"Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы есебінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 403 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 353 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 қыркүйекте № 29376 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы есебінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12633 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-1-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы есебінің нысаны осы бұйрыққа косымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
А. Умаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикаcының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикаcының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Экология,
геология және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрі
2022 жылғы 31 тамыздағы
№ 353 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 403 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы ЕСЕБІ __________________________ (есеп беру кезеңі)

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 403 "Об утверждении формы отчета оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций о результатах его деятельности"
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 353. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 сентября 2022 года № 29376
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 403 "Об утверждении формы отчета оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций о результатах его деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12633) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Форму отчета оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций о результатах его деятельности, утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридической департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации
и общественного развития
Республики Казахстан
А. Умаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
министр информации
и общественного развития
Республики Казахстан
от 31 августа 2022 года № 353
Утвержден приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 22 декабря 2015 года № 403
Форма
Отчет оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций
о результатах его деятельности _______________________________________
(период отчета)

1. Гранттарды орналастыру есебі кезеңінің басталу және аяқталу күні:
__________________________________________________________________.
2. Есепті кезеңде орналастырылған гранттар бағыттарының саны:
__________________________________________________________________.
3. Есепті кезеңде іске асырылған гранаттар саны:
__________________________________________________________________.
4. Есепті кезеңде іске асырылған гранттар саласы:
__________________________________________________________________.
5. Гранттарды іске асыруға есепті кезеңде мемлекеттік көздерден бөлінген қаражаттың
жалпы сомасы: ___________________________________________________________.
6. Гранттарды іске асыруға есепті кезеңде бюджеттен тыс көздерден бөлінген
қаражаттың жалпы сомасы: _________________________________________________.
7. Есепті кезеңде қазақстандық ұйымдардың қатарынан гранттарды іске асыруға
тартылған әріптестер туралы ақпарат (жалпы саны, ұйымның толық атауы,
басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), байланыс деректері, заңды
мекенжайы): _____________________________________________________________.
8. Есепті кезеңде халықаралық (шетелдік) ұйымдардың қатарынан гранттарды іске
асыруға тартылған әріптестер туралы ақпарат (жалпы саны, ұйымның толық атауы,
басшысының тегі, аты, жөні, әкесінің аты (болған кезде), байланыс деректері, заңды
мекенжайы): _____________________________________________________________.
9. Есепті кезеңде үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы
оператор арқылы гранттарды іске асырған үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтер
(осы есепке қоса беріледі)*
10. Есепті кезеңде грант шеңберінде іске асырылған
әлеуметтік жобалар, әлеуметтік бағдарламалар туралы мәліметтер (осы есепке қоса
беріледі)**
11. Гранттарды іске асыру шеңберінде жобалардың нәтижелері бойынша жалпы
тұжырымдар мен ұсынымдар: ________________________________________________
12. Есепке гранттарды қалыптастыруға қатысатын үкіметтік емес ұйымдарды гранттық
қаржыландыру саласындағы оператордың басшысы, оператордың бас бухгалтері не
оларды алмастыратын адамдар қол қояды. Есептің әрбір данасы тігіледі, тігіс түйініне
және ішінара құжаттың парағына желімделген қағаз пломбамен бекемделеді. Мөрдің
бедері ішінара қағаз пломбаға, ішінара құжаттың парағына басылуы тиіс.
13. Есепті: _______________________________________________ жасады.
(оператор басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде) және қолы)
Есеп жасалған күн: 20 жылғы " " ____________
Мөр орны
Ескертпе: *
Мәліметтер есепке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады. **
Мәліметтер есепке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады.
Үкіметтік емес ұйымдарды
гранттық қаржыландыру
саласындағы оператордың өз
қызметінің нәтижелері
туралы есепке
1-қосымша
Нысан
Есепті кезеңде үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор арқылы гранттарды іске асырған үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтер

1. Дата начала и окончания периода отчета размещения грантов:
_____________________________________________________________________.
2. Количество направлении грантов, размещенных в отчетном периоде:
_____________________________________________________________________.
3. Количество грантов, реализованных в отчетном периоде:
_____________________________________________________________________.
4. Сфера грантов, реализованных в отчетном периоде:
_____________________________________________________________________.
5. Общая сумма средств, выделенных из государственных источников в отчетном
периоде на реализацию грантов:
_____________________________________________________________________.
6. Общая сумма средств, выделенных из внебюджетных источников в отчетном
периоде на реализацию грантов:
_____________________________________________________________________.
7. Информация о партнерах из числа казахстанских организаций, привлеченных
к реализации грантов за отчетный период (общее количество, полное наименование
организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя, контактные
данные, юридический адрес):
______________________________________________________________________.
8. Информация о партнерах из числа международных (иностранных) организаций,
привлеченных к реализации грантов за отчетный период (общее количество, полное
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя,
контактные данные, юридический адрес):
______________________________________________________________________.
9. Сведения о неправительственных организациях, реализовавших гранты через
оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций
в отчетном периоде (прилагаются к настоящему отчету) *
10. Сведения о социальных проектах, социальных программах, реализованных
в рамках гранта в отчетный период (прилагаются к настоящему отчету)**
11. Общие выводы и рекомендации по результатам проектов в рамках реализации
грантов:
______________________________________________________________________.
12. Отчет подписывается руководством оператора в сфере грантового
финансирования неправительственных организаций, принимающим участие
в формировании грантов, главным бухгалтером оператора либо лицами,
их замещающими и заверяется оттиском печати оператора. Каждый экземпляр отчета
прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки
и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную
пломбу, частично на лист документа.
13. Отчет составлен:
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись руководителя оператора
Дата составления отчета: " "_________ 20 года
Место печати
Примечание:
* Сведения заполняются по форме согласно приложению 1 к отчету.
** Сведения заполняются по форме согласно приложению 2 к отчету.
Приложение 1
к отчету оператора
в сфере грантового финансирования
неправительственных организаций
о результатах его деятельности
Форма
Сведения о неправительственных организациях, реализовавших гранты
через оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций в отчетном периоде

1. Үкіметтік емес ұйымның толық атауы:
____________________________________________________________________.
2. Үкіметтік емес ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде):
____________________________________________________________________.
3. Заңды мекенжайы, байланыс телефоны:
____________________________________________________________________.
4. Грантты іске асыру (сала) шеңберінде әлеуметтік жобаның, әлеуметтік
бағдарламаның атауы: _____________________________________________________.
5. Грант шеңберінде әлеуметтік жобаны, әлеуметтік бағдарламаны іске асыру кезеңі
(басталу жылы мен айын/аяқталу жылы мен айын көрсету):
____________________________________________________________________.
6. Грантты іске асыруға бөлінген қаражаттың жалпы сомасы:
____________________________________________________________________.
Ескертпе: Аталған нысанға әрбір үкіметтік емес ұйым жөнінде мәліметтер енгізіледі
Үкіметтік емес ұйымдарды
гранттық қаржыландыру
саласындағы оператордың өз
қызметінің нәтижелері
туралы есепке
2-қосымша
Нысан
Есепті кезеңде грант шеңберінде іске асырылған әлеуметтік жобалар, әлеуметтік бағдарламалар туралы мәліметтер
1. Сандық көрсеткіштерді келтіре отырып, әлеуметтік жобаның, әлеуметтік
бағдарламаның барлық іс-шаралары бойынша жалпы ақпарат (іс-шараның өткен күні,
орны, тақырыбы мен нысаны, қатысушылар саны, жоспарланған іс-шаралардың толық
орындалуы):
__________________________________________________________________;
1) Әлеуметтік жобаның, әлеуметтік бағдарламаның мақсаттарына қол жеткізу және
алынған нәтижелері:
__________________________________________________________________;
2) Мақсатқа қол жеткізу (фактілерді сипаттау және мақсатқа қол жеткізу туралы
дәлелдерді көрсету):
__________________________________________________________________;
3) Жоспарланған нәтижелердің алынған нәтижелерге сәйкестігі; егер жоспардан ауытқу
орын алса, оның негіздемесі:
__________________________________________________________________;
4) Әлеуметтік жобаны, әлеуметтік бағдарламаны іске асыру аяқталғаннан кейін
және/немесе іске асыру кезінде болған әлеуметтік және басқа да өзгерістерді өлшеу
(жобаға дейінгі ахуалды және жоба аяқталған кездегі ахуалды салыстыру, жоба
шеңберінде проблемаларды мен міндеттерді шешу дәрежесі):
__________________________________________________________________;
2. Әлеуметтік жобаға, әлеуметтік бағдарламаға қатысушылар бөлінісінде
статистикалық ақпарат:
1) гендерлік көрсеткіш:
Жобаға қатысушылар саны, барлығы
Ерлер
Әйелдер
2) санаттары бойынша әлеуметтік мәртебесі:
Жобаға қатысушылар саны, барлығы
Балалар (оның ішінде мүгедектігі бар -балалар)
Жастар
Мемлекеттік қызметшілер
Бюджеттік ұйымдардың жұмыскерлері
Мүгедектігі бар адамдар
Ересек жастағы адамдар (50 жастағы және одан асқан).
Жұмыссыздар
Қоғамдық ұйымдардың өкілдері
Бизнес секторының өкілдері
Басқа да санаттар

1. Полное наименование неправительственной организации:
_____________________________________________________________________.
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя неправительственной организации:
_____________________________________________________________________.
3. Юридический адрес, контактный телефон:
_____________________________________________________________________.
4. Наименование социального проекта, социальной программы в рамках реализации гранта (сфера):
_____________________________________________________________________.
5. Период реализации социального проекта, социальной программы в рамках гранта
(указать месяц и год начала/месяц и год окончания):
_____________________________________________________________________.
6. Общая сумма средств, выделенная на реализацию гранта:
______________________________________________________________________.
Примечание:
В данную форму вносятся сведения по каждой неправительственной организации
Приложение 2
к отчету оператора в сфере
грантового финансирования
неправительственных организаций
о результатах его
деятельности
Форма
Сведения о социальных проектах, социальных программах, реализованных в рамках гранта в отчетный период
1. Общая информация по всем мероприятиям социального проекта,
социальной программы с приведением количественных показателей
(дата, место, тема и форма мероприятия, количество участников,
полнота выполнения запланированных мероприятий):
_____________________________________________________________________;
1) Достижение цели социального проекта, социальной программы и полученные
результаты:
______________________________________________________________________;
2) Достижение цели (описание фактов и указание аргументов о достижении цели):
____________________________________________________________________;
3) Соответствие запланированных результатов полученным результатам;
обоснование отклонений от плана, если таковые имеются:
____________________________________________________________________;
4) Измерение социальных и других изменений, произошедших по окончании
и/или в течение реализации социального проекта, социальной программы
(сравнить до проектную ситуацию и ситуацию на момент завершения проекта,
степень решения проблем и задач в рамках проекта):
____________________________________________________________________.
2. Статистическая информация в разрезе участников социального проекта,
социальной программы:
1) гендерный показатель:
Количество участников проекта всего
Мужчин
Женщин
2) социальный статус по категориям:
Количество участников проекта всего
Дети (в том числе дети с инвалидностью)
Молодежь
Государственные служащие
Работники бюджетных организаций
Лица с инвалидностью
Люди старшего возраста (от 50 лет и старше), в т.ч.
Безработные
Представители общественных организаций
Представители бизнес-сектора
Другие категории

3) жас ерекшелігінің көрсеткіші:
Жобаға қатысушылар саны, барлығы
13-16 жастағы
17-22 жастағы
23-27 жастағы
28-32 жастағы
33-45 жастағы
46-58 жастағы
59 жастағы және ол жастан асқан
3. Жобаның нәтижелері:
1) көрсетілген насаналы топтардың жобаны іске асыру барысында (сандық
көрсеткіштерді көрсете отырып, сапалық қозғалыстарды сипаттай отырып) алған нақты
нәтижелері: ______________________________________________________________;
2) жобаны іске асыру барысында шешілуге тиісті проблемаға жобаның ұзақмерзімді
ықпалы (жобадан туындаған осы немесе өзге саладағы болжамды оң/жағымсыз
өзгерістерді негіздеу):
__________________________________________________________________.
3) Іске асырылған жобаның әулеметтік-экономикалық әсері:
__________________________________________________________________________
Ескертпе:
Аталған нысанға әрбір әлеуметтік жоба, әлеуметтік бағдарлама бойынша мәлімет енгізіледі

3) возрастной показатель:
Количество участников проекта всего
от 13-16 лет
17-22 года
23-27 лет
28-32 года
33-45 лет
46-58 лет
59 лет и выше
3. Результаты проекта:
1) конкретные результаты, полученные в ходе реализации проекта указанными
целевыми группами (с указанием количественных показателей, описанием
качественных сдвигов):
______________________________________________________________________;
2) долговременное влияние проекта на решаемую в ходе его реализации проблему
(обоснование прогнозируемых позитивных/негативных изменений в той или иной
сфере, вызванных проектом):
_______________________________________________________________________.
3) социально-экономический эффект реализованного проекта:
_______________________________________________________________________.
Примечание:
В данную форму вносятся сведения по каждому социальному проекту, социальной программе