"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасы міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 227 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 22 қыркүйектегі № 380 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 23 қыркүйекте № 29770 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 2023 жылғы 19 қазандағы № 19 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 19.10.2023 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасы міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 227 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13485 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ведомстволық статистикалық байқауларының нысандарын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
5-қосымшада:
реттік нөмірі 3.9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.9
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру, адам трудоустройство лиц с инвалидностью, человек
";
6-қосымшада:
3-тармақта:
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"1-жол бойынша басқа еңбек қызметінде жұмыспен қамтылған, бірақ басқа жұмыс тапқысы келетін, қосымша табыс (кіріс) тапқысы және бірнеше еңбек шарты бойынша жұмыс істегісі келетін, сондай-ақ жұмыстан бос уақытында жұмыс күшіне қажеттілік болған кезде жұмыс берушіге бағытталатын зейнеткерлерді, оқушыларды, студенттерді, мүгедектігі бар адамдарды және басқа адамдарды қоса алғанда адамдардың жалпы саны туралы деректер келтіріледі.";
жиырма төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"3.9-жол бойынша мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру және олардың жұмыспен қамтылуының сақталуы көрсетіледі (мүгедектігі бар адамдар үшін арнайы жұмыс орындары) (жастар практикасын, әлеуметтік жұмыс орындарын, қоғамдық жұмыстарды есепке алусыз).".

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 227 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 сентября 2022 года № 380. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2022 года № 29770. Утратил силу приказом и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 19 октября 2023 года № 19.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 19.10.2023 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 227 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13485) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм ведомственных статистических наблюдений Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в приложении 5:
строку, порядковый номер 3.9, изложить в следующей редакции:
"
3.9
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру, адам
трудоустройство лиц с инвалидностью, человек
";
в приложении 6:
в пункте 3:
часть пятую изложить в следующей редакции:
"По строке 1 приводятся данные об общей численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в уполномоченные органы по вопросам занятости и поставленных в них на учет в качестве безработных, включая пенсионеров, учащихся, студентов, лиц с инвалидностью и других лиц, занятых трудовой деятельностью, но желающих найти другую работу, получить дополнительный доход (заработок) и работать по нескольким трудовым договорам, а также в свободное от учебы время, которые будут направлены к работодателям при наличии у них потребности в рабочей силе.";
часть двадцать четвертую изложить в следующей редакции:
"По строке 3.9 указывается трудоустройство лиц с инвалидностью и сохранение их занятости (специальные рабочие места для лиц с инвалидностью) (без учета молодежной практики, социальных рабочих мест, общественных работ).".

2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызметтер саясатын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.Д. Оспановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі

2. Департаменту развития политики социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Оспанова Е.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан