Еріксіз және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұсталатын басқа жануарларды қоректендіру үшін пайдаланылатын жануарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27219 болып тіркелді
"Жануарларға жауапкершілікпен қарау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Еріксіз және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұсталатын басқа да жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын жануарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология, және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
С. Брекешев
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2022 жылғы 24 наурыздағы
№ 84 Бұйрығымен
бекітілген
Еріксіз және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұсталатын басқа да жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын жануарлардың тізбесі
р/с
Жануарлардың түрлері
1.
2
Кеміргіштер
1
Тышқан
2
Егеуқұйрық
3
Моңғол құмтас
4
Алтын (сирия) атжалман
5
Гвинея шошқасы
Қоян тәрізді
6
Қоян
Құстар
7
Бөдене
8
Тауық
9
Үйрек
10
Қаз
Бауырымен жорғалаушылар
11
Жылан
12
Кесіртке
Қосмекенділер
13
Бақа
Балықтар
14
Балық аулау объектілері болып табылатын, сондай-ақ аквамәдениетте ұсталатын және өсірілетін балықтардың барлық түрлері
Ескертпе: сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерінен басқа.

Об утверждении Перечня животных, используемых для кормления других животных, содержащихся в неволе и (или) полувольных условиях
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27219
В соответствии с подпунктом 15) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об ответственном обращении с животными", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень животных, используемых для кормления других животных, содержащихся в неволе и (или) полувольных условиях.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
Утвержден приказом
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 марта 2022 года № 84
Перечень животных, используемых для кормления других животных, содержащихся в неволе и (или) полувольных условиях
п/п
Виды животных
1.
2
Грызуны
1
Мыши
2
Крысы
3
Монгольский песчаник
4
Золотистый (сирийский) хомяк
5
Морская свинка
Зайцеобразные
6
Кролик
Птицы
7
Перепел
8
Курица
9
Утка
10
Гусь
Пресмыкающиеся
11
Змея
12
Ящерица
Земноводные
13
Лягушка
Рыбы
14
Все виды рыб, являющиеся объектами рыболовства, а так же содержащиеся и разводимые в аквакультуре
Примечание: кроме видов животных, относящихся к редким и находящимся под угрозой исчезновения.