"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 62 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 2 ақпандағы № 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 14 ақпанда № 26792 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 47 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің үлгілік оқу жоспарларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 62 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13659 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің үлгілік оқу жоспарлары:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураның үлгілік оқу жоспары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Бейіндік бағыт бойынша магистратураның үлгілік оқу жоспары;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша докторантураның үлгілік оқу жоспары;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес Бейіндік докторантураның үлгілік оқу жоспары бекітілсін.";
бұйрықтың 1, 2, 3, 4-қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
бұйрықтың 5, 6, 7, 8-қосымшалары алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы (бұдан әрі - Академия):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Академия ректорына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2022 жылғы 2 ақпандағы
№ 188 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 62 бұйрығының
1-қосымшасы
Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратураның үлгілік оқу жоспары

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 62 "Об утверждении Типовых учебных планов послевузовского образования Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 февраля 2022 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2022 года № 26792. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 апреля 2024 года № 47.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 62 "Об утверждении Типовых учебных планов послевузовского образования Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13659) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить типовые учебные планы послевузовского образования Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия):
1) Типовой учебный план магистратуры по научно-педагогическому направлению согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Типовой учебный план магистратуры по профильному направлению согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Типовой учебный план докторантуры по научно-педагогическому направлению согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Типовой учебный план докторантуры по профилю согласно приложению 4 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3, 4 к приказу изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему приказу;
приложения 5, 6, 7, 8 к приказу исключить.
2. Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ректора Академии.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
"Согласовано"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 февраля 2022 года № 188
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план магистратуры по научно-педагогическому направлению

Кадрларды даярлау бағыттары: 7М042 "Құқық" 7M123 "Қоғамдық қауіпсіздік"
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Кредиттер саны
Бақылау нысаны
1. Теориялық оқыту
кемінде 74
1.1. Базалық пәндер циклі
кемінде 19
1) ЖОО компоненті
2) педагогикалық практика
Есеп
1.2. Бейіндеуші пәндер циклі
кемінде 55
1) ЖОО компоненті
2. Ғылыми-зерттеу жұмысы
34-тен аспайтын
1) зерттеу практикасы
Есеп
2) тағылымдамадан өтуді және магистрлік диссертацияны орындауды қоса алғанда, магистранттың ғылыми-зерттеу жұмысы
Есеп
3. Оқытудың қосымша түрлері
4. Қорытынды аттестаттау
12-ден аспайтын
1) кешенді мемлекеттік емтихан
Емтихан
2) магистрлік диссертацияны ресімдеу және қорғау
Қорғау
Барлығы:
кемінде 120
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2022 жылғы 2 ақпандағы
№ 188 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 62 бұйрығының
2-қосымшасы
Бейіндік бағыт бойынша магистратураның үлгілік оқу жоспары
Кадрларды даярлау бағыттары : 7М042 "Құқық" 7M123 "Қоғамдық қауіпсіздік"
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Кредиттер саны
Бақылау нысаны
Оқыту мерзімі 1 жыл
Оқыту мерзімі 1,5 жыл
1. Теориялық оқыту
кемінде 35
кемінде 60
1.1. Базалық пәндер циклі
кемінде 7
кемінде 14
1) ЖОО компоненті
1.2. Бейіндеуші пәндер циклі
кемінде 28
кемінде 46
1) ЖОО компоненті
2. Эксперименттік-зерттеу жұмысы
13-тен аспайтын
18-ден аспайтын
1) магистрлік жобаны орындауды қоса алғанда, магистранттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
Есеп
2) өндірістік практика
Есеп
3. Оқытудың қосымша түрлері
4. Қорытынды аттестаттау
12-ден аспайтын
12-ден аспайтын
1) кешенді мемлекеттік емтихан
Емтихан
2) магистрлік жобаны ресімдеу және қорғау
Қорғау
Барлығы:
кемінде 60
кемінде 90*
*оқыту мерзімі 1,5 жыл бейіндік бағыт бойынша магистратурада жалпы еңбек сыйымдылығы 110 кредиттен аспайтын көлемді құрайды.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2022 жылғы 2 ақпандағы
№ 188 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 62 бұйрығының
3-қосымшасы
Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша докторантураның үлгілік оқу жоспары
Кадрларды даярлау бағыттары : 8D042 "Құқық" 8D123 "Қоғамдық қауіпсіздік"
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Кредиттер саны
Бақылау нысаны
1. Теориялық оқыту
кемінде 45
1.1. Базалық пәндер циклі
1) ЖОО компоненті
2) педагогикалық практика
Есеп
1.2. Бейіндеуші пәндер циклі
1) ЖОО компоненті
2) практикасы
Есеп

Направления подготовки кадров: 7М042 "Право" 7M123 "Общественная безопасность"
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Количество кредитов
Форма контроля
1. Теоретическое обучение
не менее 74
1.1. Цикл базовых дисциплин
не менее 19
1) ВУЗовский компонент
2) педагогическая практика
Отчет
1.2. Цикл профилирующих дисциплин
не менее 55
1) ВУЗовский компонент
2. Научно-исследовательская работа
не более 34
1) исследовательская практика
Отчет
2) научно-исследовательская работа магистранта, включая прохождение стажировки и выполнение магистерской диссертации
Отчет
3. Дополнительные виды обучения
4. Итоговая аттестация
не более 12
1) комплексный государственный экзамен
Экзамен
2) оформление и защита магистерской диссертации
Защита
Итого:
не менее 120
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 февраля 2022 года № 188
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план магистратуры по профильному направлению
Направления подготовки кадров: 7М042 "Право" 7M123 "Общественная безопасность"
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Количество кредитов
Форма контроля
Срок обучения 1 год
Срок обучения 1,5 года
1. Теоретическое обучение
не менее 35
не менее 60
1.1. Цикл базовых дисциплин
не менее 7
не менее 14
1) ВУЗовский компонент
1.2. Цикл профилирующих дисциплин
не менее 28
не менее 46
1) ВУЗовский компонент
2. Экспериментально-исследовательская работа
не более 13
не более 18
1) экспериментально-исследовательская работа магистранта, включая выполнение магистерского проекта
Отчет
2) производственная практика
Отчет
3. Дополнительные виды обучения
4. Итоговая аттестация
не более 12
не более 12
1) комплексный государственный экзамен
Экзамен
2) оформление и защита магистерского проекта
Защита
Итого:
не менее 60
не менее 90*
*В магистратуре по профильному направлению со сроком обучения 1,5 года общая трудоемкость составляет не более 110 кредитов.
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 февраля 2022 года № 188
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план докторантуры по научно-педагогическому направлению
Направления подготовки кадров: 8D042 "Право" 8D123 "Общественная безопасность"
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Количество кредитов
Форма контроля
1. Теоретическое обучение
не менее 45
1.1. Цикл базовых дисциплин
1) ВУЗовский компонент
2) педагогическая практика
Отчет
1.2. Цикл профилирующих дисциплин
1) ВУЗовский компонент
2) исследовательская практика
Отчет

2. Ғылыми-зерттеу жұмысы
123-тен аспайтын
Тағылымдамадан өтуді және докторлық диссертацияны орындауды қоса алғанда, докторанттың ғылыми-зерттеу жұмысы
Есеп
3. Оқытудың қосымша түрлері
4. Қорытынды аттестаттау
12-ден аспайтын
Докторлық диссертацияны жазу және қорғау
Қорғау
Барлығы:
кемінде 180
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2022 жылғы 2 ақпандағы
№ 188 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 62 бұйрығының
4-қосымшасы
Бейіндік докторантураның үлгілік оқу жоспары
Кадрларды даярлау бағыттары : 8D042 "Құқық" 8D123 "Қоғамдық қауіпсіздік"
Пәндер циклдерінің және қызмет түрлерінің атауы
Кредиттер саны
Бақылау нысаны
1. Теориялық оқыту
кемінде 45
1.1. Базалық пәндер циклі
1) ЖОО компоненті
1.2. Бейіндеуші пәндер циклі
1) ЖОО компоненті
2) өндірістік практика
Есеп
2. Эксперименттік-зерттеу жұмысы
123-тен аспайтын
Тағылымдамадан өтуді және докторлық диссертацияны орындауды қоса алғанда, докторанттың эксперименттік-зерттеу жұмысы
Есеп
3. Оқытудың қосымша түрлері
4. Қорытынды аттестаттау
12-ден аспайтын
Докторлық диссертацияны жазу және қорғау
Қорғау
Барлығы:
кемінде 180

2. Научно-исследовательская работа
не более 123
1) Научно-исследовательская работа докторанта, включая прохождение стажировки и выполнение докторской диссертации
Отчет
3. Дополнительные виды обучения
4. Итоговая аттестация
не более 12
Написание и защита докторской диссертации
Защита
Итого:
не менее 180
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 февраля 2022 года № 188
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 62
Типовой учебный план докторантуры по профилю
Направления подготовки кадров: 8D042 "Право" 8D123 "Общественная безопасность"
Наименование циклов дисциплин и видов деятельности
Количество кредитов
Форма контроля
1. Теоретическое обучение
не менее 45
1.1. Цикл базовых дисциплин
1) ВУЗовский компонент
1.2. Цикл профилирующих дисциплин
1) ВУЗовский компонент
2) производственная практика
Отчет
2. Экспериментально-исследовательская работа
не более 123
Экспериментально-исследовательская работа докторанта, включая прохождение стажировки и выполнение докторской диссертации
Отчет
3. Дополнительные виды обучения
4. Итоговая аттестация
не более 12
Написание и защита докторской диссертации
Защита
Итого:
не менее 180