"Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 3 шілдедегі № 304 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 352/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 3 қазанда № 29966 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 11 қарашадағы № 428/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 11.11.2022 № 428/НҚ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 3 шілдедегі № 304/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17191 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасында:
1-қосымшада:
1-бөлімде:
реттік нөмірі 373-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
373.
Жұмыспен қамту саласындағы жұмыстарды ұйымдастыру және мониторингілеу
жалпы жұмыс орындарынан үш пайыз көлемінде мүгедектігі бар адамдарға белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеуді жүзеге асырады
"Еңбек нарығы" ААЖ
жалпы жұмыс орындарынан үш пайыз көлемінде мүгедектерге белгіленген жұмыс орындарына квотаның орындалуын мониторингілеу туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
";
реттік нөмірі 378-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
378.
Жұмыспен қамту саласындағы жұмыстарды ұйымдастыру және мониторингілеу
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнаулы жұмыс орындарын құруға жәрдемдеседі
"Еңбек нарығы" ААЖ
ЖҚӘББ
";
реттік нөмірлері 390, 391, 392 және 393-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
390.
Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың және мүгедектігі бар балалардың санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз етеді
ЭҮП, ӨЭҮШ АЖ
Автоматтандырылмаған МҚ үшін өтініштерді тіркеу, қарау, шешімдерді құру және келісу процестерін автоматтандыру
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың және мүгедектігі бар балалардың санаторлық-курорттық емделуіне өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарға санаторлық-курорттық емделуді беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың және мүгедектігі бар балалардың санаторлық-курорттық емдеу туралы мәліметтер
ЖҚӘББ

О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 3 июля 2018 года № 304 "Об утверждении Типовой архитектуры "электронного акимата"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 сентября 2022 года № 352/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2022 года № 29966. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 ноября 2022 года № 428/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 11.11.2022 № 428/НҚ (вводится в действие с 01.01.2023).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 3 июля 2018 года № 304/НҚ "Об утверждении Типовой архитектуры "электронного акимата" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17191), следующие изменения:
в Типовой архитектуре "электронного акимата", утвержденной указанным приказом:
в приложении 1:
в разделе 1:
строку, порядковый номер 373, изложить в следующей редакции:
"
373.
Организация работ и мониторинг в сфере занятости
осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере трех процентов от общей численности рабочих мест
АИС "Рынок труда"
Сведения по мониторингу выполнения установленной квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере трех процентов от общей численности рабочих мест
УКЗСП
";
строку, порядковый номер 378, изложить в следующей редакции:
"
378.
Организация работ и мониторинг в сфере занятости
оказывает содействие в создании специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
АИС "Рынок труда"
УКЗСП
";
строки, порядковые номера 390, 391, 392 и 393, изложить в следующей редакции:
"
390.
Оказание государственных услуг в сфере социального обеспечения
обеспечивает санаторно-курортное лечение лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
ПЭП, ИС РШЭП
Автоматизация процессов регистрации, рассмотрения заявлений, формирования и согласования решений для неавтоматизированных ГУ
Реестр заявлений на получение санаторно-курортного лечения лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью санитарно-курортного лечения
Сведения о представлении санаторно-курортного лечения лицам с инвалидностью и детям с инвалидностью в соответствии с индивидуальными программами реабилитации лиц с инвалидностью
УКЗСП

391.
мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу (тек қана Астана және Алматы қалалары үшін)
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жәрдемақы тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Оларды үйде оқытуға жәрдемақы тағайындалған мүгедектігі бар балалар тізілімі
ЖҚӘББ
392.
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуді ұйымдастырады
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарға техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарын және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарын алуға өтініштер тізілімі Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарға техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарын және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарын беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарымен және (немесе) арнайы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
393.
Әлеуметтік көмек көрсету саласындағы кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету
Мүгедектігі бар адамдарды оңалту жөнiндегi мамандарды, оның iшiнде ымдау тiлiнiң мамандарын, Брайльдiң бедерлi-нүктелiк қарпі бойынша оқитын және жазатын мамандарды даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырады
ЭМС ААЖ
1-деңгей:
Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі іс-шараларды есепке алуды автоматтандыру.
Ұсынылған материалдық-техникалық қамтамасыз етуді есепке алуды автоматтандыру.
2-деңгей:
Кадрларды қажетсінулерді жоспарлау және болжау, оның ішінде өтініштерді электронды түрде қабылдау жөніндегі процестерді автоматтандыру.
Материалдық-техникалық қамтамасыз етудегі қажетсінулерді жоспарлау және болжау, оның ішінде өтініштерді электрондық түрде қабылдау жөніндегі процестерді автоматтандыру
Мүгедектігі бар адамдарды оңалту жөнiндегi мамандар, оның iшiнде ымдау тiлiнiң мамандары, Брайльдiң бедерлi-нүктелiк қарпі бойынша оқитын және жазатын мамандар тізілімі
ЖҚӘББ
";
реттік нөмірлері 398, 399, 400, 401, 402 және 403-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
398.
Әлеуметтік көмек көрсету саласындағы есепке алу және мониторингілеу
мүгедектігі бар адамдарға қайырымдылық және әлеуметтік көмек көрсетуді үйлестіреді
"Е-собес" ААЖ, ӘК ААЖ, МОДҚ АЖ, ЭМС ААЖ
ЖҚӘББ

391.
возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью (только для городов Нур-Султан и Алматы)
Реестр заявлений на возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр уведомлений о назначении пособия на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр детей с инвалидностью, которым назначены пособия на обучение на дому
УКЗСП
392.
организует обеспечение лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Реестр заявлений на получение технических вспомогательных (компенсаторных) средств и (или) специальных средств передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью технических вспомогательных (компенсаторных) средств и (или) специальных средств передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
Сведения об обеспечении лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
УКЗСП
393.
Кадровое и материально-техническое обеспечение в сфере социальной помощи
организует подготовку, переподготовку и повышение классификации специалистов по реабилитации лиц с инвалидностью, в том числе специалистов языка жестов, специалистов по чтению и письму рельефно-точечным шрифтом Брайля
АИС ЭГЗ
1-уровень:
Автоматизация учета мероприятий по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров в сфере социального обеспечения.
Автоматизация учета предоставленного материально-технического обеспечения.
2-уровень:
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в кадрах, включая прием заявок в электронном виде.
Автоматизация процессов по планированию и прогнозированию потребности в материально-техническом обеспечении, включая прием заявок в электронном виде.
Реестр специалистов по реабилитации лиц с инвалидностью, в том числе специалистов языка жестов, специалистов по чтению и письму рельефно-точечным шрифтом Брайля
УКЗСП
";
строки, порядковые номера 398, 399, 400, 401, 402 и 403, изложить в следующей редакции:
"
398.
Учет и мониторинг в сфере социальной помощи
координирует оказание благотворительной и социальной помощи лицам с инвалидностью
АИС "Е-собес", АИС СП, ИС ЦБДИ, АИС ЭГЗ
УКЗСП

399.
мүгедектігі бар адамдарды оңалтуды жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелерді құрады
Мүгедектігі бар адамдарды оңалтуды жүзеге асыратын ұйымдар тізбесі
ЖҚӘББ
400.
мүгедектігі бар адамдарды кәсіптік оқытуды (қайта оқытуды) ұйымдастырады
Өткізілген мүгедектігі бар адамдарды кәсіптік оқыту (қайта оқыту) туралы мәліметтер
ЖҚӘББ
401.
"Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес тиісті аумақта медициналық, әлеуметтік, кәсіптік оңалтуды ұйымдастырады
ЖҚӘББ
402.
дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органмен және мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мүгедектігі бар адамдар арасында сауықтыру және спорттық iс-шараларды өткiзудi ұйымдастырады
ЖҚӘББ
403.
мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мәдени-көпшілік және ағарту iс-шараларын ұйымдастырады
ЖҚӘББ
";
реттік нөмірі 670-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
670.
Бағдарламаларды және НҚА әзірлеу
мүгедектігі бар адамдар санынан мүмкіндіктері шектеулі балаларға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі туралы ережені әзірлейді
ЭҚАБЖ, "Әділет" НҚА АҚЖ
ЖҚӘББ
";
2-бөлімде:
реттік нөмірі 27-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
27.
Бағдарламаларды және НҚА әзірлеу
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" және 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңдарында айқындалған халық санаттарын жұмысқа орналастыру үшін квота белгілейді
ЭҚАБЖ, "Әділет" НҚА АҚЖ
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген халық санатын жұмысқа орналастыру үшін квоталар
ЖӘББ
";
реттік нөмірлері 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 және 224-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
205.
Мемлекеттік жәрдемақы, халықты жұмыспен қамту, мүгедектігі бар адамдарға қолдау көрсету, әлеуметтік көмек көрсету және әлеуметтік қызметтер саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету
он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
ЭҮП, ЭҮӨШ АЖ (2 қызмет)
Автоматандырылмаған қызметтер бойынша өтініштерді қабылдау және қарау, шешімдерді келісу және беру процестерін автоматтандыру
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алуға өтініштер тізілімі
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламалар тізілімі
Жәрдемақы тағайындалған он сегіз жасқа дейінгі адамдар тізілімі
ЖӘББ

399.
создает государственные учреждения и предприятия, осуществляющие реабилитацию лиц с инвалидностью
Перечень организаций, осуществляющих реабилитацию лиц с инвалидностью
УКЗСП
400.
организует профессиональное обучение (переобучение) лиц с инвалидностью
Сведения по проведенному профессиональному обучению (переобучению) лиц с инвалидностью
УКЗСП
401.
организует на соответствующей территории медицинскую, социальную, профессиональную реабилитацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
УКЗСП
402.
организует совместно с уполномоченным органом в области физической культуры и спорта и общественными объединениями лиц с инвалидностью проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди лиц с инвалидностью
УКЗСП
403.
организует совместно с общественными объединениями лиц с инвалидностью культурно-массовые и просветительские мероприятия
УКЗСП
";
строку, порядковый номер 670, изложить в следующей редакции:
"
670.
Разработка программ и НПА
разрабатывает положение об отделении социальной помощи на дому детям с ограниченными возможностями из числа лиц с инвалидностью
ЕСЭДО, ИПС НПА "Әділет"
УКЗСП
";
в разделе 2:
строку, порядковый номер 27, изложить в следующей редакции:
"
27.
Разработка программ и НПА
устанавливает квоту для трудоустройства категорий населения, определенных законами Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и от 6 апреля 2016 года "О занятости населения"
ЕСЭДО, ИПС НПА "Әділет"
Квоты для трудоустройства категорий населения, определенных законодательными актами Республики Казахстан
ОЗСП
";
строки, порядковые номера 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 и 224, изложить в следующей редакции:
"
205.
Оказание государственных услуг в сферах государственных пособий, занятости населения, поддержки лиц с инвалидностью, социальной помощи и социальных услуг
назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет
ПЭП, ИС РШЭП
(2 услуги)
Автоматизация приема и рассмотрения заявлений, согласования и выдачи решений по неавтоматизированных услугам
Реестр заявлений на получение государственного пособия на детей до восемнадцати лет
Реестр уведомлений о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет
Реестр лиц до 18 лет, которым назначены пособия
ОЗСП

206.
жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке алу
Жұмыссыз азаматтарды тіркеуге және есепке алуға өтініштер тізілімі
Жұмыссыз азаматтар тізілімі
ЖӘББ
207.
адамдарға жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру
Жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға жолдама алуға өтініштер тізілімі Жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға берілген жолдамалар тізілімі:
1) жұмысқа орналасуға берілген жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға берілген жолдама;
3) тұлғаларға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға берілген жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға берілген жолдама;
5) жастар іс-тәжірибесіне берілген жолдама;
6) тұлғаларға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсетуге жолдама
ЖӘББ
208.
жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру
Жұмыссыз азаматтардың анықтамалар алуға өтініштер тізілімі
Жұмыссыз ретінде тіркелу туралы берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
209.
мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жәрдемақы тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Үйде оқытуға жәрдемақы тағайындалған мүгедектігі бар балалардың тізілімі
ЖӘББ
210.
мүгедектігі бар адамдарға протез-ортопедиялық көмек көрсету үшін құжаттарды ресімдеу
Мүгедектігі бар адамдарға протез-ортопедиялық көмек көрсетуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарға протез-ортопедиялық көмек көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
211.
мүгедектігі бар адамдарды сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
Мүгедектігі бар адамдарды сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарға сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдарды беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
212.
жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау сөйлеу тілі маманының қызметін көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметін көрсетуге өтініштер тізілімі
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау сөйлеу тілі маманының қызметін көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ

206.
регистрация и постановка на учет безработных граждан
Реестр заявлений на регистрацию и постановку на учет в качестве безработного
Реестр безработных граждан
ОЗСП
207.
выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости
Реестр заявлений на выдачу направления на участие в активных формах содействия занятости
Реестр выданных направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
ОЗСП
208.
выдача справок безработным гражданам
Реестр заявлений на получение справок безработным гражданам
Реестр выданных справок о регистрации в качестве безработного
ОЗСП
209.
возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр заявлений на возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр уведомлений о назначении пособия на обучение на дому детей с инвалидностью
Реестр детей с инвалидностью, которым назначены пособия на обучение на дому
ОЗСП
210.
оформление документов на лиц с инвалидностью для предоставления им протезно-ортопедической помощи
Реестр заявлений на предоставление лицам с инвалидностью протезно-ортопедической помощи
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью протезно-ортопедической помощи
ОЗСП
211.
обеспечение лиц с инвалидностью сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами
Реестр заявлений на обеспечение лиц с инвалидностью сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств
ОЗСП
212.
оформление документов на лиц с инвалидностью для предоставления им услуги индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху
Реестр заявлений на предоставление социальных услуг индивидуального помощника/специалиста жестового языка
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью услуги индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху
ОЗСП

213.
Мүгедектігі бар адамдарға кресло-арбаларды беру
Кресло-арбаны алуға өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарға кресло-арбаларды беру мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
214.
мүгедектігі бар адамды реабилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың және мүгедектігі бар балалардың санаторийлік-курорттық емделуін, мүгедектігі бар баланы санаторийлік-курорттық емдеуге алып жүретін заңды өкілдің санаторийлік-курорттық ұйымда болуын қамтамасыз ету
Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар балалардың санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге өтініштер тізілімі
Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар балаларды санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
215.
қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақыны төлеуді тағайындау
Қамқоршының немесе қорғаншының жәрдемақыны тағайындау туралы өтініштер тізілімі
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақыны төлеуді тағайындау туралы шешімдер тізілімі
Жетім-баланы (жетім-балаларды) және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындалған қамқоршылар немесе қорғаншылар тізілімі
ЖӘББ
216.
атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындау
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті алуға өтініштер тізілімі
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламалар тізілімі
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті тағайындалған адамдар тізілімі
ЖӘББ
217.
жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындауға өтініштер тізілімі
Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
Әлеуметтік көмек тағайындалған адамдар тізілімі
ЖӘББ
218.
ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмекті алуға өтініштер тізілімі
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік саланың қызметкерлеріне отынды сатып алу бойынша әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ

213.
предоставление лицам с инвалидностью кресла-колясок
Реестр заявлений на получение кресла-коляски
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью кресла-коляски
ОЗСП
214.
обеспечение санаторно-курортным лечением лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, пребывание в санаторно-курортной организации законного представителя, сопровождающего ребенка с инвалидностью на санаторно-курортное лечение
Реестр заявлений на обеспечение лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью санаторно-курортным лечением
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием сроков предоставления лицам с инвалидностью и детям с инвалидностью санаторно-курортного лечения
ОЗСП
215.
назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Реестр заявлений опекуна или попечителя для назначения пособия
Реестр решений о назначении пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей–сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Реестр опекунов или попечителей, которым назначены пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
ОЗСП
216.
назначение государственной адресной социальной помощи
Реестр заявлений на получение государственной адресной социальной помощи
Реестр уведомлений о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи
Реестр лиц, которым назначена государственная адресная социальная помощь
ОЗСП
217.
назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Реестр заявлений для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Реестр уведомлений о назначении социальной помощи
Реестр лиц, которым назначена социальная помощь
ОЗСП
218.
назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
Реестр заявлений на получение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
Реестр уведомлений о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
ОЗСП

219.
ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру
Ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтар ретінде тіркеуге өтініштер тізілімі
Қазақстан Республикасы азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы куәліктер тізілімі
ЖӘББ
220.
ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын ұсыну
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын ұсынуға өтініштер тізілімі
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын тағайындау туралы хабарламалар тізілімі.
ЖӘББ
221.
оңалтылған тұлғаға куәлік беру
Оңалтылған тұлғаға бірыңғай үлгідегі куәлікті беруге өтініштер тізілімі
Оңалтылған тұлғаға бірыңғай үлгідегі куәлікті алуға үміткер тұлғалар тізілімі
Оңалтылған тұлға куәліктерінің тізілімі
ЖӘББ
222.
үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге өтініштер тізілімі
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
223.
медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге өтініштер тізілімі
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарламалар тізілімі
ЖӘББ
224.
өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын анықтаманы алуға өтініштер тізілімі
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға тиесілігін растайтын берілген анықтамалар тізілімі
ЖӘББ
";
3-бөлімінде:

219.
регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений
Реестр заявлений на регистрацию в качестве граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний
Реестр удостоверений о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
ОЗСП
220.
предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Реестр заявлений на предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Реестр уведомлений о назначении мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
ОЗСП
221.
выдача удостоверения реабилитированному лицу
Реестр заявлений о выдаче удостоверения единого образца реабилитированному лицу
Реестр лиц, претендующих на получение удостоверения единого образца реабилитированному лицу
Реестр удостоверений реабилитированного лица
ОЗСП
222.
оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Реестр заявлений на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
ОЗСП
223.
оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
Реестр заявлений на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
Реестр уведомлений об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
ОЗСП
224.
выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Реестр заявлений на получение справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Реестр выданных справок, подтверждающих принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи
ОЗСП
";
в разделе 3:

реттік нөмірлері 22, 23, 24 және 25-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
22.
Әлеуемттік көмек көрсету саласындағы қызметті ұйымдастыру
Мүгедектігі бар адамдарға көмек көрсетуді ұйымдастырады
"Е-собес" ААЖ, ӘҚ АЖ, ЭМС ААЖ
23.
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі уәкiлеттi органмен және мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мүгедектігі бар адамдар арасында сауықтыру және спорттық iс-шаралар өткiзудi ұйымдастырады
24.
Мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мәдени-бұқаралық және ағарту iс-шараларын ұйымдастырады
25.
Мүгедектігі бар адамдарға қайырымдылық және әлеуметтiк көмек көрсетуді үйлестiредi
";
Аббревиатуралардың толық жазылуында:
"МОДҚ ААЖ – "Мүгедектердің орталықтандырылған деректер қоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"МОДҚ ААЖ – "Мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған деректер қоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;".
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Өңірлермен өзара іс-қимыл департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі

строки, порядковые номера 22, 23, 24 и 25, изложить в следующей редакции:
"
22.
Организация деятельности в сфере социальной помощи
организует помощь лицам с инвалидностью
АИС "Е-собес", АИС СП, АИС ЭГЗ
23.
организует совместно с уполномоченным органом по физической культуре и спорту и общественными объединениями лиц с инвалидностью проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди лиц с инвалидностью
24.
организует совместно с общественными объединениями лиц с инвалидностью культурно-массовые и просветительские мероприятия
25.
координирует оказание благотворительной и социальной помощи лицам с инвалидностью
";
в расшифровке аббревиатур:
строку:
"АИС ЦБДИ – Автоматизированная информационная система "Центральная база данных инвалидов"
изложить в следующей редакции:
"АИС ЦБДИ – Автоматизированная информационная система "Центральная база данных лиц с инвалидностью".
2. Департаменту взаимодействия с регионами Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан