Жеке күзет ұйымдары жұмыскерлерінің пайдалануына арналған арнаулы құралдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2022 жылғы 14 ақпандағы № 64 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 ақпанда № 26850 болып тіркелді
"Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 18-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке күзет ұйымдары жұмыскерлерінің пайдалануына арналған арнаулы құралдардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Күзет қызметін бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2022 жылғы 14 ақпандағы
№ 64 бұйрығымен
бекітілген
Жеке күзет ұйымдары жұмыскерлерінің пайдалануына арналған арнаулы құралдардың тізбесі
1. Резеңке таяқшалар.
2. 1 - 5-қорғау сыныптарындағы қорғау кеудешелері.
3. 1 - 3-қорғау сыныптарындағы қорғау шлемдері.
4. Қол кісендері.
5. Қолды және аяқты қорғауға арналған қорғану қалқаншаларының жиынтығы.
6. Қаруларды, жарылғыш заттар мен құрылғыларды анықтайтын детекторлар.
7. Радиоактивті, химиялық және улағыш заттарды анықтайтын детекторлар.
8. Күзет, дабыл сигнализациясы жүйелері.
9. Кіруді бақылау және басқару жүйесі.
10. Қосарлы қолданылатын техникаға жатпайтын телевизиялық бейнебақылау және бейнекүзет жүйелері.
11. Хабар беру, оның ішінде радиоарналар арқылы хабар беру жүйелері.
12. Портативті алып жүретін бейнетіркегіш.

Об утверждении Перечня специальных средств для использования работниками частных охранных организаций
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 февраля 2022 года № 64. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2022 года № 26850
В соответствии с пунктом 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень специальных средств для использования работниками частных охранных организаций.
2. Департаменту по контролю за охранной деятельностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 февраля 2022 года № 64
Перечень специальных средств для использования работниками частных охранных организаций
1. Резиновые палки.
2. Жилет защитный 1-5-го классов защиты.
3. Шлем защитный 1-3-го классов защиты.
4. Наручники.
5. Комплект защитных щитков, для защиты рук и ног.
6. Детекторы обнаружения оружия, взрывных веществ и устройств.
7. Детекторы обнаружения радиоактивных, химических и отравляющих веществ.
8. Системы охранной, тревожной сигнализации.
9. Системы контроля и управления доступа.
10. Видеоконтрольные и видеоохранные системы телевизионного наблюдения, не относящиеся к технике двойного применения.
11. Системы передачи извещения, в том числе и по радиоканалам.
12. Портативный носимый видеорегистратор.