"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларын, Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу бойынша біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы № 168 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 45 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 шiлдеде № 28691 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларын, Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу бойынша біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы № 168 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4873 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларына 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу бойынша біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Банктерді реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 168 "Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, Квалификационных требований по проведению банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 22 июня 2022 года № 45. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2022 года № 28691.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 168 "Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, Квалификационных требований по проведению банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4873) следующие изменения:
приложение 1 к Правилам лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденным указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
Квалификационные требования по проведению банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденные указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2022 жылғы 22 маусымдағы
№ 45 Басқарма қаулысына
1-қосымша
Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдар жүзеге
асыратын банк операцияларын
лицензиялау қағидаларына
1-қосымша
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі.
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал); көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге берген күннен, сондай-ақ порталға өтініш берген күннен бастап:
банк операцияларын жүргізуге арналған лицензия (бұдан әрі – лицензия) беру кезінде – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы бөліп шығару немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз нысанда
5.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияны қоса бере отырып лицензияның телнұсқасын беру туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны:
электрондық немесе қағаз нысанда.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
1) лицензия бергені үшін лицензиялық алым 400 (төрт жүз) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды;

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 22 июня 2022 года № 45
Приложение 1
к Правилам лицензирования
банковских операций,
осуществляемых организациями,
осуществляющими отдельные
виды банковских операций
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на банковские операции"
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicens​e.kz (далее – портал);
канцелярия услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
Со дня сдачи пакета документов услугодателю, а также со дня обращения на портал:
при выдаче лицензии на проведение банковских операций (далее – лицензия) - в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
при переоформлении лицензии - в течение 3 (трех) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии - в течение 2 (двух) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о выдаче лицензии, переоформлении лицензии, выдаче дубликата лицензии с приложением лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) лицензионный сбор за выдачу лицензии составляет 400 (четыреста) месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта;

3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым осы тармақтың 1) тармақшасында белгіленген мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
7.
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру кестесі - сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Лицензия алу үшін өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш жасаған кезде:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк операцияларын жүргізуге лицензия беру туралы өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыру құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін жарғының түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған көшірмесі);
4) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу жөніндегі біліктілік талаптарына және осы қаулымен (бұдан әрі - Біліктілік талаптары) бекітілген оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес, мыналарды қоса берумен құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы күнгі жағдай бойынша заңды тұлға болып табылатын банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер нысаны:
Біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара атқаратын адамның) және акционерінің (қатысушысының) басқару органының (бар болса, байқау кеңесінің) бірінші басшысы туралы мәліметтер атқарушы органның бірінші басшысы туралы мәліметтер;
заңды тұлға – акционердің (қатысушының) (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар үшін) атқарушы органның бірінші басшысы туралы мәліметтердің атқарушы органның (атқарушы органның функцияларын жеке-дара орындайтын адамның) және басқару органының (бар болса, байқау кеңесінің) бірінші басшысының (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар үшін) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмелері;
атқарушы органның (атқарушы органның функциясын жеке – дара орындайтын адамның) және акционер (қатысушы) - заңды тұлғаның басқару органының (бар болса, байқау кеңесінің) бірінші басшысында азаматтық елінде (шетелдіктер үшін) немесе тұрақты тұратын елінде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін өздері азаматы болып табылатын елдің (олар тұрақты тұратын елдің) мемлекеттік органы берген алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді растайтын құжат - заңды тұлға – акционердің (қатысушының) атқарушы органының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара атқаратын адамның) және басқару органының (байқаушы кеңесінің) бірінші басшысы (ол болған кезде) соңғы 15 (он бес) жыл бойы тұрақты тұрған елдің заңнамасында белгіленген тәртіппен;

3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) процентов от ставки, установленной в подпункте 1) настоящего пункта.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
7.
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
график приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя для получения лицензии в канцелярию услугодателя:
1) заявление о выдаче лицензии на проведение банковских операций по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) копия документа, подтверждающего оплату лицензионного сбора за право осуществления отдельных видов банковских операций, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала устава для сверки);
4) форма сведений об акционере (участнике) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, являющимся юридическим лицом, согласно приложению 1 к Квалификационным требованиям по проведению банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и перечню документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным настоящим постановлением (далее – Квалификационные требования), по состоянию на дату, предшествующую дате представления документов, с приложением:
сведений о первом руководителе исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) услугополучателя по форме согласно приложению 2 к Квалификационным требованиям;
копии документа, удостоверяющего личность первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) – юридического лица (для иностранцев, лиц без гражданства);
документа, подтверждающего сведения об отсутствии у первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) – юридического лица неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично исполняющее функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) – юридического лица постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет;

5) мыналарды қоса берумен құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы күнгі жағдай бойынша біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес жеке тұлға болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) туралы мәліметтер нысаны:
акционер (қатысушы) – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар үшін);
көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) – жеке тұлғасында азаматтық елінде (шетелдіктер үшін) немесе тұрақты тұратын елінде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болмауы туралы мәліметтерді растайтын, оларды азаматтық елінің мемлекеттік органы (олар тұрақты тұратын елде - азаматтығы жоқ адамдар үшін) не көрсетілетін қызметті алушының акционері (қатысушысы) – жеке тұлға соңғы 15 (он бес) жыл ішінде тұрақты тұрған;
6) филиалдардың (олар бар болса) тізімі және олар туралы ережелердің көшірмелері (филиалдар туралы ережелердің түпнұсқалары салыстыру үшін ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған);
7) көрсетілетін қызметті алушы қызметкерлерінің тегін, атын және әкесінің атын (олар бар болса) көрсетумен штат кестесінің көшірмесі;
8) барлық жоспарланып отырған операциялар бойынша лицензияны алу мақсаттарын, көрсетілетін қызметті алушы бағдарланған нарық сегментін, қызмет көрсету түрлерін, маркетинг жоспарын (клиентураны қалыптастыру), көрсетілетін қызметті алушының қызметін қаржыландырудың көздерін, алғашқы 3 (үш) қаржы (операциялық) жылындағы кірістер мен шығыстардың болжамын ашатын және көрсетілетін қызметті алушы қызметінің жоспарына сәйкес келетін құрылымдық бөлімшесінің бар екендігін көрсететін бизнес-жоспарды;
9) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органы бекіткен ішкі аудит қызметі (ревизиялық комиссия) туралы ереже (ол бар болса);
10) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органы бекіткен кредит комитеті (ішкі кредит саясатын жүзеге асыратын орган) туралы ереже (ол бар болса);
11) Қазақстан Республикасының банктік заңнамасының талаптарына сәйкес келетін банк операцияларын жүргізудің жалпы талаптары туралы қағидалар;
12) мыналарды қоса берумен электрондық және қағаз тасымалдағыштарда Біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органының басшысы туралы мәліметтер нысаны:
көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органы басшысының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар үшін);
көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органының басшысында азаматтық елінде (шетелдіктер үшін) немесе тұрақты тұратын елінде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстар үшін алынбаған немесе жойылмаған соттылығының жоқтығы туралы, оларды азаматтық елінің (олар тұрақты тұратын елдің - азаматтығы жоқ адамдар үшін) не көрсетілетін қызметті алушының атқарушы органының басшысы соңғы 15 (он бес) жыл бойы тұрақты тұрған елдің мемлекеттік органы берген құжатты растайтын құжат;

5) форма сведений об акционере (участнике) услугополучателя, являющимся физическим лицом, согласно приложению 2 к Квалификационным требованиям по состоянию на дату, предшествующую дате представления документов, с приложением:
копии документа, удостоверяющего личность акционера (участника) – физического лица (для иностранцев, лиц без гражданства);
документа, подтверждающего сведения об отсутствии у акционера (участника) – физического лица услугополучателя неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где акционер (участник) услугополучателя – физическое лицо постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет;
6) список филиалов (при их наличии) и копии положений о них (нотариально засвидетельствованных в случае непредставления оригиналов положений о филиалах для сверки);
7) копия штатного расписания с указанием фамилий, имен и отчеств (при их наличии) работников услугополучателя;
8) бизнес-план по всем планируемым банковским операциям, раскрывающий цели получения лицензии, определение сегмента рынка, на который ориентирован услугополучатель, виды услуг, план маркетинга (формирования клиентуры), источники финансирования деятельности услугополучателя, прогноз доходов и расходов на первые 3 (три) финансовых (операционных) года и показывающий, что услугополучатель обладает организационной структурой, соответствующей планам его деятельности;
9) положение о службе внутреннего аудита (ревизионной комиссии) (при ее наличии), утвержденное уполномоченным органом услугополучателя;
10) положение о кредитном комитете (органе, осуществляющем внутреннюю кредитную политику) (при его наличии), утвержденное уполномоченным органом услугополучателя;
11) правила об общих условиях проведения банковских операций, соответствующие требованиям банковского законодательства Республики Казахстан;
12) форма сведений о руководителе исполнительного органа услугополучателя согласно приложению 2 к Квалификационным требованиям на электронном и бумажном носителях, с приложением:
копии документа, удостоверяющего личность руководителя исполнительного органа услугополучателя (для иностранцев, лиц без гражданства);
документа, подтверждающего сведения об отсутствии у руководителя исполнительного органа услугополучателя неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где руководитель исполнительного органа услугополучателя постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет;

13) "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы негізінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың жарғылық капиталының ең аз мөлшерлері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 127 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7642 болып тіркелген) белгіленген жарғылық капиталының ең аз мөлшерінің төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелері;
14) бухгалтерлік есепті және бас бухгалтерлік кітапты автоматтандыру бойынша жабдықты және бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындау бөлігіндегі іс-шаралардың орындалғанын растайтын құжаттардың көшірмелері;
15) Қазақстан Республикасының банктік заңнамасына сәйкес банк операцияларын жүргізу бойынша қызметті жүзеге асыру үшін қажетті тиісті қызметкерлерді жалдауды растайтын құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін порталға өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не оның міндетін атқарушы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі –ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алымның төленгені туралы құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
3) осы тармақтың бірінші бөлігінің 3), 4), 5) 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14) және 15) тармақшаларында көрсетілген құжаттар (құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде).
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделген болса) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш жасаған кезде:
1) еркін нысанда жазылған өтініш;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделген болса) порталда өтініш жасаған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не оның міндетін атқаратын тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде).
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш жасаған кезде:

13) копии документов, подтверждающих оплату минимального размера уставного капитала, установленного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 127 "О минимальных размерах уставного капитала организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций на основании лицензии уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7642);
14) копии документов, подтверждающих выполнение мероприятий в части подготовки оборудования и программного обеспечения по автоматизации бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги;
15) копии документов, подтверждающих наем соответствующего персонала, необходимого для осуществления деятельности по проведению банковских операций, в соответствии с банковским законодательством Республики Казахстан.
При обращении услугополучателя для получения лицензии на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) первого руководителя услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности;
2) документ об оплате лицензионного сбора (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5) 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14) и 15) части первой настоящего пункта (в виде электронных копий документов).
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) в канцелярию услугодателя:
1) заявление в произвольной форме;
2) копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме) на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности;
2) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при выдаче дубликата лицензии (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии в канцелярию услугодателя:

1) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк операцияларын жүргізуге лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш;
2) лицензияның түпнұсқасы (егер бұрын берілген лицензия қағаз нысанда ресімделген болса);
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) олар жөніндегі ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін порталда өтініш жасаған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысының не оның міндетін атқаратын тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеген кезде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат (құжаттың электрондық көшірмесі түрінде);
3) олар туралы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болатын өзгерістер туралы ақпарат қамтылатын құжаттардың көшірмелері
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
2) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Заңның 26-бабының 2-тармағында белгіленген талаптардың кез келгенінің сақталмауы;
3) ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
5) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялануға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
7) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
8) лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің белгіленуі.
Осы Стандарттың 8-тармағының тоғызыншы және оныншы бөліктерінде көрсетілген құжаттар тиісінше ресімделмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші лицензияны қайта ресімдеуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
Мемлекеттік қызметтер көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызметтер көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) заявление о переоформлении лицензии на проведение банковских операций по форме согласно приложению 4 к Правилам;
2) оригинал лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме);
3) копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП первого руководителя услугополучателя либо лица, исполняющего его обязанности;
2) документ, подтверждающий уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензии (в виде электронной копии документа), за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах (в виде электронных копий документов).
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) несоответствие услугополучателя Квалификационным требованиям;
2) несоблюдение любого из требований, установленных пунктом 2 статьи 26 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан";
3) несоответствие представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан;
4) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
5) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
7) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
8) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Услугодатель отказывает в переоформлении лицензии в случае ненадлежащего оформления документов, указанных в частях девятой и десятой пункта 8 настоящего Стандарта.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Басқарма қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау жөніндегі агенттігі
Басқармасының
2007 жылғы "25" маусымдағы
№ 168 қаулысына
2-қосымша
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу бойынша біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
р/с №
Біліктілік талаптары
Біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар
1
2
3
1
Бухгалтерлік есепті және бас бухгалтерлік кітапты автоматтандыру бойынша жабдықтың және бағдарламалық қамтамасыз етудің болуы
Бухгалтерлік есепті және бас бухгалтерлік кітапты автоматтандыру бойынша жабдықтың және бағдарламалық қамтамасыз етуді дайындауға қатысты іс-шаралардың орындалуын растайтын құжаттар
2
Қазақстан Республикасының банк заңнамасына сәйкес, банк операцияларын жүргізу қызметін жүзеге асыру үшін қажетті тиісті қызметерлердің болуы
Қазақстан Республикасының банк заңнамасына сәйкес, банк операцияларын жүргізу қызметін жүзеге асыру үшін қажетті тиісті қызметкерлерді жалдауды растайтын құжаттар
3
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым акционерінің (қатысушысы) – заңды тұлғаның және (немесе) жеке тұлғаның болуы.
1) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес келмейтін;
2) тізбесі "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, акционерлік инвестициялық қорлар және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің мақсаттары үшін офшорлық аймақтардың тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 ақпандағы № 8 Қаулысымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20095 болып тіркелген) оффшорлық аймақтарда тіркелген, тұрғылықты жері немесе орналасқан жері бар, ;

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 2
к постановлению Правления
Приложение 2
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
от 25 июня 2007 года № 168
Квалификационные требования по проведению банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
1
2
3
1
Наличие оборудования и программного обеспечения по автоматизации бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги
Документы, подтверждающие выполнение мероприятий в части подготовки оборудования и программного обеспечения по автоматизации бухгалтерского учета и главной бухгалтерской книги
2
Наличие соответствующего персонала, необходимого для осуществления деятельности по проведению банковских операций, в соответствии с банковским законодательством Республики Казахстан
Документы, подтверждающие наем соответствующего персонала, необходимого для осуществления деятельности по проведению банковских операций, в соответствии с банковским законодательством Республики Казахстан
3
Наличие акционера (участника) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций – юридического лица и (или) физического лица.
Не может являться акционером (участником) - физическим лицом организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, или первым руководителем исполнительного органа (лицом, единолично исполняющим функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) - юридического лица, лицо, которое:
1) не соответствует подпункту 3) пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан";
2) имеет регистрацию, место жительства или место нахождения в офшорных зонах, перечень которых установлен постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 февраля 2020 года № 8 "Об установлении Перечня офшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности акционерных инвестиционных фондов и деятельности организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20095);

1. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның акционері (қатысушысы) (бұдан әрі - Өтініш беруші) __________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(толық атауы)
2. Орналасқан жері__және нақты мекенжайы _________________________________
__________________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй, кеңсе нөмірі)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қала коды, телефон нөмірі, факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы, интернет-ресурсы)
3. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер _________________________
__________________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмірі және берілген күні, берген орган)
4. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса) ___________________________________
__________________________________________________________________________
5. Қызмет түрі _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлерін көрсету)
6. Қазақстан Республикасының резиденті немесе бейрезиденті _________
7. Өтініш берушінің акционерге тиесілі дауыс беретін акциялары санының өтініш берушінің дауыс беретін акцияларының жалпы санына пайыздық арақатынасы немесе өтініш берушінің жарғылық капиталына қатысу үлесі
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
8. Өтініш берушінің акцияларын төлеуге (өтініш берушінің жарғылық капиталындағы қатысу үлесіне) ақша енгізер алдындағы өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) меншікті капиталының мөлшері және өтініш берушінің акцияларын төлеуге енгізілген сома (өтініш берушінің жарғылық капиталындағы қатысу үлесіне)
________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) заңды тұлғалардың атаулары мен орналасқан жерін көрсете отырып, басқа заңды тұлғаларды қатысушы, акционер ретінде құруға және олардың қызметіне қатысуы туралы мәліметтер
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

1. Акционер (участник) организации, осуществляющей отдельные виды банковских
операций (далее – заявитель) _______________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(полное наименование)
2. Место нахождения и фактический адрес ___________________________________
________________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(код города, номер телефона, номер факса, адрес электронной почты, интернет-ресурс)
3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) __________________
________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
4. Бизнес идентификационный номер (при наличии) ___________________________
_________________________________________________________________________
5. Вид деятельности _______________________________________________________
_________________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
6. Резидент или нерезидент Республики Казахстан ______________________________
7. Процентное соотношение количества голосующих акций заявителя,
принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих акций заявителя или
доля участия в уставном капитале заявителя ___________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
8. Размер собственного капитала акционера (участника) заявителя перед внесением
денег в оплату акций заявителя (в долю участия в уставном капитале заявителя)
и сумма, внесенная в оплату акции заявителя (в долю участия в уставном капитале
заявителя) _______________________________________________________________
________________________________________________________________________
9. Сведения об участии акционера (участника) заявителя в создании и деятельности
иных юридических лиц в качестве участника, акционера, с указанием наименований
и мест нахождения юридических лиц
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

10. Ұйымның атауын, орналасқан жерін көрсете отырып, өтініш берушінің акционері (қатысушысы) қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
11. Өтініш берушінің акционерінің (қатысушысының) атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара орындайтын тұлға) және басқару органы (бақылаушы кеңесі - бар болса) туралы мәліметтер
____________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Дербес деректерді жинауға, өңдеуге және ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20 жыл "___" _____________
Өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның атқарушы орган басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның) қолы ______________________
Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың
банк операцияларын жүргізуіне
және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттардың
тізбесіне қойылатын
біліктілік талаптарына
2-қосымша
фотосуретке
арналған
орын
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның атқарушы органының басшысы (банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның акционері (қатысушысы) – жеке тұлға, атқарушы органның бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке - дара орындайтын тұлға) және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның акционері (қатысушысы) - заңды тұлғаның басқару органы (бақылаушы кеңесі, бар болса) туралы мәліметтер нысаны
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы)

10. Сведения о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах,
концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует акционер (участник)
заявителя, с указанием наименования, места нахождения организаций
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
11. Сведения о первом руководителе исполнительного органа (лице, единолично
исполняющим функции исполнительного органа) и органа управления
(наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах.
"___" _____________ 20___ года
Подпись руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего
функции исполнительного органа) акционера (участника) заявителя или лица,
исполняющего его обязанности ______________________________________________
Приложение 2
к Квалификационным требованиям,
по проведению банковских
операций организациями,
осуществляющими
отдельные виды банковских
операций, и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им
место для
фотографии
Форма сведений о руководителе исполнительного органа организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций (акционере (участнике)
организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, – физическом
лице, первом руководителе исполнительного органа (лица, единолично исполняющего
функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета,
при наличии) акционера (участника) организации, осуществляющей отдельные виды
банковских операций, - юридического лица)
_______________________________________________________________________________
(наименование организации)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)

1. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымының атқарушы органының басшысы (бұдан әрі – Өтініш беруші) (өтініш берушінің акционері (қатысушысы) – жеке тұлға, атқарушы органның бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке – дара орындайтын тұлға) және өтініш беруші-заңды тұлға акционерінің (қатысушысының) басқару органы (бақылаушы кеңесі) туралы жалпы мәліметтер:
Туған күні және туған жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Телефон нөмірі (қала коды, жұмыс және үй)

1. Общие сведения о руководителе исполнительного органа организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций (далее – заявитель) (акционере (участнике) заявителя – физическом лице, первом руководителе исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица):
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер (при наличии)
Номер телефона (код города, рабочий и домашний)

2. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен жылы – бітірген жылы
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері(бар болса күні және нөмірі)
1
2
3
4
5
3. Өтініш берушінің атқарушы органының басшысы (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы ірі акционер болып табылатын не мүлкіндегі тиісті үлеске құқығы бар заңды тұлғалар туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның атауы және тұратын орны
Заңды тұлға қызметінің түрі
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе өтініш берушінің атқарушы органының басшысына (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылықты және сатып алынған акцияларды шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда үлесті өтініш берушінің атқарушы органы басшысының (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері - заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ өтініш берушінің атқарушы органының басшысы (өтініш берушінің акционері (мүшесі) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) өзге тұлғалармен бірлесіп иелену нәтижесінде ірі қатысушы болып табылатын акциялардың (үлестердің) санын ескере отырып көрсету қажет.

2. Образование:
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании
(дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
3. Сведения о юридических лицах, по отношению к которым руководитель исполнительного органа заявителя (акционер (участник) заявителя – физическое лицо, первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично исполняющий функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица) является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе:
Наименование и место нахождения юридического лица
Вид деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих руководителю исполнительного органа заявителя (акционеру (участнику) заявителя – физическому лицу, первому руководителю исполнительного органа (лицу, единолично исполняющему функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица), к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении руководителя исполнительного органа заявителя (акционера (участника) заявителя – физического лица, первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица), а также количества акций (долей), в результате владения которыми руководитель исполнительного органа заявителя (акционер (участник) заявителя – физическое лицо, первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично исполняющий функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица) в совокупности с иными лицами является крупным участником.

4. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Бұл тармақта өтініш берушінің атқарушы органы басшысының (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) еңбек қызметі, сондай-ақ басқару органына мүшелік туралы мәліметтер, оның ішінде жоғары оқу орнын бітірген күннен бастап, сондай-ақ өтініш берушінің атқарушы органы басшысының (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) еңбек қызметі жүзеге асырылмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс кезеңі (күн, ай, жыл)
Жұмыс орны*
Лауазымы
Тәртіптік жазалардың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
Өзге де мәліметтер**
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе:

4. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о трудовой деятельности руководителя исполнительного органа заявителя (акционера (участника) заявителя – физического лица, первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица), а также членстве в органе управления, в том числе с даты окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого руководителем исполнительного органа заявителя (акционером (участником) заявителя – физическим лицом, первым руководителем исполнительного органа (лицом, единолично исполняющим функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица) трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы*
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
Иные сведения**
1
2
3
4
5
6
7
Примечание:

1) егер ұйым Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылса, Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымының тіркелген елі көрсетіледі;
2) қаржы ұйымдарының дербес құрылымдық бөлімшесінің (департаменттің, басқарманың, филиалдың) басшысы (бастықтың орынбасары), қаржылық, басқарушы және (немесе) атқарушы директор қызметін атқарған жағдайда осы ұйымда қаржылық қызмет көрсетуге байланысты мәселелер көрсетіледі;
3) аудиторлық қызмет саласында реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органда жұмыс өтілі болған жағдайда, қаржылық ұйымдарға аудит жүргізу жөніндегі қызметтерді реттеуге қатысты негізгі функционалды міндеттер көрсетіледі.
5. Өтініш берушінің атқарушы органы басшысының (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) қаржы ұйымдарының аудитін жүргізуіне, салық бойынша аудитті қоса алғанда, қатысуы туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, аудит жүргізу мерзімін, сондай-ақ өтініш берушінің атқарушы органы басшысының (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері - заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) аудитор-орындаушы (бар болса) ретінде аудиторлық есепке қол қойған күнін көрсету)
6. Ұйымдардағы инвестициялық комитеттерде мүшелігі туралы мәліметтер:
Кезең (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
7. Өтініш берушінің атқарушы органының басшысы (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) Уәкілетті органының немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент- қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы банкті төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызу не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-қаржы ұйымын таратуға және (немесе) қаржы нарығындағы қызметін тоқтатуға алып келу салдарынан оларды лицензиясынан айыру не Қазақстан Республикасының немесе резиденті Қазақстан Республикасының бейрезидент-қаржы ұйымы болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оларды банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгені туралы шешім қабылданғанға дейін 1 (бір) жылдан бұрын аспайтын кезеңде бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі (атқарушы органның және оның орынбасарының функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) бас бухгалтері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының басшысының немесе оның орынбасарының, бас бухгалтерінің, қаржы ұйымының жеке тұлға - ірі қатысушысы, заңды тұлға - ірі қатысушысының (банк, сақтандыру холдингінің) басшысы болғандығы туралы мәліметтер
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету)

1) в случае если организация является нерезидентом Республики Казахстан, указывается страна регистрации организации-нерезидента Республики Казахстан;
2) в случае занятия должности руководителя (заместителя руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала) финансовой организаций, финансового, управляющего и (или) исполнительного директора указываются курируемые подразделения, вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг в данной организации;
3) в случае наличия стажа работы в уполномоченном органе, осуществляющем регулирование в области аудиторской деятельности, указываются основные функциональные обязанности, относящиеся к регулированию услуг по проведению аудита финансовых организаций.
5. Сведения об участии руководителя исполнительного органа заявителя (акционера (участника) заявителя – физического лица, первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица) в проведении аудита финансовых организаций, включая аудит по налогам:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, срок проведения аудита, а также дата подписания руководителем исполнительного органа заявителя (акционером (участником) заявителя – физическим лицом, первым руководителем исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица) аудиторского отчета в качестве аудитора – исполнителя (при наличии)
6. Сведения о членстве в инвестиционных комитетах в организациях:
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
7. Сведения о том, являлся ли руководитель исполнительного органа заявителя (акционер (участник) заявителя – физическое лицо, первый руководитель исполнительного органа (лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица), ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации, руководителем или заместителем руководителя, главным бухгалтером филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского, страхового холдинга) - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом или органом финансового надзора государства, резидентом которого является финансовая организация-нерезидент Республики Казахстан, решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков либо принудительном выкупе его акций, о лишении лицензии финансовой организации, в том числе финансовой организации- нерезидента Республики Казахстан, повлекших их ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации, в том числе финансовой организации-нерезидента Республики Казахстан или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан или законодательством государства, резидентом которого является финансовая организация-нерезидент Республики Казахстан, порядке
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)

8. Өтініш берушінің атқарушы органының басшысының (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) қатарынан төрт және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын дефолтқа жол берген бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, ірі қатысушы (ірі акционер) - жеке тұлға, ірі қатысушы (ірі акционер) - заңды тұлға - эмитенттің басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болып табылғаны не болып табылмағаны туралы мәліметтер
______________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауын, лауазымын, жұмыс кезеңін көрсету)
9. Өтініш берушінің атқарушы органының басшысы (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) қаржы ұйымының, банктік немесе сақтандыру холдингінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшысы ретінде қаржы ұйымы, банктік немесе сақтандыру холдингі, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы қызметінің мәселелері бойынша сотта істі қарау кезінде жауап беруші ретінде тартылды ма _____________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), күні, сотта істі қарау кезіндегі ұйымның, жауап берушінің атауын,
қаралатын мәселе және сот шешімін (ол шығарылған жағдайда) көрсету)

8. Сведения о том, являлся ли руководитель исполнительного органа заявителя (акционер (участник) заявителя – физическое лицо, первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично исполняющий функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица) ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
9. Привлекался ли руководитель исполнительного органа заявителя (акционер (участник) заявителя – физическое лицо, первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично исполняющий функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица) как руководитель финансовой организации, банковского или страхового холдинга, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", в качестве ответчика в судебных разбирательствах по вопросам деятельности финансовой организации, банковского или страхового холдинга, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование организации, ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда, вступившее в законную силу (в случае его вынесения)

10. Өтініш берушінің атқарушы органының басшысы (өтініш берушінің акционері (қатысушы) – атқарушы органның бірінші басшысы, жеке тұлға (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) және өтініш беруші акционері -заңды тұлғаның (қатысушы) басқару органының (бар болса, бақылау кеңесінің) басшысы) тағайындалған (сайланған) күніне дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмысын жасағаны үшін жауапкершілікке не сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығы үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма
_________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(иә (жоқ), жауапкершілікке тарту негіздерін көрсете отырып, құқық бұзушылықтың,
қылмыстың қысқаша сипаттамасын, тәртіптік жаза қолдану туралы актінің немесе сот
шешімінің деректемелерін көрсету)
Осы ақпаратты тексергенімді және оның толық және дәйекті болып табылатындығын растаймын, сондай-ақ іскерлік беделімнің мінсіз екендігін растаймын.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті дербес деректерді жинау мен өңдеуге және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын, ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) ___________________________________________
__________________________________________________________________________
(өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы ___________________
Күні ____________________

10. Привлекался ли руководитель исполнительного органа заявителя (акционер (участник) заявителя – физическое лицо, первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично исполняющий функции исполнительного органа) и органа управления (наблюдательного совета, при наличии) акционера (участника) заявителя – юридического лица) к ответственности за совершение коррупционного преступления либо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты назначения (избрания)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(да (нет), краткое описание правонарушения, преступления реквизиты акта о наложении дисциплинарного взыскания или акта суда, с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________ ________________________________ ____________________________
(заполняется собственноручно печатными буквами)
Подпись _________________
Дата ____________________