"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының банкноттары мен монеталарын сату және сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 70 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 51 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 шiлдеде № 28707 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының банкноттары мен монеталарын сату және сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 70 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16922 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының банкноттары мен монеталарын сату және сатып алу қағидаларында:
3-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) құрамдас бөліктері бар коллекциялық монеталар – түрлі материалдардан жеке-жеке жасалған және бір монетаның бірыңғай композициясына өзара біріктірілген екі және одан да көп бөліктен тұратын коллекциялық монеталар;";
10, 11, 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ұлттық Банктің филиалы және (немесе) Ұлттық Банктің Орталығы инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатқан және (немесе) сатып алған жағдайда, инвестициялық және (немесе) коллекциялық монетаны сатып алатын немесе сатып алуға тапсыратын жеке, заңды тұлғаларды (олардың өкілдерін) сәйкестендіреді, сондай-ақ оларды "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 18-бабының 2-тармағы 1-1) тармақшасының талабына сәйкес тексереді.
11. Инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сату кезінде жеке, заңды тұлғалар (олардың өкілдері) Ұлттық Банктің филиалына немесе Ұлттық Банктің Орталығына жеке басын куәландыратын құжатты не цифрлық құжаттар сервисі арқылы алынған, олардың жеке басын растайтын (сәйкестендіретін) деректерді, инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алуға өкілеттігін растайтын құжаттың түпнұсқасын (жеке немесе заңды тұлға атынан өкілдік еткен жағдайда) ұсынады.
Жеке, заңды тұлғалар (олардың өкілдері) инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алуға тапсырған кезде:

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 70 "Об утверждении Правил продажи и выкупа Национальным Банком Республики Казахстан банкнот и монет национальной валюты Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 51. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2022 года № 28707
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 70 "Об утверждении Правил продажи и выкупа Национальным Банком Республики Казахстан банкнот и монет национальной валюты Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16922) следующие изменения:
в Правилах продажи и выкупа Национальным Банком Республики Казахстан банкнот и монет национальной валюты Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 6) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"6) коллекционные монеты с составными частями - коллекционные монеты, состоящие из двух и более частей, отдельно изготовленных из разных материалов, и соединенных между собой в единую композицию одной монеты;";
пункты 10, 11, 12 изложить в следующей редакции:
"10. В случае продажи и (или) выкупа инвестиционных и (или) коллекционных монет филиал Национального Банка и (или) Центр Национального Банка осуществляют идентификацию физических, юридических лиц (их представителей), приобретающих или сдающих для выкупа инвестиционные и (или) коллекционные монеты, а также их проверку в соответствии с требованием подпункта 1-1) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.
11. При продаже инвестиционных и (или) коллекционных монет физические, юридические лица (их представители) предоставляют в филиал Национального Банка или Центр Национального Банка документ, удостоверяющий личность либо данные, подтверждающие (идентифицирующие) их личность, полученные посредством сервиса цифровых документов, оригинал документа, подтверждающего полномочие на приобретение инвестиционных и (или) коллекционных монет (в случае представительства от имени физического или юридического лица).
При выкупе инвестиционных и (или) коллекционных монет физические, юридические лица (их представители):

1) Қағидаларға 1, 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алу үшін тапсыруға арналған өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) 2 (екі) данада толтырады, оның біреуі Ұлттық Банктің филиалында немесе Ұлттық Банктің Орталығында қалады, ал екіншісі жеке, заңды тұлғаларға (олардың өкілдеріне) беріледі;
2) Ұлттық Банктің филиалына немесе Ұлттық Банктің Орталығына жеке басын куәландыратын құжатты не цифрлық құжаттар сервисі арқылы алынған, олардың жеке басын растайтын (сәйкестендіретін) деректерді, инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алу үшін тапсыруға өкілеттігін растайтын құжатты (жеке немесе заңды тұлға атынан өкілдік еткен жағдайда) ұсынады.
12. Инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сату кезінде жеке, заңды тұлғаларды (олардың өкілдерін) сәйкестендіру инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алу өкілеттігін растайтын құжатта (жеке немесе заңды тұлға атынан өкілдік еткен жағдайда) көрсетілген мәліметтерді жеке басын куәландыратын құжаттың деректерімен не цифрлық құжаттар сервисі арқылы алынған олардың жеке басын растайтын (сәйкестендіретін) деректермен салыстырып тексеру арқылы жүзеге асырылады.
Инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алу кезінде жеке, заңды тұлғаларды (олардың өкілдерін) сәйкестендіру Өтініште және сатып алу үшін инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды тапсыру өкілеттігін растайтын құжатта (жеке немесе заңды тұлға атынан өкілдік еткен жағдайда) көрсетілген мәліметтерді жеке басын куәландыратын құжаттың деректерімен не цифрлық құжаттар сервисі арқылы алынған, олардың жеке басын растайтын (сәйкестендіретін) деректермен салыстырып тексеру жолымен жүзеге асырылады.
Жеке басын куәландыратын құжатта не цифрлық құжаттар сервисі арқылы алынған, олардың жеке басын растайтын (сәйкестендіретін) деректерде орналастырылған фотосуретті ұсынушының жеке басымен көзбен шолып салыстыру да жүргізіледі.
Қағидалардың 10 және 11-тармақтарында көзделген талаптар екінші деңгейдегі банктерге, Ұлттық пошта операторына және банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдарға қолданылмайды.";
13-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер жеке, заңды тұлғалар (олардың өкілдері) жаппай қырып-жоятын қаруды таратуды қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесінде және (немесе) терроризм мен экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесінде болса, Ұлттық Банктің филиалы және (немесе) Ұлттық Банктің Орталығы инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сату және сатып алу бойынша кассалық операцияларды жүргізуді тоқтата тұру және бас тарту бойынша шаралар қабылдайды.";

1) заполняют заявление на выкуп инвестиционных и (или) коллекционных монет по формам согласно приложениям 1, 2 к Правилам (далее – Заявление) в 2 (двух) экземплярах, один из которых остается в филиале Национального Банка или Центре Национального Банка, а другой передается физическим, юридическим лицам (их представителям);
2) предоставляют в филиал Национального Банка или Центр Национального Банка документ, удостоверяющий личность либо данные, подтверждающие (идентифицирующие) их личность, полученные посредством сервиса цифровых документов, документ, подтверждающий полномочие на сдачу инвестиционных и (или) коллекционных монет для выкупа (в случае представительства от имени физического или юридического лица).
12. При продаже инвестиционных и (или) коллекционных монет идентификация физических, юридических лиц (их представителей) осуществляется путем сверки сведений, указанных в документе, подтверждающем полномочие на приобретение инвестиционных и (или) коллекционных монет (в случае представительства от имени физического или юридического лица) с данными документа, удостоверяющего личность, либо данными, подтверждающими (идентифицирующими) их личность, полученными посредством сервиса цифровых документов.
При выкупе инвестиционных и (или) коллекционных монет идентификация физических, юридических лиц (их представителей) осуществляется путем сверки сведений, указанных в Заявлении и документе, подтверждающем полномочие на сдачу инвестиционных и (или) коллекционных монет для выкупа (в случае представительства от имени физического или юридического лица), с данными документа, удостоверяющего личность, либо данными, подтверждающими (идентифицирующими) их личность, полученными посредством сервиса цифровых документов.
Также проводится визуальное сличение фотографии, размещенной на документе, удостоверяющем личность, либо в данных, подтверждающих (идентифицирующих) личность, полученных посредством сервиса цифровых документов, с личностью предъявителя.
Требования, предусмотренные пунктами 10 и 11 Правил, не распространяются на банки второго уровня, Национальный оператор почты и организации, осуществляющие операции по инкассации банкнот, монет и ценностей.";
часть вторую пункта 13 изложить в следующей редакции:
"Если физические, юридические лица (их представители) находятся в перечне организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) перечне организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, филиал Национального Банка и (или) Центр Национального Банка принимают меры по приостановлению и отказу в проведении кассовых операций по продаже и выкупу инвестиционных и (или) коллекционных монет.";

1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қолма-қол ақша айналасы департаменті (А.С. Адибаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Касенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.В. Вагаповқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Г. Пирматов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2022 жылғы 22 маусымдағы
№ 51 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкiнiң
Қазақстан Республикасы
ұлттық валютасының
банкноттары мен монеталарын
сату және сатып алу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жеке тұлғаның инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алу үшін тапсыруға арналған өтініші
_____қаласы
20___ жылғы "___" ________
Мен,_____________________________________________________________________,
(жеке тұлғаның не оның инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды
сатып алу үшін тапсыруға өкілеттігін растайтын құжат бойынша оның өкілінің тегі,
аты, әкесінің аты (ол бар болса)) осы арқылы өз атымнан (сенімгердің атынан) мәміле
жасайтынымды растаймын және
__________________________________________________________________________
(Ұлттық Банк филиалының немесе Орталығының атауы)
осы өтініштің 1-кестесінде көрсетілген деректер бойынша монетаны (монеталарды) сатып алуға қабылдауды сұраймын, сондай-ақ:

приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Департаменту наличного денежного обращения (Адибаев А.С.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Вагапова Д.В.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Г. Пирматов
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 22 июня 2022 года № 51
Приложение 1
к Правилам продажи и выкупа
Национальным Банком
Республики Казахстан
банкнот и монет
национальной валюты
Республики Казахстан
Форма
Заявление физического лица на выкуп инвестиционных и (или) коллекционных монет
город _______
"___" ___________ 20___ года
Я, ______________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо его представителя
по документу, подтверждающему полномочие на сдачу инвестиционных и (или)
коллекционных монет для выкупа) настоящим подтверждаю, что совершаю сделку
от своего имени (от имени доверителя) и прошу
__________________________________________________________________________
(наименование филиала или Центра Национального Банка) принять монету (монеты)
на выкуп по данным, указанным в таблице 1 настоящего заявления, а также даю согласие:

1) салдарынан монета (монеталар) қайтарылуға жатпайтын, бұзу әдісімен сараптама жүргізуге;
2) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес менің дербес деректерімді (сенімгердің дербес деректерін) жинауға, өңдеуге және таратуға;
3) Қағидалардың 19-тармағына сәйкес есептелген сатып алу сомасын алуға;
4) ақшаны қолма-қол ақшасыз нысанда алуға және егер монетадағы химиялық таза бағалы металл салмағының құны үшін төлем сомасы ақша аудару үшін комиссия сомасын шегергенде 10000000 (он миллион) теңгеден асқан жағдайда, ақшаны осы өтініштің 2-кестесінде көрсетілген шотқа аударуға келісім беремін.
1-кесте
Монетаның атауы
Монетаның түрі (инвестициялық немесе коллекциялық)
Номиналы теңгемен (цифрмен және жазумен)
Саны, данасы (цифрмен және жазумен)
Монетада көрсетілген металдың түрі
Монетада граммен (унциямен) көрсетілген салмағы
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Барлығы
х
х
х
2-кесте
Талап етілетін мәліметтер
мәміле жасайтын жеке тұлға туралы
инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алу үшін тапсыруға өкілеттігін растайтын құжат бойынша жеке тұлғаның өкілі
туралы
1
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
2
Туған күні мен жері
3
Азаматтығы
4
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ол бар болса)
5
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі, сериясы (ол бар болса) кім және қашан берген, қолданылу мерзімі не цифрлық құжаттар сервисі арқылы алынған, клиенттің жеке басын растайтын (сәйкестендіретін) деректер
6
Тұрғылықты жерінің мекенжайы.
Тіркелген жерінің немесе келген жерінің мекенжайы (мемлекеті, облысы, ауданы, елді мекені (қаласы, кенті, ауылы), көшенің, даңғылдың, шағын ауданның атауы, үйдің нөмірі, пәтердің нөмірі (олар бар болса) көрсетіледі
7
Байланыс телефон нөмірі
8
Электрондық пошта мекенжайы (ол бар болса)
9
Шоттың нөмірі, банктің толық атауы
х
Жеке тұлғаның (оның өкілінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_________________________________________ ______________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2022 жылғы "__" ______
№ ___ қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкiнiң
Қазақстан Республикасы
ұлттық валютасының
банкноттары мен монеталарын
сату және сатып алу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның инвестициялық және (немесе) коллекциялық монеталарды сатып алу үшін тапсыруға арналған өтініші
_____қаласы
20___ жылғы "___" ________
________________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның атауы)
___________________________________________ негізінде іс-қимыл жасайтын
__________________________________________________________________ арқылы,
(заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________________
(Ұлттық Банк филиалының немесе Орталығының атауы)
осы өтініштің 1-кестесінде көрсетілген деректер бойынша монетаны (монеталарды) сатып алуға қабылдауды сұрайды, сондай-ақ:

1) на проведение экспертизы разрушающим методом, вследствие которой монета
(монеты) не подлежит возврату;
2) на сбор, обработку и распространение моих персональных данных (персональных
данных доверителя) в соответствии с Законом Республики Казахстан
"О персональных данных и их защите";
3) на получение суммы выкупа, рассчитанной в соответствии с пунктом 19 Правил;
4) на получение денег в безналичной форме и на перевод денег на счет, указанный
в таблице 2 настоящего заявления, в случае, если выплата суммы за стоимость веса
химически чистого драгоценного металла в монете превысит 10000000
(десять миллионов) тенге, за вычетом суммы комиссии за перевод денег.
таблица 1
Наименование монеты
Вид монеты (инвестиционная или коллекционная)
Номинал в тенге (цифрами и прописью)
Количество, штук (цифрами и прописью)
Вид металла, указанный на монете
Вес в граммах (унциях), указанный на монете
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Всего
х
х
х
таблица 2
Требуемые сведения
о физическом лице, осуществляющем сделку
о представителе физического лица по документу, подтверждающему полномочие на сдачу инвестиционных и (или) коллекционных монет для выкупа
1
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2
Дата и место рождения
3
Гражданство
4
Индивидуальный идентификационный номер (при его наличии)
5
Вид документа, удостоверяющего личность, номер, серия (при ее наличии), кем и когда выдан, срок действия либо данные, подтверждающие (идентифицирующие) личность клиента, полученных посредством сервиса цифровых документов
6
Адрес места жительства. Указывается адрес места регистрации или места пребывания (государство, область, район, населенный пункт (город, поселок, село), наименование улицы, проспекта, микрорайона, номер дома, номер квартиры (при их наличии))
7
Номер контактного телефона
8
Адрес электронной почты (при его наличии)
9
Номер счета, полное наименование банка
х
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (его представителя)
__________________________________________________ __________ (подпись)
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от "__"______2022 года №___
Приложение 2
к Правилам продажи и выкупа
Национальным Банком
Республики Казахстан
банкнот и монет
национальной валюты
Республики Казахстан
Форма
Заявление юридического лица на выкуп инвестиционных и (или) коллекционных монет
город ___________
"___" ___________ 20___ года
_________________________________________________________________________,
в лице (наименование юридического лица)
_________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя юридического лица)
действующего (действующей) на основании
_________________________________________________________________________,
просит ___________________________________________________________________
(наименование филиала или Центра Национального Банка)
принять монету (монеты) на выкуп по данным, указанным в таблице 1 настоящего
заявления, а также дает согласие:

1) салдарынан монета (монеталар) қайтарылуға жатпайтын, бұзу әдісімен сараптама жүргізуге;
2) Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес заңды тұлға өкілінің ________________________ дербес деректерін жинауға, өңдеуге және таратуға;
3) Қағидалардың 19-тармағына сәйкес есептелген сатып ау сомасын алуға келісімін береді.
1-кесте
Монетаның атауы
Монетаның түрі (инвестициялық немесе коллекциялық)
Номиналы теңгемен (цифрмен және жазумен)
Саны, данасы (цифрмен және жазумен)
Монетада көрсетілген металдың түрі
Монетада граммен (унциямен) көрсетілген салмағы
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Барлығы
х
х
х
2-кесте
Заңды тұлға туралы мәліметтер
1
Толық, қысқарған атауы (ол бар болса), ұйымдық-құқықтық нысаны
2
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ол бар болса)
3
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама берілген күні, тіркеуші органның атауы
4
Орналасқан жерінің мекенжайы. Заңды мекенжайы және нақты мекенжайы (мемлекеті, облысы, ауданы, елді мекені (қаласы, кенті, ауылы), көшенің, даңғылдың, шағын ауданның атауы, үйдің нөмірі, пәтердің нөмірі, кеңсе нөмірі (бар болса) көрсетіледі
5
Байланыс телефон нөмірі
6
Электрондық пошта мекенжайы (бар болса)
7
Шоттың нөмірі, банктің толық атауы
8
Құрылтайшылар (қатысушылар) туралы деректер (құрылтайшының (қатысушының) атауы көрсетіледі), егер құрылтайшы (қатысушы) жеке тұлға немесе дара кәсіпкер болып табылса, онда тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) көрсетіледі)
3-кесте
Заңды тұлғаның өкілі туралы мәліметтер
1
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
2
Туған күні мен жері
3
Азаматтығы
4
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ол бар болса)
5
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі, сериясы (ол бар болса) кім және қашан берген, қолданылу мерзімі не цифрлық құжаттар сервисі арқылы алынған, клиенттің жеке басын растайтын (сәйкестендіретін) деректер
6
Тұрғылықты жерінің мекенжайы. Тіркелген жерінің немесе келген жерінің мекенжайы (мемлекеті, облысы, ауданы, елді мекені (қаласы, кенті, ауылы), көшенің, даңғылдың, шағын ауданның атауы, үйдің нөмірі, пәтердің нөмірі (олар бар болса) көрсетіледі
7
Байланыс телефон нөмірі
8
Электрондық пошта мекенжайы (ол бар болса)
Заңды тұлға өкілінің
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
___________________________________ _________________
(қолы)

1) на проведение экспертизы разрушающим методом, вследствие которой монета
(монеты) не подлежит возврату;
2) на сбор, обработку и распространение персональных данных представителя
юридического лица _______________________________________________________
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите";
3) на получение суммы выкупа, рассчитанной в соответствии с пунктом 19 Правил.
таблица 1
Наименование монеты
Вид монеты (инвестиционная или коллекционная)
Номинал в тенге (цифрами и прописью)
Количество, штук (цифрами и прописью)
Вид металла, указанный на монете
Вес в граммах (унциях), указанный на монете
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
Всего
х
х
х
таблица 2
Сведения о юридическом лице
1
Полное, сокращенное наименование (при его наличии), организационно-правовая форма
2
Бизнес-идентификационный номер (при его наличии)
3
Дата выдачи справки о регистрации (перерегистрации) юридического лица, наименование регистрирующего органа
4
Адрес местонахождения. Указывается юридический адрес и фактический адрес (государство, область, район, населенный пункт (город, поселок, село), наименование улицы, проспекта, микрорайона, номер дома, номер квартиры, номер офиса (при наличии))
5
Номер контактного телефона
6
Адрес электронной почты (при наличии)
7
Номер счета, полное наименование банка
8
Данные об учредителях (участниках) (указывается наименование учредителя (участника), если учредителем (участником) являются физическое лицо или индивидуальный предприниматель, то указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии)
таблица 3
Сведения о представителе юридического лица
1
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2
Дата и место рождения
3
Гражданство
4
Индивидуальный идентификационный номер (при его наличии)
5
Вид документа, удостоверяющего личность, номер, серия (при ее наличии) кем и когда выдан, срок действия либо данные, подтверждающие (идентифицирующие) личность клиента, полученных посредством сервиса цифровых документов
6
Адрес места жительства. Указывается адрес места регистрации или места пребывания (государство, область, район, населенный пункт (город, поселок, село), наименование улицы, проспекта, микрорайона, номер дома, номер квартиры (при их наличии)
7
Номер контактного телефона
8
Адрес электронной почты (при его наличии)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя юридического лица
___________________________________________ ______________ (подпись)