"Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын жасау, ұсыну және қарау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 16 наурыздағы № 274 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 13 мамырдағы № 160/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 18 мамырда № 28111 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын жасау, ұсыну және қарау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 16 наурыздағы № 274 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінде № 13631 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстардың есеп-қисабын жасау, ұсыну және қарау жөніндегі нұсқаулықта:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Шығыстарының есебін жасау кезінде әкімші ақпараттандыру бойынша шығыстар басымдықтарына сай осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алу шығыстар есебінің басымдылыға сәйкес (бұдан әрі – Шығыстар есебінің басымдылығы) басым іс-шараларды қаржыландыруды қарастырады.
Шығыстар есебінің басымдылығы тиісті жылға арналған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің нарықтық құнынан аспауға тиіс және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның міндеті келісуін көздемейді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Әкімші жыл сайын ағымдағы қаржылық жылдың 1 наурызына дейін архитектуралық портал арқылы уәкілетті органның қарауына электрондық құжат нысанында кезекті жоспарлы кезеңге шығыстардың есебін осы Нұсқаулықтың 1-1-қосымшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің тізбесіне сәйкес енгізеді.";
1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға 1-1-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Цифрлық трансформация департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 марта 2016 года № 274 "Об утверждении Инструкции по составлению, представлению и рассмотрению расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 мая 2022 года № 160/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2022 года № 28111
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 марта 2016 года № 274 "Об утверждении Инструкции по составлению, представлению и рассмотрению расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13631), следующие изменения и дополнение:
в Инструкции по составлению, представлению и рассмотрению расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации, утвержденной указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При составлении расчета расходов администратор предусматривает финансирование приоритетных мероприятий по информатизации, согласно приоритету расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации в соответствии с приложением 1 к настоящей Инструкции (далее - Приоритет расчета расходов).
Приоритет расчета расходов не должен превышать рыночной стоимости на товары, работы, услуги на соответствующий финансовый год и не предусматривает обязательного согласования уполномоченным органом в сфере информатизации.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Администратор ежегодно до 1 марта текущего финансового года посредством архитектурного портала в форме электронного документа вносит на рассмотрение уполномоченному органу расчет расходов на очередной плановый период в соответствии с перечнем товаров, работ, услуг в сфере информатизации, согласно приложению 1-1 к настоящей Инструкции.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 1-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровой трансформации Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2022 жылғы 13 мамырдағы
№ 160/НҚ бұйрығына
1-қосымша
Ақпараттандыру саласындағы
тауарларды, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерді
мемлекеттік сатып алуға
арналған шығыстардың есеп-
қисабын жасау, ұсыну және
қарау жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
Ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға арналған шығыстарды есептеудің басымдығы
Шығындар атауы

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 мая 2022 года № 160/НҚ
Приложение 1
к Инструкции по составлению,
представлению и рассмотрению
расчета расходов на
государственные закупки
товаров, работ, услуг
в сфере информатизации
Приоритет расчета расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации
Наименование затрат

Басымдық (1 - жоғары, 2 - орташа, 3 - орташа, 4 - төмен)
1
2
3
1.
ақпараттық жүйе аудиті
орташа
2.
пайдаланушыларды оқыту
қалыпты
3.
еректерді жүктеуге дайындау мен деректерді жүйеге енгізу (бастапқы, мұрағаттық деректерді)
жоғары
4.
ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым компоненттеріне арналған қосалқы бөлшектер сатып алу
қалыпты
5.
шеткерідегі жабдықтар үшін картридждер сатып алу
қалыпты
6.
клиенттік бағдарламалық қамтылым сатып алу
қалыпты
7.
компьютерлік жабдық сатып алу
төмен
8.
шеткерідегі жабдықты сатып алу
төмен
9.
телекоммуникациялық жабдықтар сатып алу
қалыпты
10.
көрсетілетін телекоммуникациялық қызметтерді сатып алу
жоғары
11.
шеткерідегі жабдыққа арналған тонер сатып алу
төмен
12.
электр жабдығын және серверлік үй-жайларға арналған жабдық сатып алу
төмен
13.
өзге консалтингтік қызметтер
төмен
14.
ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым компоненттерін жөндеу
қалыпты
15.
ақпараттық жүйе мен электрондық ақпараттық ресурс хостингі
жоғары
16.
ақпараттандыру объектісін құруға және дамытуға техникалық тапсырма әзірлеу бойынша қызметтерді сатып алу
жоғары
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2022 жылғы 13 мамырдағы
№ 160/НҚ бұйрығына
2-қосымша
Ақпараттандыру саласындағы
тауарларды, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерді
мемлекеттік сатып алуға
арналған шығыстардың есеп-
қисабын жасау, ұсыну және
қарау жөніндегі нұсқаулыққа
1-1-қосымша
Ақпараттандыру саласындағы тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің тізбесі
Ақпараттандыру саласындағы тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің атауы
Мысалдар
1
Ақпараттық жүйені әзірлеу
ақпараттық жүйені енгізу;
ақпараттық жүйелерді интеграциялау;
ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді ұсыну;
ақпараттық жүйені дамыту;
ақпараттық жүйені құру;
ақпараттандыру объектісін құру немесе дамыту жөніндегі жобаны басқару
2
Ақпараттық жүйені сүйемелдеу
ақпараттандыру объектісін сүйемелдеу
3
Лицензиялық-бағдарламалық қамтамасыз етуді техникалық қолдау
жұмыс орындарына жүйелік-техникалық қызмет көрсету;
серверлік жабдыққа жүйелік-техникалық қызмет көрсету;
бағдарламалық қамтылымды техникалық қолдау;
жабдықты техникалық қолдау
4
Серверлік жабдық
серверлік жабдық сатып алу; серверлік бағдарламалық қамтылым сатып алу; серверлік жабдықты жалға алынатын серверлік үй-жайға орналастыру
5
Мемлекеттік органның архитектурасын әзірлеу немесе дамыту
мемлекеттік органның архитектурасын әзірлеу немесе дамыту

Приоритет (1 - высокий, 2 - средний, 3 - умеренный, 4 - низкий)
1
2
3
1.
аудит информационной системы
средний
2.
обучение пользователей
умеренный
3.
подготовка данных к загрузке и ввод данных в систему (первичных, архивных данных)
высокий
4.
приобретение запасных частей для компонентов информационно-коммуникационной инфраструктуры
умеренный
5.
приобретение картриджей для периферийного оборудования
умеренный
6.
приобретение клиентского программного обеспечения
умеренный
7.
приобретение компьютерного оборудования
низкий
8.
приобретение периферийного оборудования
низкий
9.
приобретение телекоммуникационного оборудования
умеренный
10.
приобретение телекоммуникационных услуг
высокий
11.
приобретение тонера для периферийного оборудования
низкий
12.
приобретение электрооборудования и оборудования для серверных помещений
низкий
13.
прочие консалтинговые услуги
низкий
14.
ремонт компонентов информационно-коммуникационной инфраструктуры
умеренный
15.
хостинг информационной системы и электронного информационного ресурса
высокий
16.
Приобретение услуг по разработке технического задания на создание и развитие объекта информатизации
высокий
Приложение 2
к приказу Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 13 мая 2022 года № 160/НҚ
Приложение 1-1
к Инструкции по составлению,
представлению и рассмотрению
расчета расходов на
государственные закупки
товаров, работ, услуг
в сфере информатизации
Перечень товаров, работ, услуг в сфере информатизации
Наименование товаров, работ, услуг в сфере информатизации
Примеры
1
Разработка информационной системы
внедрение объекта информатизации;
интеграция объектов информатизации; предоставление информационно-коммуникационных услуг; развитие объекта информатизации;
создание объекта информатизации;
управление проектом по созданию или развитию объекта информатизации
2
Сопровождение информационной системы
сопровождение объекта информатизации
3
Техническая поддержка лицензионно-программного обеспечения
системно-техническое обслуживание рабочих мест;
системно-техническое обслуживание серверного оборудования;
техническая поддержка программного обеспечения;
техническая поддержка оборудования
4
Серверное оборудование
приобретение серверного оборудования; приобретение серверного программного обеспечения; размещение серверного оборудования в арендуемом серверном помещении
5
Разработка или развитие архитектуры государственного органа
разработка или развитие архитектуры государственного органа