"Автомобиль, теміржол, ішкі су көлігі және сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 1205 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 823 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 25 қарашадағы № 658 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 24 қарашадағы № 88 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 қарашада № 30827 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Автомобиль, теміржол, ішкі су көлігі және сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 1205 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 823 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12769 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Теміржол көлігі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына:
қосымшада:
"алдыңғы тексерулердің нәтижелері (бұзушылықтың ауыртпалық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеулі емес) Қазақстан Республикасының заң талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді)" деген бөлімде:
реттік нөмірі 231-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
231.
Поездың құрамында кресло-арбамен қозғалатын адамдарды отырғызуға және түсіруге арналған көтергіш құрылғылары бар, кресло-арбамен қозғалатын адамдарға арналған мамандандырылған орындары бар вагонның болмауы.
өрескел
";
реттік нөмірі 267-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
267.
Теміржол вокзалында билет кассаларының, күтуге арналған үй-жайлардың, санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың, оның ішінде мүгедектігі бар адамдар және халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін арнайы жабдықталған үй-жайлардың, ана мен бала бөлмесінің, ақпараттық қызмет көрсету объектілерінің (оның ішінде жолаушыларды бірыңғай анықтамалық-ақпараттық орталықпен байланыстыратын объектілер), медициналық пункттің, қоғамдық тәртіпті қорғау пункттің болмауы
елеулі
";
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Тасымалдаушыға қатысты теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағында:
реттік нөмірі 76-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
76.
Поездың құрамында кресло-арбамен қозғалатын адамдарды отырғызуға және түсіруге арналған көтергіш құрылғылары бар, кресло-арбамен қозғалатын адамдарға арналған мамандандырылған орындары бар вагонның болмауы.
";
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Теміржол вокзалдарына қатысты теміржол көлігі саласындағы мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағында:
реттік нөмірі 10-жол жаңа редакцияда жазылсын:
"
10.
Теміржол вокзалында билет кассаларының, күтуге арналған үй-жайлардың, санитариялық-тұрмыстық үй-жайлардың, оның ішінде мүгедектігі бар адамдар және халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін арнайы жабдықталған үй-жайлардың, ана мен бала бөлмесінің, ақпараттық қызмет көрсету объектілерінің (оның ішінде жолаушыларды бірыңғай анықтамалық-ақпараттық орталықпен байланыстыратын объектілер), медициналық пункттің, қоғамдық тәртіпті қорғау пунктінің болмауы.
".

О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 1205 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 823 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области автомобильного, железнодорожного, внутреннего водного транспорта и торгового мореплавания"
Совместный приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 25 ноября 2022 года № 658 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 ноября 2022 года № 88. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2022 года № 30827
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 1205 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 823 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области автомобильного, железнодорожного, внутреннего водного транспорта и торгового мореплавания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12769) следующие изменения:
в Критериях оценки степени риска в области железнодорожного транспорта, утвержденных указанным совместным приказом:
в приложении:
в разделе "Результаты предыдущих проверок (степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан)":
строку, порядковый номер 231, изложить в новой редакции:
"
231.
Отсутствие в составе поезда вагона с подъемными устройствами для посадки и высадки лиц, передвигающихся на креслах-колясках, со специализированными местами для лиц, передвигающихся на креслах-колясках.
грубое
";
строку, порядковый номер 267, изложить в новой редакции:
"
267.
Отсутствие на железнодорожном вокзале билетных касс, помещения для ожидания, санитарно-бытовые помещения, в том числе специально оборудованные для лиц с инвалидностью и маломобильных групп населения, комнату матери и ребенка, объекты информационного обслуживания (в том числе объекты, связывающие пассажиров с единым справочно-информационным центром), медицинский пункт, пункт охраны общественного порядка.
значительное
";
в Проверочном листе в сфере государственного контроля в области железнодорожного транспорта в отношении перевозчика, утвержденном указанным совместным приказом:
строку, порядковый номер 76, изложить в новой редакции:
"
76.
Отсутствие в составе поезда вагона с подъемными устройствами для посадки и высадки лиц, передвигающихся на кресло-колясках, со специализированными местами для лиц, передвигающихся на кресло-колясках.
";
в Проверочном листе в сфере государственного контроля в области железнодорожного транспорта в отношении железнодорожных вокзалов, утвержденном указанным совместным приказом:
строку, порядковый номер 10, изложить в новой редакции:
"
10.
Отсутствие на железнодорожном вокзале билетных касс, помещения для ожидания, санитарно-бытовые помещения, в том числе специально оборудованные для лиц с инвалидностью и маломобильных групп населения, комнату матери и ребенка, объекты информационного обслуживания (в том числе объекты, связывающие пассажиров с единым справочно-информационным центром), медицинский пункт, пункт охраны общественного порядка.
".

2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
Е. Дауылбаев

2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
исполняющий обязанности
министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Е. Дауылбаев