"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 9 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 794 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 қыркүйекте № 29747 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу актісі кітаптарының нысандарын және осы кітаптардағы жазбалардың негізінде берілетін куәліктердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 9 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10173 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтыраулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы электрондық және қағаз жеткізгіштегі акт жазбаларының, куәліктер мен анықтамалардың нысандарын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексінің 181-6абы 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
2) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
3) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
4) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
5) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы куәліктің осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
6) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыптылықты) туралы куәліктің осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
7) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
8) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін қайтыс болу туралы куәліктің осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 января 2015 года № 9 "Об утверждении форм актовых книг государственной регистрации актов гражданского состояния и форм свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 сентября 2022 года № 794. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2022 года № 29747
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан 12 января 2015 года № 9 "Об утверждении форм актовых книг государственной регистрации актов гражданского состояния и форм свидетельств, выдаваемых на основании записей в этих книгах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10173) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм актовых записей, свидетельств и справок о государственной регистрации актов гражданского состояния в электронной форме и на бумажном носителе";
преамбулу указанного приказа изложить в следующей редакции;
"В соответствии с пунктом 2 статьи 181 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 указанного приказа изложить в новой редакции:
"1. Утвердить формы:
1) актовой записи о государственной регистрации рождения в электронной форме согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) актовой записи о государственной регистрации заключения брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) актовой записи о государственной регистрации расторжения брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) актовой записи о государственной регистрации смерти в электронной форме согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) свидетельства о рождении в электронной форме согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) свидетельства о заключении брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) свидетельства о расторжении брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) свидетельства о смерти в электронной форме согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) тууды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
10) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
11) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
12) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
13) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін өмірінің алғашқы аптасында шетінеген баланы туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
14) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін баланың өлі туғаны туралы анықтаманың осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
15) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
16) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
17) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтаманың осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
18) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
19) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін қайтыс болу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
20) азаматтық хал актілері ақпараттық жүйесінің мәліметтері негізінде берілетін некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманың осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес электрондық нысаны;
21) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
22) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
23) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
24) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
25) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы куәліктің осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;

9) восстановленной актовой записи о государственной регистрации рождения в электронной форме согласно приложению 9 к настоящему приказу:
10) восстановленной актовой записи о государственной регистрации заключения брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 10 к настоящему приказу:
11) восстановленной актовой записи о государственной регистрации расторжения брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) восстановленной актовой записи о государственной регистрации смерти в электронной форме согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) справку о рождении ребенка, умершего на первой неделе жизни в электронной форме согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) справку о мертворождении ребенка в электронной форме согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) справку о рождении в электронной форме согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) справку о рождении в электронной форме согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) справку о заключении брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) справку о расторжении брака (супружества) в электронной форме согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) справку о смерти в электронной форме согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) справку о брачной правоспособности, выдаваемую на основании сведений информационной системы актов гражданского состояния в электронной форме согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) актовой записи о государственной регистрации рождения на бумажном носителе согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) актовой записи о государственной регистрации заключения брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) актовой записи о государственной регистрации расторжения брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) актовой записи о государственной регистрации смерти на бумажном носителе согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) свидетельства о рождении на бумажном носителе согласно приложению 25 к настоящему приказу;

26) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыптылықты) туралы куәліктің осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
27) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
28) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін қайтыс болу туралы куәліктің осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
29) тууды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 29-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
30) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
31) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 31-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
32) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасының осы бұйрықтың 32-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
33) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін өмірінің алғашқы аптасында шетінеген баланы туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 33-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
34) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін баланың өлі туғаны туралы анықтаманың осы бұйрықтың 34-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
35) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 35-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
36) тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін туу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 36-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
37) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтаманың осы бұйрықтың 37-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
38) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 38-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
39) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасының негізінде берілетін қайтыс болу туралы анықтаманың осы бұйрықтың 39-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
40) азаматтық хал актілері ақпараттық жүйесінің мәліметтері негізінде берілетін некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманың осы бұйрықтың 40-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіштегі нысаны;
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 және 40-қосымшаларға сәйкес 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 және 40-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.

26) свидетельства о заключении брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) свидетельства о расторжении брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) свидетельства о смерти на бумажном носителе согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) восстановленной актовой записи о государственной регистрации рождения на бумажном носителе согласно приложению 29 к настоящему приказу:
30) восстановленной актовой записи о государственной регистрации заключения брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 30 к настоящему приказу:
31) восстановленной актовой записи о государственной регистрации расторжения брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) восстановленной актовой записи о государственной регистрации смерти на бумажном носителе согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) справку о рождении ребенка, умершего на первой неделе жизни на бумажном носителе согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) справку о мертворождении ребенка на бумажном носителе согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) справку о рождении на бумажном носителе согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) справку о рождении на бумажном носителе согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) справку о заключении брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) справку о расторжении брака (супружества) на бумажном носителе согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) справку о смерти на бумажном носителе согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) справку о брачной правоспособности, выдаваемую на основании сведений информационной системы актов гражданского состояния на бумажном носителе согласно приложению 40 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 и 40 согласно приложениям 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 и 40 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
К. Мусин
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2022 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 794 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
1-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________ Тууды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
1. Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________
2. Тегі _______________ Аты___________ қалауы бойынша______________
Әкесінің аты______Жынысы_________Туған күні "__"________20 ___ жыл
Баланың туған жері: ____________Республикасы_______________ облысы
(республикалық маңызы бар қала) ___________ қаласы (ауыл, кент)_______ауданы
3. Туылған бала саны (бір, егіз және одан да көп): ______________________
4. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі: _____________________
5.Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер: ____________
6. Тегі, Аты, Әкесінің аты (егер бар болса), Туған күні "__" _________ жылы, жасы, тұрақты тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, азаматтығы, табыс көзі немесе жұмыс орны, білімі, ұлты, егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса;
7. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
1) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба:
№ ___ _________ жыл "___" _______________________________________
2) ата-анасының 20___жылғы "___" _____ бірлесіп берген өтініші
_________________________ _____________________________
(анасының қолы) (әкесінің қолы)
3) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар-ошарсыз кетті деп танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата-ана құқықтарынан айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда әкесінің өтініші
___________________________________________________________________;
4) әке болуды анықтау туралы сот шешімі, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы ________ Республикасы ______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) ______ ауданы (қаласы) ________ сотының 20_____ жылғы "___" № ______________;
5) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба:
№ ___ _________ жылғы "___" _________________________________________;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
К. Мусин
Приложение 1 к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 21 сентября 2022 года № 794
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Актовая запись о государственной регистрации рождения № ___ "__" ______ года
1. Индивидуальный идентификационный номер _______________________________
2. Фамилия _________________ Имя ______________ по желанию _______ Отчество
Пол __________ Дата _________ место рождения ребенка:
Республика ____________ ____________область (город республиканского значения)
____________________ город (село, поселок) район ____________________________
3. Количество родившихся детей (один, двойня или более детей): ________________
4. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка: __________________
5. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка:
_________________________________________________________________________
6. Фамилии, имена, отчества (при его наличии), даты рождения, возраст, постоянное
место жительства, юридический адрес, гражданство, источник дохода или место
работы, образование родителей и их национальность, если указана в документах,
удостоверяющих личность;
7. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
1) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года_____________________________________;
2) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 _________________ года
___________________ (подпись матери) _________________________ (подпись отца);
3) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей;
признания матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной,
лишения либо ограничения матери в родительских правах, невозможности
установления места жительства матери_____;
4) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ _________________________ района (города)
__________________________________ области (город республиканского значения)
республики______ от "___" _______ 20 ____ года;
5) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" _____________ _______года ________________;

6) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы _________ республикасы _________ облысы (республикалық маңызы бар қала)_________________ ауданы (қаласы) сотының 20_____ жылғы "___" __________ № ______________ шешімі;
7) әкесінің қайтыс болуы туралы акт жазбасы: № ___ ______ жылы "___" _______;
8) анасының өтініші және оның қолы _____________________________________;
8. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________________
9. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі: __________ № ___________________
10. Белгілер үшін _______________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
2-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Некеге тұрушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы
1. Неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі _________________
2. Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейінгі тегі _______________
3. Аты _____ _____________ _______________________ ________________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _____________________
5. Туған күні және туған жері "__"_________ жыл "___" ___________ жыл
_____________ Республикасы
___________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент )
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
6. Жасы _______________________ ______________________________
7. Азаматтығы ________________ _______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ______________________________
9. Табыс көзі немесе жұмыс орны _____________ ___________________
10. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
11. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
2. Білімі _______________________ ___________________________________

6) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____ ____ района (города)
_______________________ области (город республиканского значения) республики
_____________________________________________от "___" ______ 20 ____ года;
7) запись акта о государственной регистрации смерти отца: № ___ "___" ___года;
8) заявление матери и ее подпись____________________________________________.
8. Сведения о заявителе: ___________________________________________________
9. Серия и номер свидетельства о рождении: ____________________ № ___________
10. Для отметок __________________________________________________________
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Актовая запись о государственной регистрации
заключения брака (супружества) № ___ "__" ______ года
Сведения о вступающих в брак
Он Она
1. Фамилия до заключения брака (супружества) ___________ _____________
2. Фамилия после заключения брака (супружества) _________ ____________
3. Имя __________________________ _________________________________
4. Отчество (при его наличии) ______ _________________________________
5. Дата и место рождения "__" ________ ___ года "__" __________ ___ года
Республика ______________________ Республика _______________________
область (город областного значения) область (город областного значения)
__________________________________________________________________
город (село, поселок) _______________ город (село, поселок) _____________
район ____________________________ район __________________________
6. Возраст _______________________ _________________________________
7. Гражданство __________________ __________________________________
8. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
________________________________ _________________________________
9. Источник дохода или место работы ______________ __________________
10. Место жительства:
Республика _____________________ Республика _______________________
область __________________________ область ___________________________
город (село, поселок) _____________ город (село, поселок) _________________
район ____________________________ район ____________________________
улица ____________________________ улица ____________________________
дом ______________________________ дом ______________________________
квартира _________________________ квартира __________________________
11. Юридический адрес:
Республика _______________________ Республика _______________________
область __________________________ область ___________________________
город (село, поселок)_____________ город (село, поселок) _________________
район ____________________________ район ____________________________
улица ____________________________ улица ____________________________
дом ______________________________ дом ______________________________
квартира _________________________ квартира __________________________
12. Образование ____________________ _________________________________

13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы _______________________________________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: _______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы) "___" ______ _______ жыл
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№________________ № ___________________________
берілген күні ______ жыл "___" ______ жыл "___" берген мекеме
___________________ __________________________
16. Акт жазбасының жасалған күні мен нөмірі "__" _________ № __________
17. Неке кию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_________________________________ № ______________________________
18. Белгілер үшін ___________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
3-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________ Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға дейінгі тегі _________ ____________
2. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға кейінгі тегі _________ ____________
3. Аты _______________________ _____________________ ____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні "__" _________ жыл "___" ___________ жыл
Туған жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
6. Жасы _______________________ _________________________________
7. Азаматтығы ________________ ___________________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ________________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент) _____________ауданы
_____________көшесі _____________үй _____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
____________үй
_____________ пәтер

13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
______________________________ ______________________________________
14. Сведения об общих детях: __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
"____" __________ ________ года.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих в брак
(супружество):
№ ________________________________ № _______________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" _____ года кем выдан __________________
____________________________________________________________________
16. Дата составления и номер записи акта "___" ______ № __________________
17. Серия и номер свидетельства о заключении брака (супружества):
_________________________________________________ № ________________
18. Для отметок ______________________________________________________
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 3 к приказу
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Актовая запись о государственной регистрации расторжения брака (супружества)
№ ________ "__" ______________ года
Сведения о расторгающих брак
Он Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества)
__________________________________________ ___________________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества)
__________________________________________ ___________________________
3. Имя ___________________________________ ____________________________
4. Отчество (при его наличии) ______________________ _____________________
5. Дата рождения "__" _______________ ___ года "__" ______________ ___ года.
Место рождения:
Республика ________________________ Республика ________________________
область ___________________________ область ____________________________
город (село, поселок) ________________ город (село, поселок) _______________
район_____________________________ район _____________________________
6. Возраст ______________________________ _____________________________
7. Гражданство ___________________________ ____________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_________________________________ ____________________________________
9. Место жительства:
Республика________________________ Республика _________________________
область __________________________ область _____________________________
город (село, поселок) _________________ город (село, поселок) _______________
район ____________________________ район _______________________________
улица____________________________ улица _______________________________
дом _____________________________ дом _____________________
квартира ____________________________ квартира __________________________

10. Заңды мекенжайы:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
11 Білімі _______________________ _______________________________
12. Табыс көзі немесе жұмыс орны ___________________________ _______
13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны
туралы мәліметтер __________________ ________________________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі
_________ жылы ______________ "____" № ____________________________
15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы,
____________________________________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
1) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген ____жыл "__" _______ № ______ өтініші;
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің белгіленген тәртіппен берген _______ жыл "__" _______ № __________ өтініші;
3) _________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)__________ ауданы (қаласы)_________ сотының заңды күшіне енген ____ жыл "__" _______ __________ жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі;
4) _____облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)_______ ауданы (қаласы)_______ сотының заңды күшіне енген ___ жыл "__" ______ __________ жұбайын әрекетке қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімі;
5) ________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)__________ ауданы (қаласы) сотының ____ жыл "__" ___________ қылмыс жасағаны үшін жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталғандығы туралы сот үкімі.
17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні _____ жыл "__" _________
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№ _________________________ № _________________________________
берілген күні ____ жыл "__" _____ ____ жыл "__" ____
берген мекеме _________________ __________________________________
19. Өтініш беруші туралы мәліметтер: __________________________________

10. Юридический адрес:
Республика_____________________ Республика _____________________________
область__________________________ область _______________________________
город (село, поселок)______________ город (село, поселок) ____________________
район_________________________ район ___________________________________
улица___________________________ улица _________________________________
дом ___________________________ дом ____________________________________
квартира_______________________ квартира ________________________________
11. Образование _______________ _________________________________________
12. Источник дохода или место работы:
_______________________________ ________________________________________
13. Сведения о количестве браков (супружеств) каждого из бывших супругов:
______________________________ ______________________________
14. Дата составления, номер записи акта о заключении брака (супружества)
"________" ____года № _______________;
15. Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
в котором производилась государственная регистрация заключения брака (супружества)
________________________________________________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
1) совместное заявление супругов "__" ___ _____ года № _____;
2) заявление одного из супругов в установленном порядке, имеющего право на
расторжение брака (супружества) "__"_____ года №___;
3) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ________
области (республики) (город республиканского значения)
от "__" _______ _____ года о признании супруга безвестно отсутствующим;
4) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ________
области (республики) (город республиканского значения)
от "__" ___ _________ года о признании супруга недееспособным или ограниченно
дееспособным;
5) приговор суда _______________ района (города) __________ области (республики)
(город республиканского значения) от "__" __________ ________ года об осуждении
супруга за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет.
17. Дата прекращения брака (супружества) "__" __________ ________ года.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, расторгнувших брак
(супружество):
№ __________________________________ № __________________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" ____________года кем выдан
___________________________________ _________________________________
19. Сведения о заявителе: ______________________________________________

20. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ____________________________________
21. Белгілер үшін ____________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Бұйрыққа 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
4-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Қайтыс болу туралы мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
1. Тегі ______________________________________________________________
2. Аты ______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (егер бар болса) ________________________________________
4. Туған күні: "__" ____________ жылы Туған жері: _______________________
Республикасы _______________ облысы _______________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:_____________ Республикасы___________________
облысы_______________ қаласы (елді мекені)_____________________ ауданы
6. Жынысы ____________________
7. Азаматтығы ________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
___________________________________________________________________
9. Қайтыс болған күні "__" _____________ 20___жылы. Қайтыс болған жері:
___________________ Республикасы___________ облысы (республикалық маңызы бар қала)____________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
10. Қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың негізінде қайтыс болу себебі
____________________________________________________________________
11. Қайтыс болу фактісін растайтын құжат: _______________________________
12. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының: _________________________
Тегі ________________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса) ___________________________________________
13. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының тұрғылықты жері:
______________ Республикасы
______________ облысы
______________ қаласы (ауыл, кент)
______________ Ауданы
14. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның атауы
____________________________________________________________________
қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның заңды мекенжайы:
___________________ Республикасы
___________________ облысы
___________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы

20. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
№ __________________________________ №______________________________
21. Для отметок _______________________________________________________
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 4 к приказу
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Актовая запись о государственной регистрации смерти № ____ "__" ____ года
1. Фамилия _____________________________________________________
2. Имя _________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) _____________________________________
4. Дата рождения: "___" _________________________ года.
Место рождения:
Республика _____________________________________________________
область _________________________________________________________
город (село, поселок) _____________________________________________
район ___________________
5. Последнее место жительства:
Республика _____________________________________________________
область _________________________________________________________
город (село, поселок) _____________________________________________
район __________________________________________________________
6. Пол __________________________________________________________
7. Гражданство __________________________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_______________________________________________________________
9. Дата смерти умершего "___" ______________ 20 _____ года.
Место смерти умершего:
Республика ________________________
область (город республиканского значения) _________________________
город (село, поселок) ____________________________________________
район _________________________________________________________
10. Причина смерти на основании документа, подтверждающего факт смерти:
_______________________________________________________________
11. Документ, подтверждающий факт смерти: _______________________
12. Фамилия _____________________ Имя__________________________
Отчество (при его наличии) заявителя, сделавшего заявление о смерти:
_______________________________________________________________
13. Место жительство заявителя, сделавшего заявление о смерти:
Республика _____________ область ________________
город (село, поселок) _______________________ район _______________
14. Наименование органа, организации, сделавших заявление о смерти:
_______________________________________________________________
Юридический адрес органа, организации, сделавших заявление о смерти:
Республика__________________________ область ____________________
город (село, поселок) ___________________ район ___________________

15. Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
________________________________ № __________________________
16. Белгілер үшін ____________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Бұйрыққа 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
5-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Туу туралы куәлік
Азамат(ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_____________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________
Республикасы
______________________________________________________ облысы
_________________________________________________________ қаласы
(ауыл, кент)
_____________________________________________ ауданы бұл жөнінде
туу туралы актілерді тіркеу кітабында 20___жылғы___күні_____айы №
________________ жазу жазылды № ______________ жеке сәйкестендіру нөмірі берілді.
Ата-анасы:
Әкесі: ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________ Азаматтығы ________________________________
Анасы: _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Азаматтығы _________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесінің атауы) __________________________________________
Туу туралы куәліктің берілген күні: ______________________________________
20 ___ жылғы _________күні _________ айы
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы ______________________________.
Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
6-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәлік
Азамат ___________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты
(егер бар болса) _________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ________________________________________________________
Республикасы
_____________________________________________________ облысы
______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________________________________________________ ауданы
Азаматтығы ________________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) және
азаматша __________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (егер бар
болса) ______________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________________
Республикасы _______________________________________________ облысы
_________________________ қаласы (ауыл, кент)_________________ ауданы
Азаматтығы _________________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________ 20 ____ жылғы _______ айының ________ күні
некесін қиған (ерлі-зайыпты болды), бұл жөнінде неке қию (ерлі-зайыпты болу)
туралы актілерді тіркеу кітабында 20 __ жылғы _____ айының _________ күні
№ _____ жазу жазылды Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейін мына тектер берілді:
еріне_______________________________________________________________
зайыбына _________________________________________________________
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы):
_____________________________________________________________________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің берілген күні: 20 _____ жылғы
____________айының __________ күні Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы
берілген куәліктің сериясы мен нөмірі____________________________________
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы ____________________________.
Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
7-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлік
Азамат _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ___________________ Республикасы ________________ облысы
___________________ қаласы (елді мекені) ___________________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
__________ және азаматша ______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_________________________________________________________ туған
(туған күні)
Туған жері: ___________________ Республикасы
___________________ облысы
___________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
Азаматтығы ______________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________________________________________________
арасындағы неке бұзылды, бұл жөнінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу
туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ___жылғы _______ айының
_________ күні № ______ жазу жазылды
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге негіз болған құжат
туралы мәліметтер: ________________________________________________
Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні: _____ жылы "___" ______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні:
_____ жылы "___" _______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаннан кейін мына тектер берілді:
еріне ____________________________________________________________
зайыбына ________________________________________________________
Куәлік азамат (азаматша) ______________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған
тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы__________________________________________________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің берілген күні:
20 ____ жылғы _______________ айының ________ күні
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі______
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы:__________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
8-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ________
Қайтыс болу туралы куәлік
Азамат (ша) ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
________________________________________ туған (туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ________________________________________________________
Республикасы ______________________________________ облысы
____________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
______________________________________________________ ауданы
Қайтыс болған адамның жасы ______________________________________
Қайтыс болған күні: _________ жылғы _______________ айының ______ күні
Қайтыс болған жері: __________________________________________________
Республикасы ______________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
_________________________________________________ ауданы бұл жөнінде
қайтыс болу туралы актілерді тіркеу кітабында 20______ жылғы _______ айының
____________ күні № _____________ жазу жазылды
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы:______________________
Қайтыс болу туралы куәліктің берілген күні: 20 ____ жылы ____ күні _____ айы
Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі________________________
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі
мекемесінің атауы:___________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
9-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______ № ____-В_
Тууды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы

15. Серия и номер свидетельства о смерти:
________________ № __________
16. Для отметок _________________________________________________
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 5 к приказу
Приложение 5 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Свидетельство о рождении
Гражданин (ка)_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родился (лась)______________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика область _________________________________________________
город (село, поселок) ____________________район_______________________
о чем в книге регистрации актов о рождении произведена запись ___________
числа ________ месяца 20 _________ года за № ______
Присвоен индивидуальный идентификационный номер ___________________
Родители:
Отец: ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
Гражданство ________________________________________________________
Мать: ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
Гражданство ________________________________________________________
Место государственной регистрации (наименование регистрирующего органа,
загранучреждения Республики Казахстан) _______________________________
Дата выдачи свидетельства о рождении: ____числа ____ месяца 20 __ года.
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ ________________________________________________.
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 6 к приказу
Приложение 6 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Свидетельство о заключении брака (супружества)
Гражданин _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившийся ________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика _________________________________________________________
область ____________________________________________________________
город (село, поселок) _________________________________________________
район ______________________________________________________________
Гражданство_________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
и гражданка
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившаяся __________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика __________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (село, поселок) __________________________________________________
район _______________________________________________________________
Гражданство_________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
Дата заключения брака (супружество) "____" __________ 20___________ года,
о чем в книге регистрации актов о заключении брака (супружества)
_______ числа _____ месяца 20 _____ года произведена запись за № _________
После заключения брака (супружества) присвоены фамилии:
супругу _____________________________________________________________
супруге _____________________________________________________________
Место государственной регистрации заключения брака (супружества)
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан):
____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о заключении брака (супружества):
_________числа _____________ месяца 20 _____________ года
Серия и номер выданного свидетельства о заключении брак (супружества)
_____________________________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ _________________________________________________
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 7 к приказу
Приложение 7 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Свидетельство о расторжении брака (супружества)
Брак (супружество) между гражданином
___________________________ _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ______________________ область _____________________________
город (село, поселок) ______________________ район ______________________
Гражданство _________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_________________ и гражданка ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ________________________область ___________________________
_______________________ город (село, поселок) ___________________________
__________________________________ район _____________________________
Гражданство__________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
расторгнут, о чем в книге регистрации актов о расторжении брака (супружества):
___________ числа _____________ месяца 20 _____________ года
произведена запись № _________________________________________________
Сведения о документе, являющемся основанием государственной регистрации
расторжения брака (супружества): _______________________________________
Дата прекращения брака (супружества): "___" ___________ ___________ года.
После расторжения брака (супружества) присвоены фамилии:
Ему _________________________________________________________________
Ей __________________________________________________________________
Свидетельство выдано гражданину (ке)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
который осуществил государственную регистрацию расторжения брака (супружества)
_____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака (супружества):
_________ числа _____________ месяца 20 _____________ года
Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества)
________________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ:___________________________________________________
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 8 к приказу
Приложение 8 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Свидетельство о смерти
Гражданин (ка) ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родившийся (аяся) _________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ________________________ область ________________________
город (село, поселок) ___________________ район ______________________
Возраст умершего __________________________________________________
Дата смерти: ____________ числа __________ месяца 20 ___________ года
Место смерти:
Республика _______________________ область _________________________
город (село, поселок) _____________________ район ____________________
о чем в книге регистрации актов о смерти
____________ числа ______________ месяца 20 ___________ года
произведена запись за № ___________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
который осуществил государственную регистрацию смерти
__________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о смерти: ___ числа _______ месяца 20 ____ года
Серия и номер свидетельства о смерти __________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ: ________________________________________________
Начальник регистрирующего органа.
Приложение 9 к приказу
Приложение 9 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации рождения № ___- В_ "__" ______ года

1. Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________
2. Туу туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген күні_________
3. Тегі ____________ Аты_________ қалауы бойынша______ Әкесінің аты_____ Жынысы__________ Туған күні "__"______________ 20 ___ жыл Баланың туған жері: ________________ Республикасы______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) _____________________ қаласы (ауыл, кент) ___________________________ ауданы.
4. Туылған бала саны (бір, егіз және одан да көп): ________________________
5. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі ________________________
6. Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер _______________
7. Тегі, Аты, Әкесінің аты (егер бар болса), Туған күні "__" _________ жылы, жасы, тұрақты тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, азаматтығы, табыс көзі немесе жұмыс орны, білімі, ұлты, егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса;
8. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
1) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба:
№ ___ _________ жыл "___" ________________________________________
2) ата-анасының 20___жыл "___" _________ бірлесіп берген өтініші
_________________________ ____________________________________
(анасының қолы) (әкесінің қолы)
3) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар- ошарсыз кетті деп танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата- ана құқықтарынан айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда әкесінің өтініші
___________________________________________________________________;
4) әке болуды анықтау туралы, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы _______ Республикасы ______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) (өлкесі)____________ ауданы (қаласы) ___________ сотының 20_____ жыл "___" № _____ шешімі; д) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба: № ___ _________ жыл "___" __________________________;
5) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы _______ Республикасы _____________ облысы (республикалық маңызы бар қала) (өлкесі) ____________ ауданы (қаласы) ________________сотының 20_____ жыл "___" __________ № ____________ шешімі;
6) әкесінің қайтыс болуы туралы акт жазбасы: № ___ ______ жыл "___" _______;
7) анасының өтініші және оның қолы _____________________________________;
9. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ______________________________________

1. Индивидуальный идентификационный номер __________________________
2. Дата первичной государственной регистрации актовой записи о рождении
____________________________________________________________________
3. Фамилия ______________ Имя _________ по желанию __________ Отчество
Пол __________ Дата _________ место рождения ребенка:
Республика __________ область (город республиканского значения) __________
город (село, поселок) район _____________________________________________
4. Количество родившихся детей (один, двойня или более детей): _____________
5. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка _______________
6. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка
______________________________________________________________________
7. Фамилии, имена, отчества (при их наличии), даты рождения, возраст, постоянное
место жительства, юридический адрес, гражданство, источник дохода или место
работы, образование родителей и их национальность, если указана в документах,
удостоверяющих личность;
8. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
1) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ______________________________;
2) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 ____________ года
___________________ ____________________ (подпись матери) (подпись отца);
3) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей;
признания матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной,
лишения либо ограничения матери в родительских правах, невозможности
установления места жительства матери ___________________________________;
4) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ ___________ района (города) ___________области
(город республиканского значения) республики______ от "___" _______ 20 ____ года;
5) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ______________________________;
6) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____ ____ района (города)
_________________ области (город республиканского значения) республики
_______________________________________от "___" ______ 20 ____ года;
7) запись акта о государственной регистрации смерти отца: № ___ "___" ___года;
8) заявление матери и ее подпись_________________________________________.
9. Сведения о заявителе: _________________________________________________

10. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі: __________ № __________________
11. Белгілер үшін _______________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
10-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ____-В__
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
Некеге тұрушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы
1. Неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі ______________
2. Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейінгі тегі ____________
3. Аты _____ _____________  _______________________ _____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні және туған жері "__" _________ жыл "___" ___________ жыл.
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
6. Жасы _______________________ ______________________________
7. Азаматтығы _________________ _______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ _____________________________
9. Табыс көзі немесе жұмыс орны _____________ ___________________
10. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
11. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
2. Білімі _______________________ ___________________________________

10. Серия и номер свидетельства о рождении: __________________ № __________
11. Для отметок _________________________________________________________
Начальник регистрирующего органа
Приложение 10 к приказу
Приложение 10 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Восстановленная актовая запись
о государственной регистрации заключения брака (супружества) № ___- В_ "__" ______ года
Сведения о вступающих в брак
Он Она
1. Фамилия до заключения брака (супружества) _______________ ____________
2. Фамилия после заключения брака (супружества) _____________ ___________
3. Имя ___________________________ ___________________________________
4. Отчество (при его наличии) ________ __________________________________
5. Дата и место рождения "__" ________ ___ года "__" __________ ___ года
Республика _________________________ Республика ______________________
область __________________________ область ____________________________
город (село, поселок) _______________ город (село, поселок) ________________
район ____________________________ район _____________________________
6. Возраст _______________________ ____________________________________
7. Гражданство ___________________ ____________________________________
8. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
________________________________ ____________________________________
9. Источник дохода или место работы ______________ _____________________
10. Место жительства:
Республика _______________________ Республика ________________________
область __________________________ область ____________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _________________
район ___________________________ район ______________________________
улица ___________________________ улица ______________________________
дом ____________________________ дом _________________________________
квартира ________________________ квартира ____________________________
11. Юридический адрес:
Республика _______________________ Республика _________________________
область __________________________ область _____________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _________________
район ___________________________ район _______________________________
улица ____________________________ улица ______________________________
дом _____________________________ дом ________________________________
квартира _________________________ квартира ___________________________
12. Образование _____________________ _________________________________

13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы __________________________________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: _______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы) "___" ______________
_________ жыл.
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№____________________________ № _________________________
берілген күні ______ жыл "___" ______ жыл "___" берген мекеме
___________________ _____________________________________________
16. Акт жазбасының жасалған күні мен нөмірі "__" _________ № _________
17. Неке кию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_________________________________ № ______________________________
18. Неке қию туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген нөмірі және күні_________________________________________________________
19. Неке қию туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін негіздеме____________
20. Белгілер үшін __________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
11-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ ____-В_
некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық) бұзылғанға дейінгі тегі _________ ____________
2. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға кейінгі тегі _________ _____________
3. Аты _______________________ _____________________ _____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________________________ _______
5. Туған күні "__" _________ жыл "___" ___________ жыл
Туған жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
6. Жасы _______________________ _____________________________
7. Азаматтығы ________________ ______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ____________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер

13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
_________________________________ ___________________________________
14. Сведения об общих детях: ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
"____" __________ ________ года.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих в брак
(супружество):
№ ______________ № ___________дата выдачи "___" ____ года "___" _____ года
кем выдан ______________________ _____________________________________
16. Дата составления и номер записи акта "___" ______ № ______________
17. Серия и номер свидетельства о заключении брака (супружества):
_______________________________________________ № ___________
18. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи
о заключении брака (супружества);
19. Основание для восстановления актовой записи о заключения государственной
регистрации брака:
___________________________________________________________________
20. Для отметок _____________________________________________________
Начальник регистрирующего органа
Приложение 11 к приказу
Приложение 11 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации расторжения брака (супружества) № ___- В_ "__" ______________ года
Сведения о расторгающих брак
Он Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества) _________________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества) ______________________
3. Имя __________________________ __________________________________
4. Отчество (при его наличии) __________ ______________________________
5. Дата рождения "__" ________ ___ года "__" _________________ ___ года.
Место рождения:
Республика _______________________ Республика ______________________
область __________________________ область __________________________
город (село, поселок) _______________ город (село, поселок) ______________
район ____________________________ район ___________________________
6. Возраст ________________________ _________________________________
7. Гражданство ____________________ ____________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_________________________________ _________________________________
9. Место жительства:
Республика _______________________ Республика ______________________
область __________________________ область __________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _______________
район ___________________________ район ____________________________
улица____________________________ улица___________________________
дом _____________________________ дом ____________________________
квартира_________________________ квартира ________________________

10. Заңды мекенжайы:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
11 Білімі _______________________ _____________________________________
12.Табыс көзі немесе жұмыс орны ___________________________ ___________
13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны
туралы мәліметтер __________________ _________________________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі
_________ жылы ______________ "____" № ____________________________
15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы
____________________________________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
1) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген ____жылы "__" _______ № ______ өтініші;
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің белгіленген тәртіппен берген _______ жылы "__" _______ № __________ өтініші;
3) _________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)
_______________ ауданы (қаласы)_____________ сотының заңды күшіне енген ____ жылы "__" _______ __________ жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі;
4) _____блысы (өлкесі, республикасы) (облыстық маңызы бар қала)__________
ауданы (қаласы)___________сотының заңды күшіне енген ____ жылы "__" _______
_____________ жұбайын әрекетке қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы
сот шешімі;
5) ________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)________ ауданы (қаласы) ___________сотының ____ жылғы "__" _____ қылмыс жасағаны үшін жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталғандығы туралы сот үкімі.
17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні _____ жыл "__" _________
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№ _________________________ № __________________________ берілген күні
____ жылы "__" _____ _______ жылғы "__" ____ берген мекеме _
19. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ____________________________________
20. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ______________________________

10. Юридический адрес:
Республика ______________________ Республика ______________________
область__________________________ область _________________________
город (село, поселок) _____________ город (село, поселок) ______________
район__________________________ район ____________________________
улица__________________________ улица ____________________________
дом ___________________________ дом ______________________________
квартира_______________________ квартира __________________________
11. Образование _____________________ _____________________________
12. Источник дохода или место работы ________________________________
13. Сведения о количестве браков (супружеств) каждого из бывших супругов
______________________________ ___________________________________
14. Дата составления, номер записи акта о заключении брака (супружества)
"______" ____года № _______________;
15. Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
в котором производилась государственная регистрация заключения брака (супружества)
________________________________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
1) совместное заявление супругов "__" ___ _____ года № _____;
2) заявление одного из супругов в установленном порядке, имеющего право на
расторжение брака (супружества) "__"_____ года №___;
3) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ____
области (республики) (город республиканского значения) от "__" _______ _____ года
о признании супруга безвестно отсутствующим;
4) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) _______
области (республики) (город областного значения) от "__" __________ ________
года о признании супруга недееспособным или ограниченно дееспособным;
5) приговор суда _______________ района (города) __________ области (республики)
(город республиканского значения) от "__" _______ _______ года об осуждении
супруга за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет.
17. Дата прекращения брака (супружества) "__" __________ ________ года.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, расторгнувших брак
(супружество): № __________________ № ______________________ дата выдачи
"_____" ______________ года "_____" _____________года. кем выдан
_____________________________ _________________________
19. Сведения о заявителе: ___________________________________________
20. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
____________ № ________________ ___________№___________

21. Неке қию туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген нөмір және күні_____________________________________________________________
22. Неке (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін негіздеме_____________________________________________________________
23. Белгілер үшін _____________________________________________________
Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
12-қосымша
электрондық нысан
_____ жылғы "____" _______№ _____-В_
Қайтыс болу туралы мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
1. Тегі ______________________________________________________________
2. Аты ______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (егер бар болса) ________________________________________
4. Туған күні: "__" ____________ жылы Туған жері: _______________________
Республикасы
___________________ облысы ___________________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:_____________ Республикасы___________________
облысы_______________ қаласы (ауыл, кент)___________________ ауданы
6. Жынысы ____________________
7. Азаматтығы _________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
____________________________________________________________________
9. Қайтыс болған күні "__" _____________ 20___жыл. Қайтыс болған жері:
______________ Республикасы_________ облысы __________ қаласы (ауыл, кент)
___________________ ауданы
10. Қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың негізінде қайтыс болу себебі
__________________________________________________________________
11. Қайтыс болу фактісін растайтын құжат: _____________________________
12. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының: _______________________
Тегі ______________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса) ________________________________________
13. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы ________________ облысы ________________
қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
14. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның атауы
__________________________________________________________________
айтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның заңды мекенжайы:
___________________ Республикасы ___________________ облысы
(республикалық маңызы бар қала) ___________________ қаласы (ауыл, кент)
__________________ ауданы

21. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи
о расторжении брака (супружества);___________________________________
22. Основание для восстановления актовой записи о расторжении брака:
________________________________________________________________
23. Для отметок __________________________________________________
Начальник регистрирующего органа
Приложение 12 к приказу
Приложение 12 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
электронная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации смерти № ___- В_ "__" ____ года
1. Фамилия __________________________________________________________
2. Имя ______________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) __________________________________________
4. Дата рождения: "___" _________________________ года.
Место рождения:
Республика _______________________ область ___________________________
город (село, поселок) _______________________ район ____________________
5. Последнее место жительства:
Республика ___________________ область _______________________________
город (село, поселок) ___________________ район ________________________
6. Пол ______________________________________________________________
7. Гражданство ______________________________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
9. Дата смерти умершего "___" ______________ 20 _____ года.
Место смерти умершего:
Республика ___________область (город республиканского значения) _________
город (село, поселок) _________________ район ___________________________
10. Причина смерти на основании документа, подтверждающего факт смерти:
_____________________________________________________________________
11. Документ, подтверждающий факт смерти: _____________________________
12. Фамилия _________________ Имя____________ Отчество (при его наличии)
заявителя, сделавшего заявление о смерти:
_____________________________________________________________________
13. Место жительство заявителя, сделавшего заявление о смерти:
Республика ______________________ область _____________________________
город (село, поселок) _________________ район ___________________________
14. Наименование органа, организации, сделавших заявление о смерти:
_____________________________________________________________________
Юридический адрес органа, организации, сделавших заявление о смерти:
Республика ________________ область (город республиканского значения)
________________ город (село, поселок) _____________ район _______________

1. Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________
2. Тегі ______ Аты_____ қалауы бойынша_____ Әкесінің аты ______ Жынысы____________ Туған күні "__"______________ 20 ___ жыл Баланың туған жері: ____________ Республикасы_______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) ______________қаласы (ауыл, кент)________________________________________ауданы
3. Туылған бала саны (бір, егіз және одан да көп): _______________________
4. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі _______________________
5. Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер _______________
6. Тегі, Аты, Әкесінің аты (егер бар болса), Туған күні "__" _________ жылы, жасы, тұрақты тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, азаматтығы, табыс көзі немесе жұмыс орны, білімі, ұлты, егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса;
7. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
1) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба: № ___ _______ жыл "___" _____________________________________________________________________
2) ата-анасының 20___жылғы "___" _________ бірлесіп берген өтініші _________________________ ______________________ (анасының қолы) (әкесінің қолы)
3) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар- ошарсыз кетті деп танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата- ана құқықтарынан айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда әкесінің өтініші ________________________________;
4) әке болуды анықтау туралы сот шешімі, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы _________ Республикасы ______________ облысы (республикалық маңызы бар қала)_______ауданы (қаласы) _____ сотының 20_____ жылғы "___" № ______________;
5) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба: № ___ _________ жылғы "___" _______________________________________________;
6) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы _________ республикасы __________ облысы (республикалық маңызы бар қала)_________________ ауданы (қаласы) сотының 20_____ жылғы "___" __________ № ____________ шешімі;
7) әкесінің қайтыс болуы туралы акт жазбасы: № ___ ______ жылы "___" _______;
8) анасының өтініші және оның қолы ____________________________________;
8. Өтініш беруші туралы мәліметтер: _____________________________________
9. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі: __________ № __________________

1. Индивидуальный идентификационный номер ____________________________
2. Фамилия ________ Имя ____ по желанию _________ Отчество Пол __________
Дата __________________________________________________________________
место рождения ребенка:
Республика _______________________________ _____________________________
область (город республиканского значения) _________________________________
город (село, поселок) район _______________________________________________
3. Количество родившихся детей (один, двойня или более детей): _______________
4. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка _________________
5. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка
_______________________________________________________________________
6. Фамилии, имена, отчества (при их наличии), даты рождения, возраст, постоянное
место жительства, юридический адрес, гражданство, источник дохода или место
работы, образование родителей и их национальность, если указана в документах,
удостоверяющих личность;
7. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
1) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года_______________________________;
2) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 _________ года
___________________ ____________________ (подпись матери) (подпись отца);
3) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей;
признания матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной,
лишения либо ограничения матери в родительских правах, невозможности
установления места жительства матери___________________________________;
4) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ ___________ района (города) ___________области
(город республиканского значения) республики______ от "___" _______ 20 ____ года;
5) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ________________;
6) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____ ____ района (города) ___
области (город республиканского значения) республики
_________________________________ от "___" ______ 20 ____ года;
7) запись акта о государственной регистрации смерти отца: № ___ "___" ___года;
8) заявление матери и ее подпись ____________________________________________.
8. Сведения о заявителе: ___________________________________________________
9. Серия и номер свидетельства о рождении: ________________ № _______________

13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы __________________________________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: _______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы) "___" _______ _______ жыл
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері: №___________________ № ______________________________ берілген күні ______ жыл "___" ______ жыл "___" берген мекеме ___________________ ______________________________________________
16. Акт жазбасының жасалған күні мен нөмірі "__" _________ № ___________
17. Неке кию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_________________________________ № _______________________________
18. Белгілер үшін ____________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы.
Бұйрыққа 23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
23-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға дейінгі тегі _________ ____________
2. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға кейінгі тегі _________ ____________
3. Аты _______________________ _____________________ ____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні "__" _________ жыл "___" ___________ жыл
Туған жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
6. Жасы _______________________ _________________________________
7. Азаматтығы ________________ ___________________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ________________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент) _____________
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер

13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
______________________________ ____________________________________
14. Сведения об общих детях: _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
"____" __________ ________ года.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих в брак
(супружество):
№ ____________________________ № __________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" _____ года кем выдан __________________
_________________________________
16. Дата составления и номер записи акта "___" ______ № _________________
17. Серия и номер свидетельства о заключении брака (супружества):
_______________________________________________ № __________________
18. Для отметок _____________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 23 к приказу
Приложение 23 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Актовая запись о государственной регистрации расторжения брака (супружества)
№ ________ "__" ______________ года
Сведения о расторгающих брак
Он Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества)
_____________________________ _______________________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества)
_______________________________ _____________________________
3. Имя
_______________________________ _____________________________
4. Отчество (при его наличии)
_______________________________ _____________________________
5. Дата рождения
"__" ________ ___ года "__" ______________ ___ года.
Место рождения:
Республика _______________________ Республика _________________
область __________________________ область _____________________
город (село, поселок) _______________ город (село, поселок)_________
район_____________________________ район______________________
6. Возраст ________________________ ____________________________
7. Гражданство ____________________ ____________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________________________ _____________________________
9. Место жительства:
Республика______________________ Республика___________________
область _________________________ область ______________________
город (село, поселок) _____________ город (село, поселок) ___________
район __________________________ район ________________________
улица__________________________ улица _________________________
дом ___________________________ дом ___________________________
квартира _______________________ квартира ______________________

10. Заңды мекенжайы:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
11 Білімі _______________________ _____________________________________
12.Табыс көзі немесе жұмыс орны ___________________________ ___________
13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны туралы мәліметтер __________________ _________________________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі _________ жылы ______________ "____" № ____________________________
15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы,
____________________________________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
1) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген ____жыл "__" _______ № ____________ өтініші;
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің белгіленген тәртіппен берген _______ жыл "__" _______ № __________ өтініші;
3) _________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)_______________ ауданы (қаласы)_____________ сотының заңды күшіне енген ____ жыл "__" _______ __________ жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі;
4) _____облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)__________ ауданы (қаласы)___________ сотының заңды күшіне енген ____ жыл "__" _______ _____________ жұбайын әрекетке қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімі;
5) ______________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала) ______________ ауданы (қаласы) сотының ____ жыл "__" ____________ қылмыс жасағаны үшін жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталғандығы туралы сот үкімі.
17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні _____ жыл "__" _________
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№ _________________________ № __________________________________
берілген күні ____ жыл "__" _____ ____ жыл "__" ____ берген мекеме
_________________ ___________________________________
19. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ____________________________________
20. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ____________________________________

10. Юридический адрес:
Республика_____________________ Республика ____________________
область________________________ область ________________________
город (село, поселок)_____________ город (село, поселок) ____________
район___________________________ район ________________________
улица___________________________ улица ________________________
дом ___________________________ дом ___________________________
квартира_______________________ квартира _______________________
11. Образование _________________ ______________________________
12. Источник дохода или место работы:
_______________________________ _______________________________
13. Сведения о количестве браков (супружеств) каждого из бывших супругов:
______________________________ ________________________________
14. Дата составления, номер записи акта о заключении брака (супружества)
"________" ____года № _______________;
15. Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
в котором производилась государственная регистрация заключения брака (супружества)
________________________________________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
1) совместное заявление супругов "__" ___ _____ года № _____;
2) заявление одного из супругов в установленном порядке, имеющего право
на расторжение брака (супружества) "__"_____ года №___;
3) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ________
области (республики) (город республиканского значения) от "__" _______ _________
года о признании супруга безвестно отсутствующим;
4) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ________
области (республики) (город республиканского значения) от "______" ____________
________ года о признании супруга недееспособным или ограниченно дееспособным;
5) приговор суда _______________ района (города) __________ области (республики)
(город республиканского значения) от "__" __________ ________ года об осуждении
супруга за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет.
17. Дата прекращения брака (супружества) "__" __________ ________ года.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, расторгнувших брак (супружество):
№ ______________________________ № ___________________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" ____________года
кем выдан ________________________ ____________________________________
19. Сведения о заявителе: ________________________________________________
20. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
№ ________________________________ №__________________________________

21. Белгілер үшін ______________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Бұйрыққа 24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
24-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Қайтыс болу туралы мемлекеттік тіркеу туралы акт жазбасы
1. Тегі ______________________________________________________________
2. Аты ______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (егер бар болса) ________________________________________
4. Туған күні: "__" ____________ жылы Туған жері: _______________________
Республикасы ______________ облысы ___________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:_____________ Республикасы____________________ _ облысы_______________ қаласы (елді мекені)_____________________ ауданы
6. Жынысы ____________________
7. Азаматтығы _________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
____________________________________________________________________
9. Қайтыс болған күні "__" _____________ 20___жылы. Қайтыс болған жері:
___________________ Республикасы___________ облысы (республикалық маңызы бар қала)____________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
10. Қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың негізінде қайтыс болу себебі
____________________________________________________________________
11. Қайтыс болу фактісін растайтын құжат: _______________________________
12. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының: _________________________
Тегі ________________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса) ___________________________________________
13. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының тұрғылықты жері:
_________ Республикасы ___________ облысы _________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
14. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның атауы
____________________________________________________________________
айтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның заңды мекенжайы:
______________ Республикасы ______________ облысы _____________ қаласы
(ауыл, кент) ___________________ ауданы
15. Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_______________________________ № __________________________
16. Белгілер үшін _____________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Бұйрыққа 25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
25-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Туу туралы куәлік
Азамат(ша) _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_____________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _______________________________________________ Республикасы
____________________________________________________________ облысы
_____________________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
________________________________________________ ауданы бұл жөнінде туу туралы актілерді тіркеу кітабында 20___жылғы___күні____айы № ______________
жазу жазылды № ______________________ жеке сәйкестендіру нөмірі берілді.
Ата-анасы:
Әкесі: _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________________ Азаматтығы _________________________________
Анасы: ______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Азаматтығы __________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы) ___________________________ Туу туралы куәліктің берілген күні:
_______________________________ 20 ___ жылғы _________күні _________ айы
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы ______________________________.
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Бұйрыққа 26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
26-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәлік
Азамат _____________________________________________________________
(неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты
(егер бар болса) ___________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ________________________________________________ Республикасы
___________________________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
_______________________________________________________ ауданы
Азаматтығы ______________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) және азаматша
_____________________________________ (неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
___________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: _________________________________________________ Республикасы
___________________ облысы ___________ қаласы (ауыл, кент) _______ ауданы
Азаматтығы ________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
________________ 20 ____ жылғы _______ айының _______ күні некесін қиған
(ерлі-зайыпты болды), бұл жөнінде неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ____ жылғы _______ айының ___________ күні № _____ жазу жазылды Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейін мына тектер берілді:
еріне_______________________________________________________________
зайыбына _________________________________________________________
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны (тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы):
____________________________________________________________________
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің берілген күні:
20 _____ жылғы ____________айының __________ күні
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы берілген куәліктің сериясы мен нөмірі______________________________________________________________
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы ____________________________. М.О.
Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Бұйрыққа 27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
27-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәлік
Азамат _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
________________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні) Туған жері: _______________ Республикасы
_____________ облысы ___________ қаласы (елді мекені) ____________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) _____________
және азаматша _____________________ (тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
______________________________________________________ туған (туған күні)
Туған жері: ___________________ Республикасы ___________________ облысы
___________________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
Азаматтығы __________________________________________________
Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________________________ арасындағы неке бұзылды, бұл жөнінде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы актілерді тіркеу кітабында 20 ___ жылғы _______ айының __________ күні № ______ жазу жазылды Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:__________________
Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні: _____ жылы "___" _______
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы сот шешімінің заңды күшіне енген күні:
_____ жылы "___" _______ Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзғаннан кейін мына тектер берілді:
еріне _____________________________________________________________
зайыбына _________________________________________________________
Куәлік азамат (азаматша) ______________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы_______________
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің берілген күні:
20 ____ жылғы _______________ айының ________ күні
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі_____
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы:_________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Бұйрыққа 28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
28-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ________
Қайтыс болу туралы куәлік
Азамат (ша) ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
______________________________________________________ туған
(туған күні: жылы, айы, күні)
Туған жері: ____________________________________________ Республикасы
________________________ облысы _____________________________________
қаласы (ауыл, кент) __________________________________________ ауданы
Қайтыс болған адамның жасы ______________________________________
Қайтыс болған күні: ___________ жылғы ____________ айының ______ күні
Қайтыс болған жері: __________________________________________________
Республикасы ______________________________________________ облысы
_______________________________________________ қаласы (ауыл, кент)
__________________________________________ ауданы бұл жөнінде қайтыс болу туралы актілерді тіркеу кітабында 20______ жылғы _____ айының _______ күні № _____________ жазу жазылды
Құжатты берген мемлекеттік тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы:_________________________________________
Қайтыс болу туралы куәліктің берілген күні: 20 ___ жылы ____ күні ____ айы
Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі________________________
Құжатты берген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы:__________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің лауазымды адамы
Бұйрыққа 29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
29-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ____-В_
Тууды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы

21. Для отметок _________________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 24 к приказу
Приложение 24 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Актовая запись о государственной регистрации смерти
№ ____ "__" ____ года
1. Фамилия __________________________________________________________
2. Имя ______________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) __________________________________________
4. Дата рождения: "___" _________________________ года.
Место рождения:
Республика _______________________ область ____________________________
город (село, поселок) _________________________ район ___________________
5. Последнее место жительства:
Республика _______________________ область ____________________________
город (село, поселок) ____________________ район ________________________
6. Пол ____________________
7. Гражданство _____________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
9. Дата смерти умершего "___" ______________ 20 _____ года.
Место смерти умершего:
Республика _____________________
область (город республиканского значения) ________________________________
город (село, поселок) _______________________ район ______________________
10. Причина смерти на основании документа, подтверждающего факт смерти:
______________________________________________________________________
11. Документ, подтверждающий факт смерти: ______________________________
12. Фамилия _____________________ Имя_________________________________
Отчество (при его наличии) заявителя, сделавшего заявление о смерти:
_____________________________________________________________________
13. Место жительство заявителя, сделавшего заявление о смерти:
Республика _____________________ область ______________________________
город (село, поселок) _____________________ район _______________________
14. Наименование органа, организации, сделавших заявление о смерти: _____________________________________________________________________
Юридический адрес органа, организации, сделавших заявление о смерти:
Республика __________________________ область _________________________
город (село, поселок) __________________ район __________________________
15. Серия и номер свидетельства о смерти:________________ № ______________
16. Для отметок _______________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 25 к приказу
Приложение 25 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Свидетельство о рождении
Гражданин (ка) ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родился (лась) ____________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика область _________________ город (село, поселок) ___________________
район _____________________________ о чем в книге регистрации актов о рождении
произведена запись _______ числа _________ месяца 20 _________ года за № ______
Присвоен индивидуальный идентификационный номер _________________________
Родители:
Отец: ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
__________________________________________________________________________
Гражданство ______________________________________________________________
Мать: ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
__________________________________________________________________________
Гражданство ______________________________________________________________
Место государственной регистрации (наименование регистрирующего органа,
загранучреждения Республики Казахстан) _____________________________________
Дата выдачи свидетельства о рождении: ____числа ____ месяца 20 __ года.
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ ___________________________________________________.
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 26 к приказу
Приложение 26 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Свидетельство о заключении брака (супружества)
Гражданин __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившийся _________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ________________________ область ___________________________
город (село, поселок) ___________________ район _________________________
Гражданство__________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
и гражданка __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) до заключения брака (супружества)
Родившаяся __________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ___________________________ область ________________________
город (село, поселок) ___________________ район _________________________
Гражданство__________________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_____________________________________________________________________
Дата заключения брака (супружество) "______" ______________20______года,
о чем в книге регистрации актов о заключении брака (супружества)
_______ числа _____ месяца 20 _____ года произведена запись за № ________
После заключения брака (супружества) присвоены фамилии:
супругу ______________________________________________________________
супруге ______________________________________________________________
Место государственной регистрации заключения брака (супружества)
(наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан):
_____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о заключении брака (супружества):
_________числа _____________ месяца 20 _____________ года
Серия и номер выданного свидетельства о заключении брак (супружества)
_______________________________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ ____________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 27 к приказу
Приложение 27 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Свидетельство о расторжении брака (супружества)
Брак (супружество) между гражданином
_____________________________________ _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ____________________ область _____________________________
город (село, поселок) ______________________ район ____________________
Гражданство _______________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________ и гражданка _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика ___________________ область ______________________________
город (село, поселок) _____________________ район _____________________
Гражданство _______________________________________________________
Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
___________________________________________________________________
расторгнут, о чем в книге регистрации актов о расторжении брака (супружества):
_____ числа ________ месяца 20 _____ года произведена запись № _________
Сведения о документе, являющемся основанием государственной регистрации
расторжения брака (супружества): ______________________________________
Дата прекращения брака (супружества): "___" ___________ ______ года.
После расторжения брака (супружества) присвоены фамилии:
Ему ________________________________________________________________
Ей _________________________________________________________________
Свидетельство выдано гражданину (ке)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
который осуществил государственную регистрацию расторжения брака (супружества)
____________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о расторжении брака (супружества):
_________ числа _____________ месяца 20 _____________ года
Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества)
_______________________________________________________________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ:_________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 28 к приказу
Приложение 28 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Свидетельство о смерти
Гражданин (ка) ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Родившийся (аяся) ___________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
Место рождения:
Республика_____________________ область _____________________________
город (село, поселок) _____________________ район ______________________
Возраст умершего____________________________________________________
Дата смерти: ____________ числа __________ месяца 20 ___________ года
Место смерти:
Республика ____________________ область ______________________________
город (село, поселок) ____________________ район _______________________
о чем в книге регистрации актов о смерти ____ числа _____ месяца 20 ___ года
произведена запись за № __________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
который осуществил государственную регистрацию смерти
___________________________________________________________________
Дата выдачи свидетельства о смерти:
____________ числа ____________ месяца 20 ___________ года
Серия и номер свидетельства о смерти ________________
Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики Казахстан,
выдавшего документ: ________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа,
должностное лицо загранучреждения Республики Казахстан.
Приложение 29 к приказу
Приложение 29 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации рождения
№ ___- В_ "__" ______ года

1. Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________
2. Туу туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген күні_______
3. Тегі _________ Аты______ қалауы бойынша_____ Әкесінің аты ______ Жынысы____________ Туған күні "__"______________ 20 ___ жыл
Баланың туған жері: ________________ Республикасы______________ облысы (республикалық маңызы бар қала) _____________________ қаласы (ауыл, кент)
____________________________________________________ ауданы.
4. Туылған бала саны (бір, егіз және одан да көп): _______________________
5. Баланың тірі немесе өлі туғандағы туралы белгі _______________________
6. Баланың туу фактісін растайтын құжат туралы мәліметтер ______________
7. Тегі, Аты, Әкесінің аты (егер бар болса), Туған күні "__" _________ жылы, жасы, тұрақты тұрғылықты жері, заңды мекенжайы, азаматтығы, табыс көзі немесе жұмыс орны, білімі, ұлты, егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса;
8. Баланың әкесі туралы мәліметтерді енгізуге негіз болған құжат туралы мәліметтер:
1) неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акт жазба:
№ ___ _________ жыл "___" _______________________________________
2) ата-анасының 20___жыл "___" _________ бірлесіп берген өтініші
___________________ __________________________________
(анасының қолы) (әкесінің қолы)
3) анасы қайтыс болған, анасы қайтыс болды деп жарияланған, анасы хабар- ошарсыз кетті деп танылған, анасы әрекетке қабілетсіз деп танылған, анасы ата- ана құқықтарынан айырылған не оның ата-ана құқықтары шектелген, анасының тұрғылықты жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайларда әкесінің өтініші ___________________________________;
4) әке болуды анықтау туралы, сондай-ақ әке болуды тану фактісін және әке болу фактісін анықтау туралы _____ Республикасы _________ облысы (республикалық маңызы бар қала) (өлкесі) ____ ауданы (қаласы) ______ сотының 20__ жыл "__" № ____ шешімі;
д) некені (ерлі- зайыптылықты) бұзу туралы акт жазба:
№ ___ _________ жыл "___" __________________________;
5) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы ______ Республикасы ________ облысы (республикалық маңызы бар қала) (өлкесі) ______ ауданы (қаласы) _________ сотының 20_____ жыл "___" __________ № ____________ шешімі;
6) әкесінің қайтыс болуы туралы акт жазбасы: № ___ ______ жыл "___" _______;
7) анасының өтініші және оның қолы ___________________________________;
9. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ____________________________________
10. Туу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі: __________ № _______________
11. Белгілер үшін ____________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы
Бұйрыққа 30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
30-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ____-В__
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы
Некеге тұрушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы

1. Индивидуальный идентификационный номер _____________________________
2. Дата первичной государственной регистрации актовой записи о рождении
_______________________________________________________________________
3. Фамилия ________ Имя ____ по желанию _________ Отчество Пол ___________
Дата _________ место рождения ребенка:
Республика ____________ область (город республиканского значения) __________
город (село, поселок) район __________________________________
4. Количество родившихся детей (один, двойня или более детей): ______________
5. Отметка о живорождении или о рождении мертвого ребенка ________________
6. Сведения о документе, подтверждающем факт рождения ребенка
________________________________________________________________________
7. Фамилии, имена, отчества (при их наличии), даты рождения, возраст, постоянное
место жительства, юридический адрес, гражданство, источник дохода или место
работы, образование родителей и их национальность, если указана в документах,
удостоверяющих личность;
8. Сведения о документе, на основании которого внесены сведения об отце ребенка:
1) запись акта о государственной регистрации заключения брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ________________;
2) совместное заявление родителей от "___" __________ 20 _________ года
___________________ ____________________ (подпись матери) (подпись отца);
3) заявление отца ребенка в случаях смерти матери, объявления матери умершей;
признания матери безвестно отсутствующей, признания матери недееспособной,
лишения либо ограничения матери в родительских правах, невозможности
установления места жительства матери_____;
4) решение суда об установлении отцовства, а также установлении факта признания
отцовства и факта отцовства № ___ ___________ района (города) ___________области
(город республиканского значения) республики______ от "___" _______ 20 ____ года;
5) запись акта о государственной регистрации расторжении брака (супружества):
№ ____________ "____" ______ _____года ________________;
6) решение суда о расторжении брака (супружества) № ____ ____ района (города)
_________________________ области (город республиканского значения) республики
_______________________________________от "___" ______ 20 ____ года;
7) запись акта о государственной регистрации смерти отца:
№ ___ "___" ___года;
8) заявление матери и ее подпись______________________________________
9. Сведения о заявителе: _____________________________________________
10. Серия и номер свидетельства о рождении: ________________ № ________
11. Для отметок ____________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа
Приложение 30 к приказу
Приложение 30 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации заключения брака (супружества)
№ ___- В_ "__" ______ года
Сведения о вступающих в брак
Он Она

1. Неке қиылғанға (ерлі-зайыпты болғанға) дейінгі тегі ______________
2. Неке қиылғаннан (ерлі-зайыпты болғаннан) кейінгі тегі ____________
3. Аты _____ _____________  _______________________ _____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _________________________
5. Туған күні және туған жері "__" _________ жыл "___" ___________ жыл.
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
6. Жасы _______________________ ______________________________
7. Азаматтығы _________________ _______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ _____________________________
9. Табыс көзі немесе жұмыс орны _____________ ___________________
10. Тұрғылықты жері:
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
11. Заңды мекенжайы:
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
_____________ Республикасы
_____________ облысы
_____________ қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________ көшесі
_____________ үй
_____________ пәтер
2. Білімі _______________________ ___________________________________
13. Некеге тұрушының (ерлі-зайыпты болушының) әрқайсысының отбасылық жағдайы __________________________________________________________
14. Ортақ балалары туралы мәліметтер: _______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған жылы) "_" _______ _____ жыл.
15. Некеге тұрушылардың (ерлі-зайыпты болушылардың) жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№_______________________________ № _____________________________
берілген күні ______ жыл "___" ______ жыл "___" берген мекеме
___________________ ______________________________________________

1. Фамилия до заключения брака (супружества)
__________________________________ _____________________________
2. Фамилия после заключения брака (супружества)
__________________________________ _____________________________
3. Имя
__________________________________ _____________________________
4. Отчество (при его наличии)
__________________________________ _____________________________
5. Дата и место рождения
"__" ________ ___ года "__" __________ ___ года
Республика _______________________ Республика ____________________
область __________________________ область ________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _____________
район ___________________________ район __________________________
6. Возраст _______________________ ________________________________
7. Гражданство ___________________ ________________________________
8. Национальность (если указана в документах, удостоверяющих личность)
________________________________ ________________________________
9. Источник дохода или место работы
________________________________ ________________________________
10. Место жительства:
Республика _____________________ Республика ______________________
область ________________________ область __________________________
город (село, поселок) ____________ город (село, поселок)_______________
район _________________________ район ____________________________
улица _________________________ улица ____________________________
дом ___________________________ дом _____________________________
квартира _______________________ квартира ________________________
11. Юридический адрес:
Республика _____________________ Республика ______________________
область ________________________ область __________________________
город (село, поселок) ____________ город (село, поселок) ______________
район _________________________ район ____________________________
улица _________________________ улица ____________________________
дом ___________________________ дом _____________________________
квартира ______________________ квартира _________________________
12. Образование ________________ _________________________________
13. Семейное положение каждого вступающего в брак (супружество)
______________________________ _________________________________
14. Сведения об общих детях: _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
"____" ___________ ________ года.
15. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, вступающих
в брак (супружество):
№ ____________________________ № ______________________________
дата выдачи "___" ____ года "___" _____ года
кем выдан __________________ ___________________________________

16. Акт жазбасының жасалған күні мен нөмірі "__" _________ № __________
17. Неке кию (ерлі-зайыпты болу) туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
_________________________________ № _______________________________
18. Неке қию туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген нөмірі және күні___________________________________________________________
19. Неке қию туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін негіздеме
___________________________________________________________________
20. Белгілер үшін ____________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
31-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ ____-В_
некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы Неке бұзушылар туралы мәліметтер
Ері Зайыбы
1. Неке (ерлі-зайыптылық) бұзылғанға дейінгі тегі _________ ____________
2. Неке (ерлі-зайыптылық)бұзылғанға кейінгі тегі _________ _____________
3. Аты _______________________ _____________________ _____________
4. Әкесінің аты (егер бар болса) _______________ _____________________
5. Туған күні "__" _________ жыл "___" ___________ жыл
Туған жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ ауданы
6. Жасы _______________________ _____________________________
7. Азаматтығы ________________ ______________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
_______________________________ ____________________________
9. Тұрғылықты жері:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
10. Заңды мекенжайы:
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
_____________Республикасы
_____________облысы (және облыстық маңызы бар қала)
_____________қаласы (ауыл, кент)
_____________ауданы
_____________көшесі
_____________үй
_____________ пәтер
11 Білімі _______________________ ________________________________________
12.Табыс көзі немесе жұмыс орны ___________________________ ______________

16. Дата составления и номер записи акта "___" ______ № _____________
17. Серия и номер свидетельства о заключении брака (супружества):
__________________________________________ № __________________
18. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи
о заключении брака (супружества);
19. Основание для восстановления актовой записи о заключения
государственной регистрации брака:
________________________________________________________________
20. Для отметок __________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа
Приложение 31 к приказу
Приложение 31 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации расторжения брака (супружества)
№ ___- В_ "__" ______________ года
Сведения о расторгающих брак
Он Она
1. Фамилия до расторжения брака (супружества) _________________________
2. Фамилия после расторжения брака (супружества) ______________________
3. Имя _______________________________ _____________________________
4. Отчество (при его наличии) ___________ _____________________________
5. Дата рождения "__" ________ ___ года "__" _________________ ___ года.
Место рождения:
Республика ______________________ Республика _______________________
область __________________________ область __________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _______________
район ___________________________ район_____________________________
6. Возраст _______________________ __________________________________
7. Гражданство __________________ ___________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
________________________________ __________________________________
9. Место жительства:
Республика ______________________ Республика _______________________
область _________________________ область ___________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) _______________
район ___________________________ район ____________________________
улица________________________ улица________________________________
дом _________________________ дом _________________________________
квартира_____________________ квартира _____________________________
10. Юридический адрес:
Республика___________________ Республика __________________________
область ______________________ область _____________________________
город (село, поселок) ______________ город (село, поселок) ______________
район_________________________ район ______________________________
улица_________________________ улица ______________________________
дом __________________________ дом ________________________________
квартира _____________________ квартира ____________________________
11. Образование _____________________ ______________________________
12. Источник дохода или место работы ________________________________

13. Бұрынғы ерлі-зайыптылардың әрқайсысының неке (ерлі-зайыптылық) саны туралы мәліметтер __________________ _____________________________________
14. Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы акті жазбасының жасалған күні, нөмірі _________ жылы ______________ "____" № ________________________________
15. Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеуді жүргізген тіркеуші органның, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы
_______________________________________________________________________
16. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға негіз болып табылатын құжат:
1) ерлі-зайыптылардың бірлесіп берген ____жылы "__" _____ № ________ өтініші;
2) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуға құқығы бар ерлі-зайыптылардың бірінің белгіленген тәртіппен берген _______ жылы "__" _______ № ___________________ өтініші;
3) _________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала) _______________ ауданы (қаласы)_____________ сотының заңды күшіне енген ____ жылы "__" _______ __________ жұбайын хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы шешімі;
4) _____блысы (өлкесі, республикасы) (облыстық маңызы бар қала)______________ ауданы (қаласы)___________сотының заңды күшіне енген ____ жылы "__" _______ _____________ жұбайын әрекетке қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімі;
5) ______________ облысы (өлкесі, республикасы) (республикалық маңызы бар қала)______________ ауданы (қаласы) ___________сотының ____ жылғы "__" _______ қылмыс жасағаны үшін жұбайының кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталғандығы туралы сот үкімі.
17. Некенің (ерлі-зайыптылықтың) тоқтатылған күні _____ жыл "__" __________
18. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзған адамдардың жеке басын куәландыратын құжаттарының деректемелері:
№ _________________________ № _____________________________
берілген күні ____ жылы "__" _____ _______ жылғы "__" ____берген мекеме _
19. Өтініш беруші туралы мәліметтер: ___________________________________
20. Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
№ __________________________ № ____________________________________
21. Неке қию туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген нөмір және күні_____________________________________________________________
22. Неке (ерлі-зайыптылықты) бұзу туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін негіздеме_____________________________________________________________
23. Белгілер үшін ______________________________________________________
М.О. Тіркеуші органның бастығы.
Бұйрыққа 32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 12 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
32-қосымша
қағаз нысаны
_____ жылғы "____" _______№ _____-В_
Қайтыс болу туралы мемлекеттік тіркеу туралы қалпына келтірілген акт жазбасы

13. Сведения о количестве браков (супружеств) каждого из бывших супругов
______________________________ ____________________________________
14. Дата составления, номер записи акта о заключении брака (супружества)
"______" ____года № _______________;
15. Наименование регистрирующего органа, загранучреждения Республики
Казахстан, в котором производилась государственная регистрация заключения
брака (супружества) _________________________________________________
16. Документ, являющийся основанием для расторжения брака (супружества):
1) совместное заявление супругов "__" ___ _____ года № _____________;
2) заявление одного из супругов в установленном порядке, имеющего право на
расторжение брака (супружества) "__"_____ года №___;
3) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ___
области (республики) (город республиканского значения) от "__" ____ _____ года
о признании супруга безвестно отсутствующим;
4) вступившее в законную силу решение суда ___________ района (города) ______
области (республики) (город областного значения) от "__" __________ ________ года
о признании супруга недееспособным или ограниченно дееспособным;
5) приговор суда _______________ района (города) __________ области (республики)
(город республиканского значения) от "__" __________ __________ года
об осуждении супруга за совершение преступления к лишению свободы на срок
не менее трех лет.
17. Дата прекращения брака (супружества) "__" __________ ________ года.
18. Реквизиты документов, удостоверяющих личность, лиц, расторгнувших брак (супружество):
№ ___________________________________ № ______________________ __________
дата выдачи "_____" ___________________ года "_____" ___________________ года.
кем выдан _____________________________ __________________________________
19. Сведения о заявителе: __________________________________________________
20. Серия и номер свидетельства о расторжении брака (супружества):
____________ № ________________ ___________№___________
21. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи
о расторжении брака (супружества); _________________________________________
22. Основание для восстановления актовой записи о расторжении брака:
_________________________________________________________________________
23. Для отметок ___________________________________________________________
М.П.
Начальник регистрирующего органа
Приложение 32 к приказу
Приложение 32 к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 января 2015 года № 9
бумажная форма
Восстановленная актовая запись о государственной регистрации смерти
№ ___- В_ "__" ____ года

1. Тегі _______________________________________________________________
2. Аты _______________________________________________________________
3. Әкесінің аты (егер бар болса) _________________________________________
4. Туған күні: "__" ____________ жылы Туған жері: ______________ Республикасы ___________ облысы ________________ қаласы (ауыл, кент) ________________ ауданы
5. Соңғы тұрғылықты жері:_________ Республикасы________ облысы ________ қаласы (ауыл, кент)_____________________________ ауданы
6. Жынысы ____________________
7. Азаматтығы _________________________
8. Ұлты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
___________________________________________________________________
9. Қайтыс болған күні "__" _____________ 20___жыл.
Қайтыс болған жері: ___________ Республикасы_________ облысы ________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
10. Қайтыс болу фактісін растайтын құжаттың негізінде қайтыс болу себебі
____________________________________________________________________
11. Қайтыс болу фактісін растайтын құжат: _______________________________
12. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының: _________________________
Тегі ________________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (егер бар болса) __________________________________________
13. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаушының тұрғылықты жері:
____________ Республикасы ___________________ облысы _________________
қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
14. Қайтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның атауы
___________________________________________________________________
айтыс болу туралы мәлімдеме жасаған органның, ұйымның заңды мекенжайы:
___________________ Республикасы ___________ облысы (республикалық маңызы бар қала) ___________________ қаласы (ауыл, кент) ___________________ ауданы
15. Қайтыс болу туралы куәліктің сериясы мен нөмірі:
__________________________________ № __________________________
16. Қайтыс болу туралы акт жазбасының бастапқы мемлекеттік тіркелген күні мен нөмірі ____________________________
17. Қайтыс болу туралы акт жазбасын қалпына келтіру үшін негіз____________

1. Фамилия ______________________________________________________________
2. Имя __________________________________________________________________
3. Отчество (при его наличии) ______________________________________________
4. Дата рождения: "___" _________________________ года.
Место рождения:
Республика _______________________ область ________________________________
город (село, поселок) ________________________ район ________________________
5. Последнее место жительства:
Республика ______________________ область _________________________________
город (село, поселок) _________________ район _______________________________
6. Пол ____________________
7. Гражданство ________________________________
8. Национальность (если указана в документе, удостоверяющем личность)
_________________________________________________________________________
9. Дата смерти умершего "___" ______________ 20 _____ года.
Место смерти умершего:
Республика ________________________ область (город республиканского значения)
______________ город (село, поселок) _______________________ район ___________
10. Причина смерти на основании документа, подтверждающего факт смерти:
_________________________________________________________________________
11. Документ, подтверждающий факт смерти: __________________________________
12. Фамилия _____________________ Имя_____________________________________
Отчество (при его наличии)
заявителя, сделавшего заявление о смерти:
__________________________________________________________________________
13. Место жительство заявителя, сделавшего заявление о смерти:
Республика ________________________ область ________________________________
город (село, поселок) ___________________________ район ______________________
14. Наименование органа, организации, сделавших заявление о смерти:
__________________________________________________________________________
Юридический адрес органа, организации, сделавших заявление о смерти:
Республика _______________________________________________________________
область (город республиканского значения) ____________________________________
город (село, поселок) _____________________ район ____________________________
15. Серия и номер свидетельства о смерти: ________________ № __________________
16. Дата и номер первичной государственной регистрации актовой записи о смерти:
__________________________________________________________________________
17. Основание для восстановления актовой записи о смерти:
__________________________________________________________________________