"Мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 20-НҚ нормативтік қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № 2-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 наурызда № 27242 болып тіркелді
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 20-НҚ нормативтік қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12492 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген нормативтік қаулымен бекітілген Мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізілімін жүргізу қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Есеп комитеті:
1) Тізілімге мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың енгізілуін жүзеге асырады;
2) Есеп комитетінің интернет-ресурсында мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдардың тізімін жариялайды;
3) мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдар туралы мәліметтерге тиісті ақпарат келіп түскен күннен бастап жеті жұмыс күнінің ішінде өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.";
7-тармақ алып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қағаз және электрондық жеткізгіштегі тізілім мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдар туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда); туған күні (күні, айы, жылы); жеке сәйкестендіру нөмірі, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі, берілген күні және кімнің бергені;
2) тұрғылықты жері (әңгімелесуге жіберу туралы өтініш берілген сәтте); телефон нөмірі (жұмыс, үй, ұялы); электрондық поштасының мекенжайы;
3) тиісті деңгейдегі мемлекеттік аудитор біліктілігін иелену туралы сертификатының берілген күні және нөмірі;
4) Ұлттық комиссия отырысының мемлекеттік аудитор біліктілігін беру туралы хаттамасының күні және нөмірі;
5) мемлекеттік қызметтің беделіне нұқсан келтіретін тәртіптік теріс қылық жасағаны үшін қылмыстық, әкімшілік, тәртіптік жауаптылыққа тартылуы туралы мәліметтер (болған жағдайда);
6) кандидаттың білімін растайтын құжаттың күні және нөмірі;
7) жеке деректерінің (тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда) өзгергені туралы мәліметтер;

О внесении изменений в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30 ноября 2015 года № 20-НҚ "Об утверждении Правил ведения реестра лиц, имеющих сертификат государственного аудитора"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 24 марта 2022 года № 2-НҚ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2022 года № 27242
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30 ноября 2015 года № 20-НҚ "Об утверждении Правил ведения реестра лиц, имеющих сертификат государственного аудитора" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12492) следующие изменения:
в Правилах ведения реестра лиц, имеющих сертификат государственного аудитора, утвержденных указанным нормативным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Счетный комитет:
1) осуществляет включение в Реестр лиц, имеющих сертификат государственного аудитора;
2) опубликовывает список лиц, имеющих сертификат государственного аудитора, на интернет-ресурсе Счетного комитета;
3) вносит изменения и дополнения в сведения о лицах, имеющих сертификат государственного аудитора, в течение семи рабочих дней со дня поступления соответствующей информации.";
пункт 7 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Реестр на бумажном и электронном носителе содержит следующие сведения о лицах, имеющих сертификат государственного аудитора:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии); дата рождения (число, месяц, год); индивидуальный идентификационный номер, номер, дата выдачи и кем выдан документ, удостоверяющий личность;
2) место жительства (на момент подачи заявления о допуске к собеседованию); номер телефона (рабочий, домашний, мобильный); адрес электронной почты;
3) дата и номер выдачи сертификата о присвоении квалификации государственного аудитора соответствующего уровня;
4) дата и номер протокола заседания Национальной комиссии о присвоении квалификации государственного аудитора;
5) сведения о привлечении к уголовной, административной, а также дисциплинарной ответственности за совершение дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу (при наличии);
6) дата и номер документа по подтверждению знаний кандидата;
7) сведения об изменении личных данных (фамилия, имя, отчество) (при его наличии);

8) жұмыс орны мен атқаратын лауазымы туралы мәліметтер (әңгімелесуге жіберу туралы өтініш берілген сәтте);
9) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының жүйесіндегі және (немесе) қаржы саласында және (немесе) ішкі аудит қызметтерінде мемлекеттік қызметтегі еңбек өтілі туралы мәліметтер (әңгімелесуге жіберу туралы өтініш берілген сәтте);
10) аудит саласындағы халықаралық ұйымдардағы және (немесе) квазимемлекеттік сектор субъектілеріндегі жалпы еңбек өтілі туралы мәліметтер (болған жағдайда) (әңгімелесуге жіберу туралы өтініш берілген сәтте);
11) білімі туралы мәліметтер (дипломның нөмірі, берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы, біліктілігі);
12) бухгалтерлік есеп және аудит, қаржы саласында ұлттық және (немесе) халықаралық кәсіби біліктілігі туралы мәліметтер (сертификаттың күні және нөмірі);
13) Ұлттық комиссия отырысының сертификатты қайтарып алу және телнұсқасын беру туралы хаттамасының күні және нөмірі.";
9-тармақ алып тасталсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қағаз жеткізгіштегі тізілім осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген мәліметтерді қамтитын, мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамдарды тіркеу кітабы нысанында жүргізіледі.
Жыл аяқталған соң, Тізілім нөмірленеді, тігіледі және оған мөр басылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Ұлттық комиссияның жұмыс органы он жұмыс күні ішінде адамдар туралы мәліметтерге:
1) Заңның 39-бабының 8-тармағында көзделген негіздер бойынша Ұлттық комиссияның мемлекеттік аудитор сертификатын қайтарып алу туралы шешімі қабылданған күннен бастап;
2) мемлекеттік аудитор сертификаты бар адамның қайтыс болғаны туралы құжат келіп түскен күннен бастап өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.".
2. Есеп комитетінің Сертификаттау және ұйымдастыру жұмысы бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрайымы
Н. Годунова

8) сведения о месте работы и занимаемой должности (на момент подачи заявления о допуске к собеседованию);
9) сведения о трудовом стаже государственной службы в системе органов государственного аудита и финансового контроля и (или) финансовой сферы и (или) службах внутреннего аудита (на момент подачи заявления о допуске к собеседованию);
10) сведения о трудовом стаже в международных организациях и (или) субъектах квазигосударственного сектора в области аудита (при наличии) (на момент подачи заявления о допуске к собеседованию);
11) сведения об образовании (номер, дата выдачи диплома, наименование учебного заведения, специальность, квалификация);
12) сведения о национальных и (или) международных профессиональных квалификациях в области бухгалтерского учета и аудита и финансов (дата и номер сертификата);
13) дата и номер протокола заседания Национальной комиссии об отзыве сертификата и выдаче дубликата.";
пункт 9 исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Реестр на бумажном носителе ведется в форме книги регистрации лиц, имеющих сертификат государственного аудитора, который включает в себя сведения, указанные в пункте 8 настоящих Правил.
По окончанию года Реестр пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Рабочий орган Национальной комиссии в течении десяти рабочих дней вносит изменения и дополнения в сведения о лицах:
1) со дня принятия решения Национальной комиссии об отзыве сертификата государственного аудитора по основаниям, предусмотренным пунктом 8 статьи 39 Закона;
2) со дня поступления документа о смерти лица, имеющего сертификат государственного аудитора.".
2. Отделу сертификации и организационной работы Счетного комитета в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Н. Годунова