"Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 26 наурыздағы № ҚР ДСМ -28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 наурызда № 27252 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24078 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада бекітілген Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың тізбесінде:
реттік нөмірі 138-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
138.
B02BD02
А гемофилияның ингибиторлық нысаны бар балалар жасындағы пациенттер үшін VIII плазмалық қанның ұю факторы ***
Жарамдылықтың барлық мерзімі ішінде 25˚С дейін температура кезінде сақтау мүмкіндігі бар, оның ішінде иммундық толеранттылықты индукциялау әдісімен гемофилияның ингибиторлық нысанын емдеу үшін, құрамында альбумин, сахароза және полиэтиленгликоль жоқ, қос вирустық инактивациядан өткен,соның ішінде сольвент-детергент әдісімен еріткіші және енгізуге арналған жинағы бар құтыдағы венаішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
ХБ
";
реттік нөмірілері 140, 141, 142 және 143-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
140.
B02BD02
Кіші жастағы балаларда (12 жасқа дейін) қолдануды шектей отырып, Виллебранд ауруын емдеуге көрсетілімі жоқ VIII плазмалық қанның ұю факторы ***
ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
ХБ
141.
B02BD02
Виллебранд ауруын емдеуге көрсетілімі жоқ VIII плазмалық қанның ұю факторы ***
ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
ХБ
142.
B02BD02
12 жасқа дейінгі балаларғ а қолдану мүмкіндігі бар VIII рекомбинантты қанның ұю факторы ***
инъекцияға арналған лиофилизирленген ұнтақ
ХБ
143.
B02BD02
VIII рекомбинантты қанның ұю факторы ***
инъекцияға арналған лиофилизирленгенн ұнтақ / инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизат
ХБ
";
реттік нөмірі 318-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
318.
H01AC01
Соматропин ****
инъекцияға арналған ерітінді/ инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
мг
";
реттік нөмірлері 319, 320, 321, 775 және 811-жолдар алып тасталсын;
сілтеме:
"* Таблеткаға мыналар жатады: таблетка, қабықпен қапталған таблетка, үлбірлі қабықпен қапталған таблетка, ішекте еритін қабықпен қапталған таблетка, ұсақталатын таблетка, соруға арналған таблетка, көпіршитін таблетка, ұзақ әсер ететін таблетка;
Ұзақ әсер ететін таблеткаға: ұзақ әсер ететін таблетка, таблетка ретард, ұзақ уақыт босап шығатын таблетка, модицикацияланып босап шығатын таблетка, әсер етуі ұзаққа созылатын таблетка, баяу босап шығатын таблетка, босап шығуы бақыланатын таблетка жатады;
Капсулаға: капсула, қатты капсула, ішекте еритін капсула, әсер етуі ұзаққа созылатын капсула жатады;
Әсер етуі ұзаққа созылатын капсулаға: әсер етуі ұзаққа созылатын капсула, ұзақ уақыт босап шығатын капсула, капсула ретард, модификацияланып босап шығатын капсула, ұзақ уақыт босап шығатын капсула, баяу босап шығатын капсула, босап шығуы бақыланатын капсула жатады.
** жекелеген ауруларда қолдану үшін
*** жеткізу медициналық ұйымдардың қажеттілігіне қарай шығарылу нысанында жүзеге асырылады."
мындай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
* Таблеткаға мыналар жатады: таблетка, қабықпен қапталған таблетка, үлбірлі қабықпен қапталған таблетка, ішекте еритін қабықпен қапталған таблетка, ұсақталатын таблетка, соруға арналған таблетка, көпіршитін таблетка, ұзақ әсер ететін таблетка;
Ұзақ әсер ететін таблеткаға: ұзақ әсер ететін таблетка, таблетка ретард, ұзақ уақыт босап шығатын таблетка, модицикацияланып босап шығатын таблетка, әсер етуі ұзаққа созылатын таблетка, баяу босап шығатын таблетка, босап шығуы бақыланатын таблетка жатады;
Капсулаға: капсула, қатты капсула, ішекте еритін капсула, әсер етуі ұзаққа созылатын капсула жатады;
Әсер етуі ұзаққа созылатын капсулаға: әсер етуі ұзаққа созылатын капсула, ұзақ уақыт босап шығатын капсула, капсула ретард, модификацияланып босап шығатын капсула, ұзақ уақыт босап шығатын капсула, баяу босап шығатын капсула, босап шығуы бақыланатын капсула жатады.
** жекелеген аурулар кезінде қолдану үшін
*** жеткізу медициналық ұйымдардың қажеттілігіне қарай шығарылу нысанында жүзеге асырылады
**** сатып алу медициналық ұйымдардың қажеттілігіне сәйкес дәрілік нысанда және Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттарды дозасында жүзеге асырылады.".

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 марта 2022 года № ҚР ДСМ -28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2022 года № 27252
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24078) следующие изменения:
в перечне лекарственных средств, закупаемых у единого дистрибьютора, утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 138, изложить в следующей редакции:
"
138.
B02BD02
Фактор свертывания крови VIII плазменный, для пациентов детского возраста с ингибиторной формой гемофилии А ***
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения во флаконе в комплекте с растворителем и набором для введения, прошедший двойную вирусную инактивацию, в том числе сольвент-детергентным методом, без содержания альбумина, сахарозы и полиэтиленгликоля, с возможностью хранения при температурах до 25˚С в течение всего срока годности, в том числе для лечения ингибиторной формы гемофилии методом индукции иммунной толерантности
МЕ
";
строки, порядковые номера 140, 141, 142 и 143 изложить в следующей редакции:
"
140.
B02BD02
Фактор свертывания крови VIII плазменный без показания лечения болезни Виллебранда с ограничением применения у детей младшего возраста (до 12 лет) ***
лиофилизат для приготовления раствора
МЕ
141.
B02BD02
Фактор свертывания крови VIII плазменный без показания лечения болезни Виллебранда ***
лиофилизат для приготовления раствора
МЕ
142.
B02BD02
Фактор свертывания крови VIII рекомбинантный с возможностью применения у детей до 12 лет ***
порошок лиофилизированный для инъекций/лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
ME
143.
B02BD02
Фактор свертывания крови VIII рекомбинантный ***
порошок лиофилизированный для инъекций/лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
МЕ
";
строку, порядковый номер 318, изложить в следующей редакции:
"
318.
H01AC01
Соматропин ****
раствор для инъекций/ порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
мг
";
строки, порядковые номера 319, 320, 321, 775 и 811 исключить;
сноску:
"* К таблетке относятся: таблетка, таблетка, покрытая оболочкой, таблетка, покрытая пленочной оболочкой, таблетка, покрытая кишечнорастворимой оболочкой, таблетка диспергируемая, таблетка для рассасывания, таблетка шипучая, таблетка пролонгированного действия;
К таблетке пролонгированного действия относятся: таблетка пролонгированного действия, таблетка ретард, таблетка с пролонгированным высвобождением, таблетка с модифицированным высвобождением, таблетка продолжительного высвобождения, таблетка замедленного высвобождения, таблетка с контролируемым высвобождением;
К капсуле относятся: капсула, капсула твердая, капсула кишечнорастворимая, капсула пролонгированного действия;
К капсуле пролонгированного действия относятся: капсула пролонгированного действия, капсула с пролонгированным высвобождением, капсула ретард, капсула с модифицированным высвобождением, капсула продолжительного высвобождения, капсула замедленного высвобождения, капсула с контролируемым высвобождением.
** для применения при отдельных заболеваниях.
*** поставка осуществляется в форме выпуска, в соответствии с потребностью для медицинских организаций."
изложить в следующей редакции:
"Примечание:
* К таблетке относятся: таблетка, таблетка, покрытая оболочкой, таблетка, покрытая пленочной оболочкой, таблетка, покрытая кишечнорастворимой оболочкой, таблетка диспергируемая, таблетка для рассасывания, таблетка шипучая, таблетка пролонгированного действия;
К таблетке пролонгированного действия относятся: таблетка пролонгированного действия, таблетка ретард, таблетка с пролонгированным высвобождением, таблетка с модифицированным высвобождением, таблетка продолжительного высвобождения, таблетка замедленного высвобождения, таблетка с контролируемым высвобождением;
К капсуле относятся: капсула, капсула твердая, капсула кишечнорастворимая, капсула пролонгированного действия;
К капсуле пролонгированного действия относятся: капсула пролонгированного действия, капсула с пролонгированным высвобождением, капсула ретард, капсула с модифицированным высвобождением, капсула продолжительного высвобождения, капсула замедленного высвобождения, капсула с контролируемым высвобождением.
** для применения при отдельных заболеваниях.
*** поставка осуществляется в форме выпуска, в соответствии с потребностью для медицинских организаций.
**** закуп осуществляется в лекарственной форме и дозировке зарегистрированных лекарственных средств в Республике Казахстан, в соответствии с потребностью медицинских организаций.".

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният

2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният