"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 4 тамыздағы № 78 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 69 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 сәуірде № 27592 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 4 тамыздағы № 78 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15639 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса берілген Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және оны пайдалану қағидалары бекітілсін.";
Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және оны пайдалану қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне жұмыста пайдалану, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2022 жылғы 7 сәуірдегі
№ 69 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 4 тамыздағы
№ 78 бұйрығымен
бекітілген
Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және оны пайдалану қағидалары

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 августа 2017 года № 78 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2022 года № 27592
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 августа 2017 года № 78 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15639) следующия изменения:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
Правила ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для использования в работе, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 7 апреля 2022 года № 69
Утверждены приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 августа 2017 года № 78
Правила ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған, хабарсыз кеткен, туыстарымен байланысын жоғалтқан, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттердi және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және оны пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар):
1) Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) мыналардың:
анықтаудан, тергеуден, соттан жасырынған адамдарды, сондай-ақ жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарған адамдардың (бұдан әрі – жасырынған адамдар);
хабарсыз кеткен адамдардың;
туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдардың;
өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдардың;
жеке басы анықталмаған мәйiттердің;
атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлердің, мемлекет мүддесіне орай, сондай-ақ алименттер өндіріп алу, мертігуден немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушысының қайтыс болуынан келген зиянды өтеу туралы талап қоюлар бойынша жауапкерлер болып табылатын іздестірудегі адамдардың (бұдан әрі – іздестірудегі борышкерлер/жауапкерлер) іздестіру істерін және жеке басын анықтау бойынша істерді жүргізу;
2) жасырынған адамдарды, хабарсыз кеткен адамдарды, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйiттерді, іздестірудегі борышкерлер/жауапкерлерді арнайы есепке алуды пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалардың 1-тармағында көрсетілген арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану субъектілеріне (бұдан әрі – субъект) тергеу мен анықтауды, жедел-іздестіру қызметін, жазаны орындауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, сондай-ақ Қазақстан Республикасының прокуратура және көші-қон қызметі органдары жатады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) е-ІІ-нің PDF-құжаты – сканерлеу арқылы PDF цифрлық форматына көшірілген және ЭЦҚ арқылы куәландырылған, түпнұсқасымен бірдей, е-ІІ-ге салуға жататын қағаз құжаттың немесе материалдың электрондық нұсқасы;
2) Комитет – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца (далее – Правила) определяют порядок:
1) ведения розыскных дел, дел по установлению личности в Едином реестре досудебных расследований (далее – ЕРДР):
лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля (далее -скрывшиеся лица);
без вести пропавших лиц;
лиц, утративших связь с родственниками;
лиц, не способных сообщить о себе установочные данные;
трупов, личность которых не установлена;
разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца (далее – разыскиваемые должники/ответчики);
2) использования специальных учетов скрывшихся лиц, без вести пропавших лиц, лиц, утративших связь с родственниками, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, разыскиваемых должников/ответчиков.
2. К субъектам ведения и использования специальных учетов, указанных в пункте 1 настоящих Правил, (далее – субъект) относятся государственные органы, осуществляющие следствие и дознание, оперативно-розыскную деятельность, исполнение наказания, а также органы прокуратуры и миграционной службы Республики Казахстан.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) PDF-документ е-РД – электронный вариант бумажного документа или материала, идентичный оригиналу, подлежащий вложению в е-РД, переведенный путем сканирования в цифровой формат PDF и удостоверенный посредством ЭЦП;
2) Комитет – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;

3) іздестірудің бастамашысы – адамға іздестіру жариялау туралы шешім қабылдаған мемлекеттік орган;
4) "Іздестіру журналы" модулі – СДТБТ-ның функционалы, оның аясында іздестіру және жеке басты анықтау бойынша істер электрондық нысанда қалыптастырылады;
5) "Іздестіру журналы" модулін пайдаланушы (бұдан әрі – пайдаланушы) – лауазымды адам, ол өз құзыреті шегінде нақты функцияларды орындау үшін е-ІІ-ні пайдаланады;
6) электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (бұдан әрі – ЭАЕҚ) - құқықтық статистикалық ақпаратты тасымалдаушы, оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптастырылады;
7) электрондық форматтағы іздестіру ісі (бұдан әрі – е-ІІ) – жасырынған адамдарға, хабарсыз кеткен адамдарға, іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге қатысты іздестіру істерін, сондай-ақ туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдардың, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдардың, жеке басы анықталмаған мәйіттердің жеке басын анықтау істерін жариялау, тоқтату және қайта тапсыру бойынша жедел-іздестіру қызметті жүзеге асыратын орган қалыптастыратын оқшауланған іс жүргізу;
8) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
4. "Іздестіру журналы" модулін жүргізу е-ІІ-ні қозғауға, тоқтатуға және қайта тапсыруға, оның ішінде мемлекетаралық және халықаралық іздестіруді электрондық форматта жариялауға, сондай-ақ ЭЦҚ-мен қол қойылатын ЭАЕҚ-ның қажетті деректемелерін енгізуге негізделген.
2-тарау. ЭАЕҚ-ның нысандары және оларды "Іздестіру журналы" модуліне енгізудің негіздері
5. "Іздестіру журналы" модуліндегі ЭАЕҚ-ның нысандары;
осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 1-қосымша) мемлекетаралық іздестіру жариялау туралы қаулы;
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 2 қосымша) республикалық/мемлекетаралық іздестіруді тоқтату туралы қаулы;
осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 3-қосымша) мемлекетаралық іздестіру жариялау туралы қаулы;
осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 4-қосымша) республикалық/мемлекетаралық іздестіруді тоқтату туралы қаулы;
осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 5-қосымша) тану картасы;
осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – 6-қосымша) танылмаған мәйіттерді, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды орталықтандырылған есептен алу туралы хабар.

3) инициатор розыска – государственный орган, принявший решение об объявлении лица в розыск;
4) модуль "Журнал розыска" - функционал ЕРДР, в рамках которого формируются розыскное дело, дело по установлению личности в электронных форматах;
5) пользователь модуля "Журнал розыска" (далее - пользователь) - должностное лицо, которое в пределах своей компетенции использует е-РД для выполнения конкретных функций;
6) электронный информационный учетный документ (далее - ЭИУД) – носитель правовой статистической информации, на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов;
7) розыскное дело в электронном формате (далее – е-РД) - обособленное производство, формирующегося органом, осуществляющим оперативно-розыскную деятельность по объявлению, прекращению и перепоручению розыскных дел в отношении скрывшихся лиц, без вести пропавших лиц, разыскиваемых должников/ответчиков, а также дел по установлению личности лиц, утративших связь с родственниками, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, в электронных форматах;
8) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
4. Ведение модуля "Журнал розыска" заключается в заведении, прекращении и перепоручении е-РД, в том числе объявлении межгосударственного и международного розыска в электронном формате, а также в вводе необходимых реквизитов ЭИУД, подписываемых ЭЦП.
Глава 2. Формы ЭИУД и основания их ввода в модуль "Журнал розыска"
5. Формы ЭИУД в модуле "Журнал розыска":
постановление об объявлении межгосударственного розыска по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – приложение 1);
постановление о прекращении республиканского/межгосударственного розыска по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – приложение 2);
постановление об объявлении межгосударственного розыска по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – приложение 3);
постановление о прекращении республиканского/межгосударственного розыска по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – приложение 4);
опознавательная карта по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – приложение 5);
сообщение о снятии с централизованного учета неопознанных трупов, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – приложение 6).

6. ЭАЕҚ "Іздестіру журналы" модуліне мынадай арнайы есепке алудың түрлері бойынша енгізіледі:
1) жасырынған адамдарға, хабарсыз кеткен адамдарға, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға арналған осы Қағидалардың 1-қосымшасы;
2) жасырынған адамдарға, хабарсыз кеткен адамдарға, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға арналған осы Қағидалардың 2-қосымшасы;
3) іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге арналған осы Қағидалардың 3, 4-қосымшалары;
4) хабарсыз кеткен адамдарға, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға, жеке басы анықталмаған мәйiттерге, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға арналған осы Қағидалардың 5-қосымшасы;
5) жеке басы анықталмаған мәйiттерге, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға арналған осы Қағидалардың 6-қосымшасы.
7. ЭАЕҚ-ға орталық, облыстық (және оларға теңестірілген), қалалық (аудандық және оларға теңестірілген) субъектілердің бірінші басшысы не оның осы мәселеге жетекшілік ететін орынбасары, жедел-іздестіру және іздестіру қызметін жүзеге асыратын басқарма, бөлім бастықтары, е-ІІ-ні жүргізетін адам, Комитеттің аумақтық органының бастығы, сондай-ақ жедел-іздестіру қызметінің заңдылығын қадағалауды жүзеге асыратын прокурор (2, 4, 6-қосымшалар) қол қояды.
3-тарау. Жасырынған адамдарға, хабарсыз кеткен адамдарға, іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге, жеке басы анықталмаған мәйіттерге, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға арналған "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ жүргізудің ерекшеліктері
8. СДТБТ-нің "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-ні қозғау, тоқтату және қайта тапсыру мыналар:
ЭАЕҚ-ның қажетті деректемелерін толтыру;
ЭЦҚ арқылы ЭАЕҚ-ға қол қою;
ЭЦҚ арқылы куәландырылған е-ІІ-нің PDF-құжаттарын немесе электрондық құжаттарды жасау арқылы жүзеге асырылады.
9. е-ІІ-ні қозғау үшін негіздер:
1) прокурордың, соттың, тергеушінің/анықтаушының жасырынған адамдарға іздестіру жариялау туралы СДТБТ-дағы тапсырмасы;
2) тергеушінің/анықтаушының хабарсыз кеткен адамдарға іздестіру ісін қозғау туралы СДТБТ-дағы тапсырмасы;
3) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларының (бұдан әрі – СДТБТ Қағидалары) 1-қосымшасына сәйкес туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға іздестіру ісін ашу туралы "АЕК-де есепке алу" К-1 нысаны бойынша шешім;

6. ЭИУД вводятся в модуль "Журнал розыска" по следующим видам специальных учетов:
1) приложение 1 к настоящим Правилам на скрывшихся лиц, на без вести пропавших лиц, лиц, утративших связь с родственниками;
2) приложение 2 к настоящим Правилам на скрывшихся лиц, на без вести пропавших лиц, лиц, утративших связь с родственниками;
3) приложения 3, 4 к настоящим Правилам на разыскиваемых должников/ответчиков;
4) приложения 5 к настоящим Правилам на без вести пропавших лиц, лиц, утративших связь с родственниками, на трупы, личность которых не установлена, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные;
5) приложение 6 к настоящим Правилам на трупы, личность которых не установлена, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные.
7. ЭИУД подписываются первым руководителем центрального, областного (и приравненных к ним), городского (районных и приравненных к ним) субъекта либо его курирующим данный вопрос заместителем, начальником управления и отдела, осуществляющего оперативно-розыскную и розыскную деятельность, лицом, ведущим е-РД, начальником территориального органа Комитета, а также прокурором, осуществляющим надзор за законностью оперативно-розыскной деятельности (приложения 2, 4, 6).
Глава 3. Особенности ведения е-РД в модуле "Журнал розыска" на скрывшихся лиц, без вести пропавших лиц, разыскиваемых должников/ответчиков, трупов, личность которых не установлена, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, утративших связь с родственниками
8. Заведение, прекращение и перепоручение е-РД в модуле "Журнал розыска" ЕРДР осуществляется путем:
заполнения необходимых реквизитов ЭИУД;
подписания ЭИУД посредством ЭЦП;
создания PDF-документа е-РД или электронных документов, удостоверенных посредством ЭЦП.
9. Основаниями для заведения е-РД являются:
1) постановление прокурора, суда, следователя/дознавателя в ЕРДР об объявлении розыска скрывшиеся лица;
2) поручение следователя/дознавателя в ЕРДР о заведении розыскного дела на без вести пропавших лиц;
3) решение по форме К-1 "Учет в КУИ" о заведении розыскного дела на лиц, утративших связь с родственниками согласно приложению 1 к Правилам приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) (далее - Правила ЕРДР);

4) борышкерлерді/жауапкерлерді іздестіру туралы прокурор санкциялаған сот орындаушыларының қаулысы;
5) тергеушінің/анықтаушының жеке басы анықталмаған мәйітке қатысты іздестіру ісін қозғау туралы СДТБТ-дағы тапсырмасы;
6) СДТБТ Қағидаларының 2-қосымшасына сәйкес өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға қатысты "АЕК бойынша шешім" К-2 нысанының "Іздестіру шараларының қажеттілігі" деген 6.1-деректемесін толтыру болып табылады.
Республикалық/мемлекетаралық, халықаралық іздестіруді жариялау, іздестіру істерін қайтадан тапсыру, қабылдау, тоқтату жөніндегі е-ІІ-ні ашу туралы мәліметтер шешім қабылданған сәттен бастап, егер жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органның ведомстволық нормативтік актілермен өзге де мерзімдері көзделмесе, СДТБТ-ға жиырма төрт сағаттың ішінде енгізіледі.
Адамды іздестіру бір іздестіру ісі бойынша жүзеге асырылады. Адамға іздестіруді екі және одан да көп органдар әртүрлі қылмыстық істер бойынша жариялаған жағдайда, материал есепте тұрған іздестіру ісімен біріктірілуге жатады.
10. Осы Қағидалардың 8-тармағында санамаланған е-ІІ-ні ашу негіздері келіп түскен сәттен бастап жиырма төрт сағаттың ішінде қарау және шешім қабылдау үшін жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органның бастығына (немесе оның орынбасарына) беру үшін СДТБТ арқылы, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органның кезекші бөлімдеріне немесе кеңсесіне келіп түседі.
Іздестіруді жүзеге асыратын орган е-ІІ-ні қозғауға негізді алған сәттен бастап, дереу мынадай:
1) е-ІІ-ні тіркеу ( бұдан әрі – е-ІІ қозғау);
2) е-ІІ-ні тіркеуден бас тарту туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
Е-ІІ қозғау туралы шешім қабылданған жағдайда, мәліметтер "Іздестіру журналы" модуліне енгізіледі, оны сақтаған кезде автоматты түрде іздестіру ісіне нөмір беріледі.
11. "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-нің PDF-құжаттарын немесе іздестіруді жүргізетін қызметкердің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттарды құру кезінде, ол оның тұпнұсқасымен сәйкестілігін, сапасын және толық оқылу мүмкіндігін қамтамасыз етеді.
Іздестіруді жүргізетін орган е-ІІ-нің PDF-құжаттарына көшірілген қағаз жүзіндегі құжаттар мен материалдардың түпнұсқаларын сақтауды қамтамасыз етеді.
Қағаз жүзіндегі құжаттардың түпнұсқаларын сақтау мерзімі іздестіру істерінің сақталу мерзіміне қарай айқындалады.
12. "Іздестіру журналы" модулінің тану карталары деректемелерінің мәліметтері tiff, jpеg, bmp. форматтарында фотосуреттерді (түпнұсқаларды) сала отырып, осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес толтырылады.
Сот-медициналық сараптама актісінсіз көрсетуі мүмкін емес тану белгілері туралы мәліметтер тану карталарының деректемелеріне сот-медициналық сараптама актісінің негізінде енгізіледі, олар кемінде 500 dpi рұқсат етіле отырып, tiff, jpеg, bmp форматтарында салынады.
Өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға, жеке басы анықталмаған мәйіттерге дактилоскопиялық карталар кемінде 500 dpi рұқсат етіле отырып, tiff, jpеg, bmp форматтарында салынады.

4) санкционированное прокурором постановление судебных исполнителей о розыске должников/ответчиков;
5) поручение следователя/дознавателя в ЕРДР о заведении розыскного дела на труп, личность которых не установлена;
6) заполнение реквизита 6.1 "Необходимость розыскных мероприятий" формы К-2 "Решение по КУИ" на лиц, не способных сообщить о себе установочные данные согласно приложению 2 к Правилам ЕРДР.
Сведения о заведении е-РД об объявлении республиканского/ межгосударственного, международного розыска, перепоручении, принятии, прекращении розыскных дел вводятся в ЕРДР в течение двадцати четырех часов с момента принятия решения, если иные сроки не предусмотрены ведомственными нормативными актами органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность.
Розыск лица осуществляется по одному розыскному делу. В случае объявления лица в розыск двумя и более органами, по разным уголовным делам, материалы подлежат объединению с розыскным делом уже состоящим на учете.
10. Основания для заведения е-РД, перечисленных в пункте 8 настоящих Правил, поступают посредством ЕРДР, в дежурные части или канцелярии органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность для передачи на рассмотрение и принятия решения начальникам органа, осуществляющего оперативно-розыскную деятельность (либо его заместителем) в течение двадцати четырех часов с момента поступления.
Орган, осуществляющий розыск, незамедлительно с момента получения основания для заведения е-РД принимает одно из решений:
1) зарегистрировать е-РД (далее – завести е-РД);
2) отказать в регистрации е-РД.
В случае принятия решения о заведение е-РД вводит сведения в модуль "Журнал розыска", при сохранении которых, автоматически присваивается номер розыскному делу.
11. При создании в модуле "Журнал розыска" PDF-документа е-РД или электронного документа, заверенного ЭЦП сотрудника, ведущий розыск, обеспечивается им его идентичность с оригиналом, качество и возможность полного прочтения.
Орган, ведущий розыск, обеспечивает сохранность оригиналов бумажных документов и материалов, которые переведены в PDF-документ е-РД.
Срок хранения оригиналов бумажных документов, определяется исходя из сроков хранения розыскных дел.
12. Сведения реквизитов опознавательной карты модуля "Журнал розыска" заполняются в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам с вложением фотографий (подлинников) в форматах tiff, jpеg, bmp.
Сведения об опознавательных признаках, отражение которых невозможно без акта судебно-медицинской экспертизы, вносятся в реквизиты опознавательных карт на основании акта судебно-медицинской экспертизы, которые вкладываются в форматах tiff, jpеg, bmp с разрешением не менее 500 dpi.
Дактилоскопические карты на лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, вкладываются в форматах tiff, jpеg, bmp с разрешением не менее 500 dpi.

13. е-ІІ-ні тоқтатқан кезде "Іздестіру журналы" модулінде көзделген республикалық/мемлекетаралық іздестіруді тоқтату туралы қаулының шаблоны осы Қағидалардың 2 және 4-қосымшаларына сәйкес, танылмаған мәйіттерді, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды орталықтандырылған есептен алу туралы хабар осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес толтырылады.
14. е-ІІ:
1) жасырынған адамдарға:
аумақтық тергеу изоляторының және арнайы медициналық мекемесінің іздестірудегі адамды ұстау хаттамасы немесе іздестірудегі адамды қамауға алу туралы хабарының;
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді, не қылмыстық істі тоқтату туралы қаулының;
іздестірудегі адамға қатысты қылмыстық қудалауды тоқтату туралы қаулының;
прокурордың іздестіру ісін қозғау туралы қаулының күшін жою туралы қаулысының;
қылмыстық істі Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының шет мемлекетке немесе Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына (бұдан әрі – ТМД) қатысушы мемлекеттердің біріне жібергені туралы күні және шығыс нөмірі көрсетілген ілеспе хатының;
бас бостандығынан айырумен байланысты емес бұлтартпау шарасы қолданған адамды анықтау туралы құжаттың;
заңды күшіне енген сот үкімін, кейін оны тану және орындау үшін, шетел мемлекетіне жіберу туралы күнін және шығыс нөмірін көрсетумен ілеспе хаттың негізінде;
2) іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге:
іздестірудегі адамның анықталуы туралы мәліметтерді растайтын материалдың және адамның табылғаны және борышкердің табылған орны бойынша сот орындаушысына оның келуін қамтамасыз ету туралы атқарушы органға хабарлай отырып, оның жасырыну себептері туралы жазбаша түсіндірмесінің;
атқарушылық іс жүргізуді тоқтату туралы сот орындаушысының қаулысы;
борышкерді/жауапкерді іздестіруді тоқтату туралы сот актісі;
қайтыс болу туралы куәліктің;
іздестіру істерін біріктіру туралы қаулының негізінде;
3) хабарсыз кеткен адамдарға:
тұрғылықты орнын анықтау жөнінде іздестіруді тоқтату туралы қаулының;
адамды қайтыс боды деп тану туралы сот шешімінің;
тұрғылықты орнын анықтау жөнінде іздестіруді тоқтату туралы қаулының;
адамды қайтыс боды деп тану туралы сот шешімінің;
адамның қайтыс болу немесе мәйттің табылу фактісін анықтау жөнінде іздестіруді тоқтату туралы қаулының, мәйітті тану туралы хаттаманың;
қылмыстық-іздестіру ісінен (бұдан әрі – ҚІІ) басқа, ескіру мерзімнің өтуі (жоғалған күнінен бастап он жыл) бойынша іздестіруді тоқтату туралы қаулының;
қайтыс болу туралы куәліктің;
іздестіру істерін біріктіру туралы қаулының негізінде.
Хабарсыз кеткен адамның жоғалған күннен бастап, он жыл өткеннен кейін басталған іздестіру істері бойынша ескіру мерзімі адамның жоғалғаны туралы арыз келіп түскен күннен бастап үш жылды құрайды.

13. При прекращении е-РД заполняется предусмотренный в модуле "Журнал розыска" шаблон постановлений о прекращении республиканского/межгосударственного розыска согласно приложениям 2 и 4 к настоящим Правилам, сообщения о снятии с централизованного учета неопознанных трупов, лиц не способных сообщить о себе установочные данные согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
14. е-РД прекращаются:
1) на скрывшихся лиц на основании:
протокола задержания разыскиваемого лица или сообщения территориального следственного изолятора и специального медицинского учреждения о водворении разыскиваемого лица;
постановления о прекращении досудебного расследования, либо уголовного дела;
постановления о прекращении уголовного преследования в отношении разыскиваемого лица;
постановления прокурора об отмене постановления о заведении розыскного дела;
сопроводительного письма о направлении уголовного дела Генеральной прокуратурой Республики Казахстан в иностранное государство, или в одно из государств-участников Содружества Независимых Государств (далее – СНГ), с указанием даты и исходящего номера;
документа об установлении лица, в отношении которого применена мера пресечения, не связанная с лишением свободы;
сопроводительного письма о направлении вступившего в законную силу приговора суда в иностранное государство, для последующего его признания и исполнения, с указанием даты и исходящего номера;
2) на разыскиваемых должников/ответчиков на основании:
материала, подтверждающего сведения об установлении разыскиваемого и письменное объяснение, о причинах его уклонения, с извещением органа исполнительного производства об установлении лица и обеспечении явки должника к судебному исполнителю по месту его установления;
постановления судебного исполнителя о прекращении исполнительного производства;
судебного акта о прекращении розыска должника/ответчика;
свидетельства о смерти;
постановления об объединении розыскных дел;
3) на без вести пропавших лиц на основании:
постановления о прекращении розыска об установлении местонахождения;
судебного решения о признании судом лица умершим;
постановления о прекращении розыска об установлении факта смерти лица, обнаружении трупа, протокол опознания трупа;
постановления о прекращении розыска по истечению срока давности (десять лет, со дня исчезновения), за исключением уголовно-розыскного дела (далее – УРД);
свидетельства о смерти;
постановления об объединении розыскных дел.
По розыскным делам, заведенным по истечении десяти лет со дня исчезновения лица, пропавшего без вести, срок давности составляет три года со дня поступления заявления об исчезновении лица;

4) жеке басы анықталмаған мәйітке қатысты:
тану хаттамасының;
ҚІІ-ден басқа, ескіру мерзімінің (2017 жылғы 29 қыркүйекке дейін қозғалған істер үшін ескіру мерзімі он жылды, 2017 жылғы 29 қыркүйектен кейін қозғалған істер үшін үш жылды құрайды) өтуі бойынша іздестіруді тоқтату туралы қаулының;
баланың туған кезінен өмір сүру қабілетінің болмауын растайтын сот-медициналық сараптама қорытындысының негізінде;
5) туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға қатысты:
тұрғылықты орнын анықтау жөнінде іздестіруді тоқтату туралы қаулының;
адамның қайтыс болу фактісін анықтау, мәйттің табылуы туралы қаулының, мәйітті тану туралы хаттаманың;
адамды қайтыс болды деп тану туралы сот қаулысының;
ескіру мерзімінің (іс қозғалған күннен бастап үш жыл) өтуі бойынша іздестіруді тоқтату туралы қаулының;
қайтыс болу туралы куәліктің;
іздестіру істерін біріктіру туралы қаулының;
арыз иесінің арыздан бас тарту туралы арызының негізінде;
6) өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға (белгісіз бала):
жеке басының анықталуымен байланысты іздестіруді тоқтату туралы қаулының, тану хаттамасының;
бала асырап алу туралы сот шешімінің;
ескіру мерзімінің (істі ашқан сәттен бастап бес жыл) өтуі бойынша іздестіруді тоқтату туралы қаулының негізінде;
7) өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға (психикалық немесе өзге де науқасы себебінен өзі туралы сауалнамалық деректерді хабарлай алмайтын адамдарға) қатысты:
өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға (психикалық немесе өзге де науқасы себебінен өзі туралы сауалнамалық деректерді хабарлай алмайтын адамдарға):
жеке басының анықталуымен байланысты іздестіруді тоқтату туралы қаулының;
ескіру мерзімінің (істі ашқан күннен бастап он жыл) өтуі бойынша іздестіруді тоқтату туралы қаулының негізінде тоқтатылады.
15. е-ІІ-ні қозғаусыз ҚІІ ашқан жағдайда, "Іздестіру журналы" модуліне мемлекетаралық іздестіруді (оның ішінде, е-ІІ мемлекетаралық іздестіру жариялауынсыз ҚІІ-ге ауыстырылса) жариялау және тоқтату туралы мәліметтерді енгізуді іс жүргізуінде ҚІІ бар қызметкер жүзеге асырады.
Е-ІІ-ні ҚІІ-ге ауыстырған кезде жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын орган ҚІІ-ні ашқан сәттен бастап жиырма төрт сағаттың ішінде "Іздестіру журналы" модуліне тиісті мәліметтерді, күнін және саралануын енгізеді.
ҚІІ сотқа дейінгі тергеп-тексерудің тоқтатылуына байланысты е-ІІ-ге ауыстырылса, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын орган ҚІІ-ден е-ІІ-ге ауыстыру туралы тиісті түзетулер жасайды.
16. Хабарсыз кеткен адамның тұрғылықты орны анықталған не оның мәйіті табылған, жеке басын анықтамаған мәйіт танылған жағдайда, іс жүргізуінде ҚІІ бар орган осы Қағидалардың 2-қосымшасын не 6-қосымшасын толтырады.
Танылмаған мәйітті, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды орталықтандырылған есепке алудан шығару үшін осы Қағидалардың 6-қосымшасы толтырылады, ол "Ресей Федерациясының Ішкі істер министрлігінің Бас ақпараттық-талдау орталығы" Федералды қазыналық мекемесінің базасында әрекет етуші ТМД елдерінің Мемлекетаралық ақпараттар банкіне (бұдан әрі – БАТО МАБ) жіберіледі.

4) в отношении трупа, личность которого не установлена на основании:
протокола опознания;
постановления о прекращении розыска по истечению срока давности (срок давности для дел, заведенных до 29 сентября 2017 года включительно, составляет десять лет, для дел, заведенных после 29 сентября 2017 года, составляет три года), за исключением УРД;
заключения судебно-медицинской экспертизы, подтверждающей нежизнеспособность новорожденного ребенка при рождении;
5) в отношении лиц, утративших связь с родственниками на основании:
постановления о прекращении розыска об установлении местонахождения;
постановления о прекращении розыска об установлении факта смерти лица, обнаружении трупа, протокол опознания трупа;
постановления суда о признании лица умершим;
постановления о прекращении розыска по истечению срока давности (три года со дня заведения дела);
свидетельства о смерти;
постановления об объединении розыскных дел;
заявления об отказе заявителя от заявления;
6) в отношении лиц, не способных сообщить о себе установочные данные (неизвестный ребенок) на основании:
постановления о прекращении розыска в связи с установлением личности, протокол опознания;
решения суда об усыновлении (удочерении);
постановления о прекращении розыска по истечению срока давности (пять лет, с момента заведения дела);
7) в отношении лиц, не способных сообщить о себе установочные данные (лиц, которые не могут сообщить о себе анкетные данные в силу психической или иной болезни) на основании:
постановления о прекращении розыска в связи с установлением личности;
постановления о прекращении розыска по истечению срока давности (десять лет, со дня заведения дела).
15. В случае заведения УРД без заведения е-РД, ввод сведений в модуль "Журнал розыска" об объявление и о прекращение межгосударственного розыска (в том числе, если е-РД переведено в УРД без объявления межгосударственного розыска) осуществляется сотрудником, в производстве которого находится УРД.
При переводе е-РД в УРД, орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, в течение двадцати четырех часов с момента заведения УРД вводит соответствующие сведения, дату и квалификацию в модуль "Журнал розыска".
В случае, если УРД в связи с прекращением досудебного расследования, переводится в е-РД, орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, производит корректировку о переводе с УРД в е-РД.
16. В случае установления местонахождения, либо обнаружения трупа без вести пропавшего, опознания трупа, личность которых не установлена орган, в производстве которого находится УРД, заполняет приложение 2 либо приложение 6 к настоящим Правилам.
Для снятия с централизованного учета неопознанного трупа, лица, не способного сообщить о себе установочные данные, заполняется приложение 6 к настоящим Правилам, которое направляется в Межгосударственный информационный банк государств СНГ, действующий на базе Федерального казенного учреждения "Главный информационно-аналитический центр Министерства внутренних дел Российской Федерации" (далее – МИБ ГИАЦ).

4-тарау. Мемлекетаралық және халықаралық іздестіру жариялау кезінде "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-ні жүргізу негіздері
17. "Іздестіру журналы" модулінде іс жүргізуінде іздестіру не қылмыстық-іздестіру ісі бар қызметкер мемлекетаралық іздестіру жарияланған кезде осы Қағидалардың 1-қосымшасын не 3-қосымшасын төменде көрсетілген мынадай мерзімдердің аяқталуы бойынша:
1) күзетпен ұстаумен байланысты емес бұлтартпау шарасы қолданылған жасырынған адамдарға қатысты республикалық іздестіру басталғаннан бастап бір айдан кешiктiрмей;
2) "күзетпен ұстау" бұлтартпау шарасы қолданылған адамдарға қатысты республикалық іздестірумен бір мезгілде;
3) хабарсыз кеткен адамдарға іздестіру ісін қозғаған күннен бастап бір айдан кешіктірмей (автокөлік құралдарымен жоғалғандарға, кәмелетке толмағандарға республикалық іздестіру жариялаумен бір мезгілде);
іздестірудегі борышкерлерге/жауапкерлерге қатысты іздестіру ісін қозғаған күннен бастап үш айдан кешіктірмей (Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге шығуы туралы мәліметтер болған кезде дереу жарияланады);
туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға іздестіру ісін қозғаған күннен бастап үш ай өткеннен кейін толтырады.
18. Осы Қағидалардың 1-қосымшасы "Іздестіру журналы" модулінде бұлтартпау шарасы өзгертілген, мемлекетаралық іздестіруге жарияланған адамдарға, сондай-ақ БАТО МАБ-тың есепке алуында тиісті түзетулер енгізу үшін қайта сараланған жағдайда толтырылады.
19. Мемлекетаралық іздестіру жарияланған адамдар туралы мәліметтерді Комитет "Іздестіру журналы" модулінен БАТО МАБ-қа күн сайын жүктейді.
20. Адамға қатысты халықаралық іздестіру жарияланған не Интерполдың Қазақстан Республикасы Ұлттық Орталық Бюросы халықаралық іздестіруді тоқтатқан жағдайда, халықаралық іздестіру жарияланған (тоқтатылған) күннен бастап жиырма төрт сағаттан кешіктірмей сұрау салған бастамашыға хабарлай отырып, мәлімет "Іздестіру журналы" модуліне енгізіледі.
Халықаралық іздестіру жариялауға жасырынған және хабарсыз кеткен адамдар жатады.
Халықаралық іздестіру ТМД елдеріне мүше мемлекеттердің шегінде мемлекетаралық іздестіруді алмастырмайды және онымен қатар жүзеге асырылады.
5-тарау. "Іздестіру журналы" модуліне қолжетімділік
21. "Іздестіру журналы" модуліне қолжетімділік:
орталық, облыстық (және оларға теңестірілген), қалалық (аудандық және оларға теңестірілген) субъектілердің басшыларына және жетекшілік ететін орынбасарларына;
осы мәселеге жетекшілік ететін субъектілердің басқарма және бөлім бастықтарына;
іс жүргізуінде е-ІІ бар адамдарға;
ведомстволық аймақтық бақылауды (жетекшілік етуді) жүзеге асыратын орталық және облыстық аппараттардың қызметкерлеріне;
осы іс бойынша жедел-іздестіру қызметінің заңдылығын қадағалауды жүзеге асыратын прокурорға, жоғары тұрған басшыларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының іздестіру қызметіне жетекшілік ететін орталық аппаратының қызметкерлеріне;
Комитеттің орталық аппаратының және оның аумақтық органдарының қызметкерлеріне беріледі.

Глава 4. Особенности ведения е-РД в модуле "Журнал розыска" при объявлении межгосударственного и международного розыска
17. В модуле "Журнал розыска" сотрудник, в производстве которого находится розыскное либо уголовно-розыскное дело, при объявлении межгосударственного розыска заполняет приложения 1 либо приложение 3 к настоящим Правилам, по истечению нижеуказанных сроков:
1) не позднее одного месяца, со дня начала республиканского розыска на скрывшихся лиц, в отношении которых избрана мера пресечения, не связанная с содержанием под стражей;
2) одновременно с республиканским розыском на лиц, в отношении которых избрана мера пресечения "содержание под стражей";
3) не позднее одного месяца, со дня заведения розыскного дела на лиц, пропавшие без вести (пропавшие с автотранспортными средствами, несовершеннолетние лица одновременно с объявлением республиканского розыска);
не позднее трех месяцев со дня заведения розыскного дела в отношении разыскиваемых должников/ответчиков (при наличии сведений о выезде за пределы Республики Казахстан объявляется незамедлительно);
по истечении трех месяцев со дня заведения розыскного дела на лиц, утративших связь с родственниками.
18. Приложение 1 к настоящим Правилам повторно заполняется в модуле "Журнал розыска" на лиц, объявленных в межгосударственный розыск, в отношении которых изменена мера пресечения, а также, в случае переквалификации для внесения соответствующих корректировок в учетах МИБ ГИАЦ.
19. Сведения в отношении лиц, объявленных в межгосударственный розыск, ежедневно выгружаются Комитетом из модуля "Журнал розыска" в МИБ ГИАЦ.
20. В случае, объявления лица в международный розыск, либо прекращения международного розыска Национальным Центральным Бюро Интерпола в Республике Казахстан, не позднее двадцати четырех часов, со дня объявления (прекращения) международного розыска, вводятся сведения в модуль "Журнал розыска", с уведомлением инициатора розыска.
Объявлению в международный розыск подлежат скрывшиеся и без вести пропавшие лица.
Международный розыск не подменяет собой межгосударственный розыск в пределах государств-участников СНГ и осуществляется параллельно с ним.
Глава 5. Доступ к модулю "Журнал розыска"
21. Доступ к модулю "Журнал розыска" предоставляется:
руководителям и курирующим заместителям центральных, областных (и приравненных к ним), городских (районных и приравненных к ним) субъекта;
начальникам управлений и отделов субъекта, курирующих данный вопрос;
лицам, в производстве которого находится е-РД;
сотрудникам центральных и областных аппаратов, осуществляющих ведомственный зональный контроль (кураторство);
прокурору, осуществляющему надзор за законностью оперативно-розыскной деятельности, по данному делу, вышестоящим руководителям, а также сотрудникам центрального аппарата Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, курирующим розыскную деятельность;
сотрудникам центрального аппарата Комитета и его территориальных органов.

22. "Іздестіру журналы" модулін пайдаланушылардың тізбесін, нақты аумақтық және құрылымдық бөлімшелер бойынша е-ІІ-ге өкілеттілік және қолжетімділік деңгейін субъектілердің орталық органдары айқындайды.
Комитет және оның аумақтық органдары пайдаланушыларға е-ІІ-ге қолжетімділік құқығын субъектілердің ведомстволық құқықтық актілері негізінде ұсынады.
23. "Іздестіру журналы" модулі:
жедел-іздестіру қызметінің заңдылығын қадағалауды жүзеге асыратын прокурордың е-ІІ-ні қозғау туралы;
тергеушінің е-ІІ-ні жариялау және тоқтату туралы ақпараттандырылуын қамтамасыз етеді.
24. е-ІІ-ні жүргізетін адам:
ЭАЕҚ-ның СДТБТ-ға уақтылы енгізілуін;
е-ІІ материалдарына сәйкес СДТБТ-ға енгізілетін ақпараттың шынайылығын қамтамасыз етеді.
25. Іздестіру ісін қайта тапсыру туралы шешім қабылданған кезде іздестіру ісі беруші органға қолжетімсіз (белсенді емес) болып қалады.
26. Прокурордың қадағалауды жүзеге асыратын іздестіру істеріне оның қолжетімділігі болады.
6-тарау. "Іздестіру журналы" модулінде е-ІІ-ге түзету енгізудің ерекшеліктері
27. Іздестірудегі адамға қатысты жаңа сауалнамалық деректер анықталған жағдайда, іздестіруді жүзеге асыратын орган олар анықталған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде, растайтын құжаттарды қоса бере отырып, Комитеттің аумақтық органдарына жазбаша хабарлама (өтінішхат) жібереді.
28. Хабарламаның (өтінішхаттың) негізінде Комитет және оның аумақтық органдары "Іздестіру журналы" модулінде сауалнамалық деректерге (мәліметтерге) олар келіп түскен сәттен бастап жиырма төрт сағаттың ішінде е-ІІ-нің PDF нысанында куәландыратын құжаттарды қоса сала отырып, түзетеді.
29. "Күзетпен ұстау" немесе "оны күзетпен қамауға алу" түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған іздестірудегі адам Қазақстан Республикасынан тыс жерде анықталған не ұсталған жағдайда, іздестіруді жүргізетін органның қызметкері іздестірудегі адамның Қазақстан Республикасынан тыс жерде анықталғаны не ұсталғаны туралы ЭЕАҚ-да тиісті деректемелерді толтырады.
7-тарау. Апаттық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде СДТБТ-ға қолжетімділік болмаған жағдайда е-ІІ-ні тіркеу ерекшеліктері
30. Апаттық оқиғалар және СДТБТ-ға қолжетімділік болмаған жағдайларда, апаттық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде іздестіру істерін есепке алудың қағаз журналына (бұдан әрі – Журнал) осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіркеледі.
Іздестіру ісінің тіркеу нөмірі Журналда "Іздестіру журналы" модулінде көрсетілген нөмірден кейін беріледі.
31. Штаттан тыс жағдайлар туындағаны туралы акт СДТБТ Қағидаларының 21-қосымшасына сәйкес жасалады, онда СДТБТ-ға қолжетімділік болмаған кезеңдегі себептер, ұзақтығы, іздестіру істерінің саны және тізімі көрсетіледі.

22. Перечень пользователей модуля "Журнал розыска", полномочия и уровень доступа к е-РД по конкретным территориальным и структурным подразделениям, определяется центральными органами субъекта.
Комитет и его территориальные органы предоставляют право доступа пользователям в е-РД на основании ведомственных правовых актов субъектов.
23. Модуль "Журнал розыска" обеспечивает информирование:
прокурора, осуществляющего надзор за законностью оперативно-розыскной деятельности, о заведении е-РД;
следователя об объявлении и прекращении е-РД.
24. Лицо, ведущее е-РД, обеспечивает:
своевременность ввода ЭИУД в ЕРДР;
достоверность информации, вводимой в ЕРДР, в соответствии с материалами е-РД.
25. При принятии решения о перепоручении розыскного дела, розыскное дело становится недоступным (неактивным) для передающего органа.
26. Прокурор имеет доступ к розыскным делам, по которым им осуществляется надзор.
Глава 6. Особенности внесения корректировок в е-РД в модуле "Журнал розыска"
27. В случае установления новых анкетных данных в отношении разыскиваемого лица орган, осуществляющий розыск, в течение трех рабочих дней с момента их установления направляет в территориальные органы Комитета, письменное уведомление (ходатайства) с приложением подтверждающих документов.
28. На основании уведомления (ходатайства) Комитет и его территориальные органы корректируют анкетные данные (сведения) в модуле "Журнал розыска" с вложением подтверждающих документов в PDF формате Е-РД в течение двадцати четырех часов с момента их поступления.
29. В случае установления либо задержания разыскиваемого лица за пределами Республики Казахстан, в отношении которого применена мера пресечения в виде "содержания под стражей" и "заключения его под стражу", сотрудник органа, осуществляющего розыск, заполняет соответствующие реквизиты ЭИУД об установлении либо задержании разыскиваемого за пределами Республики Казахстан.
Глава 7. Особенности регистрации е-РД в случае отсутствия доступа к ЕРДР при возникновении аварийных, нештатных ситуаций
30. В случае аварийных ситуаций и отсутствии доступа к ЕРДР розыскные дела регистрируются в бумажном журнале учета розыскных дел при возникновении аварийных, нештатных ситуаций по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – Журнал).
Регистрационный номер розыскного дела в Журнале присваивается последующий, за номером, указанным в модуле "Журнал розыска".
31. О возникшей нештатной ситуации составляется акт согласно приложению 21 к Правилам ЕРДР, в котором отражаются причины, длительность, количество и список розыскных дел, в период отсутствия доступа к ЕРДР.

32. Жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын бір органның қызметкерлерінде СДТБТ-ға қолжетімділік болмаған жағдайда, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын басқа органға немесе Комитеттің аумақтық органына мәліметтерді енгізуге жол беріледі.
Ал СДТБТ-ға мәліметтер енгізу үшін толық қол жетімділік болмаған жағдайда, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органның қызметкері СДТБТ-ның жұмыстары қайта басталғаннан кейін жиырма төрт сағаттың ішінде Комитеттің аумақтық органдарына Журналды актімен бірге "Іздестіру журналы" модуліне мәліметтерді енгізу үшін береді.
Комитеттің аумақтық органының қызметкері мәліметті Журналдан СДТБТ-ға тіркеу нөмірін сақтап, Журналдан қайта тіркелген деген белгі қоя отырып енгізеді.
8-тарау. "Іздестіру журналы" модулінде ЭАЕҚ мәліметтерінің толықтығы мен шынайылығын қамтамасыз ету бойынша шаралар
33. ЭАЕҚ мәліметтерін субъектілердің СДТБТ-ға енгізудің толықтығы мен уақтылығын қамтамасыз ету мақсатында Комитеттің аумақтық органдары мынадай бақылау-қадағалау шараларын жүргізеді:
1) е-ІІ-ні қозғау мерзімін сақтау белгісіне "Іздестіру журналы" модулінде күн сайын мәліметтердің мониорингісін жүзеге асырады;
2) тоқсан сайын, есепті айдың кезеңнен кейінгі 15-күніне жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылаудан жасырынған адамдарға қатысты іздестіру істерінің ашылу белгісіне қылмыстық-атқару жүйесінің тергеу изоляторлары және мекемелерімен салыстырып тексеруді жүргізеді;
3) жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне е-ІІ-ні ашу белгісіне психикалық денсаулық орталықтарымен, кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығымен және балалар үйімен салыстырып тексеруді жүргізеді;
4) тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне органдардың жеке басы анықталмаған мәйіттерге қатысты мәліметтерді уақтылы және толық ұсыну белгісіне Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығының филиалдарымен салыстырып тексеруді жүргізеді.
34. Субъектілермен салыстырып тексеру нәтижелерін актілермен екі данада ресімдейді және оған олардың басшылары қол қояды.
Мониторинг нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар (айырмашылықтар) еркін түрде анықтамамен ресімделеді және Комитеттің аумақтық органдарының бастығына енгізіледі.
Айырмашылықтар анықталған жағдайда, Комитеттің аумақтық органдарының қызметкері СДТБТ-да мәліметтердің толықтығы мен шынайылығын қамтамасыз ету бойынша дереу шаралар қабылдайды.
35. Уақтылы мемлекетаралық іздестіруге жариялау, сондай-ақ е-ІІ-ні тоқтату мақсатында Комитеттің аумақтық органы жедел-іздестіру қызметіне заңдылықты қадағалауды жүзеге асыратын прокурорға:
ай сайын 10-күнге көзделген мерзімдерге сәйкес мемлекетаралық іздестіру жариялауға жататын іздестірудегі адамдар туралы;
жарты жыл және жыл қорытындысы бойынша, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін хабарсыз кеткен адамдарға, туыстарымен байланысын жоғалтқан не өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға, жеке басы анықталмаған мәйіттерге қатысты ескіру мерзімдері өткен іздестіру істері туралы ақпараттандырады.

32. В случае отсутствия доступа к ЕРДР у сотрудников одного органа, осуществляющего оперативно-розыскную деятельность, допускается ввод сведений в другом органе, осуществляющего оперативно-розыскную деятельность, или в территориальном органе Комитета.
А в случае полного отсутствия доступа для ввода сведений в ЕРДР, сотрудник органа, осуществляющего оперативно-розыскную деятельность, после возобновления работы ЕРДР в течение двадцати четырех часов предоставляет Журнал с актом в территориальные органы Комитета для ввода сведений в модуль "Журнал розыска".
Сотрудником территориального органа Комитета сведения из Журнала вносятся в ЕРДР с сохранением регистрационных номеров и отметкой о перерегистрации из Журнала.
Глава 8. Меры по обеспечению полноты и достоверности сведений ЭИУД в модуле "Журнал розыска"
33. В целях обеспечения полноты и своевременности ввода сведений ЭИУД в ЕРДР субъектами территориальные органы Комитета проводят следующие контрольно-надзорные мероприятия:
1) ежедневно осуществляют мониторинг сведений в модуле "Журнал розыска" на предмет соблюдения сроков заведения е-РД;
2) ежеквартально к 15 числу, следующего за отчетным периодом, осуществляют сверку со следственными изоляторами и учреждениями уголовно-исполнительной системы на предмет заведения розыскных дел в отношении лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля;
3) один раз в полугодие к 20 числу, следующего за отчетным периодом, проводят сверки с медицинскими центрами психического здоровья, с центром адаптации несовершеннолетних и детскими домами на предмет заведения е-РД;
4) ежеквартально к 20 числу, следующего за отчетным периодом, проводят сверку с филиалами Центра судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан на предмет своевременного и полного представления сведений органов в отношении трупов, личность которых не установлена.
34. Результаты сверок с субъектами оформляются актами в двух экземплярах и подписываются их руководителями.
По результатам мониторингов выявленные нарушения (расхождения) оформляются справкой в произвольной форме и вносятся начальнику территориального органа Комитета.
При выявлении расхождений, сотрудник территориального органа Комитета принимает незамедлительные меры по обеспечению полноты и достоверности сведений ЕРДР.
35. В целях своевременного объявления в межгосударственный розыск, а также прекращения е-РД территориальный орган Комитета информирует прокурора, осуществляющего надзор за законностью оперативно-розыскной деятельности:
ежемесячно до 10 числа о разыскиваемых лицах, подлежащих объявлению в межгосударственный розыск, согласно предусмотренным срокам;
по итогам полугодия и года, до 10 числа следующего за отчетным периодом, о розыскных делах в отношении без вести пропавших лиц, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, сроки давности по которым истекли.

9-тарау. Жасырынған адамдарды, хабарсыз кеткен адамдарды, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді, іздестірудегі борышкерлерді/жауапкерлерді арнайы есепке алуды пайдалану
36. Жасырынған адамдарды, хабарсыз кеткен адамдарды туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді, іздестірудегі борышкерлерді/жауапкерлерді арнайы есепке алуды пайдалану сұрау салуды, бағдарлауларды жіберу арқылы жүзеге асырылады.
37. Комитет және оның аумақтық органдары е-ІІ бойынша адамдарды тексеру туралы субъектілердің сұрау салуларын үш жұмыс күні ішінде орындайды.
38. Хабарсыз кеткен не туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға қатысты сұрау салуларды орындау кезінде өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарға/жеке басы анықталмаған мәйіттерге қатысты тану белгілерінің сәйкестіктерін анықтаған жағдайда, хабарсыз кеткен адамдарға, туыстарымен байланысын жоғалтқан адамдарға іздестіру жүргізудің бастамашысына сәйкестілік белгілері көрсетіле отырып, жеке басы анықталмаған мәйіттің тану картасының қосымшасын қоса бере отырып, бағдарлау түрінде жауап жіберіледі.
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған адамдарды, сондай-ақ
жазасын өтеуден немесе
пробациялық бақылауды жүзеге
асырудан жалтарған,
хабарсыз кеткен, туыстарымен
байланысын жоғалтқан, өзі
туралы анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық іс жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу және оны
пайдалану қағидаларының
1-қосымшасы
нысан
БЕКІТЕМІН Бастық
____________________________________
(Құзыретті органның атауы)
___________ ___________ ___________
(шені) (қолы) (тегі)
" ____ " _____________ _________ ж.
МЕМЛЕКЕТАРАЛЫҚ ІЗДЕСТІРУ ЖАРИЯЛАУ ТУРАЛЫ ҚАУЛЫ
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған адамдарды, сондай-ақ
жазасын өтеуден немесе
пробациялық бақылауды жүзеге
асырудан жалтарған,
хабарсыз кеткен, туыстарымен
байланысын жоғалтқан, өзі
туралы анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық іс жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу және оны
пайдалану қағидаларының
2-қосымшасы
НЫСАН
БЕКІТЕМІН ЖІҚ жүзеге асыратын органның бастығы __________________________________ (органның атауы) __________________________________ (шені) __________________________________ (қолы) (тегі) " _____ " ________________________ ж.
КЕЛІСЕМІН Прокурор ______________________________________ _____________________________________________ (құзыретті органның атауы) ______________________________________________ (шені) ______________________________________________ (қолы) (тегі) "_______" _____________________ ___________ж.
РЕСПУБЛИКАЛЫҚ (МЕМЛЕКЕТАРАЛЫҚ) ІЗДЕСТІРУДІ ТОҚТАТУ ТУРАЛЫ
ҚАУЛЫ
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне және "Ресей Ішкі істер министрлігінің Бас ақпараттық-талдау орталығы" Федералдық қазыналық мекемесіне
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған адамдарды, сондай-ақ
жазасын өтеуден немесе
пробациялық бақылауды жүзеге
асырудан жалтарған,
хабарсыз кеткен, туыстарымен
байланысын жоғалтқан, өзі
туралы анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық іс жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу және оны
пайдалану қағидаларының
3-қосымшасы
нысан
БЕКІТЕМІН
Бастық _______________________________________
(құзыретті органның атауы)
_______________________________________
(шені)
_______________________________________
(қолы) (тегі)
"______" ______________________ж.
Мемлекетаралық іздестіру жариялау туралы ҚАУЛЫ
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған адамдарды, сондай-ақ
жазасын өтеуден немесе
пробациялық бақылауды жүзеге
асырудан жалтарған,
хабарсыз кеткен, туыстарымен
байланысын жоғалтқан, өзі
туралы анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық іс жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу және оны
пайдалану қағидаларының
4-қосымшасы
нысан
БЕКІТЕМІН Бастық _______________________________ __________________________________ (құзыретті органның атауы) __________________________________ (шені) __________________________________ (қолы) (тегі) "_____ " ________________________ж.
КЕЛІСЕМІН Прокурор ____________________________________ (құзыретті органның атауы) _______________________________________ (шені) _______________________________________ (қолы) (тегі) "_______" _____________________ ________ж.
Республикалық (мемлекетаралық) іздестіруді тоқтату туралы ҚАУЛЫ
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған адамдарды, сондай-ақ
жазасын өтеуден немесе
пробациялық бақылауды жүзеге
асырудан жалтарған,
хабарсыз кеткен, туыстарымен
байланысын жоғалтқан, өзі
туралы анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық іс жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу және оны
пайдалану қағидаларының
5-қосымшасы
нысан

Глава 9. Использование специальных учетов скрывшихся лиц, без вести пропавших лиц, лиц, утративших связь с родственниками, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, разыскиваемых должников/ответчиков
36. Использование специальных учетов скрывшихся лиц, без вести пропавших лиц, лиц, утративших связь с родственниками, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена, разыскиваемых должников/ответчиков, осуществляется путем направления запросов, ориентировок.
37. Комитетом и его территориальными органами запросы субъектов о проверке лиц по е-РД исполняются в течение трех рабочих дней.
38. При исполнении запросов в отношении лиц, без вести пропавших либо утративших связь с родственниками в случае обнаружения совпадений опознавательных признаков со сведениями в отношении лица, не способного сообщить о себе установочные данные/трупов, личность которых не установлена, инициатору, осуществляющему розыск пропавшего без вести лица/утратившего связь с родственниками, направляется ответ в виде ориентировки, с указанием идентифицирующих признаков, с приложением копии опознавательной карты трупа, личность которого не установлена.
Приложение 1
к Правилам ведения
и использования
специальных учетов лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также
лиц, уклоняющихся
от отбывания наказания или
осуществления пробационного
контроля, без вести пропавших,
утративших связь с родственниками,
не способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не установлена
и разыскиваемых лиц,
являющихся должниками
по исполнительному производству,
ответчиками по искам,
предъявленным в интересах
государства, а также
о взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник
_________________________________
(наименование компетентного органа)
__________ _____________ _________
(звание) (подпись) (фамилия)
"____" ___________ ___________г.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ ОБ ОБЪЯВЛЕНИИ МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО РОЗЫСКА
Приложение 2
к Правилам ведения
и использования
специальных учетов лиц,
скрывшихся от дознания,
следствия, суда, а также
лиц, уклоняющихся
от отбывания наказания
или осуществления
пробационного контроля,
без вести пропавших,
утративших связь
с родственниками, не способных
сообщить о себе установочные
данные, трупов, личность которых
не установлена и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительному производству,
ответчиками по искам,
предъявленным в интересах
государства, а также
о взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник органа, осуществляющего ОРД
______________________________________
(наименование органа)
______________________________________
(звание)
______________________________________
(подпись) (фамилия)
"_____ " _____________ г.
СОГЛАСЕН
Прокурор
______________________________________
______________________________________
(наименование компетентного органа)
______________________________________
(звание)
______________________________________
(подпись) (фамилия)
"_______" ______________ ___________г.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
О ПРЕКРАЩЕНИИ РЕСПУБЛИКАНСКОГО (МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО) РОЗЫСКА
В Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и Федеральное казенное учреждение "Главный информационно-аналитический центр Министерства внутренних дел России"
Приложение 3
к Правилам ведения
и использования специальных
учетов лиц, скрывшихся
от дознания, следствия, суда,
а также лиц, уклоняющихся
от отбывания наказания или
осуществления пробационного
контроля, без вести пропавших,
утративших связь
с родственниками, не способных
сообщить о себе установочные
данные, трупов, личность
которых не установлена
и разыскиваемых лиц,
являющихся должниками
по исполнительному производству,
ответчиками по искам,
предъявленным в интересах
государства, а также
о взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник
_________________________________________
(наименование компетентного органа)
_________________________________________
(звание)
_________________________________________
(подпись) (фамилия)
"___"___________г.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об объявлении межгосударственного розыска
Приложение 4
к Правилам ведения
и использования специальных
учетов лиц, скрывшихся
от дознания, следствия, суда,
а также лиц, уклоняющихся
от отбывания наказания или
осуществления пробационного
контроля, без вести пропавших,
утративших связь с родственниками,
не способных сообщить о себе
установочные данные,
трупов, личность которых
не установлена и разыскиваемых
лиц, являющихся должниками
по исполнительному производству,
ответчиками по искам,
предъявленным в интересах
государства, а также
о взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем
или иным повреждением
здоровью, смертью кормильца
форма
УТВЕРЖДАЮ
Начальник
_________________________________
_________________________________
(наименование компетентного органа)
_________________________________
(звание)
_________________________________
(подпись) (фамилия)
"_____ "______________ г.
СОГЛАСЕН
Прокурор
_________________________________
(наименование компетентного органа)
_________________________________
(звание)
_________________________________
(подпись) (фамилия)
"_______" ______________ ______г.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о прекращении республиканского (межгосударственного) розыска
Приложение 5
к Правилам ведения
и использования специальных
учетов лиц, скрывшихся
от дознания, следствия, суда,
а также лиц, уклоняющихся
от отбывания наказания или
осуществления пробационного
контроля, без вести пропавших,
утративших связь с родственниками,
не способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не установлена
и разыскиваемых лиц,
являющихся должниками
по исполнительному производству,
ответчиками по искам,
предъявленным в интересах
государства, а также
о взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца
форма

1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Басқармасы
__________________________________________________________________
2.
ТАНУ КАРТАСЫ
"Ресейдің ІІМ БАТО" ФҚМ жүйедегі нөмірі
3. Фотокод
4. ЕСЕПКЕ АЛУДЫҢ ТҮРІ
Хабарсыз кеткен (ХБ)
Танылмаған мәйіт (ТМ)
Белгісіз науқастанған адам (БА)
Белгісіз бала (ББ)
Кетіп қалған кәмелеттік жасқа толмаған (КЖ)
Кетіп қалған психикалық науқастанған адам (ПА)
Байланыс жоғалтқан адам (БЖ)
5.
6.
Дактилоформула
Есеп формуласы
Оң жақ профиль
Фото 4 х 6
Алдыңғы түрі
Фото 4 х 6
Сол жақ профиль
Фото 4 х 6
7. ЖЫНЫСЫ
8. КҮНІ
Жоғалған
табылған
күні, айы, жылы
9. ҚАЙТЫС БОЛУДЫҢ ЕСКІРУ МЕРЗІМІ
(тәулікпен)
10. ТУҒАН ЖЫЛЫ
күні, айы, жылы
11. ЖАСЫ (жыл)
12. БОЙЫ ХЖ, БМ
Мәйіттің бойы (см)
…….ж. суретке түсірілді
…….ж. суретке түсірілді
…….ж. суретке түсірілді
еуропалық тектес 13. НӘСІЛ ТОБЫ ТМ, ХБ - монғол тектес негроид тектес ХК-нің АЗАМАТТЫҒЫ ХЖ, БА, ББ-ның ҰЛТЫ
14. ТЕГІ ______________ 15. АТЫ ______________ 16. ӘКЕСІНІҢ АТЫ (ол болған кезде) ________________ 17. ХК, БА-ның жоғалған орны ___________________________________________________________________ ХК, БА-ның табылуы мемлекет, өлке, облыс, аудан, елді мекен
(келесі жағы)
(19-29, 31-позициядағы керекті белгілерді қоршап көрсету керек)
25. БЕТ ӘЛПЕТІ
сопақ, тік бұрышты, үш бұрышты, асимметриялы – бар, жоқ
31. ЕРІНДЕРІ
жіңішке, жуан, жоғарғысының шығыңқылығы, астыңғысының шығыңқылығы, екеуінің де шығыңқылығы
26. ШАШЫ
түрі: тік, толқынды, бұйра,
түсі: ашық, қара қоңыр, ағарған, қызыл, боялған ұзындығы: (еркектерде 10 см-ден, әйелдерде 30см-ден ұзын)
сәні: фасонды, өрілген, тікірейген, парик, т.б. тақырлығы: мандай тақыры, төбе тақыры, тұтастай
32. ИЕГІ
шығыңқы, қисайған, тік, ойықпен екіге бөлінген
33. ҚҰЛАҚ ЖАРҒАҒЫ
шығыңқы, қисайған, сырғалығы бос, қосыла өскен, тесілген
27. МҰРТЫ
бар, жоқ, анықталмаған, ашық, қара қоңыр, ағарған, жирен, боялған
34. КӨЗДЕРІ
ашық түсті, қара қоңыр түсті, қыли, көз сүйелді, соқыр, көзәйнекті
28. САҚАЛЫ
бар, жоқ, анықталмаған, ашық, қара қоңыр, ағарған, жирен, боялған
35. ДАУЫСЫНЫҢ, СӨЗІНІҢ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ
кекештеніп, сақауланып сөйлейді, тұтығып сөйлейді, даусы қарлыкқан, керең-мылқау
29. ҚАСТАРЫ
тік, доға тәрізді, иреленген, қалың, сирек, қосылып өскен, үрпек, жоқ, басқа
36. АУРУЛАРЫ
жүрек, өкпе, асқазан, эндокриндік жүйе аурулары сынған жерлері, неврологиялық, жүйке аурулары және т.б.
30. МҰРНЫ
арқасы: тік, дөңес, ойыс
негізі: көлденең, түсіңкі, көтеріңкі
ерекшелігі: арқасының қисая келуі (сол жаққа, оң жаққа), жымырайған
37. БОСАНУЫ:
ЖҮКТІЛІГІ:
бар болған, жоқ, анықталмаған
бар, жоқ, анықталмаған
КИІМІ

1. Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
по __________________________________________________________________
2.
ОПОЗНАВАТЕЛЬНАЯ КАРТА
Номер в системе ФКУ "ГИАЦ МВД России"
3. Фотокод
4.КАТЕГОРИЯ
УЧЕТА
Без вести пропавший (БП)
Неопознанный труп (НТ)
Неизвестный больной (НБ)
Неизвестный
ребенок (НР)
Ушедший несовершеннолетний (НЛ)
Ушедший психически больной (ПБ)
Утративший связь (УС)
5.
6.
Дактилоформула
Формула учета
Правый профиль
Фото 4 х 6
Вид спереди
Фото 4 х 6
Левый профиль
Фото 4 х 6
7. ПОЛ
8. ДАТА
исчезновения
обнаружения
число, месяц, год
9. ДАВНОСТЬ СМЕРТИ
(в сутках)
10. ДАТА РОЖДЕНИЯ
число, месяц, год
11. ВОЗРАСТ (лет)
12. РОСТ БП, НБ
ДЛИНА ТРУПА (см)
Сфотографирован в …….г.
Сфотографированв …….г.
Сфотографирован в …….г.
европеоид 13. РАСОВЫЙ ТИП НТ, НБ - монголоид негроид
ГРАЖДАНСТВО БП
НАЦИОНАЛЬНОСТЬ БП, НБ, НР
14. ФАМИЛИЯ ______________________________________________
15. ИМЯ ____________________________________________________
16. ОТЧЕСТВО (при его наличии) ______________________________
17. МЕСТО исчезновения БП, РП _______________________________
обнаружения НТ, НБ государство обл. край район, населенный пункт
(оборотная сторона)
(в позициях 19-29, 31 нужные значения обвести)
25. ЛИЦО
овальное, прямоугольное, треугольное, асимметрия - есть, нет
31. ГУБЫ
тонкие, толстые, выступание верхней, выступание нижней, выступание обеих
26. ВОЛОСЫ
форма: прямые, волнистые, вьющиеся цвет: светлые, темные, седые, рыжие, крашеные длина: короткие, длинные (у мужчин свыше 10 см, у женщин свыше 30 см) прическа: фасонная, косы, ежик, парик, др. облысение: лобное, теменное, сплошное
32. ПОДБОРОДОК
выступающий, скошенный, прямой, раздвоенный, с ямочкой
33. УШНЫЕ РАКОВИНЫ
оттопыренные, прилегающие, мочка свободная, сросшаяся, с проколом
27. УСЫ
есть, нет, не установлены, светлые, темные, седые, рыжие, крашеные
34. ГЛАЗА
светлые, темные, косоглазие, бельмо, слепота, очки
28. БОРОДА
есть, нет, не установлена, светлая, темная, седая, рыжая, крашеная
35. ОСОБЕННОСТИ ГОЛОСА, РЕЧИ
картавит, шепелявит, заикается, голос хриплый, глухонемой
29. БРОВИ
прямые, дугообразные, извилистые, густые, редкие, сросшиеся, лохматые, отсутствуют, другие
36. ЗАБОЛЕВАНИЯ
болезни сердца, легких, желудка, эндокринной системы переломы, неврологические, псих.заболевания и др.
30. НОС
спинка: прямая, выпуклая, вогнутая основание: горизонтальное, опущенное, приподнятое особенности: искривление спинки (влево, вправо) Приплюснут
37. РОДЫ: БЕРЕМЕННОСТЬ:
были, нет, не установлены есть, нет, не установлена
ОДЕЖДА

38. ТҮРІ
39. АТАЛУЫ
(жазылсын)
40. ТҮСІ
41. МАТЕРИАЛ
42. ПІШІМ, БЕЛГІЛЕРІ және басқалары
Бас киім
кепка, фуражка, бөрік, қалпақ, берет, тақия, папаха, орамал, косынка, шәлі, шарф, дулыға, пилотка
Сырт киім
пальто, плащ, қысқа пальто,
кеудеше, тон, бушлат, ішік, шинель, куртка, штормовка, ұлттық киім
Көйлек
пиджак, китель, джинсы, әйел көйлегі, спорт киімі, шалбар, жемпір, полувер, кеудеше, водолазка, көйлек, юбка, халат, сарафан, желетке, комбинезон, арнаулы жұмыс киімі, әскери тігісті киім
Іш киім
трусы, майка, іш көйлек, белбеу, көкірекше, шұлық, тар шалбар, шөлке, суға түскенде киетін іш киім, футболка, дамбал, гетры
Аяқ киім
бәтеңке, етік, пима, туфли, жеңіл аяқ киім, сандалет, шәрке, спорт аяқ киімі, кебіс, унты
Өзге де заттар
саусақты қолғап, қолғап, белбеу, галстук, белтартпа
43. БАСҚА ДА ЗАТТАР, ҚҰЖАТТАР, НӘРСЕЛЕР (ТМ-ні тану, ХК-ні іздестіру үшін
маңыздылығы бар)
________________________________________________________________________________
қол жүк, әшекейлер, құндылықтар, тұрмыстық заттар, өндіріс құралы, қару, қолжазба және
баспа материалдары
_______________________________________________________________________________
(зауыттық маркасы, белгілері, ерекшеліктері көрсетілсін)
ҚОСЫМША МӘЛІМЕТТЕР
Іздестірудегі адам туралы
44. Туған жері _______________________________________________________________________________ республика, обл.(өлке), аудан, елді мекен 45. Тұрғылықты мекенжайы ________________________________________________________________________________ республика, обл.(өлке), аудан, елді мекен
45-1. Жеке басын растайтын құжат: төлқұжат, жеке куәлік, ыхтиярхат, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлік, туу туралы актілік жазба
№ __________________________ берілген "____" _______________ ______ ж.
45-2. Азаматтығы ____________________________________________________________________
45-3. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ________________________________________________________________
46. Мамандығы және айналысатын кәсібінің түрі_________________________________________________________
47. Жоғалу жағдайы (қайда кеткен, т.б.)_________________________________________________________________
48. Соттылығы туралы мәліметтер (қайда, қашан, ҚР ҚК-нің бабы) __________________________________________
49. Болжамды тұрғылықты жері _____________________________________________________
49-1. Кім іздеу салды_______________________________________________________________
Мәйіт туралы

38. ВИД
39. НАЗВАНИЕ
(вписать)
40. ЦВЕТ
41. МАТЕРИАЛ
42. ФАСОН, МЕТКИ и другое
Головной убор
Кепи, фуражка, шапка, шляпа, берет, тюбетейка, папаха, платок, косынка, шаль, шарф, шлем, пилотка
Верхняя одежда
пальто, плащ, полупальто, телогрейка, дубленка, бушлат, шуба, шинель, куртка, штормовка, национальная одежда
Платье
пиджак, китель, джинсы, платье женское, спортивная одежда, брюки, свитер-джемпер, полувер, кофта, водолазка, рубашка, юбка, халат, сарафан, жилет, комбинезон, спецовка, одежда военного покроя
Белье нижнее
Трусы, майка, комбинация, пояс, бюстгалтер, колготки, рейтузы, чулки, носки, платки, купальник, футболка, кальсоны, гетры
Обувь
Ботинки, сапоги, валенки, туфли, босоножки, сандалеты, тапочки, спортивная обувь, галоши, унты
Прочие предметы
Перчатки, варежки, ремень, галстук, подтяжки
43. ДРУГИЕ ВЕШИ, ДОКУМЕНТЫ, ПРЕДМЕТЫ
(имеющие значение для опознания НТ, розыска БП)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ручная кладь, украшения, ценности, бытовые предметы, орудия производства,
оружие, рукописные и печатные материалы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать заводскую марку, метки, особенности)
ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ СВЕДЕНИЯ
О Разыскиваемом
44. Место рождения
____________________________________________________________________________________ республика обл. (край) район населенный пункт
45. Место жительства
___________________________________________________________________________________ республика обл. (край) район населенный пункт
45-1. Документ, удостоверяющий личность: паспорт, удостоверение личности, вид на жительство, удостоверение лица без гражданства, водительское удостоверение, военные билет, свидетельство о рождении, актовая запись о рождении
№ __________________________ выдан "____" _______________ г. __________
45-2. Гражданство ____________________________________________________________________
45-3. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _________________________________
46. Профессия и род занятий___________________________________________________________
47. Обстоятельства исчезновения (куда ушел, уехал, др.)__________________________________
48. Сведения о судимости (где, когда, статья Уголовного Кодекса Республики Казахстан) _______
49. Предполагаемое место нахождения ________________________________________________
49-1. Кем разыскивается_______________________________________________________________
О трупе

50. Мәйіттің жай-күйі
______________________________________
өзгермеген, шіріп ыдыраған, қу сүйегі қалған, мумияланған, өртенген, т.б. (жазылсын)
52. Мәйітті кесу күні
_____________________________________ күні, айы, жылы
51. Өлімінің себебі
_______________________________________
анықталмаған, темір жол зақым, суға кеткен, үсіген, күйген, асылып қалған, кенеттен болған, т.б. (жазылсын)
53. Жерленген жері мен уақыты, қабірдің
нөмірі _________________________________ күні, айы, жылы
54. Арыз (хабар) берілген күні ___________________________________________ күні, айы, жылы 54-1. Тіркелген күні __________________________ № СДТБТ _______ күні, айы, жылы 55. Істің басталу күні _________ істің № ________ күні, айы, жылы 55-1. Істің қозғалған күні ____________қылм. істің № _______________________________ күні, айы, жылы 56. Жедел ақпарат берілді _____________________________________________ күні, айы, жылы _____________________________________________ Бастық _____________________________________________ ішкі істер органының атауы _____________________________________________ шені, тегі, қолы Картаны толтырған _____________________________________________ шені, тегі, қолы "____"_______________ 20__ ж.
57. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитеті басқармасының есепке алуы бойынша тексерілген (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) ______________________________________________ күні, айы, жылы ______________________________________________ әліппелік, дактилоскопиялық, ХК, ТМ, БН ҚСжАЕКБ 58. Дактилоесеп бойынша тексерілген [______________________________________________ ҚСжАЕКБ 59. Есепке алуға қойылды _______________________________________________ күні, айы, жылы _______________________________________________ ҚСжАЕКБ-ның бастығы _______________________________________________ шені, тегі, қолы
60. ҚР БП ҚСжАЕК-ге есепке алуға қойылды
__________________________________
күні, айы, жылы
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған адамдарды, сондай-ақ
жазасын өтеуден немесе
пробациялық бақылауды жүзеге
асырудан жалтарған,
хабарсыз кеткен, туыстарымен
байланысын жоғалтқан, өзі
туралы анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық іс жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу және оны
пайдалану қағидаларының
6-қосымшасы
нысан
Орталықтандырылған есепке алудан жеке басы анықталмаған мәйіттерді, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды есептен алу туралы ХАБАРЛАМА (керегінің астын сызу керек)

50. Состояние трупа
____________________________________
не изменен, гнилостное разложение, скелетирован, мумифицирован, обгоревший, др. (вписать)
52. Дата вскрытия трупа
_____________________________________ число, месяц, год
51. Причина смерти
______________________________________
не установлена, железнодорожная травма, утопление, охлаждение, ожоги, повешение, скоропостижная, др.
(вписать)
53. Время и место захоронения, номер
могилы ___________________________________ число, месяц, год
54. Дата подачи заявления (сообщения) _______________________________________ число, месяц, год 54-1. Дата регистрации ___________________ № ЕРДР _______ число, месяц, год 55. Дата заведения дела ________ № дела __________ число, месяц, год 55-1. Дата возбуждения _________________ № уг. дела _________________________________ число, меся, год 56. Оперативная информация передана ____________________________________________ число, меся, год ____________________________________________ Начальник ____________________________________________ наименование органа внутренних дел ____________________________________________ звание, фамилия, подпись Карту составил ___________________________________________ звание, фамилия, подпись "____"_______________ 20__ г.
57. Проверен по учетам Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее УКПСиСУ) __________________________________________ число, месяц, год __________________________________________ алфавитный, дактилоскопический, БП, НТ, НБ УКПСиСУ 58. Проверен по дактилоучету [__________________________________________ УКПСиСУ 59. Поставлен на учет ___________________________________________ число, месяц, год ___________________________________________ Начальник УКПСиСУ ___________________________________________ звание, фамилия, подпись
60. Поставлен на учет в КПСУ ГП РК __________________________________ число, месяц, год
Приложение 6
к Правилам ведения
и использования специальных
учетов лиц, скрывшихся
от дознания, следствия, суда,
а также лиц, уклоняющихся
от отбывания наказания или
осуществления пробационного
контроля, без вести пропавших,
утративших связь с родственниками,
не способных сообщить о себе
установочные данные, трупов,
личность которых не установлена
и разыскиваемых лиц,
являющихся должниками
по исполнительному производству,
ответчиками по искам,
предъявленным в интересах
государства, а также
о взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца"
форма
СООБЩЕНИЕ
о снятии с централизованного учета неопознанных трупов, лиц, не способных сообщить о себе установочные данные (нужное подчеркнуть)

1. Есепке алудың іздестіру деректері:
а) _____________________________________________________
(есепке алу формуласы)
б)_____________________________________________________________________________
(тану картасында көрсетілгендей табылған күні мен жері
_______________________________________________________________________________
танылғанның тегі, аты, әкесінің аты ( ол болған кезде), туған жылы) адам есепте хабарсыз
кеткен ретінде тұр____________
________________________________________________________________________________
(республика, өлке, облыс көрсетілсін) Есепте адам хабарсыз кеткен ретінде тұрған жоқ
(керегінің асты сызылсын)
2. Есептен алу негізі - танылды (керегінің асты сызылсын) – іс ескеру мерзіміне байланысты
тоқтатылды
3. Қайтыс болу себебі - науқастану нәтижесінде қайтыс болды - жазатайым оқиға
салдарынан қаза болды - қылмыс құрбаны болды - өзіне-өзі қол жұмсауға байланысты
қайтыс болды
4. Анықтау әдістері (керегінің асты сызылсын) - хабарсыз кеткен адамдардың есебі бойынша
анықталды - дактилоскопиялық есепке алу бойынша анықталды - мәйіттер белгілерінің
және суреттерінің жинақ-бағдары бойынша анықталды - - өзге де белгілер
5. Жеке басты анықтау бойынша іс № _______ " " ___________________________________
6. Адамды тану күні _____________________________________________________________
Ішкі істер органының бастығы _____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(органның атауы, шені, тегі, қолы)
"____" ______________ 20 __ж.
________________________________________________________________________________
(қадағалаушы прокурордың тегі, аты, әкесінің аты ( ол болған кезде), лауазымы және қолы
________________________________________________________________________________
прокуратура органдарының мөрі)
(Мөлшері 210х145)
Анықтаудан, тергеуден, соттан
жасырынған адамдарды, сондай-ақ
жазасын өтеуден немесе
пробациялық бақылауды жүзеге
асырудан жалтарған,
хабарсыз кеткен, туыстарымен
байланысын жоғалтқан, өзі
туралы анықтамалық деректерді
хабарлауға қабілеті жоқ
адамдарды, жеке басы
анықталмаған мәйiттердi және
атқарушылық іс жүргізу
бойынша борышкерлер,
мемлекет мүддесіне орай,
сондай-ақ алименттер өндіріп
алу, мертігуден немесе
денсаулығының өзге де
зақымдануынан,
асыраушысының қайтыс
болуынан келген зиянды өтеу
туралы талап қоюлар бойынша
жауапкерлер болып табылатын
іздестірудегі адамдарды арнайы
есепке алуды жүргізу және оны
пайдалану қағидаларының
7-қосымшасы
нысан
Сақтау мерзімі ________________
Авариялық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде іздестіру істерін есепке алу ЖУРНАЛЫ ____________________________________________________________________________ (жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органының атауы)
"___"____________20__ ж. басталды
"___"__________20__ж. аяқталды
Түгендеу № ____________________
Авариялық, штаттан тыс жағдайлар туындаған кезде іздестіру істерін есепке алу журналы бағанының мазмұны
№ р/с
Тіркеу нөмірі
ІІ-ні тіркеу күні (күні, айы, жылы, сағаты, минуты), тегі және тіркеуді жүзеге асырған адамның лауазымы
Іздестірудегі адамның жеке басын анықтау бойынша адамның тегі, аты, әкесінің аты ( ол болған кезде)
Кім кімге және қашан тапсырды
Алған күні және уакыты (тегі және лауазымы, анық түсінікті көрсетілуі керек, қолы)
1
2
3
4
5
6

1. Поисковые данные учета:
а) _______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(формула учета)
б) _______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(дата и место обнаружения как указано в опознавательной
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
карте фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения опознанного) состоит
на учете как лицо, пропавшее без вести
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(указать республику, край, область) не состоит на учете как лицо, пропавшее без вести
(нужное подчеркнуть)
2. Основание снятия с учета - опознан (нужное подчеркнуть) - дело прекращено за давностью
3. Причина смерти - умер в результате болезни - погиб от несчастного случая – стал
жертвой преступления - покончил жизнь самоубийством
4. Способы установления (нужное подчеркнуть) - установлен по учету лиц,
пропавших без вести - установлен по дактилоскопическому учету – установлен
по сборнику-ориентировке примет и фотографий трупов - прочие причины
5. Дело по установлению личности № _______ от ______________________________
6. Дата опознания личности
_________________________________________________________________________
Начальник органа внутренних дел
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование органа, звание, фамилия, подпись)
"____" ______________ 20 __ г.
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись надзирающего прокурора,
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
печать органов прокуратуры)
(Размер 210х145)
Приложение 7
к Правилам ведения
и использования специальных
учетов лиц, скрывшихся
от дознания, следствия, суда,
а также лиц, уклоняющихся
от отбывания наказания или
осуществления пробационного
контроля, без вести пропавших,
утративших связь
с родственниками, не способных
сообщить о себе установочные
данные, трупов, личность
которых не установлена
и разыскиваемых лиц,
являющихся должниками
по исполнительному производству, ответчиками
по искам, предъявленным
в интересах государства, а также
о взыскании алиментов,
возмещении вреда,
причиненного увечьем или
иным повреждением здоровью,
смертью кормильца"
форма
Срок хранения ________________
Журнал учета розыскных дел при возникновении аварийных, внештатных ситуаций
___________________________________________________________________________
(наименование органа, осуществляющего оперативно-розыскную деятельность)
Начат "___" ____________20__ года
Окончен "___" __________20__года
Инвентарный № ____________________
Содержание граф журнала учета розыскных дел
при возникновении аварийных, внештатных ситуаций
№ п/п
Регистрационный номер
Дата регистрации РД (число, месяц, год, часы, минуты), фамилия и должность лица, осуществившего регистрацию
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) розыскиваемого лица/лица по установлению личности
Кем, кому и когда поручено
Дата и время получения (фамилия и должность указать разборчиво, подпись)
1
2
3
4
5
6