Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 16 қыркүйектегі № 185 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 қыркүйекте № 29656 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектiлерiне мәлімет үшiн, сондай-ақ Комитеттiң аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін
қамтамасыз ету департаменті
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2022 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 185 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 04.01.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерінің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 124 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16009 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы жөніндегі есеп" № 2 нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыда азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" № 7 нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыда азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" № 7-К нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыда сот актілерін қайта қарау жөніндегі есеп" № 8-К нысаны;

О внесении изменений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 сентября 2022 года № 185. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2022 года № 29656.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Департамент по обеспечению
деятельности судов
при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарат Верховного Суда
Республики Казахстан)
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 16 сентября 2022 года № 185
Перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 04.01.2023 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. В приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 124 "Об утверждении форм судебных отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16009) внести следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму № 7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму № 7-К "Отчет по рассмотрению гражданских дел в кассационной инстанции" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму № 8-К "Отчет по пересмотру судебных актов в кассационном порядке" согласно приложению 4 к настоящему приказу;

5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы сот қараған азаматтық іске (арыз) 1-электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыдағы сот қараған азаматтық іске 2-электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыдағы сот қараған азаматтық іске 3-электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулық бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыда соттардың азаматтық істерді қарауы жөніндегі есеп" № 2 нысанында:
"Азаматтық істерді қараудың қозғалысы мен нәтижелері" атты А кестесі осы Тізбенің 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Апелляциялық сатыда азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" № 7 нысанында:
"Апелляциялық сатыдағы істердің қозғалысы" атты А кестесі осы Тізбенің 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Апелляциялық шағымдар мен наразылықтар бойынша істерді қарау нәтижелері" атты Б кестесі осы Тізбенің 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жеке шағымдар мен наразылықтар бойынша істерді қарау нәтижелері" атты В кестесі осы Тізбенің 14-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" № 7-К нысанында:
"Өтінішхаттардың қозғалысы" атты А кестесі осы Тізбенің 15-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Істерді қарау нәтижелері" атты Б кестесі осы Тізбенің 16-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда сот актілерін қайта қарау бойынша есеп" № 8-К нысанында:
"Қазақстан Республикасы Азаматтық процестік кодексінің 434-бабы 3-бөлігі тәртібінде ұсынулар енгізу туралы өтінішхаттар қозғалысы" атты А кестесі осы Тізбенің 17-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"ҚР АПК-нің 434-бабы 4-бөлігінің тәртібінде ұсынуларды енгізу туралы өтінішхаттардың қозғалысы" атты А1 кестесі осы Тізбенің 18-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Кассациялық сатының қаулысына Жоғарғы Сотының төрағасы ұсынуларының қозғалысы" атты Б кестесі осы Тізбенің 19-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

5) форму "Электронный информационный учетный документ 1 на гражданское дело (заявление), рассмотренное судом первой инстанции" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Электронный информационный учетный документ 2 на гражданское дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму "Электронный информационный учетный документ 3 на гражданское дело, рассмотренное судом в кассационной инстанции" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Инструкцию о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании судебных отчетов в гражданско-правовой сфере согласно приложению 8 к настоящему приказу.";
в форме № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции", утвержденной указанным приказом:
таблицу А "Движение и результаты рассмотрения гражданских дел" изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню;
в форме № 7 "Отчет по рассмотрению гражданских дел в апелляционной инстанции", утвержденной указанным приказом:
таблицу А "Движение дел в апелляционной инстанции" изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню;
таблицу Б "Результаты рассмотрения дел по апелляционным жалобам и протестам" изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему Перечню;
таблицу В "Результаты рассмотрения дел по частным жалобам и протестам" изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему Перечню;
в форме 7-К "Отчет по рассмотрению гражданских дел в кассационной инстанции", утвержденной указанным приказом:
таблицу А "Движение ходатайств" изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему Перечню;
таблицу Б "Результаты рассмотрения дел" изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему Перечню;
в форме № 8-К "Отчет по пересмотру судебных актов в кассационном порядке", утвержденной указанным приказом:
таблицу А "Движение ходатайств о внесении представления в порядке части 3 статьи 434 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему Перечню;
таблицу А1 "Движение ходатайств о внесении представления в порядке части 4 статьи 434 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему Перечню;
таблицу Б "Движение представлений председателя Верховного Суда на постановления кассационной инстанции" изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему Перечню;

"ҚР АПК-нің 434-бабың 3, 4-бөліктерінің тәртібінде Жоғарғы Сотының төрағасы ұсынуларының қозғалысы" атты Б1 кестесі осы Тізбенің 20-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Кассациялық сатыдағы қаулыларға наразылықтардың қозғалысы" атты В кестесі осы Тізбенің 21-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"ҚР АПК-нің 434-бабы 3, 4-бөліктерінің тәртібінде наразылықтардың қозғалысы" атты В1 кестесі осы Тізбенің 22-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Істерді қарау нәтижелері" атты Г кестесі осы Тізбенің 23-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы есептерді қалыптастыру туралы нұсқаулықта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулық";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулық ЭАЕҚ енгізудің негізгі ережелерін және оның негізінде бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарауы жөніндегі есептерді қалыптастыруын анықтайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Сот органы жүргізілген түзету туралы (арыздың (азаматтық істің, материалдың) нөмірін, өзгертілетін деректеменің атауын, бұрынғы және жаңа көрсеткішті көрсете отырып) мәліметтерді түзету жүргізілген күннен бастап дереу жазбаша түрде Комитетке немесе оның аумақтық органына ұсынады, солардың негізінде Комитеттің Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – Комитеттің ББСЖ ААЖ) тексеру жүргізіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Істі соттың іс жүргізуіне қабылдау туралы судьяның ұйғарымы шыққанға дейін, арызды қабылдаған сот кеңсесінің қызметкері істің санатын алдын ала анықтайды.
Істі соттың іс жүргізуіне қабылдау туралы сот ұйғарымы шыққаннан кейін, кеңсе қызметкері судья ұйғарымының жоғарғы оң жақ бұрышында және ҚР СО АЖ-да көрсетілген іс санатына салыстырып тексеру жүргізеді, айырмашылық болған жағдайда, сотпен келісе отырып, оны өзгертуді жүзеге асырады.
Егер іс материалдарында (арызда) шет ел азаматтарының, орта және шағын кәсіпкерлік субьектілерінің қатысуы туралы мәліметтер, мүгедектігі бар адамдардан, әйелдерден, кәмелетке толмағандардың мүддесіне келіп түскен талап қою арыздары туралы мәліметтер болса, онда 11-деректемеде тиісті кодтық белгілер көрсетіледі.
"Әйел жынысты адамдардың талап қоюлары бойынша" жолында әйел – жеке тұлғалардан, әйел – жеке кәсіпкерлерден келіп түскен арыздар көрсетіледі.
Сот актілерінде халықаралық шарттарға сілтемелер болған жағдайда, халықаралық шарттың түрін таңдай отырып, "Іс жүргізу серпіні туралы мәлімет (Сот шешімі)" 12-бөлімінің "Адам құқықтары жөніндегі әмбебап конвенциялардың қолданылауымен қаралды" деректемесі толтырылады.".

таблицу Б1 "Движение представлений председателя Верховного Суда в порядке частями 3, 4 статьи 434 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему Перечню;
таблицу В "Движение протестов на постановления кассационной инстанции" изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему Перечню;
таблицу В1 "Движение протестов в порядке частей 3, 4 статьи 434 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению 22 к настоящему Перечню;
таблицу Г "Результаты рассмотрения дел" изложить в новой редакции согласно приложению 23 к настоящему Перечню;
в Инструкции о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов в гражданско-правовой сфере, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании судебных отчетов в гражданско-правовой сфере";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) в информационную систему судебных органов Республики Казахстан (далее – ИС СО РК) и формировании судебных отчетов в гражданско-правовой сфере определяет основные положения ввода ЭИУД и формирования на их основе отчетов по рассмотрению гражданских дел судами первой, апелляционной и кассационной инстанций.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. После произведенной корректировки сведения (с указанием номера заявления (гражданского дела, материала), наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится проверка в автоматизированной информационной системе Комитета (далее – АИС Комитета), незамедлительно направляются судебным органом в Комитет или его территориальный орган письменно, с указанием дня и времени произведенной корректировки.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. До вынесения судьей определения о принятии дела в производство суда, категория дела предварительно определяется сотрудником канцелярии суда, принявшим заявление.
После вынесения судьей определения о принятии дела в производство суда, сотрудником канцелярии производится сверка категории дела, указанной в верхнем правом углу определения судьи и в ИС СО РК, в случае расхождения, по согласованию с судьей, производится изменение.
Если в материалах дела (заявления) отражены сведения об участии иностранных лиц, субъектов малого и среднего предпринимательства, сведения о поступивших исковых заявлениях от лиц с инвалидностью, женщин, в интересах несовершеннолетних, то в реквизите 11 отражаются соответствующие кодовые значения.
В строке "По искам лиц женского пола" отражаются исковые заявления от физического лица – женщин, индивидуальных предпринимателей – женщин.
При наличии ссылок в судебных актах на международные договоры, заполняется реквизит "Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека" раздела 12 "Сведения о динамике производства (Решение суда)" с выбором вида международного договора.".

3. "Әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептердің, электронды ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды енгізу мен қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 92 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23196 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 нысанында:
"Әкімшілік істерді қарау нәтижелері және қозғалысы" атты 1-бөлім осы Тізбенің 24-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Әкімшілік органдарға, лауазымды адамдарға қатысты әкімшілік істердің қозғалысы" атты 2-бөлім осы Тізбенің 25-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5А нысанында:
"Апелляциялық сатыдағы әкімшілік істердің қозғалысы" атты 1-бөлім осы Тізбенің 26-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Апелляциялық шағымдар мен наразылықтар бойынша әкімшілік істерді қарау нәтижелері" атты 2-бөлім осы Тізбенің 27-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жеке шағымдар мен наразылықтар бойынша істерді қарау нәтижелері" атты 3-бөлім осы Тізбенің 28-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5К нысанында:
"Әкімшілік істер бойынша прокурордың шағымдарының, өтінішхаттарының қозғалысы (заңды күшіне енбеген сот актілері)" атты 1-бөлім осы Тізбенің 29-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Істерді қарау нәтижелері (заңды күшіне енбеген сот актілері)" атты 2-бөлім осы Тізбенің 30-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Ұсыныс енгізу туралы өтінішхаттар қозғалысы (заңды күшіне енген сот актілеріне)" атты 3-бөлім осы Тізбенің 31-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Істерді қарау нәтижелері" атты 4-бөлім осы Тізбенің 32-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Жоғарғы Сот Төрағасы ұсынуларының қозғалысы" атты 5-бөлім осы Тізбенің 33-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Наразылықтардың қозғалысы" атты 6-бөлім осы Тізбенің 34-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3. В приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 92 "Об утверждении форм отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, электронных информационных учетных документов, и Инструкции по их вводу и формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23196) внести следующие изменения:
в форме № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции", утвержденной указанным приказом:
раздел 1 "Движение и результаты рассмотрения административных дел" изложить в новой редакции согласно приложению 24 к настоящему Перечню;
раздел 2 "Движение административных дел в отношении административных органов, должностных лиц" изложить в новой редакции согласно приложению 25 к настоящему Перечню;
в форме № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции", утвержденной указанным приказом:
раздел 1 "Движение административных дел в апелляционной инстанции" изложить в новой редакции согласно приложению 26 к настоящему Перечню;
раздел 2 "Результаты рассмотрения административных дел по апелляционным жалобам и протестам" изложить в новой редакции согласно приложению 27 к настоящему Перечню;
раздел 3 "Результаты рассмотрения дел по частным жалобам и протестам" изложить в новой редакции согласно приложению 28 к настоящему Перечню;
в форме № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции", утвержденной указанным приказом:
раздел 1 "Движение жалоб, ходатайств прокурора по административным делам (не вступившие в законную силу судебные акты)" изложить в новой редакции согласно приложению 29 к настоящему Перечню;
раздел 2 "Результаты рассмотрения дел (не вступившие в законную силу судебные акты)" изложить в новой редакции согласно приложению 30 к настоящему Перечню;
раздел 3 "Движение ходатайств о внесении представления (на вступившие в законную силу судебные акты)" изложить в новой редакции согласно приложению 31 к настоящему Перечню;
раздел 4 "Результаты рассмотрения дел" изложить в новой редакции согласно приложению 32 к настоящему Перечню;
раздел 5 "Движение представлений Председателя Верховного Суда" изложить в новой редакции согласно приложению 33 к настоящему Перечню;
раздел 6 "Движение протестов" изложить в новой редакции согласно приложению 34 к настоящему Перечню;
в Инструкции о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, утвержденной указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Сот органы жүргізілген түзету туралы (арыздың (азаматтық істің, материалдың) нөмірін, өзгертілетін деректеменің атауын, бұрынғы және жаңа көрсеткішті көрсете отырып) мәліметтерді түзету жүргізілген күннен бастап дереу жазбаша түрде Комитетке немесе оның аумақтық органына ұсынады, солардың негізінде Комитеттің автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Комитеттің ААЖ) тексеру жүргізіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. 1-бөлімнің "Істің санатына қосымша" 10-деректемесінде шетелдік адамдардың, шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің қатысуы туралы мәліметтер, мүгедектігі бар адамдардан, әйелдерден, кәмелетке толмағандардың мүддесіне келіп түскен талап қоюлар, инвестициялық даулар туралы мәліметтер және тағы басқалары көрсетіледі.
"Әйел адамдардың талап қоюлары бойынша" деген жолда жеке тұлға – әйелдерден, жеке кәсіпкер – әйелдерден келіп түскен талап қою арыздары көрсетіледі.
Сот актілерінде халықаралық шарттарға сілтемелер болған жағдайда, халықаралық шарт түрі таңдала отырып, 13-бөлімнің "Халықаралық шарттар қолданылып қаралды (Сот шешімі)" деректемесі толтырылады.
"Материалдар мен ұсынулар" деген жолда Нормативтік-анықтамалық ақпаратқа (бұдан әрі – НАА) сәйкес материалдар көрсетіледі: сот шешімінің орындалу тәртібі мен тәсілінің өзгеруі туралы, оның ішінде борышкерді (өндіріп алушыны) алмастыру туралы, сот шешімін, сот тапсырмасын орындауды бұру туралы, төреліктің (аралық соттың) шешімдері бойынша атқару парағын (телнұсқасын) беру туралы, берілген ақшалай соманы индекстеу туралы, атқару парағын ұсыну мерзімін қалпына келтіру туралы және өзге де материалдар, ұсынулар.".
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
нысан
№ 1-нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп"

"8. После произведенной корректировки сведения (с указанием номера административного дела (иска), наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится проверка в автоматизированной информационной системе Комитета (далее – АИС Комитета), незамедлительно направляются судебным органом в Комитет или его территориальный орган письменно, с указанием дня и времени произведенной корректировки.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В реквизите 10 "Дополнение к категории дела" раздела 1 отражаются сведения об участии иностранных лиц, субъектов малого и среднего предпринимательства, сведения о поступивших исках от лиц с инвалидностью, женщин, в интересах несовершеннолетних, инвестиционных спорах и так далее.
В строке "По искам лиц женского пола" отражаются исковые заявления от физического лица – женщин, индивидуальных предпринимателей – женщин.
При наличии ссылок в судебных актах на международные договоры, заполняется реквизит "Рассмотрено с применением международных договоров" раздела 13 "Сведения о динамике производства (Решение суда)" с выбором вида международного договора.
В строке "Материалы и представления" отражаются материалы согласно Нормативно-справочной информации (далее – НСИ): об изменении способа и порядка исполнения решения суда, в том числе, о замене должника (взыскателя), о повороте исполнения решения суда, судебное поручение, о выдаче исполнительного листа (дубликата) по решениям арбитража (третейского суда), об индексации присужденных денежных сумм, о восстановлении срока предъявления исполнительного листа и прочие материалы, представления.".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан в сфере
правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения
форма
Форма № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел"

2,3-бағандардан
прокуратура органдары
ІІМ
ІІМ-нің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (бұдан әрі – ҚР ІІМ ҚАЖК)
ҰҚК
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
1
оның ішінде, мемлекеттік тілде қаралды
2
Күзетпен ұстауды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы)
3
Үйқамақты санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы)
4
Лауазымынан уақытша шеттетуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы)
5
Жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы)
6
Экстрадициялық қамақты санкциялау (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы)
7
Кепіл қолдануды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы)
8
Мүлікке тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы)
9
Күзетпен ұстау мерзімін ұзарту (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
10
оның ішінде 3 айға дейін
11
оның ішінде 9 айға дейін
12
оның ішінде 12 айға дейін
13
оның ішінде 18 айға дейін
14
Үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
15
оның ішінде 3 айға дейін
16
оның ішінде 9 айға дейін
17
оның ішінде 12 айға дейін
18
оның ішінде 18 айға дейін
19
Экстрадициялық қамақ мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
20
оның ішінде 3 айға дейін
21
оның ішінде 9 айға дейін
22
оның ішінде 12 айға дейін
23
оның ішінде 18 айға дейін
24
Күзетпен ұсталмайтын адамды сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық ұйымға мәжбүрлеп орналастыру туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 9) тармағы)
25
Бұрын өзіне қатысты күзетпен ұстау қолданылған адамның психикалық ауру фактісі анықталған кезде, оны ауруларды қатаң оқшаулау жағдайында ұстауға лайықталған, психиатриялық көмек көрсететін арнаулы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы)
26
Мәйітті эксгумациялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы)
27
Күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздеу жариялау мәселелерін қарау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы)
28
Қарап-тексеруді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 13) тармағы)
29
Мәжбүрлеп қарап-тексеруді санкциялау (ҚР ҚПК-нің 220-бабының 13-бөлігі)
30
Тінтуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 14) тармағы)
31
Алуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 15) тармағы)
32
Жеке тінтуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 16) тармағы)
33
Тез бұзылатын немесе қылмыстық істі мәні бойынша шешкенге дейін ұзақ сақталуы елеулі материалдық шығындарды қажет ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 2) тармағы)
34

из граф 2,3
органы прокуратуры
МВД
Комитет уголовно-исполнительной системы МВД (далее – КУИС МВД)
КНБ
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Всего
1
в том числе рассмотрено на государственном языке
2
О санкционировании содержания под стражей (пункт 1) части 1 статьи 55 УПК РК)
3
О санкционировании домашнего ареста (пункт 2) части 1 статьи 55 УПК РК)
4
О санкционировании временного отстранения от должности (пункт 3) части 1 статьи 55 УПК РК)
5
О санкционировании запрета на приближение (пункт 4) части 1 статьи 55 УПК РК)
6
О санкционировании применения экстрадиционного ареста (пункт 5) части 1 статьи 55 УПК РК)
7
О санкционировании применения залога (пункт 7) части 1 статьи 55 УПК РК)
8
О санкционировании наложения ареста на имущество (пункт 8) части 1 статьи 55 УПК РК)
9
О продлении срока содержания под стражей (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
10
в том числе до 3 месяцев
11
в том числе до 9 месяцев
12
в том числе до 12 месяцев
13
в том числе до 18 месяцев
14
О продлении срока домашнего ареста (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
15
в том числе до 3 месяцев
16
в том числе до 9 месяцев
17
в том числе до 12 месяцев
18
в том числе до 18 месяцев
19
О продлении срока экстрадиционного ареста (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
20
в том числе до 3 месяцев
21
в том числе до 9 месяцев
22
в том числе до 12 месяцев
23
в том числе до 18 месяцев
24
О принудительном помещении не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (пункт 9) части 1 статьи 55 УПК РК)
25
При установлении факта психического заболевания о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (пункт 10) части 1 статьи 55 УПК РК)
26
Об эксгумации трупа (пункт 11) части 1 статьи 55 УПК РК)
27
Об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (пункт 12) части 1 статьи 55 УПК РК)
28
О санкционировании осмотра (пункт 13) части 1 статьи 55 УПК РК)
29
О санкционировании принудительного осмотра (часть 13 статьи 220 УПК РК)
30
О санкционировании обыска (пункт 14) части 1 статьи 55 УПК РК)
31
О санкционировании выемки (пункт 15) части 1 статьи 55 УПК РК)
32
О санкционировании личного обыска (пункт 16) части 1 статьи 55 УПК РК)
33
О реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (пункт 2) части 2 статьи 55 УПК РК)
34

өзге де негіздер бойынша (15-18-ші бағандарды қоспағанда)
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Үкімнің күші жойылумен тоқтатылған істер
Үкімдердің күші жойылды (4-бағаннан)
прокурордың апелляциялық өтінішхаттары бойынша күші жойылған үкімдер (4-бағаннан)
24-бағаннан
Заңнаманың өзгеруіне байланысты
рақымшылық актісі нәтижесінде
Судьяның бақылауынан тыс басқа да негіздер бойынша (ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 4), 5), 6), 10) және 11) тармақтары, ҚР ҚПК-нің 439-бабының 3) бөлігі, ҚР ҚПК-нің 429-бабының 5) бөлігі
бiтiмгершiлiкке келуiне байланысты, оның ішінде медиация тәртібімен
Сот тергеуінің толық еместігі және біржақтылығы
үкімде баяндалған сот тұжырымдарының істің нақты мән-жайларына сәйкес келмеуі
қылмыс-тық-процестік заңын елеулі түрде бұзу
Қылмыстық заңды дұрыс қолданбау
қылмыстық құқық бұзушылықтың ауырлығының және сотталған адамның жеке басына жазаның сәйкес келмеуі
прокурордың апелляциялық өтінішхатының дәлелдерін толық қанағаттандырумен
прокурордың апелляциялық өтінішхатының дәлелдерін ішінара қанағаттандырумен
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы
Өзгерген үкімдердің барлығы (44,45-бағандарды қоспағанда)
Үкімдер өзгертілді (27-бағаннан)
Үкімдер өзгертілді және қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрі мен сот тағайындаған жаза жұмсартылды
Ауырлығы онша ауыр емес құқық бұзушылық туралы заңды қолданумен үкімдер өзгертілді және өзгертілген саралауға сәйкес жаза тағайындалды
Үкімдер өзгертілді және жазаның мөлшері ұлғайтылды, егер оның ұлғаюы арифметикалық қателерді немесе алдын ала күзетпен ұстауды есепке алу кезіндегі қателерді жоюымен, қылмыстық құқық бұзушылықтар жиынтығы бойынша немесе үкімдердің жиынтығы бойынша, сондай-ақ қылмыстардың қайталануы жазаны тағайындауды ретейтін қылмыстық заңды қате қолданылуын жоюмен байланысты болса
сот тергеуінің біртектілігі және толық болмауы
үкімде баяндалған сот тұжырымдамасының нақты мән-жайларға сәйкес келмеуі
қылмыстық-процестік заңының елеулі бұзушылықтары
қылмыстық заңнаманы дұрыс қолданбау
жазаның құқық бұзушылық ауырлығы мен сотталған адамның жеке басы сәйкессіздігі
27
28
29
30
31
32
33
34
35
кестенің жалғасы
дұрыс белгіленген жағдайлар, дәлелдемелерді толық зерттеу және талдау, сотталғанның іс әрекетін дұрыс құқықтық дәрежелеген және негізгі жазаны дұрыс тағайындаған жағдайда қосымша жазаны қолдана отырып үкімдер өзгертілді
ҚР ҚК-ге сәйкес қылмыстық-атқару жүйесінің түрін тағайындағаннан және заңда көзделген мақсаттағы қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің сотталған адамға неғұрлым жеңіл түрін тағайындаудың күшін жойып үкім өзгертілді
қылмыстың тиісті қайталануын мойындаумен үкімдер өзгертілді, ол жасалмаған немесе бірінші сатыдағы сотпен дұрыс жасалмаған жағдайда
Шартты түрде күшін жойып немесе жазасын өтеуді кейінге қалдырумен үкімдер өзгертілді

по другим основаниям (за исключением граф 15-18)
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Прекращено дел с отменой приговора
Приговоры отменены в виду (из графы 4)
Отменено приговоров по апелляционным ходатайствам прокурора (из гр.4)
из графы 24
ввиду изменения законодательства
вследствие акта амнистии
по другим основаниям, не зависящим от судьи (пункты 4), 5), 6), 10) и пункты 11) части 1 статьи 35 УПК РК, части 3 статьи 439, части 5 статьи 429 УПК)
в связи с примирением, в том числе в порядке медиации
односторонности или неполноты судебного следствия
несоответствия выводов суда, изложенных в приговоре, фактическим обстоятельствам дела
существенного нарушения уголовно-процессуального закона
неправильного применения уголовного закона
несоответствия наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного
с полным удовлетворением доводов апелляционного ходатайства прокурора
с частичным удовлетворением доводов апелляционного ходатайства прокурора
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
продолжение таблицы
Всего изменено приговоров (за исключением граф 44, 45)
Приговоры изменены в виду (из графы 27)
Изменены приговоры и смягчено назначенное судом наказание и вид учреждения уголовно-исполнительной системы
Изменены приговоры с применением закона о менее тяжком правонарушении и назначено наказание в соответствии с измененной квалификацией и назначено наказание в соответствии с измененной квалификацией
Изменены приговоры и увеличен размер наказания, если его увеличение связано с устранением арифметических ошибок или ошибок при зачете предварительного содержания под стражей, с устранением неправильного применения уголовного закона, регулирующего назначение наказания по совокупности уголовных правонарушений или по совокупности приговоров, а также рецидиве преступлений
односторонности и неполноты судебного следствия
несоответствия выводов суда, изложенных в приговоре, фактическим обстоятельства дела
существенного нарушения уголовно-процессуального закона
неправильного применения уголовного законодательства
несоответствие наказания тяжести правонарушения и личности осужденного
27
28
29
30
31
32
33
34
35
продолжение таблицы
Изменены приговоры с применением дополнительного наказания в случае правильно установленных обстоятельств, полного исследования и анализа доказательств, правильной правовой квалификации действий осужденного и правильно назначенного основного наказания
Изменен приговор с отменой назначения осужденному более мягкого вида учреждения уголовно-исполнительной системы, чем предусмотрено законом и назначением вида уголовно-исправительной системы в соответствии с УК РК
Изменены приговоры с признанием наличия соответствующего рецидива преступлений, если это не было сделано или сделано неверно судом первой инстанции
Изменены приговоры с отменой условного осуждения либо отсрочки отбывания наказания

6-бөлім "Тергеу судьялары қабылдаған шешімдерге прокурордың шағымдарын және өтінішхаттарын қарау туралы"
АТАУЫ
жолдың нөмірі
Есептік кезеңнің басындағы қалдық
Келіп түскен барлық шағымдар және прокурордың өтінішхаттары
Шағым бойынша қаралғаны (1 және 2-бағандардан)
Прокурордың өтінішхаты бойынша қаралғаны (1 және 2-бағандардан)
Бір мезгілде шағым және прокурордың өтінішхаты бойынша қаралғаны (1 және 2-бағандардан)
Қаралған барлық материалдар
6-бағаннан
Іс жүргізуде болғандардан қайтарылғаны
Іс жүргізуде болғандардан кері қайтарылып алынғаны
тергеу судьясының қаулысын өзгеріссіз қалдыру туралы
тергеу судьясының қаулысын өзгерту туралы
тергеу судьясының қаулысының күшін жою және жаңа қаулы шығару туралы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
БАРЛЫҒЫ
1
Мемлекеттік тілде қаралғаны
2
Күзетпен ұстауды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы)
3
Үйқамақты санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы)
4
Лауазымынан уақытша шеттетуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы)
5
Жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы)
6
Экстрадициялық қамақты санкциялау (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы)
7
Кепіл қолдануды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы)
8
Мүлікке тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы)
9
Күзетпен ұстау мерзімін ұзарту (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
10
Үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
11
Экстрадициялық қамақ мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
12
Күзетпен ұсталмайтын адамды сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық ұйымға мәжбүрлеп орналастыру туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 9) тармағы)
13
Бұрын өзіне қатысты күзетпен ұстау қолданылған адамның психикалық ауру фактісі анықталған кезде, оны ауруларды қатаң оқшаулау жағдайында ұстауға лайықталған, психиатриялық көмек көрсететін арнаулы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы)
14
Мәйітті эксгумациялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы)
15
Күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздеу жариялау мәселелерін қарау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы)
16
Қарап-тексеруді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 13) тармағы)
17
Мәжбүрлеп қарап-тексеруді санкциялау (ҚР ҚПК-нің 220-бабының 13-бөлігі)
18
Тінтуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 14) тармағы)
19
Алуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 15) тармағы)
20

Раздел 6 "О рассмотрении жалоб и ходатайств прокурора на решения, принятые следственными судьями"
Наименование
номер строки
Остаток на начало отчетного периода
Всего поступило жалоб и ходатайств прокуроров
Рассмотрено по жалобе (из граф 1 и 2)
Рассмотрено по ходатайствам прокурора (из граф 1 и 2)
Рассмотрено одновременно по жалобе и ходатайству прокурора (из граф 1 и 2)
Всего рассмотрено материалов
из графы 6
Из находящихся в производстве возвращено
Из находящихся в производстве отозвано
об оставлении постановления следственного судьи без изменения
об изменении постановления следственного судьи
об отмене постановления следственного судьи и вынесении нового постановления
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ВСЕГО
1
Рассмотрено на государственном языке
2
О санкционировании меры пресечения в виде содержания под стражей (пункт 1) части 1 статьи 55 УПК РК)
3
О санкционировании меры пресечения в виде домашнего ареста (пункт 2) части 1 статьи 55 УПК РК)
4
О санкционировании временного отстранения от должности (пункт 3) части 1 статьи 55 УПК РК)
5
О санкционировании запрета на приближение (пункт 4) части 1 статьи 55 УПК РК)
6
О санкционировании меры пресечения в виде экстрадиционного ареста (пункт 5) части 1 статьи 55 УПК РК)
7
О санкционировании меры пресечения в виде залога (пункт 7) части 1 статьи 55 УПК РК)
8
О санкционировании наложения ареста на имущество (пункт 8) части 1 статьи 55 УПК РК)
9
О продлении срока содержания под стражей (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
10
О продлении срока домашнего ареста (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
11
О продлении срока экстрадиционного ареста (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
12
О принудительном помещении не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (пункт 9) части 1 статьи 55 УПК РК)
13
При установлении факта психического заболевания о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (пункт 10) части 1 статьи 55 УПК РК)
14
Об эксгумации трупа (пункт 11) части 1 статьи 55 УПК РК)
15
Об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (пункт 12) части 1 статьи 55 УПК РК)
16
О санкционировании осмотра (пункт 13) части 1 статьи 55 УПК РК)
17
О санкционировании принудительного осмотра (часть 13 статьи 220 УПК РК)
18
О санкционировании обыска (пункт 14) части 1 статьи 55 УПК РК)
19
О санкционировании выемки (пункт 15) части 1 статьи 55 УПК РК)
20

Жеке тінтуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 16) тармағы)
21
Тез бұзылатын немесе қылмыстық істі мәні бойынша шешкенге дейін ұзақ сақталуы елеулі материалдық шығындарды қажет ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 2) тармағы)
22
Сотқа дейінгі іс жүргізу барысында жәбірленуші мен куәның айғақтарын сақтауға қою туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 3) тармағы)
23
Адвокаттар мен прокурорларды қоспағанда, сотқа дейінгі іс жүргізуде процестік міндеттерді орындамайтын немесе тиісінше орындамайтын тұлғаларға ақшалай өндіріп алуды қолдану туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 4) тармағы)
24
Прокурордың ұсынуымен қылмыстық іс бойынша процестік шығындарды өндіріп алу туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 5) тармағы)
25
Қылмыстық іс үшін маңызы бар кез-келген мәліметтерді, құжаттарды, нәрселерді талап етіп алдыру және қылмыстық іске қосып тігу туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 6) тармағы)
26
Сараптама тағайындау туралы, егер қылмыстық қудалау органы осындай өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартса немесе ол бойынша үш тәулік ішінде шешім қабылданбау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 7) тармағы)
27
Бұрын жауап алынған куәні қылмыстық процесті жүргізетін органға мәжбүрлеп әкелу туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 8) тармағы)
28
Күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын күшін жою туралы (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
29
Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шараларының күшін жою туралы (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
30
Күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
31
Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын өгерту туралы (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
32
Соттың санкциясынсыз жүргізілген қарап-тексеру заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК-нің 220-бабының 14-бөлігі)
33
Соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтудің заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК-нің 220-бабы)
34
Соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК-нің 220-бабы)
35
Соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК-нің 220-бабы)
36
Сотпен санкцияланған бұлтартпау шарасының күшін жою (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
37
Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізуді санкциялау туралы ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 5-1) тармағы)
38
Мәжбүрлеп куәландыруды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 17) тармағы)
43
Үлгілерді мәжбүрлеп алуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 18) тармағы)
44
Өзге де (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 9) тармағы)
45
Бұрын таңдалған кепіл түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану негізі туралы (ҚР ҚПК-нің 148-бабының 4-бөлігі)
46
кестенің жалғасы
6-бағаннан
күдіктіге қатысты
айыпталушыға қатысты
сотталушыға қатысты
шетел сотымен сотталушыға қатысты
кәмелетке толмағанға қатысты қаралғаны
Мүгедектігі бар адамдарға қатысты қаралғаны
әйелдерге қатысты қаралғаны
12
13
14
15
16
17
18
Кестенің жалғасы
6-бағаннан
Қаралмаған шағымдардың және прокурордың өтінішхттарының қалдығы
Жекеше қаулылар шығарылғаны
60 жастан асқан адамдарға қатысты қаралғаны
ауырлығы онша емес қылмыстар бойынша
ауырлығы орташа қылмыстар бойынша
ауыр қылмыстар бойынша
аса ауыр қылмыстар бойынша
19
20
21
22
23
24
25
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
нысан
№ 6К нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп"

О санкционировании личного обыска (пункт 16) части 1 статьи 55 УПК РК)
21
О реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (пункт 2) части 2 статьи 55 УПК РК)
22
О депонировании в ходе досудебного производства показания потерпевшего и свидетеля (пункт 3) части 2 статьи 55 УПК РК)
23
О наложении денежных взысканий на лиц, не выполняющих или выполняющих ненадлежаще процессуальные обязанности в досудебном производстве, за исключением адвокатов и прокуроров (пункт 4) части 2 статьи 55 УПК РК)
24
О взыскании процессуальных издержек по уголовному делу по представлению прокурора (пункт 5) части 2 статьи 55 УПК РК)
25
Об истребовании и приобщении к уголовному делу любых сведений, документов, предметов, имеющих значение для уголовного дела (пункт 6) части 2 статьи 55 УПК РК)
26
О назначении экспертизы, если органом уголовного преследования в удовлетворении такого ходатайства было отказано либо по нему не принято решение в течение трех суток (пункт 7) части 2 статьи 55 УПК РК)
27
О принудительном приводе в орган, ведущий уголовных процесс, ранее опрошенного свидетеля (пункт 8) части 2 статьи 55 УПК РК)
28
Об отмене меры пресечения в виде ареста (часть 5 статьи 153 УПК РК)
29
Об отмене меры пресечения в виде домашнего ареста (часть 5 статьи 153 УПК РК)
30
Об изменении меры пресечения в виде ареста (часть 5 статьи 153 УПК РК)
31
Об изменении меры пресечения в виде домашнего ареста (часть 5 статьи 153 УПК РК)
32
О проверке законности произведенных без санкции суда осмотра (пункт 14) статьи 220 УПК РК)
33
О проверке законности произведенных без санкции суда обыска (статья 220 УПК РК)
34
О проверке законности произведенных без санкции суда выемки (статья 220 УПК РК)
35
О проверке законности произведенных без санкции суда личного обыска (статья 220 УПК РК)
36
Отмена меры пресечения, санкционированной судом (часть 5 статьи 153 УПК РК)
37
О санкционировании проведения негласных следственных действий (пункт 5-1) части 1 статьи 55 УПК РК)
38
О санкционировании принудительного освидетельствования (пункт 17) части 1 статьи 55 УПК РК)
43
О санкционировании принудительного получения образцов (пункт 18) части 1 статьи 55 УПК РК
44
Иные (пункт 9) части 2 статьи 55 УПК РК)
45
Об обоснованности применения ранее избранной меры пресечения (часть 4 статьи 148 УПК РК)
46
продолжение таблицы
из графы 6
Остаток нерассмотренных жалоб и ходатайств прокурора
Вынесено частных постановлений
в отношении подозреваемого
в отношении обвиняемого
в отношении подсудимого
в отношении осужденного иностранным судом
рассмотрено в отношении несовершеннолетних
рассмотрено в отношении лиц с инвалидностью
рассмотрено в отношении женщин
рассмотрено в отношении лиц старше 60 лет
по преступлениям небольшой тяжести
по преступлениям средней тяжести
по тяжким преступлениям
по особо тяжким преступлениям
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан в сфере
правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения
форма
Форма № 6К "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел"

66-67-бағандардан
мүлікті тәркілеу туралы мәселені дұрыс шешпеуге (ҚР ҚПК-нің 485-бабы 1-бөлігінің 6-тармағына сәйкес
тоқтатумен
прокурордың наразылықтары бойынша
наразылықты толық қанағаттандырумен
наразылықты ішінара қанағаттандырумен
бірінші сатыдағы үкімдер бойынша
апелляциялық сатыдағы үкімдер бойынша
бірінші сатыдағы үкімдер бойынша
апелляциялық сатыдағы үкімдер бойынша
бірінші сатыдағы үкімдер бойынша
апелляциялық сатыдағы үкімдер бойынша
бірінші сатыдағы үкімдер бойынша
апелляциялық сатыдағы үкімдер бойынша
бірінші сатыдағы үкімдер бойынша
апелляциялық сатыдағы үкімдері бойынша
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
кестенің жалғасы
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдардың саны
Жаңадан қарауға жіберу бөлігінде күші жойылып өзгертілген үкімдер
Апелляциядағы өзгертілген қаулылардың барлығы
(үкімдерді қарау барысында)
Кассациядағы өзгертілген қаулылардың барлығы
(үкімдерді қарау барысында)
Апелляциялық сатыдағы қаулылардың өзгертусіз қалдырылғаны (үкімдерді қарастыру барысында)
Кассациялық сатыдағы қаулылардың өзгеріссіз қалдырылғаны (үкімдерді қарастыру барысында)
Қалпына келтірілген бастапқы үкімдердің саны
бірінші сатыдағы үкімдер бойынша
апелляциялық сатыдағы үкімдері бойынша
72
73
74
75
76
77
78
79
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
нысан
№ 6-К нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп"
6-бөлім "Кассациялық сатыда қаралған, бірінші және апелляциялық сатылардағы соттардың қаулыларына өтінішхаттар, наразылықтар мен ұсынулардың қозғалысы" (адамдар бойынша)
АТАУЫ
жолдың нөмірі
Алқа қараған қаулылар саны
Бірінші сатыдағы қаулылар бойынша адамдардың саны
Апелляциялық сатыдағы қаулылар бойынша адамдардың саны
Бірінші сатыдағы қаулылары өзгеріссіз қалдырылған адамдардың саны
Қаулылары өзгеріссіз қалдырылған адамдардың саны апелляциялық сатыда
Сатыдағы күші жойылған қаулылар

из граф 66-67
неправильное разрешение вопроса о конфискации имущества" (согласно пункту 6 части 1 статьи 485 УПК РК)
с прекращением
по протестам прокуроров
с полным удовлетворением доводов протеста
с частичным удовлетворением доводов протеста
по приговорам первой инстанции
по приговорам апелляционной инстанции
по приговорам первой инстанции
по приговорам апелляционной инстанции
по приговорам первой инстанции
по приговорам апелляционной инстанции
по приговорам первой инстанции
по приговорам апелляционной инстанции
по приговорам первой инстанции
62
63
64
65
66
67
68
69
70
продолжение таблицы
из граф 66-67
Число освобожденных лиц из мест лишения свободы
Приговоры изменены с отменой в части, с направлением на новое рассмотрение
Всего изменено постановлений апелляции (при рассмотрении приговора)
Всего изменено постановлений кассации (при рассмотрении приговора)
Постановления апелляции оставлены без изменения (при рассмотрении приговора)
Постановления кассации оставлены без изменения (при рассмотрении приговора)
Количество восстановленных первоначальных приговоров
с частичным удовлетворением доводов протеста
по приговорам апелляционной инстанции
по приговорам первой инстанции
по приговорам апелляционной инстанции
71
72
73
74
75
76
77
78
79
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан в сфере
правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения
форма
Форма № 6-К "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Раздел 6 "Движение ходатайств, протестов и представлений на постановления судов первой, апелляционной инстанций, рассмотренных кассационной инстанцией" (по лицам)
НАИМЕНОВАНИЕ
номер строки
Число лиц, в отношении которых постановления рассмотрены коллегией
Число лиц, по постановлениям 1 инстанции
Число лиц по постановлениям апелляционной инстанции
Число лиц, в отношении которых постановления 1 инстанции оставлены без изменения
Число лиц, в отношении которых постановления апелляционной инстанции оставлены без изменения

Сатылардағы өзгертілген барлық қаулылар (59-61 бағандарды қоспағанда)
сатылар бойынша наразылықтың дәлелдерін толық қанағаттандыруымен
сатылар бойынша наразылықтың дәлелдерін ішінара қанағаттандыруымен
бірінші сатыдағы
апелляциялық сатыдағы
кассациялық сатыдағы
апелляциялық сатыдағы
кассациялық сатыдағы
апелляциялық сатыдағы
кассациялық сатыдағы
бірінші сатыдағы
апелляциялық сатыдағы
кассациялық сатыдағы
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
кестенің жалғасы
Заңнаманың өзгеруіне немесе сатылардағы қаулылар бойынша рақымшылыққа байланысты
Сараланудың өзгерісімен және жазаның төмендеуімен өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылары
Сараланудың өзгерісімен және жазаның төмендеуінсіз өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Саралануды өзгертусіз және жазаның төмендеуімен немесе жұмсаруымен өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Сараланудың өзгерісіне байланысты неғұрлым қатаң жаза тағайындаумен өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Саралануды өзгертусіз неғұрлым қатаң жаза тағайындаумен өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
бірінші сатыдағы
апелляциялық сатыдағы
кассациялық сатыдағы
59
60
61
62
63
64
65
66
кестенің жалғасы
Түзеу колониясы түрінің өзгеруімен өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Қылмыстың қайталануы бөлігінде өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Қосымша жазаны алып тастаумен өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Азаматтық талап ету бөлігінде өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Жаңадан қарауға жібере отырып айыптау бөлігінде күшін жоюмен өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Бір уақытта наразылықтар және өтінішхаттар бойынша өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар
Прокурорлардың наразылықтары бойынша өзгертілген апелляциялық сатыдағы қаулылар (56-58-бағандардан)
73-бағаннан
сатыдағы қаулылар бойынша наразылықтың дәлелдерін толық қанағаттандыруымен
сатыдағы қаулылар бойынша наразылықтың дәлелдерін ішінара қанағаттандыруымен
67
68
69
70
71
72
73
74
75
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
нысан
№ 2-нысан "Бірінші сатыдағы соттардың азаматтық істерді қарау жөніндегі есеп" А кестесі "Азаматтық істерді қараудың қозғалысы мен нәтижелері"
Даулардың санаттары
Жол коды
Есепті кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есепті кезеңде істер келіп түсті
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актісінің күшін жоюға байланысты іс бойынша іс жүргізу қайта басталды
Есепті кезеңнің басына талап қоюлардың/арыздардың қалдығы
А
Б
1
2
3
4
БҰЙРЫҚТЫҚ ІС ЖҮРГІЗУ ІСТЕРІ
Әке (ана) болудың анықталуына немесе үшінші тұлғаларды тарту қажеттігіне байланысты емес кәмелетке толмаған балаларды бағып-күтуге арналған алименттерді өндіріп алу туралы
1
Уәкілетті органдар мәлімдеген жауапкерді және(немесе) баланы іздестіру жөніндегі шығыстарды өтеу туралы
2
Келісімшарт әскери қызметшінің бастамасы бойынша мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, әскери қызметті өткеру туралы келісімшартта көзделген біржолғы ақшалай сыйақыны өндіріп алу туралы
3
Оқуды не қызметті өткеруді өз қалауы бойынша тоқтатқан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздер бойынша шартта көзделген мерзім өткенге дейін жұмыстан босатылған немесе оқудан шығарылған оқу орындарының курсанттарын оқытуға жұмсалған сомаларды өндіріп алу туралы
4
Оқуын тоқтатқан не шет мемлекетте оқу орнын аяқтағаннан кейін Қазақстан Республикасына қайтып оралмаған немесе грантты қайтару жөніндегі шартта көзделген міндеттемені бұзған адамдардан мемлекеттік гранттарды өндіріп алу туралы
5
Ауылдық жерге жіберілген жас мамандар шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда олардан мемлекеттік гранттарды, көтерме жәрдемақыларды, жәрдемақыларды өндіріп алу туралы
6
Бала асырап алудың күші жойылған жағдайда, жетім баланы және (немесе) ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты төленген біржолғы ақшалай төлемді бюджетке қайтару туралы
7
Жеке тұлғалардан кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары бойынша берешекті, өсімпұлдарды, пайыздарды өндіріп алу туралы
8
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған дауларды (жанжалдарды) медиация тәртібімен реттеу туралы келісімдерді орындау туралы
9
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған кәсіпкерлік, инвестициялық қызметке байланысты даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
10
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған сақтандыру даулары және банктік қарыз шарттарынан туындайтын даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
11
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
12
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған зияткерлік меншік құқықтарын қорғау саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
13
Жалдау төлемдерінің жалдау шартында белгіленген, мемлекеттік орган мәлімдеген мерзімдерде төленбеуіне байланысты оларды өндіріп алу туралы
14
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған неке-отбасылық қатынастар саласындағы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
15
Бұқаралық ақпарат құралында азаматтың ар-намысына, қадір-қасиетіне немесе iскерлiк беделiне және заңды тұлғаның іскерлік беделіне кір келтіретін мәліметтерді теріске шығаруды не жауапты жариялау туралы даулар бойынша келісімдерді орындау туралы
16
Заңда белгіленген немесе шартта көзделген жағдайларда дауларды сотқа дейін реттеу тәртібімен жасалған өзге де келісімдерді орындау туралы талаптар бойынша шығарылады
17
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы аударымдарын аудару туралы
18
БҰЙРЫҚТЫҚ ІС ЖҮРГІЗУ ІСТЕРІНІҢ ҚОРЫТЫНДЫСЫ
19
ТАЛАП ҚОЮ ІСІН ЖҮРГІЗУ ІСТЕРІ
Еңбек даулары
20
оның ішінде
қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта орналастыру туралы
21
қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта орналастыру туралы, оның ішінде жалақыны төлей отырып
22
жалақыны және өзге де төлемдерді төлеу туралы
23
сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарын жасағаны үшін тәртіптік жазаға тарту туралы бұйрықтарды даулау туралы
24
Неке-отбасылық қатынастардан туындайтын даулар
25
оның ішінде
кәмелетке толмаған балаларды бағып-күтуге арналған алименттерді өндіріп алу туралы
26
олардың ішінде
әке (ана) болуды анықтау арқылы
27
әке болуды анықтау туралы (алименттерді өндіру туралы талап етусіз)
28
оқу уақытына алименттерді өндіру туралы
29
жұбайын (зайыбын) асырауға арналған алименттерді өндіру туралы
30
ата-ананы асырауға арналған алименттерді өндіру туралы
31
өндірілетін алименттер мөлшерінің төмендеуі (ұлғаюы), алименттерді өндіруді тоқтату туралы
32
ата-ана құқығынан айыру туралы
33
ата-ана құқығын қалпына келтіру туралы
34
ата-ана құқығын шектеу туралы
35
балалардың тұрғылықты жерін анықтау туралы
36
балалармен қарым-қатынастағы тәртіпті анықтау туралы
37
бала асырап алудың күшін жою туралы
38
некені бұзу туралы
39
олардың ішінде
кәмелетке толмаған балалары бар адамдар
40
ерлі-зайыптылар арасында мүлікті бөлу туралы
41
неке шартымен байланысты даулар
42
Мұрагерлік құқық мәселелері бойынша даулар
43
Мүлікке меншік құқығы туралы даулар
44
оның ішінде
мүлікті тыйым салудан босату туралы
45
мүліктен үлес бөлу туралы
46
заңсыз иеленіп отырған тұрғын емес үй-жайды босатуға міндеттеу туралы
47
бөтеннің заңсыз иеленуінен талап ету туралы
48
меншік құқығын тоқтату туралы
49
мүлікті бағалау нәтижелерін даулау туралы
50
жеке және заңды тұлғалардың мүліктерін заңсыз тартып алу туралы
51
тұрғын үйге меншік құқығы туралы даулар
52
Тұрғын үй қарым-қатынастарынан туындайтын даулар
53
олардың ішінде
азаматтарды басқа тұрғын үй берусіз тұрғын үйден шығару туралы
54
азаматтарды басқа тұрғын үй бере отырып, тұрғын үйден шығару туралы
55
орналастыру туралы
56
мүліктегі үлесті бөлу туралы
57
тұрғын үйге мұқтаждардың кезегіне қайта тұрғызу, жылжыту туралы
58
тұтыну кооперативінің пәтер иелері кооперативінің әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану туралы
59
тұрғын үйге және коммуналдық көрсетілетін қызметтерге, оның ішінде белгіленген тарифке сәйкес көрсетілетін қызметтерге арналған өзге де шарттар бойынша төлемдерді өндіріп алу туралы
60
кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиумның ортақ мүлкін күтіп-ұстауға шығындарды өндіріп алу туралы
61
тұрғын үйді (құрылысты) бұзу туралы
62
Жерге қатысты құқықтық қатынастардан туындайтын даулар
63
оның ішінде
мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою
64
сервитут белгілеу (тоқтату) туралы
65
жер учаскесіне және жер пайдалануға меншік құқығын даулау туралы
66
Шартты (мәміле) бекітумен, өзгертумен, бұзумен және шарттық міндеттемелерді орындаумен байланысты даулар
67
оның ішінде
мүлкін өндіріп алу айналымына байланысты
68
кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың, азаматтардың арасындағы даулар
69
олардың ішінде
квазимемлекеттік сектордың қатысуымен
70
мемлекеттік мекемелердің қатысуымен
71
үлестік құрылыспен
72
экономикалық, технологиялық, ақпараттық қауіпсіздікпен
73
банк шарты бойынша, оның ішінде тұтыну кредиттері, факторинг шарттары, микроқаржылық ұйымдар
74
олардың ішінде
жылжымайтын мүліктің ипотекасымен
75
мүлкін өндіріп алу айналымымен
76
заем шарты бойынша, оның ішінде білім беру қызметтері (гранттар), ломбардтар
77
олардың ішінде
жеке тұлғалар арасында заем шарты бойынша берешекті өндіру туралы даулар
78
жер қойнауын пайдаланумен
79
олардың ішінде
шетел адамдарының қатысуымен
80
сатып алу - сату шарты бойынша
81
жеткізу шарты бойынша
82
мердігер шарты бойынша
83
мүліктік жалға алу (жалға беру) шарты бойынша
84
лизинг шарты бойынша
85
сақтау шарты бойынша
86
тапсырма шарты бойынша
87
комиссия шарты бойынша
88
сыйға тарту шарты бойынша
89
айырбастау шарты бойынша
90
сақтандыру шарты бойынша
91
оның ішінде
сақтандыру төлемдерін өндіріп алу
92
тасымалдау шарты бойынша
93
Мәмілені жарамсыз деп тану туралы
94
Мемлекеттік сатып алулар саласындағы заңдарды бұзумен байланысты даулар
95
оның ішінде
шарт жасасқанға дейінгі даулар бойынша
96
шарт жасасуға қатысты даулар бойынша
97
шартты орындау туралы даулар туралы (мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану және тұрақсыздықты өндіріп алу туралы)
98
Конкурстық міндеттемелер және тендерлер, аукциондар және сауда-саттықтың өзге де нысандары негізінде туындайтын міндеттемелер (оның ішінде оларды жарамды, жарамсыз деп тану)
99
Лицензиялық қызметпен байланысты даулар

Всего изменено постановлений инстанций (за исключением граф 59-61)
с полным удовлетворением доводов протеста по инстанциям
с частичным удовлетворением доводов протеста по инстанциям
первой инстанции
апелляционной инстанции
кассационной инстанции
апелляционной
кассационной
апелляционной
кассационной
первой
апелляционной
кассационной
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
продолжение таблицы
ввиду изменения законодательства или амнистии по постановлениям инстанций
Постановления апелляционной инстанции изменены с изменением квалификации и снижением наказания
Постановления апелляционной инстанции изменены с изменением квалификации без снижения наказания
Постановления апелляционной инстанции изменены без изменения квалификации со снижением или смягчением наказания
Постановления апелляционной инстанции изменены с назначением более строгого наказания с изменением квалификации
Постановления апелляционной инстанции изменены с назначением более строгого наказания без изменения квалификации
первой инстанции
апелляционной инстанции
кассационной инстанции
59
60
61
62
63
64
65
66
продолжение таблицы
Постановления апелляционной инстанции изменены с изменением вида исправительной колонии
Постановления апелляционной инстанции изменены в части рецидива
Постановления апелляционной инстанции изменены с исключением дополнительного наказания
Постановления апелляционной инстанции изменены в части гражданского иска
Постановления апелляционной инстанции изменены с отменой части обвинения с направлением на новое рассмотрение
Постановления апелляционной инстанции изменены по протестам и ходатайствам одновременно
Постановления апелляционной инстанции изменены по протестам прокуроров (из граф 56-58)
из графы 73
с полным удовлетворением доводов протеста по постановлениям инстанций
с частичным удовлетворением доводов протеста по постановлениям инстанций
67
68
69
70
71
72
73
74
75
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан в сфере
правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения
форма
Форма № 2 "Отчет по рассмотрению гражданских дел судами первой инстанции"
Таблица А "Движение и результаты рассмотрения гражданских дел"
Категории споров
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел за отчетный период
Возобновлено производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Остаток исков/заявлений на начало отчетного периода
А
Б
1
2
3
4
ДЕЛА ПРИКАЗНОГО ПРОИЗВОДСТВА
О взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей, не связанных с установлением отцовства (материнства) или необходимостью привлечения третьих лиц
1
О возмещении расходов по розыску ответчика и (или) ребенка, заявленных уполномоченными органами
2
О взыскании единовременного денежного вознаграждения, предусмотренного контрактом о прохождении воинской службы, в случае досрочного расторжения контракта по инициативе военнослужащего
3
О взыскании сумм, затраченных на обучение курсантов учебных заведений, прекративших по собственному желанию обучение либо прохождение службы, а также уволенных или отчисленных по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, до истечения предусмотренного договором срока
4
О взыскании государственных грантов с лиц, прекративших обучение либо не возвратившихся в Республику Казахстан после окончания учебного заведения в иностранном государстве или нарушивших предусмотренное договором обязательство по возврату гранта
5
О взыскании государственных грантов, подъемных, пособий с молодых специалистов, направленных в сельскую местность, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения ими обязательств по договорам
6
О возврате в бюджет выплаченной единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей, в случае отмены усыновления
7
О взыскании с физических лиц задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов
8
Об исполнении соглашений об урегулировании споров (конфликтов) в порядке медиации, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
9
Об исполнении соглашений по спорам, связанным с предпринимательской, инвестиционной деятельностью, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
10
Об исполнении соглашений по страховым спорам и спорам, вытекающим из договоров банковского займа, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
11
Об исполнении соглашений по спорам в сфере защиты прав потребителей, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
12
Об исполнении соглашений по спорам в сфере защиты прав на интеллектуальную собственность, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
13
О взыскании арендных платежей ввиду их неуплаты в сроки, установленные договором аренды, заявленным государственным органом
14
Об исполнении соглашений по спорам в сфере брачно-семейных отношений, заключенных в порядке досудебного урегулирования в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
15
Об исполнении соглашений по спорам о публикации опровержения сведений, порочащих честь, достоинство или деловую репутацию гражданина и деловую репутацию юридического лица, либо ответа в средстве массовой информации
16
Об исполнении иных соглашений, заключенных в порядке досудебного урегулирования споров в случаях, установленных законом или предусмотренных договором
17
О перечислении обязательных пенсионных отчислений в Единый накопительный пенсионный фонд
18
ИТОГО ДЕЛ ПРИКАЗНОГО ПРОИЗВОДСТВА
19
ДЕЛА ИСКОВОГО ПРОИЗВОДСТВА
Трудовые споры
20
в том числе
о восстановлении на работе уволенных
21
о восстановлении на работе уволенных, в том числе с выплатой заработной платы
22
о выплате заработной платы и иных платежей
23
об оспаривании приказов о наложении дисциплинарных взысканий за совершение коррупционных правонарушений
24
Споры, возникающие из брачно-семейных отношений
25
в том числе
о взыскании алиментов на содержание несовершеннолетних детей
26
из них
с установлением отцовства (материнства)
27
об установлении отцовства (без требования о взыскании алиментов)
28
о взыскании алиментов на время обучения
29
о взыскании алиментов на содержание супруги (супруга)
30
о взыскании алиментов на содержание родителей
31
о снижении (увеличении) размера взыскиваемых алиментов, приостановлении взыскания алиментов
32
о лишении родительских прав
33
о восстановлении родительских прав
34
об ограничении родительских прав
35
об определении местожительства детей
36
об определении порядка общения с детьми
37
об отмене усыновления (удочерения)
38
о расторжении брака
39
из них
лиц, имеющих несовершеннолетних детей
40
о разделе имущества между супругами
41
споры, связанные с брачным договором
42
Споры по вопросам наследственного права
43
Споры о праве собственности на имущество
44
в том числе
об освобождении имущества от ареста
45
о выделении доли из имущества
46
об обязании освободить незаконно занимаемое нежилое помещение
47
об истребовании из чужого незаконного владения
48
о прекращении права собственности
49
об оспаривании результатов оценки имущества
50
о незаконном захвате имущества юридических и физических лиц
51
споры о праве собственности на жилище
52
Споры, возникающие из жилищных правоотношений
53
из них
о выселении граждан из жилища без предоставления другого жилого помещения
54
о выселении граждан из жилища с предоставлением другого жилого помещения
55
о вселении
56
о выделении доли из жилища
57
о восстановлении, передвижке в очереди нуждающихся в жилье
58
об обжаловании действий (бездействия) кооператива собственников квартир потребительского кооператива
59
о взыскании платы за жилье и коммунальные услуги, в том числе по иным договорам за услуги согласно установленным тарифам (в том числе услуги связи, телевидения)
60
о взыскании расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества кондоминиума
61
о сносе жилья (построек)
62
Споры, вытекающие из земельных правоотношений
63
в том числе
изъятие земельных участков для государственных надобностей
64
об установлении (прекращении) сервитута
65
об оспаривании права собственности на земельный участок и землепользования
66
Споры, связанные с заключением, изменением, расторжением договора (сделки) и исполнением договорных обязательств
67
в том числе
связанные с обращением взыскания на имущество
68
споры между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность
69
из них
с участием квазигосударственного сектора
70
с участием государственных учреждений
71
с долевым строительством
72
с экономической, технологической, информационной безопасностью
73
по банковскому договору, в том числе потребительские кредиты, договор факторинга, микрофинансовые организации
74
из них
с ипотекой недвижимого имущества
75
с обращением взыскания на имущество
76
по договору займа, в том числе образовательные услуги (гранты), ломбарды
77
из них
споры о взыскании долга по договорам займа между физическими лицами
78
с недропользованием
79
из них
с участием иностранных лиц
80
по договору купли-продажи
81
по договору поставки
82
по договору подряда
83
по договору имущественного найма (аренды)
84
по договору лизинга
85
по договору хранения
86
по договору поручения
87
по договору комиссии
88
по договору дарения
89
по договору мены
90
по договору страхования
91
в том числе
взыскание страховых выплат
92
по договору перевозки
93
О признании сделки недействительной
94
Споры, связанные с нарушением законодательства в сфере государственных закупок
95
в том числе
по спорам до заключения договора
96
по спорам, относящимся к заключению договора
97
по спорам об исполнении договора (о признании недобросовестным участником государственных закупок и взыскании неустойки)
98
Конкурсные обязательства и обязательства, возникающие на основе тендера, аукциона и иных форм торгов (в том числе о признании их действительными, недействительными)
99
Споры, связанные с лицензионной деятельностью

185
Алкоголизммен, нашақорлықпен немесе уытқұмарлықпен ауыратын азаматты наркологиялық ұйымға мәжбүрлеп емдеуге жіберу туралы
186
Туберкулезбен ауыратын азаматты мәжбүрлеп емдеу туралы
187
Қаржы ұйымдарын және банк конгломератына бас ұйым ретінде кiретiн және қаржы ұйымдары болып табылмайтын ұйымдарды қайта құрылымдау туралы
188
Оңалту туралы, оның ішінде жеделдетілген оңалту туралы, кредит берушілер талаптарының тізіліміне қосу (шығару) туралы
189
Банкроттық туралы
190
оның ішінде
заңды тұлға
191
жеке кәсіпкер
192
оның ішінде кредит берушілер талаптарының тізіліміне қосу (шығару) туралы
193
Жылжымалы затты иесіз деп тану және жылжымайтын мүлікке коммуналдық меншік құқығын тану туралы
194
Азаматтық хал актілері жазбаларының дұрыс еместігін анықтау туралы
195
Нотариаттық әрекеттерге немесе оларды жасаудан бас тартуға берілген шағымдар бойынша
196
оның ішінде
атқарушылық жазбаның күшін жою туралы
197
Ұсынушыға жоғалған бағалы қағаздар және ордерлік бағалы қағаздар (шақырту ісін жүргізу) бойынша құқықтарын қалпына келтіру туралы
198
Қазақстан Республикасының және (немесе) басқа мемлекеттің аумағында экстремизмді немесе террористік әрекетті жүзеге асыратын ұйымды экстремистік немесе террористік деп тану туралы, оның ішінде оның өз атауын өзгерткенін анықтау туралы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін, онда басып шығарылатын, әзірленетін және (немесе) таратылатын ақпараттық материалдарды экстремистік немесе террористік деп тану туралы арыздар бойынша
199
Интернет-казиноны, Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын, Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келетін ақпаратты қамтитын шетелдік бұқаралық ақпарат құралының өнімін заңсыз деп тану туралы арыздар бойынша
200
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының шегінен тыс шығарып жіберу туралы арыздар бойынша
201
Азаматты саяси қуғын-сүргіннің құрбаны деп тану туралы
202
Мұраны иесіз қалған деп тану туралы
203
жойылған соттық немесе атқарушылық іс жүргізуді қалпына келтіру туралы
204
Өзге де ерекше іс жүргізу істері
205
ЕРЕКШЕ ІС ЖҮРГІЗУ ІСТЕРІНІҢ ҚОРЫТЫНДЫСЫ
206
оның ішінде
шетел адамдарының қатысуымен
207
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарт негізінде баланы қайтару туралы немесе балаға қатысты қол жеткізу құқықтарын жүзеге асыру туралы арызды қарау бойынша іс жүргізу
208
Төрелік шешімнің күшін жою туралы өтінішхат бойынша іс жүргізу
209
оның ішінде
төрелік соттар
210
АЗАМАТТЫҚ ІСТЕРДІҢ БАРЛЫҒЫ (18, 158, 162, 205, 207, 208 жолдарының сомасы)
211
оның ішінде
әйелдерді жыныс белгісі бойынша кемсітушілік туралы

185
О направлении гражданина, больного алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией, на принудительное лечение в наркологическую организацию
186
О принудительном лечении гражданина, больного туберкулезом
187
О реструктуризации финансовых организаций и организаций, входящих в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющихся финансовыми организациями
188
О реабилитации, в том числе об ускоренной реабилитации, о включении (исключении) в реестр требований кредиторов
189
О банкротстве
190
в том числе
юридического лица
191
индивидуального предпринимателя
192
в том числе о включении (исключении) в реестр требований кредиторов
193
О признании движимой вещи бесхозяйной и признании права коммунальной собственности на недвижимое имущество
194
Об установлении неправильностей записей актов гражданского состояния
195
По жалобам на нотариальные действия или на отказ в их совершении
196
в том числе
об отмене исполнительской надписи
197
О восстановлении прав по утраченным ценным бумагам на предъявителя и ордерным ценным бумагам (вызывное производство)
198
По заявлениям о признании организации, осуществляющей экстремизм или террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства, экстремистской или террористической, в том числе об установлении изменения ею своего наименования, а также о признании информационных материалов, ввозимых, издаваемых, изготавливаемых и (или) распространяемых на территории Республики Казахстан, экстремистскими или террористическими
199
По заявлениям о признании интернет-казино, продукции иностранного средства массовой информации, распространяемой на территории Республики Казахстан, содержащей информацию, противоречащую законам Республики Казахстан, незаконными
200
По заявлениям о выдворении иностранца или лица без гражданства за пределы Республики Казахстан за нарушение законодательства Республики Казахстан
201
О признании гражданина жертвой политических репрессий
202
О признании наследства выморочным
203
о восстановлении утраченного судебного или исполнительного производства
204
Прочие дела особого производства
205
ИТОГО ДЕЛ ОСОБОГО ПРОИЗВОДСТВА
206
в том числе
с участием иностранных лиц
207
Производство по рассмотрению заявлений о возвращении ребенка или об осуществлении в отношении ребенка прав доступа на основании международного договора Республики Казахстан
208
Производство по ходатайству об отмене арбитражных решений
209
в том числе
третейских судов
210
ВСЕГО ГРАЖДАНСКИХ ДЕЛ (сумма строк 18, 158, 162, 205, 207, 208)
211
в том числе
о дискриминации женщин по признаку пола