"Ауыр жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды және (немесе) қауіпті жұмыстардың тізбесін, жұмыс істеу жұмыс уақытының қысқартылған ұзақтығына, жыл сайынғы ақы төленетін қосымша еңбек демалысына және еңбекке ақы төлеудің жоғарылатылған мөлшеріне құқық беретін өндірістердің, цехтардың, кәсіптер мен лауазымдардың тізімін, сондай-ақ оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 1053 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 28 маусымдағы № 222 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 маусымда № 28653 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыр жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды және (немесе) қауіпті жұмыстардың тізбесін, жұмыс істеу жұмыс уақытының қысқартылған ұзақтығына, жыл сайынғы ақы төленетін қосымша еңбек демалысына және еңбекке ақы төлеудің жоғарылатылған мөлшеріне құқық беретін өндірістердің, цехтардың, кәсіптер мен лауазымдардың тізімін, сондай-ақ оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1017 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 12731 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыр жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды және (немесе) қауіпті жұмыстардың тізбесін, жұмыс істеу жұмыс уақытының қысқартылған ұзақтығына, жыл сайынғы ақы төленетін қосымша еңбек демалысына және еңбекке ақы төлеудің жоғарылатылған мөлшеріне құқық беретін өндірістердің, цехтардың, кәсіптер мен лауазымдардың тізімінде:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 16-бабы 18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлім. Тау-кен жұмыстары. Металлургия өндірісі үшін қара және түсті металдардың және басқа пайдалы қазбалардың кен орындарынан кен шығару, слюда, плавик шпатын және алмаздарды өндіру, тізбеленген қазбаларды пайдалану үшін шахталар, кеніштер, приискілер мен карьерлер салу, сондай-ақ геологиялық барлаудағы тау-кен жұмыстары";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жерасты жұмыстары";
3-тармақтан кейін мынадай мазмұндағы тақырыппен толықтырылсын:
"2-тарау. Өндіру кезінде құрамында 10 % және одан астам кремний еркін қос тотығы бар кен мен жыныстардың шаңы пайда болатын жерасты тау-кен жұмыстары";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Ниобты (лопаритті) кендерді жерасты тәсілмен қазып алу";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Пайдаланудағы және салынып жатқан карьерлердегi ашық тау-кен жұмыстары, сондай-ақ тау-кендiк шахта беті және геологиялық барлау";
2-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бөлім. Көмір және сланец өнеркәсібінің кәсіпорындары мен ұйымдары, көмір және сланец шахталары мен разрездерін салу және қайта құру
жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан көмір және сланец шахталарындағы (шахта басқармаларындағы) және разездердегі дренажды шахталардағы жерасты жұмыстары";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1053 "Об утверждении Списка производств, цехов, профессий и должностей, перечня тяжелых работ, работ с вредными и (или) опасными условиями труда, работа в которых дает право на сокращенную продолжительность рабочего времени, дополнительный оплачиваемый ежегодный трудовой отпуск и повышенный размер оплаты труда, а также правил их предоставления"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2022 года № 222. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2022 года № 28653
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1053 "Об утверждении Списка производств, цехов, профессий и должностей, перечня тяжелых работ, работ с вредными и (или) опасными условиями труда, работа в которых дает право на сокращенную продолжительность рабочего времени, дополнительный оплачиваемый ежегодный трудовой отпуск и повышенный размер оплаты труда, а также правил их предоставления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12731) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 18) статьи 16 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Списке производств, цехов, профессий и должностей, перечня тяжелых работ, работ с вредными и (или) опасными условиями труда, работа в которых дает право на сокращенную продолжительность рабочего времени, дополнительный оплачиваемый ежегодный трудовой отпуск и повышенный размер оплаты труда, утвержденном указанным приказом:
в разделе 1:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 1. Горные работы. Разработка месторождений черных и цветных металлов и других полезных ископаемых для металлургического производства, добыча слюды, плавикового шпата и алмазов, строительство шахт, рудников, приисков и карьеров для эксплуатации перечисленных ископаемых, а также горные работы в геологоразведке";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Подземные работы";
в главе 2:
текст на казахском языке после пункта 3 дополняется заголовком главы 2, в тексте на русском языке излагается в следующей редакции:
"Глава 2. Подземные горные работы, при производстве которых образуется пыль из руд и пород, содержащих 10% и более свободной двуокиси кремния";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Добыча ниобиевых (лопаритовых) руд подземным способом";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Открытые горные работы эксплуатационных и строящихся карьеров, а также горная шахтная поверхность и геологоразведка";
в разделе 2:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 2. Предприятия и организации угольной и сланцевой промышленности, строительство и реконструкция угольных и сланцевых шахт и разрезов подземные работы в действующих и строящихся угольных и сланцевых шахтах (шахтауправлениях) и дренажных шахтах на разрезах";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:

4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:"4-тарау. Жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан көмір және сланец шахталарындағы (шахта басқармаларындағы) және разрездердегі дренажды шахталардағы жерасты жұмыстары";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Өндіру кезінде құрамында 10 % және одан астам кремний еркін қос тотығы бар кен мен жыныстардың шаңы пайда болатын жерасты тау-кен жұмыстары";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан көмір және сланец шахталарының үстіндегі жұмыс; жерасты өрттерін болдырмау және сөндіру жөніндегі, көмір қыртыстарын газсыздандыру, жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан шахта алаңдарында барлау және техникалық скважиналарды бұрғылау және шахта алаңдарын құрғату жөніндегі жер үстіндегі жұмыстар";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан көмір және сланец разрездері; іргелік материалды қазып алу, өңдеу және тасымалдау; инертті шаң өндіру жөніндегі фабрикалардың (цехтардың) карьерлері";
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Байыту және брикеттеу фабрикалары (түйіршіктелген көмір ұнтағы өндірісін қосқанда); байыту және брикеттеу қондырғылары; орталық және топтық сорттау; шахталар мен разрездерді сұрыптау";
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Көмір және сланец өнеркәсібі мен жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан кәсіпорындары мен ұйымдарындағы тиеу-түсiру жұмыстары";
10-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Жұмыс істеп тұрған және салынып жатқан көмір және сланец өнеркәсібі кәсіпорындарындағы темір жол көлігі; тиеу-көлік басқармалары (бөлімдер)";
11-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-тарау. Инертті шаң өндіру жөніндегі фабрикалар (цехтар)";
3-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"3-бөлім. Геологиялық барлау және топографтық-геодезиялық жұмыстар";
12-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-тарау. Қатты және сұйық (мұнай мен газдан басқа) пайдалы қазбаларды барлап бұрғылау";
13-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-тарау. Пьезооптикалық шикізатты байыту";
14-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"14-тарау. Топографтық-геодезиялық жұмыстар";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Топографиялық, графикалық, геологиялық, теңіздің және арнаулы жоспарлар мен карталарды жасау, пластиктерде сызу және граверлеу";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Аэрофототүсiрiм материалдарын камералдық өңдеу";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Есептеу машиналарында астрономиялық және геодезиялық есептеулер";
4-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"4-бөлім. Металлургия өндірісі қара металлургия";
15-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-тарау. Байыту, ұнтақтау-сұрыптау, брикеттеу және агломерациялық фабрикалар (цехтар), кендер мен қара металлургиядағы кен емес материалдарды күйдіру";
16-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"16-тарау. Динас өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Кварц пен кварциттердi қазып алу, байыту және өңдеу";
17-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"17-тарау. Домна өндiрiсi";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Домна шлактарынан бұйымдар өндіру";
18-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"18-тарау. Болат балқыту өндірісі";
реттік нөмірі 112-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

"Глава 4. Подземные работы в действующих и строящихся угольных и сланцевых шахтах (шахтауправлениях) и дренажных шахтах на разрезах";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Подземные горные работы, при производстве которых образуется пыль из пород, содержащих 10% и более свободной двуокиси кремния";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Работы на поверхности действующих и строящихся угольных и сланцевых шахт; поверхностные работы по предупреждению и тушению подземных пожаров, по дегазации угольных пластов, по бурению разведочных и технических скважин на шахтных полях действующих и строящихся шахт и по осушению шахтных полей";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Действующие и строящиеся угольные и сланцевые разрезы; добыча, переработка и транспортировка закладочного материала; карьеры фабрик (цехов) по производству инертной пыли";
строку, порядковый номер 52, изложить в следующей редакции:
"
52.
Водитель, работающий на грузовых автомобилях грузоподъемностью:
1) от 1,5 до 3,0 тонн
12
2) от 3 тонн и выше
18
";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Обогатительные и брикетные фабрики (включая производство гранулированного угольного порошка); обогатительные и брикетные установки; центральные и групповые сортировки; сортировка шахт и разрезов";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Погрузочно-разгрузочные работы на действующих и строящихся предприятиях и в организациях угольной и сланцевой промышленности";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Железнодорожный транспорт на действующих и строящихся предприятиях угольной и сланцевой промышленности; погрузочно-транспортные управления (отделы)";
заголовок главы 11 изложить в следующей редакции:
"Глава 11. Фабрики (цехи) по производству инертной пыли";
в разделе 3:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 3. Геологоразведочные и топографо-геодезические работы";
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:
"Глава 12. Разведочное бурение на твердые и жидкие полезные ископаемые (кроме нефти и газа)";
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
"Глава 13. Обогащение пьезооптического сырья";
заголовок главы 14 изложить в следующей редакции:
"Глава 14. Топографо-геодезические работы";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Составление, вычерчивание и гравирование на пластиках топографических, графических, геологических, морских и специальных планов и карт";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Камеральная обработка аэрофотосъемочных материалов";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Астрономические и геодезические вычисления";
в разделе 4:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 4. Металлургическое производство Черная металлургия"
заголовок главы 15 изложить в следующей редакции:
"Глава 15. Обогатительные, дробильно-сортировочные, брикетные и агломерационные фабрики(цехи), обжиг руд и нерудных ископаемых в черной металлургии";
в главе 16:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 16. Динасовое производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Добыча, обогащение и переработка кварца и кварцитов"
заголовок главы 17 изложить в следующей редакции:
"Глава 17. Доменное производство";
в главе 18:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 18. Сталеплавильное производство";
строку, порядковый номер 112, изложить в следующей редакции:
"

112.
Металдың сыртқы кемшіліктерін өндеуші
12
";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Газ шаруашылығы және шайыр қондырғысы";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Шлак бөлшектеу бөлімі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Доломиттi-әк-күйдiру бөлімі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Сынықтарды бөлу және дайындау";
орыс тіліндегі мәтінде 180-тармақтан кейін 5-параграф тақырыппен толықтырылды, қазақ тіліндегі тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Шлакты бөлу";
19-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"19-тарау. Прокат өндірісі";
20-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"20-тарау. Құбыр өндірісі";
21-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-тарау. Баллон өндірісі";
22-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"22-тарау. Коксхимия өндірісі";
реттік номерлері 475-1, 527-1, 31-1-жолдармен толықтырылсын:
"
475-1.
Барильетші
12
";
"
527-1.
Бензол өндірумен, оны гидротазалаумен және ректификациямен тікелей айналысатын жұмысшылар
12
";
"
531-1.
Кокс батареяларына қызмет көрсететін слесарь-жөндеуші
12
";
23-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"23-тарау. Ферреосплав өндірісі";
24-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"24-тарау. Отқа берік өндіріс";
25-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"25-тарау. Темір ұнтағы өндірісі";
реттік нөмірі 707-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
707.
Металдың сыртқы кемшіліктерін өндеуші
12
";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Күмістеу, калибрлеу және термикалық цехтар";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Прецизиялы балқытпаларды суық прокаттау және созу";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Ұста-пресс өндірісі қара металлургияның жалпы кәсіптері";
26-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"26-тарау. Қара металлургияның жалпы кәсіптері";
5-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"5-бөлім. Түсті металлургия";
27-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"27-тарау. Материалдарды байытуда және металлургиялық өндірісте бөлшектеу, ұнтақтау және шихталау. Түсті және сирек кездесетін металл кендерін, плавик шпатын және құрамында 10 %-дан кем кремний еркін қос тотығы бар материалдарды қайта өңдеу";
28-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"28-тарау. Қорғасын өндірісіндегі бөлшектеу және шихталау цехтары (бөлімдері)";
29-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

112.
Обработчик поверхностных пороков металлов
12
";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Цехи серебрянки, калибровочные и термические";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Холодная прокатка и волочение прецизионных сплавов";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Кузнечно-прессовое производство общие профессии черной металлургии";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Разделка и подготовка лома";
после пункта 180 дополнить заголовком параграфа 5 следующего содержания:
"Параграф 5. Разделка шлака";
заголовок главы 19 изложить в следующей редакции:
"Глава 19. Прокатное производство";
заголовок главы 20 изложить в следующей редакции:
"Глава 20. Трубное производство";
заголовок главы 21 изложить в следующей редакции:
"Глава 21. Баллонное производство";
заголовок главы 22 изложить в следующей редакции:
"Глава 22. Коксохимическое производство";
дополнить строками, порядковые номера 475-1, 527-1 и 531-1, следующего содержания:
"
475-1.
Барильетчик
12
";
"
527-1.
Работники, непосредственно занятые в производстве бензола, его гидроочистке и ректификации
12
";
"
531-1.
Слесарь-ремонтник, занятый обслуживанием коксовых батарей
12
";
заголовок главы 23 изложить в следующей редакции:
"Глава 23. Ферросплавное производство";
заголовок главы 24 изложить в следующей редакции:
"Глава 24. Огнеупорное производство";
в главе 25:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 25. Производство железного порошка";
строку, порядковый номер 707, изложить в следующей редакции:
"
707.
Обработчик поверхностных пороков металлов
12
";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Цехи серебрянки, калибровочные и термические";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Холодная прокатка и волочение прецизионных сплавов";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Кузнечно-прессовое производство общие профессии черной металлургии";
заголовок главы 26 изложить в следующей редакции:
"Глава 26. Общие профессии черной металлургии";
в разделе 5:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 5. Цветная металлургия";
заголовок главы 27 изложить в следующей редакции:
"Глава 27. Дробление, размол и шихтовка материалов в обогащении и металлургическом производстве. Переработка руд цветных и редких металлов, плавикового шпата и материалов с содержанием менее 10% свободной двуокиси кремния";
заголовок главы 28 изложить в следующей редакции:
"Глава 28. Дробленные и шихтовые цехи (отделения) в производстве свинца";
заголовок главы 29 изложить в следующей редакции:

"29-тарау. Түсті және сирек кездесетін металл кендерін, плавик шпатын және құрамында 10 % және одан астам кремний еркін қос тотығы бар материалдарды қайта өңдеу";
30-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"30-тарау. Аспалы арқанды-әуе жолының тиеу-түсiру станциясы";
31-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"31-тарау. Пайдалы қазбаларды байыту. Түсті және сирек кездесетін металдарды, сондай-ақ алмас шикізатын және плавик шпатын, ниобты (лопариттi) кендерден басқасын байыту";
32-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"32-тарау. Ниобты (лопариттi) кендерді байыту";
33-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"33-тарау. Кендерді, концентраттарды және басқа материалдарды (қорғасыннан басқа) брикеттеу, пісіру, қыздыру, күйдіру және кептіру. Брикеттеу";
34-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"34-тарау. Пісіру және қыздыру";
35-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"35-тарау. Шихта бөлімдері";
36-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"36-тарау. Пісіру цехтары және бөлімдері";
37-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"37-тарау. Күйдіру";
38-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"38-тарау. Кептіру";
39-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"39-тарау. Кептіру бөлімдері";
40-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"40-тарау. Пирит концентраттарын және қорғасын-қалайы кектердi кептiру-шихталау цехтары (бөлімдері)";
41-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"41-тарау. Металдар мен қорытпаларды балқыту (қорғасыннан басқасы). Балқыту цехтары";
42-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"42-тарау. Хлорлау цехтары";
43-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"43-тарау. Фьюминг-қондырғыда возгон әдісімен шлакты қайта өңдеу бөлімі (қалайы өндірісінде)";
44-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"44-тарау. Металлургиялық пештер";
45-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"45-тарау. Түрлі жұмыстар";
46-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"46-тарау. Қорғасын өндірісі";
47-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"47-тарау. Металлургия цехы";
48-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"48-тарау. Жұмыстың ыстық учаскелері";
49-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"49-тарау. Алюминий, силумин және кремний өндірісі";
50-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"50-тарау. Электролиз цехтары";
51-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"51-тарау. Электролиз корпустары";
52-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"52-тарау. Электролиттік алюминийді кристалды кремниймен балқыту әдісімен силумин және кремний өндіру жөніндегі электротермикалық цехтар (бөлiмдер)";
53-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"53-тарау. Магний өндірісі";
54-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"54-тарау. Балқыту және электролиз бөлімдері";
55-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"55-тарау. Химиялық және электролиз цехтары мен бөлiмдерi";
56-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"56-тарау. Қыздыру цехтары мен бөлiмдерi";
57-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"57-тарау. Титан өндiрiсi";
58-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"58-тарау. Төрт хлорлы титан (тетрахлорид) өндiрiсiнiң цехтары, бөлiмдерi (учаскелерi)";
59-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"59-тарау. Пектi қолданып жартылай өнiм дайындайтын учаске";
60-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"60-тарау. Төрт хлорлы титан өндiрiсi (лопариттi концентраттардан)";
61-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"61-тарау. Лопариттi концентраттан титан өндiрудiң жалпы мамандықтары";
62-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"62-тарау. Лопариттi концентраттарды қайта өңдеу цехтары";
63-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"63-тарау. Сирек металдар өндiрiсi";
64-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"64-тарау. Жердегi сирек радиоактивтi шикiзатты өңдеу. Гидрохимиялық және электрометаллургиялық цехтар";
65-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"65-тарау. Радиоактивтi жердегі сирек шикiзатты өңдейтiн басқа да жұмыстар";
66-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"66-тарау. Шала өткiзгiш материалдар өндiрiсi (германий мен кремнийдi)";
67-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"67-тарау. Цехтағы жабдықты жөндеу, түзету, монтаждау және оларға қызмет көрсету";
68-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"68-тарау. Қорғасынның, мырыштың, кобальттың және кадмийдiң электролизi";
69-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"69-тарау. Мыстың, никельдiң және басқа түстi металдардың электролизi";
70-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"70-тарау. Никельдi электролиздеу цехтары";
71-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"71-тарау. Түстi металдарды электролиздеуде қайта жасау және сынап-қайта жасау подстанциялары";
72-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"72-тарау. Құрамында асыл металдар мен сирек элементтер бар электролитті және цианды шламдарды өңдеу (алтын-күмiс балқытпасы, платиноидтар, селен және теллур)";
73-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"73-тарау. Аффинаж, тұздар мен металл-керамика тyйiспелерi өндiрiсi және бағалы металдарды өңдеу";
74-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"74-тарау. Аффинажды, электролиздi және химия-металлургиялық цехтар";
75-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"75-тарау. Аффинажды заводтардың негізгі цехтары";
76-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"76-тарау. Аффинажды заводтардың орталық лабораториялары";
77-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"77-тарау. Тұз өндiру және асыл металдарды өңдеу цехтары (бөлiмдерi)";
78-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"78-тарау. Тyстi, сирек және асыл металдар мен электродтар өндiрiсi кезiндегi тозаң-газ ұстау";
79-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"79-тарау. Гидрометаллургия. Ерітінділер мен пульпаны іріту, негіздеу, шөктіру, булау, сүзу, кристалдау, жуу және тазалау, кен мен концентраттарды қышқылдар және негіздермен өңдеу бойынша өндірістік процестер";
80-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"80-тарау. Никель электролизi цехының гидрометаллургия (тазалау) бөлімі";
81-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"81-тарау. Қатты балқытпалар өндірісі";
82-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"82-тарау. Сормайт, сталинит және вокар өндiрiсi";
83-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"83-тарау. Электрод өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Негізгі өндірістік цехтар";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Электрод өнімін механикалық өңдеу цехтары, бөлімдері, учаскелері";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Құйылған графитті күйдіру, графиттеу және араластыру-престеу цехтары, бөлімдері, учаскелері";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Yгіту және сіңіру цехтары, бөлімдері және учаскелері";
5 параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Графиттеу цехтары";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Шикiзат қоймасы";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Өнiм сапасын бақылау";
84-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"84-тарау. Түсті металдарды өңдеу және екiншi қайталап өңдеу";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Шихтаны дайындау";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Қорғасын қалдықтарын дайындау";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Түсті металдарды балқыту және құю";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Балқыту цехтары және учаскелер";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Қорғасын және қорғасын балқымаларын балқыту цехтары";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Құю цехтары және залдары";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Магний құю";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Түсті металдарды екінші қайта өңдеу заводтары";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Күйдіру, улау, прокаттау, штампылау, престеу, созу, фольга және ыдыс өндірісі. Күйдіру және балқыту";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Ыстық металды өңдеу";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Суық металды өңдеу";

"Глава 29. Переработка руд цветных и редких металлов, плавикового шпата и материалов с содержанием 10% и более свободной двуокиси кремния";
заголовок главы 30 изложить в следующей редакции:
"Глава 30. Погрузочно-разгрузочная станция воздушно-канатной дороги";
заголовок главы 31 изложить в следующей редакции:
"Глава 31. Обогащение полезных ископаемых. Обогащение руд цветных и редких металлов, а также алмазного сырья и плавикового шпата, кроме ниобиевых (лопаритовых) руд";
заголовок главы 32 изложить в следующей редакции:
"Глава 32. Обогащение ниобиевых (лопаритовых) руд";
заголовок главы 33 изложить в следующей редакции:
"Глава 33. Брикетирование, спекание прокаливание, обжиг и сушка руд, концентратов и других материалов (кроме свинца). Брикетирование";
заголовок главы 34 изложить в следующей редакции:
"Глава 34. Спекание и прокаливание";
заголовок главы 35 изложить в следующей редакции:
"Глава 35. Шихтовые отделения";
заголовок главы 36 изложить в следующей редакции:
"Глава 36. Цехи и отделения спекания";
заголовок главы 37 изложить в следующей редакции:
"Глава 37. Обжиг";
заголовок главы 38 изложить в следующей редакции:
"Глава 38. Сушка";
заголовок главы 39 изложить в следующей редакции:
"Глава 39. Сушильные отделения";
заголовок главы 40 изложить в следующей редакции:
"Глава 40. Цехи (отделения) сушки-шихтовки пиритных концентратов и свинцово- оловянных кеков";
заголовок главы 41 изложить в следующей редакции:
"Глава 41. Выплавка металлов и сплавов (кроме свинца) Плавильные цехи";
заголовок главы 42 изложить в следующей редакции:
"Глава 42. Цехи хлорирования";
заголовок главы 43 изложить в следующей редакции:
"Глава 43. Отделение переработки шлаков методом возгона на фьюминг-установке (в производстве олова)";
заголовок главы 44 изложить в следующей редакции:
"Глава 44. Металлургические цехи";
заголовок главы 45 изложить в следующей редакции:
"Глава 45. Разные работы";
заголовок главы 46 изложить в следующей редакции:
"Глава 46. Производство свинца";
заголовок главе 47 изложить в следующей редакции:
"Глава 47. Металлургический цех";
заголовок главы 48 изложить в следующей редакции:
"Глава 48. Горячие участки работы";
заголовок главы 49 изложить в следующей редакции:
"Глава 49. Производство алюминия, силумина и кремния";
заголовок главе 50 изложить в следующей редакции:
"Глава 50. Электролизные цехи";
заголовок главы 51 изложить в следующей редакции:
"Глава 51. Электролизные корпуса";
заголовок главы 52 изложить в следующей редакции:
"Глава 52. Электротермические цехи (отделения) по производству силумина и кремния способом сплавления электролитического алюминия с кристаллическим кремнием";
заголовок главы 53 изложить в следующей редакции:
"Глава 53. Производство магния";
заголовок главы 54 изложить в следующей редакции:
"Глава 54. Плавильные и электролизные цехи и отделения";
заголовок главы 55 изложить в следующей редакции:
"Глава 55. Химические и электролизные цехи и отделения";
заголовок главы 56 изложить в следующей редакции:
"Глава 56. Прокалочные цехи и отделения";
заголовок главы 57 изложить в следующей редакции:
"Глава 57. Производство титана";
заголовок главы 58 изложить в следующей редакции:
"Глава 58. Цехи, отделения (участки) производства. Четыреххлористого титана (тетрахлорида)";
заголовок главы 59 изложить в следующей редакции:
"Глава 59. Участок приготовления полупродуктов с применением пека";
заголовок главы 60 изложить в следующей редакции:
"Глава 60. Производство четыреххлористого титана (из лопаритовых концентратов)";
заголовок главы 61 изложить в следующей редакции:
"Глава 61. Общие профессии производства титана из лопаритового концентрата";
заголовок главы 62 изложить в следующей редакции:
"Глава 62. Цехи переработки лопаритового концентрата";
заголовок главы 63 изложить в следующей редакции:
"Глава 63. Производство редких металлов";
заголовок главы 64 изложить в следующей редакции:
"Глава 64. Переработка радиоактивного редкоземельного сырья. Гидрохимические и электрометаллургические цехи";
заголовок главы 65 изложить в следующей редакции:
"Глава 65. Прочие работы при переработке радиоактивного редкоземельного сырья";
заголовок главы 66 изложить в следующей редакции:
"Глава 66. Производство полупроводниковых материалов (германия и кремния)";
заголовок главы 67 изложить в следующей редакции:
"Глава 67. Ремонт, наладка, монтаж и обслуживание оборудования в цехе";
заголовок главы 68 изложить в следующей редакции:
"Глава 68. Электролиз свинца, цинка, кобальта и кадмия";
заголовок главы 69 изложить в следующей редакции:
"Глава 69. Электролиз меди, никеля и других цветных металлов";
заголовок главы 70 изложить в следующей редакции:
"Глава 70. Цехи электролиза никеля";
заголовок главы 71 изложить в следующей редакции:
"Глава 71. Преобразовательные и ртутно-преобразовательные подстанции при электролизе цветных металлов";
заголовок главы 72 изложить в следующей редакции:
"Глава 72. Переработка электролитных и цианистых шламов, содержащих драгоценные металлы и редкие элементы (золото-серебряный сплав, платиноиды, селен и теллур)";
заголовок главы 73 изложить в следующей редакции:
"Глава 73. Аффинаж, производство солей и металлокерамических контактов и обработка драгоценных металлов";
заголовок главы 74 изложить в следующей редакции:
"Глава 74. Аффинажные, электролизные и химико-металлургические цехи";
заголовок главы 75 изложить в следующей редакции:
"Глава 75. Основные цехи аффинажных заводов";
заголовок главы 76 изложить в следующей редакции:
"Глава 76. Центральные лаборатории аффинажных заводов";
заголовок главы 77 изложить в следующей редакции:
"Глава 77. Цехи (отделения) производства солей и обработки благородных металлов";
заголовок главы 78 изложить в следующей редакции:
"Глава 78. Пылегазоулавливание при производстве цветных, редких и благородных металлов и электродов";
заголовок главы 79 изложить в следующей редакции:
"Глава 79. Гидрометаллургия. Производственные процессы по разложению, выщелачиванию осаждению, выпариванию, фильтрации, кристаллизации, промывке и очистке растворов и пульпы, обработке руды и концентратов кислотами и щелочами";
заголовок главы 80 изложить в следующей редакции:
"Глава 80. Гидрометаллургическое (очистное) отделение цеха электролиза никеля";
заголовок главы 81 изложить в следующей редакции:
"Глава 81. Производство твердых сплавов";
заголовок главы 82 изложить в следующей редакции:
"Глава 82. Производство сплавов сормайта, сталинита и вокара";
в главе 83 заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 83. Электродное производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Основные производственные цехи";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Цехи, отделения, участки механической обработки электродной продукции";
заголовок параграфа 3, изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Цехи, отделения, участки обжига, графитации, литого графита и смесительно-прессовые";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Цехи, отделения и участки размола и пропитки";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Цехи графитации";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Склад сырья";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Контроль качества продукции";
в главе 84:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 84. Обработка и вторичная переработка цветных металлов";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Подготовка шихты";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Подготовка свинцовых отходов";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Плавка и литье цветных металлов ";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Плавильные цехи и участки";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Цехи плавки свинца и свинцовых сплавов";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Литейные цехи и залы";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Магниевое литье";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Заводы вторичной переработки цветных металлов";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Отжиг, травление, прокатка, штамповка, прессовка, волочение, производство фольги и посуды. Отжиг и плавка";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Обработка горячего металла";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Обработка холодного металла";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 939-1-жолмен толықтырылсын:
"
939-1.
Аппаратшы, істейтін:
1) металл бериллий өндірісінде;
2) бериллий гидроксиді өндірісіндегі пресс сүзгісін қолмен тазартуда;
3) аммоний фторберил өндірісінде;
4) бериллий оксидінің ұнтағын алуға;
5) бериллий оксидінен жасалған бұйымдар өндірісінде бериллий оксиді ұнтағын пайдалану операцияларында;
6) бериллий гидрототығы өндірісінде шихта материалдарын дайындауға;
7) бериллий гидрототығы өндірісінде шихта материалдарын балқытуда;
8) желдету жүйелеріне қызмет көрсету.
12
36
";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Бұйымдар мен дайындамаларды өңдеу";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Қаңылтыр өндірісі";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Ыдыс өндірісі";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Ксантогенаттар өндірісі";
16-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"16-параграф. Түтiнқоспа өндірісі";
17-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"17-параграф. Нефелиндi (белиттi) шламды кешенді өңдеу барысындағы цемент өндiрiсi (шикiзат және кептiру-сүзу бөлiмдерi)";
18-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"18-параграф. Мырыш өндiрiсiнде муфельдер дайындау";
19-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"19-параграф. Элементтi күкiрт өндiрiсi";
85-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"85-тарау. Түсті металдар өндірісіндегі жалпы мамандықтар";

дополнить строкой, порядковый номер 939-1 следующего содержания:
"
939-1.
Аппаратчик, занятый:
1) в производстве металлического бериллия;
2) на чистке вручную фильтпрессов в производстве гидрооксида бериллия;
3) в производстве фторбериллия аммония;
4) на получении порошка оксида бериллия;
5) на операциях с использованием порошка оксида бериллия в производстве изделий из оксида бериллия;
6) на приготовлении шихтовых материалов в производстве гидроокиси бериллия;
7) на сплавлении шихтовых материалов в производстве гидроокиси бериллия;
8) обслуживанием вентсистем.
12
36
";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Травление изделий и заготовок";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Производство фольги";
заголовок параграфа 14 изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Производство посуды";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Производство ксантогенатов";
заголовок параграфа 16 изложить в следующей редакции:
"Параграф 16. Производство дымсмеси";
заголовок параграфа 17 изложить в следующей редакции:
"Параграф 17. Производство цемента при комплексной переработке нефелинового (белитового) шлама (сырьевое и сушильно-фильтровальное отделения)";
заголовок параграфа 18 изложить в следующей редакции:
"Параграф 18. Изготовление муфелей в производстве цинка";
заголовок параграфа 19 изложить в следующей редакции:
"Параграф 19. Производство элементарной серы";
заголовок главы 85 изложить в следующей редакции:
"Глава 85. Общие профессии в производстве цветных металлов";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 990-1, 1009-1 және 1014-1-жолдармен толықтырылсын:
"
990-1.
Конденсаторшы
18
";
"
1009-1.
Сынапты ұсақтаушы
18
";
"
1014-1.
Оқшаулағыш жеке қорғаныш құралдарын пайдаланумен байланысты операциялардағы жұмысшы
36
";
86-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"86-тарау. Гознактың монета-орден өндiрiсi";
87-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"87-тарау. "Атом электр станцияларына арналған отын өндірісі"";
мынадай мазмұндағы "Атом электр станцияларына арналған отын өндірісі" деген тараумен толықтырылсын:
"
Атом электр станцияларына арналған отын өндірісі
1052.
Тұндыру, экстракциялау, таблеткаларды қалыптастыру, дайын өнімді ақаудан шығару, бақылау және жинақтау аппаратшыларын, есепке алушыларды, шаң-газ ұстау қондырғыларына қызмет көрсету жөніндегі операторларды қоспағанда, технологиялық процесті жүргізумен тікелей айналысатын аппаратшылар
12
36

дополнить строками, порядковые номера 990-1, 1009-1 и 1014-1 следующего содержания:
"
990-1.
Конденсаторщик
18
";
"
1009-1.
Отбивщик ртути
18
";
"
1014-1.
Рабочий на операциях, связанных с использованием изолирующих средств индивидуальной защиты
36
";
заголовок главы 86 изложить в следующей редакции:
"Глава 86. Монетно-орденское производство гознака";
заголовок главы 87 изложить в следующей редакции:
"Глава 87. Производство топлива для атомных электростанций";
дополнить главой "Производство топлива для атомных электростанций" следующего содержания:
"
Производство топлива для атомных электростанций
1052.
Аппаратчики, непосредственно занятые ведением технологического процесса, за исключением аппаратчиков на осаждении, экстракции, формировании таблеток, разбраковке готовой продукции, контроле и комплектации, учетчиков, операторов по обслуживанию пылегазоулавливающих установок
12
36

1053.
Шебер-механик, шебер-электрик, шебер-сантехник, автоматтар мен жартылай автоматтарды баптау шебері, жабдықтарды жөндеу жөніндегі слесарь, сантехник слесарь, электромонтер
6
36
";
6-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"6-бөлім. Қара және түсті металлургияның көмекші цехтары";
88-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"88-тарау. Темiр жол көлiгі";
89-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"89-тарау. Газ шаруашылығы";
90-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"90-тарау. Сумен қамтамасыз ету және канализация";
91-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"91-тарау. Бумен күштеу шаруашылығы";
92-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"92-тарау. Оттегі шаруашылығы";
93-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"93-тарау. Металлургиялық пештерді жөндеу";
94-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"94-тарау. Қара және түсті металлургияның қосымша цехтары мен учаскелерінің басшылары мен мамандары";
7-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"7-бөлім. Қара және түсті металдарды өңдеу жөніндегі кәсіпорындар, цехтар, өндірістік базалар және алаңдар";
8-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бөлім. Метиз өндірісі";
95-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"95-тарау. Сымды созу";
96-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"96-тарау. Металл өңдеу және темір купоросын алу";
97-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"97-тарау. Термикалық өңдеу";
98-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"98-тарау. Волоктарды дайындау";
99-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"99-тарау. Сымның қорғаушы қабаттары";
100-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"100-тарау. Болат және аралас арқандарды есу";
101-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"101-тарау. Шыбықтар өндірісі";
102-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"102-тарау. Мамандандырылған кәсіпорындар мен цехтарда глухарларды, винттерді, шуруптарды және шплинттерді өндіру";
103-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"103-тарау. Шынжыр мен сым серіппелерді өндіру";
104-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"104-тарау. Металды калибрлеу";
105-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"105-тарау. Мамандандырылған кәсіпорындар мен цехтарда бекіту бұйымдары мен шегелерді өндіру";
106тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"106-тарау. Қалың қабатты металл электродтарын өндіру";
107-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"107-тарау. Биметалл өндірісі";
108-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"108-тарау. Ұнтақты сым өндірісі";
109-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"109-тарау. Арматуралық пісірілген торды өндіру";
9-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"9-бөлім. Тасзығыр өндірісі";
10-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"10-бөлім. Электроэнергетикалық өнеркәсіп";
11-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"11-бөлім. Мұнай және газ өнеркәсібі мұнай мен газды бұрғылау және қазып алу";

1053.
Мастер-механик, мастер-электрик, мастер-сантехник, мастер по наладке автоматов и полуавтоматов, слесарь по ремонту оборудования, слесарь сантехник, электромонтер
6
36
";
в разделе 6:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 6. Вспомогательные цехи и участки черной и цветной металлургии";
заголовок главы 88 изложить в следующей редакции:
"Глава 88. Железнодорожный транспорт";
заголовок главы 89 изложить в следующей редакции:
"Глава 89. Газовое хозяйство";
заголовок главы 90 изложить в следующей редакции:
"Глава 90. Водоснабжение и канализация";
заголовок главы 91 изложить в следующей редакции:
"Глава 91. Паросиловое хозяйство";
заголовок главы 92 изложить в следующей редакции:
"Глава 92. Кислородное хозяйство";
заголовок главы 93 изложить в следующей редакции:
"Глава 93. Ремонт металлургических печей";
заголовок главы 94 изложить в следующей редакции:
"Глава 94. Руководители и специалисты вспомогательных цехов и участков черной и цветной металлургии";
в разделе 7:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 7. Предприятия, цехи, производственные базы и площадки по переработке лома черных и цветных металлов";
в разделе 8:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 8. Метизное производство";
заголовок главы 95 изложить в следующей редакции:
"Глава 95. Волочение проволоки";
заголовок главы 96 изложить в следующей редакции:
"Глава 96. Травление металла и извлечение железного купороса";
заголовок главы 97 изложить в следующей редакции:
"Глава 97. Термическая обработка";
заголовок главе 98 изложить в следующей редакции:
"Глава 98. Изготовление волок";
заголовок главы 99 изложить в следующей редакции:
"Глава 99. Защитные покрытия проволоки";
заголовок главы 100 изложить в следующей редакции:
"Глава 100. Свивка стальных и комбинированных канатов";
заголовок главы 101изложить в следующей редакции:
"Глава 101. Производство прутков";
заголовок главы 102 изложить в следующей редакции:
"Глава 102. Производство глухарей, винтов, шурупов и шплинтов в специализированных предприятиях и цехах";
заголовок главы 103 изложить в следующей редакции:
"Глава 103. Производство цепей и проволочных пружин";
заголовок главы 104 изложить в следующей редакции:
"Глава 104. Калибровка металла";
заголовок главы 105 изложить в следующей редакции:
"Глава 105. Производство крепежных изделий и гвоздей в специализированных предприятиях и цехах";
заголовок главы 106 изложить в следующей редакции:
"Глава 106. Производство толстопокрытых металлических электродов";
заголовок главы 107 изложить в следующей редакции:
"Глава 107. Производство биметалла";
заголовок главы 108 изложить в следующей редакции:
"Глава 108. Производство порошковой проволоки";
заголовок главы 109 изложить в следующей редакции:
"Глава 109. Производство арматурной сварной сетки";
в разделе 9:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 9. Абразивное производство";
в разделе 10:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 10. Электроэнергетическая промышленность";
в разделе 11:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 11. Нефтяная и газовая промышленность. Бурение и добыча нефти и газа";

18-3.
Ерітінділерді қолмен дайындаумен айналысатын бұрғылау ерітіндісін дайындаушы
1) бос күкіртті сутек бөлетін ұңғымаларда
12
2) қалған ұңғымаларда
6
";
110-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"110-тарау. Мұнайды, озокеритті және асфальтиттi шахталық өндірудегі жерасты жұмыстары";
111-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"111-тарау. Мұнайды, озокеритті және асфальтиттi өндiруде шахта yстiндегi ашық жұмыстар";
112-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"112-тарау. Кеннен озокерит пен асфальтиттi алу";
113-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"113-тарау. Мұнай мен газды, сланецтi қайта өндеу, газ, мұнай майларын, майлағыштарды, жасанды сұйық отынды және синтетикалық өнімдерді жасау, мұнайды, мұнай өнімдерін, шайырлар мен газды тасымалдау";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Мұнайды деэмульсациялау және тұзсыздандыру";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Мұнайды қайта айдау, газды, газ конденсатын өңдеу және термикалық крекирлеу";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Дистилляттарды қайталама айдау, мазут айдау, бензин мен газ конденсатын тұрақтандыру, газ конденсатын және тікелей айдалған бензинді өңдеу";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Каталикалық крекирлеу және түйіспелі кокстау";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Пиролиз және каталикалық риформинг";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Көмiрсутектi газдарды, сулы газды, сутегін және газ конденсатын фракционирлеу (бөлу), компрессия, тасымалдау және тазалау";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Мұнай өнімдерін тазалау және сульфирлеу";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Парафин, майлағыш және озокерит-церезин өнiмiн өндiру";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Битум және мұнай коксын өндiру";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Диизобутилендi алкилирлеу, полимерлеу, гидрогендеу және осы негіздерде алынған өнiмдердi ректификациялау, октол өндiру";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф.Алкил-фенолды присадкаларды өндіру";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Синтетикалық майлы қышқылдар, жуғыш заттар және литейлік күшейткіш өндірісі";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Сульфанол өндiрiсi";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Асидол, мылонафт, эмульсойл, сульфофрезол, лаколиф және коломазь өндірісі";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Нафталин өндiрiсi";
16-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"16-параграф. Бензиндi этильдеу";
17-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"17-параграф. Катализаторлар өндiрiсi";
18-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"18-параграф. Қатты отынды дайындау және беру";
19-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"19-параграф. Көмiрдi жартылай кокстеу және сланецтi пеште газдандыру
20-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
20-параграф. Газгенератор цехтары (сулы, тұрмыстық және жағатын газды өндiру)";
21-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-параграф. Деструктивтi гидрогенизация";
22-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"22-параграф. Шайырды және сланец өңдеу және газ заводтарының басқа өнімдерін, сондай-ақ жартылай кокстеу, гидролау, дегидролау және синтездеу өнімдерін өңдеу";
23-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"23-параграф. Қатты отын өңдейтін заводтардың ағынды суларын тазалау және фенолсыздандыру";
24-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"24-параграф. Сланец және көмір күлін тасымалдау";
25-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"25-параграф. Сутегі алу үшін көмірсутектерін ыдырату (конверсия), көміртегі тотығын конверсиялау, сұйық және булы фазада гирогенизациялау, бензинді, газ синтезін хош иістендіру";
114-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"114-тарау. Мұнайды және мұнай өнімдерін тасымалдау, төгу, құю және сақтау";
115-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"115-тарау. Көмірді жерасты газдандыру";
116-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"116-тарау. Зертханалар";
117-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"117-тарау. Магиcтральді мұнай-газ құбырлары және кәсіпорындардың газ шаруашылығы";
118-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"118-тарау. Геофизикалық және барлау жұмыстары";
119-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"119-тарау. Ауырлатқыштар өндірісі";
120-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"120-тарау. Жабық үй-жайларда құрғақ әдіспен ағартатын саз, саз ұнтақтарын (бентонит ұнтақтарын) өндіру";
121-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"121-тарау. Тау балауызын және көмір-негізді реагенттерді өндіретін заводтар мен цехтар (қондырғылар)";
122-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"122-тарау. Мұнай және газ өнеркәсібінің жалпы мамандықтары";

18-3.
Приготовитель бурового раствора, занятый приготовлением раствовров вручную
1) на скважинах выделяющих свободный сероводород
12
2) на остальных скважинах
6
";
заголовок главы 110 изложить в следующей редакции:
"Глава 110. Подземные работы на шахтной добыче нефти, озокерита и асфальтита";
заголовок главы 111 изложить в следующей редакции:
"Глава 111. Открытые работы на шахтной поверхности по добыче нефти, озокерита и асфальтита";
заголовок главы 112 изложить в следующей редакции:
"Глава 112. Извлечение из руды озокерита и асфальтита";
в главе 113:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 113. Переработка нефти и газа, сланцев, выработка газа, нефтяных масел, смазок, искусственного жидкого топлива и синтетических продуктов, транспортировка и хранение нефти, нефтепродуктов, смол и газа";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Мдеэмульсация и обессоливание нефти";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Перегонка нефти, переработка газа, газоконденсата и термическое крекирование";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Вторичная перегонка дистиллятов, перегонка мазута, стабилизация бензина и газоконденсата, переработка газоконденсата и прямогонного бензина";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Каталитическое крекирование и контактное коксование";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Пиролиз и каталитический риформинг";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Фракционировка (разделение), компрессия, транспортировка и очистка углеводородных газов, водяного газа, водорода и газового конденсата";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Очистка и сульфирование нефтепродуктов";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Производство парафина, смазок и озокерито-церезиновой продукции";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Производство битума и нефтяного кокса";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Алкилирование, полимеризация, гидрогенизация диизобутилена и ректификация продуктов, полученных на этих основах, производство октола";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Производство алкил-фенольных присадок";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Производство синтетических жирных кислот, моющих средств и литейного крепителя";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Производство сульфанола";
заголовок параграфа 14 изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Производство асидола, мылонафта, эмульсойля, сульфофрезола, лаколифы и коломази";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Производство нафталина";
заголовок параграфа 16 изложить в следующей редакции:
"Параграф 16. Этилирование бензина";
заголовок параграфа 17 изложить в следующей редакции:
"Параграф 17. Производство катализаторов";
заголовок параграфа 18 изложить в следующей редакции:
"Параграф 18. Подготовка и подача твердого топлива";
заголовок параграфа 19 изложить в следующей редакции:
"Параграф 19. Полукоксование угля и газофикация сланца в печах";
заголовок параграфа 20 изложить в следующей редакции:
"Параграф 20. Газогенераторные цехи (производство водяного, бытового и отопительного газа)";
заголовок параграфа 21 изложить в следующей редакции:
"Параграф 21. Деструктивная гидрогенизация";
заголовок параграфа 22 изложить в следующей редакции:
"Параграф 22. Переработка смолы и других продуктов сланцеперерабатывающих и газовых заводов, а также продуктов полукоксования, гидрирования, дегидрирования и синтеза";
заголовок параграфа 23 изложить в следующей редакции:
"Параграф 23. Очистка и обесфеноливание сточных вод заводов, перерабатывающих твердое топливо";
заголовок параграфа 24 изложить в следующей редакции:
"Параграф 24. Транспортировка сланцевой и угольной золы";
заголовок параграфа 25 изложить в следующей редакции:
"Параграф 25. Расщепление (конверсия) углеводородов для получения водорода, конверсия окиси углерода, гидрогенизация в жидкой и паровой фазе, ароматизация бензина, синтеза из газов";
заголовок главы 114 изложить в следующей редакции:
"Глава 114. Транспортировка, слив, налив и хранение нефти и нефтепродуктов";
заголовок главы 115 изложить в следующей редакции:
"Глава 115. Подземная газификация угля";
заголовок главы 116 изложить в следующей редакции:
"Глава 116. Лаборатории";
заголовок главы 117 изложить в следующей редакции:
"Глава 117. Магистральные нефтегазопроводы и газовое хозяйство предприятий";
заголовок главы 118 изложить в следующей редакции:
"Глава 118. Геофизические и разведочные работы";
заголовок главы 119 изложить в следующей редакции:
"Глава 119. Производство утяжелителей";
заголовок главы 120 изложить в следующей редакции:
"Глава 120. Производство отбеливающих глин, глинопорошков (бентонитовых порошков) сухим способом в закрытых помещениях";
заголовок главы 121 изложить в следующей редакции:
"Глава 121. Заводы и цехи (установки) по производству горного воска и углещелочных реагентов";
заголовок главы 122 изложить в следующей редакции:
"Глава 122. Общие профессии нефтяной и газовой промышленности";

"11-параграф. Құрамында (0,2-0,6%о арасында) еркін хлорпен бар латекстер негізінде тігіссіз (макалық) бұйымдар өндіру";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Инженерлiк-әуеде қалқу мүлкін және химиялық қорғаныс құралдарын өндіру";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Резина аяқ киімі өндірісі";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Тасымалдаушы-колодка цехтары (учаскелері)";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Барлық өндірістердегі жел үрлеу цехтары (учаскелерi)";
16-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"16-параграф. Өңдеу-сұрыптау цехтары (учаскелері)";
17-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"17-параграф. Латекстен жасалған губка бұйымдары өндірісі";
18-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"18-параграф. Эбонит бұйымдары өндірісі";
19-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"19-параграф. Регенерат өндірісі";
20-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"20-параграф. Резина қосындыларынан жасалған губка бұйымдары өндірісі";
21-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-параграф. Бризол өндірісі";
22-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"22-параграф. Экспериментті және үлгілі цехтар мен шеберханалар";
23-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"23-параграф. Көмекші-қолбала жұмысшылар және резина-техникалық өндірістердің және резина аяқ киімінің кезекші және жөндеу бригадаларының жұмысшылары";
24-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"24-параграф. Зертханалар, қызмет көрсететін өндірістер";
25-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"25-параграф. Резина-техникалық бұйымдардың және резина аяқ киімі өндірісінің басқа жұмыстары";
144-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"144-тарау. Техникалық көміртек (күйе) өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Тәжірибелік-эксперименттік өндіріс";
145-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"145-тарау. Зығыртасты техникалық бұйымдар өндiрiсi"
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Тоқыма өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Асбестілер: картон, қағаз, сүзгіпластиналар, сүзгі талшықтар және олардан жасалған бұйымдардың өндірісі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Парониттер: электронит, ферронит, фрианит және басқа парониттер мен олардан алынған бұйымдар өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Фрикционды және тежегіш бұйымдары өндірісі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Техникалық асбест бұйымдарының тәжірибе-эксперименттік өндірісі";
146-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"146-тарау. Химиялық өндіріске қызмет атқаратын қосымша цехтар мен қызметтер";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Тас құю өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Коррозияға қарсы (қорғау) жапқыштар мен бұйымдар цехтары мен шеберханалары";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Газдан құтқару станциялары";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Ат-арба көлігі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Химиялық шикізат, өнім мен қалдықтарды тиеу және түсіру";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Кір жуатын жерлер";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Тұрмыстық үй-жайлар және санитарлық тораптар";
13-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"13-бөлім. Микробиологиялық өндірістер";
147-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"147-тарау. Өсімдік материалдарын гидролиздеу тәсілімен қант өндіру";
148-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"148-тарау. Гидролиздi этил спиртінің өндірісі";
149-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"149-тарау. Фурфорол өндірісі";
150-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"150-тарау. Ксилоза, ксилит және ксилитан өндірісі";
151 тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"Параграф 11. Производство бесшовных (маканых) изделий на основе латексов, содержащих свободный хлоропрен (от 0,2 до 0,6%)";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Производство инженерно-воздухоплавательного имущества и средств химзащиты";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Производство резиновой обуви";
заголовок параграфа 14 изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Транспортно-колодочные цехи (участки)";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Цехи и участки вулканизации на всех производствах";
заголовок параграфа 16 изложить в следующей редакции:
"Параграф 16. Отделочно-сортировочные цехи (участки)";
заголовок параграфа 17 изложить в следующей редакции:
"Параграф 17. Производство губчатых изделий из латекса";
заголовок параграфа 18 изложить в следующей редакции:
"Параграф 18. Производство эбонитовых изделий";
заголовок параграфа 19 изложить в следующей редакции:
"Параграф 19. Производство регенерата";
заголовок параграфа 20 изложить в следующей редакции:
"Параграф 20. Производство губчатых изделий из резиновых смесей";
заголовок параграфа 21 изложить в следующей редакции:
"Параграф 21. Производство бризола";
заголовок параграфа 22 изложить в следующей редакции:
"Параграф 22. Экспериментальные и модельные цехи и мастерские";
заголовок параграфа 23 изложить в следующей редакции:
"Параграф 23. Подсобно-вспомогательные рабочие и рабочие дежурных и ремонтных бригад резиновых технических производств и резиновой обуви";
заголовок параграфа 24 изложить в следующей редакции:
"Параграф 24. Лаборатории, обслуживающие производства";
заголовок параграфа 25 изложить в следующей редакции:
"Параграф 25. Прочие работы производств резиновых технических изделий и резиновой обуви";
в главе 144:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 144. Производство технического углерода (сажи)";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Опытно-экспериментальное производство";
в главе 145:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 145. Производство асбестовых технических изделий";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Текстильное производство";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство асбестовых: картона, бумаги, фильтрпластин, фильтрволокна и изделий из них";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство паронитов: электронита, ферронита, фриванита и других
паронитов и изделий из них";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Производство фрикционных и тормозных изделий";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Опытно-экспериментальное производство асбестовых технических изделий";
в главе 146:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 146. Вспомогательные цехи и службы, обслуживающие химические производства";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Камнелитейное производство";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Цехи и мастерские антикоррозийных (защитных) покрытий и изделий";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Газоспасательные станции";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Гужевой транспорт";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Погрузка и разгрузка химического
сырья, продукции и отходов";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Прачечные";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Бытовые помещения и санузлы";
в разделе 13:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 13. Микробиологические производства";
заголовок главы 147 изложить в следующей редакции:
"Глава 147. Производство сахаров методом гидролиза растительных материалов";
заголовок главы 148 изложить в следующей редакции:
"Глава 148. Производство спирта этилового гидролизного";
заголовок главы 149 изложить в следующей редакции:
"Глава 149. Производство фурфурола";
заголовок главы 150 изложить в следующей редакции:
"Глава 150. Производство ксилозы, ксилита и ксилитана";
заголовок главы 151 изложить в следующей редакции:

"151-тарау. Өсiмдiк шикiзатынан глюкоза өндiру";
152-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"152-тарау. Медициналық емес мақсаттағы антибиотиктер, тыңайтқыштар және биологиялық синтезбен алынатын инсектицидтi препараттар өндірісі";
153-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"153-тарау. Премикстер өндiрiсi";
154-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"154-тарау. Микробиологиялық синтез тәсілімен лизин өндіру";
155-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"155-тарау. Азықтық ашытқылар мен ақуыз-дәруменді концентраттары өндiрiсi";
156-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"156-тарау. Поликарбон қышқылдары мен лигмостимул тыңайтқыштарын өндiру";
157-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"157-тарау. Нитролигнин және оның туындыларын өндіру (сунил, игетан)";
158-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"158-тарау. Карбонданған лигнин және лигниннен белсендi көмiрлер өндіру";
159-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"159-тарау. Лигниндi кептіру және брикеттеу";
160-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"160-тарау. Юглон өндірісі";
161-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"161-тарау. Биологиялық синтез жолымен ацетон, бетанол, этанол өндіру";
162-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"162-тарау. Микробиология өндірісінің басқа мамандықтары";
14-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"14-бөлім. Металл өңдеу";
163-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"163-тарау. Құю өндірісі";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлермен 5-1 және 7-жолмен толықтырылсын:
"
5-1.
Бактардың кессоны ішінде герметизациялаумен айналысатын герметизаторшы
12
36
";
"
7.
Құймаларды пісіруші
12
";
164-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"164-тарау. Фторлы присадкаларды қолданып магний балқымаларын өндіру";
165-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"165-тарау. Ұста-престеу жұмыстары";
166-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"166-тарау. Термикалық өңдеу";
167-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"167-тарау. Металдарды жабу және эмальдау цехтары";
164-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
168-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"168-тарау. Қазандық және кеме құрылысы өндірістері";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Металл кемелер және қазандық өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Пластмассадан жасалған кеме конструкциялары өндірісі";
169-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"169-тарау. Подшипниктер өндірісі";
15-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"15-бөлім. Дәнекерлеу жұмыстары";
16-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"16-бөлім. Сырлау жұмыстары";
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
Сырлаушы:

"Глава 151. Производство глюкозы из растительного сырья";
заголовок главы 152 изложить в следующей редакции:
"Глава 152. Производства антибиотиков немедицинского назначения, удобрений и инсектицидных препаратов, получаемых биологическим синтезом";
заголовок главы 153 изложить в следующей редакции:
"Глава 153. Производство премиксов";
заголовок главы 154 изложить в следующей редакции:
"Глава 154. Производство лизина путем микробиологического синтеза";
заголовок главы 155 изложить в следующей редакции:
"Глава 155. Производство кормовых дрожжей и белково-витаминных концентратов";
заголовок главы 156 изложить в следующей редакции:
"Глава 156. Производство поликарбоновых кислот и лигностимулирующих удобрений";
заголовок главы 157 изложить в следующей редакции:
"Глава 157. Производство нитролигнина и его производных (сунил, игетан)";
заголовок главы 158 изложить в следующей редакции:
"Глава 158. Производство карбонизированного лигнина и активных углей из лигнина";
заголовок главы 159 изложить в следующей редакции:
"Глава 159. Сушка и брикетирование лигнина";
заголовок главы 160 изложить в следующей редакции:
"Глава 160. Производство юглона";
заголовок главы 161 изложить в следующей редакции:
"Глава 161. Производство ацетона, бетанола, этанола";
заголовок главы 162 изложить в следующей редакции:
"Глава 162. Прочие профессии микробиологических производств";
в разделе 14:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 14. Металлообработка";
заголовок главы 163 изложить в следующей редакции:
"Глава 163. Литейное производство";
дополнить строками, порядковый номер 5-1 и 7 следующего содержания:
"
5-1.
Герметизаторщик, занятый герметизацией внутри кессонбаков
12
36
";
"
7.
Заварщик отливок
12
";
заголовок глав 164 изложить в следующей редакции:
"Глава 164. Производство магниевых сплавов с применением фтористых присадок";
заголовок главы 165 изложить в следующей редакции:
"Глава 165 Кузнечнопрессовые работы";
заголовок главы 166 изложить в следующей редакции:
"Глава 166. Термическая обработка";
заголовок главы 167 изложить в следующей редакции:
"Глава 167. Цехи покрытия металлов и эмалирования";
в главе 168:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 168. Котельное и судостроительное производства";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Металические суда и котельное производство";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство судовых конструкций из пластмасс";
заголовок главы 169 изложить в следующей редакции:
"Глава 169. Производство подшипников";
в разделе 15:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 15. Сварочные работы";
в разделе 16:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 16. Малярные работы";
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
Маляр, работающий:

2) өз құрамында 2% жоғары қорғасын қосылыстары немесе бензол және басқа хош иісті көміртек қолданылған (полиолксилол) диизоцианаттар бар, сондай-ақ күрделі спирттер (этилацетет, эмилацетат және басқалар) бар бояулар мен лактармен
12
36
";
17-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"17-бөлім. Бу күштері шаруашылығы";
18-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"18-бөлім. Авиациялық және қорғаныс өнеркәсібі";
"Ескерту. "18-бөлімге өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2008.08.27 № 226-ө Бұйрығымен." ескерту алып тасталсын;
170-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"170-тарау. Авиация двигательдері өндірісі және жөндеу алып тастау";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Авиация двигательдерін сынау бойынша сынау станциясы, қондырғылары және стенділері өндірісі";
171-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"171-тарау. Самолеттер өндірісі және жөндеу";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Самолет жинау жұмыстары";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Тұсқағаз жұмыстары";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Қорғасын-мырыш штамптары өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Авиация техникасын аэрогидродинамикалық сынау";
172-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"172-тарау. Ұшақтарды пайдалану, жөндеу және аэродромда қызмет көрсету";
173-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"173-тарау. Оптика-механикалық өндіріс";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Отқа берік және керамикалық бұйымдарды өндіру";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Шыны мен шыны бұйымдарын өндіру";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Шыны өңдеу";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Оптика-механикалық жұмыстар";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф.Оптика-механикалық өндірістегі жалпы мамандықтар";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Қарулы күштердің мемлекеттік мекемелері және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің ведомстволық бағынысты кәсіпорындары";
174-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"174-тарау. Авиациялық қорғаныс өндірісінің (соның ішінде ұшақтар мен авиадвигательдерді жөндеу) жалпы мамандықтары";
19-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"19-бөлім. Электротехникалық өндіріс";
175-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"175-тарау. Кабель өндірісі";

2) с красками и лаками, содержащими в своем составе свинцовые соединения свыше 2%, или диизоцианаты с применением бензола и других ароматических углеводородов (полиолксилол), а также сложных спиртов (этилацетат, эмилацетат)
12
";
в разделе 17:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 17. Паросиловое хозяйство";
в разделе 18:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 18. Авиационное и оборонное производство";
заголовок главы 170 изложить в следующей редакции:
"Глава 170. Производство и ремонт авиационных двигателей";
Сноску "Раздел 18 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.08.2008 № 226-п (порядок введения в действие см. п. 3)." исключить;
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Испытательные станции, установки и стенды по испытанию авиационных двигателей";
в главе 171:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 171. Производство и ремонт самолетов";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Самолетосборочные работы";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2.Обойные работы";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство свинцово-цинковых штампов";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Аэрогидродинамические испытания авиационной техники";
заголовок главы 172 изложить в следующей редакции:
"Глава 172. Эксплуатация, ремонт и обслуживание самолетов на аэродроме";
в главе 173:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 173. Оптико-механическое производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство огнеупорных и керамических изделий";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство стекла и стеклоизделий";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Обработка стекла";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Оптико-механические работы";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Общие профессии оптико-механического производства";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Государственные учреждения вооруженных сил и предприятия, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан";
Сноску "Название главы в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.08.2008 № 226-п (порядок введения в действие см. п. 3)." исключить;
заголовок главы 174 изложить в следующей редакции:
"Глава 174. Общие профессии авиационного оборонного производства и авиадвигателей (в том числе ремонт самолетов)";
в разделе 19:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 19. Электротехническое производство";
заголовок главы 175 изложить в следующей редакции:
"Глава 175. Кабельное производство";

112-тармақтан кейін орыс тіліндегі мәтінде 179-тараудың тақырыбымен толықтырылды, қазақ тілінде мынадай редакцияда жазылсын:
"179-тарау Дайындау-оқшаулау өндiрiсi және орау-бyркеу жұмыстары";
180-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"180-тарау. Гальванды элементтер мен батареялар өндірісі";
181-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"181-тарау. Сынап пен оның қосылыстары негізіндегі элементтер мен батареялар өндірісі";
182-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"182-тарау. Қорғасын мен оның қосылыстары негізіндегі элементтер мен батареялар өндірісі";
183-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"183-тарау. Асфальтпек массасын өндіру";
184-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"184-тарау. Асфальтпек массасынан және пресс-материалдардан жасалған бұйымдар өндірісі";
185-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"185-тарау. Қышқылды (қорғасынды) аккумуляторлар өндірісі";
186-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"186-тарау. Сілтілік аккумуляторлар өндірісі";
187-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"187-тарау. Өте дәл конденсаторлар өндірісі";
20-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"20-бөлім. Радиотехникалық және электронды өндірістер";
188-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"188-тарау. Электровакуум және шала өткізгіштер өндірісі";
189-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"189-тарау. Шыны өндірісі";
190 тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"190-тарау. Радиоаппаратура және сым байланысы аппаратурасы өндiрiсi";
191-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"191-тарау. Электровакуум, шала өткізгіш, шыны өндірісі және радиоаппаратура және сым байланысы аппаратурасы өндірісінің жалпы мамандықтары";
192-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"192-тарау. Радиобөлшектер өндiрiсi";
193-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"193-тарау. Радиоқыш, пьезоқыш және ферриттер өндiрiсi";
194-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"194-тарау. Селендi және купроксты элементтер мен тyзеткіштер өндiрiсi";
195-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"195-тарау. Пьезотехникалық өндiрiс";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Пьезокварцты жасанды өсіру және өңдеу";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Суда еритін кристалдарды және пьезоқышты өңдеу";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Пьезорезонаторларды жинау";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Пьезотехника өндірісінің жалпы мамандықтары";
21-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"21-бөлім. Термометрлер мен ареометрлер өндірісі";
196-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"196-тарау. Термометрлер өндірісі";
197-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"197-тарау. Ареометрлер өндірісі";
22-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"22-бөлім. Алмастарды қырлау өндірісі";
23-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"23-бөлім. Зергерлік өндіріс";
24-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"24-бөлім. Құрылыс материалдары өндірісі";
198-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"198-тарау. Цемент өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Шикізатты қазып алу және дайындау";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Клинкерді күйдіру және цементті тарту";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Өндіріске қызмет көрсету";
199-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"199-тарау. Тұтқыр материалдар өндірісі";
200-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"200-тарау. Асфальтбитум өндірісі";
201-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"201-тарау. Кірпіш пен черепица өндірісі";
202-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"202-тарау. Цемент-құм плиткасын өндіру";
203-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"203-тарау. Темір-бетон және бетон бұйымдары және конструкциялары өндірісі";
204-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"204-тарау. Тасзығыр цемент бұйымдары өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Пекті өңдеу";
205-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"205-тарау. Рулонды төбе жабу және изоляциялау материалдары өндірісі";
206-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"206-тарау. Қыштан жасалған құрылыс және қышқылға берік бұйымдар өндірісі";
207-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"207-тарау. Жылу оқшаулағыш материалдар мен бұйымдар өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Минералды мақта және одан алынатын бұйымдар өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Совелит өндіру";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Вулканит өндіру";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Торф плиталарын өндіру";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Вермикулит өндіру";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Перлит өндіру";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Керамзит өндіру";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Күйдірілетін диамитті және ұнтақ тәріздес материалдарды өндіру";
208-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"208-тарау. Полихлорвинилдi линолеум және синтетикалық материалдардан жасалған құрылыс детальдарын өндіру";
209-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"209-тарау. Кен емес құрылыс материалдарын қазып алу және өңдеу";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Жерасты жұмыстар";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Ашық тау-кен жұмыстары және шахта үсті";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Тасты қайта өндіру және өңдеу";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Тас құю бұйымдарын өндіру";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Тальк байыту";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Графит кенін байытушы";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Каолинді байыту";
210-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"210-тарау. Зығыртас өндiру және байыту";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Тау-кен жұмыстары. Жерасты жұмыстары";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Ашық тау-кен жұмыстары";
3 параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Тасзығырды байыту";
211-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"211-тарау. Слюданы өңдеу";
25-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"25-бөлім. Шыны өндірісі";
212-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"212-тарау. Шихта дайындау";
213-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"213-тарау. Шыныны пісіру";
214-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"214-тарау. Шыныдан жасалған бұйымдарды өңдеу";
215-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"215-тарау. Шыныны прокаттау";
216-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"216-тарау. Yрлеу және престеу";
217-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"217-тарау. Бұйымдарды өңдеуші. Шыныны кесу";
218 тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

после пункта 112 дополнить заголовком главы 179 следующего содержания:
"Глава 179. Заготовительно-изоляционные и намоточно-обмоточные работы";
заголовок главы 180 изложить в следующей редакции:
"Глава 180. Производство гальванических элементов и батарей";
заголовок главы 181 изложить в следующей редакции:
"Глава 181. Производство элементов и батарей на основе ртути и ее соединений";
заголовок главы 182 изложить в следующей редакции:
"Глава 182. Производство элементов и батарей на основе свинца и его соединений";
заголовок главы 183 изложить в следующей редакции:
"Глава 183. Производство асфальтопековой массы";
заголовок главы 184 изложить в следующей редакции:
"Глава 184. Производство изделий из асфальтопековой массы и пресс-материалов";
заголовок главы 185 изложить в следующей редакции:
"Глава 185. Производство кислотных (свинцовых) аккумуляторов";
заголовок главы 186 изложить в следующей редакции:
"Глава 186. Производство щелочных аккумуляторов";
заголовок главы 187 изложить в следующей редакции:
"Глава 187. Производство сильноточных конденсаторов";
в разделе 20:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 20. Радиотехническое и электронное производства";
заголовок главы 188 изложить в следующей редакции:
"Глава 188. Электровакуумное и полупроводниковое производство";
заголовок главы 189 изложить в следующей редакции:
"Глава 189. Стекольное производство";
заголовок главы 190 изложить в следующей редакции:
"Глава 190. Производство радиоаппаратуры и аппаратуры проводной связи";
заголовок главы 191 изложить в следующей редакции:
"Глава 191. Общие профессии электровакуумного, полупроводникового, стекольного производства и производства радиоаппаратуры и аппаратуры проводной связи";
заголовок главы 192 изложить в следующей редакции:
"Глава 192. Производство радиодеталей";
заголовок главы 193 изложить в следующей редакции:
"Глава 193. Производство радиокерамики, пьезокерамики и ферритов";
заголовок главы 194 изложить в следующей редакции:
"Глава 194. Производство селеновых и купроксных элементов и выпрямителей";
в главе 195:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 195. Пьезотехническое производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Искусственное выращивание и обработка пьезокварца";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Обработка водорастворимых кристаллов и пьезокерамики";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Сборка пьезорезонаторов";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Общие профессии пьезотехнического производства";
в разделе 21:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 21. Производство термометров и ареометров";
заголовок главы 196 изложить в следующей редакции:
"Глава 196. Производство термометров";
заголовок главы 197 изложить в следующей редакции:
"Глава 197. Производство ареометров";
в разделе 22:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 22. Гранильное производство алмазов";
в разделе 23:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 23. Ювелирное производство";
в разделе 24:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 24. Производство строительных материалов";
в главе 198:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 198. Производство цемента";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Добыча и подготовка сырья";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Обжиг клинкера и помол цемента";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Обслуживание производства";
заголовок главы 199 изложить в следующей редакции:
"Глава 199. Производство вяжущих материалов";
заголовок главы 200 изложить в следующей редакции:
"Глава 200. Асфальтобитумное производство";
заголовок главы 201 изложить в следующей редакции:
"Глава 201. Производство кирпича и черепицы";
заголовок главы 202 изложить в следующей редакции:
"Глава 202. Производство цементно-песочной плитки";
заголовок главы 203 изложить в следующей редакции:
"Глава 203. Производство железобетонных и бетонных изделий и конструкций";
в главе 204:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 204. Производство асбестоцементных изделий";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Обработка пека";
заголовок главы 205 изложить в следующей редакции:
"Глава 205. Производство рулонных кровельных и изоляционных материалов";
заголовок главы 206 изложить в следующей редакции:
"Глава 206. Производство керамических строительных и кислотоупорных изделий";
в главе 207:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 207. Производство теплоизоляционных материалов и изделий";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство минеральной ваты и изделий из нее";
строку, порядковый номер 236, изложить в следующей редакции:
"
236.
Рабочий, занятый разработкой отвалов шлака, габбро
12
";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство совелита";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство вулканита";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Производство торфоплит";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство вермикулита";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Производство перлита";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Производство керамзита";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Производство обжиговых диамитовых и порошкообразных материалов";
заголовок главы 208 изложить в следующей редакции:
"Глава 208. Производство полихлорвинилового линолеума и строительных деталей из синтетических материалов";
в главе 209:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 209. Добыча и переработка нерудных строительных материалов";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Подземные работы";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Открытые горные работы и шахтная поверхность";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Переработка и обработка камня";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. производство камнелитейных изделий";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Обогащение талька";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Обогащение графитной руды";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Обогащение каолина";
в главе 210:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 210. Добыча и обогащение асбеста";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Горные работы. Подземные работы";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Открытые горные работы";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Обогащение асбеста";
заголовок главы 211 изложить в следующей редакции:
"Глава 211. Обработка слюды";
в разделе 25:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 25. Стекольное производство";
заголовок главы 212 изложить в следующей редакции:
"Глава 212. Приготовление шихты";
заголовок главы 213 изложить в следующей редакции:
"Глава 213. Варка стекла";
заголовок главы 214 изложить в следующей редакции:
"Глава 214. Выработка изделий из стекла";
заголовок главы 215 изложить в следующей редакции:
"Глава 215. Прокат стекла";
заголовок главы 216 изложить в следующей редакции:
"Глава 216. Выдувание и прессование";
заголовок главы 217 изложить в следующей редакции:
"Глава 217. Обработка изделий. Резка стекла";
заголовок главы 218 изложить в следующей редакции:

"218-тарау. Шыныны ажарлаушы және жылтыратушы";
реттік нөмірі 71-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
71.
Шыны бұйымдарын ажарлаушы:
1) хрустальдан жасалған бұйымдарға, сондай-ақ жай шыныдан жасалған iрi көлемдi бұйымдарға (жемiстермен печеньеге арналған вазалар, құмыралар, жбандар, графиндер, гүл құмыралары, подностар) арнайы ажарлау жолымен алмасты қырлау тәсiлiмен арнайы әшекейлер салу
12
";
219-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"219-тарау. Әрлеу";
220-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"220-тарау. Шыныны термикалық өңдеу";
221-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"221-тарау. Шыны бұйымдарын желімдеу";
222-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"222-тарау. Шыны бұйымдарын күмiстеу";
223-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"223-тарау. Күміс бұйымдарды жинау және буып-түю";
224-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"224-тарау. Шыны талшықтар мен шыны талшықты материалдар өндiрiсi";
212-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"225-тарау. Жабдықтарға қызмет көрсету";
226-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"226-тарау. Көмекшi материалдарды дайындау";
227-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"227-тарау. Отынды газбен жағу";
228-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"228-тарау. Шыны өндірісіндегі өзге де кәсіптер";
26-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"26-бөлім. Фарфор-фаянс өндірісі";
229-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"229-тарау. Керамика бояғыштар мен эмальдар өндiрiсi";
230-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"230-тарау. Бағалы металдар мен люстралар препараттарын өндiру";
231-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"231-тарау. Керамика пироскоптары мен кистiлерiн өндiру";
232-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"232-тарау. Деколдар өндiру (хромолитография учаскесi)";
233-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"233-тарау. Фарфор және шыны бұйымдарды металл пленкамен әрлеу";
234-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"234-тарау. Бояулы, кіреукелі, майоликті полив пен глазурлер лабораториялары және хромолитографиялары";
27-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"27-бөлім. Құрылыс-монтаж және жөндеу-құрылыс жұмыстары";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 13-1-жолмен толықтырылсын:
"
13-1.
Болат жабындар бойынша шатыршы
";
"
41-1.
Өнеркәсіптік темір бетон құбырларын төсейтін құбыр төсеуші
12
";
28-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"28-бөлім. Метрополитен, туннелдер және басқа жер асты құрылыстарын салу";
235-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"235-тарау. Жер асты жұмыстары";
236-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"Глава 218. Шлифовка и полировка стекла";
строку, порядковый номер 71, изложить в следующей редакции:
"
71.
Шлифовщик стеклоизделий, занятый:
1) нанесением на изделия из хрустального стекла, а также на изделия с нацветами простого стекла крупных размеров (вазы для фруктов и печенья, кувшины, жбаны, графины, вазы для цветов, подносы) украшений путем специальной шлифовки
алмазным гранением
12
";
заголовок главы 219 изложить в следующей редакции:
"Глава 219. Декорирование";
заголовок главы 220 изложить в следующей редакции:
"Глава 220. Термическая обработка стекла";
заголовок главы 221 изложить в следующей редакции:
"Глава 221. Склейка стеклоизделий";
заголовок главы 222 изложить в следующей редакции:
"Глава 222. Серебрение стеклоизделий";
заголовок главы 223 изложить в следующей редакции:
"Глава 223. Сборка и упаковка стеклоизделий";
заголовок главы 2234 изложить в следующей редакции:
"Глава 224. Производство стекловолокна и стекловолокнистых материалов";
заголовок главы 225 изложить в следующей редакции:
"Глава 225. Обслуживание оборудования";
заголовок главы 226 изложить в следующей редакции:
"Глава 226. Изготовление вспомогательных материалов";
заголовок главы 227 изложить в следующей редакции:
"Глава 227. Газификация топлива";
заголовок главы 228 изложить в следующей редакции:
"Глава 228. Прочие профессии в стекольном производстве";
в разделе 26:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 26. Фарфорово-фаянсовое производство";
в главе 229:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 229. Производство керамических красителей и эмалей";
заголовок главы 230 изложить в следующей редакции:
"Глава 230. Производство препаратов драгоценных";
заголовок главы 231 изложить в следующей редакции:
"Глава 231. Производство керамических пироскопов и кистей";
заголовок главы 232 изложить в следующей редакции:
"Глава 232. Производство деколи (участок хромолитографии)";
заголовок главы 233 изложить в следующей редакции:
"Глава 233. Декорирование фарфоровых и стеклянных изделий пленкой металла";
заголовок главы 234 изложить в следующей редакции:
"Глава 234. Лаборатории хромолитографии, красочной, эмалевой, майоликовых полив и глазурей";
в разделе 27:
заголовок изложить в следующей редакции:
дополнить строками, порядковый номер 13-1 и 41-1 следующего содержания:
"
13-1.
Кровельщик по стальным кровлям
";
"
41-1.
Трубоклад промышленных железобетонных труб
12
";
в разделе 28:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 28. Строительство метрополитена, туннелей и других подземных сооружений";
заголовок главы 235 изложить в следующей редакции:
"Глава 235. Подземные работы";
заголовок главы 236 изложить в следующей редакции:

"236-тарау. Өндіру кезінде құрамында 10 % және одан астам кремний еркін қос тотығы бар кен мен жыныстардың шаңы пайда болатын жерасты жұмыстары"
237-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"237-тарау. Ашық әдіспен немесе шахтаның үстіңгі қабатында туннел салу жөніндегі жұмыс";
29-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"29-бөлім. Целлюлоза-қағаз, гидролиз, орман-химия өнеркәсібі";
238-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"238-тарау. Целлюлоза-қағаз өнеркәсібі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Қос тотықты хлор өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Қағаз, картон және пергамент өндірісі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Фибра өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Техникалық қағаздар, түсқағаздар және ротапленка өндiрiсi";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Қағаз қапшықтар мен қағаз ыдыстар өндiрiсi";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Құйма қағаз өнiмдерiнiң өндiрiсi";
239-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"239-тарау. Гидролиз және сульфатты-спирт өндiрiсi";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Спирт өндiрiсi";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Ванилин өндiрiсi";
240-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"240-тарау. Ағаш-химия өндiрiсi";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Сүрек пиролизі. Құрғақ айыру және сүректі газбен өңдеу";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Померанцев жүйесінің Орталық қазан-турбина институтының генераторларын жағуда сүрек отынын энергохимиялық пайдалану";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Сүрек-сiрке су ұнтағы өндiрiсi";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Сірке су қышқылы мен оның гомологтарының күрделі эфирлері өндірісі";
5 параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Антиқышқылдатқыш, антиполимеризатор және сүрек смолалы флотациялық май өндірісі";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Пирокатехин, "КВ" линиялық бекіткіш және "ДП" пісірілген сүрек өндірісі";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Сағыз канифол және скипидар (терпетин майы) өндiрiсi";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Экстракционды канифол, скипидар, қарағай флотомайы және абиетин смоласы өндірісі";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Шырша шырышынан абиетиндi смола өндiру";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Қылқан жапырақ экстраты, каротинхлорофилдi препарат және тұзды қылқан жапырақ брикетi өндiрiсi";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Окситерпендi ерiткiш және терпеноколлоксилиндi лактер өндiрiсi";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Канифол эфирлерi өндiрiсi";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Камфара өндiрiсi";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Целлюлоза-қағаз, гидролиз, сульфиттi-спирттiк және ағаш-химия өндiрiсi жұмысшыларының өзге де кәсiптерi";
30-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"30-бөлім. Орман шаруашылығы";
241-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"241-тарау. Ағаш дайындау";
242-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"242-тарау. Ағаш құлату";
243-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"243-тарау. Ағаш шырышы";
244-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"244-тарау. Орман шаруашылығы";
31-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"31-бөлім. Ағаш өңдеу өнеркәсібі";
245-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"245-тарау. Жиhаз өндірісі";
246-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"246-тарау. Сyрек плиталар өндірісі";
247-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"247-тарау. Фанер өндірісі";
248-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"248-тарау. Сіріңке өндірісі";
249-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"249-тарау. Қарындаш өндірісі";
250-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"250-тарау. Музыкалық аспаптар өндірісі";
251-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"251-тарау. Ағашөөңдеу өндірісінің жалпы кәсіптері";
32-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"32-бөлім. Тоқыма және жеңіл өнеркәсіп";
252-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"252-тарау. Мақтаны алғашқы өңдеу";
253-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"253-тарау. Жібек және жібек орау өндірісі";
254-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"254-тарау. Жүн өндірісі және жүнді алғашқы өңдеу";
255-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"255-тарау. Зығыр және кендір жіп өндірісі";
256-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"256-тарау. Зығырды, кендірді және басқа қабықты дақылдарды алғашқы өңдеу";
257-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"257-тарау. Мақта өндірісі";
258-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"258-тарау. Тоқыма галантереясы өндірісі";
259-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"259-тарау. Трикотаж өндірісі";
260-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"260-тарау. Байпақ-киіз басу өндірісі";
261-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"261-тарау. Желімделген мата емес материалдар өндірісі";
262-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"262-тарау. Екінші қайталама шикізаттың барлық түрлерін алғашқы өңдеу (ескі-құсқы, макулатура, сүйек, ескі резина бұйымдары және басқалар)";
263-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"263-тарау. Тоқыма өндірісіндегі жалпы кәсіптер";

"Глава 236. Подземные работы, при производстве которых образуется пыль из пород, содержащих 10 процентов и более свободной двуокиси кремния";
заголовок главы 237 изложить в следующей редакции:
"Глава 237. Работа по сооружению туннелей открытым способом и на шахтной поверхности";
в разделе 29:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 29. Целлюлозно-бумажное, гидролизное, лесохимическое производства";
в главе 238:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 238. Целлюлозно-бумажное производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство двуокиси хлора";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство бумаги, картона и пергамента";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство фибры";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Производство технических бумаг, обоев и ротапленки";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство бумажных мешков и бумажной тары";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Производство литых бумажных изделий";
в главе 239:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 239. Гидролизное и сульфитно-спиртовое производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство спирта";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство ванилина";
в главе 240:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 240. Лесохимическое производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Пиролиз древесины. Сухая перегонка и газификация древесины";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Энергохимическое использование древесного топлива в топках-генераторах Центрального котлотурбинного института системы Померанцева";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство древесно-уксусного порошка";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Производство сложных эфиров уксусной кислоты и ее гомологов";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство антиокислителя, антиполимеризатора и древесносмоляных флотационных масел";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Производство пирокатехина, линейного крепителя "КВ" и древеснопекового "ДП"";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Производство живичной канифоли и скипидара (терпентинного масла)";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Производство экстракционной канифоли, скипидара, соснового флотомасла и абиетиновой смолы";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Производство абиетиновой смолы из еловой серки";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Производство хвойного экстракта, каротинохлоро- филловых препаратов и солянохвойных брикетов";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Производство окситерпенового растворителя и мебельных терпеноколлоксилиновых лаков";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Производство эфиров канифоли";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Производство камфары;
заголовок параграфа 14 изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Прочие профессии рабочих целлюлозно- бумажного, гидролизного, сульфитно- спиртового и лесохимического производств";
в разделе 30:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 30. Лесное хозяйство";
заголовок главы 241 изложить в следующей редакции:
"Глава 241. Лесозаготовки";
заголовок главы 242 изложить в следующей редакции:
"Глава 242. Лесоповал";
заголовок главы 243 изложить в следующей редакции:
"Глава 243. Подсочка леса";
заголовок главы 244 изложить в следующей редакции:
"Глава 244. Лесное хозяйство";
строку, порядковый номер 64, изложить в следующей редакции:
"
64.
Главные специалисты (главные механики, главные энергетики, главные экономисты, главные технологи)
24
";
в разделе 31:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 31. Деревообрабатывающие производства";
заголовок главы 245 изложить в следующей редакции:
"Глава 245. Производство мебели";
заголовок главы 246 изложить в следующей редакции:
"Глава 246. Производство древесных плит";
заголовок главы 247 изложить в следующей редакции:
"Глава 247. Производство фанеры";
заголовок главы 248 изложить в следующей редакции:
"Глава 248. Производство спичек";
заголовок главы 249 изложить в следующей редакции:
"Глава 249. Производство карандашей";
заголовок главы 250 изложить в следующей редакции:
"Глава 250. Производство музыкальных инструментов";
заголовок главы 251 изложить в следующей редакции:
"Глава 251. Общие профессии деревообрабатывающих производств";
в разделе 32:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 32. Текстильная и легкая промышленность";
заголовок главы 252 изложить в следующей редакции:
"Глава 252. Первичная обработка хлопка";
заголовок главы 253 изложить в следующей редакции:
"Глава 253. Шелковое и шелкомотальное производства";
заголовок главы 254 изложить в следующей редакции:
"Глава 254. Шерстяное производство и первичная обработка шерсти";
заголовок главы 255 изложить в следующей редакции:
"Глава 255. Льняное и пенько-джутовое производства";
заголовок главы 256 изложить в следующей редакции:
"Глава 256. Первичная обработка льна, конопли и других лубяных культур";
заголовок главы 257 изложить в следующей редакции:
"Глава 257. Ватное производство";
заголовок главы 258 изложить в следующей редакции:
"Глава 258. Производство текстильной галантереи";
заголовок главе 259 изложить в следующей редакции:
"Глава 259. Трикотажное производство";
пункт 100 изложить в следующей редакции:
"
100.
Рабочие, непосредственно занятые в формировочных цехах
6
";
заголовок главы 260 изложить в следующей редакции:
"Глава 260. Валяльно-войлочное производство";
заголовок главы 261 изложить в следующей редакции:
"Глава 261. Производство клееных нетканых материалов";
заголовок главы 262 изложить в следующей редакции:
"Глава 262. Первичная обработка всех видов вторичного сырья (тряпья, макулатуры, кости, старых резиновых изделий и других)";
заголовок главы 263 изложить в следующей редакции:
"Глава 263. Общие профессии текстильного производства";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 215-1-жолмен толықтырылсын:
"
215-1.
Канализациялық орлар мен құдықтарды тазалаумен айналысатын авариялық-қалпына келтіру жұмыстарының слесарі
12
";
264-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"264-тарау. Иілімді жамылғылар мен резинкеленген ремендер өндірісі";
265-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"265-тарау. Шпулька-катушка өндірісі";
266-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"266-тарау. Ремиз тар көзді ау өндірісі";
267-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"267-тарау. Тері және тері шикізаты өндірісі";
268-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"268-тарау. Тері илеу-экстракты өндірісі";
269-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"269-тарау. Тері және қой терісінен тон тігу өндірісі";
270-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"270-тарау. Былғары аяқкиім өндірісі";
271-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"271-тарау. Жасанды былғары өндірісі";
272-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"272-тарау. Пластбылғары өндірісі";
273-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"273-тарау. Аяқ киім және техникалық картондар мен олардан жасалатын бөлшектер өндірісі";
274-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"274-тарау. Жасанды қаракөл өндірісі";
275-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"275-тарау. Жамылғы бояу және концентраттар, аяқкиім және химиялық фурнитуралар мен кремдер, минералдық-бояу пигменттері, мочевина-формальдегид қара майы, шеллак ағарту өндірісі";
276-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"276-тарау. Жасанды тері өндірісінің жәрдемші және қосалқы цехтары мен қызметтері";
277-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"277-тарау. Жасанды былғары, жасанды қаракөл, картон және жамылғы бояулар өндірісі жұмысшыларының жалпы кәсіптері";
278-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"278-тарау. Былғары галантерея және әбзел өндірісі";
279-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"279-тарау. Қыл-щетка өндірісі";
280-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"280-тарау. Тігін өндірісі";
281-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"281-тарау. Былғарыдан жасалатын техникалық бұйымдар өндірісі";
282-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"282-тарау. Полихлорвинилдi смоладан иілімді жамылғы жасау өндірісі";
283-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"283-тарау. Көркем өнер кәсіпшілігі өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить строкой, порядковый номер 215-1, следующего содержания:
"
215-1.
Слесарь-аварийно-восстановительных работ, занятый чисткой канализационных траншей и колодцев
12
";
заголовок главы 264 изложить в следующей редакции:
"Глава 264. Производство эластичных покрытий и прорезиненных ремней";
заголовок главе 265 изложить в следующей редакции:
"Глава 265. Шпульно-катушечное производство";
заголовок главы 266 изложить в следующей редакции:
"Глава 266. Ремизобердочное производство";
заголовок главы 267 изложить в следующей редакции:
"Глава 267. Кожевенное и кожсырьевое производства";
заголовок главы 268 изложить в следующей редакции:
"Глава 268. Дубильно-экстрактовое производство";
заголовок главы 269 изложить в следующей редакции:
"Глава 269. Меховое и овчинно-шубное производства";
заголовок главы 270 изложить в следующей редакции:
"Глава 270. Производство кожаной обуви";
заголовок главы 271 изложить в следующей редакции:
"Глава 271. Производство искусственной кожи";
заголовок главы 272 изложить в следующей редакции:
"Глава 272. Производство пласткожи";
заголовок главы 273 изложить в следующей редакции:
"Глава 273. Производство обувных и технических картонов и деталей из них";
заголовок главы 274 изложить в следующей редакции:
"Глава 274. Производство искусственного каракуля";
заголовок главы 275 изложить в следующей редакции:
"Глава 275. Производство покрывных красок и концентратов, обувной и химической фурнитуры и кремов, минерально-красящего пигмента, мочевиноформальдегидной смолы, стеарата кальция, отбелки шеллака";
заголовок главы 276 изложить в следующей редакции:
"Глава 276. Вспомогательные и подсобные цехи и службы производства искусственной кожи";
заголовок главы 277 изложить в следующей редакции:
"Глава 277. Общие профессии рабочих производства искусственной кожи, искусственного каракуля, картонов и покрывных красок";
заголовок главы 278 изложить в следующей редакции:
"Глава 278. Кожгалантерейное и шорно-седельное производства";
заголовок главы 279 изложить в следующей редакции:
"Глава 279. Щетинно-щеточное производство";
заголовок главы 280 изложить в следующей редакции:
"Глава 280. Швейное производство";
заголовок главы 281 изложить в следующей редакции:
"Глава 281. Производство технических изделий из кожи";
заголовок главы 282 изложить в следующей редакции:
"Глава 282 Производство эластичных покрытий из полихлорвиниловой смолы";
в главе 283:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 283. Производство художественных промыслов";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство художественных изделий из папье-маше с миниатюрной живописью";
заголовок главы 284 изложить в следующей редакции:
"Глава 284. Производство металлических художественных подносов";
в разделе 33:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 33. Пищевая промышленность";
в главе 285:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 285. Мясная промышленность";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:

"1-параграф. Нәзік суреттері бар папе- машеден жасалған көркем өнер бұйымдары өндірісі";
284-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"284-тарау. Әшекей-өрнекті металл подностар өндірісі";
33-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"33-бөлім. Тамақ өнеркәсібі";
285-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"285-тарау. Ет өндiрiсi";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 26-1-жолмен толықтырылсын:
"
26-1.
Тері өңдеуші
12
";
286-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"286-тарау. Құс өнімдерін өңдеу өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Қауырсын-мамық өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Желім және желатин өндірісі";
287-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"287-тарау. Сүт өнеркәсібі";
288-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"288-тарау. Май өнеркәсібі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Өсімдік майлары өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Мамық айырушы цехтар мен бөлімшелер";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Лецитин өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Жаңғақ-сүйекті дәнек өндірісі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Қыша ұнтағы және соя ұны өндірісі";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Шайыр өндірісі";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Майларды тазарту, дезодорациялау, майларды сүзгіден өткізу және соапсток өңдеу";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Айырғыш-глицерин өндірісі";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Жуу құралдарының өндірісі";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Синтетикалық жуу құралдары өндірісі";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Жуатын және сабын ұнтақтары өндірісі";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Ланолин өндірісі";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Стеарин-олеин өндірісі";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Тунг майы өндірісі";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Синтетикалық майлы қышқыл мен спирттер өндірісі";
289-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"289-тарау. Қант өнеркәсiбi";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Құм қант өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Шақпақ қант өндірісі шақпақ-қант өндiрiсiнiң басты әдісі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Шақпақ қантты престеп-кептіру өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Құм қант және шақпақ қант өндірісі үшін жалпы кәсіптер";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Сүйек көмірі өндірісі";
290-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"290-тарау. Консервiлер мен концентраттар өндiрiсi";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Жемiс-жидек консервiлерi мен шырындары өндiрiсi";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Тағам концентраттары өндiрiсi";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Кофе және кофе сусындары өндiрiсi";
291-тарауда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"291-тарау. Тағам қышқылы, эссенция, тұздықышқыл бетаин (ацидин) өндiрiсi";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Галютаминдi қышқыл өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Уксус өндірісі";
292-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"292-тарау. Тұз өндіру және өңдеу";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Тас тұзды өндіру және өңдеу. Жер асты жұмыстары";
293-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"293-тарау. Шахтаның үстіңгі жағындағы жұмыс";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Көлдер мен бассейндердегі тұнба және шөкпе тұздарды өндіру";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Қайнатпа тұз өндірісі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Тұзды тарту және тиеу";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Тұзды бөлшектеп салу";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Тұзфенотиазиндi, тұзтиодифениламиндi және басқа химикаттар брикеттері өндірісі";
294-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"294-тарау. Шарап, сыра, алкогольсіз сусындар, спирт және арақ-шарап өнімдері өндірісі";
295-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"295-тарау. Ашытқы өндірісі";
296-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"296-тарау. Кондитер өндірісі";
297-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"297-тарау. Пектин өндірісі";
298-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"298-тарау. Наубайшылық және макарон өндірісі";
299-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"299-тарау. Крахмал-сірне өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Жүгері жемі мен майы өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Құрғақ крахмал өндірісі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Декстрин өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Сірне және глюкоза өндірісі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Мальтоз өндiрiсi";
300-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"300-тарау. Шай өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Көк шай жапырағын алғашқы өңдеу, кірпіш көк шай өндірісі және шай өлшеп-бөлшектеу өндірісі";
301-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"301-тарау. Темекі, махорка, сигар, темекі және махорка өнімдері өндірісі мен темекіні ферменттеу темекі-ферменттеу өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Темекі және махорка өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Иіскейтін заттар фабрикасы өндірісі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Вискоз қалпақша өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Ацетат талшығынан жасалатын сигарет сүзгісі өндірісі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Жалпы кәсіптер";
302-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"Параграф 1. Мясное производство";
дополнить строкой, порядковый номер 26-1 следующего содержания:
"
26-1.
Обработчик шкур
12
";
строку, порядковый номер 40, изложить в следующей редакции:
"
40.
Работники лабораторий при работе с подозрительным или заведомо заразным материалом по зоонозным заболеваниям (чуме, сапу, бруцеллезу, туляремии, сибирской язве, бешенству)
12
36
";
в главе 286:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 286. Птицеперерабатывающее производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Перопуховое производство";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство клея и желатина";
заголовок главе 287 изложить в следующей редакции:
"Глава 287. Молочная промышленность",
в главе 288:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 288. Масложировая промышленность";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство растительных масел";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Пухоотделительные цехи и отделения";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство лецитина";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Орехово-косточковое производство";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство горчичного порошка и соевой муки";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Производство фурфурола";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Рафинация, дезодорация жиров, фильтрация масел и обработка соапстока";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Расщепительно-глицериновое производство";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Производство моющих средств";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Производство синтетических моющих средств";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Производство стиральных и мыльных порошков";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Производство ланолина";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Стеарино-олеиновое производство";
заголовок параграфа 1изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Производство тунгового масла";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Производство синтетических жирных кислот и спиртов";
в главе 289:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 289. Сахарная промышленность";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Сахаропесочное производство";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Сахарорафинадное производство. Головной способ производства сахара-рафинада";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Прессово-сушковое производство сахара рафинада";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Общие профессии для сахаропесочного и сахарорафинадного производства";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство костяного угля";
в главе 290:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 290. Производство консервов и концентратов";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство плодоовощных консервов и соков";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство пищевых концентратов";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство кофе и кофейных напитков";
в главе 291:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 291. Производство пищевых кислот, эссенции, солянокислого бетаина (ацидина)";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство глютаминовой кислоты";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство уксуса";
в главе 292:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 292. Добыча и переработка соли";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Добыча и переработка каменной соли. Подземные работы";
в главе 293:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 293. Работы на шахтной поверхности";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Добыча самосадочной и садочной соли в озерах и бассейнах";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство выварочной соли";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Помол и погрузка соли";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Фасовка соли";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство брикетов солефенотиазиновых, солетиодифениламиновых и других химикатов";
заголовок главы 294 изложить в следующей редакции:
"Глава 294. Производство вина, пива, безалкогольных напитков, спирта и ликероводочных изделий";
заголовок главы 295 изложить в следующей редакции:
"Глава 295. Дрожжевое производство";
заголовок главы 296 изложить в следующей редакции:
"Глава 296. Кондитерское производство";
заголовок главы 297 изложить в следующей редакции:
"Глава 297. Производство пектина";
заголовок главы 298 изложить в следующей редакции:
"Глава 298. Хлебопекарное и макаронное производства";
в главе 299:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 299. Крахмало-паточное производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство кукурузных кормов и масла";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство сухого крахмала";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Декстриновое производство";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Паточное и глюкозное производства";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство мальтозы";
в главе 300:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 300. Чайная промышленность";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Первичная переработка зеленого чайного листа, производство зеленого кирпичного чая и чаеразвесочное производство";
в главе 301:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 301. Производство табака, махорки, сигар, табачных и махорочных изделий и ферментация табаков";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Табачно-ферментационное производство";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Табачное и махорочное производства";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство нюхательной фабрики";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Производство вискозных колпачков";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Общие профессии";
заголовок главе 302 изложить в следующей редакции:

"302-тарау. Ашытқыдан жасалатын d2 витамині өндірісі";
303-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"303-тарау. Тағам бояуы өндірісі";
304-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"304-тарау. Синтетикалық хош иісті заттар өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Альдегидтер өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Кетондар өндірісі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Лактондар (кумарин, ундекалактон) өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Макроциклдi лактондар өндірісі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Мускус өндірісі";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Жай және күрделі эфирлер өндіріс";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Күрделі фенолдар өндірісі";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Спирт өндірісі";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Пластификатор өндірісі";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Мырыш және кальций стеараттары өндірісі";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. № 1 еріткіш өндірісі";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Энантты, коричті және сол тақылеттес басқа да қышқылдар өндірісі";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. № 2 өнім өндірісі";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Иммерсионды май өндірісі";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Табиғи май, мустен, анетол айыру өнімдері";
16-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"16-параграф. Фторлы бор өндірісі және фторлы борды қолданатын операцияларды жүргізу";
17-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"17-параграф. Хлорланған және бромданған өнімдер мен жартылай өнімдер өндіріс";
18-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"18-параграф. Фенилдиоксан өндірісі";
19-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"19-параграф. Күкірт қышқылы және метилсульфат эфирлерi өндірісі";
20-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"20-параграф. Тетралин өндірісі";
21-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-параграф. Тағамдық синтетикалық бояғыштар өндірісі";
22-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"22-параграф. Тырнаққа арналған лактер мен лакті кетіретін сұйықтықтар өндірісі";
23-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"23-параграф. Ароматты эссенция өндірісі";
24-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"24-параграф. Косметикалық бояулар өндірісі";
25-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"25-параграф. Эфир майы өндірісі";
305-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"305-тарау. Парфюмерия-косметика өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Парфюмерия өндірісі";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Сусыма косметика өндірісі, опа өндірісі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Тіс тазалайтын ұнтақ өндірісі";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Қою косметика өндірісі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Сынап преципитаты бар крем мен май өндірісі";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Қына және басма өндірісі";
7 параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Туб өндірісі (қорғасын өңдеуші)";
306-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"306-тарау. Балық өнеркәсібі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Балық өнеркәсiбiнiң флоты";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Жағалауда балық аулау";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Балықты, крабтарды, киттер мен теңіз аңдарын өңдеу";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Агар, агароид, маннит, натрий альгинаты, сутектiк ұнтағын және басқа теңіз өнімдері өндірісі";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Ау-құрал фабрикасы, аулау құрал-жабдықтары фабрикасы және ау-құрал жасау шеберханалары";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Пенопласт өндірісі";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Балық өнеркәсібі бойынша жалпы кәсіптер";
8 параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Байланыс (жағадағы кәсіпорындар және флот). Радиоберiлiстi және радиолокациялық құрылғы";
307-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"307-тарау. Тамақ өнеркәсiбiнiң жалпы өндірісі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Хлороформды, дихлорэтанды және бензолды қолданған кезде майлардың және хош иiстi заттардың экстракциясы";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Катализаторлар мен олардың регенерациясы өндірісі аммиактар мен спирт өндірісіне арналған катализаторлар";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Газ өндірісі және оларды тазарту. Су газы";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Газдарды этаноламиндi және құрғақ тазарту";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Дәмдеуіштер мен татымдауыштар әзірлеу";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Ағаш ыдыстар өндірісі";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Құйма және қағаз ыдыстарды жасау";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Ыдыстарды өңдеу";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Әк тасты күйдіру әк, бор, әк сүтінің сұйық көмір қышқылы өндірісі, компрессияны бөлу";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Химия шикізатын қабылдау және дайындау аминонитро өнімдерді, органикалық еріткіштерді (фенолды, пластификаторларды және басқа да сол сияқты өнімдерді) төгу станциялары (бөлімшелері) мен оларды цехтарға беру";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Престеу материалдары және пластмассадан жасалатын бұйымдар өндірісі";
308-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"308-тарау. Тамақ өнеркәсібінің барлық салалары үшін жалпы кәсіптер";
34-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"34-бөлім. Ұн-жарма тартатын және құрама жем өнеркәсібі, элеваторлар, астық өнімдері, базалар және басқа астық өнімдері кәсіпорындары";
309-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"309-тарау. Қаптау және бөлшектеп өлшеу бөлімшелері";
35-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"35-бөлім. Полиграфия өндірісі";
310-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"310-тарау. Баспа процесі";
311-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"311-тарау. Басылым процестері";
312-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"312-тарау. Брошюра жасау-түптеу және өңдеу процесі";
313-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"313-тарау. Қаріп өндiрiсi";
314-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"314-тарау. Өзге де кәсiптер";
315-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"315-тарау. Мемлекеттік белгі";
36-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"36-бөлім. Байланыс";
37-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"37-бөлім. Көлік";
316-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"316-тарау. Темiр жол көлiгi";
317-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"317-тарау. Метрополитендi пайдалану";
318-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"318-тарау. Теңіз көлігі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Флот";
реттік нөмірі 94-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
94.
Барлық түрдегi флот кемелерiнiң машиналық командасы, сондай-ақ, ашық катерлердi қоспағанда, арнаулы мақсаттағы (жүзбелi шеберханалар, крандар, мәдени базалар, қайта тиегiштер, доктар, мұнай айдаушы және тазалағыш станциялар), кемелердегi:
";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Жол және кеме көтергіш қызметі";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Теңіз айлақтары";
319-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"319-тарау. Өзен көлігі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Флот";
реттік нөмірі 132-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

"Глава 302. Производство витамина d2 из дрожжей";
заголовок главы 303 изложить в следующей редакции:
"Глава 303. Производство пищевого красителя";
в главе 304:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 304. Производство синтетических душистых веществ";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Производство альдегидов";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство кетонов";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство лактонов (кумарин, ундекалактон)";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Производство макроциклических лактонов";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство мускусов";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Производство простых и сложных эфиров";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Производство сложных фенолов";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Производство спиртов";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Производство пластификаторов";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Производство стеаратов цинка и кальция";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Производство растворителя № 1";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Производство кислот: энантовой, коричной и других кислот этого ряда";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Производство продукта № 2";
заголовок параграфа 14 изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Производство иммерсионного масла";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Продукты разгонки натуральных масел, мустен, анетол";
заголовок параграфа 16 изложить в следующей редакции:
"Параграф 16. Производство фтористого бора и проведение операций с применением фтористого бора";
заголовок параграфа 17 изложить в следующей редакции:
"Параграф 17. Производство хлорированных и бромированных продуктов и полупродуктов";
заголовок параграфа 18 изложить в следующей редакции:
"Параграф 18 Производство фенилдиоксана";
заголовок параграфа 19 изложить в следующей редакции:
"Параграф 19. Производство эфиров серной кислоты и метилсульфата";
заголовок параграфа 20 изложить в следующей редакции:
"Параграф 20. Производство тетралина";
заголовок параграфа 21 изложить в следующей редакции:
"Параграф 21. Производство синтетических красителей пищевых индиго-кармин и другие красители";
заголовок параграфа 22 изложить в следующей редакции:
"Параграф 22. Производство лаков для ногтей и жидкостей для снятия лака";
заголовок параграфа 23 изложить в следующей редакции:
"Параграф 23. Производство ароматических эссенций";
заголовок параграфа 24 изложить в следующей редакции:
"Параграф 24. Производство косметических красок";
заголовок параграфа 25 изложить в следующей редакции:
"Параграф 25. Эфиромасличное производство";
в главе 305:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 305. Парфюмерно-косметическое производство";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Парфюмерное производство";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство сыпучей косметики, производство пудры";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство зубного порошка";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Производство густой косметики";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Производство кремов и мазей с ртутным преципитатом";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Производство хны и басмы";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Тубное производство (обработка свинца)";
в главе 306:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 306. Рыбная промышленность";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Флот рыбной промышленности";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Прибрежный лов рыбы";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Обработка рыбы, крабов, китов и морского зверя";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Производство агара, агароида, маннита, альгината натрия, водорослевого порошка и других морепродуктов";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Сетеснастные фабрики, фабрики орудий лова и сетепосадочные мастерские";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Производство пенопласта";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Общие профессии по рыбной промышленности";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Связь (береговые предприятия и флот). Радиопередающие и радиолокационные устройства";
в главе 307:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 307. Общие производства пищевой промышленности";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Экстракция жиров, масел и ароматических веществ при применении хлороформа, дихлорэтана и бензола";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Производство катализаторов и их регенерация катализаторы для производства аммиака и спиртов";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Производство и очистка газов водяной газ";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Этаноламиновая и сухая очистка газов";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Приготовление специй и пряностей";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Производство деревянной тары";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Изготовление литой и бумажной тары";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Обработка тары";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Обжиг известкового камня
производство извести, мела, жидкой углекислоты известкового молока, отделения компрессии";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Прием и подготовка химсырья станция (отделение) слива и подачи в цехи аминонитропродуктов, органических растворителей (фенола, пластификаторов и других аналогичных продуктов";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Производство прессовочных материалов и изделий из пластмасс";
строку, порядковый номер 593, изложить в следующей редакции:
"
593.
Производство изделий из пластмасс изделия методом горячего прессования, формования и литья под давлением (изготовление изделий на гидравлических прессах, штанг-прессах, литьевых, шприц- и других машинах) из фено- и аминопластов, этролов, полихлорвиниловой смолы, асбовинила, массы АТМ, фаолита, пластиката, полиэтилена.
";
заголовок главы 308 изложить в следующей редакции:
"Глава 308. Общие профессии для всех отраслей пищевой промышленности";
строку, порядковый номер 616, изложить в следующей редакции:
"
616.
Рабочие, обслуживающие дизельгенераторные установки У-12, У-14 (1-Д-6, 1-Д-12), а также локомобили в закрытых помещениях
12
";
в разделе 34:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 34. Мукомольно-крупяная и комбикормовая промышленность, элеваторы, хлебоприемные пункты, базы и другие предприятия хлебопродуктов";
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9.
Машинист двигателей внутреннего сгорания, обслуживающий дизель- генераторные установки У-12, У-14 (1-Д-6, 1-Д-12), а также локомобили в закрытых помещениях
12
";
заголовок главы 309 изложить в следующей редакции:
"Глава 309. Выбойные и расфасовочные отделения";
в разделе 35:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 35. Полиграфическое производство";
заголовок главы 310 изложить в следующей редакции:
"Глава 310. Формные процессы";
заголовок главы 311 изложить в следующей редакции:
"Глава 311. Печатные процессы";
заголовок главы 312 изложить в следующей редакции:
"Глава 312. Брошюровочно-переплетные и отделочные процессы";
заголовок главе 313 изложить в следующей редакции:
"Глава 313. Шрифтовое производство";
заголовок главы 314 изложить в следующей редакции:
"Глава 314. Прочие профессии";
заголовок главы 315 изложить в следующей редакции:
"Глава 315. Госзнак";
в разделе 36:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 36. Связь";
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
Кабельщик-спайщик, электромонтер канализационных сооружений связи, электромонтер подземных сооружений и коммуникации связи, электромонтер линейных сооружений электросвязи и
проводного вещания и электромонтер линейных сооружений телефонной связи и радиофикации, непосредственно занятые спайкой освинцованных кабелей, сдиркой с них свинца, изготовлением изделий из свинца (муфт, перчаток), а также сваркой кабелей в полиэтиленовых и полихлорвиниловых оболочках
12
36
";
в разделе 37:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 37. Транспорт";
заголовок главы 316 изложить в следующей редакции:
"Глава 316. Железнодорожный транспорт";
заголовок главы 317 изложить в следующей редакции:
"Глава 317. Эксплуатация метрополитена";
в главе 318:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 318. Морской транспорт";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Флот";
строку, порядковый номер 94, изложить в следующей редакции:
"
94.
Машинная команда судов всех видов флота, а также судов специального назначения (плавучих мастерских, кранов, культбаз, перегружателей, доков, нефтеперекачечных и зачистных станций), за исключением открытых катеров:
";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Служба пути и судоподъема";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Морские порты";
в главе 319:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 319. Речной транспорт";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Флот";
строку, порядковый номер 132, изложить в следующей редакции:
"

132.
Ашық катерлердi қоспағанда, барлық түрдегi флот кемелерiнiң, сондай-ақ арнаулы мақсаттағы кемелердiң (жүзбелi шеберханалардың, крандар, мәдени базалардың, гидромониторлардың, мұнай айдау және бункерлеу станцияларының, тиеп-түсiрушiлердiң, доктардың) машина командасы:
";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Кеме жөндеу жұмыстары. Қазандық және кеме корпустары жұмыстары";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Слесарлық-монтаждау жұмыстар";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Электрлi газбен дәнекерлеу жұмыстары";
320-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"320-тарау. Азаматтық авиация және гидрометеорология қызметі";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Азаматтық авиация";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Гидрометео қызмет көрсету";
321-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"321-тарау. Автомобиль көлігі мен тас жолдар";
38-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"38-бөлім. Ауыл шаруашылығы";
322-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"322-тарау. Ауыл шаруашылығы жұмыстары";
323-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"323-тарау. Аэрофотоға тyсiру материалдарын камералдық өңдеу бойынша және жоспарлар мен карталарды құрастыру мен сызу жөнiндегi жұмыстар";
324-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"324-тарау. Өсімдіктерді зиянкестер мен аурулардан химиялық қорғау";
325-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"325-тарау. Био дәрi-дәрмектер өндiрiсi";
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
18.
Ерекше қауiптi жұқпалы жұқтырғыштарға, оның iшiнде адам денсаулығына қатер төндiретiн бруцеллезге, маңқаға, сiбiр топалаңына, сiреспе, газ қағынбасына (эмфизематоздты шиқанға, брадзотаэнтеротоксемияға, қозылардың анаэробтық дизентериясына), лептоспирозаға, туберкулезге, шошқа тiлмесiне (эризепилойдқа), аусылға, қылауға, листерелезге, ботулизмге, құрғақ теміреткіге, құстардың, шошқаның, iрi қара малдың чумасына, қойдың, ешкiнiң және құстардың шешегiне қарсы био дәрi-дәрмектер, сондай-ақ антирабикалық вакцина өндiрiсiмен тiкелей айналысатын биокәсiпорындардың қызметшiлерi
18
36
";
326-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"326-тарау. Асд дәрi-дәрмектер өндірісі";
327-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"327-тарау. Ветеринария";
328-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"328-тарау. Креолин химия зауыттары";
329-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"329-тарау. Тұздыфенотиазиндiк брикеттер өндірісі";
330-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"330-тарау. Зертханалар";
331-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"331-тарау. Жiбек құртының ұрығын шығару өндiрiсi";
332-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"332-тарау. Зоокомбинаттар";
333-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"333-тарау. Құлмақ өңдеу өндiрiсi";
334-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"334-тарау. Мия тамырын өңдеу";
39-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"39-бөлім. Мәдениет кәсіпорындары, ұйымдары және мекемелері";
335-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"335-тарау. Киностудиялар, кинокөшірме өндiрiсi, кинофикация, кинопрокат, телевидение, радио хабарларын тарату және ойын-сауық кәсiпорындары";
336-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"336-тарау. Көркемдiк-өндiрiстiк қызметшiлерi";
337-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"337-тарау. Мәдени-iскерлiк мекемелерi";
338-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"338-тарау. Кiтапханалар";
339тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

132.
Машинная команда судов всех видов флота, а также судов специального назначения (плавучих мастерских, кранов, культбаз, гидромониторов, нефтеперекачечных и бункеровочных станций, перегружателей, доков), за исключением открытых катеров:
";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Судоремонтные работы. Котельные и судокорпусные работы";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Слесарно-монтажные работы";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Электрогазосварочные работы";
в главе 320:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 320. Гражданская авиация и гидрометеослужба";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Гражданская авиация";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Гидрометеослужба";
заголовок главы 321 изложить в следующей редакции:
"Глава 321. Автомобильный транспорт и шоссейные дороги";
строку, порядковый номер 207, изложить в следующей редакции:
"
207.
Водитель автомобиля, в том числе и специального (кроме пожарного) грузоподъемностью:
1) от 1,5 до 3 тонн
6
2) от 3 тонн и выше
12
";
в разделе 38:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 38. Сельское хозяйство";
заголовок главы 322 изложить в следующей редакции:
"Глава 322. Сельскохозяйственные работы";
заголовок главы 323 изложить в следующей редакции:
"Глава 323. Работы по камеральной обработке аэрофотосъемочных материалов и по составлению и вычерчиванию планов и карт";
заголовок главы 324 изложить в следующей редакции:
"Глава 324. Химическая защита растений от вредителей и болезней";
заголовок главы 325 изложить в следующей редакции:
"Глава 325. Производство биопрепаратов";
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
"
18.
Работники биопредприятий, непосредственно занятые в производстве биопрепаратов против особо опасных инфекций, в том числе угрожающих здоровью человека: бруцеллеза, сапа, сибирской язвы, столбняка, газовой гангрены (эмфизематозный карбункул, брадзотаэнтеротоксемия, анаэробная дизентерия ягнят), лептоспироза, туберкулеза, рожи свиней (эризепилойд), ящура, паратифа, листереллеза, ботулизма, стригущего лишая, чумы птиц, свиней, крупного рогатого скота; оспы овец, коз и птиц, а также антирабической вакцины
18
36
";
заголовок главы 326 изложить в следующей редакции:
"Глава 326. Производство препарата АСД";
заголовок главы 327 изложить в следующей редакции:
"Глава 327. Ветеринария";
заголовок главы 328 изложить в следующей редакции:
"Глава 328. Креолиновые химические заводы";
заголовок главы 329 изложить в следующей редакции:
"Глава 329. Производство солефинотиазиновых брикетов";
заголовок главы 330 изложить в следующей редакции:
"Глава 330. Лаборатории";
заголовок главы 331 изложить в следующей редакции:
"Глава 331. Производство грены";
заголовок главы 332 изложить в следующей редакции:
"Глава 332. Зоокомбинаты";
заголовок главы 333 изложить в следующей редакции:
"Глава 333. Хмелеперерабатывающее производство";
заголовок главы 334 изложить в следующей редакции:
"Глава 334. Переработка солодкового корня";
в разделе 39:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 39. Предприятия, организации и учреждения культуры";
заголовок главе 335 изложить в следующей редакции:
"Глава 335. Киностудии, кинокопировальное производство, кинофикация, кинопрокат, телевидение, радиовещание и театрально- зрелищные предприятия";
заголовок главы 336 изложить в следующей редакции:
"Глава 336. Художественно-производственный персонал";
заголовок главы 337 изложить в следующей редакции:
"Глава 337. Культурно-деловые учреждения";
заголовок главы 338 изложить в следующей редакции:
"Глава 338. Библиотеки";
заголовок главы 339 изложить в следующей редакции:

"339-тарау. Кyйтабақ өндiрiсi. Диiрмен-ұнтағыш цехы";
340тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"340-тарау. Пресстеу цехы";
40-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"40-бөлім. Оқу-көрнекі құралдарын шығару";
341-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"341-тарау. Глобустар шығару";
342-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"342-тарау. Муляждық жұмыстар";
343-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"343-тарау. Ылғалды препараттар дайындау";
344-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"344-тарау. Таксидермикалық учаске";
345 тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"345-тарау. Геологиялық коллекцияларды жасау";
346-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"346-тарау. Медициналық оқу-көрнекi құралдарын жасау";
41-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"41-бөлім. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және халыққа тұрмыстық қызмет көрсету";
347-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"347-тарау. Тұрғын үй шаруашылығы";
348-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"348-тарау. Су құбыры-канализация шаруашылығы";
349-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"349-тарау. Қалалық газ шаруашылығы";
350-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"350-тарау. Қалалық электр көлігінің пайдалану кәсіпорындары";
351-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"351-тарау. Қалалық электр көлігінің пайдалану кәсiпорындары";
352-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"352-тарау. Қаланы абаттандыру";
353-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"353-тарау. Қоқыс сорттайтын станция (тұрмыстық қоқыстан қайталама шикізат жасап шығару цехы)";
354-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"354-тарау. Қалдық заттар цехы";
355-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"355-тарау. Киімді химиялық тазалау және бояу";
356-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"356-тарау. Кір жуатын үй";
357-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"357-тарау. Арнаулы кiр жуатын үй";
358-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"358-тарау. Моншалар";
359-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"359-тарау. Ломбардтар";
360-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"360-тарау. Жерлеу қызметі";
42-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"42-бөлім. Мемлекеттік және кооперативтік сауда";
361-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"361-тарау. Тоңазытқыштар";
362-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"362-тарау. Қоғамдық тамақтану кәсіпорыны";
363-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"363-тарау. Жалпы кәсіптер";
43-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"43-бөлім. Денсаулық сақтау";
"Ескерту. "43-бөлімге өзгертулер енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2008.08.27 № 226-ө Бұйрығымен." алып тасталсын;
364-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"364-тарау. Жұқпалы, зең және туберкулез ауруларын (туберкулезге қарсы) емдеу-алдын алу мекемелері, бөлімшелері, палаталар, кабинеттер; санитарлық-орман мектептерi мен мектеп-интернаттары, балалар үйлерi, балабақшалар (топтары), балалар яслилері (топтары) және туберкулезбен, созылмалы жұқпалы іш аурумен ауыратын балаларға арналған сәбилер үйлерi (топтар), туберкулезбен ауыратындарға арналған мүгедектер үйі (бөлiмшелер)";
365-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"365-тарау. Алапеске қарсы емдеу мекемелері және алапеске қарсы емдеу бөлімшелері, кабинеттер мен пункттер";
366-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"366-тарау. Психиатриялық (психиатриялық жyйке аурулары), нейрохирургиялық емдеу-алдын алу мекемелері, бөлiмдерi, палаталары мен кабинеттерi (оның iшiнде нашақорлық және созылмалы алкоголизммен зардап шегетiн ауруларды емдейтiн), жүйке ауруымен ауыратын мүгедектердің үйi (бөлiмшелерi), медициналық-әлеуметтік оңалту орталықтары";
367-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"367-тарау. Балалар психиатриялық (психиатриялық жүйке аурулары), емдеу-алдын алу мекемелері, бөлімдері палаталары және кабинеттерi (психикасы бұзылмай орталық жүйке жүйесiне нұқсан келген балаларды емдеуге арналғандардан басқа); әлеуметтiк қамсыздандыру мекемелері, орталық жүйке жүйесiне нұқсан келiп, психикасы зақымданған ақыл-есi кемiс балаларға арналған мектептер, (кластар), балалар үйлерi (топтар), бала бақшалар (топтар) мен сәбилер үйі ауруларға тікелей ұйымдар мен бөлімшелерде (соның ішінде емдеу-еңбек шеберханалары мен ауылшаруашылығының қосалқы шаруашылықтарында) қызмет көрсететін қызметшiлер";
368-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"368-тарау. Физиотерапевтiк кабинеттер (бөлiмдер)";
369-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"369-тарау. Тіс емдеу емханалары, бөлiмшелерi және кабинеттерi";
370-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"370-тарау. Патологоанатомиялық бөлiмшелер мен зертханалар (сою бөлмелері мен мәйітханалар). Мәйiттермен және мәйiт материалдарымен жұмыс істейтін қызметшілер";
371-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"371-тарау. Шұғыл және жедел жәрдем станциялары (бөлiмдерi) мен барып төтенше және кеңес беру арқылы медициналық жәрдем көрсететiн облыстық, өлкелік және республикалық ауруханалардың бөлiмдерi";
372-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"372-тарау. Сот-медициналық сараптама";
373-тарауда:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"373-тарау. Санитарлық-эпидемологиялық қызметті";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Ұйымдастыру емдеу-алдын-алу ұйымдарында медициналық-алдын алу (санитарлық-гигиеналық) саласының мамандары";
374-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"374-тарау. Обаға қарсы күрес жүргізу ұйымдары (станциялар), "А. Айқымбаев атындағы қазақ карантинді және зоонозды індеттер жөніндегі ғылыми орталығы" РМҚК жұқпалы деп күдік тудыратын материалдарға жанасып немесе көрінеу жұқпалы материалдармен және айрықша қауiптi жұқпалы аурулар бойынша жұқпалы заттар бөлмелерінде (бокстарда),сондай-ақ бактериялық дәрi-дәрмектер өндiрiсiнде тiкелей жұмыс жүргізетiн қызметшiлер";
375-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"375-тарау. Шетелден әкелiнетiн маймылдарға арналған карантиндiк питомниктер";
376-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"376-тарау. Медициналық сүліктер өсіретін және өңдейтін кәсіпорындар";
377-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"377-тарау. Қан орталықтары";
378-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"378-тарау. Фармацевтикалық қызмет объектілері. Дәрiхана қызметшілерi (оның iшiнде денсаулық сақтау және әлеуметтiк қамсыздандыру мекемелерінің штатындағылар)";
379-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"379-тарау. Дәрілік заттарды көтеріп сатумен айналысатын объектінің, дәрілік заттарды уақытша сақтайтын қойманың қызметкерлері";
380-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"380-тарау. Дәрілік заттарды сертификаттау және сынау жөніндегі зертханалардың қызметкерлері";
381-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"381-тарау. Бактериялық және вирустық дәрі-дәрмек, қан, қан алмастырғыштар мен қоректік орта дәрі-дәрмектерiнiң өндiрiсi";
382-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"382-тарау. Кәмелетке толмағандарға арналған балаларды қабылдау-бөлу орындары мен еңбекпен тәрбиелеу колониялары";
383-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"383-тарау. Қабылдау-бөлу бөлмелері, арнаулы қабылдау бөлмелері мен алдын ала қамау камералары";
384-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"384-тарау. Алкоголизммен, нашақорлықпен және токсикоманиямен ауыратын адамдарды мәжбүрлеп емдеуге арналған мамандандырылған емдеу-алдын алу мекемелері (меам), бөлімшелер (палаталар)";
385-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"385-тарау. Медициналық айықтырғыштар";
386-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"386-тарау. Денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру және білім беру ұйымдар медицина қызметкерлерінің жалпы мамандықтары";
44-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"44-бөлім. Радиоактивті заттармен және иондаушы сәуле көздерімен жұмыс істеу";
387-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"387-тарау. Радиоактивті заттардың гамма-сәулелену көздері ретінде қолданылуы";
388-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"388-тарау. Рентгендік сәулелену";
389-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"389-тарау. Рентген және гамма-сәулелердiң физикасы мен дозиметриясы";
390-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"390-тарау. Ядролық энергетикалық қондырғылардың ғылыми-зерттеу, көліктік, энергетикалық, тәжірибелiк-өнеркәсіптік атом реакторлары мен прототиптері, жеделдеткіш қондырғылар мен нейтрондардың көздері";
391-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"391-тарау. Ашық радиоактивті көздер қолданылып істелінетін жұмыс";
45-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"45-бөлім. Зертханалар, ғылыми-зерттеу зертханалары, институттары, мекемелері мен ұйымдары, оқу орындарының зертханалары";
реттік нөмірі 35-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
35.

"Глава 339. Производство грампластинок. Мельнично-вальцевый цех";
заголовок главы 340 изложить в следующей редакции:
"Глава 340. Прессовый цех";
в разделе 40:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 40. Производство учебно-наглядных пособий и приборов";
заголовок главы 341 изложить в следующей редакции:
"Глава 341. Изготовление глобусов";
заголовок главы 342 изложить в следующей редакции:
"Глава 342. Муляжные работы";
заголовок главы 343 изложить в следующей редакции:
"Глава 343. Изготовление влажных препаратов";
заголовок главы 344 изложить в следующей редакции:
"Глава 344. Таксидермический участок";
заголовок главы 345 изложить в следующей редакции:
"Глава 345. Изготовление геологических коллекций";
заголовок главы 346 изложить в следующей редакции:
"Глава 346. Изготовление медицинских учебно-наглядных пособий";
в разделе 41:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 41. Жилищно-коммунальное хозяйство и бытовое обслуживание населения";
заголовок главы 347 изложить в следующей редакции:
"Глава 347. Жилищное хозяйство";
заголовок главы 348 изложить в следующей редакции:
"Глава 348. Водопроводно-канализационное хозяйство";
заголовок главы 349 изложить в следующей редакции:
"Глава 349. Городское газовое хозяйство";
заголовок главы 350 изложить в следующей редакции:
"Глава 350. Эксплуатационные предприятия городского электрического транспорта";
заголовок главы 351 изложить в следующей редакции:
"Глава 351. Санитарная очистка городов и рабочих поселков";
строку, порядковый номер 43, изложить в следующей редакции:
"
43.
Водитель автомобиля, занятый перевозкой нечистот, гниющего мусора, трупов животных, а также на подметально-уборочных и ассенизационных машинах при тоннаже:
1) от 1,5 до 3 тонн
6
2) свыше 3 тонн
12
";
заголовок главы 352 изложить в следующей редакции:
"Глава 352. Благоустройство города";
заголовок главы 353 изложить в следующей редакции:
"Глава 353. Мусоросортировочная станция (цех выборки вторсырья из бытового мусора)";
заголовок главы 354 изложить в следующей редакции:
"Глава 354. Утильцех";
заголовок главы 355 изложить в следующей редакции:
"Глава 355. Предприятия химической чистки и крашения одежды";
заголовок главы 356 изложить в следующей редакции:
"Глава 356. Прачечные";
заголовок главы 357 изложить в следующей редакции:
"Глава 357. Спецпрачечные";
заголовок главы 358 изложить в следующей редакции:
"Глава 358. Бани";
заголовок главы 359 изложить в следующей редакции:
"Глава 359. Ломбарды";
заголовок главы 360 изложить в следующей редакции:
"Глава 360. Похоронное обслуживание";
в разделе 42:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 42. Государственная и кооперативная торговля";
заголовок главы 361 изложить в следующей редакции:
"Глава 361. Холодильники";
заголовок главы 362 изложить в следующей редакции:
"Глава 362. Предприятия общественного питания";
заголовок главы 363 изложить в следующей редакции:
"Глава 363. Общие профессии";
в разделе 43:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 43. Здравоохранение";
заголовок главы 364 изложить в следующей редакции:
"Глава 364. Инфекционные, грибковые и туберкулезные (противотуберкулезные) лечебно-профилактические учреждения, отделения, палаты, кабинеты; санитарно-лесные школы и школы-интернаты, детские дома, детские сады (группы), детские группы (ясли) и дома ребенка (группы) для детей, больных туберкулезом, хронической дизентерией; дома инвалидов (отделений) для больных туберкулезом";
Сноску "Раздел 43 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.08.2008 № 226-п (порядок введения в действие см. п. 3)." исключить;
заголовок главы 365 изложить в следующей редакции:
"Глава 365. Противолепрозные учреждения и противолепрезные отделения, отделы, кабинеты и пункты";
заголовок главы 366 изложить в следующей редакции:
"Глава 366. Психиатрические (психоневрологические), нейрохирургические лечебно-профилактические учреждения, отделения, палаты и кабинеты (в том числе предназначенные для лечения больных, страдающих наркоманией и хроническим алкоголизмом); дома инвалидов (отделения) для психических больных, центры медико-социальной реабилитации";
заголовок главы 367 изложить в следующей редакции:
"Глава 367. Детские психиатрические (психоневрологические лечебно-профилактические учреждения, отделения, палаты и кабинеты (кроме предназначенных для лечения детей с поражением центральной нервной системы без нарушения психики); учреждения (отделения) социального обеспечения, школы (классы), школы-интернаты (классы), детские дома (группы), детские сады (группы) и дома ребенка (группы) для умственно отсталых детей и детей с поражением центральной нервной системы с нарушением психики. Работники, непосредственно обслуживающие больных в учреждениях и подразделениях (в том числе в лечебно-трудовых мастерских и подсобных сельских хозяйствах)";
заголовок главы 368 изложить в следующей редакции:
"Глава 368. Физиотерапевтические кабинеты (отделения)";
заголовок главы 369 изложить в следующей редакции:
"Глава 369. Стомотологические поликлиники, отделения и кабинеты";
заголовок главы 370 изложить в следующей редакции:
"Глава 370. Паталогоанатомические отделения и лаборатории (прозекторские и морги). Работники, занятые на работе с трупами и трупным материалом";
заголовок главы 371 изложить в следующей редакции:
"Глава 371. Станции (отделения) скорой и неотложной помощи и отделения выездной экстренной и консультативной медицинской помощи областных, краевых и республиканских больниц";
заголовок главы 372 изложить в следующей редакции:
"Глава 372. Судебно-медицинская экспертиза";
в главе 373:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 373. Организации санитарно-эпидемиологической службы";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Специалисты медико-профилактического (санитарно- гигиенического) профиля лечебно-профилактических организаций";
заголовок главы 374 изложить в следующей редакции:
"Глава 374. Противочумные организации (станции), РГКП "Казахский научный центр карантинных и зоонозных инфекций им. М.Айкимбаева". Работники, непосредственно проводящие работы или соприкасающиеся с подозрительным или заведомо заразным материалом в полевых условиях и в заразных комнатах (боксах) по особо опасным инфекциям, а также в производстве бактерийных препаратов";
заголовок главы 375 изложить в следующей редакции:
"Глава 375. Карантинные питомники для обезьян, поступающих из-за границы";
заголовок главы 376 изложить в следующей редакции:
"Глава 376. Предприятия по выращиванию и обработке медицинских пиявок";
заголовок главы 377 изложить в следующей редакции:
"Глава 377. Центры крови";
заголовок главы 378 изложить в следующей редакции:
"Глава 378. Объекты фармацевтической деятельности. Работники аптек (в том числе состоящие в штате организаций здравоохранения и социального обеспечения)";
заголовок главы 379 изложить в следующей редакции:
"Глава 379. Работники объектов оптовой реализации лекарственных средств, склада временного хранения лекарственных средств";
заголовок главы 380 изложить в следующей редакции:
"Глава 380. Работники лабораторий по сертификации и испытанию лекарственных средств";
заголовок главы 381 изложить в следующей редакции:
"Глава 381. Производство бактерийных и вирусных препаратов, препаратов крови, кровезаменителей и питательных средств";
заголовок главы 382 изложить в следующей редакции:
"Глава 382. Детские приемники распределители для несовершеннолетних и воспитательно-трудовые колонии";
заголовок главы 383 изложить в следующей редакции:
"Глава 383. Приемники-распределители, специальные приемники и камеры предварительного заключения";
заголовок главы 384 изложить в следующей редакции:
"Глава 384. Специализированные лечебно-профилактические учреждения (СЛПУ), отделения (палаты) для принудительного лечения больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией";
заголовок главы 385 изложить в следующей редакции:
"Глава 385. Медицинские вытрезвители";
заголовок главы 386 изложить в следующей редакции:
"Глава 386. Общие профессии медицинских работников организаций здравоохранения, социального обеспечения и образования";
в разделе 44:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 44. Работа с радиоактивными веществами и источниками ионизирующих излучений";
Сноску "Раздел 44 с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.08.2008 № 226-п (порядок введения в действие см. п. 3)." исключить;
заголовок главы 387 изложить в следующей редакции:
"Глава 387. Применение радиоактивных веществ в качестве источников гамма-излучения";
заголовок главы 388 изложить в следующей редакции:
"Глава 388. Рентгеновское излучение";
заголовок главы 389 изложить в следующей редакции:
"Глава 389. Физика и дозиметрия рентгеновых и гамма-лучей";
заголовок главы 390 изложить в следующей редакции:
"Глава 390. Исследовательские, транспортные, энергетические, опытно-промышленные атомные реакторы и прототипы ядерных энергетических установок, ускорительные установки и источники нейтронов";
заголовок главы 391 изложить в следующей редакции:
"Глава 391. Работа с применением открытых радиоактивных источников";
строку, порядковый номер 31, изложить в следующей редакции:
"
31.
Работники, непосредственно занятые на работах с открытыми радиоактивными веществами (изготовлением, переработка, хранение, расфасовка, исследование, применение и другие виды работ)
";
в разделе 45:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 45. Лаборатории, научно-исследовательские лаборатории, институты, учреждения и организации, лаборатории учебных заведений";
строку, порядковый номер 35, изложить в следующей редакции:
"
35.
Работники лабораторий, непосредственно и постоянно занятые:

1)Ұнтақ металлургия тәсiлiмен, уытты қасиетi бар заттар мен олардың қоспаларын (кобальт, молибден, никель, вольфрам, кремний, берилий, литий) қолдану арқылы арнаулы құймалар мен бұйымдарды жасаумен (ұнтақтаумен әбден үгiтiлгенше ұсақтаумен, елеумен, престеумен, жылытып өңдеумен) тiкелей және тұрақты айналысатын зертханалар қызметшiлерi
12
36
2) Жоғары температура кезiнде (2000-3000 С) пештерде, әртүрлi газдардың тогымен (көмiртек тотығы, фосфорсутегi) материалдарды, қиын балқитын ұнтақ қоспаларды (карбид, барид, силицидтер, фосфидтер және басқа да қоспалар мен олардың бұйымдарын) зерттеумен және сынақтан өткiзумен тiкелей және тұрақты айналысатын зертханалар қызметшiлерi
12
36
";
46-бөлімде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"46-бөлім. Экономиканың барлық саласының жалпы мамандықтары";

1) на изготовлении спецсплавов (дробление, измельчение до состояния тонкого помола, просев, прессование, термическая обработка), изделий методом порошковой металлургии с применением веществ и их соединений, обладающих токсическими свойствами (кобальт, молибден, никель, вольфрам, кремний, бериллий, литий)
12
36
2) на исследовании и испытании материалов в печах при высоких температурах (2000-30000 С) в токе различных газов (окиси углерода, фосфорводорода), новых тугоплавких порошковых сплавов (карбидов, баридов, силицидов, фосфидов и других соединений и изделий из них)
12
36
";
в разделе 46:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 46. Общие профессии всех отраслей экономики";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 50-1-жолмен толықтырылсын:
"
50-1.
Мыналарда:
1) ашық түрдегі металл сынаппен (жұмыс орнында тиімді ауа алмасу қамтамасыз етілетін жартылай автоматты қондырғыларда жұмыс істейтіндерді қоспағанда)
2) күкіртті мұнай, оны қайта өңдеу өнімдері және құрамында күкірт бар мұнай газы болған ыдыстарды (резервуарларды, өлшегіштерді, цистерналарды, баржаларды) тазалаумен айналысатын жұмысшылар
12
36
";
Ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
ҚДҰ – қосымша демалыстың ұзақтығы (күнтізбелік күндермен);
ҚЖҰ – қысқартылған жұмыс уақытының ұзақтығы (сағат аптасына);
мкВТ*/см2 – шаршы сантиметрге микроватт;
мкВТ*сағ/см2 – сағатына шаршы сантиметрге микроватт;
ТББ – техникалық бақылау бөлімі;
0о С – Цельсия градусы;
м – метр;
% - пайыз;
ИҚ – инфрақызыл;
дцб – децибелл;
км - километр.".
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова

дополнить строкой, порядковый номер 50-1 следующего содержания:
"
50-1.
Работники, занятые на работах
1) с металлической ртутью в открытом виде (кроме занятых на установках и полуавтоматах, где обеспечивается эффективный воздухообмен на рабочем месте)
2) на очистке емкостей (резервуаро, мерников, цистерн, барж) из-под сернистой нефти, продуктов ее переработки и серосодержащего нефтяного газа
12
36
";
Примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
ПДО – Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях);
ПСР – Продолжительность сокращенного рабочего времени (часов в неделю);
мкВТ/см2 – микроватт на квадратный сантиметр;
мкВТ*ч/см2 – микроватт на квадратный сантиметр в час;
ОТК – отдел технического контроля;
0о С – градус Цельсия;
м – метр;
% – процент;
ИК – инфракрасный;
дцб – децибеллы;
км - километр.".
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова