"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 322 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 29 қарашадағы № 1145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 қарашада № 30858 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 322 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 1145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2022 года № 30858
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20957), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан", согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жеке немесе заңды тұлғалар мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – талаптар) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш жасайды.
Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер талаптарда жазылған.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының кодексі 94-бабының 3-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, сәйкес келмеген жағдайда 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуды ресімдейді.
Портал арқылы өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті одан әрі қараудан бас тарту уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында қалыптастырылады және порталдағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – Правила) определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги физические или юридические лица обращаются посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) с приложением документов, указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – требования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в требованиях.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В случае полноты представленных документов услугодатель в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет на соответствие представленные данные и сведения, необходимые для оказания государственной услуги требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, утвержденными согласно пункту 3 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", в случае несоответствия которым в течении 2 рабочих дней оформляет отказ в оказании государственной услуги.
При условии обращения через портал отказ в дальнейшем рассмотрении заявления на оказание государственной услуги формируется в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа и направляется в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсетуді мониторингтеу ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Қағидаларға өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу кезінде көрсетілетін қызметті беруші тиісті нормативтік құқықтық актіні әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, бірыңғай байланыс орталығына ақпарат жолдайды.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз талаптардың 9-тармағында көрсетілген.";
Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жеке немесе заңды тұлғалар мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – талаптар) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш жасайды.
Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер талаптарда жазылған.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
При внесении изменений и (или) дополнений в Правила Услугодатель направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Основания для отказа в оказании государственной услуги указаны в пункте 9 требований.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан".".
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги физические или юридические лица обращаются посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) с приложением документов, указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – требования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в требованиях.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының кодексі 94-бабының 4-тармағында сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, сәйкес келмеген жағдайда 2 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуды ресімдейді.
Портал арқылы өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті одан әрі қараудан бас тарту уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында қалыптастырылады және порталдағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсетуді мониторингтеу ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Қағидаларға өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізу кезінде көрсетілетін қызметті беруші тиісті нормативтік құқықтық актіні әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, бірыңғай байланыс орталығына ақпарат жолдайды.";.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз талаптардың 9-тармағында көрсетілген.";
Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас әскери-медициналық басқармасының бастығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;

"6. В случае полноты представленных документов услугодатель в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет на соответствие представленные данные и сведения, необходимые для оказания государственной услуги требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, утвержденными согласно пункту 3 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", в случае несоответствия которым в течении 2 рабочих дней оформляет отказ в оказании государственной услуги.
При условии обращения через портал отказ в дальнейшем рассмотрении заявления на оказание государственной услуги формируется в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя уполномоченного органа и направляется в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя на портале.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
При внесении изменений и (или) дополнений в Правила Услугодатель направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Основания для отказа в оказании государственной услуги указаны в пункте 9 требований.";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Начальнику Главного военно-медицинского управления Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;

3) алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы 29 қарашадағы
№ 1145 бұйрығына
1-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-
эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
және Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу
орталықтарының аумағында
орналасқан объектілердегі
гигиеналық нормативтерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындылар беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Портал арқылы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" уәкілетті орган басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1. Көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейінгіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
2. Порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес аккредиттелген зертханалар санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-құралдық зерттеуге (сынауға) сәйкес жүргізген сынау (зерттеу) хаттамаларының электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат деректері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:

3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны Республики Казахстан Р. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 29 ноября 2022 года № 1145
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологических заключений
о соответствии объекта
государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам
в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия
населения и гигиеническим
нормативам на объектах,
расположенных на территории
военных городков и учебных
центров Министерства обороны
Республики Казахстан"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан"
1
Наименование государственной услуги
Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан.
2
Наименование услугодателя
Подразделения Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
3
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства".
4
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов через портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
6
Результат оказания государственной услуги
Санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя уполномоченного органа.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам на бесплатной основе.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1.Услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2.Портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
На портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронные копии протоколов испытаний (исследований), проведенных аккредитованными лабораториями в соответствии лабораторно-инструментальными исследованиями (испытаниями), необходимыми для получения санитарно-эпидемиологического заключения согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 94-бабының 4-тармағында көзделген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және гигиеналық нормативтерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісу туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылуы;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы негіз болады.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан
қолжетімділік режимінде, порталдағы "жеке кабинеті",
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mod.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ бар болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "__"______
№______ бұйрығына
2-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-
эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілерге және Қазақстан
Республикасы Қорғаныс
министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу
орталықтарының аумағында
орналасқан объектілердегі
гигиеналық нормативтерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындылар беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
БҚСЖ бойынша нысан коды
____________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды
____________________
Санитариялық-эпидемиологиялық қызмет мемлекеттік органының атауы
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды 20___ жылғы "_______"_________________№ _______________

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническими нормативами, предусмотренными пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения";
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства: www.mod.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 2
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 29 ноября 2022 года № 1145
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологических
заключений о соответствии
объекта государственного
санитарно-эпидемиологического
надзора нормативным правовым
актам в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам на
объектах, расположенных на
территории военных городков и
учебных центров Министерства
обороны Республики Казахстан"
Форма
Министерство обороны
Республики Казахстан
Код формы по ОКУД
___________________
Код организации по ОКПО
_____________
Наименование государственного органа
санитарно-эпидемиологической службы
Санитарно-эпидемиологическое заключение
№ __________ "_______"___________________20 ___ года.

1. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама_______________________
(санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің толық атауы)
______________________________________________________________ жүргізілді.
(өтініші, нұсқамасы, қаулысы бойынша, жоспарлы және басқа да (күні, нөмірі)
2. Тапсырыс беруші (көрсетілетін қызметті алушы) ___________________________
(шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы (тиесілігі), объектінің мекенжайы/
орналасқан жері, телефоны, жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
3. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің қолданылу саласы
_______________________________________________________________________
(қызмет түрі)
4. Жобалар, материалдар әзірленді, дайындалды ___________________________
5. Ұсынылған құжаттар __________________________________________________
6. Өнім үлгілері ұсынылды _______________________________________________
7. Басқа ұйымдардың сараптамалық қорытындысы (егер бар болса) ___________
______________________________________________________________________
қорытынды берген ұйымның атауы
8. Сараптама объектісінің (көрсетілетін қызметтің, процестің, жағдайдың,
технологияның, өндірістің, өнімнің) толық санитариялық-гигиеналық сипаттамасы мен
бағалануы ____________________________________________
9. Құрылысқа арналған жер учаскесінің, реконструкциялау объектісінің сипаттамасы;
өлшемі, ауданы, топырақ түрі, учаскенің бұрын пайдаланылуы, жерасты суы тұну
биіктігі, батпақтану, желдің басым бағыты, санитариялық-қорғау аймағының өлшемі,
сумен, кәрізбен, жылумен жабдықтау мүмкіндігі және қоршаған ортаға және халық
денсаулығына әсер етуі, дүниенің төрт жағы бойынша
бағдарлау)___________________________________________________
10. Зертханалық және зертханалық-құралдық зерттеу және сынау хаттамалары,
сондай-ақ басты жоспарлардан, сызбалардан, суреттерден көшірмелер
_________________________________________________________
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды
__________________________________________________________________________
санитариялық-эпидемиологиялық сараптама объектісінің толық атауы
__________________________________________________________________________
Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама негізінде санитариялық қағидалар мен
гигиеналық нормативтерге сәйкес келеді
_________________________________________
Ұсыныстар: _______________________________________________________________
Мөр орны (Мемлекеттік санитариялық бас дәрігер (орынбасары)
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), қолы
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "__"______
№______ бұйрығына
3-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-
эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілерге және Қазақстан
Республикасы Қорғаныс
министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу
орталықтарының аумағында
орналасқан объектілердегі
гигиеналық нормативтерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындылар беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
басшының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес сәйкестендіру
нөмірі
____________________________
өтініш иесінің мекенжайы
____________________________
өтініш иесінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден ___________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер)
мекенжайы бойынша орналасқан объектінің мақсатты арналуын тексеруді және оған
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
_________________________________________________________________
қолы, жылы, күні, айы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "__"______
№______ бұйрығына
4-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-
эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілерге және Қазақстан
Республикасы Қорғаныс
министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу
орталықтарының аумағында
орналасқан объектілердегі
гигиеналық нормативтерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық
қорытындылар беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Cанитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-құралдық зерттеулер (сынаулар)
Р/с № Зерттеулер (сынаулар) түрлері Өлшеу немесе сынама алу орны

1. Санитарно-эпидемиологическая экспертиза__________________________
(полное наименование объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы)
Проведена___________________________________________________________
(по обращению, предписанию, постановлению, плановая и другие (дата, номер)
2. Заказчик (услугополучатель)_____________________________________________
(полное наименование хозяйствующего субъекта (принадлежность),
адрес/месторасположение объекта, телефон, фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя)
3. Область применения объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы
____________________________________________________________________________
(вид деятельности)
4. Проекты, материалы разработаны подготовлены __________________________________
5. Представленные документы ___________________________________________________
6. Представлены образцы продукции ______________________________________________
7. Экспертное заключение других организации (если имеются)________________________
______________________________________________________________________________
наименование организации выдавшей заключение
8. Полная санитарно-гигиеническая характеристика и оценка объекта экспертизы
(услуг, процессов, условий, технологий, производств, продукции)
______________________________________________________________________________
9. Характеристика земельного участка под строительство, объекта реконструкции; размеры,
площади, вид грунта, использование участка в прошлом, высота стояния грунтовых вод,
наличие заболоченности, господствующие направления ветров, размеры санитарно-
защитной зоны, возможность водоснабжения, канализования, теплоснабжения и влияния
на окружающую среду и здоровью населения, ориентация по сторонам света
______________________________________________________________________________
10. Протоколы лабораторных и лабораторно-инструментальных исследований и
испытаний, а также выкопировки из генеральных планов, чертежей, фото
______________________________________________________________________________
Санитарно-эпидемиологическое заключение
______________________________________________________________________________
полное наименование объекта санитарно-эпидемиологической экспертизы
______________________________________________________________________________
на основании санитарно-эпидемиологической экспертизы
Санитарным правилам и гигиеническим нор
мативам соответствует____________________
Предложения: _________________________________________________________________
Место печати (Главный государственный санитарный врач (заместитель)
_______________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Приложение 3
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 29 ноября 2022 года № 1145
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологических заключений
о соответствии объекта
государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
нормативным правовым
актам в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия
населения и гигиеническим
нормативам на объектах,
расположенных на территории
военных городков и учебных
центров Министерства
обороны Республики Казахстан"
Форма
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
____________________________наименование государственного органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
____________________________
индивидуальный идентификационный
номер/ бизнес-идентификационный номер
____________________________
адрес заявителя
____________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение
на _____________________________________________________________________________
целевое назначение объекта расположенного по адресу________________________________
(район, улица, дом, квартира)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
________________________________________________________________________
(подпись, число, месяц, год)
Приложение (копии документов):
1.
2.
Приложение 4
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 29 ноября 2022 года № 1145
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологических заключений
о соответствии объекта
государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам
в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия
населения и гигиеническим
нормативам на объектах,
расположенных на территории
военных городков и учебных
центров Министерства обороны
Республики Казахстан"
Лабораторно-инструментальные исследования (испытания), необходимые для получения санитарно-эпидемиологического заключения
№ п/п
Виды исследований (испытаний)
Место замеров или отбора проб

1-бөлім. Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту объектілері
1
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы
топтық, жатын орындар, медициналық кабинеттер, бассейндер (бар болған кезде)
2
Суды зерттеу:
орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде – су құбыры жүйесінен алынған су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
су тарату шүмектері (тамақ пісіру блогы)
орталықсыздандырылған сумен жабдықтау кезінде – құдықтардан, ұңғымалардан, каптаждардан, қоғамдық пайдалану бұлақтарынан алынған су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату шүмектері
бар болған кезде – жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан алынған су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)
екі нүктеде – бассейн ваннасының тайыз және терең бөліктерінде су айдыны бетінен 25-30 сантиметр (бұдан әрі – см) тереңдікте, фильтрлеуден кейінгі су
2-бөлім. Білім беру және тәрбиелеу объектілері
3
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы
жатын орындар, оқу үй-жайлары, шеберханалар, медициналық кабинеттер
4
Желдету тиімділігін зерттеу
спорт залы, тамақ пісіру блогы
5
Суды зерттеу:
орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде – су құбыры жүйесінен алынған су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
су тарату шүмектері (тамақ пісіру блогы)
орталықсыздандырылған сумен жабдықтау кезінде – құдықтардан, ұңғымалардан, каптаждардан, қоғамдық пайдалану бұлақтарынан алынған су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату шүмектері
бар болған кезде – жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан алынған су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)
екі нүктеде – бассейн ваннасының тайыз және терең бөліктерінде су айдыны бетінен 25-30 см тереңдікте, фильтрлеуден кейінгі су
6
Физикалық факторларды зерттеу:
электромагниттік және электростатикалық өріс кернеуі, ауаның иондалу деңгейі
компьютерлік және мультимедиялық сыныптар, кабинеттер
жасанды жарық түсіру деңгейі
оқу үй-жайлары, зертханалар, шеберханалар, оқу залы, медициналық кабинет
шу, діріл
шеберханалар және онымен іргелес оқу кабинеттері

Раздел 1. Объекты дошкольного воспитания и обучения
1
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
групповые, спальни, медицинские кабинеты, бассейны (при наличии)
2
Исследование воды:
вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны (пищеблок)
вода из колодцев, скважин, каптажей, родников общественного пользования (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны
вода из закрытых плавательных бассейнов и ванн (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при наличии
в двух точках – мелкой и глубокой частях ванны бассейна на глубине 25-30 сантиметров (далее – см) от поверхности зеркала воды, вода после фильтра
Раздел 2. Объекты образования и воспитания
3
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
спальни, учебные помещения, мастерские, медицинские кабинеты
4
Исследование эффективности вентиляции
спортивный зал, пищеблок
5
Исследование воды:
вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны (пищеблок)
вода из колодцев, скважин, каптажей, родников общественного пользования (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны
вода из закрытых плавательных бассейнов и ванн (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при наличии
в двух точках – мелкой и глубокой частях ванны бассейна на глубине 25-30 см от поверхности зеркала воды, вода после фильтра
6
Исследования физических факторов:
напряженность электромагнитного и электростатического поля, уровня ионизации воздуха
компьютерные и мультимедийные классы, кабинеты
уровень искусственной освещенности
учебные помещения, лаборатории, мастерские, читальный зал, медицинский кабинет
шум, вибрация
мастерские и смежные с ними учебные кабинеты

3-бөлім. Балаларды сауықтыру, санаториялық, сауықтыру объектілері, базалар, демалу орындары
7
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ғимаратқа кіретін және шығатын су тарату шүмектері (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде), құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату шүмектері (орталықсыздандырылған сумен жабдықтау кезінде)
8
Бар болған кезде – жабық жүзу бассейндерінің суын зерттеу (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)

Раздел 3. Детские оздоровительные, санаторные, оздоровительные объекты, базы, места отдыха
7
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении), колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
8
Исследование воды закрытых плавательных бассейнов (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при наличии

екі нүктеде – бассейн ваннасының тайыз және терең бөліктерінде су айдыны бетінен 25-30 см тереңдікте
4-бөлім. Балалар сүт асүйлері
9
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ғимаратқа кіретін және шығатын су тарату шүмектері (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде), құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату шүмектері (орталықсыздандырылған сумен жабдықтау кезінде)
10
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы
өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
5-бөлім. Қоғамдық тамақтану, сауда объектілері
11
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы
өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
12
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ғимаратқа кіретін және шығатын су тарату шүмектері (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде), құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату шүмектері (орталықсыздандырылған сумен жабдықтау кезінде)
13
Желдету тиімділігін өлшеу
өндірістік үй-жайлар
14
Тоңазытқыш және технологиялық жабдық жұмыс істеген кезде желдету жабдығынан болатын шу (кіріктіріліп-жапсарлас салынған үй-жайларда)
желдету қондырғылары, жабдық орналасқан орындар

в двух точках – мелкой и глубокой частях ванны бассейна на глубине 25-30 см от поверхности зеркала воды
Раздел 4. Детские молочные кухни
9
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении), колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
10
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
производственные помещения, складские помещения
Раздел 5. Объекты общественного питания, торговли
11
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
производственные помещения, складские помещения
12
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении), колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
13
Замеры эффективности вентиляции
производственные помещения
14
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (во встроенно-пристроенных помещениях
места размещения вентиляционных установок, оборудования

7-бөлім. Денсаулық сақтау объектілері
18
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы, ауа алмасу еселігі
ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, процедуралық, манипуляциялық, стерильдеу бөлімшелері, жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, босандырудан кейінгі палаталар, бокстар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталары
19
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге зерттеу
ғимаратқа кіретін және шығатын су тарату шүмектері (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде), құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату шүмектері (орталықсыздандырылған сумен жабдықтау кезінде)
20
Жарықтандыруды өлшеу
ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, процедуралық, манипуляциялық, аясы тар мамандардың қабылдау кабинеттері (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог), жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталары, қан дайындау үй-жайлары
21
Шу деңгейін өлшеу
операциялық
22
Электромагниттік және иондалмаған сәулеленуді өлшеу
физиотерапиялық, диагностикалық кабинеттердегі жұмыс орындарында
23
Радиологиялық өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу кезінде
8-бөлім. Дәрілік заттарды дайындау объектілері
24
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы, ауа алмасу еселігі
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерильдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау бөлмелері, асептикалық жағдайларда дәрі түрлерін дайындауға арналған үй-жайлар, сақтау үй-жайлары
25
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге зерттеу
ғимаратқа кіретін және шығатын су тарату шүмектері
26
Жарықтандыруды өлшеу
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерильдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау бөлмелері, асептикалық жағдайларда дәрі түрлерін дайындауға арналған үй-жайлар, сақтау үй-жайлары үй-жайлар, сақтау үй-жайлары

Раздел 7. Объекты здравоохранения
18
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха, кратность воздухообмена
помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, стерилизационные отделения, палаты новорожденных, послеродовые палаты, боксы, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии
19
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении), колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
20
Измерение освещенности
помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, кабинеты приема узких специалистов (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог) палаты новорожденных, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии, помещения изготовления крови
21
Измерение уровней шума
операционные
22
Измерение электромагнитного и неионизирующих излучений
на рабочих местах в физиотерапевтических, диагностических кабинетах
23
Радиологические замеры
при работе с источниками ионизирующего излучения
Раздел 8. Объекты по изготовлению лекарственных средств
24
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха, кратность воздухообмена
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения
25
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны - ввод и вывод в здании
26
Измерение освещенности
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения

9-бөлім. Емдеу-косметологиялық объектілер, сұлулық салондары, косметологиялық орталықтар
27
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге зерттеу
су тарату шүмектері (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде), құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату шүмектері (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
28
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
10-бөлім. Өндірістік объектілер
29
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары
30
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
сәулелену көздері мен физикалық факторлар болған кезде жұмыс орындары
31
Радиологиялық өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеген кезде жұмыс орындары
32
Жұмыс аймағы ауасының параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары (зиянды химиялық заттардың көздері болған кезде)
11-бөлім. Радиотехникалық объектілер
33
Электромагниттік өріс деңгейі
өндірістік үй-жайлар, санитариялық-қорғау аймағының шекарасы, құрылыс салу шектелген аймақтар

Раздел 9. Лечебно-косметологические объекты, салоны красоты, косметологические центры:
27
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования:
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении), колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
28
Измерение освещенности
рабочие места
Раздел 10. Производственные объекты
29
Исследования параметров микроклимата
рабочие места
30
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника излучения и физических факторов
31
Радиологические замеры
рабочие места, при работе с источниками ионизирующего излучения
32
Исследования параметров воздуха рабочей зоны
рабочие места (при наличии источников вредных химических веществ)
Раздел 11. Радиотехнические объекты
33
Уровень электромагнитных полей
производственные помещения, граница санитарно-защитной зоны, зоны ограничения застройки

12-бөлім. Радиациялық қауіпті объектілер
34
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары
35
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
сәулелену көздері және физикалық факторлар болған кезде жұмыс орындары
36
Радиологиялық өлшеулер
жұмыс орындары, үй-жайлар, ұйымның аумағы, бақыланатын аймақтар және қоршаған орта
13-бөлім. Көлік құралдары
37
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)
38
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
конструкциясында сумен жабдықтау жүйесі көзделген көлік құралдары үшін
39
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)
40
Көлік құралдары үй-жайларының ауасындағы зиянды заттарды зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)

Раздел 12. Радиационно-опасные объекты
34
Исследование параметров микроклимата
рабочие места
35
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника излучения и физических факторов
36
Радиологические замеры
рабочие места, помещения, территория организации, контролируемые зоны и окружающая среда
Раздел 13. Транспортные средства
37
Исследования параметров микроклимата
рабочие и пассажирские (при наличии) места
38
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
для транспортных средств, конструкцией которых предусмотрена система водоснабжения
39
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие и пассажирские (при наличии) места
40
Исследование вредных веществ в воздухе помещений транспортных средств
рабочие и пассажирские (при наличии) места

14-бөлім. Шаруашылық-ауызсумен жабдықтау объектілері
41
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге зерттеу
су алу нүктелері
42
Суды радиологиялық зерттеу
сумен жабдықтаудың жаңа көздері үшін
15-бөлім. Су объектілері (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы), демалу орындары
43
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге зерттеу
пайдалану орындары
44
Топырақты гельминт жұмыртқаларына зерттеу
жағажайлар (бар болған кезде)
16-бөлім. Тамақ өнімдерін көтерме сақтау объектілері, химиялық заттар мен өнімді, агрохимикаттар мен пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалар, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, залалсыздандыру, дезинсекциялау, дератизациялау құралдары мен препараттарын сақтау және тасымалдау объектілері
45
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы
қойма үй-жайлары
46
Желдету тиімділігін өлшеу
қойма үй-жайлары
17-бөлім. Вахталық кенттер
47
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы
тұрғын бөлмелер, демалуға арналған үй-жайлар
48
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге зерттеу
су тарату шүмектері (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде), құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату шүмектері (орталықсыздандырылған сумен жабдықтау кезінде)
18-бөлім. Потенциалды қауіпті химиялық және биологиялық заттарды пайдаланатын зертханалар
49
Микроклиматы зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысы жылдамдығы
зерттеулерге арналған үй-жайлар, жұмыс орындары
50
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
51
Желдету тиімділігін өлшеу
зерттеулерге арналған үй-жайлар, жұмыс орындары
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2022 жылғы "__"______
№______ бұйрығына
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу
орталықтарының аумағында
орналасқан объектілерде
жобаларға, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1. Қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың жол берілген шекті шығарындылары мен жол берілген шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттаманың жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін.

Раздел 14. Объекты хозяйственно-питьевого водоснабжения
41
Исследование воды: на бактериологические и санитарно -химические исследования
точки забора воды
42
Радиологическое исследование воды
для новых источников водоснабжения
Раздел 15. Водные объекты (культурно-бытового назначения), места отдыха
43
Исследование воды: на бактериологические и санитарно-химические исследования
места пользования
44
Почва на яйца гельминтов
пляжи (при наличии)
Раздел 16. Объекты оптового хранения пищевой продукции, склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов), объекты хранения и транспортировки вакцин и других иммунобиологических препаратов, средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации
45
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
складские помещения
46
Замеры эффективности вентиляции
складские помещения
Раздел 17. Вахтовые поселки
47
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
жилые комнаты, помещения для отдыха
48
Исследование воды: на бактериологические и санитарно -химические исследования
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении), колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении
Раздел 18. Лаборатории использующие потенциально-опасные химические и биологические вещества
49
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
помещения для исследований, рабочие места
50
Измерение освещенности
рабочие места
51
Замеры эффективности вентиляции
помещения для исследований, рабочие места
Приложение 5
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 29 ноября 2022 года № 1145
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-
эпидемиологического
заключения на проекты,
работы и услуги на объектах,
расположенных на территории
военных городков и учебных
центров Министерства обороны
Республики Казахстан"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан"
1. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду.

2. Санитариялық қорғалған аймақ, санитариялық қорғау аймақтары нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін.
3. Шикізат пен өнімге нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін.
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру.
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Портал арқылы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсету жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

2. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон.
3. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию.
1
Наименование государственной услуги
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан.
2
Наименование услугодателя
Подразделения Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно- эпидемиологического благополучия населения.
3
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства".
4
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов через портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
6
Результат оказания государственной услуги
Санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя уполномоченного органа.
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам на бесплатной основе.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1. Көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейінгіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
2. Порталда: тәулік бойы (жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың жол берілген шекті шығарындылары мен жол берілген шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттаманың жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың жол берілген шекті шығарындылары мен жол берілген шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
2) санитариялық қорғалған аймақ, санитариялық қорғау аймақтары нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
санитариялық қорғалған аймақ, санитариялық қорғау аймақтары нормативтік құжаттамасы жобасының электрондық көшірмесі;
3) шикізат пен өнімге нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
шикізат пен өнімге нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;

1. Услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2. Портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду:
на портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронная копия проекта нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду;
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон:
на портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронная копия проекта нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон;
3) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию:
на портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
электронная копия проекта нормативной документации на сырье и продукцию.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;