"Электр энергиясына шекті тарифті, теңгерімдеуші электр энергиясына шекті тарифті және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифті бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 147 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 16 қарашадағы № 358 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 қарашада № 30586 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электр энергиясына шекті тарифті, теңгерімдеуші электр энергиясына шекті тарифті және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифті бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 147 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10627 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Электр энергиясына шекті тарифті, теңгерімдеуші электр энергиясына шекті тарифті және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тарифті бекіту қағидаларында:
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тариф мына формула бойынша есептеледі:
ШТ – электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тариф;
I2015 – 2015 жылы уәкілетті органмен жасалған келісімдер шеңберінде энергия өндіруші ұйымдар салған инвестициялардың (амортизациялық аударымдар есебінен болған инвестицияларды қоспағанда) нақты жиынтық көлемі, мың. теңге (мың. теңге);
n – 2015 жылы уәкілетті органмен келісім жасаған энергия өндіруші ұйымдардың жалпы саны;
i – бірден n-ге дейін өзгеретін реттік нөмір;
P
– жүйелік оператордың деректеріне сәйкес i-ші энергия өндіруші ұйымның 2015 жылғы нақты қолда бар электр қуаты, мегаватт (МВт);
М12 – бір жылдағы ай саны;
– i бойынша сомасы;
ki+1 – 2016 жылдан бастап электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке шекті тариф айқындалатын есеп айырысу кезеңінің алдындағы жылға дейінгі кезеңге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің деректері бойынша анықталатын жылдық инфляция деңгейлері ескерілетін, келесі формула бойынша есептелген индексация коэффициенті:
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтің шекті тарифінің өлшемі: мың теңге/(мегаватт*айына) (мың теңге/(МВт*айына)).".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 147 "Об утверждении Правил утверждения предельного тарифа на электрическую энергию, предельного тарифа на балансирующую электроэнергию и предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 16 ноября 2022 года № 358. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2022 года № 30586
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 147 "Об утверждении Правил утверждения предельного тарифа на электрическую энергию, предельного тарифа на балансирующую электроэнергию и предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10627) следующее изменение:
в Правилах утверждения предельного тарифа на электрическую энергию, предельного тарифа на балансирующую электроэнергию и предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, утвержденных указанным приказом:
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Предельный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности рассчитывается по формуле:
ПТ – предельный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности;
I2015 – фактический суммарный объем инвестиций (за исключением инвестиций за счет амортизационных отчислений), вложенных энергопроизводящими организациями в 2015 году в рамках соглашений с уполномоченным органом, в тысячах тенге (тыс. тенге);
n – общее количество энергопроизводящих организаций, которые заключили в 2015 году соглашение с уполномоченным органом;
i – порядковый номер, изменяющийся от единицы до n;
– фактическая за 2015 год располагаемая электрическая мощность i-той энергопроизводящей организации, согласно данным системного оператора, в мегаваттах (МВт);
М12 – количество месяцев в году;
– сумма по i;
ki+1 – коэффициент индексации учитывающий ежегодные уровни инфляции, определяемые по данным Национального Банка Республики Казахстан, периода с 2016 года до года, предыдущего расчетному периоду в котором определяется предельный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, рассчитываемый по следующей формуле:
Размерность предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности: в тысячах тенге/(мегаватт*месяц) (тыс. тенге/(МВт*мес)).".
2. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Б. Акчулаков

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Б. Акчулаков