"Тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін, тауар шығарылған жердің атауын немесе фирмалық атауды пайдалануды тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 1517 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 48 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № 978 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № 105 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 қарашада № 30838 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескеретпесі!
Осы бірлескен бұйрық 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін, тауар шығарылған жердің атауын немесе фирмалық атауды пайдалануды тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 1517 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 48 бірлескен бұйрығына (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17661 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
бірлескен бұйрықтың қосымшасы осы бірлескен бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
__________ Т. Жаксылыков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
__________ А. Муканова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің м.а.
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 105 мен
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 978 Бірлескен бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 1517 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 48 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Тексеру парағы
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабына сәйкес тауар белгісін,
қызмет көрсету белгісін, тауар шығарылған жердің атауын немесе фирмалық атауын
пайдалану саласына
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке және заңды тұлғаларға қатысты бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті
тобының атауы.
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт
____________________________________________________________________
№, күні
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы
Талаптар тізбесі Талаптарға сәйкес келеді Талаптарға сәйкес келмейді
1 2 3 4
1
Біртектес тауарларға немесе көрсетілетін қызметтерге қатысты тауар белгісін, қызмет көрсету белгісін, тауар шығарылған жердің атауын немесе оларға айырғысыз дәрежеге дейiн ұқсас белгiлемелер иеленушінің (құқық иеленушінің) келісімінсіз пайдалану
2
Тауар белгісіне құқық беру/ұсыну туралы тиісті шарттарды тіркеудің болуы
3
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кез келгенінің аумағында айналымға құқыққа сыйымды енгізілген тауарларға қатысты осы тауар белгісін тікелей тауар белгісі иесінің (құқық иеленушінің) немесе оның келісімімен басқа да тұлғалардың пайдалануы
Лауазымды адам (-дар)
___________________________________________________________________
лауазымы қолы
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
__________________________________________________________________________
лауазымы қолы
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

"О внесении изменения в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 1517 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 48 "Об утверждении проверочного листа за использованием товарного знака, знака обслуживания, наименования места происхождения товара или фирменного наименования"
Совместный приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 978 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 105. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2022 года № 30838
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 1517 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 48 "Об утверждении проверочного листа за использованием товарного знака, знака обслуживания, наименования места происхождения товара или фирменного наименования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17661) следующее изменение:
приложение к совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2023 года.
И.о. министра национальной экономики
Республики Казахстан       __________Т. Жаксылыков
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан       __________А. Муканова
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистке
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение
к совместному приказу
И.о. министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 105 и
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 978
Утвержден
совместным приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 1517
и Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2018 года № 48
Проверочный лист
В сфере использования товарного знака, знака обслуживания, наименования места
происхождения товара или фирменного наименования
____________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
____________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении физических и
юридических лиц.
Наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки
____________________________________________________________________
№, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля
____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес идентификационный номер
субъекта (объекта) контроля
____________________________________________________________________
Адрес места нахождения
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Использование без согласия владельца (правообладателя) товарного знака, знака обслуживания, наименования места происхождения товара или обозначений, сходных с ними до степени смешения, в отношении однородных товаров или услуг
2
Наличие регистрации соответствующих договоров о передаче/предоставлении права на товарный знак
3
Использование товарного знака в отношении товаров, которые были правомерно введены в оборот на территории любого из государств-членов Евразийского экономического союза непосредственно владельцем (правообладателем) товарного знака или другими лицами с его согласия
Должностное (ые) лицо (а) __________________________________________________
должность подпись
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля _____________________________________________
должность подпись
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)