Тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды қамтамасыз ететін жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының аумағында өндіретін және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына әкелетін өнімнің (тауарлардың) жекелеген түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 9 қарашадағы № 689 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 10 қарашада № 30484 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 386-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды қамтамасыз ететін жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының аумағында өндіретін және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына әкелетін өнімнің (тауарлардың) жекелеген түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 689 Бұйрығымен
бекітілген
Тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта пайдалануға дайындауды, сұрыптауды, өңдеуді, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды және (немесе) кәдеге жаратуды қамтамасыз ететін жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының аумағында өндіретін және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына әкелетін өнімнің (тауарлардың) жекелеген түрлерінің тізбесін бекіту туралы

Об утверждении перечня отдельных видов продукции (товаров), производимые на территории Республики Казахстан и (или) ввозимые на территорию Республики Казахстан физическими и юридическими лицами, по которым обеспечивают сбор, транспортировку, подготовку к повторному использованию, сортировку, обработку, переработку, обезвреживание и (или) утилизацию отходов, образующихся после утраты потребительских свойств такой продукции (товаров)
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 ноября 2022 года № 689. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 ноября 2022 года № 30484.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
В соответствии с пунктом 1 статьи 386 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень отдельных видов продукции (товаров), производимые на территории Республики Казахстан и (или) ввозимые на территорию Республики Казахстан физическими и юридическими лицами, по которым обеспечивают сбор, транспортировку, подготовку к повторному использованию, сортировку, обработку, переработку, обезвреживание и (или) утилизацию отходов, образующихся после утраты потребительских свойств такой продукции (товаров).
2. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 9 ноября 2022 года № 689
Перечень отдельных видов продукции (товаров), производимые на территории Республики Казахстан и (или) ввозимые на территорию Республики Казахстан физическими и юридическими лицами, по которым обеспечивают сбор, транспортировку, подготовку к повторному использованию, сортировку, обработку, переработку, обезвреживание и (или) утилизацию отходов, образующихся после утраты потребительских свойств такой продукции (товаров)

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 13.10.2023 № 283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
ЕАЭО СЭҚ ТН
Өнім (тауарлар)
1-бөлім. Темір жол немесе трамвай жылжымалы құрамынан басқа, жерүсті көлігі құралдары және олардың бөліктері мен керек-жарақтары СЭҚ ТН ЕАЭО 8702, 8703, 8705 кодтары бойынша гуманитарлық көмек шеңберінде ұсынылатын көлік техникасын қоспағанда
1.1.

Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 13.10.2023 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕAЭС*
Продукция (товары)
Раздел 1. Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или трамвайного подвижного состава, и их части и принадлежности за исключением транспортной техники, предоставляемой в рамках гуманитарной помощи по кодам ТН ВЭД ЕАЭС 8702, 8703, 8705
1.1.

8701 21 101
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: тек ішкі жану поршенді қозғалтқышы бар (дизель немесе жартылай дизель): жаңа: ершіткі тартқыштар **
1.2.
8701 21 901
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: тек ішкі жану поршенді қозғалтқышы бар (дизель немесе жартылай дизель): қолданыстан шыққан: ершіткі тартқыштар **
1.3.
8701 22 101
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: қысу арқылы тұтанатын поршенді ішкі жану қозғалтқышы ретінде басқарылады
(дизель немесе жартылай дизель) және де электр қозғалтқышымен: жаңа: ершіткі тартқыштар**
1.4.
8701 22 901
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: қысу арқылы тұтанатын поршенді ішкі жану қозғалтқышы ретінде басқарылады
(дизель немесе жартылай дизель) және де электр қозғалтқышымен: қолданыстан шыққан: ершіткі тартқыштар**
1.5.
8701 23 101
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: ұшқынмен тұтанатын поршеньді ішкі жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де жұмыс істейтін: жаңа: ершіткі тартқыштар**
1.6.
8701 23 901
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: ұшқынмен тұтанатын поршеньді ішкі жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де жұмыс істейтін: қолданыстан шыққан: ершіткі тартқыштар **
1.7.
8701 24 101 0
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: тек электр қозғалтқышымен басқарылатын:жаңа: ершіткі тартқыштар **
1.8.
8701 24 901
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: тек электр қозғалтқышымен басқарылатын: қолданыстан шыққан: ершіткі тартқыштар **
1.9.
8701 29 101
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: өзге де: жаңа: ершіткі тартқыштар **
1.10.
8701 29 901
Жартылай тіркемелерге арналған доңғалақты тракторлар: өзге де: қолданыстан шыққан: ершіткі тартқыштар **
1.11.
8702
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары
1.12.
8703
Жүк-жолаушы автомобильдері-фургондар мен жарыс автомобильдерін қоса алғанда, негізінен адамдарды тасымалдауға арналған жеңіл автомобильдер және өзге де моторлы көлік құралдары (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа)
1.13.
8704**
Жүктерді тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары**
1.14.
8705**
Жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатындардан басқа арнайы мақсаттағы моторлы көлік құралдары (мысалы, авариялық жүк автомобильдері, автокрандар, өрт сөндіру көлік құралдары, автобетон араластырғыштар, жолдарды жинауға арналған автомобильдер, суармалы жуу автомобильдері, автомастерханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер)**

8701 21 101
Тракторы колесные для полуприцепов: только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем): новые: тягачи седельные**
1.2.
8701 21 901
Тракторы колесные для полуприцепов: только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем): бывшие в эксплуатации: тягачи седельные**
1.3.
8701 22 101
Тракторы колесные для полуприцепов: приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия
(дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем: новые: тягачи седельные**
1.4.
8701 22 901
Тракторы колесные для полуприцепов: приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия
(дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем: бывшие в эксплуатации: тягачи седельные**
1.5.
8701 23 101
Тракторы колесные для полуприцепов: приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем: новые: тягачи седельные**
1.6.
8701 23 901
Тракторы колесные для полуприцепов: приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем: бывшие в эксплуатации: тягачи седельные**
1.7.
8701 24 101 0
Тракторы колесные для полуприцепов: приводимые в движение только электрическим двигателем: новые: тягачи седельные**
1.8.
8701 24 901
Тракторы колесные для полуприцепов: приводимые в движение только электрическим двигателем: бывшие в эксплуатации: тягачи седельные**
1.9.
8701 29 101
Тракторы колесные для полуприцепов: прочие: новые: тягачи седельные**
1.10.
8701 29 901
Тракторы колесные для полуприцепов: прочие: бывшие в эксплуатации: тягачи седельные**
1.11.
8702
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя
1.12.
8703
Автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили
1.13.
8704**
Моторные транспортные средства для перевозки грузов**
1.14.
8705**
Моторные транспортные средства специального назначения (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов**

1.15.
8706 00 910 9
8703 тауар позициясының моторлы көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер: өзге де
2-бөлім. Каучук, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
2.1.
4011 10 000
Жеңіл автомобильдерге арналған шиналар және пневматикалық жаңа: резеңке тыстар (жүк-жолаушы автомобильдер-фургондар мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда)
2.2.
4011 20
Автобустар немесе жүк тасымалдайтын моторлы көлік құралдарына арналған шиналар және пневматикалық жаңа резеңке тыстар
2.3.
4011 30 000 0
Әуе кемелерінде пайдалануға арналған: шиналар және пневматикалық жаңа резеңке тыстар
2.4.
4011 40 000 0
Мотоциклдерге арналған: шиналар және пневматикалық жаңа резеңке тыстар
2.5.
4011 50 000
Велосипедтерге арналған: шиналар және пневматикалық жаңа резеңке тыстар
2.6.
4011 70 000 0
Ауыл шаруашылығы немесе орман шаруашылығы көлік құралдарына және машиналарға арналған: шиналар және пневматикалық жаңа резеңке тыстар
2.7.
4011 80 000 0
Құрылыста, тау-кен ісінде, немесе өнеркәсіпте пайдаланылатын көлік құралдары мен машиналарға арналған: шиналар және пневматикалық жаңа резеңке тыстар
2.8.
4011 90 000 0
Шиналар және пневматикалық жаңа резеңке тыстар: өзге де
2.9.
4012 11 000 0
Пневматикалық резеңке, қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған шиналар және тыстар; үлкен дөңгелек немесе жартылай пневматикалық шиналар және тыстар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, қалпына келтірілген: жеңіл автомобильдер үшін жасалған (жүк-жолаушы автомобиль-фургондар мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда) шиналар және дөңгелек тыстары
2.10.
4012 12 000 0
Пневматикалық резеңке, қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған шиналар және тыстар; үлкен дөңгелек немесе жартылай пневматикалық шиналар және тыстар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, қалпына келтірілген, автобустар мен жүк тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдарына шиналар мен дөңгелек тыстары
2.11.
4012 13 000
Әуе кемелерінде пайдалануға арналған пневматикалық резеңке, қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған шиналар және тыстар; үлкен дөңгелек немесе жартылай пневматикалық шиналар және тыстар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, резеңке, қалпына келтірілген, шиналар мен дөңгелек тыстар
2.12.
4012 19 000 0
Пневматикалық резеңке, қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған шиналар және тыстар; үлкен дөңгелек немесе жартылай пневматикалық шиналар және тыстар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, қалпына келтірілген шина және дөңгелек тыстары, басқалары
2.13.
4012 20 000
Пневматикалық резеңке, қалпына келтірілген немесе бұрын пайдалануда болған шиналар және тыстар; үлкен дөңгелек немесе жартылай пневматикалық шиналар және тыстар, шина протекторлары мен жиектік ленталар, резеңке, бұрын қолданыста болған шиналар мен дөңгелек тыстары

1.15.
8706 00 910 9
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарной позиции 8703: прочие
Раздел 2. Каучук, резина и изделия из них
2.1.
4011 10 000
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
2.2.
4011 20
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
2.3.
4011 30 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: для использования на воздушных судах
2.4.
4011 40 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: для мотоциклов
2.5.
4011 50 000
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: для велосипедов
2.6.
4011 70 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
2.7.
4011 80 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: для транспортных средств и машин, используемых в строительстве, горном деле или промышленности
2.8.
4011 90 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: прочие
2.9.
4012 11 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые, шины и покрышки восстановленные: для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
2.10.
4012 12 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые, шины и покрышки восстановленные: для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
2.11.
4012 13 000
Шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые, шины и покрышки восстановленные: для использования на воздушных судах
2.12.
4012 19 000 0
Шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые: шины и покрышки восстановленные: прочие
2.13.
4012 20 000
Шины и покрышки пневматические резиновые, восстановленные или бывшие в употреблении; шины и покрышки массивные или полупневматические, шинные протекторы и ободные ленты, резиновые: шины и покрышки пневматические, бывшие в употреблении

3-бөлім. Электр аккумуляторлар және оларға арналған сепараторларды қоса алғанда
3.1.
8507 10
Поршенды қозғалтқышты іске қосу үшін пайдаланылатын тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі қорғасынды электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар
3.2.
8507 20
Тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, өзге қорғасынды аккумуляторлар
3.3.
8507 30
Тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, никельді-кадмий аккумуляторлар
3.4.
8507 50 000 0
Тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, гидридті-никель аккумуляторлары
3.5.
8507 60 000 0
Тікбұрышты (соның ішінде төртбұрышты) немесе басқа пішіндегі электр аккумуляторлары, оған қоса сепараторлар, литий-ионды аккумуляторлар
3.6.
8507 80 000
Оларға арналған сепараторларды қоса алғанда, тік бұрышты (оның ішінде шаршы) немесе өзге нысандағы электр аккумуляторлары, өзге де аккумуляторлар
4-бөлім. Битумды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикілерден басқасы) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 және одан артық маc. % мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битумды жыныстардан алынған өнімдер, бұл ретте осы мұнай өнімдері құрамында биодизель және пайдаланылған мұнай өнімдері барларын қоспағанда, өнімдердің негізгі құрауыштары болып табылады
4.1.
2710 19 820 0***
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 мас. % бар өнімдер. битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің % немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері: битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 мас. % бар өнімдер. құрамында биодизель және пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады: өзгелері: ауыр дистилляттар: майлау майлары; өзге де майлар: өзге де мақсаттар үшін: мотор майлары, компрессорлық майлау майлары, турбиналық майлау майы
4.2.
2710 19 840 0
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 мас. % бар өнімдер. битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің % немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері: битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 мас % бар өнімдер. құрамында биодизель және пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады: өзгелері: ауыр дистилляттар: майлау майлары; өзге де майлар: өзге де мақсаттар үшін: гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтықтар
4.3.

Раздел 3. Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них
3.1.
8507 10
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы: свинцовые, используемые для запуска поршневых двигателей
3.2.
8507 20
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы: аккумуляторы свинцовые прочие
3.3.
8507 30
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы: никель-кадмиевые
3.4.
8507 50 000 0
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы: гидридно-никелевые
3.5.
8507 60 000 0
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы: литий-ионные
3.6.
8507 80 000
Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них, прямоугольной (в том числе квадратной) или иной формы: аккумуляторы прочие
Раздел 4. Нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 массовых процентов или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов
4.1.
2710 19 820 0***
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты: нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов: прочие: тяжелые дистилляты: масла смазочные; масла прочие: для прочих целей: моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло
4.2.
2710 19 840 0
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты: нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов: прочие: тяжелые дистилляты: масла смазочные; масла прочие: для прочих целей: жидкости для гидравлических целей
4.3.

2710 19 860 0
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 мас. % бар өнімдер. битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің % немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері: битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 мас. % бар өнімдер. құрамында биодизель және пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады: өзгелері: ауыр дистилляттар: майлау майлары; өзге де майлар: өзге де мақсаттар үшін: ашық түсті майлар, вазелин майы
4.4.
2710 19 880 0
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 мас. % бар өнімдер. битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің % немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері: битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 мас. % бар өнімдер. құрамында биодизель және пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады: өзгелері: ауыр дистилляттар: майлау майлары; өзге де майлар: өзге де мақсаттар үшін: жетектерге арналған май және редукторларға арналған май
5-бөлім. Өзге де химия өнімдері
5.1.
3819 00 000 0
Тежегіш гидравликалық сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған, құрамында 70 және одан кем мас.% мұнай немесе мұнай өнімдері жоқ немесе бар, битумды жыныстардан алынған дайын өзге де сұйықтықтар
5.2.
3820 00 000 0****
Антифриздер және мұздануға қарсы дайын сұйықтықтар
6-бөлім. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалар, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
6.1.
3920 10
Пластмассадан жасалған, кеуекті емес және арматураланбаған, қабатталмаған, төсемсіз және ұқсас тәсілмен басқа материалдармен қосылмаған, этилен полимерлерінен жасалған тақталар, табақтар, пленкалар және жолақтар немесе таспалар, өзгелері
6.2.
3920 20
Пластмассадан жасалған, кеуекті емес және арматураланбаған, қабатталмаған, төсемсіз және ұқсас тәсілмен басқа материалдармен қосылмаған, пропилен полимерлерінен жасалған тақталар, табақтар, пленкалар және жолақтар немесе таспалар, өзгелері
6.3.
3920 62
Пластмассадан жасалған, кеуекті емес және арқауланбаған, қабатталмаған, төсемсіз және полиэтилентерефталаттан жасалған басқа материалдармен ұқсас тәсілмен қосылмаған тақталар, табақтар, пленка және жолақтар немесе таспалар, өзгелері
6.4.

2710 19 860 0
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты: нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов: прочие: тяжелые дистилляты: масла смазочные; масла прочие: для прочих целей: светлые масла, вазелиновое масло
4.4.
2710 19 880 0
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты: нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов: прочие: тяжелые дистилляты: масла смазочные; масла прочие: для прочих целей: масло для шестерен и масло для редукторов
Раздел 5. Прочие химические продукты
5.1.
3819 00 000 0
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
5.2.
3820 00 000 0****
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
Раздел 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковка, упаковка из комбинированных материалов
6.1.
3920 10
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами: из полимеров этилена
6.2.
3920 20
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами: из полимеров пропилена
6.3.
3920 62
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты, прочие, из пластмасс, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами: из полиэтилентерефталата
6.4.

3923
Пластмассадан жасалған тауарларды тасымалдауға немесе буып-түюге арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және басқа да тығындау құралдары
6.5.
4811 51 000 9
4803, 4809 немесе 4810 тауар позициясының тауарларынан басқа кез келген мөлшердегі орамдарда немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) парақтарда қапталған, сіңдірілген, ламинатталған, боялған немесе безендірілген немесе басылған целлюлоза талшықтарынан жасалған қағаз, картон, целлюлоза жүні және кенеп: жабыны бар, сіңдірілген немесе пластмассамен ламинатталған қағаз және картон (желімдерді қоспағанда): ағартылған, салмағы 1 м2 150 г-нан асатын: өзге де
6.6.
4811 59 000 9
4803, 4809 немесе 4810 тауар позициясының тауарларынан басқа кез келген мөлшердегі орамдарда немесе тікбұрышты (квадратты қоса алғанда) парақтарда қапталған, сіңдірілген, ламинатталған, боялған немесе безендірілген немесе басылған целлюлоза талшықтарынан жасалған Қағаз, картон, целлюлоза жүні және кенеп: жабыны бар, сіңдірілген немесе пластмассамен ламинатталған қағаз және картон (желімдерді қоспағанда): өзге де: өзге де
6.7.
4819
Қағаздан, картоннан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған жаймадан жасалған картондар, жәшіктер, қораптар, қаптар, пакеттер және басқа да буып-түю ыдыстары; мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын қағаздан немесе картоннан жасалған картотекаларға арналған қораптар, хаттарға арналған науалар және ұқсас бұйымдар
6.8.
7010
Тауарларды тасымалдауға немесе буып-түюге арналған шөлмектер, шөлмектер, Құтылар, құмыралар, құмыралар, банкілер, ампулалар және өзге де шыны ыдыстар; консервілеуге арналған шыны банкілер; шыныдан жасалған сақтандыру тығындары, тығындар, қақпақтар және өзге де осыған ұқсас шыны бұйымдар
6.9.
7310 21
Бөшкелер, барабандар, канистрлер, жәшіктер және ұқсас үшін қара металдардан жасалған ыдыстар кез келген заттар (сығылған немесе сұйытылған газ) сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптаумен немесе жылу оқшаулаумен немесе онсыз, бірақ механикалық немесе сыйымдылығы 50 л-ден кем жылу техникалық жабдық, дәнекерлеумен немесе жиектеумен жабылатын консерві банкілері
6.10.
7310 29
Цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистрлер, жәшіктер және ұқсас үшін қара металдардан жасалған ыдыстар кез келген заттар (сығылған немесе сұйытылған газ) сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптаумен немесе жылу оқшаулаумен немесе онсыз, бірақ механикалық немесе сыйымдылығы 50 л кем жылу техникалық жабдық, өзгелері
6.11.
7612 90 200 0
Кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) арналған, сыйымдылығы 300 л-ден аспайтын, қаптамасымен немесе термооқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықсыз алюминийден жасалған бөшкелер, барабандар, банкілер, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе деформацияланатын құбырлы сыйымдылықтарды қоса алғанда), өзгелері, аэрозольдер үшін пайдаланылатын сыйымдылықтар

3923
Изделия для транспортировки или упаковки товаров, из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства, из пластмасс
6.5.
4811 51 000 9
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарной позиции 4803, 4809 или 4810: Бумага и картон, с покрытием, пропиткой или ламинированные пластмассой (за исключением клеев): беленые, массой 1 м2 более 150 г: прочие
6.6.
4811 59 000 9
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарной позиции 4803, 4809 или 4810: бумага и картон с покрытием, пропиткой или ламинированные пластмассой (за исключением клеев): прочие: прочие
6.7.
4819
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
6.8.
7010
Бутыли, бутылки, флаконы, кувшины, горшки, банки, ампулы и прочие стеклянные емкости для транспортировки или упаковки товаров; банки для консервирования стеклянные; предохранительные пробки из стекла, пробки, крышки и прочие аналогичные стеклянные изделия
6.9.
7310 21
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования: вместимостью менее 50 л: банки консервные, закрываемые пайкой или от бортовкой
6.10.
7310 29
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования: вместимостью менее 50 л: прочие
6.11.
7612 90 200 0
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования: прочие: емкости используемые для аэрозолей

6.12.
7612 90 800
Бөшкелер, барабандар, банкалар, жәшіктер және
ұқсас сыйымдылықтар (қоса алғанда қатты немесе Деформацияланатын құбырлы ыдыстар) алюминий кез келген заттар үшін (сығылған заттардан басқа немесе сұйытылған газ) сыйымдылығы 300 л артық емес, қаптаумен немесе с қызуды шығармайтын немесе онсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтар: өзге де
7-бөлім. Пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, асхана және ас үй жарақтары, үй тұрмысына қажетті және гигиеналық немесе дәретханаға арналған басқа да заттар
7.1.
3924
Пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, асхана және ас үй жарақтары, үй тұрмысына қажетті және гигиеналық немесе дәретханаға арналған басқа да заттар
8-бөлім. Иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, құрамында жарнама материалы бар немесе жоқ газеттер, журналдар мен өзге де мерзімді басылымдар
8.1.
4902
Иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, құрамында жарнама материалы бар немесе жоқ газеттер, журналдар мен өзге де мерзімді басылымдар
9-бөлім. Қолдан жасалған, жылтырлатылмаған, хат жазу, баспа немесе басқа да графикалық мақсаттарда пайдаланатын қағаз және картон
9.1.
4802 10 000 0
Қолмен құйылған қағаз және картон
10-бөлім. Бастапқы элементтер және бастапқы батареялар
10.1.
8506
Бастапқы элементтер және бастапқы батареялар
11-бөлім. Электрлік қыздыру немесе газразрядтышамдар, герметикалық бағытталған жарықшамдарын қосқанда, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызылшамдар; құрамында сынап бар доғалықшамдар:
11.1.
8539 31
Қыздыру немесе газ разрядты, электр, оның ішінде бағытталған жарықтың герметикалық шамдары, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED):газразрядты шамдар, ультрақызыл сәулелену шамдарын: термокатодты люминесценттік шамдарды қоспағанда
11.2.
8539 32
Қыздыру немесе газ разрядты, электр, оның ішінде бағытталған жарықтың герметикалық шамдары, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED): газразрядты шамдар, ультрақызыл сәулелену шамдарын қоспағанда: сынаптық немесе натрий шамдары; металл-галогендік шамдар
11.3.
8539 39 000 0
Қыздыру немесе газ разрядты, электр, оның ішінде бағытталған жарықтың герметикалық шамдары, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED): газразрядты шамдар, ультрақызыл сәулелену шамдарын қоспағанда: өзге де
11.4.
8539 41 000 0
Қыздыру немесе газ разрядты, электр, оның ішінде бағытталған жарықтың герметикалық шамдары, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED): ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалы шамдар: доғалық шамдар

6.12.
7612 90 800
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования: прочие: прочие
Раздел 7. Посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
7.1.
3924
Посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
Раздел 8. Газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
8.1.
4902
Газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
Раздел 9. Бумага и картон ручного отлива, немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей
9.1.
4802 10 000 0
Бумага и картон ручного отлива
Раздел 10. Первичные элементы и первичные батареи
10.1.
8506
Первичные элементы и первичные батареи
Раздел 11. Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы, ртутьсодержащие:
11.1.
8539 31
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: люминесцентные с термокатодом
11.2.
8539 32
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные
11.3.
8539 39 000 0
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: прочие
11.4.
8539 41 000 0
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения; дуговые лампы: дуговые лампы

11.5.
8539 49 000 0
Қыздыру немесе газ разрядты, электр, оның ішінде бағытталған жарықтың герметикалық шамдары, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED): ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелену шамдары өзге де
12-бөлім. Құрамында сынап бар медициналық немесе ветеринариялық термометрлер
12.1.
9025 11 200
Сұйықтыққа батырылған кезде әрекет ететін ареометрлер мен ұқсас аспаптар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер, жазғыш құрылғысы бар немесе жазғыш құрылғысы жоқ және осы аспаптардың кез келген комбинациясы: басқа аспаптармен біріктірілмеген термометрлер мен пирометрлер: сұйық, тікелей оқылатын: медициналық немесе ветеринарлық термометрлер
13-бөлім. Ірі габаритті электр және электрондық жабдық
13.1.
7321 11
Жылыту пештері, жылыту-пісіру пештері және тамақ дайындауға арналған пештер (орталық жылытудың қосалқы қазандықтары бар пештерді қоса алғанда), қуырғыштар, қуырғыштар, плиталарға арналған қыздырғыштар, тағамды жылытуға арналған жылытқыштар және ұқсас электрлік емес тұрмыстық құрылғылар және олардың қара металдардан жасалған бөліктері: тағамды дайындауға және жылытуға арналған құрылғылар: тек газбен немесе газбен газ және басқа да отын түрлері
13.2.
8422 11 000 0
Ыдыс жуғыш машиналар; бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; толтыруға арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды бітеп тастау, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа ыдыстарды тығыздау немесе жапсыру үшін жабу; бөтелкелерді, банкаларды, түтіктерді және ұқсас ыдыстарды қақпақтармен немесе қақпақтармен герметикалық жабуға арналған жабдық; буып-түюге немесе орауға арналған жабдық (жабдықты қоса алғанда орау матриалын жылумен кішірейтетін тауарды орау) өзге де; сусындарды газдандыруға арналған жабдық: ыдыс жуғыш машиналар: тұрмыстық
13.3.
8422 19 000 0
Ыдыс жуғыш машиналар; бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; толтыруға арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды бітеп тастау, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа ыдыстарды тығыздау немесе жапсыру үшін жабу; бөтелкелерді, банкаларды, түтіктерді және ұқсас ыдыстарды қақпақтармен немесе қақпақтармен герметикалық жабуға арналған жабдық; буып-түюге немесе орауға арналған жабдық (жабдықты қоса алғанда орау матриалын жылумен кішірейтетін тауарды орау) өзгелері; сусындарды газдандыруға арналған жабдық: ыдыс жуғыш машиналар: өзге де
13.4.
8450
Сығу құрылғысымен жабдықталған машиналарды қоса алғанда, кір жуу, тұрмыстық немесе кір жуу машиналары

11.5.
8539 49 000 0
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения: прочие
Раздел 12. Термометры медицинские или ветеринарные, ртутьсодержащие
12.1.
9025 11 200
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов: термометры и пирометры не объединенные с другими приборами: жидкостные, прямого считывания: термометры медицинские или ветеринарные
Раздел 13. Крупногабаритное электрическое и электронное оборудование
13.1.
7321 11
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части, из черных металлов: устройства для приготовления и подогрева пищи: только на газовом или на газовом и других видах топлива
13.2.
8422 11 000 0
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения; закупорки бутылок, банок, закрывание ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающие товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; обрудование для газирования напитков: посудомоечные машины: бытовые
13.3.
8422 19 000 0
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения; закупорки бутылок, банок, закрывание ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающие товар с термоусадкой упаковочного матриеала) прочее; обрудование для газирования напитков:посудомоечные машины: прочие
13.4.
8450
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством

13.5.
8451 21 000
Жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, тоқыма иірімін, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жабуға немесе сіңдіруге арналған жабдықтар (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және тоқыма немесе басқа негізге паста жағуға арналған машиналар, линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде қолданылатын; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар: кептіру машиналары: сыйымдылығы 10 килограмнан аспайтын құрғақ киім
13.6.
8451 29 000 0
Жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, тоқыма иірімін, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жабуға немесе сіңдіруге арналған жабдықтар (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және тоқыма немесе басқа негізге паста жағуға арналған машиналар, линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде пайдаланылатын; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар: кептіргіш машиналар: өзге де
13.7.
8516 60 10
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен қуырғыштар: электр плиталары (кем дегенде пеші және пісіру панелі бар)
13.8.
8516 60 800 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандары; грильдер мен қуырғыштар:кіріктірілген пештер
13.9.
8516 60 900 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандары; грильдер мен қуырғыштар: өзге де

13.5.
8451 21 000
Обрудование (кроме машин товраной позиции 8450) для промывки, читски, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов: машины сушильные: емкостью не более 10 килограмма сухого белья
13.6.
8451 29 000 0
Обрудование (кроме машин товраной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов: машины сушильные: прочие
13.7.
8516 60 10
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: электроплиты (имеющие, по крайней мере, духовой шкаф и варочную панель)
13.8.
8516 60 800 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: печи встраиваемые
13.9.
8516 60 900 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: прочие

14-бөлім. Жылу тасығыштары бар электр және электрондық жабдық
14.1.
8418
8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа, электр немесе басқа типтегі тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; жылу сорғылары
14.2.
8415 10
Температураны және ауа ылғалдылығын өзгертіп тұруға арналған қозғалтқышы және аспаптары бар, желдеткішпен жабдықталған, ауаны жақсартуға арналған қондырғылар, ылғалдылығы жеке реттелмейтін, терезеге қабырғаға, төбеге, еденге
орнатылатын немесе қабырғалық типтегі бір корпусты немесе "сплит-жүйелі" кондиционерлерді қоса алғанда
14.3.
8516 10
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) электр су жылытқыштар және тұрмыстық батырылатын электр жылытқыштар
14.4.
8516 21 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: жылытудың электр жабдықтары
кеңістікті және топырақты жылытуды, жылу жинақтағыш радиаторларды
14.5.
8516 29
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: электр жабдықтары
кеңістікті жылыту және жылыту
топырақ: басқалары
15-бөлім. Экрандармен және мониторлармен жабдықталған электрлік және электрондық жабдықтар
15.1.
8528
Құрамына қабылдағыш телевизиялық аппаратураны қамтымайтын мониторлар мен проекторлар, құрамына кең тарататын радиоқабылдағышты немесе дыбысты немесе бейнені жазатын немесе жаңғыртатын аппаратураны қамтитын немесе қамтымайтын телевизиялық байланысқа арналған қабылдау аппаратурасы

Раздел 14. Электрическое и электронное оборудование, содержащее теплоносители
14.1.
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
14.2.
8415 10
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно: оконного, настенного, потолочного или напольного типа, в едином корпусе или "сплит-системы"
14.3.
8516 10
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные
14.4.
8516 21 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта: радиаторы теплоаккумулирующие
14.5.
8516 29
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрооборудование
обогрева пространства и обогрева
грунта: прочие
Раздел 15. Электрическое и электронное оборудование, оснащенное экранами и мониторами
15.1.
8528
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение

16-бөлім. Ұсақ габаритті электр және электрондық жабдықтар
16.1.
8443 31
8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшірме аппараттары және факсимильді аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары: есептеу машинасына немесе желіге қосылуға мүмкіндігі бар басып шығару, көшірме жасау немесе факс арқылы жөнелту сияқты екі немесе одан да көп қызметтерді атқаратын машиналар
16.2.
8443 32
8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшірме аппараттары және факсимильді аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары:
принтерлер, көшірме
аппараттар және факсимильді
есептеу машинасына немесе желіге қосылу мүмкіндігі бар өзге де аппараттар
16.3.
8443 39 100
8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшірме аппараттары және факсимильді аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары:
түпнұсқаны сканерлеу арқылы көшірмесін жасау және көшірмелерді электр статикалық әдіспен басып шығару қызметін атқаратын машиналар
16.4.
8443 39 310 0
8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшірме аппараттары және факсимильді аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары:
кіріктірілген оптикалық жүйесі бар басқа да көшіру аппараттары
16.5.
8452 10
8440 тауар позициясының кітап блоктарын тігуге арналған машиналардан басқа, тігін машиналары; тігін машиналарына арнайы арналған жиһаз, негіздер мен қаптар; тігін машиналарына арналған инелер: тұрмыстық тігін машиналары
16.6.
8508
шаңсорғыштар
16.7.
8509
8508 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, кіріктірілген электр қозғалтқышы бар тұрмыстық электр механикалық машиналар
16.8.
8467
Пневматикалық, гидравликалық немесе кіріктірілген электрлі немесе электрлі емес қозғалтқышты қол аспаптары
16.9.
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары, магниттік немесе оптикалық есептеуіш қондырғылар, деректерді кодталған формадағы ақпаратты тасымалдағыштарға көшіруге арналған машиналар және басқа жерде аты аталмаған немесе қосылмаған осындай ақпаратты өңдеуге арналған машиналар

Раздел 16. Электрическое и электронное оборудование мелкогабаритное
16.1.
8443 31
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности: принтеры, копировальные
аппараты и факсимильные
аппараты, объединенные, прочие: машины, которые выполняют две или более функции, такие как печать, копирование или факсимильная передача, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
16.2.
8443 32
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности: принтеры, копировальные
аппараты и факсимильные
аппараты, прочие: прочие, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
16.3.
8443 39 100
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности: прочие: машины, выполняющие функцию копирования посредством сканирования оригинала и печати копий электростатическим способом
16.4.
8443 39 310 0
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности: прочие: прочие копировальные аппараты: со встроенной оптической системой
16.5.
8452 10
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин: швейные машины бытовые
16.6.
8467
Инструменты ручные пневматические, гидравлические или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем
16.7.
8471
Вычислительные машины и их блоки, магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
16.8.
8508
Пылесосы
16.9.
8509
Машины электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем, кроме указанных в товарной позиции 8508

16.10.
8508
Шаңсорғыштар
16.11.
8509
8508 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, кіріктірілген электр қозғалтқышы бар тұрмыстық электромеханикалық машиналар
16.12.
8510*****
Электр ұстаралар, шаш қырғыштар және кіріктірілген электр қозғалтқышы бар эпиляцияға арналған құрылғылар
16.13.
8516 31 000
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: шашты күтуге немесе қолды кептіруге арналған электротермиялық аппараттар: шаш кептіргіштер
16.14.
8516 40 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: тұрмыстық электр үтіктер
16.15.
8516 50 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: микротолқынды пештер
16.16.
8516 60 500 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен қуырғыштар: электр плиталары, пісіру электр қазандықтары және пісіру панельдері

16.10.
8510*****
Электробритвы, машинки для стрижки волос и приспособления для удаления волос со встроенным электродвигателем
16.11.
8516 31 000
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: аппараты электротермические для ухода за волосами или для сушки рук: сушилки для волос
16.12.
8516 40 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электроутюги
16.13.
8516 50 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи микроволновые
16.14.
8516 60 500 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: электроплитки, варочные электрокотлы и варочные панели
16.15.
8516 60 700 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: грили и ростеры
16.16.
8516 71 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: приборы электронагревательные прочие: для приготовления кофе или чая

16.17.
8516 60 700 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен қуырғыштар: грильдер мен қуырғыштар
16.18.
8516 71 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де электр жылыту аспаптары: кофе немесе шай дайындауға арналған
16.19.
8516 72 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де электр жылыту аспаптары: тостерлер
16.20.
8516 79
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де электр жылыту аспаптары: өзге де.
16.21
8517 69
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; тауар позициясын беретін немесе қабылдайтын аппаратурадан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе ғаламдық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура 8443, 8525, 8527 немесе 8528: қабылдау және беру немесе дауысты қалпына келтіруге арналған құрылғылар, суреттер немесе басқа деректер, коммуникацияға арналған сымды және сымсыз байланыс құрылғылар: өзге де
17-бөлім. Шағын ақпараттық электр және электрондық жабдықтар
17.1.
8470 10 000 0
Есептеу функциялары бар деректерді жазуға, көбейтуге және көрнекі түрде ұсынуға арналған есептегіш машиналар мен қалта машиналары; бухгалтерлік машиналар, пошталық таңбалау машиналары, билет аппараттары және санау құрылғылары бар басқа да ұқсас машиналар; кассалық аппараттар: сыртқы қуат беру көзінсіз жұмыс істеуге бейім электрондық калькуляторлар, және есептеу қызметтері бар деректерді жазып алуға, көрсетуге және сырттай қарап шығуға арналған қалта машиналары
17.2.
8517 11 000 0
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; тауар позициясын беретін немесе қабылдайтын аппаратурадан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе ғаламдық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура 8443, 8525, 8527 немесе 8528: ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен басқа да телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары: сымсыз тұтқалы байланыс жасайтын телефон аппараттары
17.3.
8517 13 000 0
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; тауар позициясын беретін немесе қабылдайтын аппаратурадан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе ғаламдық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура 8443, 8525, 8527 немесе 8528: ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен басқа да телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары: смартфондар
17.4.
8517 18 000 0
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; тауар позициясын беретін немесе қабылдайтын аппаратурадан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе ғаламдық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура 8443, 8525, 8527 немесе 8528: телефон аппараттары, соның ішінде смартфондар және басқа да аппараттар ұялы желілерге арналған телефон немесе басқа сымсыз байланыс байланыс желілері, өзгелері

16.17.
8516 72 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: приборы электронагревательные прочие: тостеры
16.18.
8516 79
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: приборы электронагревательные прочие: прочие
16.19.
8517 69
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528: Аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), прочая: видеофоны, домофоны, приемная аппаратура для радиотелефонной или радиотелеграфной связи, прочая прочие
Раздел 17. Электрическое и электронное оборудование малое информационное
17.1.
8470 10 000 0
Машины счетные и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями; бухгалтерские машины, почтовые маркировочные машины, аппараты билетные и другие аналогичные машины со счетными устройствами; аппараты кассовые: калькуляторы электронные, способные работать без внешнего источника питания, и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями
17.2.
8517 11 000 0
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528: телефонные аппараты, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи: телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой
17.3.
8517 13 000 0
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528: телефонные аппараты, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи: смартфоны
17.4.
8517 18 000 0
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528: телефонные аппараты, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи: прочие

17.5.
8519
Дыбыс жазатын Аппаратура немесе
дыбыс шығаратын
17.6.
8521
Бір корпуста дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен немесе сағатпен біріктірілген немесе біріктірілмеген радиохабар таратуға арналған қабылдау аппаратурасы
17.7
8527
Бір корпуста дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен немесе сағатпен біріктірілген немесе біріктірілмеген радиохабар таратуға арналған қабылдау аппаратурасы
17.8.
8525 81 300 0
Қабылдау, дыбыс жазу немесе дыбыс шығару аппаратурасын қамтитын немесе құрамына кірмейтін радиохабар тарату немесе теледидар үшін таратушы Аппаратура; телевизиялық камералар, цифрлық камералар және жазатын бейнекамералар: телевизиялық камералар, цифрлық камералар және жазатын бейнекамералар: осы топқа 1-субпозицияға ескертпеде көрсетілген жоғары жылдамдықты бұйымдар: цифрлық камералар
17.9.
9006 40 000 0
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясындағы газ разрядты шамдардан басқа фото жарқылдар мен жарқыл-шамдар: дайын суреттерді лезде алатын фотокамералар
17.10.
9006 53
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясындағы газ разрядты шамдардан басқа фото жарқылдар мен жарқыл-шамдар: ені 35 миллиметр катушка түріндегі фотопленкаға арналған басқа да фотокамералар
17.11.
9006 59 000
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясындағы газ разрядты шамдардан басқа фото жарқылдар мен жарқыл-шамдар: өзге де фотокамералар: өзге де
17.12.
9006 61 000 0
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясындағы газ разрядты шамдардан басқа фото жарқылдар мен жарқыл-шамдар: өзге де фотокамералар: разрядтық фотожарқылдар ("электрондық")
17.13.
9006 69 000 0
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясындағы газ разрядты шамдардан басқа фото жарқылдар мен жарқыл-шамдар: өзге де фотокамералар: фотожарқылдар және жарқыл шамдар өзге де
17.14
9504 50 000
Консольдер мен бейне ойын жабдықтары, үстел ойындары немесе жабық ойындар, соның ішінде пинбол үстелдері, бильярд, арнайы казино ойын үстелдері және автоматты боулинг жабдықтары, монеталар, банкноттар, банк карталары, жетондар немесе кез келген басқа төлем құралдарымен басқарылатын Ойын автоматтары: Бейне ойын консольдері және бейне ойын жабдықтары, субпозицияда көрсетілгендерден басқа 9504 30
18-бөлім. Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар), қаптамасына (полимер, шыны, қағаз, картон, металл және (немесе) құрама материалдардан жасалған)
18.1.
0210
Тұздалған, тұздықтағы, кептірілген немесе қақталған ет және ет тағамдық қосымша өнімдер, еттен немесе ет тағамдық қосымша өнімдерден ұсақ және ірі иленген тағам ұны

17.5.
8519
Аппаратура звукозаписывающая или
звуковоспроизводящая
17.6.
8521
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
17.7.
8527
Аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами
17.8.
8525 81 300 0
Аппаратура передающая для радиовещания или телевидения, включающая или не включающая в свой состав приемную, звукозаписывающую или звуковоспроизводящую аппаратуру; телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры: телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры: высокоскоростные изделия, указанные в примечании к субпозициям 1 к данной группе: цифровые камеры
17.9.
9006 40 000 0
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотокамеры с моментальным получением готового снимка
17.10.
9006 53
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотокамеры прочие: для катушечной фотопленки шириной 35 миллиметров
17.11.
9006 59 000
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотокамеры прочие: прочие
17.12.
9006 61 000 0
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотокамеры прочие: разрядные ("электронные") фотовспышки
17.13.
9006 69 000
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотокамеры прочие: прочие
17.14.
9504 50 000
Консоли и оборудование для видеоигр, настольные или комнатные игры, включая столы для игры в пинбол, бильярд, специальные столы для игр в казино и автоматическое оборудование для боулинга, игровые автоматы, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими картами, жетонами или любыми другими средствами оплаты: консоли для видеоигр и оборудование для видеоигр, кроме указанных в субпозиции 9504 30
Раздел 18. Продукция (товары), на упаковку (полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая и (или) из комбинированных материалов) на которую распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
18.1.
0210
Мясо и пищевые мясные субпродукты, соленые, в рассоле, сушеные или копченые; пищевая мука тонкого и грубого помола из мяса или мясных субпродуктов

18.2.
0303
Балық сүбесі мен 0304 тауар позициясының балық етін қоспағанда, мұздатылған балық
18.3.
0304
Жаңа ұсталған, салқындатылған немесе мұздатылған балық сүбесі (балық фаршын қоса алғанда) және басқа балық еті
18.4.
0305
Кептірілген, тұздалған немесе тұздық; ысталған балық, жоқ ұшыраған немесе ұшыраған дейінгі немесе процесінде ыстау
18.5.
0306
Шаян тәрізділер, қабығында немесе онсыз қабық, тірі, жаңа піскен, салқындатылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздық судағы; ысталған шаян тәрізділер, қабығында немесе қабықсыз, немесе алғашқы өңдеуге ұшыраған жылу дейін немесе процесінде өңдеу ысталған; сауыттағы шаян тәрізділер, буға пісірілген немесе қайнаған су, салқындатылған немесе тоңазытылмаған, мұздатылған немесе мұздатылмаған, кептірілген немесе кептірілмеген, тұздалған немесе тұздалмаған, тұздықта немесе тұздықта емес
18.6.
0307
Раковинадағы немесе раковинасыз, тірі, жас, тоңазытылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздық судағы моллюскалар; ысталған, раковинадағы немесе раковинасыз, темекі шегуге дейін немесе процесінде жылумен өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған моллюскалар
18.7.
0308
Шаян тәрізділер мен ұлулардан басқа, тірі, жас, тоңазытылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы су омыртқасыздары; шаян тәрізділер мен ұлулардан басқа, ысталған, ысталғанға дейін немесе ыстау процесінде жылумен өңдеуге ұшырамаған немесе ұшыраған су омыртқасыздары
18.8.
0401
Қоюлатылмаған және қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылмаған сүт және кілегей
18.9.
0402
Қоюлатылған немесе қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған сүт және кілегей
18.10.
0403
Йогурт, айран, ұйытылған сүт және кілегей, йогурт, айран және өзге де ферменттелген немесе ашытылған сүт және кілегей, қоюлатылған немесе қоюлатылмаған, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған, дәмді-хош иісті қоспалары бар немесе оларсыз, жемістер, жаңғақтар немесе какао қосылған немесе қосылмаған
18.11.
0404
Қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған қоюлатылған немесе қоюлатылмаған сүт сарысуы;
басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған сүттің табиғи компоненттерінен жасалған өнімдер
18.12.
0405
Сары май және сүттен дайындалған өзге де тоң майлар мен майлар; сүт пасталары
18.13.
0406
Ірімшік және сүзбе
18.14.
0407
Құстардың қабықтағы, жас, консервіленген немесе қайнатылған жұмыртқалары
18.15.
0408
Құстардың қабығы жоқ жұмыртқалары және жұмыртқаның сарысы, жас, кептірілген, буға немесе қайнаған суға пісірілген, пішінделген, мұздатылған немесе басқа тәсілмен консервіленген, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған

18.2.
0303
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304
18.3.
0304
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые
18.4.
0305
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения
18.5.
0306
Ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; ракообразные копченые, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; ракообразные в панцире,
сваренные на пару или в кипящей воде, охлажденные или неохлажденные, мороженые или немороженые, сушеные или несушеные, соленые или несоленые, в рассоле или не в рассоле
18.6.
0307
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения
18.7.
0308
Водные беспозвоночные, кроме ракообразных и моллюсков, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; водные беспозвоночные, кроме ракообразных и моллюсков, копченые, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения
18.8.
0401
Молоко и сливки, несгущенные и без добавления сахара или других подслащивающих веществ
18.9.
0402
Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
18.10.
0403
Йогурт, пахта, свернувшиеся молоко и сливки, йогурт, кефир и прочие ферментированные или сквашенные молоко и сливки, сгущенные или несгущенные, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, со вкусо-ароматическими добавками или без них, с добавлением или без добавления фруктов, орехов или какао
18.11.
0404
Молочная сыворотка, сгущенная или несгущенная, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ;
продукты из натуральных компонентов молока, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ, в другом месте не поименованные или не включенные
18.12.
0405
Сливочное масло и прочие жиры и масла, изготовленные из молока; молочные пасты
18.13.
0406
Сыры и творог
18.14.
0407
Яйца птиц, в скорлупе, свежие, консервированные или вареные
18.15.
0408
Яйца птиц без скорлупы и яичные желтки, свежие, сушеные, сваренные на пару или в кипящей воде, формованные, замороженные или консервированные другим способом, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ

18.16.
0409 00 000 0
Табиғи бал
18.17.
0410
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жәндіктер және жануарлардан алынатын өзге де тамақ өнімдері
18.18.
0701
Жаңа піскен немесе салқындатылған картоп
18.19.
0702 00 000
Жас немесе салқындатылған қызанақтар
18.20.
0703
Жас немесе салқындатылған басты пияз, шалот пиязы, сарымсақ, порей пиязы және өзге де пиязшық көкөністер
18.21.
0704
Жаңа піскен немесе салқындатылған қауданды қырыққабат, түрлі-түсті қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және Brassica тектес ұқсас жеуге жарамды көкөністер
18.22.
0705
Салат-латук (Lactuca sativa) және цикорий (Cichorium spp.), жас немесе салқындатылған
18.23.
0706
Жаңа піскен немесе салқындатылған сәбіз, шалқан, асханалық қызылша, қойжелкек, тамырлы балдыркөк, шалғам және өзге де осыған ұқсас жеуге жарамды тамыржемістілер
18.24.
0707 00
Жаңа піскен немесе салқындатылған қияр мен корнишондар
18.25.
0708
Аршылған немесе аршылмаған, жас немесе салқындатылған бұршақ тұқымдас көкөністер
18.26.
0709
Жас немесе салқындатылған өзге де көкөністер
18.27.
0710
Мұздатылған көкөністер (шикі немесе суда немесе буға пісірілген)
18.28.
0711
қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген, бірақ мұндай түрде тікелей тамаққа пайдалануға жарамсыз көкөністер
18.29.
0712
Кептірілген, бүтін, бөліктерге, тілімдерге кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған көкөністер
18.30.
0713
Кептірілген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, жарылған немесе жарылмаған бұршақ тұқымдас көкөністер
18.31.
0714
Жаңа піскен, салқындатылған, мұздатылған немесе кептірілген, бүтін немесе тілімдерге кесілген немесе түйіршіктер түріндегі маниок, маранта, салеп, жер алмұрты немесе топинамбур, тәтті картоп немесе батат және құрамында крахмал немесе инулин көп болатын осыған ұқсас тамыржемістілер мен түйнек жемістілер; саго пальмасының өзегі
18.32.
0801
Жаңа піскен немесе кептірілген, қабықтан тазартылған немесе тазартылмаған, қабығымен немесе қабықсыз кокос жаңғағы, бразилия жаңғағы және кешью жаңғағы
18.33.
0802
Жаңа піскен немесе кептірілген, қабықтан тазартылған немесе тазартылмаған, қабығымен немесе қабықсыз өзге де жаңғақтар
18.34.
0803
Плантайндарды қоса алғанда, жаңа піскен немесе кептірілген банандар
18.35.
0804
Құрма, інжір, ананас, авокадо, гуайява, манго және мангостан немесе гарциния, жаңа піскен немесе кептірілген
18.36.
0805
Жаңа піскен немесе кептірілген цитрус жемістері
18.37.
0806
Жаңа піскен немесе кептірілген жүзім
18.38.
0807
Жаңа піскен қауындар (қарбыздарды қоса алғанда) және папайя
18.39.
0808
Жаңа піскен алма, алмұрт және айва

18.16.
0409 00 000 0
Мед натуральный
18.17.
0410
Насекомые и прочие пищевые продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные
18.18.
0701
Картофель свежий или охлажденный
18.19.
0702 00 000
Томаты свежие или охлажденные
18.20.
0703
Лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные
18.21.
0704
Капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи из рода Brassica, свежие или охлажденные
18.22.
0705
Салат-латук (Lactuca sativa) и цикорий (Cichorium spp.), свежие или охлажденные
18.23.
0706
Морковь, репа, свекла столовая, козлобородник, сельдерей корневой, редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или охлажденные
18.24.
0707 00
Огурцы и корнишоны, свежие или охлажденные
18.25.
0708
Бобовые овощи, лущеные или нелущеные, свежие или охлажденные
18.26.
0709
Овощи прочие, свежие или охлажденные
18.27.
0710
Овощи (сырые или сваренные в воде или на пару) замороженные
18.28.
0711
Овощи консервированные для кратковременного хранения, но в таком виде непригодные для непосредственного употребления в пищу
18.29.
0712
Овощи сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
18.30.
0713
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
18.31.
0714
Маниок, маранта, салеп, земляная груша, или топинамбур, сладкий картофель, или батат, и аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким содержанием крахмала или инулина, свежие, охлажденные, замороженные или сушеные, целые или нарезанные ломтиками или в виде гранул; сердцевина саговой пальмы
18.32.
0801
Орехи кокосовые, орехи бразильские и орехи кешью, свежие или сушеные, очищенные от скорлупы или не очищенные, с кожурой или без кожуры
18.33.
0802
Прочие орехи, свежие или сушеные, очищенные от скорлупы или неочищенные, с кожурой или без кожуры
18.34.
0803
Бананы, включая плантайны, свежие или сушеные
18.35.
0804
Финики, инжир, ананасы, авокадо, гуайява, манго и мангостан, или гарциния, свежие или сушеные
18.36.
0805
Цитрусовые плоды, свежие или сушеные
18.37.
0806
Виноград, свежий или сушеный
18.38.
0807
Дыни (включая арбузы) и папайя, свежие
18.39.
0808
Яблоки, груши и айва, свежие

18.40.
0809
Жаңа піскен өрік, шие және қызыл шие, шабдалы (нектариндерді қоса алғанда), қара өрік және терн
18.41.
0810
Басқа да жаңа піскен жемістер
18.42.
0811
Қайнаған суда немесе буда жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, мұздатылған, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған жемістер мен жаңғақтар
18.43.
0812
Қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген, бірақ бұл түрдегі жемістер мен жаңғақтар тікелей тұтынуға жарамсыз
18.44.
0813
0801 - 0806 тауар позицияларының жемістерінен басқа, кептірілген жемістер; осы топтың жаңғақтарының немесе кептірілген жемістерінің қоспалары
18.45.
0814 00 000 0
Жаңа піскен, мұздатылған, кептірілген немесе тұздықта, күкіртті суда немесе басқа да уақытша консервілейтін ерітіндіде қысқа мерзімге сақтау үшін консервіленген цитрус жемістерінің қабығы немесе қауын қабығы (қарбыз қабығын қоса алғанда)
18.46.
0901
Кофеині бар немесе кофеинсіз қуырылған немесе қуырылмаған кофе; кофе қауызы және кофе дәндерінің қабығы; кез келген пропорцияда кофесі бар кофені алмастырғыштар
18.47.
0902
Дәмді-хош иісті қоспалары бар немесе оларсыз шай
18.48.
0903 00 000 0
Мате, немесе парагвай шайы
18.49.
0904
Piper тұқымының бұрышы; Capsicum тұқымының немесе Pimenta тұқымының жемістері, кептірілген немесе ұсақталған немесе ұнтақталған
18.50.
0905
Ваниль
18.51.
0906
Даршын және даршын ағашының гүлдері
18.52.
0907
Қалампыр (тұтас жемістер, гүлдер мен гүлсабақ)
18.53.
0908
Мускат жаңғағы, мацис және кардамон
18.54.
0909
Анис, бадьян, фенхель, кориандр, рим зире, немесе волош зире, немесе зире тұқымдары; арша жидектері
18.55.
0910
Зімбір, шафран, турмерик (куркума), жебір немесе тасшөп, лавр жапырағы, карри және өзге де дәмдеуіштер
18.56.
1005
Жүгері
18.57.
1006
Күріш
18.58.
1008
Қарақұмық, тары және субидайық; өзге де дәнді дақылдар
18.59.
1101 00
Бидай немесе бидай-қарабидай ұны
18.60.
1102
Бидай немесе бидай-қарабидайдан басқа, дәнді дақылдар дәнінен жасалған ұн
18.61.
1103
Жарма, ірі тартылған ұн және дәнді дақылдардан жасалған түйіршіктер
18.62.
1104
1006 тауар позициясының күрішінен басқа, басқа тәсілдермен өңделген астық тұқымдастар дәні (мысалы, аршылған, жанышталған, үлпектерге қайта өңделген, кесілген немесе ұсақталған); тұтас, жанышталған, үлпектер түріндегі немесе ұнтақталған дәнді дақылдар дәнінің ұрықтары
18.63.
1105
Майда және ірі тартылған ұн, ұнтақ, үлпектер, картоп түйіршіктері
18.64
1106
Майда және ірі тартылған ұн және 0713 тауар позициясының кептірілген бұршақ көкөністерінен, саго пальмасы өзегінен, 0714 тауар позициясының тамыржемістерінен немесе түйнек жемістерінен немесе 08 тобы өнімдерінен жасалған ұнтақ

18.40.
0809
Абрикосы, вишня и черешня, персики (включая нектарины), сливы и терн, свежие
18.41.
0810
Прочие фрукты, свежие
18.42.
0811
Фрукты и орехи, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке в кипящей воде или на пару, замороженные, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
18.43.
0812
Фрукты и орехи, консервированные для кратковременного хранения, но в таком виде непригодные для непосредственного употребления в пищу
18.44.
0813
Фрукты сушеные, кроме плодов товарных позиций 0801 - 0806; смеси орехов или сушеных плодов данной группы
18.45.
0814 00 000 0
Кожура цитрусовых плодов или корки дынь (включая корки арбуза), свежие, замороженные, сушеные или консервированные для кратковременного хранения в рассоле, сернистой воде или в другом временно консервирующем растворе
18.46.
0901
Кофе, жареный или нежареный, с кофеином или без кофеина; кофейная шелуха и оболочки зерен кофе; заменители кофе, содержащие кофе в любой пропорции
18.47.
0902
Чай со вкусо-ароматическими добавками или без них
18.48.
0903 00 000 0
Мате, или парагвайский чай
18.49.
0904
Перец рода Piper; плоды рода Capsicum или рода Pimenta, сушеные или дробленые, или молотые
18.50.
0905
Ваниль
18.51.
0906
Корица и цветки коричного дерева
18.52.
0907
Гвоздика (целые плоды, цветы и цветоножки)
18.53.
0908
Мускатный орех, мацис и кардамон
18.54.
0909
Семена аниса, бадьяна, фенхеля, кориандра, тмина римского, или тмина волошского, или тмина; ягоды можжевельника
18.55.
0910
Имбирь, шафран, турмерик (куркума), тимьян, или чабрец, лавровый лист, карри и прочие пряности
18.56.
1005
Кукуруза
18.57.
1006
Рис
18.58.
1008
Гречиха, просо и семена канареечника; прочие злаки
18.59.
1101 00
Мука пшеничная или пшенично-ржаная
18.60.
1102
Мука из зерна прочих злаков, кроме пшеничной или пшенично-ржаной
18.61.
1103
Крупа, мука грубого помола и гранулы из зерна злаков
18.62.
1104
Зерно злаков, обработанное другими способами (например, шелушеное, плющеное, переработанное в хлопья, обрушенное, в виде сечки или дробленое), кроме риса товарной позиции 1006; зародыши зерна злаков, целые, плющеные, в виде хлопьев или молотые
18.63.
1105
Мука тонкого и грубого помола, порошок, хлопья, гранулы картофельные
18.64.
1106
Мука тонкого и грубого помола и порошок из сушеных бобовых овощей товарной позиции 0713, из сердцевины саговой пальмы, из корнеплодов или клубнеплодов товарной позиции 0714 или продуктов группы 08

18.65
1107
Қуырылған немесе қуырылмаған уыт
18.66.
1108
Крахмал; инулин
18.67.
1201
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған соя бұршақтары
18.68.
1202
Қуырылмаған немесе қандай да бір басқа тәсілмен дайындалмаған, аршылған немесе аршылмаған, ұсатылған немесе ұсатылмаған жержаңғақ
18.69.
1206 00
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған күнбағыс тұқымдары
18.70.
1208
Қыша тұқымдарынан басқа, майлы дақылдардың тұқымдарынан немесе жемістерінен жасалған майда және ірі тартылған ұн
18.71.
1501
0209 немесе 1503 тауар позициясының тоң майынан басқа, шошқа тоң майы (лярдты қоса алғанда) және үй құсының тоң майы
18.72.
1502
1503 тауар позициясының тоң майынан басқа, ірі қара малдың, қойдың немесе ешкінің тоң майы
18.73.
1504
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген балықтан немесе теңіз сүтқоректілерінен алынған тоң майлар, майлар және олардың фракциялары
18.74.
1506 00 000 0
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген жануарлардан алынатын өзге де майлар мен майлар және олардың фракциялары
18.75.
1509
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген зәйтүн майы және оның фракциялары
18.76.
1510
1509 тауар позициясының майлары немесе фракциялары бар осы майлардың немесе фракциялардың қоспаларын қоса алғанда, тек зәйтүннен немесе зәйтүннен алынатын, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген өзге де майлар және олардың фракциялары
18.77.
1512
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген күнбағыс, мақсары немесе мақта майы және олардың фракциялары
18.78.
1516
Жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық тектес майлар мен майлар және олардың фракциялары толық немесе ішінара гидрогенизацияланған, трансэтерификацияланған, реэтерификацияланған немесе элаидинделген, тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған
18.79.
1517
Маргарин; 1516 тауар позициясындағы жеуге жарамды майлар мен майлардан немесе олардың фракцияларынан басқа, жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық тектес майлардан немесе осы топтағы әртүрлі майлар немесе майлар фракцияларынан тағамға қолдануға жарамды қоспалар немесе дайын өнімдер
18.80
1601 00
Шұжықтар және еттен, қосымша ет өнімдерінен немесе қаннан немесе жәндіктерден жасалған ұқсас өнімдер; олардың негізінде дайындалған дайын тамақ өнімдері
18.81.
1602
Еттен, қосымша ет өнімдерінен, қаннан немесе басқа да жәндіктерден жасалған дайын немесе консервіленген өнімдер
18.82.
1603 00
Еттен, балықтан немесе шаян тәрізділерден, ұлулардан немесе өзге де су омыртқасыздарынан алынған сығындылар мен шырындар

18.65.
1107
Солод, поджаренный или не поджаренный
18.66.
1108
Крахмал; инулин
18.67.
1201
Соевые бобы, дробленые или недробленые
18.68.
1202
Арахис, нежареный или не приготовленный каким-либо другим способом, лущеный или нелущеный, дробленый или недробленый
18.69.
1206 00
Семена подсолнечника, дробленые или недробленые
18.70.
1208
Мука тонкого и грубого помола из семян или плодов масличных культур, кроме семян горчицы
18.71.
1501
Жир свиной (включая лярд) и жир домашней птицы, кроме жира товарной позиции 0209 или 1503
18.72.
1502
Жир крупного рогатого скота, овец или коз, кроме жира товарной позиции 1503
18.73.
1504
Жиры, масла и их фракции, из рыбы или морских млекопитающих, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
18.74.
1506 00 000 0
Прочие жиры и масла животного происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
18.75.
1509
Масло оливковое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
18.76.
1510
Прочие масла и их фракции, получаемые только из маслин, или оливок, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава, включая смеси этих масел или фракций с маслами или фракциями товарной позиции 1509
18.77.
1512
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
18.78.
1516
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, полностью или частично гидрогенизированные, переэтерифицированные, реэтерифицированные или элаидинизированные, нерафинированные или рафинированные, но не подвергнутые дальнейшей обработке
18.79.
1517
Маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров или масел животного, растительного или микробиологического происхождения, или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пригодных для употребления в пищу жиров и масел или их фракций товарной позиции 1516
18.80
1601 00
Колбасы и аналогичные продукты из мяса, мясных субпродуктов, крови или насекомых; готовые пищевые продукты, изготовленные на их основе
18.81.
1602
Готовые или консервированные продукты из мяса, мясных субпродуктов, крови или насекомых прочие
18.82.
1603 00
Экстракты и соки из мяса, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных

18.83.
1604
Дайын немесе консервіленген балық; бекіре уылдырығы және балық жұмыртқаларынан жасалған оны алмастырғыштар
18.84.
1605
Дайын немесе консервіленген шаян тәрізділер, ұлулар және өзге де су омыртқасыздары
18.85.
1701
Құрақ немесе қызылша қанты және қатты күйдегі химиялық таза сахароза
18.86.
1702
Қатты күйдегі химиялық таза лактозаны, мальтозаны, глюкозаны және фруктозаны қоса алғанда, өзге де қанттар; дәмді-хош иісті немесе бояғыш заттар қосылмаған қант шәрбаттары; табиғи балмен араластырылған немесе араластырылмаған жасанды бал; карамель кулер
18.87.
1704
Құрамында какао жоқ қанттан жасалған кондитерлік өнімдер (ақ шоколадты қоса алғанда)
18.88.
1805 00 000 0
Қант қоспалары немесе басқа да тәттілендіретін заттар жоқ какао ұнтағы
18.89.
1806
Шоколад және құрамында какао бар өзге де дайын тамақ өнімдері
18.90.
1901
Уыт сығындысы; құрамында какао жоқ немесе құрамында толық майсыздандырылған негізге қайта есептегенде 40 мас. % кем какао бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, майда немесе ірі тартылған ұннан, жармадан, крахмалдан немесе уыт сығындысынан жасалған дайын тамақ өнімдері; 0401 - 0404 тауар позицияларының шикізатынан алынған, құрамында толық майсыздандырылған негізге қайта есептегенде 5 мас. % кем какао жоқ немесе бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дайын тамақ өнімдері
18.91.
1902
Жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, салмасы бар (еттен немесе өзге де өнімдерден) немесе салмасы жоқ немесе спагетти, макарон, үзбе кеспе, лазанья, тұшпара, равиоли, каннеллони сияқты басқа тәсілмен дайындалған немесе дайындалмаған макарон өнімдері; дайындалған немесе дайындалмаған кускус
18.92.
1904
Дәнді дақылдар дәндерін немесе астық өнімдерін үрлеу немесе қуыру арқылы алынған дайын тамақ өнімдері (мысалы, жүгері үлпектері); алдын ала қайнатылған немесе өзге тәсілмен дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген астық түріндегі немесе үлпектер немесе өзге тәсілмен өңделген астық түріндегі (майда және ірі тартылған ұнды қоспағанда, жарма) жарма (жүгері дәнінен басқа)
18.93.
1905
Құрамында какаосы бар немесе жоқ нан, ұннан жасалған кондитерлік өнімдер, пирожныйлар, печенье және өзге де нан-тоқаш және ұннан жасалған кондитерлік өнімдер; фармацевтикалық мақсаттарда пайдалануға жарамды вафельді пластиналар, бос капсулалар, желімдеуге арналған вафельді қабықтар, күріш қағазы және ұқсас өнімдер
18.94.
2001
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылып дайындалған немесе консервіленген көкөністер, жемістер, жаңғақтар және өсімдіктердің басқа да жеуге жарамды бөліктері
18.95.

18.83.
1604
Готовая или консервированная рыба; икра осетровых и ее заменители, изготовленные из икринок рыбы
18.84.
1605
Готовые или консервированные ракообразные, моллюски и прочие водные беспозвоночные
18.85.
1701
Сахар тростниковый или свекловичный и химически чистая сахароза, в твердом состоянии
18.86.
1702
Прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу, глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии; сиропы сахарные без добавления вкусо-ароматических или красящих веществ; искусственный мед, смешанный или не смешанный с натуральным медом; карамельный кулер
18.87.
1704
Кондитерские изделия из сахара (включая белый шоколад), не содержащие какао
18.88.
1805 00 000 0
Какао-порошок без добавок сахара или других подслащивающих веществ
18.89.
1806
Шоколад и прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао
18.90.
1901
Экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие какао или содержащие менее 40 мас.% массовых процентов какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 - 0404, не содержащие или содержащие менее 5 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные
18.91.
1902
Макаронные изделия, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке, с начинкой (из мяса или прочих продуктов) или без начинки, или приготовленные другим способом или неприготовленные, такие как спагетти, макароны, лапша, лазанья, клецки, равиоли, каннеллони; кускус, приготовленный или неприготовленный
18.92.
1904
Готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов (например, кукурузные хлопья); злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, в другом месте не поименованные или не включенные
18.93.
1905
Хлеб, мучные кондитерские изделия, пирожные, печенье и прочие хлебобулочные и мучные кондитерские изделия, содержащие или не содержащие какао; вафельные пластины, пустые капсулы, пригодные для использования в фармацевтических целях, вафельные облатки для запечатывания, рисовая бумага и аналогичные продукты
18.94.
2001
Овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений, приготовленные или консервированные с добавлением уксуса или уксусной кислоты
18.95.

2002
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген қызанақтар
18.96.
2003
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген саңырауқұлақтар мен трюфельдер
18.97.
2004
2006 тауар позициясының өнімдерінен басқа, сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген, мұздатылған өзге де көкөністер
18.98.
2005
2006 тауар позициясының өнімдерінен басқа, сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген, мұздатылмаған өзге де көкөністер
18.99.
2006 00
Қант көмегімен консервіленген (қант шәрбаты сіңірілген, жылтыратылған немесе қантталған) көкөністер, жемістер, жаңғақтар, жемістердің қабығы және өсімдіктердің басқа да бөліктері)
18.100.
2007
Жылумен өңдеу, оның ішінде қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосу арқылы алынған джемдер, жеміс желесі, мармеладтар, жеміс немесе жаңғақ пюресі, жеміс немесе жаңғақ пастасы
18.101.
2008
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында қант қоспалары немесе басқа да тәттілендіретін заттар немесе спирт бар немесе жоқ, өзге тәсілмен дайындалған немесе консервіленген жемістер, жаңғақтар және өсімдіктердің өзге де жеуге жарамды бөліктері
18.102.
2009
Жеміс шырындары немесе жаңғақты (жүзім ашытқысын және кокос суын қоса алғанда) және ашытылмаған және құрамында спирт қоспалары жоқ, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған көкөніс шырындары
18.103.
2101
Кофе, шай немесе мате, немесе Парагвай шайының сығындылары, эссенциялары және концентраттары және олардың негізіндегі немесе кофе, шай немесе мате, немесе Парагвай шайының негізіндегі дайын өнімдер; қуырылған цикорий және өзге де қуырылған кофе алмастырғыштар және олардан алынған сығындылар, эссенциялар және концентраттар
18.104.
2102
Ашытқылар (белсенді немесе белсенді емес); өзге де өлі бір клеткалы микроорганизмдер (3002 тауар позициясының вакциналарынан басқа); дайын наубайханалық ұнтақтар
18.105.
2103
Тұздықтар дайындауға арналған өнімдер және дайын тұздықтар; дәмдік қоспалар және аралас дәмдеуіштер; қыша ұнтағы және дайын қыша
18.106.
2104
Дайын сорпалар мен сорпалар және оларды дайындауға арналған дайындамалар; гомогенделген құрамдас дайын тамақ өнімдері
18.107.
2105 00
Құрамында какао жоқ немесе жоқ балмұздақ және тағамдық мұздың өзге де түрлері
18.108.
2106
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдері
18.109.
2201
Қант немесе басқа да тәттілендіретін немесе дәмді-хош иісті заттар қосылмаған табиғи немесе жасанды минералды, газдалған суларды қоса алғанда, сулар; мұз және қар

2002
Томаты, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты
18.96.
2003
Грибы и трюфели, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты
18.97.
2004
Овощи прочие, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты, замороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006
18.98.
2005
Овощи прочие, приготовленные или консервированные, без добавления уксуса или уксусной кислоты, незамороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006
18.99.
2006 00
Овощи, фрукты, орехи, кожура плодов и другие части растений, консервированные с помощью сахара (пропитанные сахарным сиропом, глазированные или засахаренные)
18.100.
2007
Джемы, желе фруктовое, мармелады, пюре фруктовое или ореховое, паста фруктовая или ореховая, полученные путем тепловой обработки, в том числе с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
18.101.
2008
Фрукты, орехи и прочие съедобные части растений, приготовленные или консервированные иным способом, содержащие или не содержащие добавок сахара или других подслащивающих веществ или спирта, в другом месте не поименованные или не включенные
18.102.
2009
Соки фруктовые или ореховые (включая виноградное сусло и кокосовую воду) и соки овощные, несброженные и не содержащие добавок спирта, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
18.103.
2101
Экстракты, эссенции и концентраты кофе, чая или мате, или парагвайского чая, и готовые продукты на их основе или на основе кофе, чая или мате, или парагвайского чая; обжаренный цикорий и прочие обжаренные заменители кофе и экстракты, эссенции и концентраты из них
18.104.
2102
Дрожжи (активные или неактивные); прочие мертвые одноклеточные микроорганизмы (кроме вакцин товарной позиции 3002); готовые пекарные порошки
18.105.
2103
Продукты для приготовления соусов и готовые соусы; вкусовые добавки и приправы смешанные; горчичный порошок и готовая горчица
18.106.
2104
Супы и бульоны готовые и заготовки для их приготовления; гомогенизированные составные готовые пищевые продукты
18.107.
2105 00
Мороженое и прочие виды пищевого льда, не содержащие или содержащие какао
18.108.
2106
Пищевые продукты, в другом месте не поименованные или не включенные
18.109.
2201
Воды, включая природные или искусственные минеральные, газированные, без добавления сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ; лед и снег

18.110.
2202
2009 тауар позициясының жеміс немесе жаңғақты, көкөніс шырындарын қоспағанда, құрамында қант немесе басқа да тәттілендіретін немесе дәмді-хош иісті заттар қоспалары бар минералды және газдалған суларды қоса алғанда, сулар және өзге де алкогольсіз сусындар
18.111.
2203 00
Уыт сырасы
18.112.
2204
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім ашытқысы
18.113.
2205
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары
18.114.
2206 00
Өзге де ашытылған сусындар (мысалы, сидр, перри немесе алмұрт сидрі, бал сусыны, сакэ); басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардың қоспалары
18.115.
2207
80 көлемд. % немесе одан астам спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті; кез келген концентрациядағы денатуратталған этил спирті және өзге де спирт тұнбалары
18.116.
2208
80 көлемд. % төмен спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер және өзге де спиртті ішімдіктер
18.117.
2209 00
Сірке қышқылынан алынған сірке суы және оның алмастырғыштары
18.118.
2402
Сигаралар, ұштары кесілген сигаралар, сигариллалар және темекіден немесе оны алмастырғыштардан жасалған сигареттер
18.119.
2403 11 000 0
Өзге де өнеркәсіптік өндірілген темекі және темекіні өнеркәсіптік алмастырғыштар; "гомогенизацияланған" немесе "қалпына келтірілген" темекі; темекі сығындылары мен эссенциялары: құрамында кез келген пропорцияда темекі алмастырғыштары бар немесе жоқ темекі шегетін темекі: осы топқа 1-субпозицияға ескертпеде көрсетілген кальянға арналған темекі
18.120.
2403 99 100 0
Өнеркәсіптік
өндірілген темекі және
өнеркәсіптік темекі алмастырғыштар;
темекі "гомогенизацияланған" немесе
"қалпына келтірілген"; темекі
сығындылар мен эссенциялар: өзге де: өзге де: шайнайтын және иіскейтін темекі
18.121.
2501 00
Тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және таза натрий хлориді, суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуға кедергі келтіретін немесе сусымалылықты қамтамасыз ететін агенттердің қоспалары бар немесе жоқ; теңіз суы
18.122.
2523 30 000 0
Портландцемент, глиноземді цемент, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер, боялмаған немесе боялған, дайын немесе клинкер түрінде: сазтопырақ цементі
18.123.
2523 90 000 0
Портландцемент, глиноземді цемент, қож цементі, суперсульфатты цемент және ұқсас гидравликалық цементтер, боялмаған немесе боялған, дайын немесе клинкер түрінде: гидравликалық цементтер өзге де

18.110.
2202
Воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ, и прочие безалкогольные напитки, за исключением фруктовых, ореховых или овощных соков товарной позиции 2009
18.111.
2203 00
Пиво солодовое
18.112.
2204
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009
18.113.
2205
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ
18.114.
2206 00
Напитки прочие сброженные (например, сидр, перри, или сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные
18.115.
2207
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 об. % или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации
18.116.
2208
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 об.ъемных %; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки
18.117.
2209 00
Уксус и его заменители, полученные из уксусной кислоты
18.118.
2402
Сигары, сигары с обрезанными концами, сигариллы и сигареты из табака или его заменителей
18.119.
2403 11 000 0
Прочий промышленно изготовленный табак и промышленные заменители табака; табак "гомогенизированный" или "восстановленный"; табачные экстракты и эссенции: курительный табак, содержащий или не содержащий заменители табака в любой пропорции: табак для кальяна, указанный в примечании к субпозиции 1 к данной группе
18.120.
2403 99 100 0
Прочий промышленно изготовленный табак и промышленные заменители табака; табак "гомогенизированный" или "восстановленный"; табачные экстракты и эссенции: прочий: прочий: прочие жевательный и нюхательный табак
18.121.
2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская
18.122.
2523 30 000 0
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров: цемент глиноземистый
18.123.
2523 90 000 0
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, цемент суперсульфатный и аналогичные гидравлические цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме клинкеров: цементы гидравлические прочие

18.124.
2707
Майлар және таскөмір шайырын жоғары температурада айдаудың басқа да өнімдері; хош иісті құрамдас бөліктерінің массасы хош иісті емес шайырдың массасынан асатын ұқсас өнімдер
18.125.
3205 00 000 0
Үсті лактар; осы топқа 3-ескертпеде көрсетілген түсті лактар негізіндегі препараттар
18.126.
3207
Керамика, эмаль немесе шыны өндірісінде пайдаланылатын дайын пигменттер, дайын шыны сөндіргіштер және дайын бояулар, эмальдар мен шыны тәрізді глазурьдер, ангобтар (шликерлер), сұйық жылтырақтар және ұқсас препараттар; шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктердегі немесе үлпектердегі өзге де шыны
18.127.
3208
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі, диспергирленген немесе сулы емес ортада ерітілген бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); осы топқа 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер
18.128.
3209
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі, диспергирленген немесе сулы ортада ерітілген бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда)
18.129.
3210 00
Өзге де бояулар мен лактар( эмальдарды, политураларды және желім бояуларын қоса алғанда); теріні өңдеу үшін пайдаланылатын дайын су пигменттері
18.130.
3212
Бояуларды (эмальдарды қоса алғанда) өндіру кезінде пайдаланылатын Сулы емес ортада диспергирленген, сұйық немесе паста тәрізді пигменттер( металл ұнтақтар мен үлпектерді қоса алғанда); өрнектеуге арналған фольга; бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орамдарға өлшеніп салынған бояғыштар мен өзге де бояғыш заттар
18.131.
3213
Суретшілер, студенттер пайдаланатын немесе маңдайшаларды безендіру үшін пайдаланылатын көркем бояулар, лессирлеу бояулары, бос уақытқа арналған бояулар және таблеткалардағы, түтіктердегі, банкалардағы, құтыдағы, науалардағы немесе ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы ұқсас өнімдер
18.132.
3214
Шыны және бақша сылақтары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және өзге де мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар; қасбеттердің, ғимараттардың ішкі қабырғаларының, едендердің, төбелердің беттерін дайындауға арналған отқа төзімді емес құрамдар немесе осыған ұқсастар
18.133.
3215
Полиграфиялық бояу, жазуға немесе сурет салуға арналған сия немесе тушь және концентрацияланған немесе концентрацияланбаған, қатты немесе қатты емес өзге де сиялар
18.134.
3303 00
Әтір және иіссу
18.135.
3304
Косметикалық құралдар немесе макияжға арналған құралдар және күнге күюге қарсы немесе күнге күюге арналған құралдарды қоса алғанда, теріні күтуге арналған құралдар (дәрілік заттардан басқа); маникюрге немесе педикюрге арналған құралдар

18.124.
2707
Масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических
18.125.
3205 00 000 0
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
18.126.
3207
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях
18.127.
3208
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе
18.128.
3209
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
18.129.
3210 00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож
18.130.
3212
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи
18.131.
3213
Краски художественные, используемые художниками, студентами или для оформления вывесок, лессировочные краски, краски для досуга и аналогичные продукты в таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках
18.132.
3214
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные
18.133.
3215
Краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или рисования и прочие чернила, концентрированные или неконцентрированные, твердые или нетвердые
18.134.
3303 00
Духи и туалетная вода
18.135.
3304
Косметические средства или средства для макияжа и средства для ухода за кожей (кроме лекарственных), включая средства против загара или для загара; средства для маникюра или педикюра

18.136.
3305
Шашқа арналған құралдар
18.137.
3306
Тіс протездеріне арналған бекіткіш ұнтақтар мен пасталарды қоса алғанда, ауыз қуысы немесе тіс гигиенасына арналған құралдар; бөлшек сауда үшін жеке орамдағы тіс аралық аралықтарды тазалау үшін пайдаланылатын жіптер (тіс жібегі)
18.138.
3307
Қырынуға дейін, қырыну кезінде немесе одан кейін пайдаланылатын құралдар, Жеке мақсаттағы дезодоранттар, ванна қабылдауға арналған құрамдар, шашты кетіруге арналған құралдар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де парфюмерлік, косметикалық немесе дәретхана құралдары; хош иістендірілген немесе хош иістендірілмеген, дезинфекциялау қасиеттері бар немесе жоқ үй-жайларға арналған дезодоранттар
18.139.
3401
Сабын; сабын ретінде қолданылатын, құрамында сабын бар немесе жоқ беттік-белсенді органикалық заттар мен құралдар; құрамында сабын бар немесе жоқ, сұйық немесе крем түріндегі және бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған беттік-белсенді органикалық заттар мен теріні жууға арналған құралдар; сабын немесе жуу құралы сіңірілген немесе жабылған қағаз, мақта, киіз немесе фетр және тоқылмаған материалдар
18.140.
3402
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуу құралдары (қосалқы жуу құралдарын қоса алғанда) және құрамында сабын бар немесе жоқ тазалау құралдары (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа)
18.141.
3403
Майлау материалдары (кесетін құралдарға арналған майлаушы-салқындататын эмульсияларды қоса алғанда, бұрандамаларды немесе сомындарды бұрауды жеңілдетуге арналған құралдар, тотты кетіруге арналған құралдар немесе майлаулар негізінде дайындалған қалыптан жасалған бұйымдарды алуды жеңілдетуге арналған коррозияға қарсы құралдар мен препараттар) және негізгі компоненттер ретінде құрамында битуминозды жыныстардан алынған 70 мас.% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні, үлбірді немесе өзге де материалдарды
18.142.
3404
Жасанды балауыздар және дайын балауыздар
18.143.
3405
3404 тауар позициясының балауыздарынан басқа, аяқ киімге арналған вакстар мен кремдер, жиһазға, еденге, көлік құралдарының шанақтарына, шыныға немесе металға арналған жылтыратпалар мен мастикалар, тазалағыш пасталар мен ұнтақтар және ұқсас құралдар (оның ішінде қағаз, мақта, киіз немесе фетр, тоқыма емес материалдар, осындай құралдармен сіңірілген немесе қапталған кеуекті пластмассалар немесе кеуекті резеңке)
18.144.
3406 00 000 0
Шырақтар, жіңішке балауыз шырақтар және ұқсас бұйымдар
18.145.
3407 00 000 0
Балаларға арналған пластилинді қоса алғанда, жабыстыруға арналған пасталар; "тіс дәрігерлік балауыз" немесе бөлшек саудаға арналған жинақтарға, қаптамаларға өлшеп салынған немесе плиткалар түрінде, таға нысанында, брускаларда немесе ұқсас нысандарда; гипс (кальцийленген гипс немесе кальций сульфаты) негізіндегі өзге де тіс дәрігерлік мақсаттарға арналған құрамдар)

18.136.
3305
Средства для волос
18.137.
3306
Средства для гигиены полости рта или зубов, включая фиксирующие порошки и пасты для зубных протезов; нитки, используемые для очистки межзубных промежутков (зубной шелк), в индивидуальной упаковке для розничной продажи
18.138.
3307
Средства, используемые до, во время или после бритья, дезодоранты индивидуального назначения, составы для принятия ванн, средства для удаления волос и прочие парфюмерные, косметические или туалетные средства, в другом месте не поименованные или не включенные; дезодоранты для помещений, ароматизированные или неароматизированные, обладающие или не обладающие дезинфицирующими свойствами
18.139.
3401
Мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства, применяемые в качестве мыла, в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий, содержащие или не содержащие мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло; бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством
18.140.
3402
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401)
18.141.
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
18.142.
3404
Воски искусственные и готовые воски
18.143.
3405
Ваксы и кремы для обуви, полироли и мастики для мебели, полов, автомобильных кузовов транспортных средств, стекла или металла, чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), кроме восков товарной позиции 3404
18.144.
3406 00 000 0
Свечи, тонкие восковые свечки и аналогичные изделия
18.145.
3407 00 000 0
Пасты для лепки, включая пластилин для детской лепки; "зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, расфасованные в наборы, в упаковки для розничной продажи или в виде плиток, в форме подков, в брусках или аналогичных формах; составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)

18.146.
3501
Казеин, казеинаттар және казеиннің өзге де туындылары; казеин желімдері
18.147.
3502
Альбуминдер (құрғақ затқа есептегенде сарысулық ақуыздардың 80-нен астам мас.% бар екі немесе одан да көп сарысулық ақуыз концентраттарын қоса алғанда), альбуминаттар және альбуминнің өзге де туындылары
18.148.
3503 00
Желатин (оның ішінде тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақтарда, үстіңгі беті өңделген немесе өңделмеген, боялған немесе боялмаған) және желатин туындылары; балық желімі; 3501 тауар позициясының казеиндерінен басқа, жануарлардан алынатын өзге де желімдер
18.149.
3504 00
Пептондар және олардың туындылары; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де белоктық заттар және олардың туындылары; хромдалған немесе хромдалмаған былғарыдан немесе гольден жасалған ұнтақ
18.150.
3505
Декстриндер және өзге де түрлендірілген крахмалдар (мысалы, алдын ала желатинделген немесе күрделі эфирге айналған крахмалдар); крахмалдар немесе декстриндер немесе өзге де түрлендірілген крахмалдар негізіндегі желімдер
18.151.
3506
Дайын желімдер және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де дайын адгезивтер; желімдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, нетто-массасы 1 кг-нан аспайтын өнімдер
18.152.
3507
Ферменттер; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ферменттік препараттар
18.153.
3604
Отшашулар, сигналдық зымырандар, жаңбыр зымырандары, тұманға қарсы сигналдар және өзге де пиротехникалық бұйымдар
18.154.
3605 00 000 0
3604 тауар позициясының пиротехникалық бұйымдарынан басқа сіріңкелер
18.155.
3701
Қағаздан, картоннан немесе тоқымадан басқа кез келген материалдардан жасалған жалпақ, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған фотопластинкалар мен фотопленкалар; орауышта немесе орауышта емес сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, жедел фотосуретке арналған жазық пленкалар
18.156.
3702
Қағаздан, картоннан немесе тоқымадан басқа кез келген материалдардан жасалған, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған орамдардағы фотопленка; сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған орамдардағы лезде фотосуретке арналған пленка
18.157.
3703
Сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған фотографиялық қағаз, картон және тоқыма материалдары
18.158.
3704 00
Экспонирленген, бірақ көрсетілмеген фотографиялық пластинкалар, пленка, қағаз, картон және тоқыма материалдар
18.159.
3705 00
Кинопленкадан басқа, экспонирленген және көрсетілген фотопластинкалар мен фотопленка
18.160.
3706
Дыбыс жолы бар немесе дыбыс жолы жоқ немесе тек дыбыс жолы бар экспонирленген және шығарылған кинопленка

18.146.
3501
Казеин, казеинаты и прочие производные казеина; клеи казеиновые
18.147.
3502
Альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина
18.148.
3503 00
Желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 3501
18.149.
3504 00
Пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи, или голья, хромированный или нехромированный
18.150.
3505
Декстрины и прочие модифицированные крахмалы (например, крахмалы, предварительно желатинизированные или превращенные в сложный эфир); клеи на основе крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов
18.151.
3506
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
18.152.
3507
Ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные
18.153.
3604
Фейерверки, ракеты сигнальные, дождевые ракеты, сигналы противотуманные и изделия пиротехнические прочие
18.154.
3605 00 000 0
Спички, кроме пиротехнических изделий товарной позиции 3604
18.155.
3701
Фотопластинки и фотопленки плоские, сенсибилизированные, неэкспонированные, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленки плоские для моментальной фотографии, сенсибилизированные, неэкспонированные, в упаковке или без упаковки
18.156.
3702
Фотопленка в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленка для моментальной фотографии в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
18.157.
3703
Фотографические бумага, картон и текстильные материалы, сенсибилизированные, неэкспонированные
18.158.
3704 00
Фотографические пластинки, пленка, бумага, картон и текстильные материалы, экспонированные, но не проявленные
18.159.
3705 00
Фотопластинки и фотопленка, экспонированные и проявленные, кроме кинопленки
18.160.
3706
Кинопленка, экспонированная и проявленная, со звуковой дорожкой или без звуковой дорожки, или содержащая только звуковую дорожку

18.161.
3707
Фотохимикаттар (лактардан, желімдерден, адгезивтерден және ұқсас препараттардан басқа); фотографиялық мақсаттар үшін пайдаланылатын, өлшенген дозаларда ұсынылған немесе бөлшек сауда үшін пайдалануға дайын түрде буып-түйілген араласпаған өнімдер
18.162.
3819 00 000 0
Битуминозды жыныстардан алынған құрамында 70 мас.% кем мұнай немесе мұнай өнімдері жоқ немесе бар гидравликалық тежегіш сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге де дайын сұйықтықтар
18.163.
3820 00 000 0
Антифриздер және мұздануға қарсы дайын сұйықтықтар
18.164.
3918
Пластмассадан жасалған, өздігінен жабысатын немесе өздігінен жабыспайтын, орамдардағы немесе пластиналардағы еденге арналған жабындар; қағаздан басқа, кез келген материалдан жасалған төсемге бекітілген пластмассадан тұратын, осы топқа 9 екертпеде көрсетілген
18.165.
3922
Пластмассадан жасалған ванналар, себезгілер, су ағызуға арналған раковиналар, жуынуға арналған раковиналар, биде, унитаздар, орындықтар мен оларға арналған қақпақтар, ағызу бөшкелері және ұқсас санитариялық-техникалық бұйымдар
18.166.
3924
Пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, асхана аспаптары және ас үй керек-жарақтары, үй тұрмысындағы өзге де заттар және гигиена немесе дәретхана заттары
18.167.
3925
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген пластмассадан жасалған құрылыс бөлшектері
18.168.
3926
Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар және 3901-3914 тауар позицияларының өзге де материалдарынан жасалған бұйымдар
18.169.
4014
Қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған, қатты резеңкеден жасалған фитингтері бар немесе оларсыз гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар (емізіктерді қоса алғанда)
18.170.
4015
Әртүрлі мақсаттарға арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған киім және киімге керек-жарақтар (қолғаптарды, қолғаптарды және митенкілерді қоса алғанда)
18.171.
4201 00 000 0
Кез келген материалдан дайындалған қайыс-ер бұйымдары және кез келген жануарларға арналған әбзелдер (тізгіндерді, тізеқаптарды, тұмылдырықтарды, көрпелерді, сыпыру сөмкелерін, ит көрпелерін және ұқсас бұйымдарды қоса алғанда)
18.172.
4202
Жол сандықтары, чемодандар, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиенаға арналған жиынтықтарға арналған чемодандар, іскерлік қағаздарға арналған кейстер, портфельдер, мектеп сөмкелері мен сөмкелері, көзілдіріктерге, бинокльдерге, фотоаппараттарға, музыкалық аспаптарға, мылтықтарға, кобураға арналған футлярлар және ұқсас бұйымдар; жол сөмкелері, тамақ өнімдеріне немесе сусындарға арналған термос-сөмкелер, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиенаға арналған жиынтықтарға арналған сөмкелер, рюкзактар, әйелдер және ерлер сөмкелері, шаруашылық сөмкелері, әмияндар, географиялық карталарға арналған футлярлар, портсигарлар, кисеттер, жұмыс құралына арналған сөмкелер, спорттық сөмкелер, шөлмектерге арналған футлярлар, зергерлік бұйымдарға арналған шкатулкалар, опа қалыптар, кесетін заттарға арналған футлярлар және ұқсас бұйымдар, табиғи немесе композициялық былғарыдан, пластмасса, тоқыма материалдарынан, вулканизацияланған талшықтардан немесе картоннан жасалған немесе толығымен немесе көбінесе осындай материалдармен немесе қағазбен қапталған

18.161.
3707
Фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных дозах или упакованные для розничной продажи в готовом к использованию виде
18.162.
3819 00 000 0
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
18.163.
3820 00 000 0
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
18.164.
3918
Покрытия для пола из пластмасс, самоклеящиеся или не самоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков из пластмасс, указанные в примечании 9 к данной группе
18.165.
3922
Ванны, души, раковины для стока воды, раковины для умывания, биде, унитазы, сиденья и крышки для них, бачки сливные и аналогичные санитарно-технические изделия, из пластмасс
18.166.
3924
Посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
18.167.
3925
Детали строительные из пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные
18.168.
3926
Изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 - 3914
18.169.
4014
Изделия гигиенические или фармацевтические (включая соски) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, с фитингами из твердой резины или без них
18.170.
4015
Одежда и принадлежности к одежде (включая перчатки, рукавицы и митенки) из вулканизованной резины, кроме твердой резины, для различных целей
18.171.
4201 00 000 0
Изделия шорно-седельные и упряжь для любых животных (включая постромки, поводья, наколенники, намордники, попоны, переметные сумы, собачьи попоны и аналогичные изделия), изготовленные из любого материала
18.172.
4202
Сундуки дорожные, чемоданы, чемоданчики для косметических средств или наборов для личной гигиены, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные сумки и ранцы, футляры для очков, биноклей, фотоаппаратов, музыкальных инструментов, ружей, кобура и аналогичные изделия; сумки дорожные, сумки-термосы для пищевых продуктов или напитков, сумочки для косметических средств или наборов для личной гигиены, рюкзаки, сумки дамские и мужские, сумки хозяйственные, портмоне, кошельки, футляры для географических карт, портсигары, кисеты, сумки для рабочего инструмента, сумки спортивные, футляры для бутылок, шкатулки для ювелирных изделий, пудреницы, футляры для режущих предметов и аналогичные изделия, из натуральной или композиционной кожи, из листов пластмассы, текстильных материалов, вулканизованных волокон или картона или полностью или преимущественно покрытые такими материалами или бумагой

18.173.
4203
Табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған киім заттары және киімге керек-жарақтар
18.174.
4205 00
Табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған өзге де бұйымдар
18.175.
4206 00 000 0
Ішкі ағзалардан (жібеккөбелектің жібек бөлу бездерінен басқа), синюгадан, көпіршіктерден немесе сіңірлерден жасалған бұйымдар
18.176.
4303
Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар
18.177.
4304 00 000 0
Жасанды тері және одан жасалған бұйымдар
18.178.
4414
Суреттерге, фотосуреттерге, айналарға немесе ұқсас заттарға арналған ағаш жақтаулар
18.179.
4417 00 000 0
Ағаштан жасалған құрал-саймандарға арналған құрал-саймандар, корпустар және тұтқалар, сыпырғыштардың немесе щеткалардың ағаш бөліктері мен тұтқалары; етікке арналған ағаш қалыптар және аяқ киімге арналған созғыштар
18.180.
4419
Асханалық және ас үйлік, ағаш керек-жарақтар
18.181.
4420
Мозаикалық және инкрустелген ағаш бұйымдар; зергерлік немесе пышақ және ұқсас бұйымдарға арналған ағаш қобдишалар мен қораптар, ағаштан жасалған мүсіншелер және өзге де сәндік бұйымдар; тауарлық позицияларда көрсетілмеген жиһаздың ағаш заттары 94
18.182.
4421
Өзге де ағаш бұйымдар
18.183.
4601
Өруге арналған материалдардан жасалған, жолақтарға немесе ленталарға жалғанған немесе қосылмаған өрілген және ұқсас бұйымдар; өруге арналған материалдар, өруге арналған материалдардан жасалған өрілген және ұқсас бұйымдар, параллель жіптерге байланған немесе тоқылған, Парақ түріндегі, аяқталған немесе аяқталмаған (мысалы, кілемшелер, төсеніштер, ширмалар)
18.184.
4602
Тікелей нысан бойынша тоқуға арналған материалдардан немесе 4601 тауар позициясының тауарларынан дайындалған себеттік, өрілген және басқа да бұйымдар; люфадан жасалған бұйымдар
18.185.
4801 00 000 0
Орамдардағы немесе парақтардағы газет қағазы
18.186.
4802
Хат, баспа немесе басқа да графикалық мақсаттар үшін пайдаланылатын борланбаған қағаз және картон және 4801 немесе 4803 тауар позициясының қағаздарынан басқа кез келген мөлшердегі орамдардағы немесе тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақтардағы перфорацияланбаған карталар және перфорацияланбаған қағаз ленталар; қолмен құйылған қағаз және картон
18.187.
4803 00
Бетке арналған қағаз дәретхана салфеткалары немесе салфеткалар, сүлгілер және шаруашылық-тұрмыстық немесе санитариялық-гигиеналық мақсаттағы қағаздың басқа да түрлері, целлюлоза мақтасы және целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма, бекітілген немесе бекітілмеген, гофрленген немесе бедерленбеген, бедерленген немесе бедерленбеген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, беті боялған немесе боялмаған, басылған немесе басылмаған, орамдарда немесе парақтарда

18.173.
4203
Предметы одежды и принадлежности к одежде, из натуральной кожи или композиционной кожи
18.174.
4205 00
Прочие изделия из натуральной кожи или композиционной кожи
18.175.
4206 00 000 0
Изделия из внутренних органов (кроме шелкоотделительных желез шелкопряда), синюги, пузырей или сухожилий
18.176.
4303
Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха
18.177.
4304 00 000 0
Мех искусственный и изделия из него
18.178.
4414
Рамы деревянные для картин, фотографий, зеркал или аналогичных предметов
18.179.
4417 00 000 0
Инструменты, корпуса и ручки для инструментов, из древесины, деревянные части и ручки метел или щеток; деревянные сапожные колодки и растяжки для обуви
18.180.
4419
Принадлежности столовые и кухонные, деревянные
18.181.
4420
Изделия деревянные мозаичные и инкрустированные; шкатулки и коробки для ювелирных или ножевых и аналогичных изделий, деревянные; статуэтки и прочие декоративные изделия, деревянные; деревянные предметы мебели, не указанные в группе 94
18.182.
4421
Изделия деревянные прочие
18.183.
4601
Плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, соединенные или не соединенные в полосы или ленты; материалы для плетения, плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, связанные в параллельные пряди или сотканные, в виде листов, законченные или незаконченные (например, коврики, циновки, ширмы)
18.184.
4602
Корзиночные, плетеные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из материалов для плетения или из товаров товарной позиции 4601; изделия из люфы
18.185.
4801 00 000 0
Бумага газетная в рулонах или листах
18.186.
4802
Бумага и картон немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей, и неперфорированные карты, и неперфорированные бумажные ленты, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме бумаги товарной позиции 4801 или 4803; бумага и картон ручного отлива
18.187.
4803 00
Бумажные туалетные салфетки или салфетки для лица, полотенца и другие виды бумаги хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, крепированные или некрепированные, гофрированные или негофрированные, тисненые или нетисненые, перфорированные или неперфорированные, с окрашенной или неокрашенной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или листах

18.188.
4804
4802 немесе 4803 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, орамдардағы немесе парақтардағы борланбаған крафт-қағаз және крафт-картон
18.189.
4805
Осы топқа 3-ескертуде көрсетілгендей одан әрі өңделмеген немесе өңделген орамдардағы немесе парақтардағы борланбаған өзге де қағаз және картон
18.190.
4806
Орамдардағы немесе парақтардағы өсімдік пергаменті, май өткізбейтін қағаз, калька және пергамин және өзге де жылтыр мөлдір немесе жартылай мөлдір қағаз
18.191.
4807 00
Үстіңгі беті жабылмаған немесе сіңірілмеген, арматураланған немесе арматураланбаған, орамдардағы немесе парақтардағы көп қабатты қағаз және картон (қағаздың немесе картонның жазық қабаттарын адгезивтің көмегімен желімдеу жолымен дайындалған)
18.192.
4808
4803 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, гофрленген (сыртқы тегіс парақтармен желімделген немесе желімделмеген), бекітілген, бедерленген немесе тесілген, орамдардағы немесе парақтардағы қағаз және картон
18.193.
4809
Орамдардағы немесе парақтардағы басылған немесе басылмаған көшіру, өздігінен көшіру және өзге де көшіру немесе аудару қағазы (көшіру аппараттарының трафареттеріне немесе офсеттік пластиналарға арналған жабылған немесе сіңдірілген қағазды қоса алғанда)
18.194.
4810
Бір жағынан немесе екі жағынан каолинмен (Қытай сазымен) немесе басқа да бейорганикалық заттармен, байланыстырғыш затты пайдалана отырып немесе онсыз және қандай да бір басқа жабынсыз, боялған немесе боялмаған, безендірілген немесе безендірілмеген беті бар, басылған немесе басылмаған, орамдарда немесе кез келген мөлшердегі тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақтарда қапталған қағаз және картон
18.195.
4811
4803, 4809 немесе 4810 тауар позициясының тауарларынан басқа, жабыны бар, сіңірілген, ламинатталған, беті боялған немесе безендірілген немесе кез келген мөлшердегі орамдардағы немесе тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда) парақтардағы Қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма қағаз
18.196.
4812 00 000 0
Қағаз массасынан жасалған блоктар, тақталар және сүзгіш пластиналар
18.197.
4813
Көлемі немесе кітапша немесе түтік пішіні бойынша кесілген немесе кесілмеген мата қағаз
18.198.
4814
Түсқағаздар және ұқсас қабырға жабындары; терезелерге арналған мөлдір қағаз
18.199.
4816
Көшіру, өздігінен көшіру және өзге де көшіру немесе аудару қағазы (4809 тауар позициясындағы қағаздан басқа), көшіру аппараттарына арналған трафареттер және қораптарға буып-түйілген немесе буып-түйілмеген қағаздан жасалған офсеттік пластиналар
18.200.
4817
Қағаздан немесе картоннан жасалған конверттер, хаттарға арналған карточкалар, суреттері жоқ пошта ашық хаттары және хат жазысуға арналған карточкалар; қағаздан немесе картоннан жасалған қағаз немесе кеңсе керек-жарақтарының жиынтығы бар қораптар, сөмкелер, футлярлар мен компендиумдар

18.188.
4804
Крафт-бумага и крафт-картон немелованные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4802 или 4803
18.189.
4805
Бумага и картон немелованные прочие, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе
18.190.
4806
Пергамент растительный, бумага жиронепроницаемая, калька и пергамин и прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная бумага, в рулонах или листах
18.191.
4807 00
Бумага и картон многослойные (изготовленные путем склеивания с помощью адгезива плоских слоев бумаги или картона) без поверхностного покрытия или пропитки, армированные или неармированные, в рулонах или листах
18.192.
4808
Бумага и картон гофрированные (оклеенные или не оклеенные гладкими наружными листами), крепированные, тисненые или перфорированные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4803
18.193.
4809
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (включая покрытую или пропитанную бумагу для трафаретов копировальных аппаратов или офсетных пластин), напечатанная или ненапечатанная, в рулонах или листах
18.194.
4810
Бумага и картон, покрытые с одной или с обеих сторон каолином (китайской глиной) или другими неорганическими веществами, с использованием связующего вещества или без него, и без какого-либо другого покрытия, с окрашенной или неокрашенной, декорированной или недекорированной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера
18.195.
4811
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарной позиции 4803, 4809 или 4810
18.196.
4812 00 000 0
Блоки, плиты и пластины фильтровальные, из бумажной массы
18.197.
4813
Бумага папиросная, нарезанная или не нарезанная по размеру или в форме книжечек или трубок
18.198.
4814
обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон
18.199.
4816
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (кроме бумаги товарной позиции 4809), трафареты для копировальных аппаратов и офсетные пластины из бумаги, упакованные или не упакованные в коробки
18.200.
4817
Конверты, карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки, из бумаги или картона; коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей

18.201.
4818
Ені 36 см-ден аспайтын орамдардағы немесе мөлшері немесе нысаны бойынша кесілген Дәретхана қағазы және ұқсас қағаз, целлюлоза мақтасы немесе шаруашылық-тұрмыстық немесе санитариялық-гигиеналық мақсаттағы целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма қағаз; қол орамалдар, косметикалық майлықтар, Сүлгілер, дастархандар, майлықтар, ақ жаймалар және шаруашылық-тұрмыстық, санитариялық-гигиеналық немесе медициналық мақсаттағы ұқсас бұйымдар, киім заттары және киімге керек-жарақтар, қағаз массасынан, қағаздан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған жаймадан
18.202.
4819
Қағаздан, картоннан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған жаймадан жасалған картондар, жәшіктер, қораптар, қаптар, пакеттер және басқа да буып-түю ыдыстары; мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын қағаздан немесе картоннан жасалған картотекаларға арналған қораптар, хаттарға арналған науалар және ұқсас бұйымдар
18.203.
4820
Тіркеу журналдары, бухгалтерлік кітаптар, жазу кітапшалары, тапсырыстар кітаптары, түбіртек кітапшалары, хаттарға, естелік жазбаларға арналған блокноттар, күнделіктер және ұқсас бұйымдар, дәптерлер, промок қағазбен жасалған блокноттар, алмалы-салмалы бүктемелер (ауыстырмалы табақтар үшін немесе басқалар үшін), папкалар, тез тігілетін папкалар, өздігінен көшірілетін іскерлік бланкілер, парақтап салынған көшіру жиынтықтары және қағаздан немесе картоннан жасалған өзге де кеңсе тауарлары; қағазға немесе картоннан жасалған үлгілерге немесе коллекцияларға арналған альбомдар және кітаптарға арналған мұқабалар
18.204.
4821
Басылған немесе басылмаған қағаздан немесе картоннан жасалған жапсырмалар мен заттаңбалардың барлық түрлері
18.205.
4822
Қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан жасалған (перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, арматураланған немесе арматураланбаған) бобиналар, катушкалар, шпулалар және ұқсас ұстағыштар
18.206.
4823
Мөлшері немесе нысаны бойынша кесілген қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма, өзгелері; қағаз массасынан, қағаздан, картоннан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшықтарынан жасалған жаймадан бұйымдар, өзгедері
18.207.
4901
Брошюраланған немесе жекелеген парақтар түріндегі баспа кітаптары, брошюралар, үнпарақтар және ұқсас баспа материалдары
18.208.
4902
Иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, жарнамалық материалдары бар немесе жоқ газеттер, журналдар және өзге де мерзімді басылымдар
18.209.
4903 00 000 0
Балаларға арналған кітап-суреттер, сурет салуға немесе бояуға арналған кітаптар

18.201.
4818
Бумага туалетная и аналогичная бумага, целлюлозная вата или полотно из целлюлозных волокон хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, в рулонах шириной не более 36 см или разрезанные по размеру или форме; носовые платки, косметические салфетки, полотенца, скатерти, салфетки, простыни и аналогичные изделия хозяйственно-бытового, санитарно-гигиенического или медицинского назначения, предметы одежды и принадлежности к одежде, из бумажной массы, бумаги, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон
18.202.
4819
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
18.203.
4820
Журналы регистрационные, бухгалтерские книги, записные книжки, книги заказов, квитанционные книжки, блокноты для писем, памятных записок, дневники и аналогичные изделия, тетради, блокноты с промокательной бумагой, съемные переплеты (для сменных отрывных листов или другие), папки, скоросшиватели, самокопировальные деловые бланки, полистно проложенные копировальные наборы и прочие канцелярские товары, из бумаги или картона; альбомы для образцов или для коллекций и обложки для книг, из бумаги или картона
18.204.
4821
Ярлыки и этикетки всех видов, из бумаги или картона, напечатанные или ненапечатанные
18.205.
4822
Бобины, катушки, шпули и аналогичные держатели, из бумажной массы, бумаги или картона (перфорированные или неперфорированные, армированные или неармированные)
18.206.
4823
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие, нарезанные по размеру или форме; изделия из бумажной массы, бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон, прочие
18.207.
4901
Печатные книги, брошюры, листовки и аналогичные печатные материалы, сброшюрованные или в виде отдельных листов
18.208.
4902
Газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
18.209.
4903 00 000 0
Книги-картинки, книги для рисования или для раскрашивания, детские

18.210.
4904 00 000 0
Басылған немесе қолмен жазылған, түптелген немесе қайта түптелмеген, иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған ноталар
18.211.
4905
Атластарды, қабырға карталарын, топографиялық жоспарларды және басылған глобустарды қоса алғанда, географиялық және гидрографиялық карталар немесе барлық түрдегі ұқсас карталар
18.212.
4906 00 000 0
Түпнұсқаларды білдіретін, қолдан жасалған сәулет, инженерлік, өнеркәсіптік, коммерциялық, топографиялық немесе ұқсас мақсаттарға арналған жоспарлар мен сызбалар; қолжазба мәтіндері; сенсибилизацияланған қағаздағы фоторепродукциялар және жоғарыда аталған тауарлардың көшірілген даналары
18.213.
4907 00
Номиналдық құны танылған елде өшірілмеген, ағымдағы немесе жаңа шығарылған пошта маркалары, мемлекеттік баж маркалары немесе ұқсас маркалар; Елтаңбалық қағаз; банкноттар; чек кітапшалары; акциялар, облигациялар немесе бондар және бағалы қағаздардың ұқсас түрлері
18.214.
4908
Аударылған суреттер (декалькомания)
18.215.
4909 00 000 0
Басылған немесе иллюстрацияланған пошталық ашық хаттар; иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, конверттері бар немесе конверттері жоқ, құттықтаулары, жолдаулары немесе хабарламалары бар карточкалар
18.216.
4910 00 000 0
Жыртылмалы күнтізбелерді қоса алғанда, барлық түрдегі баспа күнтізбелер
18.217.
4911
Баспа репродукциялары мен фотосуреттерін қоса алғанда, өзге де баспа өнімдері
18.218.
5006 00
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған жібек жібі және жібек қалдықтарынан жасалған иірімжіп; жібеккөбелектің жібек бөлу бездерінен жасалған талшық
18.219.
5109
Бөлшек саудада сату үшін өлшеніп салынған жануарлардың жүнінен немесе биязы қылынан жасалған иірімжіп
18.220.
5207
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа)
18.221.
5406 00 000 0
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған кешенді химиялық жіптер (тігін жіптерінен басқа)
18.222.
5511
Бөлшек саудада сату үшін өлшеніп салынған химиялық талшықтардан жасалған иірімжіп (тігін жіптерінен басқа)
18.223.
5601 21
Тоқыма материалдарынан жасалған мақта және одан жасалған бұйымдар; ұзындығы 5 мм-ден аспайтын тоқыма талшықтары (мамық), тоқыма шаңы және түйіндер: тоқыма материалдарынан жасалған мақта және одан жасалған бұйымдар: мақта талшықтарынан жасалған
18.224.
5601 22
Тоқыма материалдарынан жасалған мақта және одан жасалған бұйымдар; ұзындығы 5 мм-ден аспайтын тоқыма талшықтары (мамық), тоқыма шаңы және түйіндер: тоқыма материалдарынан жасалған мақта және одан жасалған бұйымдар: химиялық талшықтарынан жасалған
18.225.
5601 29 000 0
Тоқыма материалдардан жасалған мақта және одан жасалған бұйымдар; ұзындығы бойынша 5 мм-ден аспайтын тоқыма талшықтары( түбіт), тоқыма шаңы және түйіндер: тоқыма материалдарынан жасалған мақта және одан жасалған бұйымдар: өзге де

18.210.
4904 00 000 0
Ноты, печатные или рукописные, в переплете или непереплетенные, иллюстрированные или неиллюстрированные
18.211.
4905
Карты географические и гидрографические или аналогичные карты всех видов, включая атласы, настенные карты, топографические планы и глобусы, отпечатанные
18.212.
4906 00 000 0
Планы и чертежи для архитектурных, инженерных, промышленных, коммерческих, топографических или аналогичных целей, представляющие собой оригиналы, выполненные от руки; тексты рукописные; фоторепродукции на сенсибилизированной бумаге и подкопирочные экземпляры вышепоименованных товаров
18.213.
4907 00
Почтовые марки, марки госпошлин или аналогичные марки, негашеные, текущего или нового выпуска в стране, в которой они имеют или будут иметь признанную номинальную стоимость; гербовая бумага; банкноты; чековые книжки; акции, облигации или боны и аналогичные виды ценных бумаг
18.214.
4908
Картинки переводные (декалькомания)
18.215.
4909 00 000 0
Открытки почтовые печатные или иллюстрированные; карточки с напечатанными поздравлениями, посланиями или сообщениями, иллюстрированные или неиллюстрированные, с конвертами или без конвертов, с украшениями или без украшений
18.216.
4910 00 000 0
Печатные календари всех видов, включая отрывные
18.217.
4911
Прочая печатная продукция, включая печатные репродукции и фотографии
18.218.
5006 00
Нить шелковая и пряжа из шелковых отходов, расфасованные для розничной продажи; волокно из шелкоотделительных желез шелкопряда
18.219.
5109
Пряжа из шерсти или тонкого волоса животных, расфасованная для розничной продажи
18.220.
5207
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
18.221.
5406 00 000 0
Нити комплексные химические (кроме швейных ниток), расфасованные для розничной продажи
18.222.
5511
Пряжа из химических волокон (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
18.223.
5601 21
Вата из текстильных материалов и изделия из нее; текстильные волокна, не превышающие по длине 5 мм (пух), текстильная пыль и узелки: вата из текстильных материалов и изделия из нее: вата из хлопковых волокон
18.224.
5601 22
Вата из текстильных материалов и изделия из нее; текстильные волокна, не превышающие по длине 5 мм (пух), текстильная пыль и узелки: вата из текстильных материалов и изделия из нее; вата из химических волокон
18.225.
5601 29 000 0
Вата из текстильных материалов и изделия из нее; текстильные волокна, не превышающие по длине 5 мм (пух), текстильная пыль и узелки: вата из текстильных материалов и изделия из нее: прочие

18.226.
5701
Тораптық кілемдер және дайын немесе дайын емес өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар
18.227.
5702
"килим", "сумах", "кермани" және қолдан жасалған ұқсас кілемдерді қоса алғанда, тоқылған кілемдер және өзге де тафтингтік емес немесе флокирленбеген еденге төсейтін тоқыма жабындар
18.228.
5703
Кілемдер және өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар (қылшықты (turf) қоса алғанда), тафтингтік, дайын немесе дайын емес
18.229.
5704
Киізден немесе фетрден жасалған кілемдер және өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар тафтингтік емес немесе флокирленбеген, дайын немесе дайын емес
18.230.
5705 00
Дайын немесе дайын емес кілемдер және өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар
18.231.
6101
6103 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғылықты қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
18.232.
6102
6104 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғылықты қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
18.233.
6103
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж костюмдер, жиынтықтар, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, кеудешелері мен баулары бар комбинезондар, бриджилер мен шорттар (суға түсетіндерден басқа)
18.234.
6104
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж костюмдер, жиынтықтар, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, кеудешелері мен баулары бар комбинезондар, бриджилер мен шорттар (суға түсетіндерден басқа)
18.235.
6105
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жейделер
18.236.
6106
Машинамен немесе қолмен тоқылған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж блузкалар, блузкалар және блузондар
18.237.
6107
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж кальсондар, трусилер, түнгі жейделер, пижамалар, суға түсу халаттары, үй халаттары және ұқсас бұйымдар
18.238.
6108
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж комбинациялар, төменгі юбкалар, трусилер, панталондар, түнгі жейделер, пижамалар, пеньюарлар, суға түсу халаттары, үй халаттары және ұқсас бұйымдар
18.239.
6109
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж майкалар, жеңдері бар фуфайкалар және өзге де іштен киетін фуфайкалар
18.240.
6110
Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж свитерлер, пуловерлер, кардигандар, кеудешелер және ұқсас бұйымдар

18.226.
5701
Узелковые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, готовые или неготовые
18.227.
5702
Тканые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые, включая "килим", "сумах", "кермани" и аналогичные ковры ручной работы
18.228.
5703
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия (включая щетинистые (turf)), тафтинговые, готовые или неготовые
18.229.
5704
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия из войлока или фетра, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые
18.230.
5705 00
Ковры и текстильные напольные покрытия прочие, готовые или неготовые
18.231.
6101
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6103
18.232.
6102
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6104
18.233.
6103
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
18.234.
6104
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
18.235.
6105
Рубашки трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
18.236.
6106
Блузки, блузы и блузоны трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
18.237.
6107
Кальсоны, трусы, ночные сорочки, пижамы, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
18.238.
6108
Комбинации, нижние юбки, трусы, панталоны, ночные сорочки, пижамы, пеньюары, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек
18.239.
6109
Майки, фуфайки с рукавами и прочие нательные фуфайки трикотажные машинного или ручного вязания
18.240.
6110
Свитеры, пуловеры, кардиганы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания

18.241.
6111
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж балалар киімі және балалар киімінің керек-жарақтары
18.242.
6112
Машинамен немесе қолмен тоқылған спорттық, шаңғы және суға түсетін трикотаж костюмдер
18.243.
6113 00
5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясының машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймасынан жасалған киім заттары
18.244.
6114
Машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де трикотаж киім заттары
18.245.
6115
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж қысым тарататын компрессиялық шұлық-ұйық бұйымдарын (мысалы, көктамырдың варикозды кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған шұлықтар) қоса алғанда, колготкалар, шұлықтар, гольфтар, шұлықтар және подследниктер және өзге де шұлық-ұйық бұйымдары және табансыз аяқ киім
18.246.
6116
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж қолғаптар, биялайлар және митенкалар
18.247.
6117
Машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де дайын трикотаж киім керек-жарақтары; машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж киім бөлшектері немесе киім керек-жарақтары
18.248.
6201
6203-тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғылықты қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
18.249.
6202
6204-тауар позициясының бұйымдарынан басқа, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғылықты қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
18.250.
6203
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған костюмдер, жиынтықтар, пиджактар, блайзерлер, шалбарлар, кеудешелері мен баулары бар комбинезондар, бриджилер мен шорттар (суға түсетіндерден басқа)
18.251.
6204
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған костюмдер, жиынтықтар, жакеттер, блайзерлер, көйлектер, юбкалар, юбка-шалбарлар, шалбарлар, кеудешелері мен баулары бар комбинезондар, бриджилер мен шорттар (суға түсетіндерден басқа)
18.252.
6205
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған жейделер
18.253.
6206
Әйелдерге немесе қыздарға арналған блузкалар, блузкалар және блузондар
18.254.
6207
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған майкалар және өзге де іштен киетін фуфайкалар, кальсондар, трусилер, түнгі жейделер, пижамалар, суға түсетін халаттар, үй халаттары және ұқсас бұйымдар
18.255.
6208
Әйелдерге немесе қыз балаларға арналған майкалар және өзге де іштен киетін фуфайкалар, комбинациялар, ішкі юбкалар, трусилер, панталондар, түнгі жейделер, пижамалар, пенюарлар, суға түсетін халаттар, үй халаттары және ұқсас бұйымдар
18.256.
6209
Балалар киімі және балалар киімдеріне керек-жарақтар
18.257.
6210
5602, 5603, 5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясының материалдарынан дайындалған киім заттары

18.241.
6111
Детская одежда и принадлежности к детской одежде трикотажные машинного или ручного вязания
18.242.
6112
Костюмы спортивные, лыжные и купальные трикотажные машинного или ручного вязания
18.243.
6113 00
Предметы одежды из трикотажного полотна машинного или ручного вязания товарной позиции 5903, 5906 или 5907
18.244.
6114
Предметы одежды прочие трикотажные машинного или ручного вязания
18.245.
6115
Колготы, чулки, гольфы, носки и подследники и прочие чулочно-носочные изделия, включая компрессионные чулочно-носочные изделия с распределенным давлением (например, чулки для страдающих варикозным расширением вен) и обувь без подошв, трикотажные машинного или ручного вязания
18.246.
6116
Перчатки, рукавицы и митенки трикотажные машинного или ручного вязания
18.247.
6117
Принадлежности к одежде трикотажные машинного или ручного вязания готовые прочие; части одежды или принадлежностей к одежде трикотажные машинного или ручного вязания
18.248.
6201
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203
18.249.
6202
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204
18.250.
6203
Костюмы, комплекты, пиджаки, блайзеры, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) мужские или для мальчиков
18.251.
6204
Костюмы, комплекты, жакеты, блайзеры, платья, юбки, юбки-брюки, брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты (кроме купальных) женские или для девочек
18.252.
6205
Рубашки мужские или для мальчиков
18.253.
6206
Блузки, блузы и блузоны женские или для девочек
18.254.
6207
Майки и нательные фуфайки прочие, кальсоны, трусы, ночные сорочки, пижамы, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия мужские или для мальчиков
18.255.
6208
Майки и нательные фуфайки прочие, комбинации, нижние юбки, трусы, панталоны, ночные сорочки, пижамы, пеньюары, купальные халаты, домашние халаты и аналогичные изделия женские или для девочек
18.256.
6209
Детская одежда и принадлежности к детской одежде
18.257.
6210
Предметы одежды, изготовленные из материалов товарной позиции 5602, 5603, 5903, 5906 или 5907

18.258.
6211
Спорттық, шаңғы және суға түсуге арналған костюмдер; өзге де киім заттары
18.259.
6212
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж немесе трикотаж емес трикотаж бюстгальтер, белдіктер, корсеттер, тартқыштар, байлағыштар және ұқсас бұйымдар және олардың бөліктері
18.260.
6213
Орамалдар
18.261.
6214
Шәлі, шарф, кашне, мантиль, вуаль және ұқсас бұйымдар
18.262.
6215
Галстук, садақ галстук және мойын орамал
18.263.
6216 00 000 0
Қолғаптар, биялайлар және митенкалар
18.264.
6217
Дайын өзге де киім керек-жарақтары; 6212 тауар позициясына енгізілгендерден басқа, киімнің бөліктері немесе киім керек-жарақтары
18.265.
6301
Жол пледтері мен көрпелері
18.266.
6302
Төсек, асхана, дәретхана және ас үй іш киімдері
18.267.
6303
Перделер (портьерлерді қоса алғанда) және ішкі перделер; ламбрекендер немесе кереуеттерге арналған жиектер
18.268.
6304
9404 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, өзге де безендіру бұйымдары
18.269.
6305
Орама қаптар мен пакеттер
18.270.
6306
Тенттер, бастырмалар және маркиздер; шатырлар( уақытша шатырларды және ұқсас бұйымдарды қоса алғанда); қайықтарға, виндсерфингке арналған тақтайларға немесе құрлықтағы көлік құралдарына арналған желкендер; кемпингке арналған жарақтар
18.271.
6307
Киім үлгілерін қоса алғанда, өзге де дайын бұйымдар
18.272.
6401
Табаны бар және үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған су өткізбейтін аяқ киім, оның үсті табанға бекітілмейді және оған жіппен де, түйреуішпен де, шегемен де, бұрандамен де, тойтармамен де, қандай да бір ұқсас тәсілмен біріктірілмейді
18.273.
6402
Табаны бар және үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған өзге де аяқ киім
18.274.
6403
Табаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған және үсті табиғи былғарыдан жасалған аяқ киім
18.275.
6404
Табаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған және үсті тоқыма материалдардан жасалған аяқ киім
18.276.
6405
Өзге аяқ киім
18.277.
6501 00 000 0
Фетрден жасалған шляпа қалыптары, шляпа дайындамалары және қалпақтар, қалыпталмаған, жиектері жоқ; фетрден жасалған жалпақ және цилиндрлік дайындамалар (бойлық кесілгендерді қоса алғанда)
18.278.
6502 00 000 0
Өрілген немесе кез келген материалдан жасалған жолақтарды қосу арқылы дайындалған, қалыпталмаған, жиексіз, астарсыз және әрлеусіз жартылай шляпа фабрикаттары
18.279.
6504 00 000 0
Өрілген немесе жолақтарды кез келген материалдан біріктіру жолымен дайындалған, астары бар немесе астары жоқ, әрлеуі бар немесе әрлеуі жоқ шляпалар және өзге де бас киімдер
18.280.
6505 00
Машинамен немесе қолмен тоқылған немесе шілтердің, фетрдің немесе өзге де тоқыма материалдарының тұтас кесегінен (бірақ жолақтардан емес) жасалған, астары бар немесе астары жоқ немесе әрлеуі бар немесе әрлеуі жоқ шляпалар және өзге де бас киімдер; астары бар немесе астары жоқ немесе әрлеуі бар немесе әрлеуі жоқ кез келген материалдан жасалған шашқа арналған торлар

18.258.
6211
Костюмы спортивные, лыжные и купальные; предметы одежды прочие
18.259.
6212
Бюстгальтеры, пояса, корсеты, подтяжки, подвязки и аналогичные изделия и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные
18.260.
6213
Платки
18.261.
6214
Шали, шарфы, кашне, мантильи, вуали и аналогичные изделия
18.262.
6215
Галстуки, галстуки-бабочки и шейные платки
18.263.
6216 00 000 0
Перчатки, рукавицы и митенки
18.264.
6217
Принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или принадлежностей к одежде, кроме включенных в товарную позицию 6212
18.265.
6301
Одеяла и пледы дорожные
18.266.
6302
Белье постельное, столовое, туалетное и кухонное
18.267.
6303
Занавеси (включая портьеры) и внутренние шторы; ламбрекены или подзоры для кроватей
18.268.
6304
Изделия декоративные прочие, кроме изделий товарной позиции 9404
18.269.
6305
мешки и пакеты упаковочные
18.270.
6306
Тенты, навесы и маркизы; палатки (включая временные шатры и аналогичные изделия); паруса для лодок, досок для виндсерфинга или сухопутных транспортных средств; снаряжение для кемпинга
18.271.
6307
Готовые изделия прочие, включая выкройки одежды
18.272.
6401
Водонепроницаемая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом
18.273.
6402
Прочая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы
18.274.
6403
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из натуральной кожи
18.275.
6404
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из текстильных материалов
18.276.
6405
Обувь прочая
18.277.
6501 00 000 0
Шляпные формы, шляпные заготовки и колпаки из фетра, неформованные, без полей; плоские и цилиндрические заготовки (включая с продольным разрезом) из фетра
18.278.
6502 00 000 0
Шляпные полуфабрикаты, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, неформованные, без полей, без подкладки и без отделки
18.279.
6504 00 000 0
Шляпы и прочие головные уборы, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки
18.280.
6505 00
Шляпы и прочие головные уборы трикотажные машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки; сетки для волос из любого материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки

18.281.
6506
Астары бар немесе астары жоқ немесе әрленген немесе әрленбеген өзге де бас киімдер
18.282.
6507 00 000 0
Бас киімдерге арналған таспалар, астарлар, тыстар, негіздер, қаңқалар, күнқағарлар және баулар
18.283.
6601
Қолшатырлар және күннен қорғайтын қолшатырлар (қолшатыр-таяқтарды, бақша қолшатырларын және ұқсас қолшатырларды қоса алғанда)
18.284.
6602 00 000 0
Таяқтар, таяқ-орындықтар, шыбықтар, атқа мінуге арналған қамшылар және ұқсас бұйымдар
18.285.
6603
6601 немесе 6602 тауар позициясының бұйымдарына арналған бөлшектер, әрлеу бөлшектері және керек-жарақтар
18.286.
6702
Жасанды гүлдер, жапырақтар мен жемістер және олардың бөліктері; жасанды гүлдерден, жапырақтардан немесе жемістерден жасалған бұйымдар
18.287.
6704
Адамның шашынан немесе жануарлардың қылынан немесе тоқыма материалдарынан жасалған париктер, жапсырма сақалдар, қастар мен кірпіктер, жапсырмалар және ұқсас бұйымдар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген адам шашынан жасалған бұйымдар
18.288.
6804
Тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, қиыстыруға немесе кесуге арналған диірмен тастар, қайрақ тастар, ажарлау шеңберлері және тірек конструкциялары жоқ ұқсас бұйымдар, қолдан қайрауға немесе жалтыратуға арналған тастар және табиғи тастан, агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе керамикадан жасалған, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен бірге немесе осы бөлшектерсіз жасалған бөлшектер
18.289.
6905
Жабынқыш, дефлекторлар, түтін мұржаларының үстіндегі қолшатырлар, түтін мұржаларының бөліктері, сәулет әшекейлері және қыштан жасалған өзге де құрылыс бөлшектері
18.290.
6907
Төсеуге арналған тақталар, едендерге, пештерге, каминдерге немесе қыш қабырғаларға арналған қаптауыш тақтайшалар; мозаикалық жұмыстарға арналған қыш кубиктер және негізіндегі немесе онсыз ұқсас бұйымдар; әрлеу қыш бұйымдары
18.291.
6910
Раковиналар, қол жуғыштар, раковиналардың консольдері, ванналар, биде, унитаздар, ағызу бактары, писсуарлар және қыштан жасалған ұқсас санитариялық-техникалық бұйымдар
18.292.
6911
Фарфордан жасалған асхана, ас үй ыдыстары және өзге де шаруашылық және дәретхана бұйымдары
18.293.
6912 00
Фарфордан басқа, асханалық ыдыс, ас үйлік және қыштан жасалған өзге де шаруашылық және дәретхана бұйымдары
18.294.
6913
Мүсіншелер және қыштан жасалған өзге де сәндік бұйымдар
18.295.
6914
Өзге де керамика бұйымдары
18.296.
7009
Артқы көру айналарын қоса алғанда, рамалы немесе рамасыз шыны айналар
18.297.
7013
Асхана және ас үй ыдыстары, дәретхана және кеңсе керек-жарақтары, үй жабдығына немесе ұқсас мақсаттарға арналған шыны бұйымдар (7010 немесе 7018 тауар позициясының бұйымдарынан басқа)

18.281.
6506
Головные уборы прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
18.282.
6507 00 000 0
Ленты, подкладки, чехлы, основы, каркасы, козырьки и завязки для головных уборов
18.283.
6601
Зонты и солнцезащитные зонты (включая зонты-трости, садовые зонты и аналогичные зонты)
18.284.
6602 00 000 0
Трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и аналогичные изделия
18.285.
6603
Части, отделочные детали и принадлежности для изделий товарной позиции 6601 или 6602
18.286.
6702
Цветы, листья и плоды искусственные и их части; изделия из искусственных цветов, листьев или плодов
18.287.
6704
Парики, бороды накладные, брови и ресницы, накладки и аналогичные изделия из человеческого волоса или волоса животных или из текстильных материалов; изделия из человеческого волоса, в другом месте не поименованные или не включенные
18.288.
6804
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей
18.289.
6905
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики
18.290.
6907
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические; кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее; керамические изделия отделочные
18.291.
6910
Раковины, умывальники, консоли раковин, ванны, биде, унитазы, сливные бачки, писсуары и аналогичные санитарно-технические изделия из керамики
18.292.
6911
Посуда столовая, кухонная и прочие хозяйственные и туалетные изделия из фарфора
18.293.
6912 00
Посуда столовая, кухонная и прочие хозяйственные и туалетные изделия из керамики, кроме фарфора
18.294.
6913
Статуэтки и прочие декоративные изделия из керамики
18.295.
6914
Прочие керамические изделия
18.296.
7009
Зеркала стеклянные, в рамах или без рам, включая зеркала заднего обзора
18.297.
7013
Посуда столовая и кухонная, принадлежности туалетные и канцелярские, изделия для домашнего убранства или аналогичных целей, стеклянные (кроме изделий товарной позиции 7010 или 7018)

18.298.
7113
Бағалы металдардан немесе бағалы металдар жалатылған металдардан жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөліктері
18.299.
7114
Шеберлердің алтын немесе күміс істерінің бұйымдары және олардың бағалы металдардан немесе бағалы металдар жалатылған металдардан жасалған бөлшектері
18.300.
7115
Бағалы металдардан немесе бағалы металдар жалатылған металдардан жасалған өзге де бұйымдар
18.301.
7116
Табиғи немесе өсірілген інжу-маржаннан, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан (табиғи, жасанды немесе қайта жаңартылған) жасалған бұйымдар
18.302.
7117
Бижутерия
18.303.
7318
Қара металдардан жасалған бұрандалар, болттар, сомындар, глухарлар, бұрама ілмектер, тойтармалар, сыналар, шплинттер, шайбалар (серіппелерді қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар
18.304.
7319
Қара металдардан жасалған тігін инелері, тоқу инелері, шила, тоқу ілгектері, деккер инелері және қолдан жасалған ұқсас бұйымдар; басқа тауар позицияларында аталмаған немесе енгізілмеген қара металдардан жасалған ағылшын және өзге де түйреуіштер
18.305.
7321 11
Жылыту пештері, жылыту-пісіру пештері және тамақ дайындауға арналған пештер (орталық жылытудың қосалқы қазандықтары бар пештерді қоса алғанда), қуырғыштар, қуырғыштар, плиталарға арналған қыздырғыштар, тағамды жылытуға арналған жылытқыштар және ұқсас электр емес тұрмыстық құрылғылар және олардың қара металдардан жасалған бөліктері: тағамды дайындауға және жылытуға арналған құрылғылар: тек газда немесе пеште газ және басқа да отын түрлері
18.306.
7323
Қара металдардан жасалған асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттіліктерге арналған өзге де бұйымдар және олардың бөліктері; қара металдардан жасалған" жүн"; қара металдардан жасалған ас үй ыдыстарын тазалауға арналған жөкелер, тазалауға немесе жылтыратуға арналған жастықшалар, қолғаптар және ұқсас бұйымдар
18.307
7324
Қара металдардан жасалған санитариялық-техникалық жабдық және оның бөліктері
18.308.
7325
Қара металдардан жасалған құйылған бұйымдар: өзге де
18.309.
7415
Шегелер, бастырмалар, сызу бастырмалары, қапсырмалар (8305 тауар позициясына жататындардан басқа) және мыстан жасалған немесе мыс бастиектері бар қара металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; бұрамалар, бұрандамалар, сомындар, глухарлар, бұрама ілмектер, тойтармалар, сыналар, шплинттер, шайбалар (серіппелерді қоса алғанда) және мыстан жасалған ұқсас бұйымдар
18.310.
7418
Мыстан жасалған асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттіліктерге арналған өзге де бұйымдар және олардың бөліктері; ас үй ыдыстарын тазалауға арналған жөкелер, тазалауға немесе жылтыратуға арналған жастықшалар, қолғаптар және мыстан жасалған ұқсас бұйымдар; мыстан жасалған санитариялық-техникалық жабдық және оның бөліктері

18.298
7113
Ювелирные изделия и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
18.299
7114
Изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
18.300.
7115
Прочие изделия из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
18.301.
7116
Изделия из природного или культивированного жемчуга, драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных)
18.302.
7117
Бижутерия
18.303.
7318
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия, из черных металлов
18.304.
7319
Иглы швейные, спицы вязальные, шила, крючки вязальные, иглы деккерные и аналогичные изделия, для ручной работы, из черных металлов; английские и прочие булавки, из черных металлов, в других товарных позициях не поименованные или не включенные
18.305.
7321 11
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части, из черных металлов: устройства для приготовления и подогрева пищи: только на газовом или на газовом и других видах топлива
18.306
7323
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части, из черных металлов; "шерсть" из черных металлов; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия, из черных металлов
18.307.
7324
Оборудование санитарно-техническое и его части, из черных металлов
18.308.
7325
Изделия литые из черных металлов: прочие
18.309.
7415
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы (кроме относящихся к товарной позиции 8305) и аналогичные изделия из меди или из черных металлов с медными головками; винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия из меди
18.310.
7418
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части, из меди; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из меди; оборудование санитарно-техническое и его части, из меди

18.311.
7419
Мыстан жасалған бұйымдар. өзге де
18.312.
7615
Алюминийден жасалған асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттілікке арналған өзге де бұйымдар және олардың бөліктері; алюминийден жасалған ас үй ыдыстарын тазалауға арналған жөкелер, тазалауға немесе жылтыратуға арналған жастықшалар, қолғаптар және ұқсас бұйымдар; алюминийден жасалған санитариялық-техникалық жабдық және оның бөліктері
18.313.
8201
Қол құралдары: найза және күрек күректер, кетпендер, қайлалар, ұсақтағыштар, айыр және тырмалар; балталар, секачалар және ұқсас шабатын құралдар; барлық түрдегі секаторлар; шөп шабуға арналған өрімдер, орақтар, пышақтар, бақша қайшылары, сүректі жаруға арналған сыналар және ауыл шаруашылығында, бағбандықта немесе орман шаруашылығында пайдаланылатын өзге де құралдар
18.314.
8202
Қол аралар; барлық үлгідегі араларға арналған жаймалар (ұзына бойы кесуге арналған, ойықтарды атуға арналған немесе тіссіз араларды қоса алғанда)
18.315.
8203
Егеулер, қылауықтар, рашпильдер, қысқыштар (тістеуіктерді қоса алғанда), тістеуіктер, пассатиждер, пинцеттер, қысқыштар, металл кесуге арналған қайшылар, құбыр кесетін құрылғылар, бұрандама кесетін қайшылар, тескіштер және ұқсас қол аспаптары
18.316.
8204
Қол гайкалық кілттер( торсиометрлері бар гайкалық кілттерді қоса алғанда, бірақ жағаларды қоспағанда); тұтқалары бар немесе оларсыз гайкалық кілттерге арналған ауыстырмалы бастиектер
18.317
8205
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қол аспаптары (алмазы шыны кескіштерді қоса алғанда); дәнекерлеу шамдары; станоктардың немесе су ағысты кесу машиналарының керек-жарақтары мен бөліктерінен басқа, қыспақтар, қысқыштар және ұқсас бұйымдар; төбешіктер; тасымалданатын көріктер; қол немесе аяқ жетегі бар тірек конструкциялары бар ажарлағыш дөңгелектер
18.318.
8206 00 000 0
Бөлшек саудаға арналған жиынтықтағы 8202 - 8205 тауар позицияларының екі немесе одан да көп құралдар
18.319.
8207
Металды созуға немесе экструдтауға арналған фильерлерді, жартас жыныстарын немесе топырақтарды бұрғылауға арналған құралдарды қоса алғанда, механикалық жетегі бар немесе онсыз қол аспаптарына арналған немесе станоктарға арналған (мысалы, престеуге, штамптауға, кесуге, бұрауға, бұрғылауға, қашауға, созуға, фрезерлеуге, токарлық өңдеуге немесе бұрауға арналған) ауысымдық жұмыс құралдары
18.320.
8208
Машиналарға немесе механикалық құрылғыларға арналған пышақтар және кесетін жүздер
18.321.
8209 00
Металл керамикадан жасалған, оларға орнатылмаған құралдар үшін пластиналар, штангалар, кеңестер және ұқсас бұйымдар
18.322.
8210 00 000 0
Тамақты немесе сусындарды дайындауға, өңдеуге немесе беруге арналған салмағы 10 кг немесе одан кем механикалық қол құрылғылары

18.311.
7419
Изделия из меди прочие
18.312.
7615
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части из алюминия; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из алюминия; оборудование санитарно-техническое и его части из алюминия
18.313.
8201
Инструменты ручные: лопаты штыковые и совковые, мотыги, кирки, тяпки, вилы и грабли; топоры, секачи и аналогичные рубящие инструменты; секаторы всех видов; косы, серпы, ножи для измельчения сена, ножницы садовые, клинья для раскалывания древесины и прочие инструменты, используемые в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
18.314.
8202
Пилы ручные; полотна для пил всех типов (включая полотна пил для продольной резки, для прорезывания пазов или беззубые)
18.315.
8203
Напильники, надфили, рашпили, клещи (включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи, пинцеты, щипчики, ножницы для резки металла, устройства трубоотрезные, ножницы болторезные, пробойники и аналогичные ручные инструменты
18.316.
8204
Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи с торсиометрами, но исключая воротки); сменные головки для гаечных ключей, с ручками или без них
18.317.
8205
Инструменты ручные (включая алмазные стеклорезы), в другом месте не поименованные или не включенные; лампы паяльные; тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме принадлежностей и частей станков или водоструйных резательных машин; наковальни; горны переносные; шлифовальные круги с опорными конструкциями, с ручным или ножным приводом
18.318.
8206 00 000 0
Инструменты из двух или более товарных позиций 8202 - 8205, в наборах, предназначенных для розничной продажи
18.319.
8207
Сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с механическим приводом или без него или для станков (например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания резьбы, сверления, растачивания, протягивания, фрезерования, токарной обработки или завинчивания), включая фильеры для волочения или экструдирования металла, инструменты для бурения скальных пород или грунтов
18.320.
8208
Ножи и режущие лезвия для машин или механических приспособлений
18.321.
8209 00
Пластины, бруски, наконечники и аналогичные изделия для инструментов, не установленные на них, из металлокерамики
18.322.
8210 00 000 0
Устройства ручные механические массой 10 кг килограмм или менее для приготовления, обработки или подачи пищи или напитков

18.323.
8211
8208 тауар позициясының пышақтарынан басқа, кесетін жүздері, ара тәріздес немесе жоқ пышақтар (ағаштарды кесуге арналған пышақтарды қоса алғанда) және оларға арналған жүздер
18.324.
8212
Ұстаралар мен оларға арналған жүздер (жүздерге арналған жолақтық дайындамаларды қоса алғанда)
18.325.
8213 00 000 0
Қайшылар, тігінші қайшылар және ұқсас қайшылар және оларға арналған жүздер
18.326.
8214
Өзге де кесетін бұйымдар( мысалы, шаш қиюға арналған машинкалар, қасапшыларға арналған арнайы пышақтар немесе арнайы ас үй пышақтары мен кесіктер, қағазға арналған пышақтар); маникюр немесе педикюр жиынтықтары мен құралдары (тырнақ егегіштерді қоса алғанда)
18.327.
8215
Қасықтар, шанышқылар, ожаулар, шумовкалар, торттарға арналған күрекшелер, балыққа, майға арналған пышақтар, қантқа арналған қысқыштар және ұқсас ас үй немесе асхана аспаптары
18.328.
8302
Жиһаз, есіктер, баспалдақтар, терезелер, перделер үшін, көлік құралдарының салондарында, қайыс бұйымдарында, чемодандарда, жәшіктерде, қобдишаларда немесе ұқсас бұйымдарда пайдаланылатын бекіту арматурасы, фурнитура және қымбат бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілгектер, кронштейндер және қымбат бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекіту құрылғылары бар жиһаз дөңгелектері; есіктерді жабуға арналған қымбат бағалы емес металдардан жасалған автоматты құрылғылар
18.329.
8308
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған, киімге немесе киім керек-жарақтарына, аяқкиімге, зергерлік бұйымдарға, қол сағаттарына, кітаптарға, тенттерге, былғарыдан жасалған бұйымдарға, жол керек-жарақтарына немесе қайыс-ер бұйымдарына немесе басқа да дайын бұйымдарға пайдаланылатын ілгектер, ілмектері, айылбастары, бүрмелері және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған құбырлы немесе қосарланған тойтармалар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған моншақтар мен жылтырақтар
18.330.
8415 10
Ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған двигателі мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған, терезе, қабырға, төбе немесе еден үлгісіндегі, бірыңғай корпустағы немесе "сплит-жүйесі" бар ауаны баптауға арналған қондырғылар"
18.331.
8418
8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа, электр немесе басқа типтегі тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; жылу сорғылары
18.332.
8422 11 000 0
Ыдыс жуғыш машиналар; бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды толтыруға, бітеуге, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларды мөрлеуге немесе жапсыруға арналған жабдық; бөтелкелердің, банкалардың, түтіктердің және ұқсас ыдыстардың қақпақтарымен немесе қақпақтарымен герметикалық жабуға арналған жабдық; буып-түюге немесе орауға арналған жабдық (жабдықты қоса алғанда, орау материалын жылумен кішірейтетін тауарды орау) өзге де; сусындарды газдандыруға арналған жабдық: ыдыс жуғыш машиналар: тұрмыстық

18.323.
8211
Ножи с режущими лезвиями, пилообразными или нет (включая ножи для обрезки деревьев), кроме ножей товарной позиции 8208, и лезвия для них
18.324.
8212
Бритвы и лезвия для них (включая полосовые заготовки для лезвий)
18.325.
8213 00 000 0
Ножницы, портновские ножницы и аналогичные ножницы, и лезвия для них
18.326.
8214
Изделия режущие прочие (например, машинки для стрижки волос, специальные ножи для мясников или специальные кухонные ножи и сечки, ножи для бумаги); маникюрные или педикюрные наборы и инструменты (включая пилки для ногтей)
18.327.
8215
Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для сахара и аналогичные кухонные или столовые приборы
18.328.
8302
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей
18.329.
8308
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки- застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды или принадлежностей одежды, обуви, ювелирных изделий, наручных часов, книг, тентов, изделий из кожи, дорожных принадлежностей или шорно-седельных изделий или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки, из недрагоценных металлов
18.330.
8415 10
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно: оконного, настенного, потолочного или напольного типа, в едином корпусе или "сплит-системы"
18.331.
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
18.332.
8422 11 000 0
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков: посудомоечные машины: бытовые

18.333.
8422 19 000 0
Ыдыс жуғыш машиналар; бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды толтыруға, бітеуге, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларды мөрлеуге немесе жапсыруға арналған жабдық; бөтелкелердің, банкалардың, түтіктердің және ұқсас ыдыстардың қақпақтарымен немесе қақпақтарымен герметикалық жабуға арналған жабдық; буып-түюге немесе орауға арналған жабдық (жабдықты қоса алғанда, орау материалын жылумен кішірейтетін тауарды орау) өзге де; сусындарды газдандыруға арналған жабдық: ыдыс жуғыш машиналар: өзге де
18.334.
8443 31
8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшірме аппараттары және факсимильді аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары:
біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшіру аппараттары және факсимильді аппараттар, өзге де: басып шығару, көшіру немесе факсимильді жіберу сияқты екі немесе одан да көп функцияларды орындайтын, компьютерге немесе желіге қосылу мүмкіндігі бар машиналар
18.335.
8443 32
8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшірме аппараттары және факсимильді аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары:
біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшіру аппараттары және факсимильді аппараттар, өзге де: өзге де: есептеу машинасына немесе желіге қосылу мүмкіндігі бар
18.336.
8443 39 100
8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшірме аппараттары және факсимильді аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары:
біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшіру аппараттары және факсимильді аппараттар, өзге де: өзге де: түпнұсқаны сканерлеу және көшірмелерді электростатикалық тәсілмен басып шығару арқылы көшіру функциясын орындайтын машиналар
18.337.
8443 39 310 0
8442 тауар позициясының пластиналары, цилиндрлері және басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де принтерлер, көшірме аппараттары және факсимиль аппараттары; олардың бөліктері мен керек-жарақтары: біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме аппараттары және факсимиль аппараттары, өзгелері: өзге де көшірме аппараттары: кіріктірілген оптикалық жүйесі бар

18.333.
8422 19 000 0
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков: посудомоечные машины: прочие
18.334.
8443 31
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности:
принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные, прочие: машины, которые выполняют две или более функции, такие как печать, копирование или факсимильная передача, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
18.335.
8443 32
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности:
принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные, прочие: прочие: имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
18.336.
8443 39 100
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности:
принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные, прочие: прочие: машины, выполняющие функцию копирования посредством сканирования оригинала и печати копий электростатическим способом
18.337.
8443 39 310 0
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности: принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные, прочие: прочие: прочие копировальные аппараты: со встроенной оптической системой

18.338.
8450
Кір жуатын, тұрмыстық немесе кір жуатын машиналар, оның ішінде сығу құрылғысымен жабдықталған машиналар
18.339.
8451 21 000
Жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, тоқыма иірімін, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жабуға немесе сіңдіруге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және тоқыма немесе басқа негізге паста жағуға арналған машиналар, линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде қолданылады; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар: сыйымдылығы 10 кг құрғақ кірден аспайтын кептіру машиналары
18.340.
8451 29 000 0
Жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, тоқыма иірімін, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жабуға немесе сіңдіруге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және тоқыма немесе басқа негізге паста жағуға арналған машиналар, линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде қолданылады; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар: кептіргіш машиналар: өзге де
18.341.
8452 10
8440 тауар позициясының кітап блоктарын тігуге арналған машиналардан басқа, тігін машиналары; тігін машиналарына арнайы арналған жиһаз, негіздер мен қаптар; тігін машиналарына арналған инелер: тұрмыстық іс машиналар
18.342.
8467
Пневматикалық, гидравликалық немесе электрлік немесе электрлік емес қозғалтқышы бар қол құралдары
18.343.
8470 10 000 0
Есептеу функциялары бар деректерді жазуға, көбейтуге және көрнекі түрде ұсынуға арналған есептегіш машиналар мен қалта машиналары; бухгалтерлік машиналар, пошталық таңбалау машиналары, билет аппараттары және санау құрылғылары бар басқа да ұқсас машиналар; кассалық аппараттар: сыртқы қоректендіру көзінсіз жұмыс істеуге қабілетті электрондық калькуляторлар және есептеу функциялары бар деректерді жазуға, жаңғыртуға және көзбен көрсетуге арналған қалта машиналары
18.344.
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары, магниттік немесе оптикалық есептеуіш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасығыштарға тасымалдауға арналған машиналар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналар
18.345.
8508
Кіріктірілген электр қозғалтқышы бар шаңсорғыштар
18.346.
8509
8508 тауар позициясының шаңсорғыштарынан басқа, электр қозғалтқышы қоса салынған тұрмыстық электр механикалық машиналар

18.338.
8450
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством
18.339.
8451 21 000
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов: машины сушильные: емкостью не более 10 кг килограмм сухого белья
18.340.
8451 29 000 0
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов: машины сушильные: прочие
18.341.
8452 10
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин: швейные машины бытовые
18.342.
8467
Инструменты ручные пневматические, гидравлические или со встроенным электрическим или неэлектрическим двигателем
18.343.
8470 10 000 0
Машины счетные и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями; бухгалтерские машины, почтовые маркировочные машины, аппараты билетные и другие аналогичные машины со счетными устройствами; аппараты кассовые: калькуляторы электронные, способные работать без внешнего источника питания, и карманные машины для записи, воспроизведения и визуального представления данных с вычислительными функциями
18.344.
8471
Вычислительные машины и их блоки, магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
18.345.
8508
Пылесосы
18.346.
8509
Машины электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем, кроме пылесосов товарной позиции 8508

18.347.
8510
Шаш қиюға арналған машиналар және электр қозғалтқышы бар шашты кетіруге арналған құрылғылар, электр ұстаралар
18.348.
8516 10
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) электр су жылытқыштар және батырылатын электр жылытқыштар
18.349.
8516 21 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары: жылу сақтайтын радиаторлар
18.350.
8516 29
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: шаш күтіміне немесе қолды кептіруге арналған электротермиялық аппараттар: кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары:өзге де
18.351.
8516 31 000
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: шаш күтіміне немесе қолды кептіруге арналған электротермиялық аппараттар: шаш кептіргіштер
18.352.
8516 40 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: шаш күтіміне немесе қолды кептіруге арналған электротермиялық аппараттар: электроүтіктер

18.347.
8510*****
Электробритвы, машинки для стрижки волос и приспособления для удаления волос со встроенным электродвигателем
18.348.
8516 10
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные
18.349.
8516 21 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта: радиаторы теплоаккумулирующие
18.350.
8516 29
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта: прочие,
18.351.
8516 31 000
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: аппараты электротермические для ухода за волосами или для сушки рук: сушилки для волос
18.352.
8516 40 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электроутюги

18.358.
8516 60 900 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен қуырғыштар: өзге де
18.359.
8516 71 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де электр жылыту аспаптары: кофе немесе шай дайындауға арналған
18.360.
8516 72 000 0
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де электр жылыту аспаптары: өзге де: қуырғыштар
18.361.
8516 79
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де электр жылыту аспаптары: өзге де: өзге де
18.362.
8519
дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратура

18.358.
8516 60 900 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры:Печи прочие
18.359.
8516 71 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: приборы электронагревательные прочие: для приготовления кофе или чая
18.360.
8516 72 000 0
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: приборы электронагревательные прочие: тостеры
18.361.
8516 79
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: приборы электронагревательные прочие: прочие
18.362.
8519
Аппаратура звукозаписывающая или звуковоспроизводящая
18.363.
8517 11 000 0
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528: телефонные аппараты, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи: телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой

18.364.
8517 13 000 0
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; тауар позициясын беретін немесе қабылдайтын аппаратурадан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе ғаламдық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура 8443, 8525, 8527 немесе 8528: ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен басқа телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары: смартфондар
18.365.
8517 18 000 0
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; тауар позициясын беретін немесе қабылдайтын аппаратурадан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе ғаламдық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура 8443, 8525, 8527 немесе 8528: ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз желілерге арналған смартфондар мен өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары
байланыс желілері: өзге де
18.366.
8517 69
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондар мен өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позициясының беру немесе қабылдау аппаратурасынан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі коммуникацияға арналған аппаратураны (мысалы, жергілікті немесе ғаламдық байланыс желісінде) қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған аппаратура: дауысты, бейнелерді немесе басқа деректерді беруге немесе қабылдауға арналған аппаратура сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе ғаламдық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, өзгелері: өзгелері
18.367.
8521
Бейнетюнермен біріктірілген немесе біріктірілмеген бейнежазбалы немесе бейнежазбалы Аппаратура
18.368.
8525 81 300 0
Қабылдау, дыбыс жазу немесе дыбыс шығару аппаратурасын қамтитын немесе құрамына кірмейтін радиохабар тарату немесе теледидар үшін таратушы Аппаратура; телевизиялық камералар, цифрлық камералар және жазатын бейнекамералар: телевизиялық камералар, цифрлық камералар және жазатын бейнекамералар: осы топқа 1-субпозицияға ескертпеде көрсетілген жоғары жылдамдықты бұйымдар: сандық камералар

18.364.
8517 13 000 0
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528: телефонные аппараты, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи: смартфоны
18.365.
8517 18 000 0
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528: телефонные аппараты, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных
сетей связи: прочие
18.366.
8517 69
Аппараты телефонные, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528: аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), прочая: прочие
18.367.
8521
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером
18.368.
8525 81 300 0
Аппаратура передающая для радиовещания или телевидения, включающая или не включающая в свой состав приемную, звукозаписывающую или звуковоспроизводящую аппаратуру; телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры: телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры: высокоскоростные изделия, указанные в примечании к субпозициям 1 к данной группе: цифровые камеры

18.369.
8527
Қабылдау аппаратурасы
біріктірілген немесе жоқ радиохабарлар
дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурасы бар бір корпуста біріктірілген
немесе бірнеше сағат
18.370.
8528
Өз құрамына қабылдау телевизиялық аппаратурасын, телевизиялық байланысқа арналған қабылдау аппаратурасын қамтымайтын мониторлар мен проекторлар, оның құрамына хабар тарату радиоқабылдағышын немесе дыбысты немесе бейнені жазатын немесе жаңғыртатын аппаратураны қосатын немесе қоспайтын аппаратура
18.371.
8539 31
Бағытталған жарықтың герметикалық шамдарын, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, қыздыру немесе газ разрядты, электрлік шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED): ультракүлгін сәулелену шамдарын қоспағанда, газ разрядты шамдар: термокатодпен люминесцентті
18.372.
8539 32
Бағытталған жарықтың герметикалық шамдарын, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, қыздыру немесе газ разрядты, электрлік шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED): ультракүлгін сәулелену шамдарын қоспағанда, газ разрядты шамдар: сынап немесе натрий шамдары; металл галогенді шамдар
18.373.
8539 39 000 0
Бағытталған жарықтың герметикалық шамдарын, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, қыздыру немесе газ разрядты, электрлік шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED):ультракүлгін сәулелену шамдарын қоспағанда, газ разрядты шамдар: өзге де
18.374.
8539 41 000 0
Бағытталған жарықтың герметикалық шамдарын, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, қыздыру немесе газ разрядты, электрлік шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED): ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; доға шамдары: доға шамдары
18.375.
8539 49 000 0
Бағытталған жарықтың герметикалық шамдарын, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, қыздыру немесе газ разрядты, электрлік шамдар; доғалы шамдар; жарықдиодты жарық көздері (LED): ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдар; өзге де
18.376.
9006 40 000 0
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясының газ разрядты шамдарынан басқа фотокамералар мен жарқыл-шамдар: дайын суретті бірден ала отырып, фотокамералар
18.377.
9006 53
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясының газ разрядты шамдарынан басқа фотокамералар мен жарқыл-шамдар: ені 35 миллиметр катушкалы фотопленкаға арналған өзге де фотокамералар
18.378.
9006 59 000
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясының газ разрядты шамдарынан басқа фотокамералар мен жарқыл-шамдар: басқа фотокамералар

18.369.
8527
Аппаратура приемная для
радиовещания, совмещенная или не
совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
или часами
18.370.
8528
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру, аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение
18.371.
8539 31
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): Лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: люминесцентные с термокатодом
18.372.
8539 32
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные
18.373.
8539 39 000 0
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): Прочие лампы газоразрядные, за исключением ламп ультрафиолетового излучения: прочие
18.374.
8539 41 000 0
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения; дуговые лампы: дуговые лампы
18.375.
8539 49 000 0
Лампы накаливания или газоразрядные, электрические, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы; источники света светодиодные (LED): Прочие лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения: прочие
18.376.
9006 40 000 0
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотокамеры с моментальным получением готового снимка
18.377.
9006 53
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотокамеры прочие: для катушечной фотопленки шириной 35 миллиметров
18.378.
9006 59 000
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотокамеры прочие: прочие

18.379.
9006 61 000
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясының газ разрядты шамдарынан басқа фотокамералар мен жарқыл-шамдар: "электронды" разрядты фотожарқылдар, фотожарқылдар және жарқыл шамдар
18.380.
9006 69 000
Фотокамералар (кинокамералардан басқа); 8539 тауар позициясының газ разрядты шамдарынан басқа фотокамералар мен жарқыл-шамдар: фотожарқылдар мен жарқыл шамдар: өзге де
18.381.
9025 11 200
Сұйықтыққа батырылған кезде әрекет ететін ареометрлер мен ұқсас аспаптар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер, жазғыш құрылғысы бар немесе жазғыш құрылғысы жоқ және осы аспаптардың кез келген комбинациясы: басқа аспаптармен біріктірілмеген термометрлер мен пирометрлер: сұйық, тікелей оқылатын: медициналық немесе ветеринарлық термометрлер:
18.382.
9101
бағалы металдан немесе бағалы металл жалатылған металдан жасалған корпусы бар секундомерлерді қоса алғанда, тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналған қол, қалта және өзге де сағаттар
18.383.
9102
9101 тауар позициясының сағаттары мен секундомерлерінен басқа, секундомерлерді қоса алғанда, қол, қалта сағаттары және өзіне немесе өзімен алып жүруге арналған өзге де сағаттар
18.384.
9103
9104 тауар позициясының сағаттарынан басқа, өзіне немесе өзімен алып жүруге арналмаған сағаттар, өзіне немесе өзімен алып жүруге арналған сағат тетіктері бар сағаттар
18.385.
9105
өзіне немесе өзімен алып жүруге арналмаған сағаттар, өзгелері
18.386.
9401
Отыруға арналған жиһаз (9402 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа), кереуетке өзгертілетін немесе өзгертілмейтін, және оның бөліктері
18.387.
9402
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық жиһаз (мысалы, операциялық үстелдер, қарауға арналған үстелдер, механикалық құрылғылары бар аурухана төсектері, стоматологиялық креслолар); шаштараздарға арналған креслолар және бір мезгілде еңкейтуге және көтеруге арналған құрылғылары бар ұқсас креслолар; жоғарыда аталған бұйымдардың бөліктері
18.388.
9403
Өзге де жиһаз және оның бөліктері
18.389.
9404
Матрац негіздері; серіппелері бар немесе кез келген материалдармен толтырылған немесе кеуекті резеңкеден немесе пластмассадан тұратын, жабыны бар немесе жабылмаған төсек керек-жарақтары және ұқсас жиһаз бұйымдары (мысалы, матрацтар, сырылған көрпелер, мамық сырылған көрпелер, диван жастықтары, пуфтар мен жастықтар)
18.390.
9405
Асқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, прожекторларды, аз бағытталған жарық шамдарын, фараларды және олардың бөліктерін қоса алғанда, шамдар мен жарықтандыру жабдығы; Жарық маңдайшалары, аты немесе атауы немесе мекен-жайы бар жарық табличкалары және кіріктірілген жарық көзі бар ұқсас бұйымдар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген олардың бөліктері

18.379.
9006 61 000
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотовспышки и лампы-вспышки: разрядные ("электронные") фотоспышки
18.380.
9006 69 000
Фотокамеры (кроме кинокамер); фотовспышки и лампы-вспышки, кроме газоразрядных ламп товарной позиции 8539: фотовспышки и лампы-вспышки: прочие
18.381.
9025 11 200
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов: термометры и пирометры, не объединенные с другими приборами: жидкостные, прямого считывания: термометры медицинские или ветеринарные:
18.382.
9101
Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, с корпусом, изготовленным из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом
18.383.
9102
Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, кроме часов и секундомеров товарной позиции 9101
18.384.
9103
Часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой, с часовыми механизмами для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, кроме часов товарной позиции 9104
18.385.
9105
Часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой, прочие
18.386.
9401
Мебель для сидения (кроме указанной в товарной позиции 9402), трансформируемая или не трансформируемая в кровати, и ее части
18.387.
9402
Мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая или ветеринарная (например, операционные столы, столы для осмотра, больничные койки с механическими приспособлениями, стоматологические кресла); парикмахерские кресла и аналогичные кресла с приспособлениями для вращения и одновременно для наклона и подъема; части вышеупомянутых изделий
18.388.
9403
Мебель прочая и ее части
18.389.
9404
Основы матрацные; принадлежности постельные и аналогичные изделия меблировки (например, матрацы, стеганые одеяла, стеганые одеяла пуховые, диванные подушки, пуфы и подушки) с пружинами или набитые любыми материалами или состоящие из пористой резины или пластмассы, с покрытием или без покрытия
18.390.
9405
Светильники и осветительное оборудование, включая прожекторы, лампы узконаправленного света, фары и их части, в другом месте не поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, и их части, в другом месте не поименованные или не включенные

18.391
9406
Құрама құрылыс конструкциялары
18.392.
9504
Бейне ойындарға арналған консольдер мен жабдықтар, үстел немесе бөлме ойындары, соның ішінде пинбол ойнауға арналған үстелдер, бильярд, казино ойындарына арналған арнайы үстелдер және боулингке арналған автоматты жабдық, монеталармен, банкноттармен, банк карталарымен, жетондармен немесе кез келген басқа төлем құралдарымен іске қосылатын ойын автоматтары
18.393.
9504 50 000
Консольдер мен бейне ойын жабдықтары, үстел ойындары немесе жабық ойындар, соның ішінде пинбол үстелдері, бильярд, арнайы казино ойын үстелдері және автоматты боулинг жабдықтары, монеталар, банкноттар, банк карталары, жетондар немесе кез келген басқа төлем құралдарымен басқарылатын Ойын автоматтары: 9504 30 субпозициясында көрсетілгендерден басқа, бейне ойындарға арналған консольдер және бейне ойындарға арналған жабдықтар
18.394.
9505
мерекелерге, карнавалдарға арналған бұйымдар немесе фокустар мен әзілдер көрсетуге арналған заттарды қоса алғанда, көңіл көтеруге арналған өзге де бұйымдар
18.395.
9507
Балық аулауға арналған қармақтар, балық аулауға арналған ілгектер және орманды пайдалана отырып балық аулауға арналған өзге де жабдықтар; балықтарға арналған торшалар, көбелектерге арналған торшалар және ұқсас торшалар; құстардың муляж түріндегі қармақшалар (9208 немесе 9705 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа) және аң аулауға немесе атуға арналған ұқсас керек-жарақтар
18.396.
9603
Сыпырғыштар, щеткалар (механизмдердің, аспаптардың немесе көлік құралдарының бөліктері болып табылатын щеткаларды қоса алғанда), едендерді жинауға арналған қозғалтқыштарсыз механикалық қол щеткалары, шаңды сығуға арналған қауырсындардан жасалған швабралар мен паникулалар; сыпырғыштар немесе щетка бұйымдарын дайындау үшін дайындалған тораптар мен бумалар; бояуға арналған малярлық жастықшалар мен білікшелер; резеңке швабралар (ылғалды кетіруге арналған резеңке білікшелерден басқа)
18.397.
9608
Шарикті қаламдар; фетрден және өзге де кеуекті материалдардан жасалған ұшы бар қаламдар мен маркерлер; сия автоқаламдар, стилографтар және өзге де қаламдар; көшіру қауырсындары; итерілетін немесе сырғитын өзегі бар қарындаштар; қауырсын ұстағыштар, қарындаш ұстағыштар және ұқсас ұстағыштар; 9609 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, жоғарыда аталған бұйымдардың бөліктері (қалпақшалар мен қысқыштарды қоса алғанда)
18.398.
9609
Қарапайым қарындаштар (9608 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа), түрлі-түсті қарындаштар, қарындаш грифельдері, пастельдер, көмір қарындаштары, жазуға немесе сурет салуға арналған борлар және тігіншілерге арналған борлар

18.391.
9406
Сборные строительные конструкции
18.392.
9504
Консоли и оборудование для видеоигр, настольные или комнатные игры, включая столы для игры в пинбол, бильярд, специальные столы для игр в казино и автоматическое оборудование для боулинга, игровые автоматы, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими картами, жетонами или любыми другими средствами оплаты
18.393.
9504 50 000
Консоли и оборудование для видеоигр, настольные или комнатные игры, включая столы для игры в пинбол, бильярд, специальные столы для игр в казино и автоматическое оборудование для боулинга, игровые автоматы, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими картами, жетонами или любыми другими средствами оплаты: консоли для видеоигр и оборудование для видеоигр, кроме указанных в субпозиции 9504 30
18.394.
9505
Изделия для праздников, карнавалов или прочие изделия для увеселения, включая предметы для показа фокусов и шуток
18.395.
9507
Удочки рыболовные, крючки рыболовные и прочие снасти для рыбной ловли с использованием лесы; сачки для рыб, сачки для бабочек и аналогичные сачки; приманки в виде муляжей птиц (кроме указанных в товарной позиции 9208 или 9705) и аналогичные принадлежности для охоты или стрельбы
18.396.
9603
Метлы, щетки (включая щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств), щетки ручные механические без двигателей для уборки полов, швабры и метелки из перьев для смахивания пыли; узлы и пучки, подготовленные для изготовления метел или щеточных изделий; подушечки и валики малярные для краски; резиновые швабры (кроме резиновых валиков для удаления влаги)
18.397.
9608
Ручки шариковые; ручки и маркеры с наконечником из войлока или фетра и прочих пористых материалов; авторучки чернильные, стилографы и ручки прочие; перья копировальные; карандаши с выталкиваемым или скользящим стержнем; держатели для перьев, держатели для карандашей и аналогичные держатели; части (включая колпачки и зажимы) изделий, перечисленных выше, кроме изделий товарной позиции 9609
18.398.
9609
Карандаши простые (кроме указанных в товарной позиции 9608), карандаши цветные, грифели карандашей, пастели, карандаши угольные, мелки для письма или рисования и мелки для портных

18.399.
9613
механикалық немесе электр шамдарды қоса алғанда, темекі оттықтары және өзге де оттықтар және кремний мен білтеден басқа олардың бөліктері
18.400.
9614 00
Темекі шегетін түтіктер( тостаған тәрізді бөліктерді қоса алғанда), сигараларға немесе сигареттерге арналған мундштуктер және олардың бөліктері
18.401.
9615
Тарақтар, шашқа арналған тарақтар және ұқсас заттар; шашқа арналған түйреуіштер, бұйралауға арналған қысқыштар, бигудилер және 8516 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа ұқсас заттар және олардың бөліктері
18.402.
9616
Гигиеналық мақсаттарға арналған хош иісті заттардың тозаңдатқыштары және ұқсас тозаңдатқыштар, олардың саптамалары мен бастиектері; косметикалық немесе дәретхана құралдарын жағуға арналған мамықтар мен жастықшалар
18.403.
9617 00 000 1
Жинақталған өзге де термостар мен вакуумдық ыдыстар; шыны колбалардан басқа олардың бөліктері:термостар және жинақталған өзге де вакуумдық ыдыстар
18.404.
9619 00
Кез келген материалдан жасалған әйелдерге арналған гигиеналық төсемдер мен тампондар, жаялықтар, жөргектер және ұқсас бұйымдар
19 бөлім. Өздігінен жүретін техника
19.1.
8433 51 000
Ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе механизмдер, соның ішінде пресс жинағыштар, сабан немесе шөп бумаларына орауға арналған престер; шөп шабатын немесе көгал шабатын машиналар; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар: өзге де егін жинауға арналған машиналар; бастыруға арналған машиналар немесе механизмдер: астық жинайтын комбайндар
19.2.
8433 59 110
Ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе механизмдер, соның ішінде пресс жинағыштар, сабан немесе шөп бумаларына орауға арналған престер; шөп шабатын немесе көгал шабатын машиналар; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар: өзге де: сүрлем жинайтын комбайндар: өздігінен жүретін
19.3.
8701 91

18.399.
9613
Зажигалки сигаретные и прочие зажигалки, включая механические или электрические, и части к ним, кроме кремней и фитилей
18.400.
9614 00
Трубки курительные (включая чашеобразные части), мундштуки для сигар или сигарет, и их части
18.401.
9615
Расчески, гребни для волос и аналогичные предметы; шпильки для волос, зажимы для завивки, бигуди и аналогичные предметы, кроме указанных в товарной позиции 8516, и их части
18.402.
9616
Распылители ароматических веществ и аналогичные распылители для гигиенических целей, их насадки и головки; пуховки и подушечки для нанесения косметических или туалетных средств
18.403.
9617 00 000 1
Термосы и вакуумные сосуды прочие укомплектованные; их части, кроме стеклянных колб: термосы и вакуумные сосуды прочие укомплектованные
18.404
9619 00
Женские гигиенические прокладки и тампоны, детские пеленки, и подгузники и аналогичные изделия, из любого материала
Раздел 19. Самоходная техника
19.1.
8433 51 000
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая прессподборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437: машины для уборки урожая прочие; машины или механизмы для обмолота: комбайны зерноуборочные
19.2.
8433 59 110
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая прессподборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437: прочие: комбайны силосоуборочные: самоходные
19.3.
8701 91

Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа): қозғалтқыштың қуаты 18 кВт аспайтын өзгелері
19.4.
8701 92
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа): қозғалтқыштың қуаты 18 кВт-тан астам, бірақ 37 кВт-тан аспайтын өзгелері
19.5.
8701 93
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа): қозғалтқыштың қуаты 37 кВт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын өзгелері
19.6.
8701 94
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа): қозғалтқыштың қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 130 кВт-тан аспайтын өзгелері

Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709): прочие, с мощностью двигателя: не более 18 кВт
19.4.
8701 92
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709): прочие, с мощностью двигателя: более 18 кВт, но не более 37 кВт
19.5.
8701 93
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709): прочие, с мощностью двигателя: более 37 кВт, но не более 75 кВт
19.6.
8701 94
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709): прочие, с мощностью двигателя: более 75 кВт, но не более 130 кВт

19.7.
8701 95
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа): қозғалтқыштың қуаты 130 кВт-тан асатын өзге де тракторлар
Ескерту. 20-бөлім алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 13.10.2023 № 283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
* Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының коды және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі №80 шешімімен бекітілген позицияның атауы.
** толық массасы 50 тоннадан асатын көлік құралдарын қоспағанда
*** қос тактілі қозғалтқыштарға арналған мотор майларын қоспағанда
**** шыны жуғыштарды қоспағанда
***** 8510 90 000 0-ден басқа
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
2022 жылғы 9 қарашадағы
№ 689 Бұйрығына
қосымша
Күші жойылды деп тануға жататын кейбір нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
1. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімдердің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 28 желтоқсанда № 12565 болып тіркелген);
2. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімдердің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 555 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 29 желтоқсанда № 14628 болып тіркелген);
3. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімдердің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 16 қаңтардағы № 12 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылғы 22 қаңтарда № 18222 болып тіркелген);
4. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 95 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылғы 6 желтоқсанда № 19706 болып тіркелген);

19.7.
8701 95
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709): прочие, с мощностью двигателя: более 130 кВт
Сноска. Раздел 20 исключен приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 13.10.2023 № 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
* Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденный решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80
** за исключением транспортных средств полной массы свыше 50 тонн
*** за исключением моторных масел для двухтактных двигателей
**** за исключением омывателей стекол
***** за исключением 8510 90 000 0
Приложение к приказу
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 9 ноября 2022 года № 689
Перечень некоторых нормативных правовых актов, подлежащих признанию утратившими силу
1. Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 декабря 2015 года за № 12565);
2. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 декабря 2016 года № 555 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении Перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 декабря 2016 года за № 14628);
3. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 16 января 2019 года № 12 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 22 января 2019 года за № 18222);
4. Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 декабря 2019 года № 95 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 декабря 2019 года за № 19706);

5. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімдердің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 146 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 17 маусымда № 20866 болып тіркелген);
6. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімдердің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 10 наурыздағы № 62 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 12 наурызда № 22324 болып тіркелген);
7. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына және "Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін ақы төлеуді есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 110 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 22 сәуірде № 22594 болып тіркелген);
8. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына және "Қалдықтары жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 мамырдағы № 136 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 18 мамырда № 22767 болып тіркелген).

5. Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 146 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 июня 2020 года за № 20866);
6. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 марта 2021 года № 62 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 марта 2021 года за № 22324);
7. Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 110 "О внесении дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" и в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 22 апреля 2021 года за № 22594);
8. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 мая 2021 года № 136 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" и в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 мая 2021 года за № 22767).