"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 218 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № 31 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 822 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 68 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 3 қазанда № 29955 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 218 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № 31 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18611 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
1, 2, 3, 4, 5-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген авторлық құқықты басқару салаларында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы осы бірлескен бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген сабақтас құқықтарды басқару салаларында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген авторлардың, орындаушылардың, фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жасаушылардың фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жеке мақсатта және табыс алмай қайта шығарғаны үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру саласында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметін тексеру парағы осы бірлескен бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген авторлық құқықты және сабақтас құқықтарды басқару саласында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы осы бірлескен бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

"О внесении изменений в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 218 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 апреля 2019 года № 31 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе"
Совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 сентября 2022 года № 822 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2022 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2022 года № 29955.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 218 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 апреля 2019 года № 31 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18611) следующие изменения:
в Критериях оценки степени рисков деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, утвержденных указанным приказом:
приложения 1, 2, 3, 4, 5 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему совместному приказу;
проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сферах управления авторским правом, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему совместному приказу;
проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сферах управления смежными правами, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему совместному приказу;
проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сфере осуществления прав авторов, исполнителей, производителей фонограмм и аудиовизуальных произведений на получение вознаграждения за воспроизведение фонограмм и аудиовизуальных произведений в личных целях и без получения дохода, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему совместному приказу;
проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе в сфере управления авторским правом и смежными правами, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему совместному приказу.

1) би алаңдарында, дискотекаларда, клубтарда, дәмханаларда, мейрамханаларда, казиноларда ақы төлеп кіргенде де, кепілді төлем сомасынан да, оның ішінде мүшелік жарналардың, клуб карточкаларының құнынан және соған ұқсастардан; – 4
2)көлікте (ұшақта, пойызда) орындағаны үшін – 0,001 (билеттердің құнынан)
44.
Бір туындыны немесе бағдарламаны көпшілік алдында орындағаны үшін билеттерді сатудан түскен жалпы алым сомасының, шарт бойынша кепілді төлем сомасының не табыстардың өзге сомасының пайызымен концерттік, эстрадалық, цирк, би бағдарламаларын көпшілік алдында орындау арқылы пайдаланғаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерінен төмен емес қолдану:
Ақы төлеп кіретін көпшілік ареналарда орындалатын мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды спорт жарыстарын, спортшылардың өнер көрсетулерін, ойын аттракциондарын, сән көрсетулерін, көрмелер, жәрмеңкелер, фестивальдар, конкурстар және басқа да шаралар өткізуді сүйемелдеу ретінде орындағаны үшін – 1 (бүкіл бағдарлама үшін)
45.
Кинотеатрларда, бейнесалондарда және басқа қоғамдық орындарда дыбыстау-бейнелеу туындыларын (кино, теле, бейнефильмдер ) көрсету кезінде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды пайдаланғаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Кинотеатрларда, бейнесалондарда және басқа қоғамдық орындарда дыбыстау-бейнелеу туындыларын (кино, теле, бейнефильмдер) көрсету кезінде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды пайдаланғаны үшін – 1
46.
Тыңдаушылар үшін кіру ақысыз болған кезде мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды, әдеби туындыларды көпшілік алдында орындағаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларды, әдеби туындыларды орындаушы-әртістер де, техникалық құралдардың көмегімен де (кез келген дыбыс жеткізгіштердің ойнатқыштары) ақысыз кіретін
1) дискотекаларда – 3 айлық есептік көрсеткіш
2) түнгі клубтарда – 3 айлық есептік көрсеткіш
3) мейрамханаларда – 2 айлық есептік көрсеткіш
4) дәмханаларда – 1,5 айлық есептік көрсеткіш

1) на танцевальных площадках, дискотеках, в клубах, кафе, ресторанах, казино, как при платном входе, так и с сумм гарантированной оплаты, в том числе со стоимости членских взносов, клубных карточек и тому подобных – 4
2) на транспорте (в самолетах, поездах) – 0,001 (от стоимости билетов)
44.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование концертных, эстрадных, цирковых, танцевальных программ путем публичного исполнения в процентах от cуммы валового сбора, поступающего от продажи билетов за публичное исполнение одного произведения или программы, от сумм гарантированной оплаты по договору либо от иных сумм доходов не ниже:
за исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста в качестве сопровождения спортивных соревнований, показательных выступлений спортсменов, игровых аттракционов, показа мод, проведения выставок, ярмарок, фестивалей, конкурсов и других мероприятий, исполняемых на массовых аренах при платном входе – 1 (за всю программу)
45.
Применение ставок авторского вознаграждения за использование музыкальных произведений с текстом или без текста в кинотеатрах, видеосалонах и других общественных местах при демонстрации аудиовизуальных произведений (кино-, теле- и видеофильмов) не ниже:
за использование музыкальных произведений с текстом или без текста при демонстрации аудиовизуальных произведений (кино-, теле- и видеофильмов) в кинотеатрах, видеосалонах и других общественных местах – 1
46.
Применение ставок авторского вознаграждения за публичное исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста, литературных произведений при бесплатном для слушателей входе:
за исполнение музыкальных произведений с текстом или без текста, литературных произведений как артистами- исполнителями, так и при исполнении с помощью технических средств (проигрыватели любых носителей звука) при бесплатном входе не ниже:
1) на дискотеках – 3 месячных расчетных показателей
2) в ночных клубах – 3 месячных расчетных показателей
3) в ресторанах – 2 месячных расчетных показателей
4) в кафе – 1,5 месячных расчетных показателей

5) кинотеатрларда, казиноларда, барларда, шағын дәмханаларда, асханаларда, ашық алаңдарда, ойын аттракциондарында орындағаны үшін – 0,5 айлық есептік көрсеткіш
47.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Жарыққа шыққан туындыларды эфирге хабарлағаны үшін – 1% (табыстың жалпы сомасынан)
48.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Жарыққа шыққан туындыларды кәбіл арқылы хабарлағаны үшін – 3% (табыстың жалпы сомасынан)
49.
Туындыларды көпшілікке хабарлау арқылы пайдаланғаны үшін пайызбен авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Туындыларды жерсеріктік телевизия арқылы хабарлағаны үшін – 4% (табыстың жалпы сомасынан)
50.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Туындыларды дыбыстық жазуда қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату – 3% – дыбыстық жазудың әрбір шығарылған данасының еркін бағасынан (дыбыстық жазба жеткізгіштеріне жазылған туындылардың санына қарамастан)
51.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Туындыларды ұялы (мобильді) телефондар үшін әуен (рингтондар) ретінде қайта шығару және тарату – туындыны пайдаланғаны үшін кірістен – 10%
52.
Туындыларды қайта шығарғаны және (немесе) таратқаны үшін авторлық сыйақы мөлшерлемелерін қолдану
Дыбыстық жазбаларды және (немесе) дыбыстау-бейнелеу туындыларының даналарын прокатқа (жалға) беру –1 айлық есептік корсеткіш
53.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Дәмханалар, барлар (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,1 айлық есептік көрсеткіш
54.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Мейрамханалар (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде 0,25 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,15 айлық есептік көрсеткіш
55.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Қоғамдық тамақтандыру объектілері (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде 0,008 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,004 айлық есептік көрсеткіш
56.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Түнгі клубтар (айына әрбір отыратын орынға)
Ақылы кіру кезінде билеттерді сатудан түскен кірістен 1%
Тегін кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
57.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Казино және басқа да ойын мекемелері (айына әрбір отыратын орынға) 0,4 айлық есептік көрсеткіш
58.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Мәдени ойын-сауық орталықтары, кешендер (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін) 0,05 айлық есептік көрсеткіш
59.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану: Спорттық-сауықтыру орталықтары, кешендері (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
60.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Жәрмеңкелер, көрмелер, сән көрсетулер, сұлулық және кәсіби шеберлік сайыстары (айына дыбыстандырылатын алаңның әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,02 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,002 айлық есептік көрсеткіш
61.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Қонақүйлер, санаторийлер, демалыс үйлері және пансионаттар (айына көпшілік алдында орындау, көрсету, хабарлау және жалпы жұрттың назарына жеткізу үшін қолданылатын техникалық құралдың бірлігі үшін) 0,2 айлық есептік көрсеткіш
62.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Жолаушылар көлігі құралдары (әрбір билетті сату нәтижесінде түскен кірістен) 0,001 %
63.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Спорттық жарыстар, спортшылардың көрсетілімдік орындаулары (әрбір өткізілген іс-шарадан түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,05 %
Тегін кіру кезінде 0,001 %
64.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Конькимен, роликпен жаппай сырғанау орындары (айына осы мақсатта пайдаланатын орындардың (аумақтың) әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,05 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
65.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Театрлар, кинозалдар (айына дыбыстандырылатын үй-жайдың әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
66.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Мәдени-демалыс ұйымдары (мәдениет және демалыс парктері, мәдениет үйлері мен сарайлары, аквапарктер) (айына дыбыстандырылатын аумақтың (үй-жайдың) әрбір шаршы метрі үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,001 айлық есептік көрсеткіш
67.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Сауда үйлері, дүкендер, сауда базарлары және сауда мақсатына арналған өзге де орындар (айына дыбыстандырылатын аумақтың әрбір шаршы метрі үшін) 0,002 айлық есептік көрсеткіш
68.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Театрландырылған, концерттік, цирктік бағдарламалар (іс-шара өткізу нәтижесінде түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,02 %
Тегін кіру кезінде 0,01 %
69.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Бұқаралық іс-шаралар, қала күндері, мейрамдар, фестивальдар (іс-шара өткізу нәтижесінде түскен кірістен)
Ақылы кіру кезінде 0,02 %
Тегін кіру кезінде 0,01 %
70.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Музыкалық автоматтар жүйелері және караоке арқылы (айына әрбір музыкалық автомат және караоке үшін)
Ақылы кіру кезінде 0,2 айлық есептік көрсеткіш
Тегін кіру кезінде 0,1 айлық есептік көрсеткіш
71.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
эфирлік радио хабар тарату ұйымдары (жарнамадан түскен кірістен) 0,1 %
72.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
эфирлік радио хабар тарату ұйымдары (жарнамадан түскен кірістен) - 0,1 %
73.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Кәбілдік (өткізгішті), жерсеріктік телевизиялық хабар тарату ұйымдары (айына кәбілдік, жерсеріктік теледидар қызметі үшін түскен абоненттік төлемнен) - 0,1 %
74.
Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу жолымен орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін төмен емес қолдану:
Кәбілдік (өткізгішті), жерсеріктік телевизиялық хабар тарату ұйымдары (айына кәбілдік, жерсеріктік теледидар қызметі үшін түскен абоненттік төлемнен) 0,1 %
75.
Табыс алу мақсатында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін мыналардан төмен емес қолдану:
Орындауларды дыбыс және дыбыстау-бейнелеу жазбаларында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату (орындаулардың санына қарамастан, әрбір шығарылған данасын өткізу бағасынан) 0,3 %
76.
Табыс алу мақсатында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін мыналардан төмен емес қолдану:
Орындаулар мен фонограммаларды телефондар (ұялы, смартфондар, дербес қалта компьютерлері), музыкалық аппараттар, автоматтар және караоке жүйелері үшін музыка, әуен (рингтондар, реалтондар) және қоңырау (рингбэктондар) ретінде қайта шығару және (немесе) тарату (айына әрбір пайдаланылатын туындының әрбір пайдаланғаны үшін) 0,03 айлық есептік көрсеткіш
77.
Табыс алу мақсатында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін сыйақы мөлшерлемелерін мыналардан төмен емес қолдану:
Орындаулардың дыбыс жазбалары және (немесе) дыбыстау-бейнелеу түріндегі даналарын прокатқа, жалға беру (айына әрбір пайдаланылатын дана үшін) 0,01 айлық есептік көрсеткіш
Лауазымды адам (-дар) ____________________________ _____________
лауазымы қолы
_______________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы _____________________________________
____________________________________________________ _____________
лауазымы қолы
_______________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

5) в кинотеатрах, казино, барах, бистро, столовых, на открытых площадках, игровых аттракционах – 0,5 месячных расчетных показателей
47.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения не ниже:
за сообщение в эфир выпущенных в свет произведений – 1% (от общей суммы дохода)
48.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения не ниже:
за сообщение по кабелю выпущенных в свет произведений – 3% (от общей суммы дохода)
49.
Применение ставок авторского вознаграждения в процентах за использование произведений путем публичного сообщения не ниже:
за сообщение произведений посредством спутникового телевидения – 4% (от общей суммы дохода)
50.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений не ниже:
за воспроизведение (тиражирование) и (или) распространение произведений в звуковой записи – 3% - от отпускной цены каждого выпущенного экземпляра звукозаписи (независимо от количества произведений, записанных на носителях звукозаписи)
51.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений не ниже:
за воспроизведение и распространение произведений в качестве мелодий (рингтонов) для сотовых (мобильных) телефонов – 10% - от дохода за использование произведения
52.
Применение ставок авторского вознаграждения за воспроизведение и (или) распространение произведений не ниже:
за сдачу экземпляров звукозаписей и (или) аудиовизуальных произведений в прокат (внаем) – 1 месячного расчетного показателя
53.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в кафе, барах (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,1 месячного расчетного показателя
54.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в ресторанах (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 0,25 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,15 месячного расчетного показателя
55.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
на объектах общественного питания (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 0,008 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,004 месячного расчетного показателя
56.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в ночных клубах (в месяц за каждое посадочное место)
при платном входе – 1 % от дохода от продажи билетов
при бесплатном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
57.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в казино, игорных заведениях (в месяц за каждое посадочное место) – 0,4 месячного расчетного показателя
58.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в культурно-развлекательных центрах, комплексах (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой площади) – 0,05 месячного расчетного показателя
59.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в спортивно-оздоровительных центрах, комплексах (в месяц за каждый квадратный метр, озвучиваемой площади)
при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
60.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
на ярмарках, выставках, показах мод, конкурсах красоты и профессионального мастерства (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой площади)
при платном входе – 0,02 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,002 месячного расчетного показателя
61.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в гостиницах, санаториях, домах отдыха и пансионатах (в месяц за единицу технического средства, используемого для публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения) – 0,2 месячного расчетного показателя
62.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
за средства пассажирского транспорта (от дохода, полученного в результате продажи каждого билета) – 0,001 %
63.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
на спортивных соревнованиях, показательных выступлениях спортсменов (от дохода, полученного при проведении каждого мероприятия)
при платном входе – 0,05 %
при бесплатном входе – 0,001 %
64.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в местах для массового катания на коньках, роликах (в месяц за каждый квадратный метр помещения (территории), используемого для этих целей)
при платном входе – 0,05 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
65.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в театрах, кинозалах (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемого помещения)
при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
66.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в культурно-досуговых организациях (парках культуры и отдыха, домах и дворцах культуры, аквапарках) (в месяц за каждый квадратный метр озвучиваемой территории (помещения) при платном входе – 0,01 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе – 0,001 месячного расчетного показателя
67.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
в торговых домах, магазинах, торговых рынках (в месяц за каждый квадратный метр, озвучиваемой территории) – 0,002 месячного расчетного показателя
68.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
за театрализованные, концертные, цирковые программы (от дохода, полученного в результате проведения мероприятия)
при платном входе – 0,02 %
при бесплатном входе – 0,01 %
69.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
за массовые мероприятия, дни города, праздники, фестивали (от дохода, полученного в результате проведения мероприятия)
при платном входе – 0,02 %
при бесплатном входе – 0,01 %
70.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
с помощью систем музыкальных автоматов и караоке (в месяц за каждый музыкальный автомат и караоке)
при платном входе – 0,2 месячного расчетного показателя
при бесплатном входе 0,1 месячного расчетного показателя
71.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
эфирными телевещательными организациями (от дохода, полученного от рекламы) – 0,1 %
72.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
эфирными радиовещательными организациями (от дохода, полученного от рекламы) – 0,1 %
73.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
кабельными (проводными), спутниковыми телевещательными организациями (в месяц от полученной абонентской платы за услуги кабельного, спутникового телевидения) – 0,1 %
74.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем публичного исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения не ниже:
кабельными (проводными), спутниковыми радиовещательными организациями (в месяц от полученной абонентской оплаты за услуги кабельного, спутникового радиовещания) – 0,1 %
75.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем воспроизведения (тиражирования) и (или) распространения с целью извлечения прибыли не ниже:
за воспроизведение (тиражирование) и (или) распространение исполнений в звуковой и аудиовизуальной записи (от отпускной цены каждого выпущенного экземпляра, независимо от количества исполнений) – 0,3 %
76.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем воспроизведения (тиражирования) и (или) распространения с целью извлечения прибыли не ниже:
за воспроизведение и (или) распространение исполнений и фонограмм в качестве музыки, мелодий (рингтонов, реалтонов) и гудков (рингбэктонов) для телефонов (мобильных, смартфонов, карманных персональных компьютеров), систем музыкальных аппаратов, автоматов и караоке (в месяц за каждое используемое произведение за каждый раз использования) – 0,03 месячного расчетного показателя
77.
Применение ставок вознаграждения за использование исполнений и фонограмм путем воспроизведения (тиражирования) и (или) распространения с целью извлечения прибыли не ниже:
за сдачу экземпляров исполнений в виде звукозаписей и (или) аудиовизуальной записи в прокат, внаем (в месяц за каждый используемый экземпляр) – 0,01 месячного расчетного показателя
Должностное (ые) лицо (а)___________________________________________
должность, подпись
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля________________________________________
_____________________________________________________________________
должность подпись
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)