Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне мемлекеттік емес бағалы қағаздарды шығару және олардың айналысы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 103 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 қарашада № 30798 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 248 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17884 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам выпуска и обращения негосударственных ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 23 ноября 2022 года № 103. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2022 года № 30798
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.5
Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17884) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:

"1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптар;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Бағалы қағаздар рыногы туралы" (бұдан әрі – Бағалы қағаздар нарығы туралы заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) заңдарына сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар (бұдан әрі – облигациялар) (облигациялық бағдарлама) шығарылымын мемлекеттік тіркеу, облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтыруларды тіркеу, облигациялар шығарылымының күшін жою талаптары мен тәртібін айқындайды.";

1) Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) Перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требования к ним согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Правила составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) согласно приложению 4 к настоящему постановлению.";
в Правилах государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций (далее − Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг), "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют условия и порядок государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее - облигаций) (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска облигаций.";

мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат тиісті нормативтік құқықтық актіні әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.";
3-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-3. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі және (немесе) қолданыс мерзімінің аяқталмағаны анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жобасын дайындайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне:
облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 12 (он екі) жұмыс күнінің;
облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күнінің;
эмитент облигациялық бағдарлама шеңберінде бірмезгілде ұсынған облигациялық бағдарламаны және облигациялардың бірінші шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күнінің ішінде;
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органның уәкілетті адамының қолын қойдырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда уәкілетті орган эмитентке мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ эмитентке алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
Жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында эмитентке "жеке кабинетіне" жібереді.
Барлық кіші түрлер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету процестері бірдей.";

дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 3-3 изложить в следующей редакции:
"3-3. При установлении факта полноты и (или) отсутствия истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения рассматривает документы на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, подготавливает проект письма (свидетельства) либо отказа в оказании государственной услуги, подписывает результат оказания государственной услуги у уполномоченного лица уполномоченного органа в течение:
12 (двенадцати) рабочих дней при государственной регистрации выпуска облигаций;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации облигационной программы;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленных эмитентом одновременно;
3 (трех) рабочих дней при государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы зарегистрированной уполномоченным органом;
1 (одного) рабочего дня при государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
1 (одного) рабочего дня при государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет эмитента о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления эмитенту возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания уполномоченный орган выдает письмо (свидетельство) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Работник ответственного подразделения в течение одного рабочего дня после подписания результата оказания государственной услуги направляет его эмитенту в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа.
Процессы оказания государственных услуг по всем подвидам идентичны.";

3-5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды уәкілетті органның жоғары лауазымды адамы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабында көзделген ерекшеліктерді есепке ала отырып жүргізеді.
Шағым уәкілетті органға және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған уәкілетті органның лауазымды адамына беріледі.
Егер Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгіну сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жүзеге асырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Эмитент Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 12-бабының 3-тармағында, 12-2-бабының 1-тармағында және 15-бабының 1-тармағында белгіленген талаптарды сақтаған жағдайда, айналыс мерзімі он екі айдан аспайтын облигацияларды, жеке орналастырылуға тиіс мемлекеттік емес облигацияларды шығару жағдайларын қоспағанда, облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тiркеу үшін құжаттарды ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Эмитент мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын өтеу мерзімінсіз жүзеге асырған кезде шығарылым көлемі Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 12-2-бабының 5-тармағында белгіленген мөлшерден аспауға тиіс.
Эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының көлемін өтеу мерзімінсіз белгілеуі үшін меншікті капиталдың мөлшері мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын өтеу мерзімінсіз мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша эмитенттің қаржылық есептілігінің негізінде айқындалады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуі осы эмитент мынадай талаптарды сақтаған жағдайда жүзеге асырылады:
1) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге құжаттар берілген күні бағалы қағаздардың қайталама нарығында айналыста болған облигациялар бойынша сыйақы төлеу жөніндегі уақытылы орындалмаған және орындалмаған міндеттемелердің болмауы;
2) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар беру күніне дейін соңғы аяқталған екі қаржы жылының біреуінің қорытындысы бойынша эмитенттің зиянсыз қызметі немесе соңғы аяқталған екі қаржы жылының біреуінде эмитенттің қызметінен алынған, аудиторлық есеппен расталған оның қаржылық есептілігінің негізінде есептелген ақшаның таза ағындары оң болып табылады;

пункт 3-5 изложить в следующей редакции:
"3-5. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим должностным лицом уполномоченного органа, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг с учетом особенностей, предусмотренных статьей 25 Закона о государственных услугах.
Жалоба подается в уполномоченный орган и (или) должностному лицу уполномоченного органа, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Если иное не предусмотрено Законом о рынке ценных бумаг, Законом о государственных услугах, обращение в суд осуществляется после обжалования в досудебном порядке.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Эмитент представляет документы для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) при условии соблюдения требований, установленных пунктом 3 статьи 12, пунктом 1 статьи 12-2 и пунктом 1 статьи 15 Закона о рынке ценных бумаг, за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более двенадцати месяцев, негосударственных облигаций, подлежащих частному размещению.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. При осуществлении эмитентом выпуска негосударственных облигаций без срока погашения объем выпуска не может превышать размера, установленного пунктом 5 статьи 12-2 Закона о рынке ценных бумаг.
Размер собственного капитала для установления эмитентом объема выпуска негосударственных облигаций без срока погашения определяется на основании финансовой отчетности эмитента по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций без срока погашения.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Государственная регистрация выпуска облигаций (облигационной программы) банка или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, осуществляется при условии соблюдения эмитентом следующих требований:
1) отсутствие на дату подачи документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) несвоевременно исполненных и неисполненных обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, находящимся в обращении на вторичном рынке ценных бумаг;
2) безубыточная деятельность эмитента по итогам одного из последних двух завершенных финансовых лет до даты подачи документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) или чистые потоки денег, полученные от деятельности эмитента, за один из двух последних завершенных финансовых года, рассчитанные на основании его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, являются положительными;

3) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар берілетін айдың алдындағы айдың соңындағы жағдай бойынша пруденциялық нормативтерді және уәкілетті орган белгілеген өзге нормалар мен лимиттерді сақтамау фактілерінің болмауы.
Облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар берілетін айдың алдындағы айдың соңындағы жағдай бойынша пруденциялық нормативтерді және уәкілетті орган белгілеген өзге нормалар мен лимиттер жөнінде ақпарат болмаған жағдайда уәкілетті орган алдыңғы есепті күнгі жағдай бойынша пруденциялық нормативтер және өзге де нормалар мен лимиттер жөніндегі ақпаратты назарға алады;
4) эмитенттің және ол шығаратын облигациялардың Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысымен бекітілген Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы ресми тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарға және қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес келуі (егер эмитенттің облигациялар шығарылымының проспектісінде осы облигациялардың қор биржасының сауда жүйесіндегі айналымы көзделген жағдайда).
Осы тармақтың бірінші бөлігінің талаптары:
эмитенттің қайта құрылымдауды жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес бұрын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді қайта құрылымдауын жүргізген;
уәкілетті органның "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы заңының 61-10-бабында көзделген негізде және тәртіпте төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банктің міндеттемелеріне мәжбүрлі қайта құрылымдау жүргізу туралы шешіміне сәйкес бұрын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді қайта құрылымдауын жүргізген жағдайда қолданылмайды;
дауыс беруші акцияларының кемінде елу пайызы мемлекетке не ұлттық басқарушы холдингке тиесілі эмитентті қайта құрылымдау жүргізген жағдайларда;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымына;
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымына қолданылмайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2) және 3) тармақшаларының талаптары банктің облигацияларын акцияға айырбасталатын реттелген облигациялар түрінде шығаруда қолданылмайды.";
30-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30-1. Эмитент мыналар өзгерген жағдайда жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін уәкілетті органға ұсынады:

3) отсутствие фактов несоблюдения пруденциальных нормативов и иных установленных уполномоченным органом норм и лимитов по состоянию на конец месяца, предшествующего месяцу, в котором подаются документы для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
В случае отсутствия информации о пруденциальных нормативах и иных установленных уполномоченным органом нормах и лимитах по состоянию на конец месяца, предшествующего месяцу, в котором подаются документы для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы), уполномоченным органом принимается во внимание информация о пруденциальных нормативах и иных нормах и лимитах по состоянию на предыдущую отчетную дату;
4) соответствие эмитента и выпускаемых им облигаций Требованиям к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям официального списка фондовой биржи, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175, и внутренним документам фондовой биржи (в случае, если проспектом выпуска облигаций эмитента предусматривается обращение данных облигаций в торговой системе фондовой биржи).
Требования части первой настоящего пункта не распространяются на случаи:
проведения эмитентом реструктуризации обязательств по ранее выпущенным облигациям в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации;
проведения эмитентом реструктуризации обязательств по ранее выпущенным облигациям в соответствии с решением уполномоченного органа о проведении принудительной реструктуризации обязательств банка, отнесенного к категории неплатежеспособных банков, на основании и в порядке, предусмотренных статьей 61-10 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан";
проведения реорганизации эмитента, не менее пятидесяти процентов голосующих акций которого принадлежат государству либо национальному управляющему холдингу;
выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
выпуска облигаций, подлежащих частному размещению.
Требования подпунктов 2) и 3) части первой настоящего пункта не распространяются на выпуск облигаций банка в виде субординированных облигаций, конвертируемых в акции.";
пункт 30-1 изложить в следующей редакции:
"30-1. Эмитент представляет в уполномоченный орган изменения и (или) дополнения в частный меморандум для их регистрации в случае изменения:

1) осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптарға (бұдан әрі – Талаптар) 1-қосымшаның 1-тармағында көрсетілген мәліметтер - эмитенттің атауының өзгергендігін растайтын құжаттарды эмитент алған күннен кейін 30 (отыз) күнтізбелік күннің ішінде;
2) Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көрсетілген мәліметтер - егер осы шығарылымның ешбір облигациясы орналастырылмаған не осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент бағалы қағаздардың қайталама нарығында немесе облигация ұстаушылардың жалпы жиналысында сатып алған жағдайда, эмитенттің тиісті органдары шешім қабылдаған күннен кейін 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде.
Облигацияларды ұстаушылардың жалпы жиналысы эмитенттің Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көзделген облигация шығару талаптарын өзгерту туралы шешім қабылдауы мақсатында Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 18-2-бабының 2, 3, 4, 4-1 және 5-тармақтарында белгіленген талаптар ескеріле отырып жүргізіледі.";
30-5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көзделген облигацияларды шығару талаптарын өзгерту туралы шешім қабылданған жағдайда облигацияларды орналастыру және айналысы жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар тіркелген күннен кейінгі күнге дейін тоқтатыла тұрады.";
31, 32, 33, 34 және 35-тармақтар алып тасталсын;
1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
1-1-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік
емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді
және (немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
2-қосымша";
3-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік
емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді
және (немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
3-қосымша";
4-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік
емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді
және (немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
4-қосымша";
5-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік
емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді
және (немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
5-қосымша";
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарау үшін құжаттарға қойылатын талаптарда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптар";

1) сведений, указанных в пункте 1 приложения 1 к Требованиям к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, утвержденных настоящим постановлением (далее – Требования) - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты получения эмитентом документов, подтверждающих изменение наименования эмитента;
2) сведений, указанных в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты принятия решения соответствующими органами эмитента, в случае, если ни одна облигация данного выпуска не была размещена либо все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг, или общим собранием держателей облигаций.
Общее собрание держателей облигаций в целях принятия эмитентом решения об изменении условий выпуска облигаций, предусмотренных пунктами 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям, проводятся с учетом требований, установленных пунктами 2, 3, 4, 4-1 и 5 статьи 18-2 Закона о рынке ценных бумаг.";
пункт 30-5 изложить в следующей редакции:
"В случае принятия решения об изменении условий выпуска облигаций, предусмотренных пунктами 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям, размещение и обращение облигаций приостанавливается до дня, следующего за датой регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум.";
пункты 31, 32, 33, 34 и 35 исключить;
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 1-1 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в приложении 2:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций";
в приложении 3:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций";
в приложении 4:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций";
в приложении 5:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 5 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений в
проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций";
в Требованиях к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, рассмотрения уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум";

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Бағалы қағаздар нарығы туралы заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар (бұдан әрі – облигациялар) шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге, облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеуге, облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны қарауға арналған құжаттарға қойылатын талаптарды белгілейді.
2. Эмитенттің облигациялар шығарылымының проспектіне (облигациялық бағдарламаның проспектіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу өтінішіне эмитенттің атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) не қол қоюға уәкілетті адам (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды.";
мынадай мазмұндағы 3-3 және 3-4-тармақтармен толықтырылсын:
"3-3. Эмитент облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастыруға жататын мемлекеттік емес облигациялар шығарған жағдайда жеке меморандум Талаптарға 1-қосымшаға сәйкес жеке меморандумның құрылымына сәйкес жасалады.
3-4. Арнайы қаржы компаниясы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) жеке меморандуммен бірге оригинатордың соңғы қаржы жыл үшін аудиторлық есебін, оригинатор мен арнайы қаржы компаниясы арасында жасалған осы секьюритилендіру мәмілесі бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру шартын ұсынады.
Оригинатордың соңғы жыл үшін аудиторлық есебі болмаған жағдайда арнайы қаржы компаниясы уәкілетті органға облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар ұсыну алдында оригинатордың соңғы есепті тоқсан үшін қаржылық есептілігінің көшірмесін ұсынады.";
5-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5-1. Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда, эмитент жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін мыналарды ұсынады:
1) облигацияларды ұстаушылар болған жағдайда жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы облигацияларды ұстаушылардың жалпы жиналысы шешімінің (облигацияларды жалғыз ұстаушы шешімінің) көшірмесі (соттың шешіміне сәйкес немесе Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда жүргізілетін эмитентті қайта құрылымдау жағдайларын қоспағанда);

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум (далее – Требования) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и устанавливают требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее – облигации) (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум.
2. Заявление эмитента для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум подписываются руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) эмитента либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа).";
дополнить пунктами 3-3 и 3-4 следующего содержания:
"3-3. В случае выпуска эмитентом негосударственных облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, частный меморандум составляется в соответствии со структурой частного меморандума согласно приложению 1 к Требованиям.
3-4. Специальная финансовая компания с частным меморандумом представляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) аудиторский отчет оригинатора за последний финансовый год, договор уступки прав требования по данной сделке секьюритизации, заключенный между оригинатором и специальной финансовой компанией.
В случае отсутствия аудиторского отчета оригинатора за последний финансовый год специальная финансовая компания представляет в уполномоченный орган копию финансовой отчетности оригинатора за последний отчетный квартал перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций.";
пункт 5-1 изложить в следующей редакции:
"5-1. В случае изменения сведений, указанных в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям, эмитент для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум представляет:
1) в случае наличия держателей облигаций копию решения общего собрания держателей облигаций (решения единственного держателя облигаций) о внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум (за исключением случаев реструктуризации эмитента, проводимой в соответствии с решением суда или в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан);

2) егер осы шығарылымның бірде-бір облигациясы орналастырылмаған немесе осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент сатып алған жағдайда, эмитенттің тиісті органының жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы көшірмесі.
Эмитент уәкілетті органға ұсынатын қағаз тасымалдағыштағы жеке меморандумға өзгерістерге және (немесе) толықтыруларға эмитенттің атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) не қол қоюға уәкілетті тұлға (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды.
Жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қағаз тасымалдағышта қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада жасалады. Қазақ және орыс тілдерінде жасалған, өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескерілген жеке меморандум *pdf форматындағы электрондық көшірме түрінде ұсынылады.";
1-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік
емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеуге қойылатын талаптарға
2-қосымша";
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесінде және оларға қойылатын талаптарда:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) қағаз тасымалдағышта мынадай құжаттарды ұсынады:
1) облигациялардың күшін жою негізін көрсете отырып, эмитенттің атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын адам) не қол қоюға уәкілетті адам (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қойған облигациялар шығарылымының күшін жою туралы өтініш;
2) облигациялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған эмитенттің органы шешімінің көшірмесі;
3) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын), облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісін), облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқалары (оларды қағаз тасымалдағышта алған жағдайда) (жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жойылған жағдайды қоспағанда);

2) в случае, если ни одна облигация данного выпуска не размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом, копию соответствующего органа эмитента о внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
Изменения и (или) дополнения в частный меморандум на бумажном носителе, представляемые эмитентом в уполномоченный орган, подписываются руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) эмитента либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа).
Изменения и (или) дополнения в частный меморандум составляются в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках на бумажном носителе. Частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений, составленный на казахском и русском языках, представляется в виде электронной копии в формате *pdf.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в приложении 2:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Требованиям к документам
для государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
(облигационной программы),
регистрации изменений
и (или) дополнений в проспект
выпуска негосударственных
облигаций (проспект
облигационной программы),
частный меморандум";
в Перечне документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требованиях к ним, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Для аннулирования выпуска облигаций эмитент представляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) следующие документы на бумажном носителе:
1) заявление об аннулировании выпуска облигаций с указанием основания для аннулирования облигаций, подписанное руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) эмитента либо лицом, уполномоченным на подписание (с представлением копии подтверждающего документа);
2) копия решения органа эмитента, принявшего решение об аннулировании выпуска облигаций;
3) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (выпуска облигаций в пределах облигационной программы), проспекта выпуска облигаций (проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) (в случае получения их на бумажном носителе) (за исключением случая аннулирования выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);

4) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқалары (оларды қағаз тасымалдағышта алған жағдайда) (жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жойылған жағдайды қоспағанда);
5) эмитенттің органы облигациялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған күні орталық депозитарийдің берген облигациялар ұстаушылардың жоқ екенін растайтын бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімі (егер осы шығарылымның бір де бір облигациясы орналастырылмаған немесе осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент бағалы қағаздардың қайталама нарығында сатып алған жағдайда);
6) сот бекіткен эмитентті қайта құрылымдау жоспарының көшірмелері (қаржы ұйымдарының, сондай-ақ бас ұйым ретінде банк конгломератына кіретін және қаржы ұйымы болып табылмайтын ұйымдардың қайта құрылымдау рәсімдері жүзеге асырылған жағдайда);
7) эмитентті мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің және сот бекіткен тарату балансының көшірмелері (эмитент мәжбүрлеп таратылған жағдайда).
Облигациялар шығарылымын олардың айналыс мерзімі өткеннен кейін жою үшін эмитент уәкілетті органға Тізбенің 2-тармағының 1) тармақшасында көзделген құжатты ұсынады.";
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны жасау және ресімдеу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар (бұдан әрі − облигациялар) шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4) оригиналы свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (выпуска облигаций в пределах облигационной программы), изменений и (или) дополнений в частный меморандум) (в случае получения их на бумажном носителе) (в случае аннулирования выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
5) реестр держателей ценных бумаг, подтверждающий отсутствие держателей облигаций, выданный центральным депозитарием на дату принятия решения органа эмитента об аннулировании выпуска облигаций (в случае, если ни одна облигация данного выпуска не была размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг);
6) копия плана реструктуризации эмитента, утвержденного судом (в случае осуществления процедур реструктуризации финансовых организаций, а также организаций, входящих в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющихся финансовой организацией);
7) копии решения суда о принудительной ликвидации эмитента и ликвидационного баланса, утвержденного судом (в случае принудительной ликвидации эмитента).
Для аннулирования выпуска облигаций по истечении срока их обращения эмитент представляет в уполномоченный орган документ, предусмотренный подпунктом 1) пункта 2 Перечня.";
в Правилах составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), уведомления об итогах погашения негосударственных облигаций, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) (далее − Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и определяют порядок составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (далее – облигации) (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Оригинатордың соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есебі және оригинатор мен арнайы қаржы компаниясы арасында жасалған секьюритилендіру мәмілесі бойынша талап ету құқығын басқаға беру шарты облигациялар шығарылымы проспектісімен (облигациялық бағдарлама проспектісі) бірге ұсынылады.
Оригинатордың соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есебі болмаған жағдайда, арнайы қаржы компаниясы уәкілетті органға облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар ұсыну алдында оригинатордың соңғы есепті тоқсан үшін қаржылық есептілігінің көшірмесін ұсынады.";
13-тармақ алып тасталсын;
1-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қалуымен бекітілген Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларында:

"5. С проспектом выпуска облигаций (проспектом облигационной программы) специальной финансовой компании представляются аудиторский отчет оригинатора за последний финансовый год, договор уступки прав требования по данной сделке секьюритизации, заключенный между оригинатором и специальной финансовой компанией.
В случае отсутствия аудиторского отчета оригинатора за последний финансовый год специальная финансовая компания представляет в уполномоченный орган копию финансовой отчетности оригинатора за последний отчетный квартал перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций.";
пункт 13 исключить;
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20223) следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, утвержденных указанным постановлением:

мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат тиісті нормативтік құқықтық актіні әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.";
3 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. Акционерлік қоғам (бұдан әрі - қоғам) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі-уәкілетті орган) еркін нысанда жасалған өтінішті "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) электрондық түрде ұсынады. "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, онда көрсету процесінің сипаттамасы, нысаны, мазмұны және нәтижесі, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі, Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері, Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі, сондай – ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтер Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі - акциялар шығарылымын тіркеу тізбесі) келтірілген. Эмитент өтінішті портал арқылы "жеке кабинетке" жіберген кезде нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі. Заңды тұлға ретінде қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.";
16 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"16. Қоғам акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту үшін уәкілетті органға портал арқылы электрондық түрде еркін нысанда жасалған ілеспе хатты ұсынады. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін қамтитын "Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтер келтірілген. Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес "Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі - акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту тізбесі). Эмитент өтінішті портал арқылы "жеке кабинетке" жіберген кезде нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі. Тұрақтандыру банкі акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсынбайды. Акцияларды орналастырудың есепті кезеңінің аяқталу күні акцияларды орналастырудың есепті кезеңі соңғы айының тиісті күні болып табылады.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Акционерное общество (далее - общество) для государственной регистрации выпуска объявленных акций предоставляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) заявление, составленное в произвольной форме, в электронном виде через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал). Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация выпуска объявленных акций", включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, срок оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация выпуска объявленных акций" согласно приложению 1 к Правилам (далее – перечень регистрации выпуска акций). При направлении эмитентом заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) общества в качестве юридического лица уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Общество для утверждения отчета об итогах размещения акций предоставляет в уполномоченный орган сопроводительное письмо, составленное в произвольной форме, в электронном виде через портал. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций", включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, срок оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций" согласно приложению 3 к Правилам (далее – перечень утверждение отчета об итогах размещения акций). При направлении эмитентом заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата. Стабилизационный банк не представляет отчет об итогах размещения акций. Датой окончания отчетного периода размещения акций является соответствующий день последнего месяца отчетного периода размещения акций.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Ұсынылған құжаттардың толық болу және (немесе) қолданылу мерзімі өтпеу фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның талаптарына сәйкес келу тұрғысынан қарайды және мемлекеттік қызмет көрсетуге хаттың (куәліктің) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың жобасын дайындайды, уәкілетті органның уәкілетті адамына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойдырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган қоғамға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі алдын ала шешім туралы, сондай-ақ қоғамға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
Жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында қоғамның "жеке кабинетіне" жібереді.
Барлық кіші түрлер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету процестері бірдей.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының акционерлік қоғамдар және бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган қоғамға бекітілген қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есептің бекітілгені туралы хат жолдайды.";
мынадай мазмұндағы 25-1, 25-2, 25-3, 25-4 және 25-5-тармақтармен толықтырылсын:
"25-1. Акцияларды бөлшектеу жағдайында қоғам уәкілетті органға акцияларды бөлшектеуді аяқтау күнінен кейінгі күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде акцияларды орналастыру қорытындылары туралы уәкілетті орган бекіткен есепке өзгерістерді қарауға және мәліметке алу үшін ұсынады.
25-2. Акцияларды бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді қарау және мәліметке алу үшін қоғам уәкілетті органға мынадай құжаттар ұсынады:
1) еркін нысанда жасалған, қоғамның уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі бар өтініш;

"19. При установлении факта полноты и (или) отсутствия истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает документы на соответствие требованиям Закона о рынке ценных бумаг и подготавливает проект письма (свидетельства) либо отказа в оказании государственной услуги, подписывает результат оказания государственной услуги у уполномоченного лица уполномоченного органа.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет общество о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления обществу возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания уполномоченный орган выдает письмо (свидетельство) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Работник ответственного подразделения в течение одного рабочего дня после подписания результата оказания государственной услуги направляет его обществу в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа.
Процессы оказания государственных услуг по всем подвидам идентичны.".
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В случае соответствия представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан об акционерных обществах и о рынке ценных бумаг уполномоченный орган направляет обществу письмо об утверждении отчета об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.";
дополнить пунктами 25-1, 25-2, 25-3, 25-4 и 25-5 следующего содержания:
"25-1. В случае дробления акций общество представляет в уполномоченный орган для рассмотрения и принятия к сведению изменения в утвержденный уполномоченным органом отчет об итогах размещения акций в течение тридцати календарных дней с даты, следующей за датой завершения дробления акций.
25-2. Для рассмотрения и принятия к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общество представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица общества;

2) қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер;
3) орталық депозитарий акцияларды бөлшектеуді аяқтау күнінен кейінгі күнге берген, орналастырылған акциялардың жалпы санының он және одан көп пайызына ие (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) акционерлер туралы анықтаманың көшірмесі.
25-3. Қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді уәкілетті орган сегіз жұмыс күні ішінде қарайды.
25-4. Акцияларды бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді қарау үшін қоғам ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы және акционерлік қоғамдар туралы заңнамасына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган қоғамға акцияларды бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістердің мәліметке алынғаны туралы хат жолдайды.
25-5. Қоғам ұсынған құжаттар сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган акцияларды бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді мәліметке алмайды және Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы және акционерлік қоғамдар туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес болатын ақпарат және құжаттар ұсыну қажеттілігі туралы хат жолдайды.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Уәкілетті органның басшысына жіберілетін шағымда қоғамның - заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, уәкілетті органның кеңсесінде оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) уәкілетті орган басшысының шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты акциялар шығарылымын тіркеу тізбесінде және акцияларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті бекіту тізбесінде көрсетілген Бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алуға болады. Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда қоғамға "жеке кабинеттен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол уәкілетті органның шағымды өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.";
1-қосымша осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарда:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества;
3) копию справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату, следующую за датой завершения дробления акций.
25-3. Изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества рассматриваются уполномоченным органом в течение восьми рабочих дней.
25-4. В случае соответствия документов, представленных обществом для рассмотрения изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества, требованиям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и акционерных обществах, уполномоченный орган направляет обществу письмо о принятии к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества.
25-5. В случае несоответствия представленных обществом документов, уполномоченный орган не принимает к сведению изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества и направляет письмо о необходимости предоставления информации и документов, соответствующих требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и акционерных обществах.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. В жалобе, направляемой руководителю уполномоченного органа, указываются наименование общества - юридического лица, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Подтверждением принятия жалобы руководителем уполномоченного органа является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам Единого контакт-центра, указанным в перечне регистрации выпуска акций и перечне утверждения отчета об итогах размещения акций. При отправке жалобы через портал обществу из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения уполномоченным органом (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
в Требованиях к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қоғамның жарияланған акцияларының төлемін растайтын құжаттар (аталғандардың біреуі немесе бірнешеуі):
1) төлем құжаттары;
2) мүлiктi қабылдау-өткiзу актiсі, беру актісі, ақшалай міндеттемелерді салыстырып тексеру актісі;
3) бағалау туралы есеп (қоғамды қайта ұйымдастыру жағдайларын қоспағанда);
4) орталық депозитарийдің орналастырылатын акциялар төлеміне енгізілетін бағалы қағаздарға меншік құқығын растайтын құжаттар;
5) жарияланған акциялардың ақысына енгізілген мүлікке меншік құқығын растайтын құжаттар (төлем меншік құқығын тіркеуді талап ететін мүлікпен жүргізілген жағдайда).";
көрсетілген қаулымен бекітілген Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларында:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы қоғамның басқа түрдегі акцияларына айырбастау туралы есеп қазақ және орыс тілдерінде жасалады.";
16-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 17 және 18-тармақтармен толықтырылсын:
"17. Қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің құрылымына сәйкес жасалады және ресімделеді.
18. Қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер қазақ және орыс тілдерінде жасалады.";
2-қосымша осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес редакцияда 4-қосымшамен толықтырылсын.
3. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

"3. Документами, подтверждающими оплату объявленных акций общества, являются (один или несколько из перечисленных):
1) платежные документы;
2) акт приема-передачи имущества, передаточный акт, акт сверки денежных обязательств;
3) отчет об оценке (за исключением случаев реорганизации общества);
4) документ центрального депозитария, подтверждающий право собственности на ценные бумаги, вносимые в оплату размещаемых акций;
5) документы, подтверждающие право собственности на имущество, внесенное в оплату объявленных акций (в случае, если оплата происходит имуществом, которое требует регистрации права собственности).";
в Правилах составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, утвержденных указанным постановлением:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Отчет об обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида составляется на казахском и русском языках.";
пункт 16 исключить;
дополнить пунктами 17 и 18 следующего содержания:
"17. Изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества составляются и оформляются в соответствии со структурой изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества согласно приложению 4 к Правилам.
18. Изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества составляются на казахском и русском языках.";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 4 в редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению.
3. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2022 жылғы 23 қарашадағы
№ 103 Қаулыға
1-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызметтің атауы
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы
1) облигациялар шығарылымы;
2) облигациялық бағдарлама;
3) көрсетілетін қызметті алушы бір мезгілде ұсынған облигациялық бағдарлама мен облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың бірінші шығарылымы;
4) уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымы;
5) айналым мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы;
6) жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы;
7) уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымы.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган)
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Барлық кіші түрлер үшін:
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
Мыналарды мемлекеттік тіркеу кезінде:
облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге ұсынылған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарлама – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарлама және көрсетілетін қызметті алушы бірмезгілде ұсынған облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялардың бірінші шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге ұсынылған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде;
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге ұсынылған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге ұсынылған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге алынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы – құжаттар мемлекеттік тіркеуге алынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер үшін:
электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Кіші түрлері бойынша:
Облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық нысанда облигациялар шығарылымының проспектісі;
облигациялық бағдарлама мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық нысанда облигациялық бағдарлама шығарылымының проспектісі;
облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық нысанда облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі;

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового
развития, инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
(облигационной программы),
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций"
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций
Наименование подвидов государственной услуги
1) выпуск облигаций;
2) облигационной программы;
3) облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно;
4) выпуск облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;
5) выпуск облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
6) выпуск облигаций, подлежащих частному размещению;
7) выпуск облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом.
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган).
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3.
Сроки оказания государственной услуги
При государственной регистрации:
выпуска облигаций - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня представления документов на государственную регистрацию;
облигационной программы - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно - в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций в пределах облигационной программы зарегистрированной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций - в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию; выпуска облигаций, подлежащих частному размещению - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
По подвидам:
Свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигаций - в случае государственной регистрации выпуска облигаций;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигационной программы по форме согласно приложению 3 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигационной программы - в случае государственной регистрации облигационной программы;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы по форме согласно приложению 4 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы - в случае государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы;

айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік; жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық форматта жеке меморандум; облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы мемлекеттік тіркелген жағдайда Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және электрондық нысанда жеке меморандум не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағына көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне  (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш білдірген кезде, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) уәкілетті орган – Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі мен жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) ақпараттық жүйелерде қамтылған, көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім бар еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы органының облигациялар шығарылымы, орналастыру, айналысы мен өтеу, облигацияларды орналастыру нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушы алған қаражатты пайдалану тәртібі, облигациялар шығарылымының көлемі, саны және түрі, облигациялардың номиналдық құны, облигацияларды ұстаушылардың құқықтары туралы мәліметтер қамтылған мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы туралы шешімінің электрондық көшірмесі не көрсетілетін қызметті алушы органының облигациялық бағдарлама шығарылымының көлемі туралы мәліметтер қамтылған облигациялық бағдарлама шығарылымы туралы шешімінің көшірмесі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);

свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам – в случае государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев; свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронной форме частный меморандум - в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению; свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 4 к Правилам и в электронной форме частный меморандум в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) уполномоченного органа – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом и Законом о праздниках.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) электронная копия решения органа услугополучателя о выпуске негосударственных облигаций, содержащего сведения о порядке выпуска, размещения, обращения и погашения облигаций, использования средств, полученных услугополучателем в результате размещения облигаций, объеме выпуска, количестве и виде облигаций, номинальной стоимости облигаций, правах держателей облигаций, либо копию решения органа услугополучателя о выпуске облигационной программы, содержащего сведения об объеме выпуска облигационной программы (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);

3) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі) электрондық нысанда (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
4) электрондық нысандағы жеке меморандум (жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылған жағдайда);
5) айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер электрондық нысанда (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайында);
6) көрсетілетін қызметті алушы жарғысының (бар болса) электрондық көшірмесі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
7) банктің кепілдігімен қамтамасыз етілген облигациялар шығарылымы жағдайында, көрсетілетін қызметті алушы міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз етудің бар екендігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
8) облигациялар ұстаушылардың өкілімен жасалған шарттың электрондық көшірмесі (егер облигациялар ұстаушылардың өкілімен шарт жасау міндеті "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) талаптарында көзделген және (немесе) оны жасауға көрсетілетін қызметті алушы бастама жасаған жағдайда) (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
9) көрсетілетін қызметті алушының кірісін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық құқықтық нысанында құрылған көрсетілетін қызметті алушылар үшін олардың қатысушылары арасында бөлу тәртібінің электрондық көшірмесі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығару жағдайын қоспағанда);
10) көрсетілетін қызметті алушының соңғы екі қаржы жылындағы аудиторлық есептермен (эмитенттің еншілес ұйымдары болған жағдайда, шоғырландырылған қаржылық есептермен) расталған жылдық қаржылық есептіліктің электрондық көшірмелері, сондай-ақ аудиторлық есептердің электрондық көшірмелері (қайта құрылған көрсетілетін қызметті алушыларды қоспағанда) (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымын қоспаған жағдайда);
11) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша не мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар беру алдындағы соңғы тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін ұсынылған жағдайда, соңғы тоқсанның алдындағы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша көрсетілетін қызметті алушының қаржылық есептілігінің электрондық көшірмесі. Аяқталған қаржы жылы үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебі болмаған жағдайда, ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап 1 маусым аралығы кезеңінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге аяқталған соңғы жылдың алдындағы екі жыл үшін қаржылық есептіліктің электрондық көшірмесін және көрсетілген кезең үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебінің электрондық көшірмесін береді. Көрсетілетін қызметті алушы аяқталған қаржылық жыл үшін аудиторлық есепті және қаржылық есептілікті жылдық қаржылық есептілік бекітілген күннен бастап бір ай ішінде Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен ұсынады (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын және жеке орналастырылуға тиіс облигацияларды қоспаған жағдайда).

3) проспект выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы) в электронной форме (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
4) частный меморандум в электронной форме (в случае выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
5) сведения о выпуске облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев в электронной форме (в случае выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
6) электронная копия устава услугополучателя (при наличии) (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
7) в случае выпуска обеспеченных облигаций электронные копии документов, подтверждающих наличие обеспечения исполнения обязательств услугополучателя (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
8) электронная копия договора, заключенного с представителем держателей облигаций (в случае, если обязанность заключения договора с представителем держателей облигаций предусмотрена требованиями Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг) и (или) его заключение инициировано услугополучателем) (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
9) электронная копия порядка распределения дохода услугополучателя между его участниками для услугополучателей, созданных в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
10) электронные копии годовой финансовой отчетности услугополучателя (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у эмитента дочерних организаций) за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также электронные копии аудиторских отчетов (за исключением вновь созданных услугополучателей) (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
11) электронная копия финансовой отчетности услугополучателя по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг либо на конец предпоследнего квартала в случае представления документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг до 25 числа месяца, следующего за последним кварталом перед подачей. В случае отсутствия аудиторского отчета финансовой отчетности за завершенный финансовый год в период с 1 января по 1 июня текущего года услугополучатель представляет услугодателю электронную копию финансовой отчетности за два года, предшествующих последнему завершенному году, и электронную копию аудиторского отчета финансовой отчетности за указанный период. Аудиторский отчет и финансовая отчетность за завершенный финансовый год представляются услугополучателем в течение месяца с даты утверждения годовой финансовой отчетности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению).

Егер осы тармақтың 6), 10) және 11) тармақшаларында көрсетілген құжаттар қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар ұсынылған күнге дейін орналастырылған болса, бұл құжаттарды көрсетілетін қызметті алушы ұсынбайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан басқа, Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушысы мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу үшін қосымша мына құжаттарды ұсынуға міндетті:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент- көрсетілетін қызметті алушысы Қазақстан Республикасы бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушысының орналасқан жеріндегі мемлекет заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде тіркелгенін куәландыратын құжаттың дұрыстығын нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасын қоса бере отырып электрондық көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент- көрсетілетін қызметті алушысының құрылтай құжаттарының дұрыстығын нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасын қоса бере отырып электрондық көшірмелері;
3) шет мемлекеттің қаржы нарығын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушысының мемлекеттік тіркеуге өтініш берілген күнге дейінгі үш айдағы кезеңде пруденциялық нормативтерді және бейрезиденттің уәкілетті органы белгілеген өзге де нормалар мен лимиттерді облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) сақтауы туралы хаттың электрондық көшірмесі (Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушысы қаржы ұйымы болып табылса).
Көрсетілетін қызметті алушы соттың қайта құрылымдау жүргізу туралы шешіміне сәйкес қайта құрылымдау жүргізген жағдайда, облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан бөлек сот бекіткен қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесін береді. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді уәкілетті орган "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар ұсыну талаптары мен тәртібін бұзуының және құжаттарды қарау барысында олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуінің анықталуы. Көрсетілген негізден бөлек көрсетілетін қызметті беруші мына жағдайларда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға облигациялық бағдарлама шегіндегі мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуден бас тартады:

Документы, указанные в подпунктах 6), 10) и 11) настоящего пункта не представляются услугополучателем, в случае, если данные документы были размещены на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности до даты представления документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
Для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы) услугополучатель-нерезидент Республики Казахстан кроме документов, указанных в части первой настоящего пункта, обязан представить дополнительно следующие документы:
1) электронная копия документа, подтверждающего регистрацию услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан в качестве юридического лица в соответствии с законодательством государства места нахождения услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан, с приложением перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом;
2) электронные копии учредительных документов услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан с приложением переводов на казахский и русский языки, верность которых засвидетельствована нотариусом;
3) электронная копия письма уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка иностранного государства о соблюдении услугополучателем-нерезидентом Республики Казахстан пруденциальных нормативов и иных установленных уполномоченным органом нерезидента норм и лимитов в период за три месяца до даты подачи заявления на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы) (если услугополучатель-нерезидент Республики Казахстан является финансовой организацией).
В случае проведения услугополучателем реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации, для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) услугополучатель помимо документов, указанных в части первой настоящего пункта, представляет электронную копию плана реструктуризации, утвержденного судом.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Нарушение услугополучателем условий и порядка представления документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций и выявления в процессе рассмотрения документов их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан. Помимо указанного основания услугодатель отказывает услугополучателю в государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы в случае, если:

1) көрсетілетін қызметті алушының бастамасы бойынша ерікті делистингті қоспағанда, осы облигациялық бағдарлама шегінде жүзеге асырылған мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының делистингі жүргізілсе;
2) облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу нәтижесінде айналыстағы мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының жалпы сомасы осындай облигациялық бағдарламаның тіркелген көлемінен асқан жағдайда;
Осы тармақтың екінші бөлігі қаржы ұйымына немесе Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда ол қайта құрылымдауды жүргізген кезде бас ұйым ретінде банк конгломератына кіретін және қаржы ұйымы болып табылмайтын ұйымға қолданылмайды.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қолжеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс орталығынан алу мүмкіндігіне ие. Порталда іркілістер не техникалық ақаулар анықталған жағдайда Бірыңғай байланыс орталығына жүгіну қажет. Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777 немесе 1414.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының 2022 жылғы 23
қарашадағы № 103 Қаулыға
2-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
1-1 қосымша
Халықаралық қаржы ұйымдарының тізбесі
1. Азия даму банкі.
2. Азия инфрақұрылымдық инвестициялар Банкі.
3. Америкааралық даму банкі.
4. Африка даму банкі.
5. Еуразия Даму банкі.
6. Еуропа қайта құру және даму банкі.
7. Еуропалық инвестициялық банк.
8. Еуропалық Кеңестің Даму Банкі.
9. Жеке секторды дамыту жөніндегі ислам корпорациясы.
10. Ислам даму банкі.
11. Скандинавия инвестициялық банкі.
12. Халықаралық валюта қоры.
13. Халықаралық қайта құру және даму банкі.
14. Халықаралық қаржы корпорациясы.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының 2022 жылғы 23
қарашадағы № 103 Қаулыға
3-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды тіркеу
үшін құжаттарға қойылатын
талаптарға
1- қосымша
Жеке меморандумның құрылымы Құжаттың атауы: "Жеке меморандум"
Жазба: "Уәкілетті органның мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекетті тіркеуі инвесторларға мемлекеттік емес облигацияларды сатып алуға қатысты, жеке меморандумда сипатталған қандай да болсын ұсынымдар беруді білдірмейді және осы құжатта қамтылған ақпараттың дәйектілігін растамайды.
Эмитенттің лауазымды тұлғалары онда берілген барлық ақпараттың дәйектілігін және эмитент пен оның орналастырылатын мемлекеттік емес облигацияларына қатысты инвесторларды жаңылдыруға әкеп соқтырмайтынын растайды.".

1) произведен делистинг выпуска негосударственных облигаций, осуществленного в пределах данной облигационной программы, за исключением добровольного делистинга по инициативе услугопоучателя;
2) в результате государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы общая сумма выпусков негосударственных облигаций, находящихся в обращении, превысит зарегистрированный объем такой облигационной программы;
Действие части второй настоящего пункта не распространяется на финансовую организацию или организацию, входящую в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющуюся финансовой организацией, при проведении ею реструктуризации в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в Единый контакт-центр.
Единый контакт-центр: 8-800-080-7777 или 1414.
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 1-1
к Правилам государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
(облигационной программы),
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Перечень международных финансовых организаций
1. Азиатский банк развития.
2. Азиатский банк инфраструктурных инвестиций.
3. Межамериканский банк развития.
4. Африканский банк развития.
5. Евразийский банк развития.
6. Европейский банк реконструкции и развития.
7. Европейский инвестиционный банк.
8. Банк Развития Европейского Совета.
9. Исламская корпорация по развитию частного сектора.
10. Исламский банк развития.
11. Скандинавский инвестиционный банк.
12.Международный валютный фонд.
13. Международный банк реконструкции и развития.
14. Международная финансовая корпорация.
Приложение 3 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 1
к Требованиям к документам
для государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
(облигационной программы),
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум
Структура частного меморандума
Наименование документа: "Частный меморандум"
Запись: "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения негосударственных облигаций, описанных в частном меморандуме, и не подтверждает достоверность информации, содержащейся в данном документе.
Должностные лица эмитента подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно эмитента и его размещаемых негосударственных облигаций.".

1. Эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын (болған жағдайда) тілдеріндегі толық және қысқаша атауы;
2. Эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі, облигациялардың саны және облигациялар шығарылымның жалпы көлемі. Егер облигациялар өтеу мерзімі жоқ облигациялар болып табылса, бұл туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) бір облигацияның номиналды құны (егер бір облигацияның номиналды құны индекстелген шама болса, онда бір облигацияның номиналды құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
3) облигацияның номиналды құнының, облигациялар бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы;
4) облигациялар бойынша негізгі сыйақы мөлшерлемесінің және ол болған жағдайда қосымша сыйақы мөлшері.
Қосымша сыйақы төленген жағдайда облигациялар бойынша қосымша сыйақы алудың басталуына немесе басталмауына байланысты болатын оқиғалар туралы ақпарат көздерін көрсете отырып, облигациялар бойынша қосымша сыйақы мөлшерін айқындау тәртібі көрсетіледі.
Облигацияларды өзге де мүліктік құқықтармен өтеу кезінде сыйақы және номиналды құн төленген жағдайда, осы құқықтардың, олардың сақталуын қамтамасыз ету тәсілдерінің, бағалау тәртібінің және көрсетілген құқықтарды бағалауды жүзеге асыруға құқылы тұлғалардың сипаттамасы, сондай-ақ осы құқықтардың өту тәртібі келтіріледі;
5) сыйақыны төлеу кезеңділігін және (немесе) сыйақыны төлеу күнін және сыйақыны алу тәсілін көрсете отырып, облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары;
6) облигациялар айналысының басталу күні және мерзімі (облигацияларды өтеу мерзімінсіз шығарған жағдайда айналыс мерзімі көрсетілмейді;
7) облигацияларды өтеу күні және тәсілі (облигацияларды өтеу мерзімінсіз шығарған жағдайда толтырылмайды).
4. Облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу тәртібі мен шарттары.
Облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу мүмкіндігі көзделген жағдайда, облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу құны (құнын айқындау тәртібі), эмитент облигацияларды мерзімінен бұрын өтеуі мүмкін не облигациялардың иелері облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу туралы талапты, эмитенттің облигацияларды мерзімінен бұрын өтеудің шарттары мен қорытындылары туралы ақпаратты ашу тәртібін, сондай-ақ облигацияларды шығару туралы шешімде көзделген, эмитенттің қалауы бойынша немесе облигациялар иелерінің талап етуі бойынша мерзімінен бұрын өтеу жүзеге асырылатынына қарай облигацияларды мерзімінен бұрын өтеудің өзге де талаптары көрсетіледі.
Егер эмитент облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу мүмкіндігін көздемесе, бұл мән-жай көрсетіледі.

1. Полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском (при наличии) языках.
2. Бизнес-идентификационный номер эмитента.
3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций, количество облигаций и общий объем выпуска облигаций. В случае, если облигации являются облигациями без срока погашения, указываются сведения об этом;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);
3) валюта номинальной стоимости облигации, платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям;
4) размер ставки основного вознаграждения по облигациям и дополнительного вознаграждения в случае его наличия.
В случае выплаты дополнительного вознаграждения отражается порядок определения размера дополнительного вознаграждения по облигациям с указанием источников информации о событиях, от наступления или ненаступления которых зависит получение дополнительного вознаграждения по облигациям.
В случае выплаты вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций иными имущественными правами, приводится описание этих прав, способов обеспечения их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка перехода этих прав;
5) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям с указанием периодичности выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения и способа получения вознаграждения;
6) дата начала и срок обращения облигаций (в случае выпуска облигаций без срока погашения срок обращения не указывается);
7) дата и способ погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения).
4. Порядок и условия досрочного погашения облигаций.
В случае если предусматривается возможность досрочного погашения облигаций, указываются стоимость (порядок определения стоимости), порядок и условия досрочного погашения облигаций, срок (порядок определения срока), в течение которого облигации могут быть досрочно погашены эмитентом либо владельцами облигаций могут быть направлены (предъявлены) заявления, содержащие требование о досрочном погашении облигаций, порядок раскрытия эмитентом информации об условиях и итогах досрочного погашения облигаций, а также иные условия досрочного погашения облигаций, предусмотренные решением о выпуске облигаций, в зависимости от того, осуществляется ли досрочное погашение по усмотрению эмитента или по требованию владельцев облигаций.
В случае если возможность досрочного погашения облигаций эмитентом не предусматривается, указывается на это обстоятельство.

5. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде жобалық қаржыландыру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) ақшалай талаптардың сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары және болжанатын мерзімдері;
2) облигациялар ұстаушыларға негізгі шарт бойынша жасалған мүліктің меншік иесінің ауысуы туралы, кредиторлар өкілдерінің арнайы қаржы компаниясының органдарына енгізілуі және олардың өкілеттіктері туралы ақпаратты ұсыну тәртібі;
3) арнайы қаржы компаниясының жобалық қаржыландыру мәмілесіне қызмет көрсетуге, инвестициялық басқаруға байланысты, бөлінген активтер есебінен жүзеге асырылатын шығыстарының тізбесі.
4) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама шегінде жеке меморандумда көрсетіледі);
5) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
6. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде секьюритилендіру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) оригинатордың, кастодиан-банктің, инвестициялық портфельді басқарушының, арнайы қаржы компаниясының және басқаға берілген талап ету құқықтары бойынша төлемдерді жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жері;
2) секьюритилендіру мәмілесіндегі оригинатор қызметінің мәні, құқықтары мен міндеттері;
3) талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары, тәртібі мен мерзімдері және олардың орындалуына бақылау жасау тәртібі;
4) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау тәртібі;
5) талап ету құқықтары біртектілігінің өлшемшарттары;
6) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама шегінде жеке меморандумда көрсетіледі);
7) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
7. Эмитенттің шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара қамтамасыз ету болып табылатын мүлкі туралы мәліметтер:
1) осы мүліктің құнын көрсете отырып шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз етудің сипаттамасы;
2) қамтамасыз ету құнының облигациялар шығарылымының жиынтық көлеміне пайыздық арақатынасы;
3) кепіл затын өндіріп алу тәртібі.
8. Атауын, орналасқан жерін, кепіл шартының деректемелерін, кепілдік мерзімі мен талаптарын көрсете отырып, кепілдік берген банктің деректері (егер облигациялар кепілдікпен қамтамасыз етілсе).

5. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при проектном финансировании дополнительно указываются:
1) характеристика денежных требований, условия и прогнозируемые сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов;
2) порядок предоставления информации держателям облигаций о смене собственника на имущество, созданное по базовому договору, и порядок введения представителей кредиторов в органы специальной финансовой компании и их полномочиях;
3) перечень расходов специальной финансовой компании, связанных с обслуживанием сделки проектного финансирования, инвестиционным управлением, осуществляемым за счет выделенных активов;
4) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в частном меморандуме в пределах облигационной программы);
5) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
6. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при секьюритизации дополнительно указываются:
1) наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего инвестиционным портфелем, специальной финансовой компании и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования;
2) предмет деятельности, права и обязанности оригинатора в сделке секьюритизации;
3) характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
4) порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам;
5) критерии однородности прав требований;
6) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в частном меморандуме в пределах облигационной программы);
7) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
7. Сведения об имуществе эмитента, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям:
1) описание обеспечения по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества;
2) процентное соотношение стоимости обеспечения к совокупному объему выпуска облигаций;
3) порядок обращения взыскания на предмет залога.
8. Данные лица, предоставившего гарантию, с указанием его наименования, места нахождения, реквизитов договора гарантии, срока и условий гарантии (если облигации обеспечены гарантией).

9. Облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсаты.
Эмитент облигацияларды орналастырудан алатын ақшаны пайдаланудың нақты мақсаттары көрсетіледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар, орнықты даму облигациялары және орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда эмитентте облигациялар шығару жөніндегі негіздемелік бағдарламаның болуы туралы ақпарат көрсетіледі.
"Жасыл" облигациялар шығарылған жағдайда, облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсатының Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі.
Әлеуметтік облигациялар шығарылған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын әлеуметтік міндеттерді іске асыруға бағытталған тиісті жобаның қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ оның Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 4-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
Орнықты даму облигацияларын шығарған жағдайда қаржыландыруға (іске асыруға) осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын "жасыл" және әлеуметтік жобалардың үйлесімінің қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ олардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар және орнықты даму облигациялары шығарылған жағдайда қосымша:
қаржыландыру үшін осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жобаны іске асыру барысы туралы ақпаратты ашуды эмитент жүзеге асыратын ақпарат көздері;
егер қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жоба Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкес келмейтін болса, эмитент қолданатын шаралар көрсетіледі.
Орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда:
эмитент алдын ала белгілеген оларға қол жеткізу мерзімдерін көрсете отырып, орнықты даму саласындағы қызметтің нақты нәтижелеріне қол жеткізуді бағалау үшін пайдаланылатын тиімділіктің негізгі көрсеткіштері;
көрсетілген көрсеткіштерді есептеу әдістемесі;
эмитент қол жеткізген жағдайда қолданысқа енетін, орнықты дамуға байланысты облигациялардың қаржылық және (немесе) құрылымдық сипаттамалары;
эмитент өзі белгілеген негізгі көрсеткіштердің орындалуы туралы ақпаратты ашуды жүзеге асыратын ақпарат көздері сипатталады.
Орналастырудан түскен ақша жобаны қаржыландыруға бағытталатын инвестициялық облигациялар шығарылған жағдайда, осы жобаның қысқаша сипаттамасы келтіріледі.

9. Целевое назначение использования денег, полученных от размещения облигаций.
Указываются конкретные цели использования денег, которые эмитент получит от размещения облигаций.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций, облигаций устойчивого развития и облигаций, связанных с устойчивым развитием, указывается информация о наличии у эмитента рамочной программы по выпуску облигаций.
В случае выпуска "зеленых" облигаций, указывается информация о соответствии целевого назначения использования денег, полученных от размещения облигаций, проектам, установленным пунктом 3 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска социальных облигаций приводится краткое описание соответствующего проекта, направленного на реализацию социальных задач, на финансирование которого будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о его соответствии проектам, установленным пунктом 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций устойчивого развития приводится краткое описание "зеленых" и социальных" проектов, на финансирование (реализацию) сочетания которых будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о их соответствии проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций и облигаций устойчивого развития дополнительно указываются:
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о ходе реализации проекта, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций;
меры, которые будут предприняты эмитентом в случае, если проект, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций, перестанет соответствовать проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций, связанных с устойчивым развитием, описываются:
ключевые показатели эффективности, используемые для оценки достижения конкретных результатов деятельности в области устойчивого развития с указанием заранее установленных эмитентом сроков их достижения;
методика расчета указанных показателей;
финансовые и (или) структурные характеристики облигаций, связанных с устойчивым развитием, вступающие в действие в случае их достижения эмитентом;
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о выполнении установленных им ключевых показателей.
В случае выпуска инвестиционных облигаций, деньги от размещения которых направляются на финансирование проекта, приводится краткое описание данного проекта.

10. Облигация ұстаушыға берілетін құқықтар.
Облигацияларды өтеу мерзімінсіз шығарған жағдайда мемлекеттік емес облигацияларды ұстаушылардың облигацияларды өтеу мерзімінсіз, оның ішінде Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында көзделген негіздер бойынша сатып алу туралы талап қоя алмайтыны туралы мәліметтер көрсетіледі.
11. Облигациялар бойынша сыйақы төлеу жөніндегі міндеттемелер орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған кезде облигацияларды ұстаушылардың құқықтарын қорғау рәсімдерін, оның ішінде міндеттемелерді қайта құрылымдау тәртібі мен шарттарын қоса алғанда, облигациялар бойынша дефолт басталған жағдайда эмитент қолданатын шаралар.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының 2022 жылғы 23
қарашадағы № 103 Қаулыға
4-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының проспектісін
(облигациялық бағдарлама
проспектісін), мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне)
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды жасау және
ресімдеу қағидаларына
1- қосымша
Облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің) құрылымы
1-тарау. Эмитенттің атауы және оның орналасқан жері туралы ақпарат
1. Құрылтай құжаттарына сәйкес эмитент туралы ақпарат:
1) эмитентті бастапқы мемлекеттік тіркеу күні;
2) эмитентті мемлекеттік қайта тіркеу күні (қайта тіркеу жүзеге асырылған жағдайда);
3) эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын (бар болса) тілдеріндегі толық және қысқаша атауы;
4) эмитенттің атауы өзгерген жағдайда оның барлық бұрынғы толық және қысқаша атаулары, сондай-ақ олардың өзгертілген күндері көрсетіледі;
5) егер эмитент заңды тұлғаны (заңды тұлғаларды) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған болса, онда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаларға және (немесе) эмитентке қатысты құқықтық мирасқорлығы туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) эмитенттің филиалдары мен өкілдіктері болған жағдайда, заңды тұлғалардың филиалдарының (өкілдіктерінің) есептік тіркелуі туралы анықтамаға сәйкес олардың атаулары, тіркелген (қайта тіркелген) күндері, орналасқан жерлері және эмитенттің барлық филиалдары мен өкілдіктерінің пошта мекенжайлары көрсетіледі;
7) эмитенттің бизнес сәйкестендіру нөмірі;
8) ISO 17442 "Financial services - Legal Entity Identifier" (LEI) (Файнаншл сервисез – Легал Энтити Айдэнтифайер) халықаралық стандартына сәйкес Legal Entity Identifier (Легал Энтити Айдэнтифайер) коды (бар болса).
2. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға сәйкес байланыс телефондарының, факстың нөмірлері және электрондық поштаның мекенжайы, сондай-ақ эмитенттің нақты мекенжайы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамада көрсетілген эмитенттің орналасқан жерінен өзгеше болған жағдайда нақты мекенжайы көрсетілген эмитенттің орналасқан жері.

10. Права, предоставляемые держателю облигаций.
В случае выпуска облигаций без срока погашения указываются сведения о том, что держателями негосударственных облигаций без срока погашения не может предъявляться требование о выкупе облигаций, в том числе по основаниям, предусмотренным статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг.
11. Меры, которые будут предприняты эмитентом в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств.
Приложение 4
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 1
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
негосударственных облигаций
(проспекта облигационной
программы), изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы)
Структура проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы)
Глава 1. Информация о наименовании эмитента и его месте нахождения
1. Информация об эмитенте в соответствии с учредительными документами:
1) дата первичной государственной регистрации эмитента;
2) дата государственной перерегистрации эмитента (в случае если осуществлялась перерегистрация);
3) полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском (при наличии) языках;
4) в случае изменения наименования эмитента указываются все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены;
5) если эмитент был создан в результате реорганизации юридического лица (юридических лиц), то указываются сведения о правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и (или) эмитента;
6) в случае наличия филиалов и представительств эмитента указываются их наименования, даты регистрации (перерегистрации), места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств эмитента в соответствии со справкой об учетной регистрации филиалов (представительств) юридических лиц;
7) бизнес-идентификационный номер эмитента;
8) код Legal Entity Identifier (Легал Энтити Айдэнтифайер) в соответствии с международным стандартом ISO 17442 "Financial services – Legal Entity Identifier" (LEI) (Файнаншл сервисез – Легал Энтити Айдэнтифайер) (при наличии).
2. Место нахождения эмитента в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с указанием номеров контактных телефонов, факса и адреса электронной почты, а также фактического адреса в случае, если фактический адрес эмитента отличается от места нахождения эмитента, указанного в справке о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.

2-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздар туралы, оларды төлеу және олар бойынша кіріс алу тәсілдері туралы мәліметтер
3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі. Егер облигациялар өтеу мерзімі жоқ облигациялар болып табылса, бұл туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) бір облигацияның номиналды құны (егер бір облигацияның номиналды құны индекстелген шама болса, онда бір облигацияның номиналды құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
3) облигациялардың саны;
4) облигациялар шығарылымның жалпы көлемі;
5) облигацияның номиналды құн валютасы, облигациялар бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы.
4. Орналастырылатын облигацияларды төлеу тәсілі.
5. Облигациялар бойынша кіріс алу:
1) облигациялар бойынша негізгі сыйақы мөлшерлемесінің және ол болған жағдайда қосымша сыйақы мөлшерлемесінің мөлшері.
Қосымша сыйақы төленген жағдайда облигациялар бойынша қосымша сыйақы алудың басталуына немесе басталмауына байланысты болатын оқиғалар туралы ақпарат көздері көрсетіле отырып, облигациялар бойынша қосымша сыйақы мөлшерін айқындау тәртібі көрсетіледі;
2) сыйақыны төлеу кезеңділігі және (немесе) облигациялар бойынша сыйақы төлеу күні;
3) облигациялар бойынша сыйақы есептеу басталатын күн;
4) облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары, облигациялар бойынша сыйақы алу тәсілі;
5) облигациялар бойынша сыйақы есептеу үшін қолданылатын уақыт кезеңі.
6. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде жобалық қаржыландыру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) ақшалай талаптардың сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары және болжанатын мерзімдері;
2) облигациялар ұстаушыларға негізгі шарт бойынша жасалған мүліктің меншік иесінің ауысуы туралы, кредиторлар өкілдерінің арнайы қаржы компаниясының органдарына енгізілуі және олардың өкілеттіктері туралы ақпаратты ұсыну тәртібі;
3) бөлінген активтер есебінен жүзеге асырылатын инвестициялық басқарумен, жобалық қаржыландыру мәмілесіне қызмет көрсетумен байланысты;
4) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама проспектісінде көрсетіледі);
5) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
7. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде секьюритилендіру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:

Глава 2. Сведения об эмиссионных ценных бумагах, о способах их оплаты и получении дохода по ним
3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций. В случае, если облигации являются облигациями без срока погашения, указываются сведения об этом;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);
3) количество облигаций;
4) общий объем выпуска облигаций;
5) валюта номинальной стоимости облигации, валюта платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям.
4. Способ оплаты размещаемых облигаций.
5. Получение дохода по облигациям:
1) размер ставки основного вознаграждения по облигациям и дополнительного вознаграждения в случае его наличия.
В случае выплаты дополнительного вознаграждения отражается порядок определения размера дополнительного вознаграждения по облигациям с указанием источников информации о событиях, от наступления или ненаступления которых зависит получение дополнительного вознаграждения по облигациям;
2) периодичность выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения по облигациям;
3) дата, с которой начинается начисление вознаграждения по облигациям;
4) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям, способ получения вознаграждения по облигациям;
5) период времени, применяемый для расчета вознаграждения по облигациям.
6. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при проектном финансировании дополнительно указываются:
1) характеристика денежных требований, условия и прогнозируемые сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов;
2) порядок предоставления информации держателям облигаций о смене собственника на имущество, созданное по базовому договору, и порядок введения представителей кредиторов в органы специальной финансовой компании и их полномочиях;
3) перечень расходов специальной финансовой компании, связанных с обслуживанием сделки проектного финансирования, инвестиционным управлением, осуществляемым за счет выделенных активов;
4) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в проспекте облигационной программы);
5) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
7. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при секьюритизации дополнительно указываются:

1) оригинатордың, кастодиан-банктің, инвестициялық портфельді басқарушының, арнайы қаржы компаниясының және басқаға берілген талап ету құқықтары бойынша төлемдерді жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жері;
2) секьюритилендіру мәмілесіндегі оригинатор қызметінің мәні, құқықтары мен міндеттері;
3) талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары, тәртібі мен мерзімдері және олардың орындалуына бақылау жасау тәртібі;
4) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау тәртібі;
5) талап ету құқықтары біртектілігінің өлшемшарттары;
6) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама проспектісінде көрсетіледі);
7) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
3-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру, айналысы, өтеу шарттары мен тәртібі, сондай-ақ Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша шарттары
8. Облигацияларды орналастыру шарттары және тәртібі:
1) облигацияларды орналастырудың басталған күні;
2) облигацияларды орналастырудың аяқталған күні;
3) онда облигацияларды орналастыру жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
9. Облигациялар айналысының талаптары және тәртібі:
1) облигациялар айналысының басталу күні;
2) облигациялар айналысының аяқталу күні (өтеу мерзімінсіз облигациялар шығарылған жағдайда толтырылмайды);
3) облигациялар айналысының мерзімі (өтеу мерзімінсіз облигациялар шығарылған жағдайда толтырылмайды);
4) облигациялар айналысы жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
10. Облигацияларды өтеу талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды өтеу күні (өтеу мерзімінсіз облигациялар шығарылған жағдайда толтырылмайды);
2) облигацияларды өтеу тәсілі (өтеу мерзімінсіз облигациялар шығарылған жағдайда толтырылмайды);
3) егер облигацияларды өтеу кезінде сыйақыны және номиналды құнын төлеу облигациялар шығарылымы проспектісіне сәйкес өзге мүліктік құқықтармен жүргізілетін болса, осындай құқықтардың, оларды сақтау тәсілдерінің, бағалау тәртібінің сипаттамасы және көрсетілген құқықтарды жүзеге асыруға құзыретті тұлғалар, сондай-ақ осы құқықтарға өтуді іске асыру тәртібі келтіріледі.
11. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша шарттары болған жағдайда:

1) наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего инвестиционным портфелем, специальной финансовой компании и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования;
2) предмет деятельности, права и обязанности оригинатора в сделке секьюритизации;
3) характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
4) порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам;
5) критерии однородности прав требований;
6) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в частном меморандуме в пределах облигационной программы);
7) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
Глава 3. Условия и порядок размещения, обращения, погашения эмиссионных ценных бумаг, а также дополнительные условия выкупа облигаций, не установленные статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг
8. Условия и порядок размещения облигаций:
1) дата начала размещения облигаций;
2) дата окончания размещения облигаций;
3) рынок, на котором планируется размещение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
9. Условия и порядок обращения облигаций:
1) дата начала обращения облигаций;
2) дата окончания обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) срок обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
4) рынок, на котором планируется обращение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
10. Условия и порядок погашения облигаций:
1) дата погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
2) способ погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) если выплата вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций будет производиться в соответствии с проспектом выпуска облигаций иными имущественными правами, приводятся описания этих прав, способов их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка реализации перехода этих прав.
11. В случае наличия дополнительных условий выкупа облигаций, не установленных статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг, указывается:

1) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру тәртібі, талаптары;
2) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру мерзімі көрсетіледі.
4-тарау. Ковенанттар (шектеулер), олар бар болса
12. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген қосымша ковенанттар (шектеулер) белгіленген жағдайда:
1) эмитент қабылдайтын және бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген ковенанттардың (шектеулердің) сипаттамасы;
2) ковенанттар (шектеулер) бұзылған кездегі эмитенттің іс-әрекетінің тәртібі;
3) ковенанттар бұзылған кездегі облигация ұстаушылардың іс-әрекетінің тәртібі көрсетіледі.
5-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздарды конвертациялау талаптары, мерзімдері мен тәртібі (конвертацияланатын бағалы қағаздарды шығару кезінде)
13. Конвертацияланатын облигациялар шығарылған кезде мынадай мәліметтер қосымша көрсетіледі:
1) облигациялар конвертацияланатын акциялардың түрi, саны және орналастыру бағасын белгілеу тәртібі, осындай акциялар бойынша құқықтар;
2) облигацияларды конвертациялау тәртібі мен талаптары (егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланатын болса, конвертациялаудың аяқталу күнінен бастап 1 (бір) ай ішінде облигациялардың шығарылымы жойылуға жататыны көрсетіледі, егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланбайтын болса, осы шығарылымның сатып алынған облигациялары одан әрі орналастырылуға жатпайтыны, айналыс мерзімінің соңында өтелетіні көрсетіледі).
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 61-10-тармағында көзделген негізде және тәртіппен төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банк уәкілетті органның шешіміне сәйкес облигацияларды акцияларға конвертациялау талаптарын көрсетеді.
6-тарау. Шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара қамтамасыз ету болып табылатын облигациялар эмитенті мүлкінің құнын көрсете отырып, осы мүлік туралы мәліметтер (қамтамасыз етілген облигациялар бойынша)
14. Шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара қамтамасыз ету болып табылатын эмитенттің мүлкі туралы мәліметтер:
1) осы мүліктің құнын көрсете отырып шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз етудің сипаттамасы;
2) қамтамасыз ету құнының облигациялар шығарылымының жиынтық көлеміне пайыздық арақатынасы;
3) кепіл затын өндіріп алу тәртібі.
15. Атауын, орналасқан жерін, кепіл шартының деректемелерін, кепілдік мерзімі мен талаптарын көрсете отырып, кепілдік берген тұлғаның деректері (егер облигациялар банктің кепілдігімен қамтамасыз етілсе).

1) порядок, условия реализации права выкупа облигаций;
2) сроки реализации права выкупа облигаций.
Глава 4. Ковенанты (ограничения) при их наличии
12. В случае, если устанавливаются дополнительные ковенанты (ограничения), не предусмотренные Законом о рынке ценных бумаг, указываются:
1) описание ковенантов (ограничений), принимаемых эмитентом и не предусмотренных о рынке ценных бумаг;
2) порядок действий эмитента при нарушении ковенантов (ограничений);
3) порядок действий держателей облигаций при нарушении ковенантов.
Глава 5. Условия, сроки и порядок конвертирования эмиссионных ценных бумаг (при выпуске конвертируемых ценных бумаг)
13. При выпуске конвертируемых облигаций дополнительно указываются следующие сведения:
1) вид, количество и порядок определения цены размещения акций, в которые будут конвертироваться облигации, права по таким акциям;
2) порядок и условия конвертирования облигаций (в случае, если выпуск облигаций полностью конвертируется, указывается, что выпуск облигаций подлежит аннулированию в течение 1 (одного) месяца с даты завершения конвертирования, если выпуск облигаций конвертируется не полностью, указывается, что выкупленные облигации данного выпуска не подлежат дальнейшему размещению, а погашаются в конце срока обращения).
Банк, отнесенный к категории неплатежеспособных банков, на основании и в порядке, предусмотренных статьей 61-10 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), указывает условия конвертирования облигаций в акции в соответствии с решением уполномоченного органа.
Глава 6. Сведения об имуществе эмитента облигаций, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества (по обеспеченным облигациям)
14. Сведения об имуществе эмитента, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям:
1) описание обеспечения по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества;
2) процентное соотношение стоимости обеспечения к совокупному объему выпуска облигаций;
3) порядок обращения взыскания на предмет залога.
15. Данные лица, предоставившего гарантию, с указанием его наименования, места нахождения, реквизитов договора гарантии, срока и условий гарантии (если облигации обеспечены гарантией банка).

18. Эмитент бұрын орналастырған, айналыс мерзімі өткен облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен төленетін облигацияларды шығару кезінде (эмитент сатып алған облигацияларды шегергенде) осы облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні мен нөмірі, олардың түрі мен саны, сондай-ақ облигациялар шығарылымының көлемі, облигациялар бойынша жинақталған және төленбеген сыйақы сомасы қосымша көрсетіледі.
8-тарау. Эмитенттің орналастырылған (акционерлік қоғам сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) он және одан көп пайызын иеленген құрылтайшылары туралы немесе ірі акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер
19. Эмитенттің орналастырылған (акционерлік қоғам сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталына қатысу үлестерінің) он немесе одан астам пайызын иеленген құрылтайшылар немесе ірі акционерлер (қатысушылар) туралы мәліметтер:
1) құрылтайшының немесе ірі акционердің (қатысушының) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (жеке тұлға үшін);
2) құрылтайшының немесе ірі акционердің (қатысушының) толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлға үшін);
3) құрылтайшыға немесе ірі акционерге (қатысушыға) тиесілі дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы;
4) эмитенттің құрылтайшысы немесе ірі акционері (қатысушысы) дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің он және одан астам пайызына ие бола бастаған күні.
9-тарау. Эмитенттің басқару органы және атқарушы органы туралы мәліметтер
20. Эмитенттің басқару органы туралы мәліметтер:
1) директорлар кеңесінің немесе бақылау кеңесінің төрағасының және мүшелерінің (директорлар кеңесіндегі тәуелсіз директорды (директорларды) көрсете отырып) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
2) директорлар кеңесі немесе бақылау кеңесі мүшелерінің сайланған күні және олардың хронологиялық тәртіппен соңғы 3 (үш) жылдағы және қазіргі уақыттағы еңбек жолы туралы мәліметтер;
3) эмитенттің директорлар кеңесі мүшелерінің әрқайсысына тиесілі эмитенттің дауыс беруші акцияларының пайыздық арақатынасы немесе эмитенттің бақылау кеңесі мүшелерінің әрқайсысына тиесілі эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы;
4) еншілес және тәуелді ұйымдарда эмитенттің директорлар кеңесінің немесе бақылау кеңесінің мүшелеріне тиесілі акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) осы ұйымдардың орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) жалпы санына пайыздық арақатынасы.

18. При выпуске облигаций, оплата которых будет произведена правами требования по облигациям, ранее размещенным эмитентом (за вычетом выкупленных эмитентом облигаций), срок обращения которых истек, дополнительно указываются дата и номер государственной регистрации выпуска данных облигаций, их вид и количество, а также объем выпуска облигаций, сумма накопленного и невыплаченного вознаграждения по облигациям.
Глава 8. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) эмитента
19. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) эмитента:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) учредителя или крупного акционера (участника) (для физического лица);
2) полное наименование, место нахождения учредителя или крупного акционера (участника) (для юридического лица);
3) процентное соотношение голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента, принадлежащих учредителю или крупному акционеру (участнику), к общему количеству голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента;
4) дата, с которой учредитель или крупный акционер (участник) стал владеть десятью и более процентами голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента.
Глава 9. Сведения об органе управления и исполнительном органе эмитента
20. Сведения об органе управления эмитента:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и членов совета директоров или наблюдательного совета (с указанием независимого (независимых) директора (директоров) в совете директоров);
2) дата избрания членов совета директоров или наблюдательного совета и сведения об их трудовой деятельности за последние 3 (три) года и в настоящее время, в хронологическом порядке;
3) процентное соотношение голосующих акций эмитента, принадлежащих каждому из членов совета директоров эмитента, или процентное соотношение долей участия в уставном капитале эмитента, принадлежащих каждому из членов наблюдательного совета эмитента, к общему количеству голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента;
4) процентное соотношение акций (долей участия в уставном капитале), принадлежащих каждому из членов совета директоров или наблюдательного совета в дочерних и зависимых организациях эмитента, к общему количеству размещенных акций (долей участия в уставном капитале) указанных организаций.

21. Эмитенттің алқалы органы немесе атқарушы органының функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға:
1) атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) немесе алқалы атқарушы орган басшысының және мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның немесе алқалы атқарушы орган мүшелерінің хронологиялық тәртіппен соңғы 3 (үш) жылдағы және қазіргі уақыттағы еңбек жолы туралы мәліметтер;
3) эмитенттің атқарушы органының функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаға немесе эмитенттің алқалы атқарушы органының әрбір мүшесіне тиесілі дауыс беруші акциялардың немесе жарғылық капиталға қатысу үлестерінің дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы.
22. Егер эмитенттің атқарушы органының өкілеттіктері басқа коммерциялық ұйымға (басқарушы ұйымға) берілген болса, онда мыналар көрсетіледі:
1) басқарушы ұйымның толық және қысқаша атауы, оның орналасқан жері;
2) басқарушы ұйымның атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) не басқарушы ұйымның алқалы атқарушы органы мүшелерінің және директорлар кеңесі (бақылау кеңесі) мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
3) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғалардың сайланған күні және хронологиялық тәртіппен соңғы 2 (екі) жылдағы еңбек жолы туралы мәліметтер;
4) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғаларға тиесілі басқарушы ұйымның дауыс беруші акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) басқарушы ұйымның дауыс беруші акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) жалпы санына пайыздық арақатынасы;
5) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғаларға тиесілі жарғылық капиталға қатысу үлестерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы.
Осы тармақтың талаптары акционерлік қоғамдарға қолданылмайды.
10-тарау. Эмитент қызметінің негізгі түрлерін көрсете отырып, эмитенттің қаржы-экономикалық және шаруашылық қызметінің көрсеткіштері
23. Эмитент қызметінің түрлері:
1) қызметтің негізгі түрі;
2) маусымдық сипатқа ие қызмет түрлерін және эмитенттің жалпы кірісіндегі олардың үлесін көрсете отырып эмитент қызметі түрлерінің қысқаша сипаттамасы;
3) эмитенттің бәсекелестерi болып табылатын ұйымдар туралы мәлiметтер;

21. Коллегиальный орган или лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа эмитента:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа, либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя и членов коллегиального исполнительного органа;
2) дата избрания с указанием полномочий лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа, или членов коллегиального исполнительного органа и сведения об их трудовой деятельности за последние 3 (три) года и в настоящее время, в хронологическом порядке;
3) процентное соотношение голосующих акций или долей участия в уставном капитале, принадлежащих лицу, единолично осуществляющему функции исполнительного органа эмитента, или каждому из членов коллегиального исполнительного органа эмитента, к общему количеству голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента.
22. В случае если полномочия исполнительного органа эмитента переданы другой коммерческой организации (управляющей организации), то указываются:
1) полное и сокращенное наименование управляющей организации, ее место нахождения;
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа управляющей организации, либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов коллегиального исполнительного органа и членов совета директоров (наблюдательного совета) управляющей организации;
3) дата избрания лиц, перечисленных в подпункте 2) настоящего пункта, и сведения об их трудовой деятельности за последние 2 (два) года, в хронологическом порядке;
4) процентное соотношение голосующих акций (долей участия в уставном капитале) управляющей организации, принадлежащих лицам, перечисленным в подпункте 2) настоящего пункта, к общему количеству голосующих акций (долей участия в уставном капитале) управляющей организации;
5) процентное соотношение долей участия в уставном капитале, принадлежащих лицам, перечисленным в подпункте 2) настоящего пункта, к общему количеству долей участия в уставном капитале эмитента.
Требования настоящего пункта не распространяются на акционерные общества.
Глава 10. Показатели финансово-экономической и хозяйственной деятельности эмитента с указанием основных видов деятельности эмитента
23. Виды деятельности эмитента:
1) основной вид деятельности;
2) краткое описание видов деятельности эмитента с указанием видов деятельности, которые носят сезонный характер и их доли в общем доходе эмитента;
3) сведения об организациях, являющихся конкурентами эмитента;

4) эмитент қызметiнiң негiзгi түрлерi бойынша сатулардың (жұмыстардың, қызметтердің) кірістілігіне оң және теріс ықпал ететін факторлар;
5) эмитенттің лицензиялары (патенттері) және олардың қолданылу кезеңі, зерттеулер мен әзірлемелерге, оның ішінде эмитент демеушілік көрсететін зерттеу әзірлемелеріне кеткен шығындар туралы ақпарат;
6) эмитентке жеткізілетін (көрсетілетін) шикізаттардағы (жұмыстардағы, қызметтердегі) импорттың үлесі және эмитент экспортқа сататын (көрсететін) өнімнің (жұмыстардың, қызметтердің) сатылатын өнімнің (көрсетілетін жұмыстардың, қызметтердің) жалпы көлеміндегі үлесі;
7) оның қатысуымен өткен сот процестерінің мәнін көрсете отырып, эмитент қызметінің тоқтатылу немесе өзгеру, эмитенттің активтерінің жалпы көлемінен 10 (он) және одан артық пайыз мөлшерінде одан ақшалай және өзге міндеттемелерді өндіріп алу тәуекелімен байланысты сот процестеріне эмитенттің қатысуы туралы мәліметтер;
8) эмитенттің қызметіне ықпал ететін басқа тәуекел факторлары.
24. Эмитент өндіретін немесе тұтынатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) жалпы құнының 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын көлемде оның тауарларын (жұмыстарын, қызметтерін) тұтынушылар мен жеткізушілер туралы мәліметтер.
25. Әрбір активтің тиісті баланстық құнын көрсете отырып, эмитент активтерінің жалпы көлемінің 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын эмитенттің активтері.
26. Эмитент активтерінің баланстық құнының 10 (он) және одан астам пайызы мөлшердегі дебиторлық берешек:
1) эмитенттің алдындағы берешегі эмитент активтерінің баланстық құнының 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын эмитент дебиторларының атауы;
2) тиісті өтелетін сомалар (жақын арадағы 12 (он екі) ай ішінде тоқсан сайын бөлінеді, қалған сомалар өтеу күнін көрсетумен жылдар бойынша бөлумен көрсетіледі) және оларды өтеу мерзімдері.
27. Эмитенттің эмитент міндеттемелерінің баланстық құнының 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын кредиторлық берешегі:
1) эмитент кредиторларының атауы;
2) тиісті өтелетін сомалар (жуырдағы 12 (он екі) ай ішінде тоқсан сайын бөлінеді, қалған сомалар өтеу күнін көрсетумен жылдар бойынша бөлумен көрсетіледі) және оларды өтеу мерзімдері.
28. Эмитент левереджінің шамасы.
Эмитенттің левередж шамасы соңғы әр аяқталған екі қаржы жылының соңғы күніндегі жағдай бойынша, сондай-ақ облигациялар шығарылымын немесе облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша не облигациялар шығарылымын немесе облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның алдындағы тоқсанның қорытындылары бойынша эмитенттің қаржылық есептілігі проспектінің ажырамас бөлігі болса - облигациялар шығарылымын немесе облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның алдындағы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі.

4) факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности эмитента;
5) информация о лицензиях (патентах), имеющихся у эмитента, и периоде их действия, затратах на исследования и разработки, в том числе исследовательские разработки, спонсируемые эмитентом;
6) доля импорта в сырье (работах, услугах), поставляемого (оказываемых) эмитенту и доля продукции (работ, услуг), реализуемой (оказываемых) эмитентом на экспорт, в общем объеме реализуемой продукции (оказываемых работ, услуг);
7) сведения об участии эмитента в судебных процессах, связанных с риском прекращения или изменения деятельности эмитента, взыскания с него денежных и иных обязательств в размере 10 (десять) и более процентов от общего объема активов эмитента, с указанием сути судебных процессов с его участием;
8) другие факторы риска, влияющие на деятельность эмитента.
24. Сведения о потребителях и поставщиках товаров (работ, услуг) эмитента, объем товарооборота с которыми (оказываемых работ, услуг которым) составляет 10 (десять) и более процентов от общей стоимости производимых или потребляемых им товаров (работ, услуг).
25. Активы эмитента, составляющие 10 (десять) и более процентов от общего объема активов эмитента, с указанием соответствующей балансовой стоимости каждого актива.
26. Дебиторская задолженность в размере 10 (десять) и более процентов от балансовой стоимости активов эмитента:
1) наименование дебиторов эмитента, задолженность которых перед эмитентом составляет 10 (десять) и более процентов от балансовой стоимости активов эмитента;
2) соответствующие суммы к погашению (в течение ближайших 12 (двенадцати) месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам с указанием даты погашения) и сроки ее погашения.
27. Кредиторская задолженность эмитента, составляющая 10 (десять) и более процентов от балансовой стоимости обязательств эмитента:
1) наименование кредиторов эмитента;
2) соответствующие суммы к погашению (в течение ближайших 12 (двенадцати) месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам с указанием даты погашения) и сроки ее погашения.
28. Величина левереджа эмитента.
Величина левереджа эмитента указывается по состоянию на последний день каждого из двух последних завершенных финансовых года, а также по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций или облигационной программы либо если представляется финансовая отчетность эмитента по итогам предпоследнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций или облигационной программы – по состоянию на конец предпоследнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций или облигационной программы.

29. Аудиторлық есеппен расталған оның қаржылық есептілігі негізінде есептелген, соңғы аяқталған екі қаржы жылында эмитент қызметінен алынған ақша қаражатының таза ағыны.
30. Облигациялардың осы шығарылымы туралы шешім қабылданған күнге дейін эмитенттің борыштық бағалы қағаздарының барлық тіркелген шығарылымдары туралы мәліметтер (өтелген және жойылған облигациялар шығарылымын қоспағанда):
әрбір шығарылымның борыштық бағалы қағаздарының жалпы саны, борыштық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымының мемлекеттік тіркелу күні, әрбір шығарылым бойынша орналастырылған борыштық бағалы қағаздардың саны, сондай-ақ борыштық бағалы қағаздарды орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы көлемі, борыштық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымы бойынша есептелген және төленген сыйақының сомасы, оларды сатып алу күнін көрсете отырып, сатып алынған борыштық бағалы қағаздардың саны;
орындалмаған міндеттемелердің мөлшері және олардың орындалу мерзімінің өтіп кету мерзімі туралы ақпаратты қоса алғанда, эмитенттің бағалы қағаздар ұстаушылар алдындағы өз міндеттемелерін орындамау фактілері туралы мәліметтер (облигациялар бойынша сыйақыны төлемеу (төлеуді кешіктіру), бағалы қағаздар бойынша есептелген, бірақ төленбеген сыйақылар сомасы (түрлері мен шығарылымдары бойынша жеке-жеке);
егер қандай да бір бағалы қағаздар шығарылымының мемлекеттік емес бағалы қағаздарын орналастыру не айналысқа енгізу тоқтатыла тұрған (жаңартылған) жағдайда, осындай шешімдер қабылдаған мемлекеттік орган, оларды қабылдау негіздемесі мен күні көрсетіледі;
сауда-саттықты ұйымдастырушылардың атауларын қоса алғанда, эмитенттің бағалы қағаздары айналыста болатын нарықтар;
бұдан бұрын шығарылған, айналыстағы облигациялардың әрбір түрімен оларды ұстаушыларға берілетін құқықтар, оның ішінде ұстаушылардың осы құқықтарын іске асыру тәртібін көрсете отырып, шектеулер (ковенанттар) бұзылған кезде іске асырылған және ұстаушылармен жасалған бағалы қағаздарды сатып алу-сату шарттарында көзделген құқықтар.
11-тарау. Эмитент және оның орналастыратын эмиссиялық бағалы қағаздары туралы қосымша мәліметтер
31. Облигацияларды ұстаушыға ұсынылатын құқықтар:
1) эмитенттен облигацияның номиналды құнын алу не өзге мүліктік баламасын алу құқығы, сондай-ақ облигациялар бойынша сыйақы алу құқығы не облигациялар шығарылымы проспектісінде белгіленген өзге де мүліктік құқықтар;
2) эмитенттің облигацияларды, оның ішінде облигациялар шығарылымының проспектісінде көзделген ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде жүзеге асыру шарттары, тәртібі және мерзімі көрсетілген сатып алу талабының құқықтары;

29. Чистые потоки денег, полученные от деятельности эмитента, за два последних завершенных финансовых года, рассчитанные на основании его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом.
30. Сведения обо всех зарегистрированных выпусках долговых ценных бумаг эмитента (за исключением погашенных и аннулированных выпусках облигаций) до даты принятия решения о данном выпуске облигаций:
общее количество, вид и номинальная стоимость долговых ценных бумаг каждого выпуска, дата государственной регистрации каждого выпуска долговых ценных бумаг, количество размещенных долговых ценных бумаг по каждому выпуску, а также общий объем денег, привлеченных при размещении долговых ценных бумаг, сумма начисленного и выплаченного вознаграждения по каждому выпуску долговых ценных бумаг, количество выкупленных долговых ценных бумаг с указанием даты их выкупа;
сведения о фактах неисполнения эмитентом своих обязательств перед держателями ценных бумаг (невыплата (задержка в выплате) вознаграждения по облигациям), включая информацию о размерах неисполненных обязательств и сроке просрочки их исполнения, сумма начисленного, но не выплаченного вознаграждения по ценным бумагам (отдельно по видам и выпускам);
в случае, если размещение либо обращение негосударственных ценных бумаг какого-либо выпуска ценных бумаг было приостановлено (возобновлено) указывается государственный орган, принявший такие решения, основание и дата их принятия;
рынки, на которых обращаются ценные бумаги эмитента, включая наименования организаторов торгов;
права, представляемые каждым видом ранее выпущенных облигаций, находящихся в обращении их держателям, в том числе права, реализованные при нарушении ограничений (ковенантов) и предусмотренные договорами купли-продажи ценных бумаг, заключенными с держателями, с указанием порядка реализации данных прав держателей.
Глава 11. Дополнительные сведения об эмитенте и о размещаемых им эмиссионных ценных бумагах
31. Права, предоставляемые держателю облигаций:
1) право получения от эмитента номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также право на получение вознаграждения по облигации либо иных имущественных прав, установленных проспектом выпуска облигаций;
2) право требования выкупа эмитентом облигаций с указанием условий, порядка и сроков реализации данного права, в том числе при нарушении ковенантов (ограничений), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;

Облигацияларды өтеу мерзімінсіз шығарған жағдайда, осы облигацияларды ұстаушылардың облигацияларды, оның ішінде Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында көзделген негіздер бойынша сатып алу туралы талап қоя алмайтыны туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) өзге құқықтар.
32. Басталған кезде эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялау ықтималдығы бар оқиғалар туралы мәлімет:
1) басталған кезде эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялау ықтималдығы бар оқиғалар тізбесі;
2) облигацияларды ұстаушылардың сыйақы төлемі бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған кезде құқықтарын қорғау рәсімін, оның ішінде міндеттеме тәртібі және қайта құрылымдау талаптарын қоса алғанда, облигациялар бойынша дефолт туындаған жағдайда эмитент қабылдайтын шаралар;
3) эмитенттің орындалмаған міндеттемелердің көлемі, міндеттемелердің орындалмау себебі, облигацияларды ұстаушылардың өз талаптарын қанағаттандыру жөніндегі мүмкін болатын іс-әрекеттері, облигацияларды ұстаушылардың эмитентке, эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғаларға талап қою өтінішінің тәртібі туралы мәліметтерден тұратын дефолт фактісі туралы ақпаратты облигацияларды ұстаушыларға жеткізу тәртібі, мерзімі және тәсілдері;
4) эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғалармен шарт жасалған күні мен нөмірі, осы тұлғалардың толық атауы, сондай-ақ оларды (осындай тұлғалар бар болса) мемлекеттік тіркеу күні.
33. Эмитенттің облигацияларды өтеу сәтіне дейінгі әрбір сыйақы төлеу кезеңінің бөлігінде сыйақыларды төлеу және негізгі борыш сомасын өтеу үшін эмитенттің қажетті ақшалай қаражаты көздерінің және ағындарының болжамы.
34. Эмитенттің орналастырылатын облигацияларды сатып алуына байланысты тәуекелдер:
1) салалық тәуекелдер - эмитенттің саласындағы оның қызметіне бағалы қағаздар бойынша нашарлауы мүмкін жағдайының әсері және міндеттемелерін орындауы сипатталады. Эмитенттің пікірі бойынша, салада болуы мүмкін аса маңызды (ішкі және сыртқы нарықта бөлек жеке) өзгерістер келтіріледі.
Эмитенттің өз қызметінде қолданатын шикізатқа, қызметтерге бағаның өзгеру (ішкі және сыртқы нарықта бөлек жеке) ықтималдығына байланысты тәуекелдер және олардың эмитент қызметі мен бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына әсері бөлек сипатталады.
Эмитенттің өніміне және (немесе) қызметтеріне бағаның өзгеру (ішкі және сыртқы нарықта бөлек жеке) ықтималдығына байланысты тәуекелдер және олардың эмитент қызметі мен бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына әсері бөлек сипатталады;

В случае выпуска облигаций без срока погашения указываются сведения о том, что держателями данных облигаций не может предъявляться требование о выкупе облигаций, в том числе по основаниям, предусмотренным статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг;
3) иные права.
32. Сведения о событиях, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента:
1) перечень событий, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента;
2) меры, которые будут предприняты эмитентом в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств;
3) порядок, срок и способы доведения эмитентом до сведения держателей облигаций информации о фактах дефолта, включающей сведения об (о) объеме неисполненных обязательств, причине неисполнения обязательств, перечислении возможных действий держателей облигаций по удовлетворению своих требований, порядке обращения держателей облигаций с требованием к эмитенту, лицам, несущим солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям;
4) дата и номер договора с лицами, несущими солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям, полное наименование данных лиц, а также дата их государственной регистрации (при наличии таких лиц).
33. Прогноз источников и потоков денежных средств эмитента, необходимых для выплаты вознаграждений и погашения суммы основного долга в разрезе каждого периода выплаты вознаграждений до момента погашения облигаций.
34. Риски, связанные с приобретением размещаемых эмитентом облигаций:
1) отраслевые риски – описывается влияние возможного ухудшения ситуации в отрасли эмитента на его деятельность и исполнение им обязательств по ценным бумагам. Приводятся наиболее значимые, по мнению эмитента, возможные изменения в отрасли (отдельно на внутреннем и внешнем рынках).
Отдельно описываются риски, связанные с возможным изменением цен на сырье, услуги, используемые эмитентом в своей деятельности (отдельно на внутреннем и внешнем рынках), и их влияние на деятельность эмитента и исполнение им обязательств по ценным бумагам.
Отдельно описываются риски, связанные с возможным изменением цен на продукцию и (или) услуги эмитента (отдельно на внутреннем и внешнем рынках), и их влияние на деятельность эмитента и исполнение им обязательств по ценным бумагам;

2) қаржы тәуекелдері – эмитенттің қаржылық жағдайының пайыздық мөлшерлемелердің қолайсыз өзгеруіне, шетел валюталарының айырбас бағамына, сондай-ақ бағалы қағаздар мен туынды қаржы құралдарының нарықтық бағасына байланысты тәуекелдерге ұшырауын сипаттайды.
Эмитенттің қаржылық активтердің және эмитенттің қаржылық міндеттемелерінің теңгерімсіздігінен туындайтын, эмитенттің өз міндеттемелерін толық көлемде орындалуын қамтамасыз етуге дәрменсіздігі (оның ішінде эмитенттің бір немесе бірнеше контрагенттерінің қаржылық міндеттемелерін уақтылы орындамауы салдарынан) және (немесе) эмитенттің қаржы міндеттемелерін дереу және бір реттік орындауына болжанбаған қажеттіліктің туындауы салдарынан болған эмитенттің шығындарымен байланысты тәуекелдер бөлек сипатталады.
Эмитенттің қаржылық есептілігі көрсеткіштерінің қайсысы қаржылық тәуекелдердің ықпалы, олардың пайда болуы ықтималдығы және есептіліктегі өзгерістердің сипаты нәтижесінде өзгеріске аса шалдыққыш екені көрсетіледі;
3) құқықтық тәуекел – эмитенттің мыналардың:
Қазақстан Республикасының валюталық, салықтық, кедендік заңнамасының өзгеруі;
эмитенттің негізгі қызметіне қойылатын лицензиялау талаптары;
эмитенттің Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының талаптарын және жасалған шарттардың талаптарын сақтамауы;
қызметті жүзеге асырудағы жіберілген құқықтық қателіктер (дұрыс емес заң консультациясын алу немесе құжаттарды дұрыс жасамау, соның ішінде сот органдарындағы даулы мәселелерді қарастыру кезінде) салдарынан шығынға ұшырау тәуекелін сипаттайды;
4) іскерлік беделінен айырылу тәуекелі (бедел тәуекелі) - эмитенттің қаржылық тұрақтылығы, қаржылық жағдайы, оның өнім (жұмыс, қызмет) сапасы немесе жалпы қызмет сипаты туралы теріс ұғым қалыптасу салдарынан эмитент клиентінің (контрагенттерінің) санының азаюы нәтижесінде залал шегу тәуекелінің туындауы мүмкін екені суреттеледі;
5) стратегиялық тәуекел – эмитенттің қызмет және даму стратегиясын (стратегиялық басқаруын) анықтайтын шешімдерді қабылдау кезінде жіберілген қателік (кемшілік) нәтижесінде туындауы мүмкін және эмитенттің қызметіне қауіп төндіруі мүмкін ықтимал катерді есепке алмағанында немесе тиісті түрде есепке алмағанында білінетін, эмитент бәсекелестерінің алдында басымдыққа ие болуы мүмкін қызметінің келешегі бар бағыттарын дұрыс емес немесе толық негіздемесіз белгіленгенін, эмитент қызметінің стратегиялық мақсатына қолжеткізуді қамтамасыз етуі тиіс қажетті ресурстардың (қаржылық, материалды-техникалық, адами) және ұйымдастыру шараларының (басқару шараларының) жоқ екенін немесе толық көлемде қамтамасыз етілмегенін көрсететін тәуекел;

2) финансовые риски – описывается подверженность финансового состояния эмитента рискам, связанным с неблагоприятным изменением процентных ставок, курса обмена иностранных валют, а также рыночных цен на ценные бумаги и производные финансовые инструменты.
Отдельно описываются риски, связанные с возникновением у эмитента убытков вследствие неспособности эмитента обеспечить исполнение своих обязательств в полном объеме, возникающий в результате несбалансированности финансовых активов и финансовых обязательств эмитента (в том числе вследствие несвоевременного исполнения финансовых обязательств одним или несколькими контрагентами эмитента) и (или) возникновения непредвиденной необходимости немедленного и единовременного исполнения эмитентом своих финансовых обязательств.
Указывается, какие из показателей финансовой отчетности эмитента наиболее подвержены изменению в результате влияния финансовых рисков, вероятность их возникновения и характер изменений в отчетности;
3) правовой риск – описывается риск, возникновения у эмитента убытков вследствие:
изменений валютного, налогового, таможенного законодательства Республики Казахстан;
требований по лицензированию основной деятельности эмитента;
несоблюдения эмитентом требований гражданского законодательства Республики Казахстан и условий заключенных договоров;
допускаемых правовых ошибок при осуществлении деятельности (получение неправильных юридических консультаций или неверное составление документов, в том числе при рассмотрении спорных вопросов в судебных органах);
4) риск потери деловой репутации (репутационный риск) – описывается риск возникновения у эмитента убытков в результате уменьшения числа клиентов (контрагентов) вследствие формирования негативного представления о финансовой устойчивости, финансовом положении эмитента, качестве его продукции (работ, услуг) или характере его деятельности в целом;
5) стратегический риск – описывается риск возникновения у эмитента убытков в результате ошибок (недостатков), допущенных при принятии решений, определяющих стратегию деятельности и развития эмитента (стратегическое управление) и выражающихся в неучете или недостаточном учете возможных опасностей, которые могут угрожать деятельности эмитента, неправильном или недостаточно обоснованном определении перспективных направлений деятельности, в которых эмитент может достичь преимущества перед конкурентами, отсутствии или обеспечении в неполном объеме необходимых ресурсов (финансовых, материально-технических, людских) и организационных мер (управленческих решений), которые должны обеспечить достижение стратегических целей деятельности эмитента;

6) эмитенттің қызметіне байланысты тәуекел – тек эмитентке тән немесе қоғамның жүргізетін негізгі қаржы-шаруашылық қызметіне байланысты тәуекелдер сипатталады, оның ішінде мынаған байланысты тәуекелдер:
эмитенттің белгілі бір қызмет түрін жүргізуге немесе айналыста болуы шектелген объектілерді (оның ішінде табиғи ресурстарды) пайдалануға лицензияның қолданыс мерзімін ұзарту мүмкіндігінің болмауы;
эмитенттің үшінші тұлғалардың, оның ішінде эмитенттің еншілес қоғамдарының борыштары бойынша ықтимал жауапкершілігі;
айналымына эмитент өнімін (жұмысын, қызметін) сатудан түскен жалпы түсімінен кем дегенде 10 пайызы тиесілі болатын тұтынушыдан айырылу ықтималдығы;
7) елдік тәуекел − экономикалық, саяси, әлеуметтік өзгерістерге байланысты шетелдік контрагенттердің (заңды тұлғалардың, жеке тұлғалардың) міндеттемелерін орындамау салдарынан, сондай-ақ ақшалай міндеттеменің валютасы контрагент үшін өз резиденттік елінің заңнамасының ерекшеліктеріне байланысты қол жетімді болмауы салдарынан (контрагенттің өзінің қаржылық жағдайына қарамастан) эмитенттің шығынға ұшырау қаупін сипаттайды;
8) операциялық тәуекел − эмитенттің қызметкерлері жол берген, ішкі процестерді жүзеге асыру барысындағы кемшіліктер немесе қателер, ақпараттық жүйелер мен технологиялардың дұрыс жұмыс істемеуі, сондай-ақ сыртқы оқиғалар салдарынан болатын шығыстар (шығындар) тәуекелін сипаттайды;
9) экологиялық тәуекелдер – климаттық және экологиялық факторларға байланысты, эмитенттің қызметіне ықпал етуге қабілетті тәуекелдерді сипаттайды.
35. Эмитент қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржы топтары, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат:
1) эмитент қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар, эмитенттің бұл ұйымдардағы рөлі (орны), функциялары және қатысу мерзімі көрсетіледі;
2) эмитенттің қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар өзге мүшелерінен аса тәуелді болса, осындай тәуелділіктің сипаты толық баяндалады.
36. Эмитенттің еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлғалары болған жағдайда, осындай әр заңды тұлға бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) толық және қысқартылған атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (егер бар болса), орналасқан жері;
2) заңды тұлғаны эмитентке қатысты еншілес және (немесе) тәуелді деп тану негіздері;

6) риски, связанные с деятельностью эмитента – описываются риски, свойственные исключительно к деятельности эмитента или связанные с основной финансово-хозяйственной деятельностью, в том числе риски, связанные с:
отсутствием возможности продлить действие лицензии эмитента на ведение определенного вида деятельности либо на использование объектов, нахождение которых в обороте ограничено (включая природные ресурсы);
возможной ответственностью эмитента по долгам третьих лиц, в том числе дочерних организации эмитента;
возможностью потери потребителей, на оборот с которыми приходится не менее чем 10 (десять) процентов общей выручки от продажи продукции (работ, услуг) эмитента;
7) страновой риск – описывается риск возникновения у эмитента убытков в результате неисполнения иностранными контрагентами (юридическими, физическими лицами) обязательств из-за экономических, политических, социальных изменений, а также вследствие того, что валюта денежного обязательства может быть недоступна контрагенту из-за особенностей законодательства страны его резидентства (независимо от финансового положения самого контрагента);
8) операционный риск – описывается риск возникновения расходов (убытков) в результате недостатков или ошибок в ходе осуществления внутренних процессов, допущенных со стороны работников эмитента, ненадлежащего функционирования информационных систем и технологий, а также вследствие внешних событий;
9) экологические риски – описываются риски, связанные с климатическими и экологическими факторами, способными оказать влияние на деятельность эмитента.
35. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует эмитент:
1) указываются промышленные, банковские, финансовые группы, холдинги, концерны, ассоциации, консорциумы, в которых участвует эмитент, роль (место), функции и срок участия эмитента в этих организациях;
2) в случае если результаты финансово-хозяйственной деятельности эмитента существенно зависят от иных членов промышленных, банковских, финансовых групп, холдингов, концернов, ассоциаций, консорциумов, приводится подробное изложение характера такой зависимости.
36. В случае если эмитент имеет дочерние и (или) зависимые юридические лица, по каждому такому юридическому лицу указывается следующая информация:
1) полное и сокращенное наименование, бизнес-идентификационный номер (при наличии), место нахождения;
2) основания признания юридического лица дочерним и (или) зависимым по отношению к эмитенту;

3) егер еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлға акционерлік қоғам болған жағдайда, эмитенттің еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің көлемі - сондай акционерлік қоғамның эмитентке тиесілі дауыс беруші акцияларының үлесі.
37. Эмитент жарғылық капиталының он және одан көп пайызына иелік ететін ұйымдар туралы мәліметтер (осы қосымшаның 36-тармағында көрсетілген заңды тұлғаларды қоспағанда), әрбір сондай ұйымды көрсете отырып:
толық және қысқартылған атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса), орналасқан жері;
эмитенттің жарғылық капиталындағы үлесі, ал сондай ұйым акционерлік қоғам болған жағдайда - сондай акционерлік қоғамның эмитентке тиесілі дауыс беруші акцияларының үлесі.
38. Эмитенттің кредиттік рейтингтері туралы мәліметтер:
1) кредиттік рейтингті беру объектісі (эмитент, эмитенттің бағалы қағаздары);
уәкілетті органға облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) тіркеуге құжаттарды берген күннің алдындағы күндегі кредиттік рейтингтің мәні;
кредиттік рейтинг берген ұйымның толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері;
эмитент өзінің қалауы бойынша көрсететін кредиттік рейтинг туралы өзге де мәліметтер көрсетіледі;
2) эмитенттің бағалы қағаздары кредиттік рейтинг берілген объект болған жағдайда халықаралық сәйкестендіру нөмірі (код ISIN) және ол берілген күн, сондай-ақ кредиттік рейтинг берген рейтингтік агенттіктің атауы қосымша көрсетіледі.
39. Эмитенттің облигацияларын ұстаушылардың өкілі туралы мәліметтер (қамтамасыз етілген, инфрақұрылымдық немесе ипотекалық облигациялар шығарылған жағдайда):
1) облигацияларды ұстаушылар өкілінің толық және қысқартылған атауы;
2) облигацияларды ұстаушылар өкілінің орналасқан жері, байланыс телефондары;
3) эмитенттің облигациялар ұстаушылардың өкілімен жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
40. Эмитенттің төлем агенті туралы мәліметтер (бар болса):
1) төлем агентінің толық атауы;
2) төлем агентінің және оның бағалы қағаздар бойынша кірістерді (облигациялардың номиналды құнын) төлейтін барлық филиалдарының орналасқан жері, байланыс телефондарының нөмірлері, деректемелері;
3) эмитенттің төлем агентімен жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
41. Эмитенттің консультанттары туралы мәліметтер (егер Бағалы қағаздар рыногы туралы заңға сәйкес эмиссиялық бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсету бойынша шарт жасасу міндеті белгіленген жағдайда):
1) эмитенттің акцияларын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғаның толық және қысқартылған атауы;

3) размер доли участия эмитента в уставном капитале дочернего и (или) зависимого юридического лица, а в случае, когда дочернее и (или) зависимое юридическое лицо является акционерным обществом – доля принадлежащих эмитенту голосующих акций такого акционерного общества.
37. Сведения об организациях, в которых эмитент владеет десятью и более процентами уставного капитала (за исключением юридических лиц, указанных в пункте 36 настоящего приложения) с указанием по каждой такой организации:
полного и сокращенного наименования, бизнес-идентификационного номера (при наличии), места нахождения;
доли эмитента в уставном капитале, а в случае, когда такой организацией является акционерное общество - доли принадлежащих эмитенту голосующих акций такого акционерного общества.
38. Сведения о кредитных рейтингах эмитента:
1) объект присвоения кредитного рейтинга (эмитент, ценные бумаги эмитента);
значение кредитного рейтинга на дату, предшествующую дате представления документов в уполномоченный орган на регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы);
полное и сокращенное наименование, место нахождения организации, присвоившей кредитный рейтинг;
иные сведения о кредитном рейтинге, указываемые эмитентом по собственному усмотрению;
2) в случае если объектом, которому присвоен кредитный рейтинг, являются ценные бумаги эмитента, дополнительно указывается международный идентификационный номер (код ISIN) и дата его присвоения, а также наименование рейтингового агентства, присвоившего кредитный рейтинг.
39. Сведения о представителе держателей облигаций эмитента (в случае выпуска обеспеченных, инфраструктурных или ипотечных облигаций):
1) полное и сокращенное наименование представителя держателей облигаций;
2) место нахождения, номера контактных телефонов представителя держателей облигаций;
3) дата и номер договора эмитента с представителем держателей облигаций.
40. Сведения о платежном агенте эмитента (при наличии):
1) полное наименование платежного агента;
2) место нахождения, номера контактных телефонов, реквизиты платежного агента и всех его филиалов, которые будут осуществлять выплату дохода (номинальной стоимости облигаций) по ценным бумагам;
3) дата и номер договора эмитента с платежным агентом.
41. Сведения о консультантах эмитента (в случае если в соответствии с Законом о рынке ценных бумаг установлена обязанность по заключению договора по оказанию консультационных услуг по вопросам включения и нахождения эмиссионных ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи):
1) полное и сокращенное наименование лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента в официальном списке фондовой биржи;

2) эмитенттің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғаның орналасқан жері, байланыс телефондарының нөмірлері;
3) эмитенттің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғамен эмитенттің жасасқан шартының күні мен нөмірі.
Егер, эмитенттің пікірі бойынша, мұндай мәліметтерді жария ету эмитенттің бағалы қағаздарын сатып алу туралы шешім қабылдау үшін маңызды болса, эмитенттің басқа консультанттары туралы мәліметтер көрсетіледі.
42. Эмитенттің аудиторлық ұйымы туралы мәліметтер:
1) тиісті аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдарға тиістілігін көрсете отырып, эмитенттің соңғы аяқталған 2 (екі) қаржы жылы үшін қаржылық есептілігінің аудитін жүзеге асырған (жүзеге асыратын) аудиторлық ұйымдардың толық ресми атауы (аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
2) телефон және факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы (бар болса).
43. Осы қосымшаның 19, 20, 21 және 22-тармақтарында көрсетілмеген, бірақ "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" және "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес эмитенттің үлестес тұлғалары болып табылатын эмитенттің үлестес тұлғалары:
1) жеке тұлға үшін – эмитенттің үлестес тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
2) заңды тұлға үшін – эмитенттің үлестес тұлғасының толық атауы, орналасқан жері және бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса).
Егер осы заңды тұлға жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылса, онда қатысу үлесін көрсете отырып, осы заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің он және одан да көп пайызын иеленетін қатысушылары туралы мәліметтер көрсетіледі:
жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
заңды тұлға үшін - толық атауы, орналасқан жері;
3) оларды эмитенттің үлестес тұлғаларына жатқызудың негізі және эмитентпен үлестес болған күн.
Эмитент жарғылық капиталына қатысу үлестерінің немесе акцияларының он немесе одан көп пайызына иелік ететін, заңды тұлға болып табылатын эмитенттің үлестес тұлғасына қатысты қосымша:
эмитент жарғылық капиталына қатысу үлестерінің немесе акцияларының он немесе одан көп пайызына иелік ететін заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері және бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса);
эмитентке тиесілі жарғылық капиталына қатысу үлестерінің немесе акцияларының осы заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы орналастырылған акциялардың немесе қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық қатынасы;
эмитент жарғылық капиталына қатысу үлестерінің немесе акцияларының он немесе одан көп пайызына иелік ететін заңды тұлғаның негізгі қызмет түрлері;
эмитент осы заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы акциялардың немесе акциялардың он немесе одан да көп процентін иеленген күн;
заңды тұлға жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылса, онда қатысу үлесін көрсете отырып, осы заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің он және одан да көп пайызын иеленетін өзге қатысушылары туралы мәліметтер көрсетіледі:
жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
заңды тұлға үшін - толық атауы, орналасқан жері.
Арнайы қаржы компаниясы облигацияларды шығарған кезде, үлестестікті тану және оның пайда болу күнін көрсете отырып, секьюритилендіру мәмілесіне тараптардың үлестес екені туралы ақпаратты ашып көрсетеді.
Егер эмитенттің үлестес тұлғалары туралы мәліметтер облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсыну күніне дейін қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылған болса, онда осы тармақты эмитент толтырмайды.

2) место нахождения, номера контактных телефонов лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента в официальном списке фондовой биржи;
3) дата и номер договора эмитента с лицом, оказывающим консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента в официальном списке фондовой биржи.
Сведения об иных консультантах эмитента указываются в настоящем пункте, если, по мнению эмитента, раскрытие таких сведений является существенным для принятия решения о приобретении ценных бумаг эмитента.
42. Сведения об аудиторской организации эмитента:
1) полное официальное наименование аудиторских организаций (фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора), осуществлявших (осуществляющих) аудит финансовой отчетности эмитента за последние 2 (два) завершенных финансовых года с указанием их принадлежности к соответствующим аккредитованным профессиональным аудиторским организациям;
2) номера телефона и факса, адрес электронной почты (при наличии).
43. Аффилированные лица эмитента, не указанные в пунктах 19, 20, 21 и 22 настоящего приложения, но являющиеся в соответствии с законами Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью" и "Об акционерных обществах" аффилированными лицами эмитента:
1) для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии) аффилированного лица эмитента;
2) для юридического лица - полное наименование, место нахождения и фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя аффилированного лица эмитента.
В случае, если данное юридическое лицо создано в организационной правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью, дополнительно указываются сведения о его участниках, владеющих десятью или более процентами долей участия в уставном капитале данного юридического лица, с указанием доли участия:
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии);
для юридического лица - полное наименование, место нахождения;
3) основание для отнесения их к аффилированным лицам эмитента и дата, с которой появилась аффилированность с эмитентом.
В отношении аффилированного лица эмитента, являющегося юридическим лицом, в котором эмитент владеет десятью или более процентами акций или долей участия в уставном капитале данного юридического лица, дополнительно указываются:
полное наименование, место нахождения и фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя юридического лица, в котором эмитент владеет десятью или более процентами акций или долей участия в уставном капитале;
процентное соотношение акций или долей участия в уставном капитале, принадлежащих эмитенту, к общему количеству размещенных акций или долей участия в уставном капитале данного юридического лица;
основные виды деятельности юридического лица, в котором эмитент владеет десятью или более процентами акций или долей участия в уставном капитале данного юридического лица;
дата, с которой эмитент стал владеть десятью или более процентами акций или долей участия в уставном капитале данного юридического лица;
в случае, если юридическое лицо создано в организационной правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью, указываются сведения об иных его участниках, владеющих десятью или более процентами долей участия в уставном капитале данного юридического лица, с указанием доли участия:
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии);
для юридического лица - полное наименование, место нахождения.
При выпуске облигаций специальной финансовой компанией раскрывается информация об аффилированности сторон сделки секьюритизации с указанием основания для признания аффилированности и даты ее возникновения.
В случае, если сведения об аффилированных лицах эмитента были размещены на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности до даты представления документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы), то данный пункт эмитентом не заполняется.

44. Эмитенттің облигациялар шығарылымына және оларға қызмет көрсетуге жұмсаған шығындарының сомасы, сондай-ақ осы шығындардың қалай төленетіні туралы мәліметтер.
45. Облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеген кезде осы қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 31, 32, 33, 39, 40, 41 және 44-тармақтары толтырылмайды.
46. Тұрақтандыру банкі осы қосымшаның 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 және 44-тармақтарын толтырмайды.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының 2022 жылғы
23 қарашадағы № 103 Қаулыға
5-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының проспектісін
(облигациялық бағдарлама
проспектісін), мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне)
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды жасау
және ресімдеу қағидаларына
2- қосымша
Облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің құрылымы
1. Облигациялар шығарылымы облигациялық бағдарламаның проспектісіне сәйкес жүзеге асырылатыны туралы ақпарат (заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға сәйкес эмитенттің толық атауы (Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті үшін) немесе заңды тұлға ретінде тіркелгенін растайтын өзге құжатқа сәйкес (Қазақстан Республикасының резидент эмитенті үшін) эмитенттің толық атауы).
2. Облигациялық бағдарлама туралы мәліметтер:
1) облигациялық бағдарлама проспектісін мемлекеттік тіркеу күні;
2) облигациялық бағдарламаның шығарылымы жүзеге асырылатын шегіндегі көлемі;
3) облигациялық бағдарлама шегіндегі барлық алдыңғы облигациялар шығарылымдары туралы мәліметтер (осы облигациялық бағдарлама шегіндегі әр шығарылым бойынша бөлек жеке), оның ішінде:
облигациялар шығарылымын қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органда (бұдан әрі – уәкілетті орган) тіркеу күні;
облигациялардың түрі және саны;
шығарылымның номиналды құны бойынша көлемі;
орналастырылған облигациялар шығарылымының саны;
облигацияларды орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы көлемі;
осы облигациялар шығарылымы бойынша есептелген және төленген сыйақы сомасы;
сатып алынған күні көрсетілген сатып алынған облигациялардың саны;
эмитенттің облигацияларды ұстаушылардың алдында өз міндеттемелерін орындамаған фактісі туралы мәлімет (облигациялар бойынша сыйақы төлемегені (төлемін кешіктіргені), орындалмаған міндеттемелер көлемі және оларды орындау мерзімін ұзарту туралы ақпаратты қоса, облигациялар бойынша есептелген, бірақ төленбеген сыйақы сомасы;
облигациялар шығарылымын орналастыру не айналысы тоқтатылған (жаңартылған) болса, сондай шешімді қабылдаған мемлекеттік орган, негіздемесі және оны қабылдаған күні көрсетіледі;
облигациялар айналысы жүретін нарықтар, сауда-саттық ұйымдастырушыларының атауларын қоса алғанда;
ұстаушылардың айналысындағы облигациялармен ұсынылатын құқықтары, соның ішінде шектеулерді (ковенанттарды) бұзған кезде жүзеге асырылған және ұстаушылардың аталған құқықтарын жүзеге асыру тәртібі көрсетілген, ұстаушылармен жасалған сатып алу-сату шарттарымен қарастырылған құқықтары.

44. Сумма затрат эмитента на выпуск облигаций и их обслуживание, а также сведения о том, каким образом эти затраты будут оплачиваться.
45. Пункты 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 31, 32, 33, 39, 40, 41 и 44 настоящего приложения не заполняются при государственной регистрации облигационной программы.
46. Стабилизационным банком не заполняются пункты 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 и 44 настоящего приложения.
Приложение 5
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 2
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
негосударственных облигаций
(проспекта облигационной
программы), изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы)
Структура проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы
1. Информация о том, что выпуск облигаций осуществляется в соответствии с проспектом облигационной программы (полное наименование эмитента в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для эмитента-резидента Республики Казахстан) или иным документом, подтверждающим регистрацию в качестве юридического лица (для эмитента-нерезидента Республики Казахстан).
2. Сведения об облигационной программе:
1) дата государственной регистрации проспекта облигационной программы;
2) объем облигационной программы, в пределах которой осуществляется выпуск;
3) сведения обо всех предыдущих выпусках облигаций в пределах облигационной программы (отдельно по каждому выпуску в пределах данной облигационной программы), в том числе:
дата регистрации выпуска облигаций в уполномоченном органе по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган);
количество и вид облигаций;
объем выпуска по номинальной стоимости;
количество размещенных облигаций выпуска;
общий объем денег, привлеченных при размещении облигаций;
сумма начисленного и выплаченного вознаграждения по данному выпуску облигаций;
количество выкупленных облигаций с указанием даты их выкупа;
сведения о фактах неисполнения эмитентом своих обязательств перед держателями облигаций (невыплата (задержка в выплате) вознаграждения по облигациям, включая информацию о размерах неисполненных обязательств и сроке просрочки их исполнения, сумма начисленного, но не выплаченного вознаграждения по облигациям;
в случае, если размещение либо обращение выпуска облигаций было приостановлено (возобновлено), указывается государственный орган, принявший такие решения, основание и дату их принятия;
рынки, на которых обращаются облигации, включая наименования организаторов торгов;
в случае, если облигации находятся в обращении, права, представляемые облигациями их держателям, в том числе права, реализованные при нарушении ограничений (ковенантов) и предусмотренные договорами купли-продажи облигаций, заключенными с держателями, с указанием порядка реализации данных прав держателей.

3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі. Облигациялар өтеу мерзімі жоқ облигациялар болатын жағдайда, бұл туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) бір облигацияның номиналды құны (егер бір облигацияның номиналды құны индекстелген шама болып табылса, онда бір облигацияның номиналды құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
3) облигациялардың саны;
4) облигациялар шығарылымының жалпы көлемі;
5) облигациялар бойынша номиналды құнының валютасы, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы.
4. Орналастырылатын облигацияларға ақы төлеу тәсілі.
5. Облигациялар бойынша кіріс алу:
1) облигациялар бойынша негізгі сыйақы мөлшерлемесі және ол болған жағдайда қосымша сыйақы;
Қосымша сыйақы төленген жағдайда облигациялар бойынша қосымша сыйақы алу басталуына немесе алынбауына байланысты болатын оқиғалар туралы ақпарат көздерін көрсете отырып, облигациялар бойынша қосымша сыйақы мөлшерін айқындау тәртібі көрсетіледі;
2) облигациялар бойынша сыйақы төлеу кезеңділігі және (немесе) сыйақы төлеу күні;
3) облигациялар бойынша сыйақыны есептеу басталған күн;
4) облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары, облигациялар бойынша сыйақы алу тәсілі;
5) облигациялар бойынша сыйақыны есептеуге қолданылатын уақыт кезеңі.
6. Жобалық қаржыландыру кезінде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын шығарған кезде:
1) ақшалай талаптардың сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақшаның түсу талаптары және болжамды мерзімдері;
2) облигацияларды ұстаушыларға негізгі шарт бойынша құрылған мүліктің меншік иегерінің ауысқаны және кредиторлардың өкілдерін арнайы қаржы компаниясының органдарына енгізу және олардың өкілеттіктері туралы ақпарат ұсыну тәртібі;
3) бөлінген активтердің есебінен жүзеге асырылатын жобалық қаржыландыру мәмілесіне қызмет көрсетумен, инвестициялық басқарумен байланысты арнайы қаржы компаниясы шығыстарының тізбесі;
4) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама шегінде жеке меморандумда көрсетіледі);
5) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
7. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде секьюритилендіру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) оригинатордың, кастодиан-банктің, инвестициялық портфельді басқарушының, арнайы қаржы компаниясының және басқаға берілген талап ету құқықтары бойынша төлемдерді жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жері;

3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций. В случае, если облигации являются облигациями без срока погашения, указываются сведения об этом;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);
3) количество облигаций;
4) общий объем выпуска облигаций;
5) валюта номинальной стоимости облигации, валюта платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям.
4. Способ оплаты размещаемых облигаций.
5. Получение дохода по облигациям:
1) размер ставки основного вознаграждения по облигациям и дополнительного вознаграждения в случае его наличия.
В случае выплаты дополнительного вознаграждения отражается порядок определения размера дополнительного вознаграждения по облигациям с указанием источников информации о событиях, от наступления или ненаступления которых зависит получение дополнительного вознаграждения по облигациям;
2) периодичность выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения по облигациям;
3) дата, с которой начинается начисление вознаграждения по облигациям;
4) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям, способ получения вознаграждения по облигациям;
5) период времени, применяемый для расчета вознаграждения по облигациям.
6. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при проектном финансировании дополнительно указываются:
1) характеристика денежных требований, условия и прогнозируемые сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов;
2) порядок предоставления информации держателям облигаций о смене собственника на имущество, созданное по базовому договору, и порядок введения представителей кредиторов в органы специальной финансовой компании и их полномочиях;
3) перечень расходов специальной финансовой компании, связанных с обслуживанием сделки проектного финансирования, инвестиционным управлением, осуществляемым за счет выделенных активов;
4) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в частном меморандуме в пределах облигационной программы);
5) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
7. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при секьюритизации дополнительно указываются:
1) наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего инвестиционным портфелем, специальной финансовой компании и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования;

2) секьюритилендіру мәмілесіндегі оригинатор қызметінің мәні, құқықтары мен міндеттері;
3) талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары, тәртібі мен мерзімдері және олардың орындалуына бақылау жасау тәртібі;
4) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау тәртібі;
5) талап ету құқықтарының біртектілік өлшемдері;
6) сыйақы төлеу және бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу тәртібі мен кезектілігі;
7) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандырудың тәртібі мен кезектілігі.
8. Облигацияларды орналастыру талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды орналастырудың басталған күні;
2) облигацияларды орналастырудың аяқталған күні;
3) облигацияларды орналастыру жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
9. Облигацияларды айналысқа жіберу талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды айналысқа жіберудің басталған күні;
2) облигацияларды айналысқа жіберудің аяқталған күні (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
3) облигациялардың айналыс мерзімі (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
4) облигацияларды айналысқа жіберу жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
10. Облигацияларды өтеу талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды өтеу күні (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
2) облигацияларды өтеу тәсілі (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
3) егер облигацияларды өтеу кезінде сыйақыны және номиналды құнын төлеу облигациялар шығарылымы проспектісіне сәйкес өзге мүліктік құқықтармен жүргізілетін болса, осы құқықтардың, оларды сақтау тәсілдерінің, бағалау тәртібінің сипаттамасы және көрсетілген құқықтарды жүзеге асыруға құзыретті тұлғалар, сондай-ақ осы құқықтарға өтуді іске асыру тәртібі келтіріледі.
11. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша талаптары болған жағдайда:
1) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру тәртібі, талаптары;
2) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру мерзімі көрсетіледі.
12. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген қосымша ковенанттар (шектеулер) белгіленген жағдайда:
1) эмитент қабылдайтын және Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген ковенанттардың (шектеулердің) сипаттамасы;

2) предмет деятельности, права и обязанности оригинатора в сделке секьюритизации;
3) характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
4) порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам;
5) критерии однородности прав требований;
6) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы;
7) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
8. Условия и порядок размещения облигаций:
1) дата начала размещения облигаций;
2) дата окончания размещения облигаций;
3) рынок, на котором планируется размещение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
9. Условия и порядок обращения облигаций:
1) дата начала обращения облигаций;
2) дата окончания обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) срок обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
4) рынок, на котором планируется обращение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
10. Условия и порядок погашения облигаций:
1) дата погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
2) способ погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) если выплата вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций будет производиться в соответствии с проспектом выпуска облигаций иными имущественными правами, приводятся описания этих прав, способов их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка реализации перехода этих прав.
11. В случае наличия дополнительных условий выкупа облигаций, не установленных статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг, указываются:
1) порядок, условия реализации права выкупа облигаций;
2) сроки реализации права выкупа облигаций.
12. В случае, если устанавливаются дополнительные ковенанты (ограничения), не предусмотренные Законом о рынке ценных бумаг, указываются:
1) описание ковенантов (ограничений), принимаемых эмитентом и не предусмотренных Законом о рынке ценных бумаг;

2) ковенанттар (шектеулер) бұзылған кезде эмитент іс-әрекетінің тәртібі;
3) ковенанттар (шектеулер) бұзылған кезде облигация ұстаушылар іс-әрекетінің тәртібі көрсетіледі.
13. Конвертацияланатын облигациялар шығарылған кезде мынадай мәліметтер қосымша көрсетіледі:
1) облигациялар конвертацияланатын акциялардың түрі, саны және орналастыру бағасын белгілеу тәртібі, осындай акциялар бойынша құқықтар;
2) облигацияларды конвертациялау тәртібі мен талаптары (егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланатын болса, конвертациялаудың аяқталу күнінен бастап 1 (бір) ай ішінде облигациялардың шығарылымы жойылуға жататыны көрсетіледі, егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланбайтын болса, осы шығарылымның сатып алынған облигациялары одан әрі орналастырылуға жатпайтыны, айналыс мерзімінің соңында өтелетіні көрсетіледі).
Банктер туралы заңның 61-10-бабында көзделген негізде және тәртіппен төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банк уәкілетті органның шешіміне сәйкес облигацияларды акцияларға конвертациялау талаптарын көрсетеді.
14. Эмитенттің шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара қамтамасыз ету болып табылатын мүлкі туралы мәліметтер:
1) осы мүліктің құнын көрсете отырып шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз етудің сипаттамасы;
2) қамтамасыз ету құнының облигациялар шығарылымының жиынтық көлеміне пайыздық арақатынасы;
3) кепіл затын өндіріп алу тәртібі.
15. Атауын, орналасқан жерін, кепіл шартының деректемелерін, кепілдік мерзімі мен талаптарын көрсете отырып, кепілдік берген тұлғаның деректері (егер облигациялар банктің кепілдігімен қамтамасыз етілсе).
16. Инфрақұрылымдық облигациялар шығарылған кезде - концессия шартының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттің кепілдемесін беру туралы қаулысының деректемелері.
17. Облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсаты.
Эмитент облигацияларды орналастырудан алатын ақшаны пайдаланудың нақты мақсаттары көрсетіледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар, орнықты даму облигациялары және орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда эмитентте облигациялар шығару жөніндегі негіздемелік бағдарламаның болуы туралы ақпарат көрсетіледі.
"Жасыл" облигациялар шығарылатын жағдайда, облигацияларды орналастырудан алынатын ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсатының Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі.
Әлеуметтік облигациялар шығарылған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын әлеуметтік міндеттерді іске асыруға бағытталған тиісті жобаның қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ оның Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 4-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
Орнықты даму облигацияларын шығарған жағдайда қаржыландыруға (іске асыруға) осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын "жасыл" және әлеуметтік жобалардың үйлесімінің қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ олардың Бағалы қағаздар рыногы туралы Заңның 20-1-бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар және тұрақты даму облигациялары шығарылған жағдайда мыналар қосымша көрсетіледі:
қаржыландыру үшін осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жобаны іске асыру барысы туралы ақпаратты жария етуді эмитент жүзеге асыратын ақпарат көздері;
егер қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жоба Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкес келмейтін болса, эмитент қолданатын шаралар.
Орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда:
эмитент алдын ала белгілеген оларға қол жеткізу мерзімдерін көрсете отырып, орнықты даму саласындағы қызметтің нақты нәтижелеріне қол жеткізуді бағалау үшін пайдаланылатын тиімділіктің негізгі көрсеткіштері;
көрсетілген көрсеткіштерді есептеу әдістемесі;
эмитент қол жеткізген жағдайда қолданысқа енетін, тұрақты дамуға байланысты облигациялардың қаржылық және (немесе) құрылымдық сипаттамалары;
эмитент өзі белгілеген негізгі көрсеткіштердің орындалуы туралы ақпаратты жария етуді жүзеге асыратын ақпарат көздері сипатталады.
Орналастырудан түскен ақшасы жобаны қаржыландыруға жіберілетін инвестициялық облигациялар шығарылған жағдайда, осы жобаның қысқаша сипаты келтіріледі.

2) порядок действий эмитента при нарушении ковенантов (ограничений);
3) порядок действий держателей облигаций при нарушении ковенантов (ограничений).
13. При выпуске конвертируемых облигаций дополнительно указываются следующие сведения:
1) вид, количество и порядок определения цены размещения акций, в которые будут конвертироваться облигации, права по таким акциям;
2) порядок и условия конвертирования облигаций (в случае, если выпуск облигаций полностью конвертируется, указывается, что выпуск облигаций подлежит аннулированию в течение 1 (одного) месяца с даты завершения конвертирования, если выпуск облигаций конвертируется не полностью, указывается, что выкупленные облигации данного выпуска не подлежат дальнейшему размещению, а погашаются в конце срока обращения).
Банк, отнесенный к категории неплатежеспособных банков, на основании и в порядке, предусмотренных статьей 61-10 Закона о банках, указывает условия конвертирования облигаций в акции в соответствии с решением уполномоченного органа.
14. Сведения об имуществе эмитента, являющимся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям:
1) описание обеспечения по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества;
2) процентное соотношение стоимости обеспечения к совокупному объему выпуска облигаций;
3) порядок обращения взыскания на предмет залога.
15. Данные лица, предоставившего гарантию, с указанием его наименования, места нахождения, реквизитов договора гарантии, срока и условий гарантии (если облигации обеспечены гарантией банка).
16. Реквизиты договора концессии и постановления Правительства Республики Казахстан о предоставлении поручительства государства – при выпуске инфраструктурных облигаций.
17. Целевое назначение использования денег, полученных от размещения облигаций.
Указываются конкретные цели использования денег, которые эмитент получит от размещения облигаций.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций, облигаций устойчивого развития и облигаций, связанных с устойчивым развитием, указывается информация о наличии у эмитента рамочной программы по выпуску облигаций.
В случае выпуска "зеленых" облигаций, указывается информация о соответствии целевого назначения использования денег, полученных от размещения облигаций, проектам, установленным пунктом 3 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска социальных облигаций приводится краткое описание соответствующего проекта, направленного на реализацию социальных задач, на финансирование которого будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о его соответствии проектам, установленным пунктом 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций устойчивого развития приводится краткое описание "зеленых" и социальных" проектов, на финансирование (реализацию) сочетания которых будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о их соответствии проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций и облигаций устойчивого развития дополнительно указываются:
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о ходе реализации проекта, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций;
меры, которые будут предприняты эмитентом в случае, если проект, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций, перестанет соответствовать проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций, связанных с устойчивым развитием, описываются:
ключевые показатели эффективности, используемые для оценки достижения конкретных результатов деятельности в области устойчивого развития с указанием заранее установленных эмитентом сроков их достижения;
методика расчета указанных показателей;
финансовые и (или) структурные характеристики облигаций, связанных с устойчивым развитием, вступающие в действие в случае их достижения эмитентом;
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о выполнении установленных им ключевых показателей.
В случае выпуска инвестиционных облигаций, деньги от размещения которых направляются на финансирование проекта, приводится краткое описание данного проекта.

18. Эмитент бұрын орналастырған (эмитент сатып алған облигацияларды шегергенде), айналыста болу мерзімі аяқталған облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен ақы төленетін облигацияларды шығару кезінде осы облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі, олардың түрі мен саны, сондай-ақ облигациялар шығару көлемі, облигациялар бойынша жинақталған және төленбеген сыйақы сомасы қосымша көрсетіледі.
19. Облигацияларды ұстаушыға ұсынылатын құқықтар:
1) эмитенттен облигацияның номиналды құнын алу не өзге де мүліктік баламаны алу құқығы, сондай-ақ облигация бойынша сыйақы не облигациялар шығару проспектісінде белгіленген өзге де мүліктік құқықтар алу құқығы;
2) эмитенттің осы құқықты іске асыру шарттарын, тәртібін және мерзімдерін көрсете отырып, оның ішінде облигациялар шығару проспектісінде көзделген ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде облигацияларды сатып алуын талап ету құқығы;
Өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығару жағдайында осы облигацияларды ұстаушылардың облигацияларды, оның ішінде Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында көзделген негіздер бойынша сатып алу туралы талап қоя алмайтыны туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) өзге де құқықтар.
20. Туындаған жағдайда эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар туралы мәлімет:
1) туындаған жағдайда эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар тізбесі;
2) облигацияларды ұстаушылардың сыйақы төлемі бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған кезде құқықтарын қорғау рәсімдерін, оның ішінде міндеттеме тәртібі және қайта құрылымдау талаптарын қоса алғанда, облигациялар бойынша дефолт туындаған жағдайда эмитент қабылдайтын шаралар;
3) эмитенттің орындалмаған міндеттемелердің көлемі, міндеттемелердің орындалмау себебі, облигацияларды ұстаушылардың өз талаптарын қанағаттандыру жөніндегі мүмкін болатын іс-әрекеттері, облигацияларды ұстаушылардың эмитентке, эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғаларға талап қою өтінішінің тәртібі туралы мәліметтерден тұратын дефолт фактілері туралы ақпаратты облигацияларды ұстаушыларға жеткізу тәртібі, мерзімі және тәсілі;
4) эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғалармен шарт жасалған күні мен нөмірі, осы тұлғалардың толық атауы, сондай-ақ оларды (осындай тұлғалар бар болса) мемлекеттік тіркеу күні.

18. При выпуске облигаций, оплата которых будет произведена правами требования по облигациям, ранее размещенным эмитентом (за вычетом выкупленных эмитентом облигаций), срок обращения которых истек, дополнительно указываются дата и номер государственной регистрации выпуска данных облигаций, их вид и количество, а также объем выпуска облигаций, сумма накопленного и невыплаченного вознаграждения по облигациям.
19. Права, предоставляемые держателю облигаций:
1) право получения от эмитента номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также право на получение вознаграждения по облигации либо иных имущественных прав, установленных проспектом выпуска облигаций;
2) право требования выкупа эмитентом облигаций с указанием условий, порядка и сроков реализации данного права, в том числе при нарушении ковенантов (ограничений), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;
В случае выпуска облигаций без срока погашения указываются сведения о том, что держателями данных облигаций не может предъявляться требование о выкупе облигаций, в том числе по основаниям, предусмотренным статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг;
3) иные права.
20. Сведения о событиях, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента:
1) перечень событий, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента;
2) меры, которые будут предприняты эмитентом в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств;
3) порядок, срок и способы доведения эмитентом до сведения держателей облигаций информации о фактах дефолта, включающей сведения об (о) объеме неисполненных обязательств, причине неисполнения обязательств, перечислении возможных действий держателей облигаций по удовлетворению своих требований, порядке обращения держателей облигаций с требованием к эмитенту, лицам, несущим солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям;
4) дата и номер договора с лицами, несущими солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям, полное наименование данных лиц, а также дата их государственной регистрации (при наличии таких лиц).

1. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің оның орналасқан жеріндегі мемлекеттің заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде тіркелгенін растайтын құжатқа сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитенті туралы ақпарат:
1) осындай құжатты берген Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің елі органының атауын көрсете отырып, Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің орналасқан жеріндегі елдің заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде құрылғанын және тіркелгенін растайтын құжаттың күні мен нөмірі;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қазақша, орысша және ағылшынша толық және қысқаша атауы;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің атауы өзгерген жағдайда оның барлық бұрынғы толық және қысқаша атаулары, сондай-ақ олардың өзгертілген күндері көрсетіледі;
4) егер Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті заңды тұлғаны (заңды тұлғаларды) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған болса, онда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаларға және (немесе) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне қатысты құқық мирасқорлығы туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің филиалдары мен өкілдіктері болған жағдайда, олардың атаулары, тіркелген күндері, орналасқан жерлері және Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің барлық филиалдары мен өкілдіктерінің почта мекенжайлары көрсетіледі;
6) ISO 17442 "Financial services – Legal Entity Identifier" (LEI) (Файнаншл сервисез – Легал Энтити Айдэнтифайер) халықаралық стандарттарына сәйкес (бар болса) Legal Entity Identifier (Легал Энтити Айдэнтифайер) коды.
2. Қазақстан Республикасы бейрезидент-эмитентінің орналасқан жері, байланыс телефондарының, факстың нөмірлері және Қазақстан Республикасы бейрезидент-эмитентінің электрондық почта мекенжайы, сондай-ақ, егер Қазақстан Республикасы бейрезидент-эмитентінің нақты мекенжайы Қазақстан Республикасы бейрезидент-эмитентінің орналасқан мекенжайынан бөлек болса нақты мекенжайы.
2-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздар туралы, оларды төлеу және олар бойынша кіріс алу тәсілдері туралы мәліметтер
3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі. Облигациялар өтеу мерзімі жоқ облигациялар болатын жағдайда бұл туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) бір облигацияның номиналды құны (егер бір облигацияның номиналды құны индекстелген шама болса, онда бір облигацияның номиналдық құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
3) облигациялардың саны;
4) облигациялар шығарылымының жалпы көлемі;
5) облигациялардың номиналды құн валютасы, облигациялар бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы.

1. Информация об эмитенте - нерезиденте Республики Казахстан в соответствии с документом, подтверждающим регистрацию эмитента - нерезидента Республики Казахстан в качестве юридического лица в соответствии с законодательством страны его места нахождения:
1) дата и номер документа, подтверждающего регистрацию эмитента-нерезидента Республики Казахстан в качестве юридического лица в соответствии с законодательством страны его места нахождения, с указанием наименования органа страны места нахождения эмитента - нерезидента Республики Казахстан, выдавшего такой документ;
2) полное и сокращенное наименование эмитента - нерезидента Республики Казахстан на казахском, русском и английском языках;
3) в случае изменения наименования эмитента - нерезидента Республики Казахстан, указываются все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены;
4) если эмитент - нерезидент Республики Казахстан был создан в результате реорганизации юридического лица (юридических лиц), то указываются сведения о правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и (или) эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
5) в случае наличия филиалов и представительств эмитента - нерезидента Республики Казахстан, указываются их наименования, даты регистрации, места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
6) код Legal Entity Identifier (Легал Энтити Айдэнтифайер) в соответствии с международным стандартом ISO 17442 "Financial services – Legal Entity Identifier" (LEI) (Файнаншл сервисез – Легал Энтити Айдэнтифайер) (при наличии).
2. Место нахождения эмитента - нерезидента Республики Казахстан, номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента - нерезидента Республики Казахстан, а также фактического адреса в случае, если фактический адрес эмитента - нерезидента Республики Казахстан отличается от места нахождения эмитента - нерезидента Республики Казахстан.
Глава 2. Сведения об эмиссионных ценных бумагах, о способах их оплаты и получении дохода по ним
3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций. В случае, если облигации являются облигациями без срока погашения, указываются сведения об этом;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);
3) количество облигаций;
4) общий объем выпуска облигаций;
5) валюта номинальной стоимости облигации, валюта платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям.

4. Орналастырылатын облигацияларға ақы төлеу тәсілі.
5. Облигациялар бойынша кіріс алу:
1) облигациялар бойынша негізгі сыйақы және ол болған жағдайда қосымша сыйақы мөлшерлемесінің мөлшері.
Қосымша сыйақы төленген жағдайда облигациялар бойынша қосымша сыйақы алудың басталуына немесе басталмауына байланысты болатын оқиғалар туралы ақпарат көздерін көрсете отырып, облигациялар бойынша қосымша сыйақы мөлшерін айқындау тәртібі көрсетіледі;
2) сыйақыны төлеу кезеңділігі және (немесе) облигациялар бойынша сыйақы төлеу күні.
3) облигациялар бойынша сыйақы есептеу басталатын күн;
4) облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары, облигациялар бойынша сыйақы алу тәсілі;
5) облигациялар бойынша сыйақы есептеу үшін қолданылатын уақыт кезеңі.
3-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру, айналысы, өтеу шарттары мен тәртібі, сондай-ақ Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша шарттары
6. Облигацияларды орналастыру шарттары мен тәртібі:
1) облигацияларды орналастыру басталған күн;
2) облигацияларды орналастыру аяқталған күн;
3) облигацияларды орналастыру жоспарланып отырған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
7. Облигациялардың айналысы шарттары мен тәртібі:
1) облигациялардың айналысы басталған күн;
2) облигациялардың айналысы аяқталған күн (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
3) айналыс мерзімі (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
4) облигациялардың орналастыру жоспарланып отырған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
8. Облигацияларды өтеу шарттары мен тәртібі:
1) облигацияларды өтеу күні (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
2) облигацияларды өтеу тәсілі (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
3) егер облигацияларды өтеу кезінде сыйақыны және номиналды құнын төлеу облигациялар шығарылымы проспектісіне сәйкес өзге мүліктік құқықтармен жүргізілетін болса, осы құқықтардың, оларды сақтау тәсілдерінің, бағалау тәртібінің және көрсетілген құқықтарды бағалауды жүзеге асыруға құқылы тұлғалардың, сондай-ақ осы құқықтардың біреуге өтуін іске асыру тәртібінің сипаттамалары келтіріледі.
9. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша шарттары болған жағдайда:
1) облигацияларды сатып алу құқығын сату тәртібі, шарттары;
2) облигацияларды сатып алу құқығын іске асыру мерзімі.

4. Способ оплаты размещаемых облигаций.
5. Получение дохода по облигациям:
1) размер ставки основного вознаграждения по облигациям и дополнительного вознаграждения в случае его наличия.
В случае выплаты дополнительного вознаграждения отражается порядок определения размера дополнительного вознаграждения по облигациям с указанием источников информации о событиях, от наступления или ненаступления которых зависит получение дополнительного вознаграждения по облигациям;
2) периодичность выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения по облигациям;
3) дата, с которой начинается начисление вознаграждения по облигациям;
4) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям, способ получения вознаграждения по облигациям;
5) период времени, применяемый для расчета вознаграждения по облигациям.
Глава 3. Условия и порядок размещения, обращения, погашения эмиссионных ценных бумаг, а также дополнительные условия выкупа облигаций, не установленные статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг
6. Условия и порядок размещения облигаций:
1) дата начала размещения облигаций;
2) дата окончания размещения облигаций;
3) рынок, на котором планируется размещение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
7. Условия и порядок обращения облигаций:
1) дата начала обращения облигаций;
2) дата окончания обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) срок обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
4) рынок, на котором планируется обращение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
8. Условия и порядок погашения облигаций:
1) дата погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
2) способ погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) если выплата вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций будет производиться в соответствии с проспектом выпуска облигаций иными имущественными правами, приводятся описания этих прав, способов их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка реализации перехода этих прав.
9. В случае наличия дополнительных условий выкупа облигаций, не установленных статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг, указываются:
1) порядок, условия реализации права выкупа облигаций;
2) сроки реализации права выкупа облигаций.

4-тарау. Болған жағдайда ковенанттар (шектеулер)
10. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген қосымша ковенанттар (шектеулер) белгіленген болса:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитенті қабылдайтын және Бағалы қағаздар рыногы туралы заңына көзделмеген ковенанттардың (шектеулердің) сипаттамасы;
2) ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің іс-әрекет ету тәртібі;
3) ковенанттарды бұзған кезде облигациялар ұстаушылардың іс-әрекет ету тәртібі.
5-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздарды конвертациялау шарттары, мерзімдері мен тәртібі (конвертацияланатын бағалы қағаздарды шығару кезінде)
11. Конвертацияланатын облигацияларды шығару кезінде мынадай мәліметтер қосымша көрсетіледі:
1) облигациялар конвертацияланатын акциялардың түрi, саны және орналастыру бағасы, осындай акциялар бойынша құқықтар;
2) облигацияларды конвертациялау тәртібі мен талаптары (егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланатын болса, конвертациялау аяқталған күнінен бастап 1 (бір) ай ішінде облигациялардың шығарылымы жойылуға жататыны көрсетіледі, егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланбайтын болса, осы шығарылымның сатып алынған облигациялары одан әрі орналастырылуға жатпайтыны, айналыс мерзімінің соңында өтелетіні көрсетіледі).
6-тарау. Шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелердің толық немесе ішінара қамтамасыз етуі болып табылатын облигациялар Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитентінің мүлкі туралы осы мүліктің (қамтамасыз етілген облигациялар бойынша) құны көрсетілген мәліметтер
12. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелердің толық немесе ішінара қамтамасыз етуі болып табылатын мүлкі туралы мәліметтер:
1) осы мүліктің құнын көрсете отырып шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз етудің сипаттамасы;
2) қамтамасыз ету құнының облигациялар шығарылымының жиынтық көлеміне пайыздық арақатынасы;
3) кепіл затын өндіріп алу тәртібі.
13. Атауын, орналасқан жерін, кепіл шартының деректемелерін, кепілдік мерзімі мен талаптарын көрсете отырып, кепілдік берген тұлғаның деректері (егер облигациялар банктің кепілдігімен қамтамасыз етілсе).
7-тарау. Облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсаты
14. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті облигацияларды орналастырудан алатын ақшаны пайдаланудың нақты мақсаттары.
"Жасыл", әлеуметтік облигацияларды, орнықты даму облигацияларын және орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда, эмитентте облигацияларды шығару бойынша негіздемелік бағдарламаның бар екендігі туралы ақпарат көрсетіледі.

Глава 4. Ковенанты (ограничения) при их наличии
10. В случае, если устанавливаются дополнительные ковенанты (ограничения), не предусмотренные Законом о рынке ценных бумаг, указываются:
1) описание ковенантов (ограничений), принимаемых эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан и не предусмотренных Законом о рынке ценных бумаг;
2) порядок действий эмитента - нерезидента Республики Казахстан при нарушении ковенантов (ограничений);
3) порядок действий держателей облигаций при нарушении ковенантов.
Глава 5. Условия, сроки и порядок конвертирования эмиссионных ценных бумаг (при выпуске конвертируемых ценных бумаг)
11. При выпуске конвертируемых облигаций дополнительно указываются следующие сведения:
1) вид, количество и цена размещения акций, в которые будут конвертироваться облигации, права по таким акциям;
2) порядок и условия конвертирования облигаций (в случае, если выпуск облигаций полностью конвертируется, указывается, что выпуск облигаций подлежит аннулированию в течение 1 (одного) месяца с даты завершения конвертирования, если выпуск облигаций конвертируется не полностью, указывается, что выкупленные облигации данного выпуска не подлежат дальнейшему размещению, а погашаются в конце срока обращения).
Глава 6. Сведения об имуществе эмитента - нерезидента Республики Казахстан облигаций, являющимся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества (по обеспеченным облигациям)
12. Сведения об имуществе эмитента - нерезидента Республики Казахстан, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям:
1) описание обеспечения по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества;
2) процентное соотношение стоимости обеспечения к совокупному объему выпуска облигаций;
3) порядок обращения взыскания на предмет залога.
13. Данные лица, предоставившего гарантию, с указанием наименования, места нахождения, реквизитов договора гарантии, срока и условий гарантии (если облигации обеспечены гарантией банка).
Глава 7. Целевое назначение использования денег, полученных от размещения облигаций
14. Конкретные цели использования денег, которые эмитент - нерезидента Республики Казахстан получит от размещения облигаций.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций, облигаций устойчивого развития и облигаций, связанных с устойчивым развитием, указывается информация о наличии у эмитента рамочной программы по выпуску облигаций.

"Жасыл" облигациялар шығарылған жағдайда, облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсатының Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 3-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі.
Әлеуметтік облигациялар шығарылған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын әлеуметтік міндеттерді іске асыруға бағытталған тиісті жобаның қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ олардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 4-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
Орнықты даму облигацияларын шығарған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын "жасыл" және әлеуметтік жобалардың үйлесімінің қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ олардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар және орнықты даму облигациялары шығарылған жағдайда мыналар қосымша көрсетіледі:
қаржыландыру үшін осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жобаны іске асыру барысы туралы ақпаратты жария етуді эмитент жүзеге асыратын ақпарат көздері;
егер қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жоба Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкес келмейтін болса, эмитент қолданатын шаралар.
Орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда:
орнықты даму саласында эмитент алдын ала белгілеген қол жеткізу мерзімдерін көрсетумен нақты қызмет нәтижелеріне қол жеткізуді бағалау үшін қолданылатын тиімділіктің маңызды көрсеткіштері;
көрсетілген көрсеткіштерді есептеу әдістемесі;
эмитент оларға қол жеткізген жағдайда қолданысқа енгізілетін орнықты дамуға байланысты облигациялардың қаржылық және (немесе) құрылымдық сипаттамалары;
эмитент өзі белгілеген маңызды көрсеткіштердің орындалуы туралы ақпаратты жария етуді жүзеге асыратын ақпарат көздері сипатталады.
Орналастырудан түскен ақшасы жобаны қаржыландыруға жіберілетін инвестициялық облигациялар шығарылған жағдайда, осы жобаның қысқаша сипаты келтіріледі.
15. Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитенті бұрын орналастырған (Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитенті сатып алған облигацияларды шегергенде), айналыста болу мерзімі аяқталған облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен ақы төленетін облигацияларды шығару кезінде осы облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі, олардың түрі мен саны, сондай-ақ облигациялар шығару көлемі, облигациялар бойынша жинақталған және төленбеген сыйақы сомасы қосымша көрсетіледі.

В случае выпуска "зеленых" облигаций, указывается информация о соответствии целевого назначения использования денег, полученных от размещения облигаций, проектам, установленным пунктом 3 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска социальных облигаций приводится краткое описание соответствующего проекта, направленного на реализацию социальных задач, на финансирование которого будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о его соответствии проектам, установленным пунктом 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций устойчивого развития приводится краткое описание "зеленых" и социальных" проектов, на финансирование (реализацию) сочетания которых будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о их соответствии проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций и облигаций устойчивого развития дополнительно указываются:
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о ходе реализации проекта, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций;
меры, которые будут предприняты эмитентом в случае, если проект, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций, перестанет соответствовать проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций, связанных с устойчивым развитием, описываются:
ключевые показатели эффективности, используемые для оценки достижения конкретных результатов деятельности в области устойчивого развития с указанием заранее установленных эмитентом сроков их достижения;
методика расчета указанных показателей;
финансовые и (или) структурные характеристики облигаций, связанных с устойчивым развитием, вступающие в действие в случае их достижения эмитентом;
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о выполнении установленных им ключевых показателей.
В случае выпуска инвестиционных облигаций, деньги от размещения которых направляются на финансирование проекта, приводится краткое описание данного проекта.
15. При выпуске облигаций, оплата которых будет произведена правами требования по облигациям, ранее размещенным эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан (за вычетом выкупленных эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан облигаций), срок обращения которых истек, дополнительно указываются дата и номер государственной регистрации выпуска данных облигаций, их вид и количество, а также объем выпуска облигаций, сумма накопленного и невыплаченного вознаграждения по облигациям.

8-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің орналастырылған (акционерлік қоғам сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнің) он және одан көп пайызын иеленетін құрылтайшылары туралы немесе ірі акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер
16. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің орналастырылған (акционерлік қоғам сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнің) он және одан көп пайызын иеленетін құрылтайшылары немесе ірі акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер:
1) құрылтайшының немесе ірі акционердің (қатысушының) тегі, аты әкесінің аты (ол бар болса) (жеке тұлға үшін);
2) құрылтайшының немесе ірі акционердің (қатысушының) толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлға үшін);
3) құрылтайшыға немесе ірі акционерге (қатысушыға) тиесілі дауыс беруші акциялардың немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің дауыс беруші акциялардың немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы;
4) құрылтайшы немесе ірі акционер (қатысушы) дауыс беруші акциялардың немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің он және одан көп пайызына ие болған күн.
9-тарау. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің басқару және атқару органдары туралы мәліметтер
17. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің органдары.
Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті органдарының құрылымы мен жеке құрамы және олардың Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті мемлекетінің заңнамасына, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің құрылтай және басқа ішкі құжаттарына сәйкес құзыреті көрсетіледі.
10-тарау. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қызметінің негізгі түрлерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің қаржы-экономикалық және шаруашылық қызметінің көрсеткіштері
18. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қызметінің түрлері:
1) негізгі қызмет түрі;
2) науқандық сипаттағы қызметінің түрлерін және олардың эмитенттің жалпы кірісіндегі үлесін көрсете отырып, эмитенттің қызметі түрлерінің қысқаша сипаттамасы;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің бәсекелестері болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қызметiнiң негiзгi түрлерi бойынша сатулардың (жұмыстардың, қызметтердің) кірістілігіне жағымды немесе жағымсыз әсер ететін факторлар;

Глава 8. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) эмитента - нерезидента Республики Казахстан
16. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) учредителя или крупного акционера (участника) (для физического лица);
2) полное наименование, место нахождения учредителя или крупного акционера (участника) (для юридического лица);
3) процентное соотношение голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента - нерезидента Республики Казахстан, принадлежащих учредителю или крупному акционеру (участнику), к общему количеству голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
4) дата, с которой учредитель или крупный акционер (участник) стал владеть десятью и более процентами голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента - нерезидента Республики Казахстан.
Глава 9. Сведения об органе управления и исполнительном органе эмитента-нерезидента Республики Казахстан
17. Органы эмитента - нерезидента Республики Казахстан Республики Казахстан.
Указываются структура и состав органов эмитента - нерезидента Республики Казахстан и их компетенция в соответствии с законодательством государства эмитента-нерезидента Республики Казахстан, учредительными и другими внутренними документами эмитента-нерезидента Республики Казахстан.
Глава 10. Показатели финансово-экономической и хозяйственной деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан с указанием основных видов деятельности эмитента – нерезидента Республики Казахстан
18. Виды деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) основной вид деятельности;
2) краткое описание видов деятельности эмитента с указанием видов деятельности, которые носят сезонный характер и их доли в общем доходе эмитента;
3) сведения об организациях, являющихся конкурентами эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
4) факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан;

5) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінде бар лицензиялар (патенттер) және олардың қолданылу кезеңі, зерттеулер мен әзірлемелерге, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті демеуші болатын зерттеу әзірлемелеріне шығындар туралы ақпарат;
6) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне жеткізілетін (көрсетілетін) шикізаттардағы (жұмыстардағы, қызметтердегі) импорттың үлесі және Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті экспортқа өткізетін (көрсететін) өнімнің (жұмыстардың, қызметтердің) өткізілетін өнімнің (көрсетілетін жұмыстардың, қызметтердің) жалпы көлеміндегі үлесі;
7) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің қатысуымен сот процестерінің мәнін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті активтерінің жалпы көлемінен 10 (он) және одан көп пайыз көлемінде ақшалай және де міндеттемелерді өндіріп алу, оның Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметін тоқтату немесе өзгерту тәуекеліне байланысты сот процестеріне қатысуы туралы мәліметтер;
8) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметіне әсер тиетін тәуекелдің басқа факторлары.
19. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің тауарларын (жұмыстарын, қызметтерін) өздері өндіретін немесе тұтынатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) жалпы құнының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын көлемде тұтынушылар мен жеткізушілер туралы мәліметтер.
20. Әрбір активтің тиісті баланстық құнын көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті активтерінің жалпы көлемінің 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің активтері.
21. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті активтерінің баланстық құнының 10 (он) және одан көп пайызы мөлшердегі дебиторлық берешек:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті алдындағы берешегі Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті активтерінің баланстық құнының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті дебиторларының атауы;
2) тиісті өтелетін сомалар (таяудағы 12 (он екі) ай ішінде тоқсан сайын бөлінеді, қалған сомалар өтеу күнін көрсетумен жылдар бойынша бөлумен көрсетіледі) және оларды өтеу мерзімдері.
22. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті міндеттемелерінің баланстық құнының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің кредиторлық берешегі:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті кредиторларының атауы;

5) информация о лицензиях (патентах), имеющихся у эмитента - нерезидента Республики Казахстан, и периоде их действия, затратах на исследования и разработки, в том числе исследовательские разработки, спонсируемые эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан;
6) доля импорта в сырье (работах, услугах), поставляемого (оказываемых) эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан и доля продукции (работ, услуг), реализуемой (оказываемых) эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан на экспорт, в общем объеме реализуемой продукции (оказываемых работ, услуг);
7) сведения об участии эмитента – нерезидента Республики Казахстан в судебных процессах, связанных с риском прекращения или изменения деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан, взыскания с него денежных и иных обязательств в размере 10 (десять) и более процентов от общего объема активов эмитента - нерезидента Республики Казахстан, с указанием сути судебных процессов с его участием;
8) другие факторы риска, влияющие на деятельность эмитента – нерезидента Республики Казахстан.
19. Сведения о потребителях и поставщиках товаров (работ, услуг) эмитента - нерезидента Республики Казахстан, объем товарооборота с которыми (объем оказываемых работ, услуг которым) составляет 10 (десять) и более процентов от общей стоимости производимых или потребляемых им товаров (работ, услуг).
20. Активы эмитента - нерезидента Республики Казахстан, составляющие 10 (десять) и более процентов от общего объема активов эмитента - нерезидента Республики Казахстан, с указанием соответствующей балансовой стоимости каждого актива.
21. Дебиторская задолженность в размере 10 (десяти) и более процентов от балансовой стоимости активов эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) наименование дебиторов эмитента - нерезидента Республики Казахстан, задолженность которых перед эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан составляет 10 (десяти) и более процентов от балансовой стоимости активов эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
2) соответствующие суммы к погашению (в течение ближайших 12 (двенадцати) месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам с указанием даты погашения) и сроки ее погашения.
22. Кредиторская задолженность эмитента - нерезидента Республики Казахстан, составляющая 10 (десяти) и более процентов от балансовой стоимости обязательств эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) наименование кредиторов эмитента - нерезидента Республики Казахстан;

2) тиісті өтелетін сомалар (таяудағы 12 (он екі) ай ішінде тоқсан сайын бөлінеді, қалған сомалар өтеу күнін көрсетумен жылдар бойынша бөлумен көрсетіледі) және оларды өтеу мерзімдері.
23. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің қызметінен оның аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігі негізінде есептелген соңғы аяқталған қаржы жылында алынған ақша қаражатының таза ағыны.
24. Облигациялардың осы шығарылымы туралы шешім қабылданған күнге дейін Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің барлық тіркелген борыштық бағалы қағаздарының шығарылымдары (өтелген және күші жойылған облигация шығарылымдарынан басқа) туралы мәліметтер:
әрбір шығарылымның борыштық бағалы қағаздарының жалпы саны, түрі және номиналды құны, борыштық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымының мемлекеттік тіркелу нөмірі және мемлекеттік тіркелу күні, әрбір шығарылым бойынша орналастырылған борыштық бағалы қағаздардың саны, сондай-ақ борыштық бағалы қағаздарды орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы көлемі, борыштық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымы бойынша есептелген және төленген сыйақының сомасы, оларды сатып алу күнін көрсете отырып, сатып алынған борыштық бағалы қағаздардың саны;
орындалмаған міндеттемелердің мөлшері және осылардың орындалу мерзімінің өтіп кету мерзімі туралы ақпаратты қоса алғанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздарды ұстаушылар алдындағы өз міндеттемелерін орындамау фактілері туралы мәліметтер (облигациялар бойынша сыйақыны төлемеу (төлеуді кешіктіру), бағалы қағаздар бойынша есептелген, бірақ төленбеген сыйақылар сомасы (түрлері мен шығарылымдары бойынша жеке-жеке);
қандай да бір бағалы қағаздар шығарылымының мемлекеттік емес бағалы қағаздардың орналастырылуы немесе айналысы тоқтатылған (жаңартылған) болса, сондай шешімді қабылдаған мемлекеттік орган, негіздемесі және оны қабылдаған күні көрсетіледі;
Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздары айналыстағы нарықтары, оның ішінде сауда-саттық ұйымдастырушыларының атаулары;
ұстаушылардың айналысындағы бұрын шығарылған облигациялардың әр түрімен ұсынылатын құқықтары, соның ішінде шектеулерді (ковенанттарды) бұзған кезде жүзеге асырылған және ұстаушылардың аталған құқықтарын жүзеге асыру тәртібі көрсетілген, ұстаушылармен жасалған сатып алу - сату шарттарымен қарастырылған құқықтары.
25. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті инвесторлар үшін маңызды деп есептейтін Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің қызметі туралы басқа да ақпарат.

2) соответствующие суммы к погашению (в течение ближайших 12 (двенадцати) месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам с указанием даты погашения) и сроки ее погашения.
23. Чистые потоки денег, полученных от деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан, за два последних завершенных финансовых года, рассчитанные на основании его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом.
24. Сведения обо всех зарегистрированных выпусках долговых ценных бумаг эмитента – нерезидента Республики Казахстан (за исключением погашенных и аннулированных выпусках облигаций) до даты принятия решения о данном выпуске облигаций:
общее количество, вид и номинальная стоимость долговых ценных бумаг каждого выпуска, государственный регистрационный номер и дата государственной регистрации каждого выпуска долговых ценных бумаг, количество размещенных долговых ценных бумаг по каждому выпуску, а также общий объем денег, привлеченных при размещении долговых ценных бумаг, сумма начисленного и выплаченного вознаграждения по каждому выпуску долговых ценных бумаг, количество выкупленных долговых ценных бумаг с указанием даты их выкупа;
сведения о фактах неисполнения эмитентом – нерезидентом Республики Казахстан своих обязательств перед держателями ценных бумаг (невыплата (задержка в выплате) вознаграждения по облигациям, включая информацию о размерах неисполненных обязательств и сроке просрочки их исполнения, сумма начисленного, но не выплаченного вознаграждения по ценным бумагам (отдельно по видам и выпускам);
в случае, если размещение либо обращение негосударственных ценных бумаг какого-либо выпуска ценных бумаг было приостановлено (возобновлено) указывается государственный орган, принявший такие решения, основание и дата их принятия;
рынки, на которых обращаются ценные бумаги эмитента - нерезидента Республики Казахстан, включая наименования организаторов торгов;
права, представляемые каждым видом ранее выпущенных облигаций, находящихся в обращении, их держателям, в том числе права, реализованные при нарушении ограничений (ковенантов) и предусмотренные договорами купли-продажи ценных бумаг, заключенными с держателями, с указанием порядка реализации данных прав держателей.
25. Другая информация о деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан, которую эмитент - нерезидент Республики Казахстан сочтет важной для инвесторов.

11-тарау. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті және оның орналастыратын эмиссиялық бағалы қағаздары туралы қосымша мәліметтер
26. Облигацияларды ұстаушыға ұсынылатын құқықтар:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінен облигацияның номиналды құнын алу немесе өзге мүліктік баламасын алу құқығы, сондай-ақ облигация бойынша сыйақыны алу немесе облигациялар шығарылымы проспектісінде белгіленген өзге де мүліктік құқықтарды алу құқығы;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигацияларды, соның ішінде облигациялар шығарылымының проспектісінде қарастырылған ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде осы құқықты жүзеге асыру шарттары, тәртібі және мерзімі көрсетілген сатып алу талабының құқықтары;
Өтеу мерзімі жоқ облигацияларды шығарған жағдайда осы облигацияларды ұстаушылар, оның ішінде Бағалы қағаздар рыногының 15 және 18-4 баптарында көзделген негіздемелер бойынша облигацияларды сатып алу туралы талабын қоя алмайтыны туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) өзге құқықтар.
27. Туындаған жағдайда Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар туралы мәліметтер:
1) туындаған жағдайда Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар тізбесі;
2) облигациялар бойынша дефолт туындаған жағдайда Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қабылдайтын шаралар, облигациялар ұстаушылардың облигациялар бойынша сыйақы төлеу бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған кезде құқықтарын қорғау рәсімін қоса, оның ішінде міндеттемені қайта құрылымдау тәртібі және талаптары;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигацияларды ұстаушыларының назарына орындалмаған міндеттемелердің көлемі, міндеттемелерді орындамау себебі, облигацияларды ұстаушылардың өз талаптарын қанағаттандыру жөніндегі мүмкін іс-әрекеттерінің тізбегі, облигацияларды ұстаушылардың Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне, Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғаларға талап қою өтінішінің тәртібі туралы мәліметі бар дефолт фактісі туралы ақпаратты жеткізу тәртібі, мерзімі мен әдісі;
4) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялар бойынша міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғалармен шарт жасалған күні мен нөмірі, осы тұлғалардың толық атауы, сондай-ақ оларды (сондай тұлғалар бар болса) мемлекеттік тіркеу күні.

Глава 11. Дополнительные сведения об эмитенте - нерезиденте Республики Казахстан и о размещаемых им эмиссионных ценных бумагах
26. Права, предоставляемые держателю облигаций:
1) право получения от эмитента - нерезидента Республики Казахстан номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также право на получение вознаграждения по облигации либо иных имущественных прав, установленных проспектом выпуска облигаций;
2) право требования выкупа эмитентом – нерезидентом Республики Казахстан облигаций с указанием условий, порядка и сроков реализации данного права, в том числе при нарушении ковенантов (ограничений), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;
В случае выпуска облигаций без срока погашения указываются сведения о том, что держателями данных облигаций не может предъявляться требование о выкупе облигаций, в том числе по основаниям, предусмотренным статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг;
3) иные права.
27. Сведения о событиях, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) перечень событий, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
2) меры, которые будут предприняты эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств;
3) порядок, срок и способы доведения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан до сведения держателей облигаций информации о фактах дефолта, включающей сведения об (о) объеме неисполненных обязательств, причине неисполнения обязательств, перечислении возможных действий держателей облигаций по удовлетворению своих требований, порядке обращения держателей облигаций с требованием к эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан, лицам, несущим солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента - нерезидента Республики Казахстан в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан обязательств по облигациям;
4) дата и номер договора с лицами, несущими солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан обязательств по облигациям, полное наименование данных лиц, а также дата их государственной регистрации (при наличии таких лиц).

28. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигацияларды өтеу сәтіне дейінгі әрбір сыйақы төлеу кезеңінің бөлігінде сыйақыларды төлеу және негізгі борыш сомасын өтеу үшін қажетті ақшалай қаражаты көздерінің және ағындарының болжамы.
29. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің орналастыратын облигацияларды сатып алуға байланысты тәуекелдер:
1) салалық тәуекелдер - Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің саласындағы оның қызметіне және оның бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына нашарлауы мүмкін жағдайының әсері сипатталады. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің пікірі бойынша, салада болуы мүмкін аса маңызды өзгерістер (ішкі және сыртқы нарықта бөлек) келтіріледі.
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің өз қызметінде пайдаланатын шикізатқа, қызметтерге бағаның өзгеру (ішкі және сыртқы нарықта бөлек) ықтималдығына байланысты тәуекелдер және олардың Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметі мен бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына әсері бөлек сипатталады.
Эмитенттің өніміне және (немесе) қызметтеріне бағаның өзгеру (ішкі және сыртқы нарықта бөлек) ықтималдығына байланысты тәуекелдер және олардың Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент қызметі мен бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына әсер бөлек сипатталады;
2) қаржы тәуекелдері - Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің пайыздық мөлшерлемелердің қолайсыз өзгеруіне, шетел валюталарының айырбас бағамына, сондай-ақ бағалы қағаздар мен туынды қаржы құралдарының нарықтық бағасына байланысты тәуекелдерге ұшырауын сипаттайды.
Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің қаржылық активтердің және қаржылық міндеттемелерінің теңгерімсіздігінен туындайтын, Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің өз міндеттемелерін толық көлемде орындалуын қамтамасыз етуге дәрменсіздігі (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің бір немесе бірнеше контрагенттерінің қаржылық міндеттемелерін уақтылы орындамауы салдарынан) және (немесе) Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің қаржы міндеттемелерін дереу және бір реттік орындауына болжанбаған қажеттіліктің туындауы салдарынан болған Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің шығындарымен байланысты тәуекелдер бөлек сипатталады.
Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің қаржылық есептілігі көрсеткіштерінің қайсысы қаржылық тәуекелдердің ықпалы, олардың пайда болуы ықтималдығы және есептіліктегі өзгерістердің сипаты нәтижесінде өзгеріске аса шалдыққыш екені көрсетіледі;

28. Прогноз источников и потоков денежных средств эмитента - нерезидента Республики Казахстан, необходимых для выплаты вознаграждений и погашения суммы основного долга в разрезе каждого периода выплаты вознаграждений до момента погашения облигаций.
29. Риски, связанные с приобретением размещаемых эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан облигаций:
1) отраслевые риски – описывается влияние возможного ухудшения ситуации в отрасли эмитента – нерезидента Республики Казахстан на его деятельность и исполнение им обязательств по ценным бумагам. Приводятся наиболее значимые, по мнению эмитента - нерезидента Республики Казахстан, возможные изменения в отрасли (отдельно на внутреннем и внешнем рынках).
Отдельно описываются риски, связанные с возможным изменением цен на сырье, услуги, используемые эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан в своей деятельности (отдельно на внутреннем и внешнем рынках), и их влияние на деятельность эмитента - нерезидента Республики Казахстан и исполнение им обязательств по ценным бумагам.
Отдельно описываются риски, связанные с возможным изменением цен на продукцию и (или) услуги эмитента - нерезидента Республики Казахстан (отдельно на внутреннем и внешнем рынках), и их влияние на деятельность эмитента - нерезидента Республики Казахстан и исполнение им обязательств по ценным бумагам;
2) финансовые риски – описывается подверженность эмитента - нерезидента Республики Казахстан рискам, связанным с изменением процентных ставок, курса обмена иностранных валют, связанным с неблагоприятным изменением процентных ставок, курса обмена иностранных валют, а также рыночных цен на ценные бумаги и производные финансовые инструменты.
Отдельно описываются риски, связанные с возникновением у эмитента - нерезидента Республики Казахстан убытков вследствие неспособности эмитента - нерезидента Республики Казахстан обеспечить исполнение своих обязательств в полном объеме, возникающий в результате несбалансированности финансовых активов и финансовых обязательств эмитента - нерезидента Республики Казахстан (в том числе вследствие несвоевременного исполнения финансовых обязательств одним или несколькими контрагентами эмитента - нерезидента Республики Казахстан) и (или) возникновения непредвиденной необходимости немедленного и единовременного исполнения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан своих финансовых обязательств.
Указывается, какие из показателей финансовой отчетности эмитента - нерезидента Республики Казахстан наиболее подвержены изменению в результате влияния финансовых рисков вероятность их возникновения и характер изменений в отчетности;

3) құқықтық тәуекел – Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің мыналардың:
Қазақстан Республикасының валюталық, салықтық, кедендік заңнамасының өзгеруі;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің негізгі қызметіне қойылатын лицензиялау талаптары;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының талаптарын және жасалған шарттардың талаптарын сақтамауы;
қызметті жүзеге асырудағы жіберілген құқықтық қателіктер (дұрыс емес заң консультациясын алу немесе құжаттарды дұрыс жасамау, соның ішінде сот органдарындағы даулы мәселелерді қарастыру кезінде) салдарынан шығынға ұшырау тәуекелін сипаттайды;
4) іскерлік беделінен айырылу тәуекелі (бедел тәуекелі) – Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қаржылық тұрақтылығы, қаржылық жағдайы, оның өнім (жұмыс, қызмет) сапасы немесе жалпы қызмет сипаты туралы теріс ұғым қалыптасу салдарынан Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент клиентінің (контрагенттері) санының азаюы нәтижесінде залал шегу тәуекелінің туындауы мүмкін екені сипатталады;
5) стратегиялық тәуекел – Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызмет және даму стратегиясын (стратегиялық басқаруын) анықтайтын шешімдерді қабылдау кезінде жіберілген қателік (кемшілік) нәтижесінде туындауы мүмкін және Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметіне қауіп төндіруі мүмкін ықтимал катерді есепке алмағанында немесе тиісті түрде есепке алмағанында білінуі, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент бәсекелестерінің алдында басымдыққа ие болуы мүмкін қызметінің келешегі бар бағыттарын дұрыс емес немесе толық негіздемесіз белгіленуі, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент қызметінің стратегиялық мақсатына қолжеткізуді қамтамасыз етуі тиіс қажетті ресурстардың (қаржылық, материалды-техникалық, кадрлық) және ұйымдастыру шараларының (басқарушылық шешімдердің) жоқтығы немесе толық көлемде қамсыздандырылмауы нәтижесінде залал шегу тәуекелінің туындауы мүмкін екені сипатталады;
6) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметіне байланысты тәуекел - тек Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне тән немесе жүргізетін негізгі қызмет түріне байланысты тәуекелдер сипатталады, оның ішінде мынаған байланысты тәуекелдер:
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің белгілі бір қызмет түрін жүргізуге немесе айналыста болуы шектелген объектілерді (соның ішінде табиғи ресурстарды) пайдалануға лицензияның қолданыс мерзімін ұзарту мүмкіндігінің жоқтығы;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің үшінші тұлғалардың, соның ішінде қоғамның еншілес ұйымдарының борыштары бойынша мүмкін жауапкершіліктері;
айналымына Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент өнімін (жұмысын, қызметін) сатудан түскен жалпы түсімінен кем дегенде 10 (он) пайызы келетін тұтынушыдан айырылу ықтималдығы;

3) правовой риск – описывается риск возникновения у эмитента - нерезидента Республики Казахстан убытков вследствие изменений:
валютного, налогового, таможенного законодательства Республики Казахстан;
требований по лицензированию основной деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
несоблюдения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан требований гражданского законодательства Республики Казахстан и условий заключенных договоров;
допускаемых правовых ошибок при осуществлении деятельности (получение неправильных юридических консультаций или неверное составление документов, в том числе при рассмотрении спорных вопросов в судебных органах);
4) риск потери деловой репутации (репутационный риск) – описывается риск возникновения у эмитента – нерезидента Республики Казахстан убытков в результате уменьшения числа клиентов (контрагентов) вследствие формирования негативного представления о финансовой устойчивости, финансовом положении эмитента - нерезидента Республики Казахстан, качестве его продукции (работ, услуг) или характере его деятельности в целом;
5) стратегический риск – описывается риск возникновения у эмитента - нерезидента Республики Казахстан убытков в результате ошибок (недостатков), допущенных при принятии решений, определяющих стратегию деятельности и развития эмитента - нерезидента Республики Казахстан (стратегическое управление) и выражающихся в не учете или недостаточном учете возможных опасностей, которые могут угрожать деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан, неправильном или недостаточно обоснованном определении перспективных направлений деятельности, в которых эмитент - нерезидент Республики Казахстан может достичь преимущества перед конкурентами, отсутствии или обеспечении в неполном объеме необходимых ресурсов (финансовых, материально-технических, людских) и организационных мер (управленческих решений), которые обеспечивают достижение стратегических целей деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
6) риски, связанные с деятельностью эмитента - нерезидента Республики Казахстан – описываются риски, свойственные исключительно деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан или связанные с основной финансово-хозяйственной деятельностью, в том числе риски, связанные с:
отсутствием возможности продлить действие лицензии эмитента - нерезидента Республики Казахстан на ведение определенного вида деятельности либо на использование объектов, нахождение которых в обороте ограничено (включая природные ресурсы);
возможной ответственностью эмитента - нерезидента Республики Казахстан по долгам третьих лиц, в том числе дочерних организаций эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
возможностью потери потребителей, на оборот с которыми приходится не менее чем 10 (десять) процентов общей выручки от продажи продукции (работ, услуг) эмитента - нерезидента Республики Казахстан;

7) елдік тәуекел – экономикалық, саяси, әлеуметтік өзгерістерге байланысты шетелдік контрагенттердің (заңды тұлғалардың, жеке тұлғалардың) міндеттемелерін экономикалық, саяси, әлеуметтік өзгерістер үшін орындамау салдарынан, сондай-ақ ақшалай міндеттеменің валютасы контрагент үшін өз резидент елінің заңнамасының ерекшеліктеріне байланысты қол жетімді болмауы салдарынан (контрагенттің өзінің қаржылық жағдайына қарамастан) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің шығынға ұшырау қаупін сипаттайды;
8) операциялық тәуекел – Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметкерлері жасаған ішкі процестерді жүзеге асырудағы кемшіліктер немесе қателер, ақпараттық жүйелер мен технологиялардың дұрыс жұмыс істемеуі, сондай-ақ сыртқы оқиғалар салдарынан болатын шығындар (шығындар) тәуекелін сипаттайды;
9) экологиялық тәуекелдер – эмитенттің қызметіне әсер етуге қабілетті климаттық және экологиялық факторларға байланысты тәуекелдер сипатталады.
30. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржы топтары, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар, Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бұл ұйымдардағы рөлі (орны), функциялары және қатысу мерзімі атап көрсетіледі;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар өзге мүшелерінен аса тәуелді болса, бұл жағдай атап көрсетіледі және мұндай тәуелділіктің сипаты толық баяндалады.
31. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлғалары болған жағдайда, осындай әр заңды тұлға бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) толық және қысқартылған атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (егер бар болса), орналасқан жері;
2) заңды тұлғаны Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне қатысты еншілес және (немесе) тәуелді деп тану негіздері;
3) егер еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлға акционерлік қоғам болған жағдайда, заңды тұлғаны Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің көлемі – сондай акционерлік қоғамның заңды тұлғаны Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне тиесілі дауыс беруші акцияларының үлесі.
32. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне дауыс беруші акцияларының он және одан көп пайызына иелік ететін ұйымдар туралы мәліметтер (ұйымдардың қатысу үлестері), әрбір сондай ұйымды көрсете отырып:
толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жарғылық капиталындағы үлесі, ал сондай ұйым акционерлік қоғам болған жағдайда - сондай акционерлік қоғамның Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне тиесілі дауыс беруші акцияларының үлесі.

7) страновой риск – описывается риск возникновения у эмитента - нерезидента Республики Казахстан убытков в результате неисполнения иностранными контрагентами (юридическими, физическими лицами) обязательств из-за экономических, политических, социальных изменений, а также вследствие того, что валюта денежного обязательства может быть недоступна контрагенту из-за особенностей законодательства страны его резидентства (независимо от финансового положения самого контрагента);
8) операционный риск – описывается риск возникновения расходов (убытков) в результате недостатков или ошибок в ходе осуществления внутренних процессов, допущенных со стороны работников эмитента - нерезидента Республики Казахстан, ненадлежащего функционирования информационных систем и технологий, а также вследствие внешних событий;
9) экологические риски – описываются риски, связанные с климатическими и экологическими факторами, способными оказать влияние на деятельность эмитента.
30. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует эмитент - нерезидент Республики Казахстан:
1) указываются промышленные, банковские, финансовые группы, холдинги, концерны, ассоциации, консорциумы, в которых участвует эмитент -нерезидент Республики Казахстан, роль (место), функции и срок участия эмитента - нерезидента Республики Казахстан в этих организациях;
2) в случае если результаты финансово-хозяйственной деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан существенно зависят от иных членов промышленных, банковских, финансовых групп, холдингов, концернов, ассоциаций, консорциумов, приводится подробное изложение характера такой зависимости.
31. В случае если эмитент - нерезидент Республики Казахстан имеет дочерние и (или) зависимые юридические лица, по каждому такому юридическому лицу указывается следующая информация:
1) полное и сокращенное наименование, место нахождения;
2) основания признания юридического лица дочерним и (или) зависимым по отношению к эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан;
3) размер доли участия эмитента - нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале дочернего и (или) зависимого юридического лица, а в случае, когда дочернее и (или) зависимое юридическое лицо является акционерным обществом – доля принадлежащих эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан голосующих акций такого акционерного общества.
32. Сведения об организациях, в которых эмитент - нерезидент Республики Казахстан владеет десятью и более процентами голосующих акций общества (долей участия организации) с указанием по каждой организации:
полного и сокращенного наименования, места нахождения;
доли эмитента - нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале, а в случае, когда такой организацией является акционерное общество – доли принадлежащих эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан голосующих акций такого акционерного общества.

33. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің кредиттік рейтингі туралы мәліметтер:
1) кредиттік рейтингті беру объектісі (Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті, Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздары);
облигациялар (облигациялық бағдарлама) шығарылымын тіркеуге уәкілетті органға құжаттар тапсыратын күннің алдындағы күнгі кредиттік рейтингтің мәні;
кредиттік рейтингті берген ұйымның толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жеке қарауы бойынша көрсететін кредиттік рейтинг туралы өзге де мәліметтер көрсетiледi;
2) кредиттік рейтинг берілген объект болып Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздары табылған жағдайда, қосымша халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) мен оның берілген күні, сондай-ақ кредиттік рейтингті берген рейтингтік агенттіктің атауы көрсетіледі.
34. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигацияларды ұстаушыларының өкілі туралы мәліметтер (қамтамасыз етілген, инфрақұрылымдық немесе ипотекалық облигацияларды шығарған жағдайда):
1) облигацияларды ұстаушылар өкілінің толық және қысқартылған атауы;
2) облигацияларды ұстаушылар өкілінің орналасқан жері, байланыс телефондары;
3) облигацияларды ұстаушылар өкілімен Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитенті жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
35. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің төлем агенті (бар болса) туралы мәліметтер:
1) төлем агентінің толық атауы;
2) төлем агентінің және бағалы қағаздар бойынша кіріс (облигациялардың номиналды құны) төлемін жүзеге асыратын барлық филиалдарының орналасқан жері, байланыс телефондары, деректемелері;
3) төлем агентімен Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитенті жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
36. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің консультанттары туралы мәліметтер (Бағалы қағаздар рыногы туралы заңына сәйкес эмиссиялық бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізіміне қосу және оның тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсету жөнінде шарт жасасу міндеті белгіленген жағдайда):
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне қосу және оның тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсететін тұлғаның толық және қысқартылған атауы;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне қосу және оның тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсететін тұлғаның орналасқан жері, байланыс телефондары;

33. Сведения о кредитных рейтингах эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) объект присвоения кредитного рейтинга (эмитент - нерезидент Республики Казахстан, ценные бумаги эмитента - нерезидента Республики Казахстан);
значение кредитного рейтинга на дату, предшествующую дате представления документов в уполномоченный орган на регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы);
полное и сокращенное наименования, место нахождения организации, присвоившей кредитный рейтинг;
иные сведения о кредитном рейтинге, указываемые эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан по собственному усмотрению;
2) в случае если объектом, которому присвоен кредитный рейтинг, являются ценные бумаги эмитента - нерезидента Республики Казахстан, дополнительно указывается международный идентификационный номер (код ISIN) и дата его присвоения, а также наименование рейтингового агентства, присвоившего кредитный рейтинг.
34. Сведения о представителе держателей облигаций эмитента - нерезидента Республики Казахстан (в случае выпуска обеспеченных, инфраструктурных или ипотечных облигаций):
1) полное и сокращенное наименование представителя держателей облигаций;
2) место нахождения, номера контактных телефонов представителя держателей облигаций;
3) дата и номер договора эмитента - нерезидента Республики Казахстан с представителем держателей облигаций.
35. Сведения о платежном агенте эмитента - нерезидента Республики Казахстан (при наличии):
1) полное наименование платежного агента;
2) место нахождения, номера контактных телефонов, реквизиты платежного агента и всех его филиалов, которые будут осуществлять выплату дохода (номинальной стоимости облигаций) по ценным бумагам;
3) дата и номер договора эмитента - нерезидента Республики Казахстан с платежным агентом.
36. Сведения о консультантах эмитента - нерезидента Республики Казахстан (в случае если в соответствии с Законом о рынке ценных бумаг установлена обязанность по заключению договора по оказанию консультационных услуг по вопросам включения и нахождения эмиссионных ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи):
1) полное и сокращенное наименование лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента - нерезидента Республики Казахстан в официальном списке фондовой биржи;
2) место нахождения, номера контактных телефонов лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента - нерезидента Республики Казахстан в официальном списке фондовой биржи;

3) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне қосу және оның тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсететін тұлғамен Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитенті жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің өзге де консультанттары туралы мәліметтер, егер Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің пікірі бойынша, мұндай мәліметтерді жария ету Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздарын сатып алу туралы шешім қабылдау үшін маңызды болса, осы тармақта көрсетіледі.
37. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің аудиторлық ұйымы туралы мәліметтер:
1) аяқталған соңғы 2 (екі) қаржы жылында Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қаржы есебінің аудитін олардың тиісінше тіркелген кәсіптік ұйымдарға тиістілігін көрсете отырып жүзеге асырған (жүзеге асыратын) аудиторлық ұйымдардың толық ресми атауы (аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) телефон және факс нөмірлері, электрондық пошта мекенжайы (бар болса).
38. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің үлестес тұлғалары туралы мәліметтер.
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің дауыс беруші акцияларының он және одан көп пайызына жанама дауыс беру немесе шартқа орай не өзге түрде Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитенті қабылдайтын шешімге ықпал ету мүмкіндігі бар барлық тұлғалар немесе тұлғалар тобы туралы мәліметтер, көрсетілген тұлғалар туралы мынадай ақпаратты жариялаумен:
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), орналасқан жері (жеке тұлға үшін);
бірінші басшының толық атауы, орналасқан жері, қызмет түрі (түрлері), тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (заңды тұлға үшін);
қосымшаның осы тармағына сәйкес оларды Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің үлестес тұлғаларына жатқызу негіздемесі мен Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентімен үлестес болып бастаған күні көрсетiледi.
39. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялар шығарылымына және оларға қызмет көрсетуге жұмсаған шығындарының сомасы, сондай-ақ осы шығындардың қалай төленетіні туралы мәліметтер.
40. Облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеген кезде осы қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 26, 27, 28, 34, 35, 36 және 39-тармақтары толтырылмайды.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының 2022 жылғы
23 қарашадағы № 103 Қаулыға
7-қосымша
Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттiк
тiркеу, акциялар шығарылымы
проспектісіне өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, акционерлік қоғамның
акцияларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті,
акционерлік қоғамның
орналастырылған акцияларының
бір түрін осы акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті
бекіту, жарияланған акциялар
шығарылымының күшін
жою қағидаларына
1- қосымша
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызметтің атауы
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы
Жоқ
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі - уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.​egov.​kz веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
Құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі

3) дата и номер договора эмитента - нерезидента Республики Казахстан с лицом, оказывающим консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента - нерезидента Республики Казахстан в официальном списке фондовой биржи.
Сведения об иных консультантах эмитента - нерезидента Республики Казахстан указываются в настоящем пункте, если, по мнению эмитента - нерезидента Республики Казахстан, раскрытие таких сведений является существенным для принятия решения о приобретении ценных бумаг эмитента - нерезидента Республики Казахстан.
37. Сведения об аудиторской организации эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) полное официальное наименование аудиторских организаций (фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора), осуществлявших (осуществляющих) аудит финансовой отчетности эмитента - нерезидента Республики Казахстан за последние 2 (два) завершенных финансовых года с указанием их принадлежности к соответствующим аккредитованным профессиональным аудиторским организациям;
2) номер телефона и факса, адрес электронной почты (при наличии).
38. Сведения об аффилированных лицах эмитента - нерезидента Республики Казахстан.
Указываются сведения обо всех лицах или группе лиц, имеющих возможность голосовать косвенно десятью и более процентами голосующих акций эмитента - нерезидента Республики Казахстан либо оказывать влияние на принимаемые эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан решения в силу договора или иным образом, с раскрытием следующей информации об указанных лицах:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства (для физического лица);
полное наименование, место нахождения, вид (виды) деятельности, фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя (для юридического лица);
основание для отнесения их к аффилированным лицам эмитента- нерезидента Республики Казахстан в соответствии с настоящим пунктом приложения и дата, с которой появилась аффилированность с эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан.
39. Сумма затрат эмитента - нерезидента Республики Казахстан на выпуск облигаций и их обслуживание, а также сведения о том, каким образом эти затраты будут оплачиваться.
40. Пункты 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 26, 27, 28, 34, 35, 36 и 39 настоящего приложения не заполняются при государственной регистрации облигационной программы.
Приложение 7
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации выпуска
объявленных акций,
регистрации изменений и
(или) дополнений в проспект
выпуска акций, утверждения
отчета об итогах размещения
акций акционерного общества,
отчета об обмене размещенных
акций акционерного общества
одного вида на акции данного
акционерного общества другого
вида, аннулирования выпуска
объявленных акций
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация выпуска объявленных акций"
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
Наименование подвидов государственной услуги
Отсутствуют
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее - уполномоченный орган).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3.
Сроки оказания государственной услуги
В течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня представления документов на государственную регистрацию.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги

Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда-жарияланған акциялар шығарылымының проспектісі электрондық форматта не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) уәкілетті орган - Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында белгіленген жағдайда жарияланған акцияларды шығару туралы құрылтай жиналысы (жалғыз құрылтайшының шешімі) немесе акционерлердің жалпы жиналысы (барлық дауыс беретін акцияларды иеленуші акционердің шешімі) хаттамасының электрондық көшірмесі;
3) Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында белгіленген жағдайда жарияланған акциялар шығарылымын жарамсыз деп тану туралы сот шешімінің электрондық көшірмесі;
4) электрондық нысандағы жарияланған акциялар шығарылымының проспектісі;

Свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронном формате проспект выпуска объявленных акций - в случае государственной регистрации выпуска акций, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день;
2) уполномоченного органа – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом и Законом о праздниках.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) электронная копия протокола учредительного собрания (решения единственного учредителя) или общего собрания акционеров (решения акционера, владеющего всеми голосующими акциями) о выпуске объявленных акций в случае, установленном подпунктом 2) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг);
3) электронная копия решения суда о признании выпуска объявленных акций недействительным в случае, установленном подпунктом 2) пункта 1 статьи 11 Закона о рынке ценных бумаг;
4) проспект выпуска объявленных акций в электронной форме;

5) акционерлік қоғам құрылтайшыларының арасында орналастырылған, жарияланған акциялардың төленгенін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Акционерлік инвестициялық қордың жария етілген акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан басқа акционерлік инвестициялық қор акционерлік инвестициялық қордың басқарушы компаниясының шарттары жобаларының электрондық көшірмелерін, сондай-ақ акционерлік инвестициялық қор құрылтайшыларының жалпы жиналысы не жалғыз құрылтайшысы бекіткен инвестициялық декларацияның электрондық көшірмесін қосымша ұсынады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер
Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 10-бабының 1-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға көрсетілетін қызметті алушының жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсыну шарттары мен тәртібін бұзуы және құжаттарды қарау процесінде олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес еместігін анықтау негіз болып табылады.
10.
Өзге де талаптар мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Порталда іркіліс немесе техникалық ақаулықтар анықталған жағдайда Бірыңғай байланыс орталығына хабарласу қажет.
Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777 немесе 1414.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының 2022 жылғы
23 қарашадағы № 103 Қаулыға
8-қосымша
Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттiк
тiркеу, акциялар шығарылымы
проспектісіне өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, акционерлік қоғамның
акцияларын орналастыру
қорытындылары туралы есепті,
акционерлік қоғамның
орналастырылған акцияларының
бір түрін осы акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті
бекіту, жарияланған акциялар
шығарылымының күшін жою
қағидаларына
1- қосымша
"Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызметтің атауы
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы

5) электронные копии документов, подтверждающих оплату объявленных акций, размещаемых среди учредителей акционерного общества.
Для государственной регистрации выпуска объявленных акций акционерного инвестиционного фонда помимо документов, указанных в части первой пункта 8 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги, акционерный инвестиционный фонд дополнительно представляет электронные копии проектов договоров акционерного инвестиционного фонда с управляющей компанией, а также электронную копию инвестиционной декларации, утвержденной общим собранием учредителей либо единственным учредителем акционерного инвестиционного фонда.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Закона о рынке ценных бумаг основанием для отказа в оказании государственной услуги является нарушение услугополучателем условий и порядка представления документов на государственную регистрацию выпуска объявленных акций и выявление в процессе рассмотрения документов их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в Единый контакт-центр.
Единый контакт-центр: 8-800-080-7777 или 1414.
Приложение 8
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации выпуска
объявленных акций,
регистрации изменений и
(или) дополнений в проспект
выпуска акций, утверждения
отчета об итогах размещения
акций акционерного общества,
отчета об обмене размещенных
акций акционерного общества
одного вида на акции данного
акционерного общества другого
вида, аннулирования выпуска
объявленных акций
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций"
Наименование государственной услуги
Утверждение отчета об итогах размещения акций
Наименование подвидов государственной услуги

1) акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту;
2) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту;
3) акцияларды бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді назарға алу.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі - уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәсілдері
Барлық кіші түрлер үшін:
"электрондық үкіметтің" www.​egov.​kz веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер үшін:
электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Кіші түрлері бойынша:
Көрсетілетін қызметті алушының атына:
акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп бекітілген жағдайда, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту туралы;
акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есеп бекітілген жағдайда, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту туралы;
қоғамның акцияларын бөлшектеумен байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер назарға алынған жағдайда, қоғамның акцияларын бөлшектеумен байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді назарға алу туралы хат;
не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем ақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

1) утверждение отчета об итогах размещения акций;
2) утверждение отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида;
3) принятие к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций.
1.
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее - уполномоченный орган)
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3.
Сроки оказания государственной услуги
В течение 8 (восьми) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
По подвидам:
Письмо в адрес услугополучателя:
об утверждении отчета об итогах размещения акций - в случае утверждения отчета об итогах размещения акций;
об утверждении отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида - в случае утверждения отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида;
о принятии к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества – в случае принятия к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества;
либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день);

2) уәкілетті орган - Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
"Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі (акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту):
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық ілеспе хат;
2) көрсетілетін қызметті алушының акцияларын орналастыру қорытындылары туралы электрондық нысандағы есеп;
3) көрсетілетін қызметті алушының акцияларына ақы төлегенін растайтын электрондық құжаттардың көшірмелері;
4) акцияларды орналастырудың есепті кезеңі аяқталған айдың немесе көрсетілетін қызметті алушының барлық жарияланған акциялары орналастырылған кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалған шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктің электрондық көшірмесі.
"Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі (акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту):
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық ілеспе хат;
2) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы электрондық нысандағы есеп;
3) акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастауға негіз болған шешімнің (хаттаманың) электрондық көшірмесі.
"Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі (акцияларды бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді назарға алу):
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, мәліметтерді пайдалануға келісімі бар еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;

2) уполномоченного органа – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом и Законом о праздниках.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций" (утверждение отчета об итогах размещения акций):
1) электронное сопроводительное письмо, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) отчет об итогах размещения акций услугополучателя в электронной форме;
3) электронные копии документов, подтверждающие оплату акций услугополучателя;
4) электронная копия неконсолидированной финансовой отчетности, составленной по состоянию на конец месяца, в котором завершился отчетный период размещения акций, или периода, в котором произошло размещение всех объявленных акций услугополучателя.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций" (утверждение отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида):
1) электронное сопроводительное письмо, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) отчет об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида в электронной форме;
3) электронную копию решения (протокола), на основании которого произошел обмен размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги "Утверждение отчета об итогах размещения акций" (принятие к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций):
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме, с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;

2) электрондық нысандағы қоғам акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер;
3) акцияларды бөлшектеу аяқталған күннен кейінгі күнге орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санының он және одан да көп пайызын иеленетін акционерлер туралы орталық депозитарий берген анықтаманың электрондық көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 24-бабының 7-тармағына сәйкес уәкілетті органның құжаттарды қарау процесінде олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмегенін анықтауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
10.
Өзге де талаптар мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Порталда іркіліс немесе техникалық ақаулықтар анықталған жағдайда Бірыңғай байланыс орталығына хабарласу қажет.
Бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777 немесе 1414.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының 2022 жылғы
23 қарашадағы № 103 Қаулыға
9-қосымша
Акциялар шығарылымының
проспектісін, акциялар
шығарылымының проспектісіне
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды, акционерлік
қоғамның акцияларын
орналастыру қорытындылары
туралы есепті, акционерлік
қоғамның орналастырылған
акцияларының бір түрін осы
акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті жасау
және ресімдеу қағидаларына
2- қосымша
Акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептің құрылымы
1. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің титул парағында мынадай ақпарат қамтылады:
1) құжаттың атауы: "_______ бастап __________ дейінгі кезеңдегі акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп";
2) қоғамның толық және қысқартылған атауы;
3) мынадай жазба:
"Уәкілетті органның акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуі инвесторларға акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепте сипатталған акцияларды иеленуге қатысты қандай да бір ұсыныстарды беруді білдірмейді және осы құжаттағы ақпараттың дәйектілігін растамайды. Акционерлік қоғамның лауазымды тұлғалары акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепте берілген бүкіл ақпараттың дәйекті және акционерлік қоғам мен оның орналастырылатын акцияларына қатысты инвесторларды жаңылыстырмайтын болып табылатынын растайды.".

2) изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества в электронной форме;
3) электронную копию справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату завершения дробления акций.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктом 7 статьи 24 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" основанием для отказа в оказании государственной услуги является выявление уполномоченным органом в процессе рассмотрения документов их несоответствие требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
Единый контакт-центр: 8-800-080-7777 или 1414.
Приложение 9
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 2
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
акций, изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
акций, отчета об итогах
размещения акций акционерного
общества, отчета об обмене
размещенных акций
акционерного общества одного
вида на акции данного
акционерного общества другого
вида
Структура отчета об итогах размещения акций акционерного общества
1. Титульный лист отчета об итогах размещения акций содержит следующую информацию:
1) наименование документа: "Отчет об итогах размещения акций за период с _______ по __________";
2) полное и сокращенное наименование общества;
3) запись:
"Утверждение уполномоченным органом отчета об итогах размещения акций не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения акций, описанных в отчете об итогах размещения акций, и не подтверждает достоверность информации, содержащейся в данном документе. Должностные лица акционерного общества подтверждают, что вся информация, представленная в отчете об итогах размещения акций, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно акционерного общества и его размещаемых акций.".

2. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің мазмұны:
1) қоғамның толық атауы және орналасқан жері;
2) қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні және мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы;
3) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу (жарияланған акциялар санының ұлғаюына байланысты жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру) күні;
4) қаржылық есептіліктің деректеріне сай қоғамның жарғылық және меншікті капиталы туралы мәліметтер;
5) жарияланған акциялар туралы мәліметтер:
жарияланған акциялардың, оның ішінде жай және артықшылықты акциялардың жалпы саны;
артықшылықты акциялар бойынша дивидендтің кепілдік берілген мөлшері;
6) қоғамның акцияларын қор биржасының ресми тізіміне (бар болса) енгізу күні;
7) акцияларды орналастыру туралы мәліметтер:
есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша түрлері бойынша орналастырылған және орналастырылмаған акциялардың саны;
түрлері бойынша бөлігінде есепті кезеңде орналастырылған акциялардың саны;
8) акцияларды орналастырудың есептi кезеңiнде акцияларды орналастыру (сату) тәсiлдерi:
акциялардың түрін, санын, акциялардың номиналды құнын, ақы төлеу сомасын көрсете отырып, құрылтайшылар арасында (жаңадан құрылған қоғамдар үшін);
акционерлердің арасында акциялардың немесе Қоғамның жай акцияларына айырбасталатын басқа да бағалы қағаздардың түрін, санын, орналастыру бағасы мен төлем сомасын, қоғамның уәкілетті органының акцияларды орналастыру туралы шешім қабылдаған күнін көрсете отырып, басымдықпен сатып алу құқығы бойынша;
акцияларды артықшылықпен сатып алу құқығын қолданбай орналастыру арқылы (акцияларды орналастыру туралы шешім қабылданған жағдайларды, күнді, акцияларды орналастыру тәртібін, санын және мерзімдерін көрсету);
жазылу арқылы (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған бағалы қағаздар нарықтарында);
акциялардың түрін, санын, орналастыру бағасы мен ақы төлеу сомасын көрсете отырып, өзге инвесторлар арасында орналастыру арқылы;
аукцион арқылы:
акциялардың түрін, санын, жалпы ақы төлеу сомасын, алғашқы және соңғы сауда-саттықтарды өткізу күнін, есепті кезеңде бір акцияны сауда-саттықта орналастырудың ең аз және ең жоғары бағасын, есепті кезеңдегі бiр жай және артықшылықты акцияның нарықтық құнын (егер ол есептелген болса) көрсете отырып, бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында;
аукционды өткізу күнін, акциялардың түрін, санын және ақы төлеудiң жалпы сомасын көрсете отырып, бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында;
айырбасталатын бағалы қағаздардың санын, бағалы қағаздарды және қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастауды жүргізу күнін көрсете отырып, қоғамның акцияларына бағалы қағаздарды және қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастау арқылы не туынды бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыру арқылы (туынды бағалы қағаздардың атауын, туынды бағалы қағаздарды орналастыру арқылы орналастырылған акциялар санын, Қазақстан Республикасының, сондай-ақ заңнамасына сәйкес туынды бағалы қағаздарды орналастыру жүзеге асырылған мемлекеттің бағалы қағаздар рыногында сатып алуға ұсынылған акциялар санын көрсете отырып);

2. Содержание отчета об итогах размещения акций:
1) полное наименование общества и его место нахождения;
2) дата государственной регистрации (перерегистрации) общества и наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию);
3) дату государственной регистрации выпуска объявленных акций (замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций в связи с увеличением количества объявленных акций);
4) сведения об уставном и собственном капитале общества согласно данным финансовой отчетности;
5) сведения об объявленных акциях:
общее количество объявленных акций, в том числе простых и привилегированных акций;
гарантированный размер дивиденда по привилегированным акциям;
6) дата включения акций общества в официальный список фондовой биржи (при наличии);
7) сведения о размещении акций:
количество размещенных и неразмещенных акций по видам по состоянию на конец отчетного периода;
количество размещенных за отчетный период акций в разрезе по видам;
8) способы размещения (реализации) акций в отчетном периоде размещения акций:
среди учредителей (для вновь созданных обществ) с указанием вида, количества акций, номинальной стоимости акций, суммы оплаты;
среди акционеров по праву преимущественной покупки с указанием вида, количества акций или других ценных бумаг, конвертируемых в простые акции общества, цены размещения и суммы оплаты, даты принятия решения уполномоченным органом общества о размещении акций;
посредством размещения акций без применения права преимущественной покупки (указать случаи, дату принятия решения о размещении акций, порядок, количество и сроки размещения акций);
посредством подписки (на организованном или неорганизованном рынках ценных бумаг):
посредством размещения среди иных инвесторов с указанием вида, количества акций, цены размещения и суммы оплаты;
посредством аукциона:
на организованном рынке ценных бумаг с указанием вида, количества акций, общей суммы оплаты, даты проведения первых и последних торгов, наименьшей и наивысшей цены размещения одной акции на торгах за отчетный период, рыночной стоимости одной простой и привилегированной акции за отчетный период (в случае если рассчитывалась);
на неорганизованном рынке ценных бумаг с указанием даты проведения аукциона, вида, количества акций и общей суммы оплаты;
посредством конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств общества в акции общества с указанием количества конвертируемых ценных бумаг, даты проведения конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств общества либо посредством размещения производных ценных бумаг на территории иностранного государства (с указанием наименования производных ценных бумаг, количества акций, размещенных посредством размещения производных ценных бумаг, количества акций, предложенных к приобретению на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, а также государства, в соответствии с законодательством которого осуществлено размещение производных ценных бумаг);

9) орналастырылатын акцияларға ақы төлеу тәсілі (ақы төлеуді растайтын құжаттарды және акцияларды орналастыру күні аяқталғаннан кейінгі күні орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санының он және одан көп пайызына ие акционерлер туралы тіркеуші берген анықтаманың көшірмесін қоса берумен):
ақшамен (құрылтайшылардың (инвесторлардың) акцияларға ақы төлеуiн растайтын төлем құжатының (төлем құжаттарының) деректемелерін, төлем сомасын және төлеушінің атауын, төленетін акциялардың түрі мен санын көрсету);
бағалы қағаздармен (бағалы қағаздар эмитентiнiң атауын, бағалы қағаздардың халықаралық сәйкестендіру нөмiрi (ISIN коды) мен санын, бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, бағалау сомасын (нарықтық бағасы болмаған жағдайда), мәміленің тіркелу күнін, төленетін акциялардың түрі мен санын көрсету);
мүлiктiк құқықтармен (қоғамның орналастыратын акциялары есебінен қоғамның ақшалай міндеттемелерін өтеу туралы қоғамның тиісті органдары қабылдаған шешімнің күнін және қоғамның осындай шешім қабылдаған органын; қоғамның ақшалай міндеттемелерін салыстырып тексеру актісінің деректемелерін; бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, бағалау сомасын, мүлiктi қабылдау-өткiзу актiсiнің күнін, төленетін акциялардың түрі мен санын көрсету);
өзге мүлікпен (бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, мүлікті бағалау сомасын, мүлікті қабылдау-өткізу актісінің күнін, төленетін акциялардың түрі мен санын көрсету);
бағалы қағаздарды және өзге де ақшалай міндеттемелерді қоғамның орналастырылатын жай акцияларына айырбастау жолымен (бағалы қағаздардың халықаралық сәйкестендіру нөмiрiн (ISIN коды) және санын, мәміленің тіркелген күнін, қоғамның тиісті органы бағалы қағаздарды және өзге де ақшалай міндеттемелерді айырбастау туралы қабылдаған шешімнің күнін, мәміленің орындалуы туралы есеп күнін, төленетін акциялардың түрі мен санын көрсету қажет). Қоғамның орналастырылатын акцияларына қоғамды оңалту барысында қоғамның акцияларына бағалы қағаздарды және қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастау жолымен ақы төленген жағдайда, оңалту жоспарын бекіту туралы сот шешімінің күні қоса көрсетіледі. Банктің орналастырылатын акцияларына қоғамды оңалту барысында төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банктің міндеттемелерін мәжбүрлеп қайта құрылымдау шеңберінде банктің акцияларына бағалы қағаздарды және қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастау жолымен ақы төленген жағдайда, төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банктің міндеттемелерін мәжбүрлеп қайта құрылымдау туралы уәкілетті орган шешімінің күні қоса көрсетіледі;
дивидендтермен (акционерлердің жалпы жиналысында дивидендтерді бөлу туралы қабылданған шешімнің күнін және акциялар төлеуді растайтын құжаттардың деректемелерін, төленетін акциялардың түрі мен санын көрсету).
Қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда акционерлердің жалпы жиналысында қайта ұйымдастыру туралы қабылдаған шешімнің күні, тапсыру актісінің күні көрсетіледі (банктерді біріктіру түрінде ерікті түрде қайта ұйымдастыруға қолданылмайды). Біріктіру арқылы қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда, қайта ұйымдастырылған банктер акционерлерінің бірлескен жалпы жиналысында бекітілген акцияларды айырбастау коэффициенті көрсетілетін, бір банк екінші банкке қосылу түрінде банктердің ерікті түрде қайта құрылу жағдайын қоспағанда, қосылған қоғамның акцияларын сату бағасы, қосылу жүріп жатқан қоғамның акцияларын орналастыру (іске асыру) бағасы қосымша көрсетіледі;

9) способ оплаты размещаемых акций (с приложением копии справки, выданной центральным депозитарием, об акционерах, владеющих десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), на дату, следующую за датой окончания размещения акций):
деньгами (указать реквизиты платежного документа (платежных документов), подтверждающего (подтверждающих) оплату акций учредителями (инвесторами), сумму платежа и наименование плательщика, вид и количество оплачиваемых акций);
ценными бумагами (указать наименование эмитента ценных бумаг, международный идентификационный номер (код ISIN) и количество ценных бумаг, наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки (в случае отсутствия рыночной цены), дату регистрации сделки; вид и количество оплачиваемых акций);
имущественными правами (указать дату решения, принятого соответствующими органами общества о погашении денежных обязательств общества в счет оплаты размещаемых акций общества, и орган общества, принявший данное решение, реквизиты акта сверки денежных обязательств общества; наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки, дату акта приема-передачи имущества; вид и количество оплачиваемых акций);
иным имуществом (указать наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки имущества, дату акта приема-передачи имущества; вид и количество оплачиваемых акций);
путем конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств в размещаемые простые акции общества (указать международный идентификационный номер (код ISIN) и количество ценных бумаг, дату регистрации сделки, дату решения, принятого соответствующим органом общества о конвертировании ценных бумаг и иных денежных обязательств, отчета об исполнении сделки; вид и количество оплачиваемых акций). В случае оплаты размещаемых акций общества путем конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств общества в акции общества в процессе реабилитации общества дополнительно указывается дата решения суда об утверждении плана реабилитации. В случае оплаты размещаемых акций банка путем конвертирования ценных бумаг и иных денежных обязательств общества в акции банка в рамках принудительной реструктуризации обязательств банка, отнесенного к категории неплатежеспособных банков, дополнительно указывается дата решения уполномоченного органа о принудительной реструктуризации обязательств банка, отнесенного к категории неплатежеспособных банков;
дивидендами (указать дату решения общего собрания акционеров о распределении дивидендов и реквизиты документов, подтверждающих оплату акций; вид и количество оплачиваемых акций).
В случае реорганизации общества указывается дата решения общего собрания акционеров о реорганизации, дату передаточного акта (не применяются при добровольной реорганизации в форме присоединения банков). В случае реорганизации общества путем присоединения дополнительно указывается цена продажи акций присоединяемого общества, цена размещения (реализации) акций общества, к которому осуществляется присоединение, за исключением случая добровольной реорганизации банков в форме присоединения банка к другому банку, при котором указывается коэффициент обмена акций, утвержденный на совместном общем собрании акционеров реорганизуемых банков;

10) қоғамның акцияларын орналастыру кезінде қоғам опцион шартын жасаған жағдайда, опцион құны, опцион шарты жасалған қоғам акцияларының саны, опционды орындау бағасы;
11) қоғамның акциялар шығарылымы андеррайтерлері (эмиссиялық консорциумдар) туралы ақпарат (бұл тармақ андеррайтер қызметін көрсету шарты бар болған жағдайда толтырылады):
бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысының атауы, андеррайтердің қызметін көрсетуге қоғам жасаған шарттың күні және нөмірі, сондай-ақ эмиссиялық консорциумның қатысушылары;
андеррайтердің акцияларды орналастыру тәсілі;
андеррайтердің есептік кезеңде орналастырған акцияларыны.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының 2022 жылғы
23 қарашадағы № 103 Қаулыға
10-қосымша
Акциялар шығарылымының
проспектісін, Акциялар
шығарылымының проспектісіне
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды, акционерлік
қоғамның акцияларын
орналастыру қорытындылары
туралы есепті, акционерлік
қоғамның орналастырылған
акцияларының бір түрін осы
акционерлік қоғам
акцияларының басқа түріне
айырбастау туралы есепті
жасау және ресімдеу
қағидаларына
4-қосымша
Қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістердің құрылымы
1. Қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістердің титул парағында мынадай ақпарат қамтылады:
1) құжаттың атауы: "Қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер";
2) қоғамның толық және қысқартылған атауы;
3) мынадай жазба:
"Акционерлік қоғамның лауазымды тұлғалары қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке енгізілген өзгерістерде берілген бүкіл ақпараттың дәйекті және акционерлік қоғам мен оның орналастырылатын акцияларына қатысты инвесторларды жаңылыстырмайтын болып табылатынын растайды.".
2. Акционерлік қоғамның акцияларын бөлшектеуге байланысты акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістердің мазмұны:
1) қоғамның толық атауы және орналасқан жері;
2) қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні және мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы;
3) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу (жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру) күні;
4) акционерлердің жалпы жиналысында акцияларды бөлшектеу туралы шешім қабылдау күні:
бөлшектеуге жататын акциялардың түрі;
бөлшектеу коэффициенті;
бөлшектеуді жүргізу мерзімдері
өзге де мәліметтер;

10) стоимость опциона, количество акций общества, на которые заключен договор опциона, цену исполнения опциона, в случае заключения обществом договора опциона при размещении акций общества;
11) информацию об андеррайтерах (эмиссионных консорциумах) выпуска акций общества (данный пункт заполняется в случае наличия договора на оказание услуг андеррайтера):
наименование профессионального участника рынка ценных бумаг, дата и номер договора на оказание услуг андеррайтера, заключенного обществом, а также участников эмиссионного консорциума;
способ размещения акций андеррайтером;
количество размещенных акций в отчетном периоде андеррайтером.
Приложение 10
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
от 23 ноября 2022 года № 103
Приложение 4
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
акций, изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
акций, отчета об итогах
размещения акций акционерного
общества, отчета об обмене
размещенных акций
акционерного общества
одного вида на акции данного
акционерного общества другого
вида
Структура изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества
1. Титульный лист изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества содержит следующую информацию:
1) наименование документа: "Изменения в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества";
2) полное и сокращенное наименование общества;
3) запись:
"Должностные лица акционерного общества подтверждают, что вся информация, представленная в изменениях в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций общества, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно акционерного общества и его размещаемых акций.".
2. Содержание изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций акционерного общества:
1) полное наименование общества и его место нахождения;
2) дата государственной регистрации (перерегистрации) общества и наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию);
3) дата государственной регистрации выпуска объявленных акций (замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций);
4) дата принятия решения общим собранием акционеров о дроблении акций с указанием:
вида акций, подлежащих дроблению;
коэффициента дробления;
сроков проведения дробления;
иных сведений;

5) акциялар туралы мәліметтер:
жай және артықшылықты акциялардың санын көрсете отырып жарияланған акциялардың жалпы саны;
бөлшектеуді ескере отырып, орналастырылған акциялардың жалпы саны (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде).

5) сведения об акциях:
общее количество объявленных акций с указанием количества простых и привилегированных акций;
общее количество размещенных акций с учетом дробления (за вычетом акций, выкупленных обществом).