Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Төрағасының 2022 жылғы 10 қазандағы № 27-5/252-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 қазанда № 30109 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Төрағасының м.а. 2024 жылғы 2 қазандағы № 233 бұйрығымен.

О внесении изменений в некоторые приказы Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 октября 2022 года № 27-5/252-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2022 года № 30109. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 октября 2024 года № 233.

Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Төрағасының м.а. 02.10.2024 № 233 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының "Өзінің қарауындағы заңды тұлға мәртебесі бар Республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтар көрсететін қызметтер үшін тарифтердің мөлшерін бекіту туралы" 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 27-5-6/253 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22009 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:

Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов РК от 02.10.2024 № 233 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 27-5-6/253 "Об утверждении размеров тарифов за услуги, предоставляемые особо охраняемыми природными территориями республиканского значения со статусом юридического лица, находящимися в его ведении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22009), следующие изменения:

1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Алматы мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 және 3-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғалар үшін бір адамға бір күнге шаққанда:

1) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Алматинский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
строки 1 и 3 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:

1) Қазақстан Республикасы азаматтары;
2) шетелдіктер;
3) студенттер;
4) мектеп жасындағы балалар;
5) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
420
1200
300
200
0
3
Табиғат мұражайында болу кезінде қызмет көрсету, бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
250
200
100
0
";
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Ақсу-Жабағылы" мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 және 4-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер жеке тұлғалар үшін бір адамға бір күнге шаққанда:
1) Қазақстан Республикасы азаматтары;
2) шетелдіктер;
3) студенттер;
4) мектеп жасындағы балалар;
5) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
420
1200
300
200
0
4
Табиғат мұражайында болу кезінде қызмет көрсету, бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
250
200
100
0
";
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Батыс Алтай" мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер жеке тұлғалар үшін бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
1500
1100
750
0
";
4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қорғалжын" мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 және 10-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектiлер ("Сапар-орталығында") болу кезінде қызмет ұсыну, бір адамға бір рет болуға:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар мен мектеп жасына дейінгі балалар үшін
400
300
200
0
10
Тұру үшін мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектiлерді (шағын тұрғын үйлер) ұсыну, бір адамға бір тәулікке шаққанда:

1) граждан Республики Казахстан;
2) иностранцев;
3) студентов;
4) детей школьного возраста;
5) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
420
1200
300
200
0
3
Предоставление услуги при посещении музея природы с расчетом на одного человека на один день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
250
200
100
0
";
2) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Аксу-Жабаглинский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
строки 1 и 4 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) граждан Республики Казахстан;
2) иностранцев;
3) студентов;
4) детей школьного возраста;
5) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
420
1200
300
200
0
4
Предоставление услуги при посещении музея природы с расчетом на одного человека на один день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
200
150
75
0
";
3) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Западно-Алтайский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строку 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) граждан Республики Казахстан;
2) иностранцев;
3) студентов;
4) детей школьного возраста;
5) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
420
1200
300
200
0
";
4) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Коргалжинский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строки 1 и 10 изложить в следующей редакции:
"
1
Предоставление объектов культурно-бытового назначения ("Визит-центр") с расчетом одного человека за одно посещение, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
400
300
200
0
10
Предоставление объектов культурно-бытового назначения (жилых домиков) для проживания из расчета на одного человека в сутки, для:

1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар мен мектеп жасына дейінгі балалар үшін
2000
1500
1000
0
";
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Марқакөл" мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 және 4-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер жеке тұлғалар үшін бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;

1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
2000
1500
1000
0
";
5) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Маркакольский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строки 1, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;

4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
1000
750
500
0
4
Қонақүй номерлерін ұсыну, бір адамға тәулігіне шаққанда
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
1000
750
500
0
5
Табиғат мұражайында болу кезінде экскурсия жүргізуші қызметін ұсыну, бір адамға бір сағатқа шаққанда
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
600
450
300
0
";
6) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Наурызым мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 және 8-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер жеке тұлғалар үшін бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
400
300
200
0
8
Мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектілерге (сапар орталығына) бару кезінде қызметтер көрсету, бір рет баруға бір адамға шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
400
300
200
0
";
7) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Үстірт мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 және 2-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғалар үшін бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
1500
1100
750
0
2
Табиғат мұражайында болу кезінде экскурсия жүргізуші ұсыну, бір адамға күніне шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
1500
1100
750
0
";
8) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қаратау мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғалар үшін бір адамға бір күнге шаққанда:

4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
1000
750
500
0
4
Предоставление гостиничных номеров из расчета на одного человека в сутки, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
1000
750
500
0
5
Предоставление услуг экскурсовода при посещении музея природы с расчетом на одного человека в один час, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
600
450
300
0
";
6) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Наурзумский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строки 1 и 8 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
400
300
200
0
8
Предоставление услуг при посещении объектов культурно-бытового назначения (визит центра) с расчетом на одного человека на одно посещение, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
400
300
200
0
";
7) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Устюртский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строки 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
1500
1100
750
0
2
Предоставление услуг экскурсовода при посещении музея природы из расчета на одного человека в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
1500
1100
750
0
";
8) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Каратауский государственный природный заповедник" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строку 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:

1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
600
450
300
0
";
9) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қарқаралы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғалар үшін бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;

1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
600
450
300
0
";
9) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Каркаралинский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строку 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;

4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
400
300
200
0
";
10) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Көкшетау" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 және 12 жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Туристік соқпақтар, тамашалау алаңдарын, демалу алаңқайларын ұсыну, жеке тұлғаларға бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
500
400
250
0
12
Мәдени-тұрмыстық мақсаттағы "Сапар орталығына" – табиғат мұражайына барған кезде қызмет көрсету, бір адам сағатына шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
300
200
150
0
";
11) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Іле Алатауы мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
5, 7 және 8-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектiлер (кигіз үй) ұсыну (қызмет көрсетусіз) тәулігіне:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
2145
1600
1070
0
7
Мемлекеттік табиғи-қорық қоры, табиғи және тарихи-мәдени мұра объектілерінде болу және оларды зерделеу кезінде жолсерік-инспектор қызметін ұсыну, жиырма адамға дейін бір топқа күніне:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар
3000
2250
1500
0
8
Мәдени-тұрмыстық мақсаттағы объектiде (Сапар-орталығында) болу кезінде қызметтер ұсыну, бір рет келгенде бір адамға шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
300
200
150
0
";
12) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Алтын Емел" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғаларға бір адамға бір күнге шаққанда:

4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
400
300
200
0
";
10) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Государственный национальный природный парк "Кокшетау" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строки 1 и 12 изложить в следующей редакции:
"
1
Предоставление туристских троп, смотровых площадок, бивачных полян физических лиц из расчета один человек в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
500
400
250
0
12
Предоставление услуг при посещении культурно-бытового назначения "Визит центра"-музея природы из расчета один человек в час, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
300
200
150
0
";
11) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Иле-Алатауский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строки 5, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"
5
Предоставление объекта культурно-бытового назначения (юрты) в сутки (без услуг), для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
2145
1600
1070
0
7
Предоставление услуг инспектор-проводника при посещении и изучении объектов государственного природно-заповедного фонда, природного и историко-культурного наследия в день на одну группу в количестве до двадцати человек, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
3000
2250
1500
0
8
Предоставление услуг при посещении объекта культурно-бытового назначения (Визит-центра) из расчета на одно посещение с человека, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
300
200
150
0
";
12) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Государственный национальный природный парк "Алтын-Эмель" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строку 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:

1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
800
600
400
0
";
13) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қатонқарағай мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 және 2 жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғаларға бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;

1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
800
600
400
0
";
13) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Катон-Карагайский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строки 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;

4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
358
270
180
0
2
Қонақүй номерін ұсыну, бір адамға тәулігіне шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
3291
2500
1600
0
";
14) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Шарын мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғаларға бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
500
375
250
0
";
15) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Көлсай көлдері" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғаларға бір адамға бір күнге шаққанда:
1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
500

4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
358
270
180
0
2
Предоставление гостиничного номера из расчета на одного человека в сутки, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
3291
2500
1600
0
";
14) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Чарынский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строку 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
500
375
250
0
";
15) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Государственный национальный природный парк "Көлсай көлдері" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строку 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:
1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
500

375
250
0
";
16) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Жоңғар Алатауы" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесі ұсынатын қызметтер тарифтерінің мөлшерлерінде:
1 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Аумақтарды санитариялық тазарту және абаттандыру бойынша қызметтер, жеке тұлғаларға бір адамға бір күнге шаққанда:

375
250
0
";
16) в размерах тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Жонгар-Алатауский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
строку 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Услуги по санитарной очистке и благоустройству территорий для физических лиц из расчета на одного человека в день, для:

1) ересек азаматтар;
2) студенттер;
3) мектеп жасындағы балалар;
4) мүгедектігі бар адамдар және мектеп жасына дейінгі балалар үшін
500
375
250
0
".
2. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын қызметтері үшін тарифтер мөлшерлерін бекіту туралы" 2016 жылғы 22 қарашадағы № 263 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14540 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жеке және заңды тұлғаларға көрсететін қызметтер үшін тарифтердің мөлшері бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1) взрослых граждан;
2) студентов;
3) детей школьного возраста;
4) лиц с инвалидностью и детей дошкольного возраста
500
375
250
0
".
2. Внести в приказ Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 ноября 2016 года № 263 "Об утверждении размеров тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Баянаульский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан физическим и юридическим лицам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14540), следующее изменение:
Размеры тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Баянаульский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан физическим и юридическим лицам изложить в новой редакции, согласно приложению к приказу.

3. Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитетінің төрағасы
Н. Кылышбаев
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитетінің
төрағасы

3. Управлению особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
лесного хозяйства и животного мира
Министерства экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Н. Кылышбаев
Приложение
к приказу Председатель Комитета
лесного хозяйства и животного мира
Министерства экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан

2022 жылғы 10 қазандағы
№ 27-5/252-НҚ Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитеті төрағасының
міндетін атқарушысының
2016 жылғы 22 қарашадағы
№ 263 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Баянауыл мемлекеттік ұлттық табиғи паркі" республикалық мемлекеттік мекемесінің жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын қызметтері үшін тарифтер мөлшерлері
Жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын қызметтердің атауы
Қызметтер үшін тарифтер, (теңге)
1
2
3
1

от 10 октября 2022 года
№ 27-5/252-НҚ
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
председателя Комитета
лесного хозяйства и животного мира
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 ноября 2016 года № 263
Размеры тарифов за услуги, предоставляемые республиканским государственным учреждением "Баянаульский государственный национальный природный парк" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан физическим и юридическим лицам
Наименование предоставляемых услуг физическим и юридическим лицам
Тарифы за услуги (тенге)
1
2
3
1

Жабдықталған туристік соқпақтар, тамашалау алаңқайларын, дамылдау алаңқайларын 1 (бір) адамға 1 (бір) күнге есептеп ұсыну
250
2
Шатырлы лагерьлерді немесе оларды орналастыруға арналған орындарды 1 (бір) шаршы метрін 1 (бір) күнге ұсыну
2
3
Көліктеріне арналған тұрақтарды 1 (бір) орын есебінен, тәулігіне ұсыну, олар:
Жеңіл көліктер
Автобустар
Жүк көліктері
108
216
270
4
Мемлекеттік табиғи-қорық қоры, табиғи және тарихи-мәдени мұра объектілерінде болу және зерделеу кезінде 20 адамға дейінгі 1 (бір) топқа күніне мынадай қызметтерді ұсыну:
аудармашы:
экскурсия жүргізуші:
2 553
1 285
5
Ұлттық парктің ерекше қорғалатын табиғи аумағында орналасқан демалыс аймағының объектілерінен нәжіс тасып әкету бойынша бір рейстің қызметін ұсыну
10 726
6
Пайдалануға берілген аумақтар және объектілерді санитариялық тазалау және абаттандыру бойынша қызметтер
300
7
Ұлттық парктің ерекше қорғалатын табиғи аумағында орналасқан демалыс аймағының объектілерінен қоқыс шығару бойынша бір рейстің қызметін ұсыну
8 828
8
Атты жалға берудің бір адамнан 1 (бір) сағат есебінен ақылы қызметін ұсыну,
1 135
9
Туристік, рекреациялық және шектеулі шаруашылық мақсаттарда жеке және заңды тұлғалармен жасалатын бірлескен қызмет туралы шарттар бойынша қызмет көрсету
шарттарға сәйкес
10
Ұлттық парктің аумағында табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау және оларды қалпына келтіруге байланысты емес ғылыми зерттеулер жүргізу
шарттарға сәйкес
11
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Кемпіртас" жартасы - құрама (жаяу-автомобильдік) бағытпен күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 1 туристік бағыты бойымен жүріп өту
8 345
12
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Қоңыр әулие" үңгірі - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 2 туристік бағыты бойымен жүріп өту
2 571
13
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Ботаникалық соқпағы" - 1 топ (25 адам) 4 сағат есебінен № 3 туристік бағыты бойымен жүріп өту,
1 285
14
"Жасыбай" демалыс аймағы - Баянауыл ауылы – "Жасыбай батыр" зираты - 1 топ (25 адам) 4 сағат есебінен № 4 туристік бағыты бойымен жүріп өту
1 285
15
"Сабындыкөл" демалыс аймағы – "Жасыбай батыр" зираты - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 5 туристік бағыты бойымен жүріп өту
2 571
16
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Көгершін" жартасы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 6 туристік бағыты бойымен жүріп өту
2 571
17
"Жасыбай" демалыс аймағы - "Туристер жазбалары" жартасы - 1 топ (25 адам) 3 сағат есебінен № 7 туристік бағыты бойымен жүріп өту,
964
18
"Жасыбай" демалыс аймағы - "Кең алаң" алаңқайы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 8 туристік бағыты бойымен жүріп өту

Предоставление оборудованных туристских троп, смотровых площадок, бивачных полян с расчетом на 1 (одного) человека в 1 (один) день
250
2
Предоставление палаточных лагерей или мест для их размещения на 1 (один) квадратный метр в 1 (один) день
2
3
Предоставление стоянок для транспорта из расчета 1 (одного) места, в сутки:
Легковые машины
Автобусы
Грузовые машины
108
216
270
4
Предоставление услуг при посещении и изучении объектов государственного природного - заповедного фонда, природного и историко-культурного наследия в день на 1 (одну) группу в количестве до 20 человек:
переводчика:
экскурсовода:
1 285
5
Предоставление услуг одного рейса по вывозке фикалии с объектов зоны отдыха, расположенных на особо охраняемой природной территории национального парка
10 726
6
Услуги по санитарной очистке и благоустройству представленных в пользование территории и объектов
300
7
Предоставление услуг одного рейса по вывозке мусора с объектов зоны отдыха, расположенных на особо охраняемой природной территории национального парка
8 828
8
Предоставление платных услуг конного проката из расчета за 1 (один) час с человека
1 135
9
Оказание услуг по договорам о совместной деятельности, заключаемым с физическими и юридическими лицами в туристких, рекреацинных и ограниченных хозяйственных целях
согласно договорам
10
Проведение научных исследований на территории национального парка, не связанных с сохранением и восстановлением объектов природного-заповедного фонда
согласно договорам
11
Прохождение по туристскому маршруту № 1 зона отдыха "Жасыбай" - скала "Кемпиртас", комбинированный (пеший-автомобильный) маршрут из расчета 1 группы (25 человек) в день
8 345
12
Прохождение по туристскому маршруту № 2 зона отдыха "Жасыбай" - пещера "Коныраулие" из расчета 1 группы (25 человек) в день
2 571
13
Прохождение по туристскому маршруту № 3 зона отдыха "Жасыбай" – "Ботаническая тропа" из расчета 1 группы (25 человек) в 4 часа
1 285
14
Прохождение по туристскому маршруту № 4 зона отдыха "Жасыбай" – село Баянаул - могила "Жасыбай батыра" из расчета 1 группы (25 человек) в 4 часа
1 285
15
Прохождение по туристскому маршруту № 5 зона отдыха "Сабындыколь" - могила "Жасыбай батыра" из расчета 1 группы (25 человек) в день
2 571
16
Прохождение по туристскому маршруту № 6 зона отдыха "Жасыбай" - скала "Голубь" из расчета 1 группы (25 человек) в день
2 571
17
Прохождение по туристскому маршруту № 7 зона отдыха "Жасыбай" - скала "Писаница туристов" из расчета 1 группы (25 человек) в 3 часа
964
18
Прохождение по туристскому маршруту № 8 зона отдыха "Жасыбай" - поляна "Кен алан" из расчета 1 группы (25 человек) в день, пеший маршрут.

2 571
19
"Сабындыкөл" демалыс аймағы – "Торайғыр" демалыс аймағы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 9 туристік бағыты бойымен жүріп өту
13 705
20
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Торайғыр" демалыс аймағы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 10 туристік бағыты бойымен жүріп өту
9 621
21
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Қоңыр әулие" үңгірі - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 11 туристік бағыты бойымен жүріп өту
8 770
22
"Жасыбай" демалыс аймағы - Баянауыл ауылы - күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 12 туристік бағыты бойымен жүріп өту
11 238
23
"Жасыбай" демалыс аймағы – "Мәшhүр Жүсіп Көпеев" кесенесі күніне 1 топ (25 адам) есебінен № 13 туристік бағыты бойымен жүріп өту
14 513
24
Мәдени-ағарту, туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру кезінде қармақпен спорттық-әуесқойлық балық аулауды ұйымдастыру бойынша ақылы қызметтер ұсыну (күніне 1 адамға шаққанда 5 кг ауланымнан және 5 қармақтан аспауы керек)
168
25
Трактор қызметін 1 (бір) сағат есебінен ұсыну,
1 738
26
Жүк көтергіштігі 6 тоннадан аспайтын жүк автомобилінің қызметін 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
жанар-жағармай материалдарын есепке ала отырып:
жанар-жағармай материалдарын есепке алмай:
83 35
27
Жүк көтергіштігі 4,5 тоннадан аспайтын жүк автомобилінің қызметін 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
жанар-жағармай материалдарын есепке ала отырып:
жанар-жағармай материалдарын есепке алмай:
70 32
28
Микроавтобус (11 орындық) қызметін, 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
жанар-жағармай материалдарын есепке ала отырып:
жанар-жағармай материалдарын есепке алмай:
123 97
29
Адам тасымалдау бойынша қызметтер жанар-жағармай материалдарые есепке ала отырып 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
187
30
Микроавтобус (9 орындық) қызметін 1 (бір) километр қашықтыққа шаққанда есебінен ұсыну:
жанар-жағармай материалдарын есепке ала отырып:
жанар-жағармай материалдарын есепке алмай:
76 44
31
Минералды жолақтардың бойында және шабындық жерлерде пішен шабу жөнінде қызметтер 1 (бір) тонна есебінен ұсыну
5 833,97
32
Мәдени-тұрмыстық (бұқаралық) мақсат саласында қызмет (би алаңы) күніне 1 (бір) адамға есебінен ұсыну
40
33
Ерекше қорғалатын табиғи аумақта жылына 1 (бір) гектарға шаққанда есебінен құбыр тарту, электр және байланыс желілерін орналастыру, жолдар (жалпы пайдаланылатын жолдардан басқа) салу жөнінде қызметтер ұсыну

2 571
19
Прохождение по туристскому маршруту № 9 зона отдыха "Сабындыколь" - зона отдыха "Торайгыр" из расчета 1 группы (25 человек) в день
13 705
20
Прохождение по туристскому маршруту № 10 зона отдыха "Жасыбай" – зона отдыха "Торайгыр" из расчета 1 группы (25 человек) в день
9 621
21
Прохождение по туристскому маршруту № 11 зона отдыха "Жасыбай" - пещера "Коныр аулие" из расчета 1 группы (25 человек) в день
8 770
22
Прохождение по туристскому маршруту № 12 зона отдыха "Жасыбай" - село Баянаул из расчета 1 группы (25 человек) в день
11 238
23
Прохождение по туристскому маршруту № 13 зона отдыха "Жасыбай" - мавзолей "Машхур Жусуп Копеева" из расчета 1 группы (25 человек) в день
14 513
24
Предоставление платных услуг при осуществлении культурно-просветительской, туристской и рекреационной деятельности по организации спортивно - любительской рыбалки, удочкой (не более 5 килограмм улова и 5 крючков на одного человека в день)
168
25
Предоставление услуг трактора из расчета на 1 (один) час
1 738
26
Предоставление услуг грузового автомобиля грузо-подемъностью не более 6 тонн из расчета протяженностью на 1 (один) километр:
с учетом горюче-смазочных материалов:
без учета горюче-смазочных материалов:
83
35
27
Предоставление услуг грузового автомобиля грузо-подъемностью не более 4,5 тонн из расчета протяженностью на 1 (один) километр:
с учетом горюче-смазочных материалов:
без учета горюче-смазочных материалов:
70
32
28
Предоставление услуг микроавтобуса (11 местный) из расчета протяженностью на 1 (один) километр:
с учетом горюче-смазочных материалов:
без учета горюче-смазочных материалов:
123
97
29
Предоставление услуг по перевозке людей из расчета протяженностью на 1 (один) километр с учетом горюче-смазочных материалов
187
30
Предоставление услуг микроавтобуса (9 местный) из расчета протяженностью на 1 (один) километр:
с учетом горюче-смазочных материалов:
без учета горюче-смазочных материалов:
76
44
31
Оказание услуг по сенокошению вдоль минерализованных полос и сенокосных угодий из расчета на 1 (одну) тонну
5 833,97
32
Предоставление услуг в сфере культурно – бытового (массового) назначения (танцевальная площадка) из расчета на 1 (одного) человека в день
40
33
Предоставление услуг по размещению трубопроводов, линий электропередачи и связи, дорог (кроме дорог общего пользования) на особо охраняемой природной территории из расчета на 1 (один) гектар в год

365 973,2
Ескертпе: 1, 8-тармақтарда аталған қызметтер үшін мынадай жеңілдіктер қарастырылады:
мектеп жасына дейінгі балаларға - тегін;
мектеп жасындағы балаларға - 50 (елу) пайыз;
күндізгі оқу бөлімінің студенттеріне - 25 (жиырма бес) пайыз;
мүгедектігі бар адамдардан 1, 2, 3, 11-23 тармақтарда көрсетілген қызметтер үшін төлем алынбайды.

365 973,2
Примечание: за услуги, указанные в пунктах 1, 8 предусматриваются следующие скидки:
детям дошкольного возраста - бесплатно;
детям школьного возраста в размере 50 (пятидесяти) процентов;
студентам очной формы обучения в размере 25 (двадцати пяти) процентов;
за услуги, указанные в пунктах 1, 2, 3, 11-23 плата с лиц с инвалидностью не взимается.