"Әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 247 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 7 қыркүйектегі № 504 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 қыркүйекте № 29587 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 247 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10069 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
К. Ускенбаев
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 504 Бұйрықа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
міндетін атқарушының
2014 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 247 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесі
1. Ақтөбе – Алматы.
2. Ақтөбе – Атырау.
3. Ақтөбе – Маңғыстау.
4. Алматы – Нұр-Сұлтан.
5. Алматы – Атырау.
6. Алматы – Достық.
7. Алматы – Жезқазған.
8. Алматы – Өскемен-1.
9. Алматы – Қостанай.
10. Алматы – Локоть.
11. Алматы – Маңғыстау.
12. Алматы – Озинки.
13. Алматы – Орал.
14. Алматы – Павлодар.
15. Алматы – Петропавл.
16. Алматы – Сарыағаш.
17. Алматы – Шымкент.
18. Арқалық – Қостанай – Нұр-Сұлтан.
19. Нұр-Сұлтан – Айсары – Арқалық.
20. Нұр-Сұлтан – Атбасар.
21. Нұр-Сұлтан – Достық.
22. Нұр-Сұлтан – Жезқазған.
23. Нұр-Сұлтан – Өскемен-1.
24. Нұр-Сұлтан – Көкшетау.
25. Нұр-Сұлтан – Көкшетау – Володаровка.

О внесении изменении в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 247 "Об определении перечня социально значимых пассажирских межобластных сообщений"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 сентября 2022 года № 504. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 сентября 2022 года № 29587
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 247 "Об определении перечня социально значимых пассажирских межобластных сообщений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10069) следующее изменение:
перечень социально значимых пассажирских межобластных сообщений, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
Приложение к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 7 сентября 2022 года № 504
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 8 декабря 2014 года № 247
Перечень социально значимых пассажирских межобластных сообщений
1. Актобе – Алматы.
2. Актобе – Атырау.
3. Актобе – Мангистау.
4. Алматы – Нур-Султан.
5. Алматы – Атырау.
6. Алматы – Достык.
7. Алматы – Жезказган.
8. Алматы – Оскемен-1.
9. Алматы – Костанай.
10. Алматы – Локоть.
11. Алматы – Мангистау.
12. Алматы – Озинки.
13. Алматы – Уральск.
14. Алматы – Павлодар.
15. Алматы – Петропавловск.
16. Алматы – Сарыагаш.
17. Алматы – Шымкент.
18. Аркалык – Костанай – Нур-Султан.
19. Нур-Султан – Айсары – Аркалык.
20. Нур-Султан – Атбасар.
21. Нур-Султан – Достык.
22. Нур-Султан – Жезказган.
23. Нур-Султан – Оскемен-1.
24. Нур-Султан – Кокшетау.
25. Нур-Султан – Кокшетау – Володаровка.

26. Нұр-Сұлтан – Қарағанды – Семей.
27. Нұр-Сұлтан – Қызыл-Ту – Петропавл.
28. Маңғыстау – Нұр-Сұлтан – Семей.
29. Нұр-Сұлтан – Павлодар.
30. Нұр-Сұлтан – Павлодар – Семей.
31. Нұр-Сұлтан – Шымкент.
32. Атырау – Ақсарай.
33. Атырау – Нұр-Сұлтан.
34. Атырау – Маңғыстау.
35. Көкшетау – Нұр-Сұлтан – Ерейментау.
36. Көкшетау – Қызылорда.
37. Қарағанды – Нұр-Сұлтан.
38. Қарағанды – Петропавл.
39. Қарағанды – Жезқазған.
40. Қостанай – Есіл – Арқалық.
41. Қостанай – Қарағанды.
42. Қызылорда – Жезқазған – Нұр-Сұлтан – Павлодар.
43. Қызылорда – Петропавл.
44. Қызылорда – Семей.
45. Орал – Ақтөбе – Құлсары.
46. Орал – Нұр-Сұлтан.
47.Өскемен – Жаланашкөл.
48. Павлодар – Пресногорьковская.
49. Шалқар – Сексеуіл.
50. Павлодар – Нұр-Сұлтан – Шымкент.
Әлеуметтік маңызы бар қатынас қоғам мен мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық жағдайына ықпал ететін және мынадай өлшемшарттарға сәйкес келетін қатынас болып танылады:
1) мемлекеттік маңызы – мемлекетаралық байланыстарды дамыту, Қазақстан Республикасының астанасы мен облыс орталықтарын Қазақстан Республикасымен айтарлықтай қоғамдық, сауда немесе өзге де өзара қатынастары бар мемлекеттердің әкімшілік-аумақтық бірліктерінің астаналарымен және басты қалаларымен қосу;
2) баламасыздығы – ұзақтығы үлкен әрі тармақталуы aз болғанда қайта отырғызусыз қатарлас қатынастардың болмауы, ауа райы жағдайларына тәуелсіздігі, барлық маусымдылығы, жолаушыларды біржолғы жаппай тасымалдау;
3) әлеуметтік маңызы – халықтың жан басына шаққандағы табысында жол жүруге арналған шығысының қолжетімді деңгейінің сақталуы;
4) қолжетімділігі – азаматтардың қолжетімді балама көлік түрлері жоқ бағыттары бойынша Қазақстан Республикасының аумағында еркін орын ауыстыру, оның шегінен тыс шығу және кедергісіз қайтып келу мүмкіндігін қамтамасыз ету.

26. Нур-Султан – Караганды – Семей.
27. Нур-Султан – Кызыл-Ту – Петропавловск.
28. Мангистау – Нур-Султан – Семей.
29. Нур-Султан – Павлодар.
30. Нур-Султан – Павлодар – Семей.
31. Нур-Султан – Шымкент.
32. Атырау – Аксарайская.
33. Атырау – Нур-Султан.
34. Атырау – Мангистау.
35. Кокшетау – Нур-Султан – Ерейментау.
36. Кокшетау – Кызылорда.
37. Караганды – Нур-Султан.
38. Караганды – Петропавловск.
39. Караганда – Жезказган.
40. Костанай – Есиль – Аркалык.
41. Костанай – Караганды.
42. Кызылорда – Жезказган – Нур-Султан – Павлодар.
43. Кызылорда – Петропавловск.
44. Кызылорда – Семей.
45. Уральск – Актобе – Кульсары.
46. Уральск – Нур-Султан.
47. Оскемен – Жаланашколь.
48. Павлодар – Пресногорьковская.
49. Шалкар – Сексеул.
50. Павлодар – Нур-Султан – Шымкент.
Социально значимым сообщением признается сообщение, оказывающее влияние на социально-экономическое положение общества и государства и соответствующее следующим критериям:
1) государственное значение – развитие межгосударственных связей, соединение столицы и областных центров Республики Казахстан со столицами и главными городами административно-территориальных единиц государств, имеющих значительные общественные, торговые или иные взаимоотношения с Республикой Казахстан;
2) безальтернативность – отсутствие беспересадочных параллельных сообщений при большой протяженности и малой разветвленности, независимость от климатических условий, всесезонность, массовость единовременной перевозки пассажиров;
3) социальное значение – сохранение в среднедушевом доходе населения доступного уровня расходов на передвижение;
4) доступность – обеспечение возможности свободного передвижения граждан по территории Республики Казахстан, выезда за ее пределы и беспрепятственного возвращения по маршрутам, не имеющим доступных альтернативных видов транспорта.