Мемлекеттік авиацияның борттық дәрі қобдишасының және алып жүрілетін авариялық қорының дәрілік заттары мен медициналық мақсаттағы бұйымдарының тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 5 қыркүйектегі № 755 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 7 қыркүйекте № 29443 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереже 15-тармағының 135) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік авиацияның борттық дәрі қобдишасы дәрілік заттарының және медициналық мақсаттағы бұйымдарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік авиацияның алып жүрілетін авариялық қоры дәрі қобдишасы дәрілік заттарының және медициналық мақсаттағы бұйымдарының тізбесі бекітілсін.
2. "Мемлекеттік авиацияның борттық дәрі қобдишасының және алып жүрілетін авариялық қорының дәрілік заттары мен медициналық мақсаттағы бұйымдарының тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 3 маусымдағы № 411 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18812 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас әскери-медициналық басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.

Об утверждении Перечней лекарственных средств и изделий медицинского назначения аптечки бортовой и носимого аварийного запаса государственной авиации
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 сентября 2022 года № 755. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2022 года № 29443
В соответствии с подпунктом 135) пункта 15 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 2июня 2022 года № 357, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения аптечки бортовой государственной авиации, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения аптечки носимого аварийного запаса государственной авиации, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра обороны Республики Казахстан от 3 июня 2019 года № 411 "Об утверждении Перечней лекарственных средств и изделий медицинского назначения аптечки бортовой и носимого аварийного запаса государственной авиации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18812).
3. Главному военно-медицинскому управлению Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся

Құрамында белсенді хлор бар таблетка 1,5 мг
таблетка
10
Ескертпе:
1) алып жүрілетін авариялық қордың дәрі қобдишасы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ – 41 бұйрығымен бекітілген Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярға сәйкес (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22782 болып тіркелген) құрамына клиникалық тиімділігі мен қауіпсіздігі дәлелденген дәрілік заттар кіретін, Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген, саны бойынша регламенттелген номенклатура бойынша шектелген дәрілік заттар және медициналық бұйымдар тізбесінен тұрады;
2) алып жүрілетін авариялық қордың дәрі қобдишасы санитариялық нұсқаушы бір жараланғанға, сондай-ақ өзіне-өзі және өзара көмек көрсету тәртібінде алғашқы медициналық (дәрігерге дейінгі) көмек көрсетуге есептелген.

Таблетка с активным содержанием хлора 1,5 мг
таблетка
10
Примечание:
1) аптечка носимого аварийного запаса состоит из ограниченного по номенклатуре регламентированного по количеству перечня лекарственных средств и медицинских изделий, разрешенных к применению в Республике Казахстан, в состав которого входят лекарственные средства с доказанной клинической эффективностью и безопасностью в соответствии с Казахстанским Национальным лекарственным формуляром, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2021 года № ҚР ДСМ - 41 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 22782).
2) аптечка носимого аварийного запаса рассчитана на оказание первой медицинской (доврачебной) помощи одному раненому санитарным инструктором, а также в порядке самопомощи и взаимопомощи.