"Атаулы әлеуметтік көмек саласындағы есепті құжаттамалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 10 тамыздағы № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 20 шiлдедегi № 264 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 21 шiлдеде № 28867 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 168 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 24.05.2023 № 168 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атаулы әлеуметтік көмек саласындағы есепті құжаттамалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 10 тамыздағы № 347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17319 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 4-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
7, 8, 9, 10, 11, 12, 17 және 18-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Н.Е. Сағындықоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2022 жылғы 20 шілдедегі
№ 264 бұйрығына
1-қосымша/
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 347 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы __________
Индексі: 1-МАӘКАТЕ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Қайда ұсынылады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 10 августа 2018 года № 347 "Об утверждении форм отчетной документации в области адресной социальной помощи"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 264. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2022 года № 28867. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 168.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 24.05.2023 № 168 (вводится в действие с 01.07.2023).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахсан от 10 августа 2018 года № 347 "Об утверждении форм отчетной документации в области адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17319) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закон Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложения 7, 8, 9, 10, 11, 12, 17 и 18 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сагиндикову Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 июля 2022 года № 264
Приложение 7 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 347
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 1-ОПГАСП
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру (қалыптастыру) бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Осы есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) толтырады (қалыптастырады) және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстық, республикалық маңызы бар қалалар және астана басқармаларының басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Осы бұйрыққа 7-қосымшамен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы Басқармалар жалпы Қазақстан Республикасы бойынша және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде ұсынған деректер негізінде орталықтан жасайды (қалыптастырады) және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
6. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша жасалады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бастап өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте категория бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
7. "А" бағанында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
8. "Б" бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі.
9. "В" бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі.
10. 1-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны көрсетіледі.
11. 2-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі.
12. 3-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению (формированию) формы отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи.
3. Форма отчета заполняется (формируется) и предоставляется управлениями координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета подписывается руководителем управлении областей, городов республиканского значения и столицы, а в случае его отсутствия, лицом, выполняющим его обязанности.
5. Ежемесячный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи по форме утвержденной приложением 7 к настоящему приказу составляется (формируется) централизованно акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы, городской и сельской местности и представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом.
6. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
7. В графе "А" указывается нумерация по порядку в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы.
9. В графе "В" указывается код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном Интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
10. В графе 1 указывается количество семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
11. В графе 2 указывается количество человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
12. В графе 3 указывается количество женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.

13. 4-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны көрсетіледі.
14. 5-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны көрсетіледі.
15. 6-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны көрсетіледі.
16. 7-бағанда есептік кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
17. 8-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
18. 9-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтағы мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. 10-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны көрсетіледі.
20. 11-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны көрсетіледі.
21. 12-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны көрсетіледі.
22. 13-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 14-17 бағандарды қамтиды.
23. 14-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны көрсетіледі.
24. 15-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны көрсетіледі.
25. 16-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны көрсетіледі.
26. 17-бағанда есепті кезеңде балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдарға, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны көрсетіледі
27. 18-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 19-24 бағандарды қамтиды.

13. В графе 4 указывается количество многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
14. В графе 5 указывается количество человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
15. В графе 6 указывается количество детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
16. В графе 7 указывается количество детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
17. В графе 8 указывается количество детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
18. В графе 9 указывается количество лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
19. В графе 10 указывается количество пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
20. В графе 11 указывается количество студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
21. В графе 12 указывается количество других лиц, не включенных в категорий, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
22. В графе 13 указывается количество трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 14-17.
23. В графе 14 указывается количество безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
24. В графе 15 указывается количество независимых работников, из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
25. В графе 16 указывается количество имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
26. В графе 17 указывается количество лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
27. В графе 18 указывается количество лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 19-24.

28. 19-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны көрсетіледі.
29. 20-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
30. 21-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
31. 22-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
32. 23-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
33. 24-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2022 жылғы 20 шілдедегі
№ 264 бұйрығына
2-қосымша/
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 347 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы __________
Индексі: 1-МАӘКАТЕ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Қайда ұсынылады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Тапсыру мерзімі: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына, "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Жол коды
Өңірлердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды
Отбасы
Оның ішінде адамдар саны
Оның көп балалы
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
Оның ішінде
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар адамдар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
оның ішінде
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

28. В графе 19 указывается количество лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
29. В графе 20 указывается количество лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
30. В графе 21 указывается количество лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
31. В графе 22 указывается количество лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
32. В графе 23 указывается количество лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
33. В графе 24 указывается количество лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном периоде.
Приложение 2 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 июля 2022 года № 264
Приложение 8 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 347
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 1-ОПГАСП
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: управлениями координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом в акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов" ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
код строки
Наименование регионов
Код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Семей
В них количество человек
Из них многодетные
человек
женщины
семьи
человек
дети
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Наименование области, города республиканского значения или столицы
Продолжение таблицы
В том числе
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью всех групп
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
в том числе
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдарға, қарт адамға күтіммен айналысатын адамдар
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Кестенің жалғасы
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
Оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
18
19
20
21
22
23
24
Атауы _____________________________
Мекенжайы __________________________
Телефон ________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________
_______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
(Нысанның индексі: 1-МАӘКАТЕ, кезеңділігі: ай сайын)

лица, занятые по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Продолжение таблицы
Привлеченные на активные формы занятости
В том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
18
19
20
21
22
23
24
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________________
Ответственное лицо __________________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
______________________________________________________ подпись ______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи"
(Индекс: 1-ОПГАСП, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру (қалыптастыру) бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Осы есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) толтырады (қалыптастырады) және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астана басқармаларының басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Осы бұйрықтың 8-қосымшасымен бекітілген нысан бойынша шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы басқармалар жалпы Қазақстан Республикасы бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде ұсынған деректер негізінде орталықтан жасайды (қалыптастырады) және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
6. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша жасалады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бастап өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте категория бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
7. "А" бағанында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
8. "Б" бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі.
9. "В" бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі.
10. 1-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны көрсетіледі.
11. 2-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению (формированию) формы отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи.
3. Форма отчета заполняется (формируется) и предоставляется управлениями координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета подписывается руководителем управлении областей, городов республиканского значения и столицы, а в случае его отсутствия, лицом, выполняющим его обязанности.
5. Ежемесячный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи по форме утвержденной приложением 8 к настоящему приказу составляется (формируется) централизованно акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом.
6. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
7. В графе "А" указывается нумерация по порядку в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" указывается областей, городов республиканского значения и столицы.
9. В графе "В" указывается код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
10. В графе 1 указывается количество семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
11. В графе 2 указывается количество человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.

12. 3-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны көрсетіледі.
13. 4-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны көрсетіледі.
14. 5-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны көрсетіледі.
15. 6-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны көрсетіледі.
16. 7-бағанда есептік кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
17. 8-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
18. 9-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтағы мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. 10-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны көрсетіледі.
20. 11-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны көрсетіледі.
21. 12-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны көрсетіледі.
22. 13-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 14-17 бағандарды қамтиды.
23. 14-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны көрсетіледі.
24. 15-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны көрсетіледі.

12. В графе 3 указывается количество женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
13. В графе 4 указывается количество многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
14. В графе 5 указывается количество человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
15. В графе 6 указывается количество детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
16. В графе 7 указывается количество детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
17. В графе 8 указывается количество детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
18. В графе 9 указывается количество лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
19. В графе 10 указывается количество пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
20. В графе 11 указывается количество студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
21. В графе 12 указывается количество других лиц, не включенных в категории, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
22. В графе 13 указывается количество трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 14-17.
23. В графе 14 указывается количество безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
24. В графе 15 указывается количество независимых работников, из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.

25. 16-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны көрсетіледі.
26. 17-бағанда есепті кезеңде балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдарға, шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны көрсетіледі
27. 18-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 19-24 бағандарды қамтиды.
28. 19-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны көрсетіледі.
29. 20-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
30. 21-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
31. 22-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
32. 23-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
33. 24-бағанда есепті кезеңде шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2022 жылғы 20 шілдедегі
№ 264 бұйрығына
3-қосымша/
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 347 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы ай сайынғы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы __________
Индексі: 1-МАӘКАТЕ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Қайда ұсынылады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

25. В графе 16 указывается количество имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
26. В графе 17 указывается количество лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
27. В графе 18 указывается количество лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 19-24.
28. В графе 19 указывается количество лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
29. В графе 20 указывается количество лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
30. В графе 21 указывается количество лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
31. В графе 22 указывается количество лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
32. В графе 23 указывается количество лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
33. В графе 24 указывается количество лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
Приложение 3 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 июля 2022 года № 264
Приложение 9 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 347
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Ежемесячный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 1-ОПГАСП
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру (қалыптастыру) бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Осы есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) толтырады (қалыптастырады) және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астана басқармаларының басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Осы бұйрықтың 9-қосымшасымен бекітілген нысан бойынша шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы ай сайынғы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы басқармалар жалпы Қазақстан Республикасы бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде ұсынған деректер негізінде орталықтан жасайды (қалыптастырады) және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
6. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша жасалады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан бастап өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте категория бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
7. "А" бағанында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
8. "Б" бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі.
9. "В" бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі.
10. 1-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны көрсетіледі.
11. 2-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению (формированию) формы отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи.
3. Форма отчета заполняется (формируется) и предоставляется управлениями координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета подписывается руководителем управлении областей, городов республиканского значения и столицы, а в случае его отсутствия, лицом, выполняющим его обязанности.
5. Ежемесячный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи по форме утвержденной приложением 9 к настоящему приказу составляется (формируется) централизованно акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом.
6. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
7. В графе "А" указывается нумерация по порядку в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы.
9. В графе "В" указывается код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном Интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
10. В графе 1 указывается количество семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном периоде.
11. В графе 2 указывается количество человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.

12. 3-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны көрсетіледі.
13. 4-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны көрсетіледі.
14. 5-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны көрсетіледі.
15. 6-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны көрсетіледі.
16. 7-бағанда есептік кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
17. 8-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
18. 9-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтағы мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. 10-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны көрсетіледі.
20. 11-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны көрсетіледі.
21. 12-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны көрсетіледі.
22. 13-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 14-17-бағандарды қамтиды.
23. 14-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны көрсетіледі.
24. 15-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны көрсетіледі.

12. В графе 3 указывается количество женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
13. В графе 4 указывается количество многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
14. В графе 5 указывается количество человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
15. В графе 6 указывается количество детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
16. В графе 7 указывается количество детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
17. В графе 8 указывается количество детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
18. В графе 9 указывается количество лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
19. В графе 10 указывается количество пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
20. В графе 11 указывается количество студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
21. В графе 12 указывается количество других лиц, не включенных в категорий, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
22. В графе 13 указывается количество трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 14-17.
23. В графе 14 указывается количество безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
24. В графе 15 указывается количество независимых работников, из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.

25. 16-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген сәтте жұмысы барлардың саны көрсетіледі.
26. 17-бағанда есепті кезеңде балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдарға, шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны көрсетіледі
27. 18-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 18-23-бағандарды қамтиды.
28. 19-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны көрсетіледі.
29. 20-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
30. 21-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
31. 22-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
32. 23-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
33. 24-бағанда есепті кезеңде шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2022 жылғы 20 шілдедегі
№ 264 бұйрығына
4-қосымша/
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 347 бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар тоқсан сайынғы туралы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы __________
Индексі: 1-МАӘКАТЕ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Қайда ұсынылады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

25. В графе 16 указывается количество имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
26. В графе 17 указывается количество лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
27. В графе 18 указывается количество лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 18-24.
28. В графе 19 указывается количество лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
29. В графе 20 указывается количество лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
30. В графе 21 указывается количество лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
31. В графе 22 указывается количество лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
32. В графе 23 указывается количество лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
33. В графе 24 указывается количество лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном периоде.
Приложение 4 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 июля 2022 года № 264
Приложение 10 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 347
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 1-ОПГАСП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру (қалыптастыру) бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Осы есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) толтырады (қалыптастырады) және тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстық, республикалық маңызы бар қалалар және астана басқармаларының басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Осы бұйрықтың 10-қосымшасымен бекітілген нысан бойынша мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы басқармалар жалпы Қазақстан Республикасы бойынша және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде ұсынған деректер негізінде орталықтан жасайды (қалыптастырады) және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
6. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша жасалады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бастап өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте категория бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
7. "А" бағанында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
8. "Б" бағанында қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі.
9. "В" бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі.
10. 1-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны көрсетіледі.
11. 2-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі.
12. 3-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению (формированию) формы отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи.
3. Форма отчета заполняется (формируется) и предоставляется управлениями координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета подписывается руководителем областных управлении областей, городов республиканского значения и столицы, а в случае его отсутствия, лицом, выполняющим его обязанности.
5. Отчеты о получателях государственной адресной социальной помощи по форме утвержденной приложением 10 к настоящему приказу составляется (формируется) централизованно акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
6. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
7. В графе "А" указывается нумерация по порядку в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы.
9. В графе "В" указывается код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
10. В графе 1 указывается количество семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
11. В графе 2 указывается количество человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
12. В графе 3 указывается количество женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.

13. 4-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны көрсетіледі.
14. 5-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны көрсетіледі.
15. 6-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны көрсетіледі.
16. 7-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
17. 8-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
18. 9-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтағы мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. 10-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны көрсетіледі.
20. 11-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны көрсетіледі.
21. 12-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны көрсетіледі.
22. 13-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 14-17 бағандарды қамтиды.
23. 14-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны көрсетіледі.
24. 15-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны көрсетіледі.
25. 16-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген сәтте жұмысы барлардың саны көрсетіледі.
26. 17-бағанда есепті тоқсанда балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамдарға, шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны көрсетіледі
27. 18-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 19-24 бағандарды қамтиды.

13. В графе 4 указывается количество многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
14. В графе 5 указывается количество человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
15. В графе 6 указывается количество детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
16. В графе 7 указывается количество детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
17. В графе 8 указывается количество детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
18. В графе 9 указывается количество лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
19. В графе 10 указывается количество пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
20. В графе 11 указывается количество студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
21. В графе 12 указывается количество других лиц, не включенных в категорий, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
22. В графе 13 указывается количество трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 14-17.
23. В графе 14 указывается количество безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
24. В графе 15 указывается количество независимых работников из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
25. В графе 16 указывается количество имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
26. В графе 17 указывается количество лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
27. В графе 18 указывается количество лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 19-24.

28. 19-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны көрсетіледі.
29. 20-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
30. 21-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
31. 22-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
32. 23-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
33. 24-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2022 жылғы 20 шілдедегі
№ 264 бұйрығына
5-қосымша/
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 347 бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы __________ тоқсаны
Индексі: 1-МАӘКАТЕ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Қайда ұсынады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Тапсыру мерзімі: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына, "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Жол коды
Өңірлердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды
Отбасы
Оның ішінде адамдар саны
Оның көп балалы
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
Оның ішінде
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар адамдар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
оның ішінде
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

28. В графе 19 указывается количество лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
29. В графе 20 указывается количество лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
30. В графе 21 указывается количество лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
31. В графе 22 указывается количество лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
32. В графе 23 указывается количество лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
33. В графе 24 указывается количество лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в отчетном квартале.
Приложение 5 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 июля 2022 года № 264
Приложение 11 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 347
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 1-ОПГАСП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: управлениями координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом в акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов" ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
код строки
Наименование регионов
Код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Семей
В них количество человек
Из них многодетные
человек
женщины
семьи
человек
дети
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Наименование области, города республиканского значения или столицы
Продолжение таблицы
В том числе
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью всех групп
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
в том числе
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамға, қарт адамға күтіммен айналысатын адамдар
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Кестенің жалғасы
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
Оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
18
19
20
21
22
23
24
Атауы _____________________________
Мекенжайы __________________________
__________________________ ______________________________
Телефон _________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы______________________________________
Орындаушы ______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________________
_________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
(Нысанның индексі: 1-МАӘК, кезеңділігі: ай сайын)

лица, занятые по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Продолжение таблицы
Привлеченные на активные формы занятости
В том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
18
19
20
21
22
23
24
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Ответственное лицо _________________________________ подпись __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
____________________________________________________ подпись _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи"
(Индекс: 1-ОПГАСП, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру (қалыптастыру) бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Осы есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) толтырады (қалыптастырады) және тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстық облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астана басқармаларының басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Осы бұйрықтың 11-қосымшасымен бекітілген нысан бойынша шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы басқармалар жалпы Қазақстан Республикасы бойынша және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде ұсынған деректер негізінде орталықтан жасайды (қалыптастырады) және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
6. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша жасалады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бастап өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте категория бойынша мәліметтер есепті кезеңдегі қолданыстағы мәртебеге сәйкес есепке алынады.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
7. "А" облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
8. "Б" бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі.
9. "В" бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі.
10. 1-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны көрсетіледі.
11. 2-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению (формированию) формы отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи.
3. Форма отчета заполняется (формируется) и предоставляется управлениями координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета подписывается руководителем управлении областей, городов республиканского значения и столицы, а в случае его отсутствия, лицом, выполняющим его обязанности.
5. Ежеквартальный отчет о получателях государственной адресной социальной помощи в виде безусловной денежной помощи по форме утвержденной приложением 11 к настоящему приказу составляется (формируется) централизованно акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
6. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала, при этом сведения по категориям учитываются согласно действующему статусу за отчетный период.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
7. В графе "А" указывается нумерация по порядку в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы.
9. В графе "В" указывается код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
10. В графе 1 указывается количество семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
11. В графе 2 указывается количество человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.

12. 3-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны көрсетіледі.
13. 4-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны көрсетіледі.
14. 5-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны көрсетіледі.
15. 6-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны көрсетіледі.
16. 7-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
17. 8-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
18. 9-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтағы мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. 10-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны көрсетіледі.
20. 11-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны көрсетіледі.
21. 12-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны көрсетіледі.
22. 13-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 14-17 бағандарды қамтиды.

12. В графе 3 указывается количество женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
13. В графе 4 указывается количество многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
14. В графе 5 указывается количество человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
15. В графе 6 указывается количество детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
16. В графе 7 указывается количество детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
17. В графе 8 указывается количество детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
18. В графе 9 указывается количество лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
19. В графе 10 указывается количество пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
20. В графе 11 указывается количество студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
21. В графе 12 указывается количество других лиц, не включенных в категорий, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
22. В графе 13 указывается количество трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 14-17.
21. В графе 12 указывается количество трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 13-17.
22. В графе 13 указывается количество лиц с инвалидностью из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.

23. 14-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны көрсетіледі.
24. 15-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны көрсетіледі.
25. 16-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген кезінде жұмыс істейтіндердің саны көрсетіледі.
26. 17-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамға, шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны көрсетіледі
27. 18-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 19-24 бағандарды қамтиды.
28. 19-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны көрсетіледі.
29. 20-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
30. 21-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
31. 22-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
32. 23-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
33. 24-бағанда есепті тоқсанда шартсыз ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2022 жылғы 20 шілдедегі
№ 264 бұйрығына
6-қосымша/
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 347 бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы __________
Индексі: 1-МАӘКАТЕ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Қайда ұсынылады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Тапсыру мерзімі: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына, "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне 10-күніне қарай Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
Жол коды
Өңірлердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды
Отбасы
Оның ішінде адамдар саны
Оның көп балалы
адам
әйелдер
отбасы
адам
балалар
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Кестенің жалғасы
Оның ішінде
18 жасқа дейінгі балалар
оның ішінде мүгедектігі бар балалар
барлық топтардағы мүгедектігі бар адамдар
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанындағы студенттер, тыңдаушылар, курсанттар, магистранттар
өзгелер
еңбекке қабілеттілер
оның ішінде
жұмыссыздар
тәуелсіз қызметкерлер
жүгіну мезетінде жұмысы барлар

23. В графе 14 указывается количество безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
24. В графе 15 указывается количество независимых работников из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
25. В графе 16 указывается количество имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
26. В графе 17 указывается количество лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
27. В графе 18 указывается количество лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 19-24.
28. В графе 19 указывается количество лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
29. В графе 20 указывается количество лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
30. В графе 21 указывается количество лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
31. В графе 22 указывается количество лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
32. В графе 23 указывается количество лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
33. В графе 24 указывается количество лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
Приложение 6 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 июля 2022 года № 264
Приложение 12 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 347
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 1-ОПГАСП
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: управлениями координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом в акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов" ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
код строки
Наименование регионов
Код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Семей
В них количество человек
Из них многодетные
человек
женщины
семьи
человек
дети
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Наименование области, города республиканского значения или столицы
Продолжение таблицы
В том числе
дети до 18 лет
в том числе дети с инвалидностью
лица с инвалидностью всех групп
пенсионеры
студенты, слушатели, курсанты, магистранты дневной формы обучения
другие
трудоспособные
в том числе
безработные
независимые работники
имеющие работу на момент обращения

мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамға, қарт адамға күтіммен айналысатын адамдар
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Кестенің жалғасы
Жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылғандар
Оның ішінде
тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
қоғамдық жұмыстар
әлеуметтік жұмыс орны
қайта даярлау, біліктілігін арттыру
жастар практикасы
кәсіпкерлік бастамаларға қамтамасыз ету
18
19
20
21
22
23
24
Атауы _____________________________
Мекенжайы __________________________
Телефон ________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам __________________________
__________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы тоқсан сайынғы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
(Нысанның индексі: 1-МАӘКАТЕ, кезеңділігі: тоқсан сайын)

лица, занятые по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Продолжение таблицы
Привлеченные на активные формы занятости
В том числе
трудоустроенные на постоянные рабочие места
общественные работы
социальное рабочее место
переподготовка, повышение квалификации
молодежная практика
содействие предпринимательской инициативам
18
19
20
21
22
23
24
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Ответственное лицо _________________________________ подпись _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
____________________________________________________________________
подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Ежеквартальный отчет о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи"
(Индекс: 1-ГАСП, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған алушылар туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру (қалыптастыру) бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Осы есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) толтырады (қалыптастырады) және тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана басқармаларының басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Осы бұйрықтың 12-қосымшасымен бекітілген нысан бойынша шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу туралы есептерді "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы басқармалар жалпы Қазақстан Республикасы бойынша және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде ұсынған деректер негізінде орталықтан жасайды (қалыптастырады) және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
6. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша жасалады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы тоқсанның басынан бастап өсу қорытындысымен келтіріледі, бұл ретте әрбір нақты өтініш берушіні (отбасын), отбасы мүшелерін есепке алу және олардың жыл ішінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек үшін жүгіну санына қарамастан есепке қосу қажет.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
7. "А" бағанында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
8. "Б" бағанында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі.
9. "В" бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі.
10. 1-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению (формированию) формы отчета о получателях назначенной государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга получателей государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи.
3. Форма отчета заполняется (формируется) и предоставляется управлениями координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета подписывается руководителем управлении областей, городов республиканского значения и столицы, а в случае его отсутствия, лицом, выполняющим его обязанности.
5. Отчеты о получателях государственной адресной социальной помощи в виде обусловленной денежной помощи по форме утвержденной приложением 12 к настоящему приказу составляется (формируется) централизованно акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
6. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала, при этом каждого конкретного заявителя (семью), членов семьи следует учитывать и включать в отчет вне зависимости от количества их обращений за государственной адресной социальной помощью в течение отчетного года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
7. В графе "А" указывается нумерация по порядку в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы.
9. В графе "В" указывается код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
10. В графе 1 указывается количество семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.

11. 2-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі.
12. 3-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен әйелдердің саны көрсетіледі.
13. 4-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың ішінен көп балалы отбасылардың саны көрсетіледі.
14. 5-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы адамдардың саны көрсетіледі.
15. 6-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған көп балалы отбасылар қатарындағы балалардың саны көрсетіледі.
16. 7-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
17. 8-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
18. 9-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан барлық топтағы мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. 10-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан зейнеткерлердің саны көрсетіледі.
20. 11-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан күндізгі оқу нысанындағы студенттердің, тыңдаушылардың, курсанттардың және магистранттардың саны көрсетіледі.
21. 12-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан есептің осы нысанында көрсетілген санаттарға енгізілмеген басқа тұлғалардың саны көрсетіледі.
22. 13-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың жалпы санынан еңбекке қабілетті адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 14-17 бағандарды қамтиды.
23. 14-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке қабілетті адамдардың жалпы санынан жұмыссыздардың саны көрсетіледі.

11. В графе 2 указывается количество человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
12. В графе 3 указывается количество женщин из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
13. В графе 4 указывается количество многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
14. В графе 5 указывается количество человек из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
15. В графе 6 указывается количество детей из числа многодетных семей, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде безусловной денежной помощи в отчетном квартале.
16. В графе 7 указывается количество детей до 18 лет из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
17. В графе 8 указывается количество детей с инвалидностью из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
18. В графе 9 указывается количество лиц с инвалидностью всех групп из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
19. В графе 10 указывается количество пенсионеров из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
20. В графе 11 указывается количество студентов, слушателей, курсантов и магистрантов дневной формы обучения из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
21. В графе 12 указывается количество других лиц, не включенных в категорий, указанных в настоящей форме отчета, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
22. В графе 13 указывается количество трудоспособных из общего числа человек, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 14-17.
23. В графе 14 указывается количество безработных из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.

24. 15-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тәуелсіз қызметкерлердің саны көрсетіледі.
25. 16-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан өтініш берген сәтте жұмысы барлардың саны көрсетіледі.
26. 17-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі балаларға, мүгедектігі бар балаға, 1 және 2-топтағы мүгедектігі бар адамға, шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған қарттарға күтім көрсетумен айналысатын адамдардың саны көрсетіледі
27. 18-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тартылған адамдардың саны көрсетіледі. Бұл баған 19-24 бағандарды қамтиды.
28. 19-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың саны көрсетіледі.
29. 20-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қоғамдық жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
30. 21-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
31. 22-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
32. 23-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан жастар практикасына жіберілген адамдардың саны көрсетіледі.
33. 24-бағанда есепті тоқсанда шартты ақшалай көмек түріндегі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған еңбекке жарамды адамдардың жалпы санынан кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдем көрсетілген адамдардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2022 жылғы 20 шілдедегі
№ 264 бұйрығына
7-қосымша/
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 10 тамыздағы
№ 347 бұйрығына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Мемлекеттік кепілдендірілген әлеуметтік топтаманы
тағайындау және беру туралы ай сайынғы есеп
Есептік кезең 20___ жылғы __________
Индексі: 1-МАӘКТТЕ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары
Қайда ұсынылады: "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

24. В графе 15 указывается количество независимых работников из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
25. В графе 16 указывается количество имеющих работу на момент обращения из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
26. В графе 17 указывается количество лиц, занятых по уходу за детьми, за ребенком с инвалидностью, лицами с инвалидностью 1 и 2 групп, престарелыми, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
27. В графе 18 указывается количество лиц, привлеченных на активные меры занятости из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 19-24.
28. В графе 19 указывается количество лиц, трудоустроенных на постоянные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
29. В графе 20 указывается количество лиц, направленных на общественные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
30. В графе 21 указывается количество лиц, направленных на социальные рабочие места из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
31. В графе 22 указывается количество лиц, направленных на переподготовку, повышение квалификации из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
32. В графе 23 указывается количество лиц, направленных на молодежную практику из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
33. В графе 24 указывается количество лиц, которым оказано содействие предпринимательской инициативы из общего числа трудоспособных, которым назначена государственная адресная социальная помощь в виде обусловленной денежной помощи в отчетном квартале.
Приложение 7 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 20 июля 2022 года № 264
Приложение 17 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 августа 2018 года № 347
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/details/68736?lang=ru
Ежемесячный отчет о назначении и выдаче гарантированного социального пакета
Отчетный период ______20__г.
Индекс: 1-ГАСПОДП
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

Тапсыру мерзімі: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына, "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне
жол коды
Өңірлердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды
Жыл басынан бастап тағайындалған АӘК
отбасы
1 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға арналған кепілдендірілген әлеуметтің топтама
оның ішінде балалары бар
Олардың ішінде балалар саны
оның ішінде
оның ішінде
отбасы
а д а м
1 жасқа дейінгі балалар
1 жастан 3 жасқа дейінгі балалар
3 жастан 6 жасқа дейінгі балалар
6 жастан 18 жасқа дейінгі балалар
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
қала
ауыл
Кестенің жалғасы
Жыл басынан бастап тағайындалған АӘК
оның ішінде
оның ішінде
мүгедектігі бар балалар
18 жасқа дейінгі балалар
10
11
Кестенің жалғасы
Жыл басынан бастап тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтама
1 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға арналған кепілдендірілген әлеуметтің топтама
1 жастан 6 жасқа дейінгі балалар, адам (15 бғ. + 17 бғ.)
1 жастан 6 жасқа дейінгі тұрмыстық химия тауарларының жиынтығы, дана
1 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға арналған азық-түлік топтама, дана (16 бғ. + 18 бғ.)
оның ішінде
1 жастан 3 жасқа дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы
3 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы
1 жастан 3 жасқа дейінгі балалар
1 жылдан 3 жылға дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы, дана
3 жастан 6 жасқа дейінгі балалар
3 жылдан 6 жылға дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы, дана
12
13
14
15
16
17
18
Кестенің жалғасы
Жалғасы
(жалғасы )Жыл басынан бері тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтама
6 жастан 18 жасқа дейінгі балаларға арналған кепілдендірілген әлеуметтік топтама
6 жастан 18 жасқа дейінгі балалар, адам
оның ішінде
ұлдарға арналған мектеп формасының жиынтығы, дана
қыздарға арналған мектеп формасының жиынтығы, дана
бастауыш сыныптарға арналған оқу (жазу) керек-жарақтарының жиынтығы, дана
орта сыныптарға арналған оқу (жазу) керек-жарақтарының жиынтығы, дана
жоғары сыныптарға арналған оқу (жазу) керек-жарақтарының жиынтығы, дана
оқу орны бойынша бір реттік мектеп тамақтануы, адам
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте жеңілдікпен жүру, адам .
ұлдарға арналған спорттық киім жиынтығы, дана
қыздарға арналған спорттық киім жиынтығы, дана
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Кестенің жалғасы
Жалғасы
Жыл басынан берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтама
6 жастан 18 жасқа дейінгі балаларға арналған кепілдендірілген әлеуметтік топтама
1 жастан 6 жасқа дейінгі балалар, адам (15 бғ. +17 бғ.)
1 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға арналған тұрмыстық химия тауарларының жиынтығы, дана
1 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы, дана (16 бғ. + 18 бғ.
оның ішінде
1 жастан 3 жасқа дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы
3 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы
1 жастан 3 жасқа дейінгі балалар, адам
1 жылдан 3 жылға дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы, дана
3 жастан 6 жасқа дейінгі балалар, адам
3 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығы, дана
29
30
31
32
33
34
35
Кестенің жалғасы
Жалғасы
(жалғасы) Жыл басынан берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтама
6 жастан 18 жасқа дейінгі балаларға арналған кепілдендірілген әлеуметтік топтама
6 жастан 18 жасқа дейінгі балалар, адам
оның ішінде
ұлдарға арналған мектеп формасының жиынтығы, дана
қыздарға арналған мектеп формасының жиынтығы, дана
бастауыш сыныптарға арналған оқу (жазу) керек-жарақтарының жиынтығы, дана
орта сыныптарға арналған оқу (жазу) керек-жарақтарының жиынтығы, дана
жоғары сыныптарға арналған оқу (жазу) керек-жарақтарының жиынтығы, дана
оқу орны бойынша бір реттік мектеп тамақтануы, адам
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте жеңілдікпен жүру, адам .
ұлдарға арналған спорттық киім жиынтығы, дана
қыздарға арналған спорттық киім жиынтығы, дана
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
Атауы ____________________________
Мекенжайы __________________________
Телефон _______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _______________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Мемлекеттік кепілдендірілген әлеуметтік топтаманы тағайындау және беру туралы ай сайынғы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
(Нысанның индексі: МАӘКТТЕ, кезеңділігі: ай сайын)

Срок представления: управлениями координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным месяцем в акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов", акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов" ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным месяцем в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Код строки
Наименование регионов
Код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов
Назначено АСП за период с начала года
семей
человек
в том числе, имеющие детей
в них количество детей
из них
в том числе
в том числе
семей
человек
дети до 1 года
дети от 1 до 3 лет
дети от 3 до 6 лет
дети от 6 до 18 лет
дети с инвалидностью
дети студенты до 18 лет
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
9
10
11
Наименование области, города республиканского значения или столицы
Город
село
Продолжение таблицы
Назначен гарантированный социальный пакет за период с начала года
гарантированный пакет для детей от 1 до 6 лет
дети от 1 до 6 лет, чел. (гр. 15 + гр. 17)
набор товаров бытовой химии от 1 до 6 лет, штук
продуктовый набор для детей от 1 до 6 лет, штук (гр. 16 + гр. 18)
в том числе
продуктовый набор для детей от 1 до 3 лет
продуктовый набор для детей от 3 до 6 лет
дети от 1 до 3 лет, чел.
продуктовый набор для детей от 1 до 3 лет, штук
дети от 3 до 6 лет, чел.
продуктовый набор для детей от 3 до 6 лет, штук
12
13
14
15
16
17
18
Продолжение
(продолжение) Назначен гарантированный социальный пакет за период с начала года
Гарантированный социальный пакет для детей от 6 до 18 лет
дети от 6 до 18 лет, чел.
в том числе
комплект школьной формы для мальчиков, штук
комплект школьной формы для девочек, штук
комплект учебных (письменных) принадлежностей для начальных классов, штук
комплект учебных (письменных) принадлежностей для средних классов, штук
комплект учебных (письменных) принадлежностей для старших классов, штук
одноразовое школьное питание по месту обучения, чел.
льготный проезд на городском общественном транспорте для детей в возрасте от 7 до 18 лет, чел.
комплект спортивной формы для мальчиков, штук
комплект спортивной формы для девочек, штук
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Продолжение
Выдан гарантированный социальный пакет за период с начала года
гарантированный пакет для детей от 1 до 6 лет
дети от 1 до 6 лет, чел. (гр. 15 + гр. 17)
набор товаров бытовой химии от 1 до 6 лет, штук
продуктовый набор для детей от 1 до 6 лет, штук (гр. 16 + гр. 18)
в том числе
продуктовый набор для детей от 1 до 3 лет
продуктовый набор для детей от 3 до 6 лет
дети от 1 до 3 лет, чел.
продуктовый набор для детей от 1 до 3 лет, штук
дети от 3 до 6 лет, чел.
продуктовый набор для детей от 3 до 6 лет, штук
29
30
31
32
33
34
35
Продолжение
(продолжение) Выдан гарантированный социальный пакет за период с начала года
гарантированный пакет для детей от 6 до 18 лет
дети от 6 до 18 лет, чел.
в том числе
комплект школьной формы для мальчиков, штук
комплект школьной формы для девочек, штук
комплект учебных (письменных) принадлежностей для начальных классов, штук
комплект учебных (письменных) принадлежностей для средних классов, штук
комплект учебных (письменных) принадлежностей для старших классов, штук
одноразовое школьное питание по месту обучения, чел.
льготный проезд на городском общественном транспорте для детей в возрасте от 7 до 18 лет, чел.
комплект спортивной формы для мальчиков, штук
комплект спортивной формы для девочек, штук
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Ответственное лицо ______________________________ подпись ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_______________________________________________ подпись _____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Ежемесячный отчет о назначении и выдаче гарантированного социального пакета"
(Индекс: 1-ГАСПОДП, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме кепілдендірілген әлеуметтік топтаманы тағайындау және беру туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру (қалыптастыру) бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Осы есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті кепілдендірілген әлеуметтік топтаманы тағайындауға және төлеуге мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) толтырады (қалыптастырады) және ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстық, республикалық маңызы бар қалалар және астана басқармаларының басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Осы бұйрықтың 17-қосымшасымен бекітілген нысан бойынша кепілдендірілген әлеуметтік топтаманы тағайындау және беру туралы ай сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы Басқармалар жалпы Қазақстан Республикасы бойынша және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде ұсынған деректер негізінде орталықтан жасайды (қалыптастырады) және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай ай сайын ұсынады.
6. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша жасалады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан үдемелі қорытындымен көрсетіледі
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
7. "А" бағанында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
8. "Б" бағанында қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі.
9. "В"бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі.
10. 1-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылардың саны көрсетіледі.
11. 2-бағанда есепті кезеңде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі.
12. 3-бағанда есептік кезеңде атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған балалары бар отбасылардың саны көрсетіледі.
13. 4-бағанда есептік кезеңде атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған балалары бар адамдардың саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы отчета о назначении и выдаче гарантированного социального пакета (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга по назначению и выплате гарантированного социального пакета.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется управлениями координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма отчета подписывается руководителем управлении областей, городов республиканского значения и столицы, а в случае его отсутствия, лицом, выполняющим его обязанности.
5. Ежемесячный отчет по назначению и выдаче гарантированного социального пакета по форме утвержденной приложением 17 к настоящему приказу составляется централизованно акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом.
6. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным периодом. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего года.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
7. В графе "А" указывается нумерация по порядку в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы.
9. В графе "В" указывается код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
10. В графе 1 указывается количество семей, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
11. В графе 2 указывается количество человек, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
12. В графе 3 указывается количество семей, имеющих детей, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
13. В графе 4 указывается количество человек, имеющих детей, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.

14. 5-бағанда есептік кезеңде атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан 1 жастан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі. Бұл баған 6-9 бағандарды қамтиды.
15. 6-бағанда есептік кезеңде атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 1 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
16. 7-бағанда есептік кезеңде атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 1 жастан 3 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
17. 8-бағанда есептік кезеңде атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 3 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
18. 9-бағанда есептік кезеңде атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 6 жастан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
19. 10-бағанда есепті кезеңде атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
20. 11-бағанда есептік кезеңде атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 18 жасқа дейінгі студенттер саны көрсетіледі.
21. 12-бағанда есепті кезеңде кепілдендірілген әлеуметтік топтама тағайындалған 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі. Бұл баған 15-бағанды және 17-бағанды қамтиды.
22. 13-бағанда есепті кезеңде 1 жылдан 6 жылға дейінгі тұрмыстық химия жиынтығы тағайындалған даналы жиынтықтарының саны көрсетіледі.
23. 14-бағанда есептік кезеңде 1 жылдан 6 жылға дейін тағайындалған дана азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі. Бұл баған 15-18 бағандарды қамтиды.
24. 15-бағанда есепті кезеңде кепілдендірілген әлеуметтік топтама тағайындалған 1 жастан 3 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
25. 16-бағанда есептік кезеңде 1 жылдан 3 жылға дейін тағайындалған дана азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі.
26. 17-бағанда есепті кезеңде кепілдендірілген әлеуметтік топтама тағайындалған 3 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
27. 18-бағанда есептік кезеңде 3 жылдан 6 жылға дейін тағайындалған даналы азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі.
28. 19-бағанда есепті кезеңде 6 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін кепілдендірілген әлеуметтік топтама тағайындалған 6 жастан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
29. 20-бағанда есепті кезеңде ұл балаларға арналған мектеп формасының жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
30. 21-бағанда есепті кезеңде қыздарға арналған мектеп формасы түріндегі тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
31. 22-бағанда есепті кезеңде бастауыш сыныптарға арналған оқу (жазбаша) керек-жарақтар жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.

14. В графе 5 указывается количество детей от 1 до 18 лет из числа получателей адресной социальной помощи в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 6-9.
15. В графе 6 указывается количество детей в возрасте до 1 года, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
16. В графе 7 указывается количество детей в возрасте от 1 до 3 лет, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
17. В графе 8 указывается количество детей в возрасте от 3 до 6 лет, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
18. В графе 9 указывается количество детей в возрасте от 6 до 18 лет, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
19. В графе 10 указывается количество детей с инвалидностью, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
20. В графе 11 указывается количество студентов в возрасте до 18 лет, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном периоде.
21. В графе 12 указывается количество детей от 1 до 6 лет, которым назначен гарантированный социальный пакет в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графу15 и графу17.
22. В графе 13 указывается количество назначенных штучных наборов товаров бытовой химии от 1 до 6 лет в отчетном периоде.
23. В графе 14 указывается количество назначенных штучных продуктовых наборов от 1 до 6 лет в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 15-18.
24. В графе 15 указывается количество детей от 1 до 3 лет, которым назначен гарантированный социальный пакет в отчетном периоде.
25. В графе 16 указывается количество назначенных штучных продуктовых наборов от 1 до 3 лет в отчетном периоде.
26. В графе 17 указывается количество детей от 3 до 6 лет, которым назначен гарантированный социальный пакет в отчетном периоде.
27. В графе 18 указывается количество назначенных штучных продуктовых наборов от 3 до 6 лет в отчетном периоде.
28. В графе 19 указывается количество детей от 6 до 18 лет, которым назначен гарантированный социальный пакет для детей от 6 до 18 лет в отчетном периоде.
29. В графе 20 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта школьной формы для мальчиков в отчетном периоде.
30. В графе 21указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде школьной формы для девочек в отчетном периоде.
31. В графе 22указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для начальных классов в отчетном периоде.

32. 23-бағанда есепті кезеңде орта сыныптар үшін оқу (жазбаша) керек-жарақтарының жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
33. 24-бағанда есепті кезеңде жоғары сыныптар үшін оқу (жазбаша) керек-жарақтарының жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
34. 25-бағанда есепті кезеңде оқу орны бойынша бір реттік мектептік тамақтандыру түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
35. 26-бағанда есепті кезеңде 7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүру түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
36. 27-бағанда есепті кезеңде ұл балаларға арналған спорттық нысан жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
37. 28-бағанда есепті кезеңде қыздарға арналған спорттық киім жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
38. 29-бағанда есепті кезеңде кепілдендірілген әлеуметтік топтама берілген 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі. Бұл баған 32-бағанды және 34-бағанды қамтиды.
39. 30-бағанда есепті кезеңде 1-ден 6 жасқа дейінгі балалар үшін тұрмыстық химия тауарларының берілген даналы жиынтықтарының саны көрсетіледі.
40. 31-бағанда есепті кезеңде 1 жылдан 6 жылға дейін берілген даналы азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі. Бұл баған 15-18 бағандарды қамтиды.
41. 32-бағанда есепті кезеңде кепілдендірілген әлеуметтік топтама берілген 1 жастан 3 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
42. 33-бағанда есепті кезеңде 1 жылдан 3 жылға дейінгі балалар үшін берілген даналы азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі.
43. 34-бағанда есепті кезеңде кепілдендірілген әлеуметтік топтама берілген 3 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
44. 35-бағанда есепті кезеңде 3 жылдан 6 жылға дейінгі балалар үшін берілген дара азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі.
45. 36-бағанда есепті кезеңде 6-дан 18 жасқа дейінгі балалар үшін кепілдендірілген әлеуметтік топтама берілген 6-дан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
46. 37-бағанда есепті кезеңде ұл балаларға арналған мектеп формасының жиынтығы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
47. 38-бағанда есепті кезеңде қыздарға арналған мектеп формасы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
48. 39-бағанда есепті кезеңде бастауыш сыныптарға арналған оқу (жазбаша) керек-жарақтар жиынтығы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.

32. В графе 23 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для средних классов в отчетном периоде.
33. В графе 24 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для старших классов в отчетном периоде.
34. В графе 25 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде одноразовое школьного питания по месту обучения в отчетном периоде.
35. В графе 26 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде льготного проезда на городском общественном транспорте для детей в возрасте от 7 до 18 лет в отчетном периоде.
36. В графе 27 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта спортивной формы для мальчиков в отчетном периоде.
37. В графе 28 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплект спортивной формы для девочек в отчетном периоде.
38. В графе 29 указывается количество детей от 1 до 6 лет, которым выдан гарантированный социальный пакет в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графу32 и графу34.
39. В графе 30 указывается количество выданных штучных наборов товаров бытовой химии для детей от 1 до 6 лет в отчетном периоде.
40. В графе 31 указывается количество выданных штучных продуктовых наборов для детей от 1 до 6 лет в отчетном периоде. Данная графа включает в себя графы 15-18.
41. В графе 32 указывается количество детей от 1 до 3 лет, которым выдан гарантированный социальный пакет в отчетном периоде.
42. В графе 33 указывается количество выданных штучных продуктовых наборов для детей от 1 до 3 лет в отчетном периоде.
43. В графе 34 указывается количество детей от 3 до 6 лет, которым выдан гарантированный социальный пакет в отчетном периоде.
44. В графе 35 указывается количество выданных штучных продуктовых наборов для детей от 3 до 6 лет в отчетном периоде.
45. В графе 36 указывается количество детей от 6 до 18 лет, которым выдан гарантированный социальный пакет для детей от 6 до 18 лет в отчетном периоде.
46. В графе 37 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде комплекта школьной формы для мальчиков в отчетном периоде.
47. В графе 38 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде школьной формы для девочек в отчетном периоде.
48. В графе 39 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для начальных классов в отчетном периоде.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме кепілдендірілген әлеуметтік топтаманы тағайындау және төлеу туралы есептің нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Осы есеп нысанын жүргізудің негізгі міндеті кепілдендірілген әлеуметтік топтаманы тағайындауға және төлеуге мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – Басқарма) толтырады және тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстық, республикалық маңызы бар қалалар және астана басқармаларының басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
5. Осы бұйрықтың 18-қосымшасымен бекітілген нысан бойынша кепілдендірілген әлеуметтік топтаманы тағайындау және төлеу туралы тоқсан сайынғы есепті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы басқармалар жалпы Қазақстан Республикасы бойынша және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана, қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде ұсынған деректер негізінде орталықтан жасайды және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
6. Есеп нысаны әкімшілік деректер негізінде есепті тоқсаннан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша жасалады. Есептің барлық көрсеткіштері ағымдағы жылдың басынан үдемелі қорытындымен көрсетіледі
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
7. "А" бағанында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бөлінісінде реті бойынша нөмірленуі көрсетіледі.
8. "Б" бағанында қалалық және ауылдық жерлер бөлінісінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың атауы көрсетіледі.
9. "В" бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші (ӘАОЖ) бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі.
10. 1-бағанда есепті тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған отбасылар саны көрсетіледі.
11. 2-бағанда есепті тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған адамдардың саны көрсетіледі.
12. 3-бағанда есептік тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған балалары бар отбасылардың саны көрсетіледі.
13. 4-бағанда есептік тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған балалары бар адамдардың саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению (формированию) формы отчета о назначении и выплате гарантированного социального пакета (далее – форма отчета).
2. Основной задачей ведения данной формы отчета является осуществление мониторинга по назначению и выплате гарантированного социального пакета.
3. Форма отчета заполняется (формируется) и предоставляется управлениями координации занятости и социальных программ (далее – Управление) областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Форма отчета подписывается руководителем управлении областей, городов республиканского значения и столицы, а в случае его отсутствия, лицом, выполняющим его обязанности.
5. Ежеквартальный отчет по назначению и выплате гарантированного социального пакета по форме утвержденной приложением 18 к настоящему приказу составляется (формируется) централизованно акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов", на основании данных представленных Управлениями в целом по Республике Казахстан и в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы и представляется Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным кварталом.
6. Форма отчета составляется на основании административных данных, по состоянию на первое число месяца следующего за отчетным кварталом. Все показатели отчета приводятся нарастающим итогом с начала текущего квартала.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчетности
7. В графе "А" указывается нумерация по порядку в разрезе областей, городов республиканского значения и столицы.
8. В графе "Б" указывается наименование областей, городов республиканского значения и столицы.
9. В графе "В" указывается код области, города республиканского значения, столицы по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
10. В графе 1 указывается количество семей, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
11. В графе 2 указывается количество человек, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
12. В графе 3 указывается количество семей, имеющих детей, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
13. В графе 4 указывается количество человек, имеющих детей, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.

14. 5-бағанда есептік тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарынан 1 жастан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі. Бұл баған 6-9 бағандарды қамтиды.
15. 6-бағанда есептік тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 1 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
16. 7-бағанда есептік тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 1 жастан 3 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
17. 8-бағанда есептік тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 3 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
18. 9-бағанда есептік тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 6 жастан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
19. 10-бағанда есепті тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
20. 11-бағанда есепті тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек тағайындалған 18 жасқа дейінгі студенттер саны көрсетіледі.
21. 12-бағанда есепті тоқсанда кепілдендірілген әлеуметтік топтама тағайындалған 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі. Бұл баған 15-бағанды және 17-бағанды қамтиды.
22. 13-бағанда есепті тоқсанда 1 жылдан 6 жылға дейінгі тұрмыстық химия жиынтығы тағайындалған даналы жиынтықтарының саны көрсетіледі.
23. 14-бағанда есептік тоқсанда 1 жылдан 6 жылға дейін тағайындалған дана азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі. Бұл баған 15-18 бағандарды қамтиды.
24. 15-бағанда есепті тоқсанда кепілдендірілген әлеуметтік топтама тағайындалған 1 жастан 3 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
25. 16-бағанда есептік тоқсанда 1 жылдан 3 жылға дейін тағайындалған дана азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі.
26. 17-бағанда есепті тоқсанда кепілдендірілген әлеуметтік топтама тағайындалған 3 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
27. 18-бағанда есептік тоқсанда 3 жылдан 6 жылға дейін тағайындалған даналы азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі.
28. 19-бағанда есепті тоқсанда 6 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін кепілдендірілген әлеуметтік топтама тағайындалған 6 жастан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
29. 20-бағанда есепті тоқсанда ұл балаларға арналған мектеп формасының жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
30. 21-бағанда есепті тоқсанда қыздарға арналған мектеп формасы түріндегі тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
31. 22-бағанда есепті тоқсанда бастауыш сыныптарға арналған оқу (жазбаша) керек-жарақтар жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.

14. В графе 5 указывается количество детей от 1 до 18 лет из числа получателей адресной социальной помощи в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 6-9.
15. В графе 6 указывается количество детей в возрасте до 1 года, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
16. В графе 7 указывается количество детей в возрасте от 1 до 3 лет, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
17. В графе 8 указывается количество детей в возрасте от 3 до 6 лет, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
18. В графе 9 указывается количество детей в возрасте от 6 до 18 лет, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
19. В графе 10 указывается количество детей с инвалидностью, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
20. В графе 11 указывается количество студентов в возрасте до 18 лет, которым назначена адресная социальная помощь в отчетном квартале.
21. В графе 12 указывается количество детей от 1 до 6 лет, которым назначен гарантированный социальный пакет в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графу15 и графу17.
22. В графе 13 указывается количество назначенных штучных наборов товаров бытовой химии от 1 до 6 лет в отчетном квартале.
23. В графе 14 указывается количество назначенных штучных продуктовых наборов от 1 до 6 лет в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 15-18.
24. В графе 15 указывается количество детей от 1 до 3 лет, которым назначен гарантированный социальный пакет в отчетном квартале.
25. В графе 16 указывается количество назначенных штучных продуктовых наборов от 1 до 3 лет в отчетном квартале.
26. В графе 17 указывается количество детей от 3 до 6 лет, которым назначен гарантированный социальный пакет в отчетном квартале.
27. В графе 18 указывается количество назначенных штучных продуктовых наборов от 3 до 6 лет в отчетном квартале.
28. В графе 19 указывается количество детей от 6 до 18 лет, которым назначен гарантированный социальный пакет для детей от 6 до 18 лет в отчетном квартале.
29. В графе 20 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта школьной формы для мальчиков в отчетном квартале.
30. В графе 21 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде школьной формы для девочек в отчетном квартале.
31. В графе 22 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для начальных классов в отчетном квартале.

32. 23-бағанда есепті тоқсанда орта сыныптар үшін оқу (жазбаша) керек-жарақтарының жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
33. 24-бағанда есепті тоқсанда жоғары сыныптар үшін оқу (жазбаша) керек-жарақтарының жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
34. 25-бағанда есепті тоқсанда оқу орны бойынша бір реттік мектептік тамақтандыру түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
35. 26-бағанда есепті тоқсанда 7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүру түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
36. 27-бағанда есепті тоқсанда ұл балаларға арналған спорттық нысан жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
37. 28-бағанда есепті тоқсанда қыздарға арналған спорттық киім жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
38. 29-бағанда есепті тоқсанда кепілдендірілген әлеуметтік топтама берілген 1 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі. Бұл баған 32-бағанды және 34-бағанды қамтиды.
39. 30-бағанда есепті тоқсанда е 1-ден 6 жасқа дейінгі балалар үшін тұрмыстық химия тауарларының берілген даналы жиынтықтарының саны көрсетіледі.
40. 31-бағанда есепті тоқсанда 1 жылдан 6 жылға дейін берілген даналы азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі. Бұл баған 15-18 бағандарды қамтиды.
41. 32-бағанда есепті тоқсанда кепілдендірілген әлеуметтік топтама берілген 1 жастан 3 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
42. 33-бағанда есепті тоқсанда 1 жылдан 3 жылға дейінгі балалар үшін берілген даналы азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі.
43. 34-бағанда есепті тоқсанда кепілдендірілген әлеуметтік топтама берілген 3 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
44. 35-бағанда есепті тоқсанда 3 жылдан 6 жылға дейінгі балалар үшін берілген даналы азық-түлік жиынтықтарының саны көрсетіледі.
45. 36-бағанда есепті тоқсанда 6-дан 18 жасқа дейінгі балалар үшін кепілдендірілген әлеуметтік топтама берілген 6-дан 18 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі.
46. 37-бағанда есепті тоқсанда ұл балаларға арналған мектеп формасының жиынтығы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
47. 38-бағанда есепті тоқсанда қыздарға арналған мектеп формасы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
48. 39-бағанда есепті тоқсанда бастауыш сыныптарға арналған оқу (жазбаша) керек-жарақтар жиынтығы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.

32. В графе 23 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для средних классов в отчетном квартале.
33. В графе 24 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для старших классов в отчетном квартале.
34. В графе 25 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде одноразовое школьного питания по месту обучения в отчетном квартале.
35. В графе 26 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде льготного проезда на городском общественном транспорте для детей в возрасте от 7 до 18 лет в отчетном квартале.
36. В графе 27 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта спортивной формы для мальчиков в отчетном квартале.
37. В графе 28 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплект спортивной формы для девочек в отчетном квартале.
38. В графе 29 указывается количество детей от 1 до 6 лет, которым выдан гарантированный социальный пакет в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графу32 и графу34.
39. В графе 30 указывается количество выданных штучных наборов товаров бытовой химии для детей от 1 до 6 лет в отчетном квартале.
40. В графе 31 указывается количество выданных штучных продуктовых наборов для детей от 1 до 6 лет в отчетном квартале. Данная графа включает в себя графы 15-18.
41. В графе 32 указывается количество детей от 1 до 3 лет, которым выдан гарантированный социальный пакет в отчетном квартале.
42. В графе 33 указывается количество выданных штучных продуктовых наборов для детей от 1 до 3 лет в отчетном квартале.
43. В графе 34 указывается количество детей от 3 до 6 лет, которым выдан гарантированный социальный пакет в отчетном квартале.
44. В графе 35 указывается количество выданных штучных продуктовых наборов для детей от 3 до 6 лет в отчетном квартале.
45. В графе 36 указывается количество детей от 6 до 18 лет, которым выдан гарантированный социальный пакет для детей от 6 до 18 лет в отчетном квартале.
46. В графе 37 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде комплекта школьной формы для мальчиков в отчетном квартале.
47. В графе 38 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде школьной формы для девочек в отчетном квартале.
48. В графе 39 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для начальных классов в отчетном квартале.

49. 40-бағанда есепті тоқсанда орта сыныптар үшін оқу (жазбаша) керек-жарақтарының жиынтығы түрінде тағайындалған кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
50. 41-бағанда есепті тоқсанда жоғары сыныптар үшін оқу (жазбаша) керек-жарақтарының жиынтығы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
51. 42-бағанда есепті тоқсанда оқу орны бойынша бір реттік мектептік тамақтандыру түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
52. 43-бағанда есепті тоқсанда 7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте жеңілдікпен жол жүру түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
53. 44-бағанда есепті тоқсанда ұлдарға арналған спорттық нысан жиынтығы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.
54. 45-бағанда есепті тоқсанда қыздарға арналған спорттық киім жиынтығы түрінде берілген кепілдендірілген әлеуметтік топтаманың саны көрсетіледі.

49. В графе 40 указывается количество назначенного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для средних классов в отчетном квартале.
50. В графе 41 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде комплекта учебных (письменных) принадлежностей для старших классов в отчетном периоде.
51. В графе 42 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде одноразовое школьного питания по месту обучения в отчетном квартале.
52. В графе 43 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде льготного проезда на городском общественном транспорте для детей в возрасте от 7 до 18 лет в отчетном квартале.
53. В графе 44 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде комплекта спортивной формы для мальчиков в отчетном квартале.
54. В графе 45 указывается количество выданного гарантированного социального пакета в виде комплект спортивной формы для девочек в отчетном квартале.