"Әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептердің, электронды ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды енгізу мен қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 92 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 14 маусымдағы № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 маусымда № 28476 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептердің, электронды ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды енгізу мен қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 92 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23196 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5-нысаны осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5А-нысаны осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5К -нысаны осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және әкімшілік істерді қарау жөніндегі соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 92 "Об утверждении форм отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, электронных информационных учетных документов, и Инструкции по их вводу и формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июня 2022 года № 130. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2022 года № 28476
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 92 "Об утверждении форм отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, электронных информационных учетных документов, и Инструкции по их вводу и формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23196) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Руководствуясь подпунктом 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в Инструкции о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, утвержденной указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Жүргізілген түзетулер (әкімшілік істің (талап қоюдың) нөмірі, өзгертілетін деректеменің атауы, бұрынғы және жаңа көрсеткіш көрсетіле отырып), олардың негізінде Комитеттің автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Комитеттің ААЖ) тексеру жасалатын мәліметтерді Комитетке немесе оның тиісті аумақтық органына түзету жүргізілген күннен бастап жазбаша жіберіледі.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Талап қоюдың келіп түсуі туралы мәліметтер" 1-бөлімінде 2-ден 10, 11, 14, 15 бойынша деректемелері енгізіледі. Басқа деректемелерді істі (талап қоюды) қарау нәтижелері бойынша толтыру қажет.
"Электрондық түрде іс жүргізу" 3-деректемесінде әкімшілік іс электрондық форматта жүргізілген жағдайда "Иә" нышандық белгісі таңдалады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. "Мәлімделген талаптың (талап қоюдың) мәні" 8-деректемесінде – істің (талап қоюдың) материалына сәйкес мәлімделген талаптың мәні қысқаша баяндалады.
"Әкімшілік органның, лауазымды адамның жолданымдарын қарау нәтижелерімен байланысты талап қою" 15-деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәні таңдалады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. ЭАЕҚ 2-нің 1-бөлімінде міндетті түрде 1-ден 10, 13-ке дейінгі деректемелердің енгізілуі міндетті.
1-бөлімнің "Келіп түсу тәртібі" 5-деректемесі сөздік деректеменің мәндеріне сәйкес толтырылады.
"Әкімшілік органның, лауазымды адамның жауабымен келіспеумен байланысты (шағым) талап қою" 13-деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәні таңдалады.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 169-бабының талаптарына сәйкес кассациялық шағым жасау және кассациялық сатыдағы сотта іс жүргізу тәртібі, егер осы баппен өзгеше белгіленбесе, Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексімен (бұдан әрі – ҚР АПК) айқындалады.
ЭАЕҚ 3 әкімшілік процеске қатысушылардың шағымдары және прокурорлардың заңды күшіне енбеген сот актілеріне өтінішхаттары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынуы және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының заңды күшіне енген сот актілеріне наразылығы (ҚР ӘРПК-нің 169-бабының 3, 6-бөліктері, ҚР АПК 434-бабының 3, 4-бөліктері) бойынша кассациялық сатыдағы тәртіппен Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына (бұдан әрі – ҚР ЖС) келіп түскен әкімшілік іске жасалады.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. ЭАЕҚ 3-тің 1-бөлімі шағымның, наразылықтың, өтінішхаттың (істің), ұсынулардың келіп түсуі туралы мәліметтерді қамтиды, онда мынадай деректемелері толтырылуға жатады: алқадағы іс жүргізу нөмірі, алғашқы келіп түсуі, шағымдарды, өтінішхатты (наразылықты) кім берді, шағымдалған сот актілері, сот ісінің тілі, істің санаты.
"Әкімшілік органның, лауазымды адамның жауабымен келіспеумен байланысты (шағым) талап қою" 15-деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәні таңдалады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Сведения о произведенной корректировке (с указанием номера административного дела (иска), наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится проверка в автоматизированной информационной системе Комитета (далее – АИС Комитета), направляются судебным органом в Комитет или его соответствующий территориальный орган письменно, со дня произведенной корректировки.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В разделе 1 "Сведения о поступлении иска" вводятся реквизиты со 2 по 10, 11, 14, 15. Другие реквизиты необходимо заполнять по результатам рассмотрения дела (иска).
В реквизите 3 "Производство в электронном виде" выбирается символьное значение "Да" в случае ведения административного дела в электронном формате.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В реквизите 8 "Сущность заявленного требования (иска)" излагается кратко сущность заявленного требования согласно материалу дела (иска).
В реквизите 15 "Иск, связан с результатами рассмотрения обращений административного органа, должностного лица" выбирается символьное значение "Да" или "Нет".";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. В разделе 1 ЭИУД 2 обязателен ввод реквизитов с 1 по 10,13.
Реквизит 5 "Порядок поступления" раздела 1 заполняется согласно значениям словарного реквизита.
В реквизите 13 "Иск, связан с несогласием с ответом административного органа, должностного лица (жалоба)" выбирается символьное значение "Да" или "Нет".";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Согласно требованиям статьи 169 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - АППК РК) порядок кассационного обжалования и производство в суде кассационной инстанции определяются Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан (далее – ГПК РК), если иное не установлено настоящей статьей.
ЭИУД 3 составляется на административное дело, поступившее в Верховный Суд Республики Казахстан (далее – ВС РК) в порядке кассационной инстанции по жалобам участников административного процесса и ходатайствам прокуроров на не вступившие в законную силу судебные акты, а также по представлению Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и протесту Генерального Прокурора Республики Казахстан (части 3, 6 статьи 169 АППК РК, части 3, 4 статьи 434 ГПК РК) на вступившие в законную силу судебные акты.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Раздел 1 ЭИУД 3 содержит сведения о поступлении жалобы, протеста, ходатайства (дела), представлений, где заполнению подлежат реквизиты: номер производства в коллегии, первичное поступление, кем поданы жалобы, ходатайство (протест), обжалуемые судебные акты, язык судопроизводства, категория дела.
В реквизите 15 "Иск, связан с несогласием с ответом административного органа, должностного лица (жалоба)" выбирается символьное значение "Да" или "Нет".";
пункт 38 изложить в следующей редакции:

"38. Егер шағым, өтінішхат (наразылық), ұсыну кері қайтарылған жағдайда 6-бөлімнің 5-деректемесінде кері қайтару себебі көрсетіле отырып 6-бөлімнің 4-деректемесі толтырылады. Шағым, өтінішхат (наразылық) қараусыз қалдырылған жағдайда 6-деректеме, алдын ала тыңдау сатысында кері шақыртылған болса – 7, 8-деректемелер толтырылады.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. ҚР ӘРПК-нің 169-бабының 6-бөлігіне, ҚР АПК-нің 438-бабына сәйкес істі талап еткен жағдайда, талап ету күні (6-бөлімнің 11-деректемесі), талап етілген істер бойынша еске салу күндері (12-деректеме), істің келіп түсу күні (13-деректеме) көрсетіледі.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Қарау нәтижелері бойынша шешімі көрестіледі (6-бөлімнің 14-деректемесі). Егер іс мерзімдері бұзылып немесе бұзылмай қаралса (6-бөлімнің 16-деректемесі), онда "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәндерімен белгіленеді.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылық келіп түскен (3-деректеме), істі қараусыз қайтарған (4-деректеме), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе арыз бойынша істі қайта қарауға (қайта қараудан бас тартуға) негіздердің болмауы туралы қаулы (5-деректеме), қаулының күшін жою туралы ұйғарым шығарған және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша арыз бойынша кассациялық іс жүргізуді қайта жаңартқан (6-деректеме), шағымды, наразылықты немесе өтінішхатты кері шақыртқан (7-деректеме), қараусыз қалдырған (10-деректеме) жағдайда олардың күні көрсетіледі.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Егер ҚР АПК-нің 446-бабына сәйкес, қайта қарау сатысында шағым, өтінішхат, ұсыну немесе наразылық кері шақыртылса, онда "Наразылықтың немесе өтінішхаттың кері шақыртылған күні" 7 және "Наразылықты кім кері шақыртты" 8-деректемелері толтырылады.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. 32-бағанда ҚР АПК-нің 54-бабының 2-бөлігіне, ҚР ӘРПК-нің 25 және 26-тарауларына сәйкес прокурордың қатысуымен қаралған істер есепке алынады.";
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5К нысанды есебі прокурор берген кассациялық шағымдар мен өтінішхаттар бойынша төмен тұрған соттардың сот актілерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынуы мен Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының наразылығы бойынша заңды күшіне енген сот актілерін кассациялық тәртіпте қайта қарау жөніндегі ҚР ЖС жұмысын көрсетеді (ҚР ӘРПК-нің 169-бабы 3, 6-бөліктері, ҚР АПК-нің 434-бабы 3, 4-бөліктері) және ЭАЕҚ 3 негізінде қалыптастырылады.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"38. В случае, если жалоба, ходатайство (протест), представление возвращено, то заполняется реквизит 4 раздела 6 с указанием причины возврата в реквизите 5 раздела 6. При оставлении жалобы, ходатайства (протеста) без рассмотрения заполняется реквизит 6, при отзыве на стадии предварительного слушания - реквизиты 7, 8.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. При истребовании дела в соответствии с частью 6 статьи 169 АППК РК, со статьей 438 ГПК РК указываются дата истребования (реквизит 11 раздела 6), даты напоминаний по истребованным делам (реквизит 12), дата поступления дела (реквизит 13).";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. По результатам рассмотрения указывается решение (реквизит 14 раздела 6). Если дело рассмотрено с нарушением или без нарушения сроков (реквизит 16 раздела 6), то отмечается символьными значениями "Да" или "Нет".";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. В случае поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству (реквизит 3), возврата дела без рассмотрения (реквизит 4), вынесения постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 5), определения об отмене постановления и возобновлении кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 6), отзыва жалобы, протеста или ходатайства (реквизит 7), оставления без рассмотрения (реквизит 10) указывается их дата.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Реквизиты 7 "Дата отзыва протеста или ходатайства" и 8 "Кем отозван протест" заполняются, если на стадии пересмотра, согласно статье 446 ГПК РК отзывается жалоба, ходатайство, представление или протест.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. В графе 32 учитываются дела, рассмотренные с участием прокурора в соответствии с частью 2 статьи 54 ГПК РК, главами 25 и 26 АППК РК.";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. Отчет формы № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции" отражает работу ВС РК по пересмотру в кассационном порядке судебных актов нижестоящих судов по поданным кассационным жалобам и ходатайствам прокурора, а также вступивших в законную силу судебных актов по представлению Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и протесту Генерального Прокурора Республики Казахстан (части 3, 6 статьи 169 АППК РК, части 3, 4 статьи 434 ГПК РК) и формируется на основании ЭИУД 3.";
пункт 66 изложить в следующей редакции::

"66. Есеп 8 бөлімнен тұрады.
№ 5К нысанды есептің 1-бөлімінде – әкімшілік істер бойынша прокурор шағымдарының, өтінішхаттарының қозғалысы (заңды күшіне енбеген сот актілері), 2-бөлімде – істерді қарау нәтижелері (заңды күшіне енбеген сот актілері), 3-бөлімде – ұсынуды енгізу туралы өтінішхаттардың қозғалысы (заңды күшіне енген сот актілеріне), 4-бөлімде – істерді қарау нәтижелері, 5-бөлімде – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы ұсынуларының қозғалысы, 6-бөлімде – наразылықтардың қозғалысы, 7-бөлімде – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздардың қаралуы туралы мәліметтер, 8-бөлімде – соттылықты белгілеу туралы мәселені қайта қарау жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін
қамтамасыз ету департаменті
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2022 жылғы 14 маусымдағы
№ 130 бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының 2021 жылғы
22 маусымдағы № 92
Бұйрықтың 1-қосымшасы
нысан
"Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5-нысаны "Әкімшілік істерді қарау нәтижелері және қозғалысы" 1-бөлім
Атауы
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істер (талап қоюлар)
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы
сот актілерінің күші жойылуына байланысты істер бойынша қайта жаңартылған іс жүргізулер

"66. Отчет состоит из 8 разделов.
В разделе 1 отчета формы № 5К отражается - движение жалоб, ходатайств прокурора по административным делам (не вступившие в законную силу судебные акты), в разделе 2 – результаты рассмотрения дел (не вступившие в законную силу судебные акты), разделе 3 – движение ходатайств о внесении представления (на вступившие в законную силу судебные акты), разделе 4 - результаты рассмотрения дел, разделе 5 – движение представлений Председателя Верховного Суда Республики Казахстан, разделе 6 - движение протестов, разделе 7 – сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельства, разделе 8 – сведения по рассмотрению вопроса об определении подсудности.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Департамент по обеспечению
деятельности судов
при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарат Верховного Суда
Республики Казахстан)
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 14 июня 2022 года № 130
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
форма
Форма № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции"
Раздел 1 "Движение и результаты рассмотрения административных дел"
Наименование
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел (исков) за отчетный период
Возобновлено производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам

1-бөлім. Талап қоюдың келіп түсуі туралы мәліметтер
1. Сот (соттың атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № [мәтін]
3. Электрондық түрдегі іс жүргізу [сөздік деректеме]
4. Іс жүргізудің түрі [сөздік деректеме]
5. Томдардың саны [мәтін]
6. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректеме]
7. Талап қою кімге берілді [сөздік деректеме]
8. Берілген талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
9. Істің санаты [сөздік деректеме]
10. Істің санатына қосымша [сөздік деректеме]
11. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректеме]
12. Істің ауырлығы [сөздік деректеме]
13. Құпия іс [сөздік деректеме]
14. Резонанс, істің өзектілігі [сөздік деректеме]
15. Әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың жолданымдарын қарауға байланысты талап қою [сөздік деректеме]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптардағы сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [теңге]
2. Айыппұл санкциялары [теңге]
3. Бересі [теңге]
4. Өсімпұл [теңге]
5. Тұрақсыздық айыбы [теңге]
6. Залалдар [тенге]
7. Айырылып қалған пайда [теңге]
8. Түсіндірмелер
3-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер (негізгі іс жүргізу үшін біріктірілген істер бойынша жиынтық)
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [теңге]
2. Мемлекеттік бажды төлеуден босату негізі [сөздік деректеме]
3. Төленген мемлекеттік баж сомасы [теңге]
4. Сот белгілеген мемлекеттік бажды қосымша төлеу [теңге]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж [теңге]
7. Сот шешімі бойынша өндіріп алынған және бюджетке нақты келіп түскен мемлекеттік баж [теңге]
8. Төлеу күні [күні]
9. Бюджеттен кері қайтаруға жататын мемлекеттік баж сомасы [теңге]
10. Мемлекеттік бажды кері қайтару туралы ұйғарымның күні [күні]
11. Төлемсіз қабылданған мемлекеттік баж сомасы [теңге]
12. Прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [теңге]
13. Мемлекет мүддесіне прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [теңге]
14. Сот белгілеген сот шығындарының сомасы [теңге]
15. Төленген сот шығындары [теңге]
4-бөлім. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы мәліметтер
1. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы өтінішті беру күні [күні]
2. Өтініштің қаралған күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар [сөздік деректеме]
7. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдау туралы қосымша ақпарат [мәтін]
8. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың орындалған күні [күні]

Раздел 1. Сведения о поступлении иска
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № дела [текст]
3. Производство в электронном виде [словарный реквизит]
4. Вид производства [словарный реквизит]
5. Количество томов [текст]
6. Порядок поступления [словарный реквизит]
7. К кому подан иск [словарный реквизит]
8. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
9. Категория дела [словарный реквизит]
10. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
11. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
12. Сложность дела [словарный реквизит]
13. Секретное дело [словарный реквизит]
14. Резонанс, актуальность дела [словарный реквизит]
15. Иск, связан с результатами рассмотрения обращений административного органа, должностного лица (словарный реквизит)
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [тенге]
2. Штрафные санкции [тенге]
3. Недоимка [тенге]
4. Пеня [тенге]
5. Неустойка [тенге]
6. Убытки [тенге]
7. Упущенная выгода [тенге]
8. Комментарии
Раздел 3. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины (суммарная по объединенным делам для основного производства)
1. Подлежащая к уплате государственная пошлина [тенге]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [тенге]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [тенге]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [отсрочка, рассрочка]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [тенге]
7. Госпошлина, взысканная по решению суда и реально поступившая в бюджет [тенге]
8. Дата уплаты [дата]
9. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [тенге]
10. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
11. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [тенге]
12. Принято без уплаты по искам прокурора [тенге]
13. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [тенге]
14. Определенная судом сумма судебных издержек [тенге]
15. Выплаченные судебные издержки [тенге]
Раздел 4. Сведения об обеспечении иска
1. Дата подачи заявления об обеспечении иска [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Принятые меры по обеспечению иска [словарный реквизит]
7. Дополнительная информация о принятии мер по обеспечению иска [текст]
8. Дата исполнения мер по обеспечению иска [дата]

5-бөлім. Ұйғарылған ақшалай қаражатты индекстеу туралы мәліметтер
1. Өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымның көшірмесін жолдау күні [күні]
5. Атқару парағын жолдау күні [күні]
6. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
7. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
8. Орындау күні [күні]
6-бөлім. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер
1. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын талаптардың жалпы сомасы [теңге]
2. Бюджетке (мемлекет мүддесіне) өндіріп алынған талаптардың жалпы сомасы [теңге]
3. Азаматтық құқықтардың бұзылуына байланысты залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [теңге]
4. Мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының заңсыз әрекеттеріне байланысты мемлекетке ұйғарылған сома [теңге]
5. Өкілдің көмегін төлеу [теңге]
6. Келтірілген шығындардың сот белгілеген мөлшері [теңге]
7-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Шара кімге қолданылды [сөздік деректеме]
2. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
3. Процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылды [сөздік деректеме]
4. Тағайындалған ақшалай өндіріп алудың сомасы (теңге) [теңге]
5. Орындау мерзімі дейін: [күні]
6. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [сөздік деректеме]
7. Азайтылған ақшалай өндіріп алудың сомасы [теңге]
8. Орындау күні [күні]
9. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
10. Қайталап ақшалай өндіріп алу шарасы салынды [сөздік деректеме]
11. Қайталап тағайындалғаннан кейінгі ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
12. Орындау мерзімі дейін: [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
15. Салынған шараның жоғары тұрған сатыда күші жойылды [сөздік деректеме]
8-бөлім. Тараптар
1. Қатысушының түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [иә, жоқ] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Іс жүзіндегі мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)
1. Судьяға беру күні [күні]
2. Осы сәтте істі қарап жатқан судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Кері шақырту берілген күні [күні]
4. Кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару негізі [сөздік деректеме]
6. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
7. Істі сот талқылауына дайындау туралы ұйғарымның күні [күні]

Раздел 5. Сведения об индексации присужденных денежных сумм
1. Дата подачи заявления [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата направления копии определения [дата]
5. Дата направления исполнительного листа [дата]
6. Дата обжалования определения [дата]
7. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
8. Дата исполнения [дата]
Раздел 6. Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда
1. Общая сумма требований, подлежащая к взысканию по решению суда [тенге]
2. Общая сумма требований, взысканная в бюджет (в интересах государства) [тенге]
3. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба, связанного с нарушением гражданских прав [тенге]
4. Сумма, присужденная государству в связи с незаконными действиями должностных лиц государственных органов [тенге]
5. Оплата помощи представителя [тенге]
6. Определенный судом размер причиненных убытков [тенге]
Раздел 7. Меры процессуального принуждения
1. К кому применена мера [словарный реквизит]
2. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
3. Применена мера процессуального принуждения [словарный реквизит]
4. Сумма назначенного денежного взыскания (тенге) [тенге]
5. Срок исполнения до: [дата]
6. Освобожден от уплаты денежного взыскания [словарный реквизит]
7. Сумма уменьшенного денежного взыскания [тенге]
8. Дата исполнения [дата]
9. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
10. Наложена повторно мера денежного взыскания [словарный реквизит]
11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 8. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Наименование [текст]
6. E-MAIL [да, нет] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата передачи судье [дата]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата предоставления отзыва [дата]
4. Дата возврата [дата]
5. Основание возврата [словарный реквизит]
6. Дата передачи по подсудности [дата]
7. Дата определения о подготовке дела к судебному разбирательству [дата]

8. Дайындық жүргізу күні [күні]
9. Дайындықты өткізу күні [күні]
10. Дайындықты ұзарту күні [күні]
11. Істі сот талқылауына дайындауды аяқтау күні [күні]
12. Сот талқылауын тағайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
13. Істі қарау мерзімін ұзарту күні [күні]
14. Ұйғарымды орындау күні [күні]
15. Құжаттарды орындауға беру күні [күні]
16. Медиация туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
17. Судья – медиатор [мәтін]
18. Түсіндірмелер [мәтін]
19. № іспен біріктірілді [істің №]
10-бөлім. Тоқтата тұру
1. Ұйғарымды шығару күні [күні]
2. Тоқтата тұрғаннан кейін тағайындау күні [күні]
3. Тоқтата тұруға негіздер [сөздік деректеме]
4. Тоқтата тұру туралы ұйғарым шағымдалды (наразылық білдірілді) [сөздік деректеме]
5. Түсіндірмелер [мәтін]
11-бөлім. Сот отырысы
1. Отырыс күні [күні]
2. Отырыс уақыты [уақыт]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5. Сот отырысы залының (каб.) нөмірі [мәтін]
6. Аудио-, бейне тіркеу [сөздік деректеме]
7. Алдын ала тыңдалым [сөздік деректеме]
8. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
9. Сот отырыстарының кейінге қалдырылу себептері [сөздік деректеме]
10. Түсіндірмелер [мәтін]
12-бөлім. Бас тартулар
1. Судьялардан бас тарту туралы өтініштің күні [күні]
2. Төрағалық етуші судья [мәтін]
3. Қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Бас тарту туралы өтінішхатты қараушы судья [мәтін]
5. Бас тартуды алушы судьялардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
6. Түсіндірмелер [мәтін]
13-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (Сот шешімі)
1. Сот актісінің түрі [сөздік деректеме]
2. Қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
3. Талап қою бойынша шешім [сөздік деректеме]
4. Талап қоюды кері қайтару себептері [сөздік деректеме]
5. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды [сөздік деректеме]
6. Жазбаша талқылау тәртібінде қаралды [сөздік деректеме]
7. Шешімді (ұйғарымды) құру күні [күні]
8. Хаттаманы құру күні [күні]
9. Шешім (ұйғарым) шығару күні [күні]
10. Заңды күшіне енген күні [дата]
11. Сотта сараптама жүргізілді [сөздік деректеме]
12. Қарар бөлім [мәтін]
13. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
14. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың күшін жою туралы ұйғарым шығарылды [сөздік деректеме]
15. Халықаралық келісімшарттар қолданылып қаралды [сөздік деректеме]
16. Салыстырып тексеру жасаған кеңсенің (архивтің) маманы [мәтін]
17. Кеңсеге (архивке) істі беру күні [күні]
18. Жабық сот процесі [сөздік деректеме]
14-бөлім. Жеке ұйғарымдар
1. Шығару күні [күні]

8. Дата проведения подготовки [дата]
9. Время проведения подготовки [дата]
10. Дата продления подготовки [дата]
11. Дата завершения подготовки дела к судебному разбирательству [дата]
12. Дата определения о назначении судебного разбирательства [дата]
13. Дата продления срока рассмотрения дела [дата]
14. Дата исполнения определения [дата]
15. Дата передачи документов на исполнение [дата]
16. Дата вынесения определения о медиации [дата]
17. Судья – медиатор [текст]
18. Комментарии [текст]
19. Объединено с делом № [№ дела]
Раздел 10. Приостановление
1. Дата вынесения определения [дата]
2. Дата назначения после приостановления [дата]
3. Основания для приостановления [словарный реквизит]
4. Определение о приостановлении обжаловано (опротестовано) [словарный реквизит]
5. Комментарии [текст]
Раздел 11. Судебное заседание
1. Дата заседания [дата]
2. Время заседания [время]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Номер зала (кабинет) судебного заседания [текст]
6. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
7. Предварительное слушание [словарный реквизит]
8. Заседание отложено [словарный реквизит]
9. Причины отложения судебных заседаний [словарный реквизит]
10. Комментарии [текст]
Раздел 12. Отводы
1. Дата заявления об отводе судьям [дата]
2. Председательствующий судья [текст]
3. Удовлетворено [словарный реквизит]
4. Судья, рассматривающий ходатайство об отводе [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судей, получивших отвод [текст]
6. Комментарии [текст]
Раздел 13. Сведения о динамике производства (Решение суда)
1. Вид судебного акта [словарный реквизит]
2. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
3. Решение по иску [словарный реквизит]
4. Причины возврата иска [словарный реквизит]
5. Решение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
6. Рассмотрено в порядке письменного разбирательства [словарный реквизит]
7. Дата составления решения (определения) [дата]
8. Дата составления протокола [дата]
9. Дата вынесения решения (определения) [дата]
10. Дата вступления в законную силу [дата]
11. Проведена экспертиза в суде [словарный реквизит]
12. Резолютивная часть [текст]
13. Дата передачи по подсудности [дата]
14. Вынесено определение об отмене мер по обеспечению иска [словарный реквизит]
15. Рассмотрено с применением международных договоров [словарный реквизит]
16. Специалист канцелярии (архива), сделавший сверку [текст]
17. Дата передачи дела в канцелярию (архив) [дата]
18. Закрытый судебный процесс [словарный реквизит]
Раздел 14. Частные определения
1. Дата вынесения [дата]

2. Прокурордың атына жеке ұйғарым [сөздік деректеме]
3. Мәні [мәтін]
4. Жолдау күні [күні]
5. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
6. Жолдау күндері
7. Жауаптары
8. Апелляциялық сатыдағы жеке ұйғарымның күшін жою күні [күні]
15-бөлім. Шешімді орындауға жолдау және орындау нәтижесі туралы мәліметтер
1. Сот актісі [сөздік деректеме]
2. Сот орындаушысы [сөздік деректеме]
3. Атқару парағы үзінді көшірмесінің күні [күні]
4. Шығарылған сот актісінің заңды күшіне енген күні [күні]
5. Сот актісін шығару күні [күні]
6. Өндіріп алуға сома [мәтін]
7. Ортақ [сөздік деректеме]
8. Мемлекет кірісіне [сөздік деректеме]
9. Атқару парағы үзінді көшірмесінің түрі [сөздік деректеме]
10. Атқарушылық құжат бойынша талап қоюшылардың (өндіріп алушылардың) тізімі [сөздік деректеме]
11. Атқарушылық құжат бойынша жауапкерлердің (борышкерлердің) тізімі [сөздік деректеме]
12. Талаптардың мәні [мәтін]
13. Судья [мәтін]
16-бөлім. Сот шешімін дереу орындау туралы мәліметтер
1. Дереу орындау туралы өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Шешім дереу орындауға жатады [сөздік деректеме]
17-бөлім. Шешімді орындауды бұру туралы мәліметтер
1. Орындауды бұру туралы өтінішті беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Шешімнің орындалуына бұру жүргізілді [сөздік деректеме]
18-бөлім. Орындауды кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту және тәсілін өзгерту туралы мәліметтер
1. Кейінге қалдыру туралы өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Өтініш бойынша жүргізілген әрекеттер [сөздік деректеме]
19-бөлім. Істі апелляциялық сатыда қайта қарау туралы мәліметтер
1. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректеме]
2. Істің жоғары тұрған сотқа жолданған күні [күні]
3. Апелляциялық шағымның (өтінішхаттың) келіп түскен күні [күні]
4. Істің апелляциялық сатыдағы соттан кері қайтарылған күні [күні]
5. Шағымды (өтінішхатты) берген [сөздік деректеме]
6. Апелляциялық сатыда қарау нәтижелері [сөздік деректеме] рассмотрении
20-бөлім. Қассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер ВВерховного
1. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректеме]

2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. В адрес кого направлено частное определение [текст]
6. Даты направления
7. Ответы
8. Дата отмены частного определения в апелляционной инстанции [дата]
Раздел 15. Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения
1. Судебный акт [словарный реквизит]
2. Судебный исполнитель [словарный реквизит]
3. Дата выписки исполнительного листа [дата]
4. Дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу [дата]
5. Дата вынесения судебного акта [дата]
6. Сумма к взысканию [текст]
7. Солидарен к [словарный реквизит]
8. В доход государства [словарный реквизит]
9. Вид выписки исполнительного листа [словарный реквизит]
10. Список истцов (взыскателей) по исполнительному документу [словарный реквизит]
11. Список ответчиков (должников) по исполнительному документу [словарный реквизит]
12. Сущность требований [текст]
13. Судья [текст]
Раздел 16. Сведения о немедленном исполнении решения суда
1. Дата подачи заявления о немедленном исполнении [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Решение подлежит немедленному исполнению [словарный реквизит]
Раздел 17. Сведения о повороте исполнения решения
1. Дата подачи заявления о повороте исполнения [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведен поворот исполнения решения [словарный реквизит]
Раздел 18. Сведения об отсрочке, рассрочке и изменении способа исполнения
1. Дата подачи заявления об отсрочке[дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведенные действия по заявлению [словарный реквизит]
Раздел 19. Сведения о пересмотре дела в апелляционной инстанции
1. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
2. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
3. Дата поступления апелляционной жалобы (ходатайства) [дата]
4. Дата возвращения дела из суда апелляционной инстанции [дата]
5. Жалобу (ходатайство) подал [словарный реквизит]
6. Результат рассмотрения в апелляционной инстанции [словарный реквизит] рассмотрении
Раздел 20. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции ВВерховного
1. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]

2. Істің жоғары тұрған сотқа жолданған күні [күні]
3. Шағымды (наразылықты) қайтарып алу күні [күні]
4. Түсіндірмелер [мәтін]
5. Қассациялық сатыда қарау нәтижелері [сөздік деректеме]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2022 жылғы 14 маусымдағы
№ 130 бұйрығына
5 қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 Бұйрықтың
5-қосымшасы
Нысан
Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске электронды ақпараттық есепке алу құжаты 2
1-бөлім. Істің келіп түсуі туралы
1. Сот (соттың атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № (апелляциялық саты) [мәтін]
3. Электрондық тәртібінде келіп түсті [сөздік деректеме]
4. Шағымдалған сот актілері [сөздік деректеме]
5. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректеме]
6. Іс жүргізудің түрі [сөздік деректеме]
8. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
9. Істің санатына қосымша [сөздік деректеме]
10. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректеме]
11. Істің ауырлығы [сөздік деректеме]
12. Құпия іс [сөздік деректеме]
13. Әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың (шағым) жауабымен келіспеуге байланысты талап қою [сөздік деректеме]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптардағы сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Негізгі сома [мәтін]
3. Айыппұл санкциялары [мәтін]
4. Бересі [мәтін]
5. Өсімпұл [мәтін]
6. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
7. Өкілдің көмегін төлеу [мәтін]
8. Түсіндірмелер [мәтін]
3-бөлім. Сот шешімі бойынша өндірілетін сомалар туралы мәліметтер
1. Бірінші сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілетін жалпы сома [мәтін]
2. Апелляциялық сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілетін жалпы сома [мәтін]
4-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер
1. Төлеу үшін белгіленген жалпы сома [мәтін]
2. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [мәтін]
3. Төленген мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
4. Төленген сот ұсталымдары [мәтін]
5-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Шара кімге қолданылды [сөздік деректеме]
2. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
3. Процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылды [сөздік деректеме]
4. Тағайындалған ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
5. Орындау мерзімі дейін: [күні]
6. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [сөздік деректеме]
7. Төмендетілген ақшалай өндіріп алудың сомасы [теңге]
8. Орындау күні [күні]
9. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
10. Қайталап ақшалай өндіріп алу сомасы салынды [сөздік деректеме]
11. Қайта тағайындалғаннан кейінгі ақшалай өндіріп алудың сомасы (теңге) [теңге]
12. Орындау мерзімі дейін: [күні]

2. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
3. Дата возврата жалобы (протеста) [дата]
4. Комментарии [текст]
5. Результат рассмотрения в кассационной инстанции [словарный реквизит]
Приложение 5 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 14 июня 2022 года № 130
Приложение 5 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Форма
Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
Раздел 1. О поступлении дела
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № дела (апелляционная инстанция) [текст]
3. Поступило в электронном порядке [словарный реквизит]
4. Обжалуемые судебные акты [словарный реквизит]
5. Порядок поступления [словарный реквизит]
6. Вид производства [словарный реквизит]
8. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
9. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
10. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
11. Сложность дела [словарный реквизит]
12. Секретное дело [словарный реквизит]
13. Иск, связан с несогласием с ответом административного органа, должностного лица (жалоба) (словарный реквизит)
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Основная сумма [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Недоимка [текст]
5. Пеня [текст]
6. Неустойка [текст]
7. Оплата помощи представителя [текст]
8. Комментарии [текст]
Раздел 3. Сведения о взыскиваемых суммах по решению суда
1. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда первой инстанции [текст]
2. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда апелляционной инстанции [текст]
Раздел 4. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины
1. Общая сумма, определенная для выплаты [текст]
2. Отсрочка уплаты государственной пошлины [текст]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [текст]
4. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 5. Меры процессуального принуждения
1. К кому применена мера [словарный реквизит]
2. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
3. Применена мера процессуального принуждения [словарный реквизит]
4. Сумма назначенного денежного взыскания (тенге) [тенге]
5. Срок исполнения до: [дата]
6. Освобожден от уплаты денежного взыскания [словарный реквизит]
7. Сумма уменьшенного денежного взыскания [тенге]
8. Дата исполнения [дата]
9. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
10. Наложена повторно мера денежного взыскания [словарный реквизит]
11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]

13. Орындау күні [күні]
14. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
15. Жоғары тұрған сатыда салынған шараның күші жойылды [сөздік деректеме]
6-бөлім. Тараптар
1. Қатысушының түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [иә, жоқ] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Нақты мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)
1. Судьяға беру күні [күні]
2. Осы сәтте істі қарап жатқан судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Шағым (өтінішхат) бойынша іс жүргізуді тоқтату күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [мәтін]
6. Барлық апелляциялықтар кері шақыртылды [сөздік деректеме]
7. Апелляциялық шағымдардың, өтінішхаттардың кері шақыртылу күні [күні]
8. Барлық жекелер кері шақыртылды [сөздік деректеме]
9. Жеке шағымдардың, өтінішхаттардың кері шақыртылу күні [күні]
10. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулының күні [күні]
11. Тоқтата тұру күні [күні]
12. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
13. Медиация туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
14. Қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның күні [күні]
15. Жоғары тұрған сатыда күші жойылған [сөздік деректеме]
16. Мерзімдері бұзылып қаралды [сөздік деректеме]
17. Медиатор судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
18. Медиатор судьяның қатысуымен тараптардың татуласуы [сөздік деректеме]
19. Түсіндірмелер [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Сот отырысының күні [күні]
2. Отырыс уақыты [мәтін]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы
5. Адвокат [мәтін]
6. Прокурор [мәтін]
7. Мамандандырылған прокурор (көлік) [сөздік деректеме]
8. Сот отырысы залының (кабинетінің) № [мәтін]
9. Аудио-, бейнетіркеу [сөздік деректеме]
10. Аудиотіркеу [сөздік деректеме]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот қаулысы)
1. Қаулыны шығару күні [күні]
2. Шешімді қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
3. Ұйғарымдарды қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
4. Өтініш бойынша шешім [сөздік деректеме]
5. Апелляциялық шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректеме]

13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 6. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Наименование [текст]
6. E-MAIL [да, нет] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата передачи судье [дата]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата прекращения производства по жалобе (ходатайству) [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Причина возврата [текст]
6. Отозваны все апелляционные [словарный реквизит]
7. Дата отзыва апелляционных жалоб, ходатайств [дата]
8. Отозваны все частные [словарный реквизит]
9. Дата отзыва частных жалоб, ходатайств [дата]
10. Дата постановления об отказе в пересмотре [дата]
11. Дата приостановления [дата]
12. Дата передачи по подсудности [дата]
13. Дата вынесения определения о медиации [дата]
14. Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
15. Отменено в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
16. Рассмотрено с нарушением сроков [словарный реквизит]
17. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи медиатора [текст]
18. Примирение сторон с участием судьи-медиатора [словарный реквизит]
19. Комментарии [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Дата судебного заседания [дата]
2. Время заседания [текст]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Специализированный прокурор (транспортный) [словарный реквизит]
8. № зала (кабинета) судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Комментарии [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (постановление суда)
1. Дата вынесения постановления [дата]
2. Результат рассмотрения решения [словарный реквизит]
3. Результат рассмотрения определений [словарный реквизит]
4. Решение по заявлению [словарный реквизит]
5. Решение по апелляционной жалобе [словарный реквизит]
6. Решение по ходатайству [словарный реквизит]

7. Жеке шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
8. Жеке өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректеме]
9. Апелляциялық қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды [сөздік деректеме]
10. Халықаралық шарттар қолданыла отырып қаралды [сөздік деректеме]
11. Бірінші сатыдағы сот шешімінің (ұйғарымының) күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректеме]
12. Шешімнің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз [сөздік деректеме]
13. Алдыңғы апелляциялық қараудың қаулысы бойынша нәтиже [сөздік деректеме]
14. Қарар бөлім [мәтін]
10-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (жеке ұйғарымдар)
1. Шығару күні [күні]
2. Прокурордың мекен-жайына жеке ұйғарым [сөздік деректеме]
3. Мәні [мәтін]
4. Жолдау күні [күні]
5. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
6. Жолдау күндері [күні]
7. Жауаптар
11-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Хаттаманы толтыру күні [күні]
2. Шешімді (қаулыны) толтыру күні [күні]
3. Шешімнің (қаулының) көшірмесін тапсыру күні [күні]
4. Шешімнің (қаулының) заңды күшіне енген күні [күні]
5. Істі кеңсеге беру күні [күні]
6. Істі бірінші сатыдағы сотқа жолдау күні [күні]
7. Салыстырып тексеру жасаған алқа маманы [мәтін]
8. Кассациялық сатыда шешімнің күші жойылды [сөздік деректеме]
9. Кассациялық сатыда шешім өзгертілді [сөздік деректеме]
12-бөлім. Істің келіп түсу негіздері мен істің қаралуы туралы
1. Бірінші сатыдағы сот [мәтін]
2. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы сот ісінің № [мәтін]
4. Томдар саны [мәтін]
5. Шешім шығару күні [күні]
6. Сот актісінің түрі [сөздік деректеме]
7. Қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
8. Жазбаша іс жүргізу тәртібінде қаралды [сөздік деректеме]
9. Іс жүргізу түрі [сөздік деректеме]
10. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
11. Істің санатына қосымша (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
12. Берілген талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
13-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер
1. Істі жоғарғы сотқа жолдау күні [күні]
2. Бірінші сатыдағы сот шешімін, қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
3. Апелляциялық сатыдағы қаулыны қайта қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
4. Түсіндірмелер [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2022 жылғы 14 маусымдағы
№ 130 бұйрығына
6 қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 Бұйрықтың
6-қосымшасы
Нысан
Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске электронды ақпараттық есепке алу құжаты 3

7. Решение по частной жалобе [словарный реквизит]
8. Решение по частному ходатайству [словарный реквизит]
9. Вынесено постановление о прекращении апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
10. Рассмотрено с применением международных договоров [словарный реквизит]
11. Решение (определение) суда 1-ой инстанции отменено (изменено) с [словарный реквизит]
12. Основание к отмене или изменению решения [словарный реквизит]
13. Результат по постановлению предыдущего апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
14. Резолютивная часть [текст]
Раздел 10. Сведения о динамике производства (частные определения)
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. Кому направлено частное определение [текст]
6. Даты направления [дата]
7. Ответы
Раздел 11. Завершение производства
1. Дата составления протокола [дата]
2. Дата составления решения (постановления) [дата]
3. Дата вручения копии решения (постановления) [дата]
4. Дата вступления решения (постановления) в законную силу [дата]
5. Дата передачи дела в канцелярию [дата]
6. Дата направления дела в суд первой инстанции [дата]
7. Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
8. Решение отменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
9. Решение изменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
Раздел 12. Об основаниях поступления дела и рассмотрении дела
1. Суд первой инстанции [текст]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
3. № дела суда 1-ой инстанции [текст]
4. Количество томов [текст]
5. Дата вынесения решения [дата]
6. Вид судебного акта [словарный реквизит]
7. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
8. Рассмотрено в порядке письменного производства [словарный реквизит]
9. Вид производства [словарный реквизит]
10. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
11. Дополнение к категории дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
12. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
Раздел 13. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
2. Результат пересмотра решения, постановления суда первой инстанции [словарный реквизит]
3. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
4. Комментарии [текст]
Приложение 6 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 14 июня 2022 года № 130
Приложение 6 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Форма
Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции

11. Қайталап тағайындалғаннан кейінгі ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
12. Орындау мерзімі дейін: [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
15. Салынған шараның жоғары тұрған сатыда күші жойылды [сөздік деректеме]
5-бөлім. Тараптар
1. Қатысушының түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [сөздік деректеме] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Нақты мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
6-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (алдын ала қарау)
1. Өтінішхаттарды бөлімге беру күні [күні]
2. Алқаға беру күні [күні]
3. Судьяға беру күні [күні]
4. Кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [сөздік деректеме]
6. Қараусыз қалдыру күні [күні]
7. Кері шақырту күні [күні]
8. Кім кері шақыртты [сөздік деректеме]
9. Ұсынысты енгізуден бас тарту туралы хаттың күні [күні]
10. Азаматтық істер бойынша алқаға өтінішхатты беру күні [күні]
11. Істі талап ету күні [күні]
12. Талап етілген істер бойынша еске салу күндері [күні]
13. Істің келіп түскен күні [күні]
14. Алдын ала қарау бойынша шешімі [сөздік деректеме]
15. Алдын ала қарау бойынша шешімнің күні [күні]
16. Мерзімдері бұзылып қаралды [күні]
17. Алдын ала қарау бойынша түсіндірмелер [мәтін]
18. № іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
19. Біріктіру күні [күні]
20. № іспен біріктірілді [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот актілерін қайта қарау)
1. Алқаға келіп түскен күні [күні]
2. Шешімді қайта қарауға негіз [сөздік деректеме]
3. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылықтың келіп түсу күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе өтініш бойынша істі қайта қарау (қайта қараудан бас тарту) негіздерінің болмауы туралы қаулының күні [күні]
6. Шешімнің күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша кассациялық іс жүргізуді қайта жаңарту туралы қаулының күні [күні]
7. Наразылықты немесе өтінішхатты кері шақырту күні [күні]
8. Наразылықты кім кері шақыртты [сөздік деректеме]
9. Қайта қарау сатысында кері шақыртылды [сөздік деректеме]
10. Қараусыз қалдыру күні [күні]
11. № іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
13. № іспен біріктірілді [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)

11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 5. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Наименование [текст]
6. E-MAIL [словарный реквизит] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 6. Сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение)
1. Дата передачи в отдел ходатайств [дата]
2. Дата передачи в коллегию [дата]
3. Дата передачи судье [дата]
4. Дата возврата [дата]
5. Причина возврата [словарный реквизит]
6. Дата оставления без рассмотрения [дата]
7. Дата отзыва [дата]
8. Кем отозваны [словарный реквизит]
9. Дата письма об отказе во внесении представления [дата]
10. Дата передачи ходатайства в коллегию по гражданским делам [дата]
11. Дата истребования дела [дата]
12. Даты напоминаний по истребованным делам [дата]
13. Дата поступления дела [дата]
14. Решение по предварительному рассмотрению [словарный реквизит]
15. Дата решения по предварительному рассмотрению [дата]
16. Рассмотрено с нарушением сроков [текст]
17. Комментарии по предварительному рассмотрению [текст]
18. Объединено с производством № [текст]
19. Дата объединения [дата]
20. Объединено с делом № [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов)
1. Дата поступления в коллегию [дата]
2. Основание к пересмотру решения [словарный реквизит]
3. Дата поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Дата постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
6. Дата постановления об отмене решения и возобновлению кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
7. Дата отзыва протеста или ходатайства [дата]
8. Кем отозван протест [словарный реквизит]
9. Отозваны на стадии пересмотра [словарный реквизит]
10. Дата оставления без рассмотрения [дата]
11. Объединено с производством № [текст]
12. Комментарии [текст]
13. Объединено с делом № [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)

1. Сот отырысының күні [күні]
2. Отырыс уақыты [мәтін]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5. Адвокат [мәтін]
6. Прокурор [мәтін]
7. Мамандырылған прокурор (көлік) [сөздік деректеме]
8. Сот отырысы залының (кабинетінің) № [мәтін]
9. Аудио-, бейнетіркеу [сөздік деректеме]
10. Аудиотіркеу [сөздік деректеме]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот шешімі)
1. Бірінші сатыдағы соттың шешіміне (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
2. Апелляциялық сатыдағы соттың шешіміне (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
3. Алдыңғы кассациялық қарауда бірінші сатыдағы сот шешіміне қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
4. Бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы сот шешімі күшін жойды (өзгертілді) [сөздік деректеме]
5. Шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Наразылық бойынша шешім [сөздік деректеме]
7. Талап қоюды қараусыз қалдыру негіздері [мәтін]
8. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының (бұдан әрі – ҚР ЖС) алдыңғы қаулысын қарау нәтижесі [мәтін]
9. Төрағаның ұсынысы бойынша шешім [сөздік деректеме]
10. ЖС кассациялық сатыдағы қаулыға қатысты қаулысы [сөздік деректеме]
11. ЖС мамандандырылған алқа қаулысына қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
12. Өзге де қаулылар шығарылды [мәтін]
13. Қарар бөлік (жаңа шешім) [мәтін]
10-бөлім. Кассациялық сатыдағы сот шығарған жеке ұйғарымдар
1. Жеке ұйғарымды шығару күні [күні]
2. Жеке ұйғарымның мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымды жолдау күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
5. Жеке ұйғарымға жауаптардың келіп түсу күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
11-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Судьяның алдын ала қарау қаулысын беру күні [күні]
2. Судьяның қайта қарау жөніндегі қаулыны беру күні [күні]
3. Талап етілген істі кері қайтару күні [күні]
4. Салыстыру жасаған алқа маманы [мәтін]
5. Архивке (кеңсеге) беру күні [күні]
6. Архивте (кеңседе) салыстырып тексеру күні [күні]
7. Салыстырып тексеруді жасаған архивтің маманы [мәтін]
12-бөлім. Алдыңғы сатыларда қарау
1-бөлімше. Бірінші сатыда қарау
1. Бірінші сатыдағы соттың атауы [мәтін]
2. Бітірші сатыдағы соттың азаматтық ісінің № [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы соттың іс жүргізу түрі [сөздік деректеме]
4. Бірінші сатыдағы судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]

1. Дата судебного заседания [дата]
2. Время заседания [текст]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Специализированный прокурор (транспортный) [словарный реквизит]
8. № зала (кабинета) судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Комментарии [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (решение суда)
1. Постановление суда в отношении решения (определения) суда первой инстанции [словарный реквизит]
2. Постановление суда в отношении решения (определения) суда апелляционной инстанции [словарный реквизит]
3. Постановление суда в отношении решения суда первой инстанции в предыдущем кассационном рассмотрении [словарный реквизит]
4. Решение суда первой, апелляционной или кассационной инстанции отменено (изменено) [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе [словарный реквизит]
6. Решение по протесту [словарный реквизит]
7. Основания оставления иска без рассмотрения [текст]
8. Результат рассмотрения предыдущего постановления Верховного Суда Республики Казахстан (далее – ВС РК) [текст]
9. Решение по представлению председателя [словарный реквизит]
10. Постановление в отношении постановления кассационной инстанции ВС РК [словарный реквизит]
11. Постановление суда в отношении постановления специализированной коллегии ВС РК [словарный реквизит]
12. Вынесены другие постановления [текст]
13. Резолютивная часть (новое решение) [текст]
Раздел 10. Частные определения, вынесенные судом в кассационной инстанции
1. Дата вынесения частного определения [дата]
2. Сущность частного определения [текст]
3. Дата направления частного определения [дата]
4. Кому направлено частное определения [текст]
5. Даты поступления ответов на частное определение [дата]
6. Сущность ответов [текст]
Раздел 11. Завершение производства
1. Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения [дата]
2. Дата сдачи судьей постановления по пересмотру [дата]
3. Дата возврата истребованного дела [дата]
4. Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
5. Дата передачи в архив (канцелярию) [дата]
6. Дата сверки в архиве (канцелярии) [дата]
7. Специалист архива, сделавший сверку [текст]
Раздел 12. Рассмотрение в предыдущих инстанциях
Подраздел 1. Рассмотрение в первой инстанции
1. Наименование суда первой инстанции [текст]
2. № гражданского дела суда первой инстанции [текст]
3. Вид производства суда первой инстанции [словарный реквизит]
4. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи первой инстанции [текст]

5. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
6. Істің санатына қосымша [мәтін]
7. Шешімнің (ұйғарымның) күні [күні]
8. Бірінші сатыдағы соттың шешімі (ұйғарымы) [сөздік деректеме]
9. Талап қоюдың мәні [мәтін]
2-бөлімше. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық тәртіпте қаралды [сөздік деректеме]
2. Қаулының күні [күні]
3. Апелляциялық сатыдағы соттағы судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
4. Бірінші сатыдағы соттың шешімі мен ұйғарымына қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
5. Шағым, өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Апелляциялық сатыдағы қаулының қарар бөлігі [мәтін]
3-бөлімше. Кассациялық сатыда қарау
1. Қаулының күні [күні]
2. Кассациялық сатыдағы соттағы судья-баяндамашы [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы соттың шешімін (ұйғарымын) қарау нәтижесі [мәтін]
4. Апелляциялық сатыдағы соттың қаулысына (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
5. Шағым, наразылық бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Кассациялық сатыдағы қаулының қарар бөлігі [мәтін]

5. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
6. Дополнение к категории дела [текст]
7. Дата решения (определения) [дата]
8. Решение (определение) суда первой инстанции [словарный реквизит]
9. Сущность иска [текст]
Подраздел 2. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Рассмотрены в апелляционном порядке [словарный реквизит]
2. Дата постановления [дата]
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судей в суде апелляционной инстанции [текст]
4. Постановление суда в отношении решения и определения суда первой инстанции [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе, ходатайству [словарный реквизит]
6. Резолютивная часть постановления апелляционной инстанции [текст]
Подраздел 3. Рассмотрение в кассационной инстанции
1. Дата постановления [дата]
2. Судья-докладчик в суде кассационной инстанции [текст]
3. Результат рассмотрения решения (определения) суда первой инстанции [текст]
4. Постановление суда в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе, протесту [словарный реквизит]
6. Резолютивная часть постановления кассационной инстанции [текст]