лица ______________________________________
____________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ____________________________________________
Телефоны ____________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности ____________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них направлена любая
информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
___________ "__" _______ 20 __ г.
(подпись)
Руководитель ______________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати, Дата заполнения: " ___" _________ 20 __ года
(при наличии)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-,
радиоканалов"
Форма
Заявление физического лица для получения (переоформления) лицензии
В ___________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности
______________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности
______________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
__________ "__" ____ 20 __ г.
(подпись)
Физическое лицо ____________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии) Дата заполнения: " __" __ 20 _ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-,
радиоканалов"
Форма
Формы сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления
деятельности по распространению теле-, радиоканалов

1. Қызметкерлер саны _____________________________________;
Инженерлік-техникалық мамандардың саны _________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі:
1 жылға дейін _________________;
бір жылдан астам________________.
Маманның тегі
Маманның аты
Маманның әкесі нің аты
Мамандығы
Жоғары білімі туралы диплом ның №
Дип лом беріл ген күн
Жоғары оқу орны ның атауы
Маман дығы бойын ша жұмыс өтілі
Лауа зымы
2. Мыналарды қамтамасыз ету жөніндегі міндеттемелер:
телерадио хабарларын тарату саласындағы қолданыстағы стандарттарға сәйкес теле-,
радиоарналар хабарларының техникалық сапасын:
иә / жоқ;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабарландыруды ұйымдастыру:
иә / жоқ.
3. Техникалық мәліметтер:
1) құрылатын желінің атауы: эфирлік/кабельдік / спутниктік / телекоммуникациялар желісі
бойынша;
2) хабар таратумен қамту аумағы ________________;
3) желі типі ________________;
стандарт атауы ________________;
стандарт нөмірі ________________;
4) таратылатын теле-, радиоарналарының тізімі _____________;
даму кезеңдері бойынша тізбе ________________;
қысқаша сипаттамасы ________________;
5) шартты қол жеткізу жүйесі пайдаланған жағдайда _______;
6) желіні басқару және пайдалану жүйесін ұйымдастыру қағидаттары ___________________;
7) желінің сыйымдылығы және/немесе жазылушылар саны, оның ішінде даму кезеңдер бойынша:
көлемі МГц ________________;
жазылушылар саны ________________;
8) телерадио хабарларын таратудың және байланыстың басқа да желілерінің өзара іс-қимылы:
шарттың нөмірі ________________;
шарт жасалған күн ________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы)
адамның)________;
9) нақты техникалық құралдарды көрсете отырып, станцияаралық қосылыстарды ұйымдастыру тәсілі;
меншікті техникалық құралдар бойынша ________________;
басқа желілердің жалға алынған арналары бойынша ________________;
шарттың нөмірі ________________;
шарт жасалған күн ________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________________________________;
10) өтініш беруші желісінің басқа операторлар желісіне шығуын ұйымдастыру тәсілі:
шарттың нөмірі _______________;
шарт жасалған күн _______________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) ________________________________________;
11) жиілікті иемденуді алуға қажетті жабдықтың атауы ______________________________;
12) бас станцияға таратылатын телерадиоканалдарды жеткізу көзі мен тәсілі:
студияның орналасқан жері _______________;
пайдаланылатын желінің типі _______________;

1. Количество сотрудников _____________________________________;
Количество инженерно-технических специалистов _________________;
стаж работы по специальности:
до 1 года _________________;
более года ________________.
Фамилия специалиста
Имя специалиста
Отчество специалиста
Специальность
№ диплома о высшем образовании
Дата выдачи диплома
Название высшего учебного заведения
Стаж работы по специальности
Должность
2. Обязательства по обеспечению: технического качества передачи теле-, радиоканалов
в соответствии с действующими стандартами в сфере телерадиовещания: да/нет;
организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций:
да/нет.
3. Технические сведения:
1) наименование создаваемой сети:
эфирное/кабельное/спутниковое/ по сети телекоммуникаций;
2) территория охвата вещанием ________________;
3) тип сети ________________;
наименование стандарта ________________;
номер стандарта ________________;
4) список распространяемых теле-, радиоканалов _____________;
перечень по этапам развития ________________;
краткая характеристика ________________;
5) система условного доступа, в случае использования _______;
6) принципы организации системы управления и эксплуатации сети
_____________________________________;
7) емкость сети и/или количество подписчиков, в том числе по этапам развития:
объем МГц ________________;
количество подписчиков ________________;
8) взаимодействие с другими сетями телерадиовещания и связи:
номер договора ________________;
дата заключения договора ________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)________;
9) способ организации межстанционных соединений с указанием конкретных технических
средств: по собственным техническим средствам ________________;
по арендованным каналам других сетей ________________;
номер договора ________________;
дата заключения договора ________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического
лица)____________________________________________________________;
10) способ организации выхода сети заявителя на сети других операторов:
номер договора _______________;
дата заключения договора _______________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)
______________________________________________________________;
11) наименование оборудования на которое необходимо получить частотные присвоения
_________________________________________;
12) источник и способ доставки распространяемых телерадиоканалов на головную станцию:
местонахождение студии _______________;
тип используемой сети _______________;

13) жиілікті иемдену жабдықтарының санитариялық паспортының болуы
(радиожиілік спектрін пайдалана отырып теле-, радиоарналарын таратқан жағдайда):
нөмірі және берілген күні _______________;
паспортты берген органның атауы _______________;
паспорттың қолданылу мерзімі _______________;
14) жердің жасанды спутниктері (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда):
атауы _______________;
тиесілігін _______________;
орналасқан жері _______________;
қызмет көрсету аумағы _______________;
жиіліктің орналасқан белдеуі _______________;
арнаның жылдамдығы _______________;
спутниктік жүйенің энергетикалық сипаттамасы____________.
4. Құқық иеленуші теле-, радиоарналармен теле -, радиоарналарды ретрансляциялауға алдын
ала жасалған шарттар, (көп бағдарламалы хабарларды тарату үшін):
шарттың нөмірі _______________;
қорытындының күні _______________;
шарт кіммен жасалған (заңды және жеке тұлғаның атауы) _____________________________
Шартта көрсетілген арналардың тізбесі________________________.
5. Техникалық құралдарды орналастыратын және пайдаланатын үй-жайдың және алаңның болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ______________.
6. Әкімшілік-басқару персоналын арналған үй-жайы мен алаңының болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ______________.
7. Халыққа қызмет көрсетуге арналған үй-жайдың және алаңның болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ________________.
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Ақпарат комитеті
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz. "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі - 13 (он үш) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия (бұдан әрі – лицензия) не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

13) наличие санитарного паспорта оборудования с частотным присвоением (в случае
распространения теле-, радиоканалов с использованием радиочастотного спектра):
номер и дата выдачи _______________;
наименование органа, выдавшего паспорт _______________;
срок действия паспорта _______________;
14) искусственные спутники земли (в случае использования каналов сутниковой связи):
наименование _______________;
принадлежность _______________;
место расположения _______________;
зона обслуживания _______________;
занимаемая полоса частот _______________;
скорость канала _______________;
энергетическая характеристика спутниковой системы ____________.
4. Предварительные договора на ретрансляцию теле-, радиоканалов с теле-,
радиокомпаниями-правообладателями (для многопрограммного вещания):
номер договора _______________;
дата заключения _______________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического
лица)_______________________________________________________
Перечень каналов указанных в договоре ________________________.
5. Наличие помещения и площади для размещения и эксплуатации технических средств:
Площадь арендованного помещения _______________;
Месторасположение арендованного помещения ___________________;
номер договора аренды ______________;
дата заключения договора аренды ______________;
с кем заключен договор аренды ______________.
6. Наличие помещения и площади для административно-управленческого персонала
Площадь арендованного помещения _______________;
Месторасположение арендованного помещения ___________________;
номер договора аренды ______________;
дата заключения договора аренды ______________;
с кем заключен договор аренды ______________.
7. Наличие помещения и площади для обслуживания населения:
Площадь арендованного помещения _______________;
Месторасположение арендованного помещения ___________________;
номер договора аренды ______________;
дата заключения договора аренды ______________;
с кем заключен договор аренды ________________
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-,
радиоканалов"
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов"
1.
Наименование услугодателя
Комитет информации
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3.
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 13 (тринадцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – лицензия для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов (далее – лицензия), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами.
На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі (Салық кодексі) 554-бабының 4-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін мөлшерлемелері:
1) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызмет түрімен айналысу құқығы үшін 6 (алты) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 -ын құрайды.
Ақы төлеу екінші деңгейлі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда жүргізіледі, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеуді "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүзеге асыруға болады.
7.
Жұмыс графигі
1) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, Нұр-Сұлтан қаласының уақытымен сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Министрліктің www.​qogam.​gov.​kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (сұрау салу); осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген мәлімет нысаны;
төтенше жағдайлар кезінде халықты құлақтандыруды ұйымдастыру схемасының электрондық көшірмесі (еркін нысанда жасалған);
телерадио хабарларын тарату желісін ұйымдастыру схемасының электрондық көшірмесі (еркін нысанда жасалған);
спутниктік оператор ұсынған спутниктік қабылдау-тарату станцияларының желісінде пайдаланылатын трансмиссиялық жоспардың электрондық көшірмесі (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда);
метрологиялық сипаттамаларын көрсете отырып, қолданылатын өлшеу құралдары мен сынақ жабдықтары тізбесінің электрондық көшірмесі;
өлшем құралдарын және сынақ жабдықтарын тексеруді немесе метрологиялық аттестаттауды растайтын сертификаттардың электрондық көшірмесі;

Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам. Ставки за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 4 статьи 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) за право занятия видом деятельности по распространению теле-, радиоканалов составляет 6 (шесть) месячных расчетных показателя;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
7.
График работы
1) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодатель - с понедельника по пятницу включительно по времени города Нур-Султан с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии: заявление (запрос) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форму сведений, указанную в приложении 3 к настоящим Правилам; электронную копию схемы организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций (составленная в произвольной форме);
электронную копию схемы организации сети телерадиовещания (составленная в произвольной форме);
электронную копию трансмиссионного плана, используемого в сети приемо-передающих спутниковых станций, представленных спутниковым оператором (в случае использования каналов спутниковой связи);
электронную копию перечня применяемых средств измерений и испытательного оборудования с указанием метрологических характеристик;
электронную копию сертификатов, подтверждающих поверку или метрологическую аттестацию средств измерений и испытательного оборудования;

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін (жеке тұлғаның, дара кәсіпкердің қызмет түрінің және (немесе) қызметінің кіші түрінің атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) өзгерген, оның атауы мен мекенжайы, бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанындағы заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда құжаттарды ауыстырған кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде):
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш (сұрау салу).
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) субъектілердің аталған санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған қызмет түрімен айналысу;
2) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) сот орындаушысының ұсынысы негізінде соттың мемлекеттік қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салуы;
5) Қағидалардағы сияқты "Телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 29 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10357 болып тіркелген) білікктілік талаптарына .
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.​qogam.​gov.​kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
2022 жылғы 21 қаңтардағы № 16
Бұйрыққа 3-қосымша
2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101
бұйрыққа 3-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

2) для переоформления лицензии (в течение 30 (тридцати) календарных дней с момента замены документов в случаях изменения:
наименования вида и (или) подвида деятельности;
фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица;
индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования; наименования и (или) юридического адреса юридического лица):
заявление (запрос) о переоформлении лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности, запрещенной законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не оплачен лицензионный сбор на право занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
3) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу решение (приговор) суда, запрещающий ему заниматься деятельностью по распространению теле-, радиоканалов;
4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено получателю государственной услуги получать лицензии;
5) как в правилах квалификационным требованиям, установленным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 29, зарегистрированному в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2015 года № 10357 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности в области телерадиовещания и перечня документов, подтверждающих соответствие им".
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3 к приказу
от 21 января 2022 года № 16
Приложение 3 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібін айқындайды.
2. "Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғым қолданылады:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының аумағында телерадио хабарларын тарату саласында қызмет көрсету қызметін жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге кеңсе және (немесе) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш, сондай-ақ 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартында көрсетілген құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы оның көшірмесіне қойылған белгі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді келесі жұмыс күні жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, төлемдерді расттау құжатты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарларының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге порталдың жеке кабинетіне жібереді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан".
2. Государственная услуга "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. В настоящих Правилах используется следующее основное понятие:
стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги.
Глава 2. Порядок оказания государственных услуг
4. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица осуществляющие деятельность предоставления услуг в области телерадиовещания на территории Республики Казахстан (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - Портал), заявление по форме согласно приложению 1, а также документы указанные в стандарте государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При представлении услугополучатель неполного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя или его заместителей уполномоченного органа и направляет заявителю в личный кабинет Портала.

5. Көрсетілетін қызметті алушы тіркеу куәлігін алу үшін құжаттардың толық топтамасын берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, шетелдік теле-, радиоарналар өнімдеріне сараптама жасайды, сондай-ақ берілген түбіртек деректемелерінің толтырылуының дұрыстығын тексереді, қорындысы бойынша тіркеу туралы куәлік қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
6. Шетелдік теле-, радиоарнаны қайта есепке алу меншік иесі ауысқан не заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, теле-, радиоарнаның аты, негізгі тақырыптық бағыты өзгерген, Қазақстан Республикасының аумағында заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу рәсімінен өткен жаңа заңды тұлға немесе филиал (өкілдік) құрылған жағдайларда жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы куәлікті қайта есепке қоюға өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде өтініштің және өтінішке қоса берілген құжаттардың мазмұнына құжаттарды қарайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші қайта есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения свидетельства о постановке на учет сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 15 (пятнадцати) календарных дней рассматривает документы на содержание заявления, проводит экспертизу продукции иностранных теле-, радиоканалов, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов, по итогам формирует свидетельство о постановке на учет.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6. Переучет иностранного теле-, радиоканала осуществляется в случаях смены собственника либо изменения организационно-правовой формы юридического лица, названия, основной тематической направленности теле-, радиоканала, создания нового юридического лица или филиала (представительства), прошедшего процедуру государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств на территории Республики Казахстан.
7. При подаче услугополучателя заявления на переучет свидетельства сотрудник структурного подразделения услугодателя рассматривает документы в течение 15 (пятнадцати) календарных дней на содержание заявления и документы прилагающиеся к заявлению.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на переучет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

8. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасына өтініш берген кезде (егер бұрын берілген шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде өтініштің мазмұнына қарайды, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші куәліктің телнұсқасын не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
9. Мыналар:
1) өтініштің мазмұны осы Қағидалардың 2-қосымшасының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымның төленбеуі;
3) шетелдік теле-, радиоарнаның материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, соғысты, экстремизмді немесе терроризмді, қатыгездік пен зорлық-зомбылықты, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, тектік-топтық және рулық басымдықты насихаттауды немесе үгіттеуді, ұлтаралық және конфессияаралық араздықты қоздыруға бағытталған ақпаратты, сондай-ақ порнографиялық және арнайы сексуалдық-эротикалық сипаттағы кино-және бейнеөнімдерді, сондай-ақ суицидті насихаттайтын ақпаратты қамтитын болса;
4) дінтану сараптамасының нәтижелері бойынша теріс қорытындының болуы;
5) шетелдік теле-, радиоарнаның өніміне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
7) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың ұсынылмауы;

8. При подаче услугополучателя заявления на дубликат свидетельства о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала распространяемого на территории Республики Казахстан (если ранее выданное свидетельства о постановке на учет иностранного теле-, радиоканала было оформлено в бумажной форме) сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя рассматривает в течение 15 (пятнадцати) календарных дней на содержание заявления, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает дубликат свидетельства либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
9. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) содержание заявления не соответствует требованиям приложению 2 настоящих Правил;
2) не уплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
3) материалы иностранного теле-, радиоканала содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, пропаганду экстремизма или терроризма, культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, информации, направленной на разжигание межнациональной и межконфессиональной вражды, а также кино- и видеопродукцию порнографического и специального сексуально-эротического характера, а также информацию, пропагандирующую суицид;
4) по результатам религиоведческой экспертизы имеется отрицательное заключение;
5) в отношении продукции иностранного теле-, радиоканала имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) не представлена справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или учетной регистрации (перерегистрации) филиала (представительства);

8) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
"Қазақстан Республикасының
аумағында таратылатын шетелдік
теле-, радиоарнаны есепке қою,
қайта есепке қою куәлігінің
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(шетелдік теле-, радиоарнаны
есепке қою туралы куәлікті
беретін органның толық атауы)
____________________________
(шетелдік теле-, радиоарнаны
есепке қою туралы куәлікті
беретін орган басшысының
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Өтініш
Сізден __________________________________________________________________________
(қайта есепке алуды және телнұсқаны беруді жүзеге асырған жағдайда, себебі көрсетіледі)
шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қоюды (қайта есепке алуды, телнұсқасын беруді жүзеге
асыруды) сұраймын. Теле-, радиоарнаның меншік иесінің атауы
______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері/орналасқан жері, ұйымдық-
құқықтық нысаны, телефоны, электрондық мекенжайы)
Теле-, радиобағдарламалардың тілі (тілдері) _________________________________________
Теле-, радиоарнаның хабар тарату торы ____________________________________________
(кейінгі айға)
Теле-, радиоарнаның негізгі тақырыптық бағыты _____________________________________
Теле-, радиоарнаның бас редакторы/редакторы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Теле-, радиокомпанияның заңды мекенжайы _________________________________________
(индексі, қала, аудан, көше, үй, телефоны, электрондық мекенжайы)
Теле-, радиокомпанияның Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау туралы міндеттемесі
________________________________________
Өтінішке:
1._________________________
2._________________________ қоса беріледі
_________________________________________ _______________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атауы) (қолы)
Мөрдің орны 20 ___ жылғы "__" _____________
(бар болған жағдайда)
"Қазақстан Республикасының
аумағында таратылатын
шетелдік теле-, радиоарнаны
есепке қою, қайта есепке алу
куәлігінің телнұсқасын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында таралатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу, куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Ақпарат комитеті
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – күнтізбелік 15 (он бес) күн.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке алу туралы куәлік (бұдан әрі - Куәлік), куәліктің телнұсқасы не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.

8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
иностранного теле-, радиоканала,
распространяемого на территории
Республики Казахстан"
Форма
____________________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о постановке
на учет теле-, иностранного радиоканала)
___________________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
руководителя органа, выдающего
свидетельство о постановке на учет теле-,
иностранного радиоканала)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет (осуществить переучет, выдать
дубликат) иностранный теле-, радиоканал
________________________________________________________________
(в случае осуществления переучета и выдачи дубликата, указывается
причина)
Наименование собственника теле-, радиоканала________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место
жительства/местонахождение, организационно-правовая форма, телефон,
электронный адрес)
Язык (языки) теле-, радиопрограмм ________________________________
Сетка вещания теле-, радиоканала __________________________________
(на последующий месяц)
Основная тематическая направленность теле-, радиоканала _____________
Главный редактор/редактора теле-, радиоканала _______________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Юридический адрес теле-, радиокомпании
______________________________________________________________
(индекс, город, район, улица, дом, телефон, электронный адрес)
Обязательство о соблюдении законодательства Республики Казахстан
теле-, радиокомпанией ____________________________________________
К заявлению прилагаются:
1._________________________
2._________________________
____________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование заявителя) (подпись)
Место печати "__" _____________20 ___ года
(при наличии)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет, переучет,
выдача дубликата свидетельства
иностранного теле-,радиоканала,
распространяемого на территории
Республики Казахстан"
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Комитет информации
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 15 (пятнадцать) календарных дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – свидетельство о постановке на учет, переучет иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан, (далее – Свидетельство) дубликат свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами.
На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 553-бабының 7-тармағына сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымының мөлшерлемелері:
1) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәлік бергені үшін:
балалар және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын екі айлық есептік көрсеткіш;
өзге де тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бес айлық есептік көрсеткіш;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін:
балалар және ғылыми тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын бір бүтін оннан алты айлық есептік көрсеткіш;
өзге де тақырыптағы теле-, радиоарнаны құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыста болатын төрт айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Теле-, радиоарнаны қайта есепке қою тегін жүзеге асырылады.
Ақы төлеу қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүргізіледі, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеуді "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асыруға болады .
7.
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, Нұр-Сұлтан қаласының уақытымен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Министрліктің www.​qogam.​gov.​kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі

Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам. Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 7 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала:
для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет теле-, радиоканала: для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
для услугополучателей, создающих теле-, радиоканал иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора. Переучет теле-, радиоканала осуществляется бесплатно.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу по времени города Нур-Султан с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті алушының –ЭЦҚ-мен қол қойылған теле-, радиоарнаның хабар тарату торын (келесі айға) қоса бере отырып, электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жеке тұлғалар үшін – теле-, радиоарнаның меншік иесі - шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
заңды тұлғалар үшін – сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлғаның шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, заңдастырылған басқа құжат;
2) Қайта есепке алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жеке тұлғалар үшін – теле-, радиоарнаның меншік иесі - шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
заңды тұлғалар үшін – сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлғаның шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, заңдастырылған басқа құжат.
3) телнұсқаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жеке тұлғалар үшін – теле-, радиоарнаның меншік иесі - шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
заңды тұлғалар үшін – сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірменің электрондық көшірмесі немесе құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын, заңдастырылған басқа құжат.
Шет тілінде берілетін құжаттар қазақ және (немесе) орыс тілдеріне аударылуға жатады және нотариалды куәландырылады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) өтініштің мазмұнының осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының талаптарына сәйкес келмеуі;
2) теле-, радиоарнаны есепке қою үшін алымның төленбеуі;
3) шетелдік теле-, радиоарнаның материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, соғысты, экстремизмді немесе терроризмді, қатыгездік пен зорлық-зомбылықты, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, тектік-топтық және рулық басымдықты насихаттауды немесе үгіттеуді, ұлтаралық және конфессияаралық араздықты қоздыруға бағытталған ақпаратты, сондай-ақ порнографиялық және арнайы сексуалдық-эротикалық сипаттағы кино- және бейнеөнімдерді, сондай-ақ суицидті насихаттайтын ақпаратты қамтитын болса;

1) запрос в форме электронного документа с прикреплением сетки вещания теле-, радиоканала (на последующий месяц), подписанный ЭЦП услугополучателя;
для физических лиц – электронную копию документа удостоверяющую личность иностранного физического лица – собственника теле-, радиоканала;
электронную копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
для юридических лиц – электронную копию легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;
2) Для переучета:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;
для физических лиц – электронную копию документа удостоверяющую личность иностранного физического лица – собственника теле-, радиоканала;
электронную копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
для юридических лиц – электронную копию легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства.
3) Для получения дубликата:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;
для физических лиц – электронную копию документа удостоверяющую личность иностранного физического лица-собственника теле-, радиоканала;
электронную копию документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью;
для юридических лиц – электронную копию легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства.
Документы, предоставляемые на иностранном языке, подлежат переводу на казахский и (или) русский языки и нотариально заверяются.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) содержание заявления не соответствует требованиям настоящего стандарта государственной услуги;
2) не уплачен сбор за постановку на учет теле-, радиоканала;
3) материалы иностранного теле-, радиоканала содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, пропаганду экстремизма или терроризма, культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, информации, направленной на разжигание межнациональной и межконфессиональной вражды, а также кино- и видеопродукцию порнографического и специального сексуально-эротического характера, а также информацию, пропагандирующую суицид;

4) дінтану сараптамасының нәтижелері бойынша теріс қорытындының болуы;
5) шетелдік теле-, радиоарнаның өніміне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
7) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) немесе филиалды (өкілдікті) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың болмауы ;
8) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.​qogam.​gov.​kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
2022 жылғы 21 қаңтардағы № 16
Бұйрыққа 4-қосымша
2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101
бұйрыққа 4-қосымша
"Мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібін айқындайды.
2. "Мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғым қолданылады:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі.

4) по результатам религиоведческой экспертизы имеется отрицательное заключение;
5) в отношении продукции иностранного теле-, радиоканала имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) отсутствует справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или учетной регистрации (перерегистрации) филиала (представительства);
8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4 к приказу
от 21 января 2022 года № 16
Приложение 4 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий".
2. Государственная услуга "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. В настоящих Правилах используется следующее основное понятие:
стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги.

2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының аумағында бұқаралық ақпарат құралдары саласында көрсетілетін қызметті беру қызметін жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтінішті және 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген құжаттарды жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді келесі жұмыс күні жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, төлемді растау құжаттарын көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің көрсетілген мерзімде уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге Порталдағы жеке кабинетіне жібереді.
5. Көрсетілетін қызметті алушы есепке қою туралы куәлікті алу үшін құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініш мазмұнына құжаттарды қарайды, есепке алынған мерзімді басылымдардың, ақпараттық агенттіктердің және желілік басылымдардың тізілімінде бірдей атаудың болуын тексереді, сондай-ақ берілген түбіртекті деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді, қорытындысы бойынша есепке қою туралы куәлікті қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

Глава 2. Порядок оказания государственных услуг
4. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица осуществляющие деятельность предоставления услуг в области средств массовой информации на территории Республики Казахстан (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - Портал), заявление по форме согласно приложениям 1 и 2, а также документы указанные в стандарте государственной услуги согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При представлении услугополучатель неполного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя или его заместителей уполномоченного органа и направляет заявителю в личный кабинет Портала.
5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения свидетельства о постановке на учет сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает документы на содержание заявления, проверяет на наличие одинакового названия в реестре поставленных на учет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов, по итогам формирует свидетельство о постановке на учет.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на учет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

6. Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің және желілік басылымның меншік иесі ауысқан не оның атауы, сондай-ақ басылымның не материалдар мен хабарлардың атауы, тілі, таралу аумағы, негізгі тақырыптық бағыты және шығару мерзімділігі өзгерген жағдайларда қайта есепке қойылуға тиіс.
7. Көрсетілетін қызметті алушы куәлікті қайта есепке қоюға өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, есепке қойылған мерзімді басылымдардың, ақпараттық агенттіктер мен желілік басылымдардың тізілімінде бірдей атаудың болуын тексереді, сондай-ақ меншік иесі өзгерген жағдайда, меншік иесінің ауысуын/меншік құқығының берілуін растайтын құжаттардың деректерін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылығын ұсынады.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші қайта есепке қою туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
8. Мыналар:
1) бұрын сол атаумен және сол аумақта таралатын не оның атауы бұрын құрылған мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауымен айырғысыз дәрежеде ұқсас мерзімді баспа басылымына, ақпарат агенттігіне немесе желілік басылымға есепке қойғаны туралы куәліктің берілуі;
2) өтініштің мазмұны осы Қағидалардың 4-қосымшасының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылымды есепке қою үшін алымның төленбеуі;
4) меншік иесінің ауысуына байланысты мерзімді баспа басылымын, ақпарат агенттігін немесе желілік басылымды қайта есепке алу туралы өтініште мерзімді баспа басылымына немесе ақпарат агенттігіне меншік құқықтарын басқа тұлғаға беруді растайтын шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуы бұрын сот тоқтатқан атауы (атауының бір бөлігі) бірдей және тақырыптық бағыты дәл сондай мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылымды есепке қоюдың мәлімделуі немесе атауы мен тақырыптық бағытын қайталайтын мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның меншік иесінің немесе бас редакторының (редакторының) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жыл ішінде өтініш беруі;

6. Периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание подлежат переучету в случаях смены собственника или изменения его наименования, а также названия, языка издания либо материалов и сообщений, территории распространения, основной тематической направленности и периодичности выпуска.
7. При подаче услугополучателя заявления на переучет свидетельства сотрудник структурного подразделения услугодателя рассматривает 8 (восемь) рабочих дней документы на содержание заявления, проверяет на наличие одинакового названия в реестре поставленных на учет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий, а также в случае изменения собственника проверяет предоставленные данные документов, подтверждающих смену собственника/передачу прав собственности.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучателем предоставляется возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает свидетельство о постановке на переучет либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Основаниями для отказа в оказании государственных услуг является:
1) ранее выданное свидетельство о постановке на учет периодическому печатному изданию, информационному агентству или сетевому изданию с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания;
2) содержание заявления не соответствует требованиям приложению 3 настоящих Правил;
3) не оплачен сбор за постановку на учет периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания;
4) в заявлении о переучете периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора, подтверждающего передачу прав собственности на периодическое печатное издание или информационное агентство другому лицу;
5) при постановке на учет заявлены периодическое печатное издание, информационное агентство или сетевое издание с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которых ранее прекращен судом, или заявлены периодическое печатное издание, информационное агентство или сетевое издание дублирующие название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда;

6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
"Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
____________________________
(мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу туралы куәлікті беретін
органның толық атауы)
___________________________
(Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу туралы куәлікті беретін
орган басшысының тегі,
аты және әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Өтініш
Сізден мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылым
_____________________________________________________ есепке
(мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауы, түрі)
қоюды немесе қайта есепке алуды сұраймын.
Меншік иесі _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны)
БСН/ЖСН _________________________________________________
Меншік иесінің мекенжайы ____________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауы
_______________________________________________
Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның тілі
_________________________________________________
Мерзімділігі ______________________________________________
Тақырыптық бағыты
Таралу аумағы ____________________________________________________________
Редакцияның мекенжайы _________________________________________________________
Бас редактордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда) __________________ (қолы) 20_ жылғы "___" ___________
"Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу" мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 2-қосымша
____________________________
(мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу туралы куәлікті беретін
органның толық атауы)
__________________________
(Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді
және желілік басылымдарды
есепке қою немесе қайта есепке
алу туралы куәлікті беретін
орган басшысының тегі,
аты және әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Өтініш
_________________________________________________________________ өзгеруіне
байланысты Сізден мерзімді баспа басылымы, ақпараттық агенттік және желілік басылым
_____________________________________________________________________________
(мерзімді баспа басылымының немесе ақпараттық агенттіктің және
____________________________________________________________ қайта есепке алуды
сұраймын.желілік басылымның атауы, түрі)
Меншік иесі__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны)
БСН/ЖСН_______________________________________________________________________
Меншік иесінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(тұрғылықты жері/орналасқан жері, байланыс деректері)
Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауы
_______________________________________________________________
Мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның тілі
________________________________________________________________________________
Мерзімділігі _____________________________________________________________________
Тақырыптық бағыты
________________________________________________________________________________
Таралу аумағы
________________________________________________________________________________
Редакцияның мекенжайы
________________________________________________________________________________
Бас редактордың тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
____________________ (қолы) 20_ жылғы "___" ____________
"Мерзімді баспа басылымдарын,
ақпараттық агенттіктерді және
желілік басылымдарды есепке
қою немесе қайта есепке алу"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 3-қосымша
"Мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Ақпарат комитеті
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі - 10 (он) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының –ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет или
переучет периодических
печатных изданий,
информационных агентств и
сетевых изданий"
_______________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет или переучет
периодических печатных
изданий, информационных
агентств и сетевых изданий)
__________________________
(Фамилия, имя и отчество (при
наличии) руководителя органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет или переучет
периодических печатных
изданий, информационных
агентств и сетевых изданий)
Заявление
Прошу Вас поставить на учет или переучет периодическое печатное издание,
информационное агентство или сетевое издание_______________________________
________________________________________________________________________
(наименование, вид периодического печатного издания, информационного
агентства или сетевого издания)
Собственник______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наименование и организационно-правовая
форма)
БИН/ИИН
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Адрес собственника_________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
Наименование периодического печатного издания, информационного агентства или
сетевого издания_____________________________________________________________
Язык периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого
издания ____________________________________________________________________
Периодичность_____________________________________________________________
Тематическая направленность
Территория распространения_________________________________________________
Адрес редакции ____________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при наличии) главного редактора
Место для печати (при ее наличии)
__________________ (подпись) "___" ____________ 20 _ года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет или
переучет периодических
печатных изданий,
информационных агентств и
сетевых изданий"
____________________________
(полное наименование органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет или переучет
периодических печатных
изданий, информационных
агентств и сетевых изданий)
____________________________
____________________________
(Фамилия, имя и отчество (при
наличии)
руководителя органа,
выдающего свидетельство о
постановке на учет или переучет
периодических печатных
изданий, информационных
агентств и сетевых изданий)
Заявление
Прошу Вас произвести переучет периодического печатного издания,
информационного агентства и сетевого издания
_________________________________________________________________
(наименование, вид периодического печатного издания или информационного
агентства и сетевых изданий) в связи с изменением_______________________)
Собственник________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) наименование и организационно-
правовая форма)
БИН/ИИН _________________________________________________________
Адрес собственника _________________________________________________
(место жительство/место нахождения, контактные данные)
Наименование периодического печатного издания, информационного агентства
или сетевого издания__________________________________________________
Язык периодического печатного издания, информационного агентства или
сетевого издания _____________________________________________________
Периодичность_______________________________________________________
Тематическая направленность__________________________________________
Территория распространения___________________________________________
Адрес редакции______________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при наличии) главного редактора
Место для печати (при ее наличии)
______________________________
(подпись) "___" ____________ 20 _ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Постановка на учет или переучет
периодических печатных изданий,
информационных агентств и
сетевых изданий"
Стандарт государственной услуги (наименование государственной услуги) "Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий"
1
Наименование услугодателя
Комитет информации
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания – 10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – свидетельство о постановке на учет или переучет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами.
На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).

Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі (Салық кодексі) 553-бабының 7-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін тіркеу алымының мөлшерлемелері:
1) мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды есепке қою туралы куәлік бергені үшін:
балалар және ғылыми тақырыптағы мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымын құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленетін күні қолданыста болатын екі айлық есептік көрсеткішті;
мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және өзге тақырыптағы желілік басылымды құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленетін күні қолданыста болатын бес айлық есептік көрсеткішті;
2) мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды есепке қою туралы куәліктің телнұсқасын бергені үшін:
балалар және ғылыми тақырыптағы мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленетін күні қолданыста болатын бір бүтін оннан алты айлық есептік көрсеткішті;
мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және өзге тақырыптағы желілік басылымды құратын көрсетілетін қызметті алушылар үшін – алым төленген күні қолданыстағы төрт айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды қайта есепке алу тегін жүзеге асырылады.
Ақы төлеу қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүргізіледі.
7.
Жұмыс кестесі
1) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, Нұр-Сұлтан қаласының уақытымен сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Министрліктің www.​qogam.​gov.​kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі

Ставки регистрационного сбора за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 7 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляют:
1) за выдачу свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания, информационного агентства и сетевого издания:
для услугополучателей, создающих периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание детской и научной тематики – два месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
для услугополучателей, создающих периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание иной тематики – пять месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
2) за выдачу дубликата свидетельства о постановке на учет периодического печатного издания, информационного агентства и сетевого издания:
для услугополучателей, создающих периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание детской и научной тематики – одна целая шесть десятых месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора;
для услугополучателей, создающих периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание иной тематики – четыре месячных расчетных показателя, действующих на дату оплаты сбора.
Переучет периодического печатного издания, информационного агентства и сетевого издания осуществляется бесплатно.
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
7
График работы
1) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодатель - с понедельника по пятницу включительно по времени города Нур-Султан с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги". государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.qogam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги

1) мерзімді баспа басылымдарын, ақпараттық агенттіктерді және желілік басылымдарды есепке қою үшін көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес) ұсынады;
2) мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті және желілік басылымды қайта есепке алу үшін (меншік иесінің ауысуына не ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, мерзімді баспасөз басылымының және ақпараттық агенттіктің атауын, негізгі тақырыптық бағыты мен шығару мерзімділігінің, сондай-ақ тарату аумағының өзгеруіне байланысты) көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес);
мерзімді баспа басылымына, ақпараттық агенттікке және желілік басылымға меншік құқығын басқа адамға беруді растайтын шарттың үзінді көшірмесі құжатының электрондық көшірмесін ұсынады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) бұрын сол атаумен және сол аумақта таралатын не оның атауы бұрын құрылған мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның атауымен айырғысыз дәрежеде ұқсас мерзімді баспа басылымына, ақпарат агенттігіне немесе желілік басылымға есепке қойғаны туралы куәліктің берілуі;
2) өтініштің мазмұны осы мемлекеттік қызмет көрсету талаптарына сәйкес келмеуі;
3) мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылымды есепке қою үшін алымның төленбеуі;
4) меншік иесінің ауысуына байланысты мерзімді баспа басылымын, ақпарат агенттігін немесе желілік басылымды қайта есепке алу туралы өтініште мерзімді баспа басылымына немесе ақпарат агенттігіне меншік құқықтарын басқа адамға беруді растайтын шарттың нөмірі мен күнінің көрсетілмеуі;
5) шығарылуы бұрын сот тоқтатқан атауы (атауының бір бөлігі) бірдей және тақырыптық бағыты дәл сондай мерзімді баспа басылымын, ақпараттық агенттікті немесе желілік басылымды есепке қоюдың мәлімделуі немесе атауы мен тақырыптық бағытын қайталайтын мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның мәлімделуі, сондай-ақ шығарылуы сот шешімімен тоқтатылған мерзімді баспа басылымының, ақпараттық агенттіктің немесе желілік басылымның меншік иесінің немесе бас редакторының (редакторының) соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жыл ішінде өтініш беруі;

1) для постановки на учет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий услугополучатель представляет:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя (согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги);
2) для переучета периодического печатного издания, информационного агентства и сетевого издания (в связи со сменой собственника, либо изменением организационно-правовой формы, наименования, названия периодического печатного издания и информационного агентства, основной тематической направленности и периодичности выпуска, а также территории распространения) услугополучатель представляет:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя (согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги);
электронная копия документа выписки из договора, подтверждающая передачу прав собственности на периодическое печатное издание, информационное агентство и сетевое издание другому лицу.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) услугодателем ранее выданное свидетельство о постановке на учет периодическому печатному изданию, информационному агентству или сетевому изданию с тем же названием и распространением на той же территории либо сходным до степени его смешения с названием ранее созданного периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания;
2) содержание заявления не соответствует требованиям настоящего стандарта государственной услуги;
3) не оплачен сбор за постановку на учет периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания;
4) в заявлении о переучете периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания ввиду смены собственника не указаны номер и дата договора, подтверждающего передачу прав собственности на периодическое печатное издание или информационное агентство другому лицу;
5) при постановке на учет заявлены периодическое печатное издание, информационное агентство или сетевое издание с тем же названием (частью названия) и той же тематической направленностью, выпуск которых ранее прекращен судом, или заявлены периодическое печатное издание, информационное агентство или сетевое издание дублирующие название и тематическую направленность, а также в случае подачи заявления собственником или главным редактором (редактором) периодического печатного издания, информационного агентства или сетевого издания, выпуск которых был прекращен решением суда, в течение трех лет со дня вступления в законную силу решения суда;