"Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 12 наурыздағы № 11 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 29 шiлдедегi № 44/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 3 тамызда № 29006 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 12 наурыздағы № 11 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10930 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 5-тармағына, 77-бабының 4-тармағына және 78-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету қызметінің Әскери-техникалық қамтамасыз ету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сагимбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2022 жылғы 29 шілдедегі
№ 44/қе бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2015 жылғы 12 наурыздағы
№ 11 бұйрығымен
бекітілген
Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары
1. Осы Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 11 "Об утверждении норм возмещения затрат за проезд на транспорте"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 29 июля 2022 года № 44/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2022 года № 29006
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 11 "Об утверждении норм возмещения затрат за проезд на транспорте" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10930) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 73, пунктом 4 статьи 77 и пунктом 4 статьи 78 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Нормы возмещения затрат за проезд на транспорте, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту военно-технического обеспечения Службы финансового и материально-технического обеспечения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. С настоящим приказом ознакомить сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
СОГЛАСОВАН
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 29 июля 2022 года № 44/қе
Утверждены приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 12 марта 2015 года № 11
Нормы возмещения затрат за проезд на транспорте
1. Настоящие нормы возмещения затрат за проезд на транспорте распространяются на:

1) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 73-бабының 5-тармағында көзделген жағдайларда Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлеріне (әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларынан басқа);
2) Заңның 77-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларына;
3) Заңның 78-бабының 4-тармағында көзделген жағдайларда Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары қызметкерлерінің (әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларынан басқа) отбасы мүшелеріне қолданылады.
2. Көлікпен жол жүру шығындары жол жүру құжаттарының негізінде:
1) теміржол көлігімен жол жүру кезінде:
купе вагонының тарифі бойынша (жұмсақ дивандары төменде орналасқан, жатын вагонның қалпын реттеу құрылғысы бар отыруға арналған жұмсақ креслолы екі орынды купелері бар вагондарды қоспағанда);
жұмсақ дивандары төменде орналасқан, жатын вагонның қалпын реттеу құрылғысы бар отыруға арналған жұмсақ креслолы екі орынды купелері бар вагондардың тарифі бойынша медициналық көрсеткіштері бойынша əскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерге стационарлық емделуге барғанда әскери-дәрігерлік комиссияның жолдамасы негізінде және қызметкердің ауысуы жедел болған жағдайда:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетінде (бұдан әрі – ҰҚК) – уәкілетті басшының;
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік ведомстволарында, аумақтық және өзге де органдарында – бірінші басшының жазбаша растауының негізінде;
2) су және автомобиль көлігімен жол жүру кезінде – сол жергілікті жердегі қолданылып жүрген жол жүру құны бойынша;
3) егер елді мекеннен тыс жерде орналасса, теміржол станциясына, айлаққа, әуежайға автокөлікпен (таксиден басқа) жол жүру бойынша;
4) жол жүру билеттерін броньдау құны, сондай-ақ төсек керек-жарақтарын пайдалану құны;
5) әуе көлігімен жол жүру кезінде – медициналық көрсеткіштері бойынша əскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерге стационарлық емделуге барғанда әскери-дәрігерлік комиссияның жолдамасы негізінде және қызметкердің ауысуы жедел болған жағдайда:
ҰҚК-де – ҰҚК Төрағасының немесе оның бірінші орынбасарының не қаржы-шаруашылық қызметін бағыттаушы ҰҚК Төрағасы орынбасарының;
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік ведомстволарында, аумақтық және өзге де органдарында – бірінші басшының жазбаша растауының негізінде өтеледі.
3. Жол жүру құжаттары (билеттер) болмаған кезде шығыстар осы Көлікпен жол жүру шығындарын өтеу нормалары 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген көлікпен (әуе көлігін қоспағанда) жол жүрудің ең төменгі құны бойынша:
ҰҚК-де – қаржы-шаруашылық қызметін бағыттаушы ҰҚК Төрағасының орынбасарымен;
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік ведомстволарында, аумақтық және өзге де органдарында – бірінші басшымен келісілген қызметкердің баянаты және теміржол көлігінің плацкарт вагоны тарифі бойынша ең төменгі құны туралы анықтама (еркін түрде) негізінде өтеледі.

1) сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан (кроме курсантов и слушателей военных, специальных учебных заведений) в случаях, предусмотренных пунктом 5 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон);
2) курсантов и слушателей военных, специальных учебных заведений в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 77 Закона;
3) членов семей сотрудников органов национальной безопасности Республики Казахстан (кроме курсантов и слушателей военных, специальных учебных заведений) в случаях, предусмотренных пунктом 4 статьи 78 Закона.
2. Затраты за проезд на транспорте возмещаются на основании проездных документов:
1) при проезде железнодорожным транспортом:
по тарифу купейного вагона (за исключением вагонов с двухместными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения спального вагона);
по тарифу вагонов с двухместными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения спального вагона при следовании на стационарное лечение по медицинским показаниям в военно-медицинские (медицинские) подразделения на основании направления военно-врачебной комиссии и при наличии срочности перемещения сотрудника с письменного подтверждения:
в Комитете национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ) – уполномоченным руководителем;
в ведомствах, территориальных и иных органах национальной безопасности Республики Казахстан – первым руководителем;
2) при проезде водным и автомобильным транспортом – по существующей в данной местности стоимости проезда;
3) по проезду автотранспортом (кроме такси) к железнодорожной станции, пристани, аэропорту, если они находятся за пределами населенного пункта;
4) стоимость бронирования проездных билетов, а также стоимость пользования постельными принадлежностями;
5) при проезде воздушным транспортом – по тарифу экономического класса при следовании на стационарное лечение по медицинским показаниям в военно-медицинские (медицинские) подразделения на основании направления военно-врачебной комиссии и при наличии срочности перемещения сотрудника с письменного подтверждения:
в КНБ – Председателя КНБ или его первого заместителя либо заместителя Председателя КНБ, направляющего финансово-хозяйственную деятельность;
в ведомствах, территориальных и иных органах национальной безопасности Республики Казахстан – первым руководителем.
3. При отсутствии проездных документов (билетов) расходы возмещаются по минимальной стоимости проезда транспортом (за исключением воздушного), указанным в подпунктах 1) и 2) пункта 2 настоящих Норм возмещения затрат за проезд на транспорте, на основании рапорта сотрудника и справки о минимальной стоимости проезда на железнодорожном транспорте по тарифу плацкартного вагона (в произвольной форме), согласованного:
в КНБ – с заместителем Председателя КНБ, направляющим финансово-хозяйственную деятельность;
в ведомствах, территориальных и иных органах национальной безопасности Республики Казахстан – первым руководителем.