"Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының интернет-ресурсын пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 шілдедегі № 269 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 439 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 желтоқсанда № 31400 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының интернет-ресурсын пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрі м.а. 2020 жылғы 30 шілдедегі № 269 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21038 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру обьектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларын бекіту туралы";
кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 99-бабының 5-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының интернет-ресурсын пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 269 "Об утверждении Правил проведения аукциона с использованием интернет-ресурса оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 439. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2022 года № 31400
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 269 "Об утверждении Правил проведения аукциона с использованием интернет-ресурса оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21038) следующие изменения:
заголовок изложить в новой редакции:
"Об утверждении Правил проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме";
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 99 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме.";
Правила проведения аукциона с использованием интернет-ресурса оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Б. Акчулаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 439 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің м.а
2020 жылғы 30 шілдедегі
№ 269 бұйрығымен
бекітілген
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 99-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының (бұдан әрі – оператор) ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аукцион залы – аукцион өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін ақпараттандыру объектісінің бөлімі;
2) аукцион қадамы – қол қою бонусының мөлшері арттырылатын шама;
3) аукцион қорытындыларының тізілімі – жер қойнауы учаскесін көрсете отырып, әрбір аукцион бойынша аукционға қатысушыларды және қол қою бонустарының мөлшерін көрсете отырып, аукцион қорытындылары бойынша ақпараттандыру объектісін автоматты түрде қалыптастыратын құжат;
4) аукцион объектісі (бұдан әрі – объект) – аукцион өткізу шеңберінде берілетін жер қойнауының Мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасына (бұдан әрі – Бағдарлама) енгізілген жер қойнауы учаскелері бойынша көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығы;
5) аукциондық нөмір – қатысушыға электрондық цифрлық қолтаңба болған кезде аукционға қатысу үшін берілетін нөмір;
6) геоақпараттық сервис (бұдан әрі – геосервис) – жер қойнауы учаскелері аукцион негізінде көмірсутектерін барлау және өндіру немесе өндіру үшін берілетін аумақтар туралы ақпаратты қамтитын, жүйелі бақылау нәтижелерін, жердегі түсірулерді, зерттеулерді, түгендеулерді, жерді пайдалану мен қорғауды мемлекеттік бақылау материалдарын, архивтік деректерді, жерді қашықтықтан зондтау деректерін енгізу арқылы алынған, мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және электрондық ақпараттық ресурстардан алынған осындай жер учаскелерін пайдалану туралы деректерді, сондай-ақ жердің жай-күйі туралы мәліметтерді енгізуге, жинауға, өңдеуге, талдауға арналған ақпараттық сервис;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Б. Акчулаков
СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2022 года № 439
Утверждены
приказом
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 30 июля 2020 года № 269
Правила проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 99 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам (далее – оператор) в электронной форме.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) аукционный зал – раздел объекта информатизации, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения аукциона;
2) шаг аукциона – величина, на которую увеличивается размер подписного бонуса;
3) реестр итогов аукциона – документ, автоматически формируемый объектом информатизации по итогам аукциона с указанием участников аукциона и размеров подписных бонусов, по каждому аукциону с указанием участка недр;
4) объект аукциона (далее – объект) – право недропользования по углеводородам по участкам недр, включенных в Программу управления государственным фондом недр (далее – Программа), предоставляемого в рамках проведения аукциона;
5) аукционный номер – номер, присваиваемый участнику для участия в аукционе при наличии электронно-цифровой подписи;
6) геоинформационный сервис (далее – геосервис) – информационный сервис, содержащий информацию о территориях, в пределах которых участки недр предоставляются для разведки и добычи или добычи углеводородов на основании аукциона, предназначенный для внесения, сбора, обработки, анализа данных об использовании таких участков, полученных путем внесения результатов систематических наблюдений, наземных съемок, обследований, инвентаризаций, материалов государственного контроля за использованием и охраной земель, архивных данных, данных дистанционного зондирования земель, сведений, полученных из государственных информационных систем и электронных информационных ресурсов, а также других сведений о состоянии земель;

7) жеңімпаз – объект үшін қол қою бонусының неғұрлым жоғары мөлшерін ұсынған аукционға қатысушы;
8) кепілдік жарна – қол қою бонусын төлеу жөніндегі аукцион жеңімпазының міндеттемесін орындауды қамтамасыз ету болып табылатын, өтінім беруші аукционға қатысу үшін енгізетін ақшалай сома;
9) комиссия – көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі мәселелерді қарау үшін құрылған, тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;
10) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукцион (бұдан әрі – аукцион) – қатысушылар өз ұсыныстарын жария түрде мәлімдейтін, ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып электрондық форматта өткізілетін сауда-саттық нысаны;
11) Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығы (бұдан әрі – ҚР ҰКО) – мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерде электрондық құжаттарды қалыптастыру үшін жеке немесе заңды тұлғаларға электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын және тіркеу куәліктерін беретін куәландырушы орталық;
12) қатысу жарнасы – республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген және аукцион өткізу туралы хабарламаны орналастыру күнінде қолданыстағы айлық есептік көрсеткіштің бір жүз еселенген мөлшеріндегі ақшалай сома;
13) қатысушы – оператордың ақпараттандыру объектісінде тіркелген және осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен аукционға қатысуға жіберілген жеке немесе заңды тұлға;
14) қол қою бонусының ағымдағы мөлшері – аукцион барысында қалыптасатын қол қою бонусының мөлшері;
15) қол қою бонусының бастапқы мөлшері "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (Салық кодексі) 726-бабына сәйкес белгіленетін объект бойынша аукцион басталатын қол қою бонусының мөлшері;
16) қол қою бонусының түпкілікті мөлшері – қол қою бонусының аукцион өткізу нәтижесінде белгіленген мөлшері;
17) ұлғайтуға арналған аукцион – қол қою бонусының бастапқы мөлшері алдын ала жарияланған аукцион қадамымен ұлғайтылатын аукцион әдісі;
18) операторды ақпараттандыру объектісі (бұдан әрі – ақпараттандыру объектісі) – электрондық нысанда көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының интернет-ресурсын қамтитын және ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық іс-әрекеттерді іске асыратын және аукцион өткізудің нақты функционалдық міндеттерін шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсететін персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырушылық-ретке келтірілген жиынтығын білдіретін оператордың ақпараттық жүйесі;

7) победитель – участник аукциона, предложивший наиболее высокий размер подписного бонуса за объект;
8) гарантийный взнос – денежная сумма, вносимая заявителем для участия в аукционе, являющаяся обеспечением исполнения обязательства победителя аукциона по уплате подписного бонуса;
9) комиссия – постоянно действующий коллегиальный орган, созданный для рассмотрения вопросов по предоставлению права недропользования по углеводородам;
10) аукцион на предоставление права недропользования по углеводородам (далее – аукцион) – форма торгов, при которой участники заявляют свои предложения публично, проводимых с использованием объекта информатизации в электронном формате;
11) национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан (далее – НУЦ РК) – удостоверяющий центр, предоставляющий средства электронной цифровой подписи и регистрационные свидетельства физическим или юридическим лицам для формирования электронных документов в государственных и негосударственных информационных системах;
12) взнос за участие – денежная сумма в стократном размере месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату размещения извещения о проведении аукциона;
13) участник – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное на объекте информатизации оператора и допущенное к участию в аукционе в установленном настоящими Правилами порядке;
14) текущий размер подписного бонуса – размер подписного бонуса, складывающийся в ходе аукциона;
15) стартовый размер подписного бонуса – размер подписного бонуса, с которого начинается аукцион по объекту, устанавливаемый в соответствии со статьей 726 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)";
16) окончательный размер подписного бонуса – размер подписного бонуса, установленный в результате проведения аукциона;
17) аукцион на повышение – метод аукциона, при котором стартовый размер подписного бонуса повышается с заранее объявленным шагом аукциона;
18) объект информатизации оператора (далее – объект информатизации) – информационная система оператора, включающая интернет-ресурс оператора и представляющая собой организационно-упорядоченную совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенные для решения конкретных функциональных задач проведения аукциона;

19) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
20) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – ЭЦҚ құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терілімі;
21) Qazchain таратылған дерекқор (бұдан әрі – qazchain) – оператордың ішкі қағидалары бойынша blockchain технологиясының негізінде құрылған аукциондар туралы ақпаратты қамтитын деректер блоктарының үздіксіз тізбегі.
3. Аукционды Кодекске және осы Қағидаларға сәйкес құзыретті орган ұйымдастырады. Аукцион арттыру әдісімен өткізіледі.
4. Аукцион аумақтарының географиялық координаттары Бағдарламада қамтылатын бір және/немесе бірнеше жер қойнауы учаскелеріне қатысты өткізіледі.
5. Аукционға қатысуға берілген өтініштер бойынша ақпарат (өтініштің нөмірі, өтініштің күні, аукционның түрі) (бұдан әрі – аукционға қатысуға өтініш), сондай-ақ аукционның қорытындылары туралы мәліметтер www.qazchain.kz. есептеу қуаттарында орналастырылатын qazchain желісіне беріледі.
Qazchain желісінде аукционға қатысуға берілген өтініштер бойынша деректерді сақтау (өтініштің нөмірі, өтініштің күні, аукционның түрі) таратылған дерекқор технологиясын қолдана отырып орталықтандырылмаған түрде жүзеге асырылады.
Аукцион қорытындылары бойынша, оның ішінде қатысуға берілген өтініштер бойынша ақпаратқа әрбір аукцион үшін жеке-жеке жасалатын криптографиялық кілтті пайдалана отырып шифрлау жүйесі қолданылады.
Сауда-саттық қорытындыларын тексеруге арналған функция (сауда-саттыққа қатысушының дербес деректерін көрсетпей) www.qazchain.kz пайдаланушыларына криптографиялық кілтті жариялау арқылы аукцион аяқталғаннан кейін қолжетімді болады.
Электрондық сұрау салуға пайдаланушының ЭЦҚ-сымен қол қойылады.
2-тарау. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу тәртібі
1-параграф. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукционды өткізуге өтінішті беру және қарау
6. Аукцион өткізуге арналған өтініш қалыптастыру және беру үшін (бұдан әрі – аукцион өткізуге арналған өтініш) жеке және заңды тұлғалар:
1) Интернетке қосылған компьютерге немесе ноутбукке кіре алуы;
2) ҚР ҰКО ЭЦҚ алуы;
3) ақпараттандыру объектісінде осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес тіркелуі;
4) ақпараттандыру объектісінде аутентификациядан өтуі;
5) хабарламаны жіберер алдында электрондық құжатқа ЭЦҚ-мен қол қоюы қажет.

19) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
20) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами ЭЦП и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
21) распределенная база данных Qazchain (далее – сеть qazchain) – непрерывная последовательная цепочка блоков данных, содержащая информацию об аукционах, созданная на основе технологии blockchain.
3. Аукцион организуется компетентным органом в соответствии с Кодексом и настоящими Правилами. Аукцион проводится методом на повышение.
4. Аукцион проводится в отношении одного и (или) нескольких участков недр, географические координаты территорий которых содержатся в Программе.
5. Информация по поданным заявлениям на участие в аукционе (номер заявления, дата заявления, тип аукциона) (далее – заявление на участие), а также сведения об итогах аукциона передаются в сеть qazchain, которая размещается на вычислительных мощностях www.qazchain.kz.
В сети qazchain хранение данных по поданным заявлениям на участие в аукционе (номер заявления, дата заявления, тип аукциона) осуществляется децентрализовано с применением технологии распределенной базы данных.
К информации по итогам аукциона, в том числе по поданным заявлениям на участие, применяется система шифрования с использованием криптографического ключа, генерируемого для каждого аукциона в отдельности.
Функция для проверки итогов торгов (без указания персональных данных участника торгов) становится доступной пользователям www.qazchain.kz после завершения аукциона посредством публикации криптографического ключа.
Электронный запрос подписывается ЭЦП пользователя.
Глава 2. Порядок проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме
Параграф 1. Подача и рассмотрение заявления на проведение аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам
6. Для формирования и подачи заявления на проведение аукциона (далее – заявление на проведение), физическим и юридическим лицам необходимо:
1) иметь доступ к компьютеру или ноутбуку, подключенному к Интернету;
2) получить ЭЦП НУЦ РК;
3) зарегистрироваться в объекте информатизации в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил;
4) пройти аутентификацию в объекте информатизации;
5) перед отправкой сообщения подписать электронный документ ЭЦП.

7. Ақпараттандыру объектісінде тіркелу үшін мыналарды көрсету қажет:
1) жеке тұлғалар үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда);
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), толық атауы, бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда);
3) екінші деңгейдегі банктегі есеп айырысу шотының деректемелері;
4) байланыс деректері (пошта мекенжайы, телефон, факс, электрондық пошта).
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы аукцион өткізуге өтініш тіркелгенге дейін ақпараттандыру объектісіне бұрын енгізілген деректерді өзгертеді.
8. Жеке және заңды тұлғалардың электрондық аукцион өткізуге арналған өтініштерін қалыптастыру, қабылдау және өңдеу үш кезеңнен тұрады:
1) жеке және заңды тұлғалардың электрондық аукцион өткізуге арналған өтінішті ақпараттандыру объектісінде қалыптастыруы және электрондық аукцион өткізуге өтінішті құзыретті органға жіберуі;
2) ақпараттандыру объектісі арқылы алынған электрондық аукцион өткізуге өтінішті құзыретті органның қабылдауы және өңдеуі;
3) ақпараттандыру объектісінде аукцион өткізуге өтінішті өңдеу мәртебесін көрсету.
9. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға мүдделі тұлға ақпараттандыру объектісі арқылы электрондық құжат форматында жасалған, ЭЦҚ-мен куәландырылған аукцион өткізуге арналған өтінішті құзыретті органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді.
Жер қойнауының әрбір учаскесі бойынша аукцион өткізуге арналған өтінішті осындай адам аукцион өткізуге арналған өтініш қабылданғанға дейін немесе оны кері қайтарып алғанға дейін береді.
10. Ақпарат объектісі аукцион өткізуге арналған өтінішті қабылдау және өңдеу кезінде аукционды өткізуге арналған өтініштің толық және дұрыс толтырылуын тексеруден тұратын форматтық-логикалық бақылау жүзеге асырады.
11. Аукцион өткізуге арналған өтініш құзыретті органға келіп түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Жеке немесе заңды тұлға үшін құзыретті органға аукцион өткізуге арналған өтінішті жібергеннен кейін, оны жібергеннің ақпараттандыру объектісінде құзыретті органның өтінішті қараудың ағымдағы мәртебесі көрсетіледі.
12. Аукцион өткізуге арналған өтінішті қарау нәтижелері бойынша құзыретті орган:
1) Кодекстің 95-бабына сәйкес жылына 4 (төрт) реттен көп емес аукцион өткізу туралы хабарлама жариялайды;
2) егер өтініш бергенге дейін үш жыл ішінде өтініш беруші аукцион өткізуге басқа өтініш берген, бірақ аукционға қатысушы ретінде тіркелмеген жағдайда аукцион өткізуге арналған өтінішті қараудан бас тартады. Аукцион өткізу туралы хабарлама жарияланған жағдайда өтініш беруші құзыретті органға аукционға қатысуға өтініш береді.

7. Для регистрации в объекте информатизации необходимо указать:
1) для физических лиц:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилию, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц:
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование юридического лица, фамилию, имя и отчество (при его наличии) первого руководителя;
3) реквизиты расчетного счета в банке второго уровня;
4) контактные данные (почтовый адрес, телефон, факс, электронная почта).
При изменении данных, указанных в части первой настоящего пункта, участник до регистрации заявления на проведение изменяет данные, ранее внесенные в объект информатизации.
8. Формирование, прием и обработка заявлений на проведение от физических и юридических лиц состоит из трех этапов:
1) формирование и направление заявления на проведение физическим или юридическим лицом в компетентный орган в объекте информатизации;
2) прием и обработка компетентным органом заявления на проведение, полученного посредством объекта информатизации;
3) отображение статуса обработки заявления на проведение в объекте информатизации.
9. Лицо, заинтересованное в получении права недропользования по углеводородам, подает в формате электронного документа посредством объекта информатизации в компетентный орган сформированное заявление на проведение, удостоверенное ЭЦП, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Заявление на проведение по каждому участку недр подается таким лицом до принятия заявления на проведение аукциона или его отзыва.
10. При приеме и обработке компетентным органом заявления на проведение объектом информатизации осуществляется форматно-логический контроль, заключающийся в проверке полноты и корректности заполнения заявления на проведение.
11. Заявление на проведение подлежит рассмотрению в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня его поступления в компетентный орган.
После направления заявления на проведение в компетентный орган для физического или юридического лица, направившего его, в объекте информатизации отображается текущий статус обработки заявления компетентным органом.
12. По результатам рассмотрения заявления на проведение компетентный орган:
1) не более 4 (четырех) раз в год публикует извещение о проведении аукциона в соответствии со статьей 95 Кодекса;
2) отказывает в рассмотрении заявления на проведение в случае, если в течение 3 (трех) лет до подачи заявления заявитель подавал другое заявление на проведение, но не зарегистрировался в качестве участника аукциона. В случае опубликования извещения о проведении аукциона заявитель подает в компетентный орган заявление на участие.

13. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукцион өткізу туралы хабарламада Кодекстің 95-бабының 2-тармағында көзделген мәліметтерден тұрады.
Қажет болған кезде құзыретті орган Бағдарламада айқындалғандарға қарағанда, жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша неғұрлым жоғары болатын ең төменгі талаптарды белгілейді.
14. Бұрын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт тоқтатылған жер қойнауы учаскесі бойынша аукцион өткізілген жағдайда, аукцион өткізу туралы хабарламада Кодекстің 95-бабының 3-тармағында көрсетілген мәліметтерді қосымша қамтиды.
15. Әрбір объект бойынша аукцион өткізу туралы хабарлама жарияланғанға дейін құзыретті орган ақпараттандыру объектісі арқылы бар болған жағдайда объект туралы қысқаша геологиялық ақпаратты, сондай-ақ учаскенің орналасқан жері туралы кеңістіктік ұғымды қамтамасыз ететін жер қойнауын пайдалану учаскесі туралы графикалық ақпаратты (оператордың геосервисінде ақпарат болмаған жағдайда) енгізуді қамтамасыз етеді.
2-параграф. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукционға қатысуға өтінішті беру және қарау тәртібі
16. Жеке және заңды тұлғалардың электрондық аукционға қатысуға өтініштерін қалыптастыру, қабылдау және өңдеу мынадай кезеңдерден тұрады:
1) жеке және заңды тұлғалардың кепілдік жарнаны және қатысу жарнасын төлеуі;
2) ақпараттандыру объектісіне қатысуға жеке және заңды тұлғалардың өтінішті қалыптастыруы және қол қоюы;
3) қатысуға электрондық өтінішті құзыретті органның қабылдауы және өңдеуі;
4) ақпараттандыру объектісінде қатысуға арналған өтінішті өңдеу мәртебесін көрсету.
Жеке және заңды тұлғалар қатысуға арналған өтінішті қалыптастыру және беру үшін осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген шарттарды сақтауды, сондай-ақ кепілдік жарнаны және аукционға қатысу жарнасын төлеуді қамтамасыз етеді.
Ақпараттандыру объектісінде қатысуға арналған өтінішті қабылдау және өңдеу кезінде өтініштің толық және дұрыс толтырылуын тексеруден тұратын форматтық-логикалық бақылау жүзеге асырылады.
Форматты-логикалық бақылау нәтижелері аукционға қатысуға арналған өтінішке енгізіледі.
17. Аукционға қатысуға арналған өтініш беру үшін берілетін мерзім оны өткізу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап 2 (екі) айды құрайды.
18. Аукционға қатысуға мүдделі тұлға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭЦҚ-мен куәландырылған аукционға қатысуға қалыптастырылған өтінішті құзыретті органға ақпараттандыру объектісі арқылы электрондық құжат форматында жібереді.
19. Аукционға қатысу үшін жарнаның мөлшері республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және аукцион өткізу туралы хабарламаны орналастыру күніне қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің бір 100 (жүз есе) еселенген мөлшерін құрайды.
Аукционға қатысу жарнасы операторға төленеді және қатысуға өтініш берген адамға қайтаруға жатпайды.
Оператор ақпараттандыру объектісі аукционға қатысуға өтініш қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекет кірісіне қатысқаны үшін жарналарды аударады.

13. Извещение о проведении аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам содержит сведения, предусмотренные в пункте 2 статьи 95 Кодекса.
При необходимости компетентный орган устанавливает более высокие минимальные требования по объемам и видам работ, чем определены в Программе.
14. В случае проведения аукциона по участку недр, по которому ранее был прекращен контракт на недропользование, извещение о проведении аукциона дополнительно содержит сведения, указанные в пункте 3 статьи 95 Кодекса.
15. До публикации извещения о проведении аукциона по каждому объекту компетентный орган обеспечивает при наличии включение через объект информатизации краткой геологической информации об объекте, а также графической информации об участке недропользования, обеспечивающей пространственное представление о местонахождении участка (при отсутствии информации в геосервисе оператора).
Параграф 2. Порядок подачи и рассмотрения заявления на участие в аукционе на предоставление права недропользования по углеводородам
16. Формирование, прием и обработка заявлений на участие от физических и юридических лиц состоит из следующих этапов:
1) оплата физическим или юридическим лицом гарантийного взноса и взноса за участие;
2) формирование и подписание физическим или юридическим лицом заявления на участие в объекте информатизации;
3) прием и обработка компетентным органом заявления на участие;
4) отображение текущего статуса обработки заявления на участие в объекте информатизации.
Для формирования и подачи заявления на участие, физические и юридические лица обеспечивают соблюдение условий, предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил, а также оплату гарантийного взноса и взноса за участие в аукционе.
При приеме и обработке компетентным органом заявления на участие объектом информатизации осуществляется форматно-логический контроль, заключающийся в проверке полноты заполнения заявления на участие.
Результаты форматно-логического контроля включаются в заявление на участие.
17. Срок, предоставляемый для подачи заявления на участие, составляет 2 (два) месяца со дня опубликования извещения о проведении аукциона.
18. Лицо, заинтересованное в участии в аукционе, направляет в формате электронного документа посредством объекта информатизации в компетентный орган сформированное заявление на участие в аукционе по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, удостоверенное ЭЦП.
19. Размер взноса за участие в аукционе составляет 100 (стократный) размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату размещения извещения о проведении аукциона.
Взнос за участие в аукционе оплачивается оператору и не подлежит возврату лицу, подавшему заявление на участие.
Оператор перечисляет взносы за участие в аукционе в доход государства в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия объектом информатизации заявления на участие.

20. Кепілдік жарна операторға төленеді және аукцион жеңімпазының қол қою бонусын төлеу жөніндегі міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету болып табылады.
Кепілдік жарнаның мөлшерін құзыретті орган айқындайды және:
1) көмірсутектерді барлауға және өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығы берілген жағдайда – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған қол қою бонусының бастапқы мөлшерінің екі еселенген мөлшеріне тең сома;
2) көмірсутектерді өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығы берілген жағдайда – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған қол қою бонусының бастапқы мөлшерінің бір еселенген мөлшеріне тең сома.
21. Кодекстің 97-бабының 3-тармағында көзделген негіздер бойынша құзыретті орган өтініштерді қабылдаудан бас тартқан өтініш берушілердің кепілдік жарнасы ақпараттандыру объектісінде кепілдік жарнаны қайтаруға берілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарылады.
22. Аукцион жеңімпазын және аукцион жеңімпазынан кейін қол қойылатын бонустың ең үлкен мөлшерін ұсынған аукционға қатысушыны қоспағанда, аукционға қатысушылардың аукционға қатысуға жіберілген кепілдік жарнасын оператор ақпараттандыру объектісінде аукцион қорытындылары бойынша кепілдік жарнаны қайтаруға өтініш берілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарады.
23. Аукцион жеңімпазының кепілдік жарнасы, сондай-ақ аукцион жеңімпазынан кейінгі қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін ұсынған аукционға қатысушының кепілдік жарнасы осы Қағидалардың 61-тармағында көзделген талаптарды аукцион жеңімпазы орындаған жағдайда, оларға кепілдік жарнаны қайтаруға өтініш берілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарылады.
Аукцион жеңімпазының Кодекстің 100-бабының 3-тармағында көзделген талаптарды орындағаны туралы құзыретті орган аукцион жеңімпазынан қол қойылған бонустың төленгенін растауды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде аукцион жеңімпазынан кейінгі қол қойылған бонустың ең үлкен мөлшерін ұсынған аукционға қатысушыны ақпараттандыру объектісі арқылы хабардар етеді.
Аукцион жеңімпазының, аукцион жеңімпазынан кейінгі қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін ұсынған аукционға қатысушының кепілдік жарнасын оның ақпараттандыру объектісінде берілген өтініші бойынша оператор аукцион жеңімпазының қол қою бонусын төлеу жөніндегі міндеттемесін орындау есебіне аударады.
24. Осы Қағидалардың 61-тармағында көзделген талаптар орындалмаған жағдайда, аукцион жеңімпазының кепілдік жарнасы қайтарылмайды және қол қою бонусын төлеу мерзімі өткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде кепілдік жарнаны оператор мемлекет кірісіне аударады.

20. Гарантийный взнос оплачивается оператору и является обеспечением исполнения обязательства победителя аукциона по уплате подписного бонуса.
Размер гарантийного взноса определяется компетентным органом и составляет:
1) в случае предоставления права недропользования на разведку и добычу углеводородов – сумму, равную двукратному размеру стартового размера подписного бонуса, определенного в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
2) в случае предоставления права недропользования на добычу углеводородов – сумму, равную однократному размеру стартового размера подписного бонуса, определенного в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
21. Гарантийный взнос заявителей, в приеме заявлений которых отказано компетентным органом по основаниям, предусмотренным пунктом 3 статьи 97 Кодекса, возвращается в течение 3 (трех) рабочих дней после подачи в адрес оператора в объекте информатизации заявления на возврат гарантийного взноса в адрес оператора.
22. Гарантийный взнос участников аукциона, допущенных к участию в аукционе, за исключением победителя аукциона и участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, возвращается оператором в течение 3 (трех) рабочих дней после подачи в адрес оператора в объекте информатизации заявления на возврат гарантийного взноса по итогам аукциона.
23. Гарантийный взнос победителя аукциона, а также гарантийный взнос участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, возвращаются им в течение 3 (трех) рабочих дней после подачи заявления на возврат гарантийного взноса при условии выполнения победителем аукциона требований, предусмотренных пунктом 61 настоящих Правил.
О выполнении победителем аукциона требований, предусмотренных пунктом 3 статьи 100 Кодекса, компетентный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения от победителя аукциона подтверждения оплаты подписного бонуса уведомляет посредством объекта информатизации участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса.
Гарантийный взнос победителя аукциона, участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, по его заявлению, поданному в объекте информатизации, перечисляется оператором в счет исполнения обязательства победителя аукциона по уплате им подписного бонуса.
24. При невыполнении требований, предусмотренных пунктом 61 настоящих Правил, гарантийный взнос победителя аукциона не возвращается и в течение 3 (трех) рабочих дней со дня истечения срока оплаты подписного бонуса гарантийный взнос обращается оператором в доход государства.

25. Аукцион жеңімпазынан кейін қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін, Кодекстің 3 және 5-тармақтарында көзделген талаптарды ұсынған аукционға қатысушы орындамаған жағдайда, кепілдік жарна оған қайтарылмайды және қол қою бонусын төлеу мерзімі өткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде кепілдік жарнаны оператор мемлекет кірісіне аударады.
26. Аукцион жеңімпазынан кейін қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін, Кодекстің 3 және 5-тармақтарында көзделген талаптарды ұсынған аукционға қатысушы орындаған жағдайда, кепілдік жарнаны қайтаруға өтініш берілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарылады.
27. Кепілдік жарнаны және қатысқаны үшін жарнаны өтініш берушілер жеке төлемдермен енгізеді. Төлемді тағайындауда аукционға қатысу үшін жарна енгізу кезінде қатысушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
28. Барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті қаржы қаражатының болуын растау үшін Кодекстің 93-бабында көзделген жағдайларда мынадай құжаттардың бірі ұсынылады:
1) барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті мөлшерде банктік шоттың нөмірі және болуы туралы ақпарат және банктік шоттағы қалдық туралы үзінді көшірме;
2) қарыздың нысаналы мақсаты ретінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер адамның қызметін барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті мөлшерде қаржыландыруды көздейтін ақша қарызы туралы немесе көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті қаржыландыру туралы шарттың көшірмесі.
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер адам қаржылық мүмкіндіктерінің бар екендігін растайтын құжат ретінде ақша қарызы туралы немесе көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті қаржыландыру туралы шарттың көшірмелерін ұсынған жағдайда қарыз берушіде осы тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасында көзделген қаржылық мүмкіндіктердің бар екендігін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады.
Барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төмен талаптарды орындау үшін қажетті қаржы қаражаты, көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер адам банк шотында жеткіліксіз болған жағдайда, осы тармақтың бірінші бөлігінің 2) тармақшасында көзделген құжаттар қосымша ұсынылады.

25. При невыполнении участником аукциона, предложившим следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, требований, предусмотренных пунктами 3 и 5 статьи 100 Кодекса, гарантийный взнос ему не возвращается и в течение 3 (трех) рабочих дней со дня истечения срока оплаты подписного бонуса гарантийный взнос обращается в доход государства.
26. При выполнении участником аукциона, предложившим следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, требований, предусмотренных пунктами 3 и 5 статьи 100 Кодекса, в течение 3 (трех) рабочих дней после подачи заявления на возврат гарантийного взноса гарантийный взнос возвращается.
27. Гарантийный взнос и взнос за участие вносятся заявителями отдельными платежами. При внесении гарантийного взноса и взноса за участие в назначении платежа указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер участника.
28. Для подтверждения наличия финансовых средств, достаточных для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, в случаях, предусмотренных статьей 93 Кодекса, представляется один из следующих документов:
1) информация о наличии и номере банковского счета и выписка об остатке на банковском счете в размере, достаточном для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки;
2) копия договора о займе денег или о финансировании деятельности по разведке углеводородов, предусматривающего в качестве целевого назначения займа финансирование деятельности лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам, в размере, достаточном для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки.
В случае представления в качестве документа, подтверждающего наличие финансовых возможностей лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам, копии договора о займе денег или о финансировании деятельности по разведке углеводородов дополнительно представляются документы, подтверждающие наличие у займодателя финансовых возможностей, предусмотренные подпунктом 1) части первой настоящего пункта.
В случае недостаточности на банковском счете лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам, финансовых средств, необходимых для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, дополнительно представляются документы, предусмотренные подпунктом 2) части первой настоящего пункта.

29. Аукционға қатысуға арналған өтінішке қосымша қоса беріледі:
1) өтініш берушінің аукцион өткізу туралы хабарламада көрсетілген жер қойнауын пайдалану құқығын беру шарттарының орындалуын қамтамасыз ету міндеттемесі;
2) өтініш берушінің Кодекстің 93-бабында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар;
3) аукционға қатысуға арналған өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті түрде куәландырылған құжаттар.
Аукционға қатысуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттар ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрде ұсынылады.
30. Кодекстің 96-бабының 4-тармағына сәйкес, аукционға қатысуға арналған өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалады. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін құжаттар өзге тілде, әрбір құжатқа қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде қоса беріліп жасалуына болады, олардың дұрыстығын нотариус куәландырады.
31. Ақпараттандыру объектісі аукционға қатысуға арналған өтінішті тіркегеннен кейін 3 (үш) минут ішінде ақпараттандыру объектісінің дерекқорында аукционға қатысуға өтініш берілген объект бойынша қатысу жарнасының және кепілдік жарнасының түскені туралы мәліметтердің болуына автоматты түрде тексеру жүргізеді.
32. Қатысушы осы Қағидалардың 7, 28 және 29-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамаған жағдайда, ақпараттандыру объектісі аукционға қатысуға арналған өтінішті тіркемейді.
33. Ақпараттандыру объектісінің дерекқорында оператордың есеп айырысу шотына аукционға қатысу үшін жарнаның және кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда, ақпараттандыру объектісі аукционға қатысуға өтінішті қабылдауды жүзеге асырады және оған аукциондық нөмірді бекіте отырып аукционға қатысуға рұқсат береді.
34. Автоматты тексеру нәтижелері бойынша ақпараттандыру объектісі өтініш берушінің электрондық поштасына қатысуға өтінішті тіркеу туралы не қатысуға өтінішті тіркеуден бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жібереді.
35. Ақпараттандыру объектісі аукционды өткізу басталғанға дейін кемінде 5 (бес) минут бұрын аукционға қатысуға өтінішті кері қайтарып алған қатысушының аукциондық нөмірін жояды.
36. Қатысуға арналған өтініш құзыретті органға келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Ақпараттандыру объектісінде құзыретті органға қатысуға өтінішті бергеннен кейін оны жіберген жеке немесе заңды тұлғаның құзыретті органмен өтінішті өңдеудің ағымдағы мәртебесі көрінеді.

29. К заявлению на участие дополнительно прилагаются:
1) обязательство заявителя обеспечить выполнение условий предоставления права недропользования, указанных в извещении о проведении аукциона;
2) документы, подтверждающие соответствие заявителя требованиям, установленным статьей 93 Кодекса;
3) надлежащим образом засвидетельствованные документы, подтверждающие сведения, указанные в заявлении на участие;
4) сведения об уплате заявителем взноса за участие в аукционе;
5) сведения об уплате заявителем гарантийного взноса.
Прилагаемые к заявлению на участие документы предоставляются в электронном виде, удостоверенные ЭЦП.
30. В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Кодекса, заявление на участие и прилагаемые к нему документы составляются на казахском и русском языках. Если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, прилагаемые к нему документы могут быть составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.
31. После регистрации заявления на участие объектом информатизации в течение 3 (трех) минут производится автоматическая проверка на наличие в базе данных объекта информатизации сведений о поступлении взноса за участие и гарантийного взноса по объекту, на который подано заявление на участие.
32. Заявление на участие не регистрируется объектом информатизации при несоблюдении участником требований, указанных в пунктах 7, 28 и 29 настоящих Правил.
33. При наличии в базе данных объекта информатизации сведений о поступлении гарантийного взноса и взноса за участие в аукционе на расчетный счет оператора, объект информатизации осуществляет регистрацию заявления на участие, а также производит допуск участника к аукциону с закреплением аукционного номера за ним.
34. По результатам автоматической проверки объект информатизации направляет на электронную почту заявителя, электронное уведомление о регистрации заявления на участие либо причинах отказа в регистрации заявления на участие.
35. Объект информатизации аннулирует аукционный номер участника, отозвавшего заявление на участие не менее чем за 5 (пять) минут до начала проведения аукциона.
36. Заявление на участие подлежит рассмотрению в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его поступления в компетентный орган.
После подачи заявления на участие в компетентный орган для физического или юридического лица, направившего его на объекте информатизации отображается текущий статус обработки заявления компетентным органом.

37. Аукционға қатысуға өтінішті қарау нәтижелері бойынша құзыретті орган өтінішті қабылдайды және өтініш берушіні аукционға қатысуға жібереді не мынадай негіздер бойынша өтінішті қабылдаудан бас тартады:
1) өтініш аукционға қатысуға өтініштер беру үшін берілген мерзімнен кеш берілсе;
2) өтініш Кодексте және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
3) өтініш беруші Кодексте белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
4) өтініш бергенге дейін 3 (үш) жыл ішінде құзыретті орган өтініш берушімен не өтініш берушіні тікелей немесе жанама бақылайтын немесе оның бақылауындағы адаммен жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтатқан болса;
5) жер қойнауын пайдаланушы болып табылатын өтініш берушіде құзыретті органның хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған басқа келісімшарт бойынша міндеттемелердің жойылмаған бұзушылықтары болса;
6) өтініш беруші бұрын көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукцион жеңімпазы болып айқындалса, бірақ қол қою бонусын төлемеген болса;
7) өтініш беруші дұрыс емес мәліметтерді ұсынса;
8) өтініш берушіге жер қойнауын пайдалану құқығын беру елдің ұлттық қауіпсіздігіне, оның ішінде келісімшарт шеңберінде құқықтар шоғырланған және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқықтары шоғырлаған жағдайда қауіп төндірсе.
Құзыретті орган қатысуға өтініш қабылдаған жағдайда өтініш беруші аукционға қатысуға автоматты түрде жіберіледі.
38. Шетелдік мемлекеттік органдар немесе ұйымдар берген құжаттар ұсынылған жағдайда, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында, Қазақстан Республикасы тарабы болып табылатын халықаралық шарттар мен келісімдерде өзгеше көзделмесе, мұндай құжаттар белгіленген тәртіппен заңдастырылады немесе апостиль қойылады.
39. Шетелдік заңды тұлғалар филиал (өкілдік) құратын шетелдік заңды тұлға Кодекстің 96-бабының 3-тармағының 4) - тармақшасына сәйкес, шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын шетелдік заңды тұлғаның заңдастырылған (апостиль қойылған) үзінді көшірмесін, құрылтай құжаттарын немесе басқа да заңдастырылған (апостиль қойылған) құжатын, сондай-ақ "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінің 76-бабының 1-тармағының 3)-тармақшасына сәйкес, салықтық тіркеу нөмірін (немесе оның аналогын) көрсете отырып, шетелдік заңды тұлғаның инкорпорация еліндегі салықтық тіркеуді растайтын құжатты қосымша ұсынады.
40. Кодекстің 97-бабының 3-тармағының 1), 3), 4), 6), 8) және 9) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша аукционға қатысуға арналған өтінішті рұқсат беруден бас тарту өтініш берушіні қайта өтініш беру құқығынан айырады.

37. По результатам рассмотрения заявления на участие компетентный орган принимает заявление и допускает заявителя к участию в аукционе либо отказывает в приеме заявления по следующим основаниям:
1) заявление подано позже срока, предоставленного для подачи заявлений на участие;
2) заявление не соответствует требованиям, установленным Кодексом и настоящими Правилами;
3) заявитель не соответствует требованиям, установленным Кодексом;
4) в течение 3 (трех) лет до подачи заявления компетентный орган досрочно прекратил действие контракта на недропользование, заключенного с заявителем или лицом, прямо или косвенно контролирующим заявителя или находящимся под его контролем;
5) у заявителя, являющегося недропользователем, имеются неустраненные нарушения обязательств по другому контракту на недропользование, указанные в уведомлении компетентного органа;
6) заявитель ранее был определен победителем аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам, но не уплатил подписной бонус;
7) заявитель представил недостоверные сведения;
8) предоставление заявителю права недропользования повлечет угрозу национальной безопасности страны, в том числе в случае концентрации прав в рамках контракта и (или) концентрации прав недропользования.
При принятии компетентным органом заявления на участие происходит автоматический допуск заявителя к участию в аукционе.
38. В случае предоставления документов, выданных иностранными государственными органами или организациями, такие документы легализуются или апостилируются в установленном порядке, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан, международными договорами и соглашениями, стороной которых является Республика Казахстан.
39. Иностранные юридические лица дополнительно предоставляют легализованную (апостилированную) выписку, учредительные документы или другой легализованный (апостилированный) документ иностранного юридического лица, подтверждающие, что иностранное юридическое лицо, создающее филиал (представительство), является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, в соответствии с подпунктом 4) пункта 3 статьи 96 Кодекса, а также документ, подтверждающий налоговую регистрацию в стране инкорпорации иностранного юридического лица, с указанием номера налоговой регистрации (или его аналога), в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 76 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
40. Отказ в приеме заявления по основаниям, предусмотренным подпунктами 3), 4), 6), 8) и 9) пункта 3 статьи 97 Кодекса, лишает заявителя права подачи повторного заявления в рамках текущего аукциона.

41. Өтінішті қабылдаудан бас тарту осы Қағидалардың 38-тармағының 8) тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, бас тарту себептерін көрсетуді қамтиды.
42. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, құзыретті орган мен оператор аукционды дайындаудың және оны өткізудің бүкіл кезеңі ішінде қатысушыларға қатысы бар ақпаратты жарияламайды.
43. Қатысушы аукционға қатысуға арналған өтініште көрсететін деректері ақпараттандыру объектісінің "Заңды тұлғалар", "Жеке тұлғалар", "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорларымен, "Атқарушылық іс жүргізу органдарының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесімен, "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесімен, "Орталықтандырылған біріздендірілген дербес шот" ақпараттық жүйесімен, Қазақстан Республикасының минералдық ресурстар ұлттық деректер банкі" ақпараттық жүйесімен және салық органдарының ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимыл нәтижесінде расталуға тиіс.
44. Деректерді автоматты режимде көрсетілген мемлекеттік дерекқорлардан және ақпараттық жүйелерден алған жағдайда, ақпараттандыру объектісі форматтық-логикалық бақылауды қолдана отырып, мәліметтерді тексеруді жүргізеді. Кодексте және осы Қағидаларда белгіленген сәйкессіздіктер анықталған жағдайда, ақпараттандыру объектісі аукционға қатысуға өтінішті тіркемейді.
45. Көрсетілген мемлекеттік дерекқорлардан және ақпараттық жүйелерден деректерді автоматты режимде алмаған жағдайда, қатысушы деректерді дербес енгізеді, сондай-ақ аукционға қатысуға арналған өтінішке растайтын құжаттарды тіркейді.
3-параграф. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукционды өткізу
46. Аукционға қатысуға жіберілген және ақпараттандыру объектісінде аукционға қатысушылар ретінде тіркелген өтініш берушілер қатысады.
47. Аукцион аукцион өткізу туралы хабарламада көрсетілген күні өткізіледі.
48. Қатысушыларды тіркеу хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және аукцион басталғанға дейін 5 (бес) минут бұрын аяқталады, ол өткеннен кейін қатысушылар аукционға қатысуға берілген өтінішті кері қайтарып ала алмайды.
49. Оператор Кодекстің 99-бабының 6-тармағында белгіленген функцияларды жүзеге асырады.
50. Құзыретті орган аукционға қатысуға жіберген өтініш берушілер аукцион басталғанға дейін 1 (бір) сағат ішінде ЭЦҚ және ақпараттандыру объектісі беретін аукциондық нөмірді пайдалана отырып, аукцион залына кіреді. Аукцион қол қою бонусының бастапқы мөлшерін аукцион залында автоматты түрде орналастыру арқылы құзыретті орган белгілеген уақытта басталады.

41. Отказ в приеме заявления содержит указание на причины отказа, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 8) пункта 37 настоящих Правил.
42. Компетентный орган и оператор не разглашают информацию, имеющую отношение к участникам в течение всего периода подготовки аукциона и его проведения, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
43. Данные, указываемые участником в заявлении на участие, подлежат подтверждению в результате информационного взаимодействия объекта информатизации с государственными базами данных "Юридические лица", "Физические лица", "Регистр недвижимости", информационной системой "Автоматизированная информационная система органов исполнительного производства", интегрированной информационной системой "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан", информационной системой "Централизованные унифицированные лицевые счета", информационной системы "Национальный банк данных минеральных ресурсов Республики Казахстан" и информационными системами налоговых органов.
44. При получении данных в автоматическом режиме из указанных государственных баз данных и информационных систем объектом информатизации производится проверка сведений с применением форматно-логического контроля. При выявлении несоответствий, установленными Кодексом и настоящими Правилами, объект информатизации не регистрирует заявление на участие.
45. При неполучении данных в автоматическом режиме из указанных государственных баз данных и информационных систем, участник вносит данные самостоятельно, а также прикрепляет к заявлению на участие подтверждающие документы.
Параграф 3. Проведение аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам
46. В аукционе участвуют заявители, допущенные к участию в аукционе и зарегистрированные в объекте информатизации в качестве участников аукциона.
47. Аукцион проводится в день, указанный в извещении о проведении аукциона.
48. Регистрация участников производится со дня публикации извещения и заканчивается за 5 (пять) минут до начала аукциона, по истечении которых участники не могут отозвать поданное заявление на участие.
49. Оператор осуществляет функции, установленные пунктом 6 статьи 99 Кодекса.
50. Заявители, допущенные компетентным органом на участие в аукционе, в течение 1 (одного) часа до начала аукциона заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер, присваиваемый объектом информатизации. Аукцион начинается в определенное компетентным органом время путем автоматического размещения в аукционном зале стартового размера подписного бонуса.

51. Аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден 17:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі, бұл ретте аукцион Астана қаласы уақыты бойынша сағат 11:00-ден кешіктірілмей басталады.
52. Егер сағат 17:00-де аукцион аяқталған сәтте аукцион жеңімпазы анықталмаса, онда объектіні сатып алуға өзінің ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып және осы объект бойынша аукцион өткізілген болып танылады.
53. Аукцион барысында қол қою бонусының әрбір келесі мәні қол қою бонусының ағымдағы мөлшерін мынадай пайыздық қатынасына сай аукцион қадамына өсіру арқылы анықталады:
1) қол қою бонусының ағымдағы мөлшері айлық есептік көрсеткіштің 20000 еселенген мөлшеріне дейін болған кезде аукцион қадамы 25% (жиырма бес пайызды) құрайды;
2) қол қою бонусының ағымдағы мөлшері айлық есептік көрсеткіштің 20000 еселенген мөлшерінен 50000 еселенген мөлшеріне дейін болған кезде аукцион қадамы 20% (жиырма пайызды) құрайды;
3) қол қою бонусының ағымдағы мөлшері айлық есептік көрсеткіштің 50000 еселенген мөлшерінен 100000 еселенген мөлшеріне дейін болған кезде аукцион қадамы 15% (он бес пайызды) құрайды;
4) қол қою бонусының ағымдағы мөлшері айлық есептік көрсеткіштің 100000 еселенген мөлшерінен 250000 еселенген мөлшеріне дейін болған кезде аукцион қадамы 10% (он пайызды) құрайды;
5) қол қою бонусының ағымдағы мөлшері айлық есептік көрсеткіштің 250000 еселенген және одан жоғары мөлшері кезінде аукцион қадамы 5% (бес пайызды) құрайды.
54. Аукцион мынадай тәртіппен өткізіледі:
1) аукцион басталған сәтте аукцион залында қатысушылардың объект үшін қол қою бонусының мөлшері бойынша ұсыныстары көрсетіледі, олар шарттарды сақтай отырып, объектіні сатып алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады және қол қою бонусының ағымдағы мөлшері қалыптастырылады.
Ұсыныс мөлшері бір қадамға ұлғайтылған қол қою бонусының бастапқы мөлшерінен кем емес соманы құрайды.
Егер аукцион басталған сәтте 2 (екі) және одан да көп қатысушылардың ұсыныстары объект үшін қол қою бонусының бірдей мөлшерін қамтыса және ол 10 (он) минут ішінде ұлғайтылмаса, онда осы қатысушылардың арасында ақпараттандыру объектісі өтінімі қатысушылардың басқа өтінімдерінен бұрын қабылданған қатысушыны тіркейді, олардың ұсыныстары ағымдағы қол қою бонусының мөлшері бонустың бірдей мөлшерін қамтиды.
2) аукцион басталған сәттен бастап қатысушыға осы Қағидалардың 53-тармағында белгіленген аукцион қадамына басқа қатысушының қол қою бонусының ең жоғары ағымдағы мөлшерін ұлғайту мүмкіндігі беріледі;
3) егер аукцион басталғаннан бастап 10 (он) минут ішінде қатысушылардың ешқайсысы қол қою бонусының ең жоғары ағымдағы мөлшерін ұлғайтпаса, онда оны ұсынған қатысушы ақпараттандыру объектісімен Аукцион қорытындыларының тізілімінде тіркеледі және осы объект бойынша аукцион өтті деп танылады;

51. Аукцион проводится в период с 10:00 до 17:00 часов по времени города Астана, при этом аукцион начинается не позднее 11:00 часов по времени города Астана.
52. Если на момент завершения аукциона в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести объект, и аукцион по данному объекту признается состоявшимся.
53. В ходе аукциона каждое последующее значение размера подписного бонуса определяется путем увеличения текущего размера подписного бонуса на шаг аукциона в следующем процентном соотношении:
1) при текущем размере подписного бонуса до 20000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг аукциона составляет 25% (двадцать пять процентов);
2) при текущем размере подписного бонуса от 20000-кратного до 50000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг аукциона составляет 20% (двадцать процентов);
3) при текущем размере подписного бонуса от 50000-кратного до 100000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг аукциона составляет 15% (пятнадцать процентов);
4) при текущем размере подписного бонуса от 100000-кратного до 250000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг аукциона составляет 10 % (десять процентов);
5) при текущем размере подписного бонуса от 250000-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг аукциона составляет 5 % (пять процентов).
54. Аукцион проводится в следующем порядке:
1) на момент начала аукциона в аукционном зале отображаются предложения участников по размеру подписного бонуса за объект, которые являются формой выражения их согласия приобрести объект с соблюдением условий, и формируется текущий размер подписного бонуса.
Размер предложения составляет сумму не менее стартового размера подписного бонуса, увеличенного на один шаг.
Если на момент начала аукциона предложения 2 (двух) и более участников содержат одинаковый размер подписного бонуса за объект и он не будет увеличен в течение 10 (десяти) минут, то среди данных участников объектом информатизации фиксируется участник, заявка которого принята ранее других заявок участников, чьи предложения содержат одинаковый размер текущего размера подписного бонуса;
2) с момента начала аукциона участнику предоставляется возможность увеличить максимальный текущий размер подписного бонуса другого участника на шаг аукциона, установленный пунктом 53 настоящих Правил;
3) если в течение 10 (десяти) минут с начала аукциона ни один из участников не увеличит максимальный текущий размер подписного бонуса, то участник, предложивший его, фиксируется объектом информатизации в Реестре итогов аукциона и аукцион по данному объекту признается состоявшимся;

4) егер қол қою бонусының ағымдағы мөлшері ұлғайғаннан кейін 10 (он) минут ішінде қатысушылардың ешқайсысы қол қою бонусының ағымдағы мөлшерін ұлғайту арқылы объектіні сатып алуға өзінің ниетін растамаса, онда объектіні сатып алуға өзінің ниетін соңғы растаған қатысушы аукцион қорытындыларының тізілімінде ақпараттандыру объектісімен тіркеледі және осы объект бойынша аукцион өткізілді деп есептеледі. Осы объект бойынша аукцион қорытындыларының тізілімі құзыретті органның электрондық поштасына жіберіледі.
55. Объект бойынша аукцион қатысушылардың бірі қол қою бонусының неғұрлым жоғары ұсынған мөлшеріне дейін жүргізіледі.
3-тарау. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукционның қорытындысын шығару
56. Аукцион қорытындыларының тізілімін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион аяқталғаннан кейін ақпараттандыру объектісі қалыптастырады және ақпараттандыру объектісінде орналастырылады.
57. Құзыретті органның шешімі бойынша Аукцион қорытындылары тізілімінің негізінде, қол қою бонусының ең көп мөлшерін ұсынған қатысушы аукцион жеңімпазы болып танылады.
58. Әрбір объект бойынша аукцион қорытындылары аукцион өткізілетін күні құзыретті органның ЭЦҚ-мен және аукцион жеңімпазымен ақпараттандыру объектісіне қол қоятын аукцион нәтижелері туралы хаттамамен ресімделеді. Хаттаманың электрондық көшірмесі ақпараттандыру объектісінде көрсетілген жеңімпаздың электрондық поштасына жіберіледі.
59. Аукцион қорытындылары туралы хаттама аукцион нәтижелері мен жеңімпаздың және құзыретті органның қол қою бонусының түпкілікті мөлшері бойынша көмірсутектерді барлау және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қол қою міндеттемелерін белгілейтін құжат болып табылады.
60. Аукцион қорытындылары оны өткізген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде құзыретті органның интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде жарияланады.
61. Аукцион жеңімпазы аукцион қорытындылары жарияланған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде:
1) қол қою бонусын төлейді;
2) құзыретті органға қол қою бонусы төлемінің растауын және өз тарапынан қол қойылған, Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 тіркелген) көмірсутектерді барлау мен өндіруге немесе өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген көмірсутектерді барлау мен өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартты жібереді.
62. Егер аукцион жеңімпазы осы Қағидалардың 61-тармағында көрсетілген мерзім ішінде қол қою бонусын төлемеген және өз тарапынан қол қойылған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты құзыретті органға ұсынбаған жағдайда, мұндай адам келісімшарт жасасу құқығынан айырылады, бұл ретте тиісті жер қойнауы учаскесі бойынша келісімшарт жасасу құқығы құзыретті органның Кодекстің 100-бабының 3-тармағында көзделген мерзім өткеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жіберілетін жазбаша хабарламасымен аукцион жеңімпазынан кейінгі қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін ұсынған аукционға қатысушыға беріледі.
Келісімшарт жасасу құқығын аукцион жеңімпазынан кейін қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін ұсынған аукционға қатысушыға берген жағдайда, ақпараттандыру объектісіндегі құзыретті орган тиісті хаттамаға қол қояды.
Құзыретті органнан жазбаша хабарлама жіберілген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде аукцион жеңімпазынан кейінгі қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін ұсынған аукционға қатысушы Кодекстің 100-бабының 3-тармағында көзделген аукцион жеңімпазына қойылатын талаптарды орындауға міндетті. Бұл ретте Кодекстің 100-бабының 3-тармағында көзделген қол қою бонусын аукцион жеңімпазынан кейінгі қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін ұсынған аукционға қатысушы осындай аукционға қатысушы ұсынған мөлшерде төлейді.

4) если в течение 10 (десяти) минут после увеличения текущего размера подписного бонуса ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести объект путем увеличения текущего размера подписного бонуса, то участник, последний подтвердивший свое желание приобрести объект фиксируется объектом информатизации в реестре итогов аукциона и аукцион по данному объекту считается состоявшимся. Реестр итогов аукциона по данному объекту направляется на электронную почту компетентного органа.
55. Аукцион по объекту идет до максимально предложенного размера подписного бонуса одним из участников.
Глава 3. Подведение итогов аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам
56. Реестр итогов аукциона формируется объектом информатизации после завершения аукциона по форме, в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам и размещается на объекте информатизации.
57. По решению компетентного органа на основании реестра итогов аукциона победителем аукциона признается участник, предложивший наибольший размер подписного бонуса.
58. Результаты аукциона по каждому объекту оформляются протоколом о результатах аукциона, который подписывается на объекте информатизации с ЭЦП компетентным органом и победителем аукциона в день проведения аукциона. Электронная копия протокола направляется на электронную почту победителя, указанную в объекте информатизации.
59. Протокол о результатах аукциона является документом, фиксирующим результаты аукциона и обязательства победителя и компетентного органа подписать контракт на разведку и добычу или добычу углеводородов по окончательному размеру подписного бонуса.
60. Результаты аукциона в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его проведения публикуются на интернет-ресурсе компетентного органа на казахском и русском языках.
61. Победитель аукциона в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня опубликования итогов аукциона:
1) уплачивает подписной бонус;
2) направляет в компетентный орган подтверждение оплаты подписного бонуса и подписанный со своей стороны контракт на разведку и добычу или добычу углеводородов, разработанный в соответствии с типовыми контрактами на разведку и добычу или добычу углеводородов, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня 2018 года № 233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17140).
62. В случае, если победитель аукциона в течение срока, указанного в пункте 61 настоящих Правил, не уплатил подписной бонус и (или) не представил в компетентный орган подписанный со своей стороны контракт на недропользование, такое лицо лишается права на заключение контракта, при этом право на заключение контракта по соответствующему участку недр письменным уведомлением компетентного органа, направляемым в течение 3 (трех) рабочих дней после истечения срока, предусмотренного пунктом 3 статьи 100 Кодекса, передается участнику аукциона, предложившему следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса.
В случае передачи права на заключение контракта участнику аукциона, предложившему следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, компетентным органом в объекте информатизации подписывается соответствующий протокол.
В течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня направления письменного уведомления от компетентного органа участник аукциона, предложивший следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, выполняет требования к победителю аукциона, предусмотренные пунктом 3 статьи 100 Кодекса. При этом подписной бонус, предусмотренный подпунктом 1) части первой пункта 3 статьи 100 Кодекса, уплачивается участником аукциона, предложившим следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, в размере, предложенном таким участником аукциона.

Құзыретті органнан жазбаша хабарлама жіберілген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде аукцион жеңімпазынан кейінгі қол қою бонусының ең үлкен мөлшерін, Кодекстің 100-бабының 3-тармағында көзделген аукцион жеңімпазына қойылатын талаптарды ұсынған аукционға қатысушы орындамаған жағдайда, мұндай адам келісімшарт жасасу құқығынан айырылады, ал жер қойнауы учаскесі аукционға қайта қойылады.
4-тарау. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукционды тоқтата тұру, кейінге шегеру және болғызбау
63. Аукцион барысында аукционға қатысуға кедергі келтіретін техникалық іркіліс туындаған кезде қатысушы:
1) аукционға қатысушының мониторына оператордың байланыс деректерімен электрондық хабарлама шығару арқылы ақпараттандыру объектісімен тұрақты байланыс болмаған сәттен бастап 30 (отыз) секунд ішінде хабарланады;
2) телефон немесе электрондық хабарлама арқылы бұл туралы оператордың байланыс деректері бойынша дереу хабардар етеді.
64. Оператор техникалық іркіліс фактісін белгілейді және ол ақпараттандыру объектісі жағында болған жағдайда, ақпаратты ақпараттандыру объектісінде орналастыру арқылы аукционға барлық қатысушыларды хабардар етеді.
65. Қатысушының компьютерлік және/немесе телекоммуникациялық жабдықтарының техникалық іркілісі кезінде аукцион жалғасады. Қатысушы жабдығының іркіліс фактісі ақпараттандыру объектісі арқылы тіркеледі.
66. Аукционды өткізуге немесе аукционды өткізу рәсіміне кедергі келтіретін ақпараттандыру объектісінің техникалық іркілісі фактісі болған жағдайда, оператор бұл туралы құзыретті органды жазбаша хабардар етеді және құзыретті органның интернет-ресурсында ақпаратты орналастыру және аукционға қатысушының өтінімінде көрсетілген қатысушының электрондық поштасына электрондық хабарлама жіберу арқылы аукционға қатысқан қатысушыларды осы аукционды жалғастыру күні мен уақыты туралы міндетті түрде алдын ала хабардар ете отырып, аукционды техникалық іркіліс түзетілген күннен кейінгі келесі жұмыс күніне ауыстырады.
5-тарау. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукционды өтпеді деп немесе жарамсыз деп тану
67. Егер аукцион өткізілетін күні 2 (екі) қатысушыдан кем тіркелсе, аукцион өткізілмеді деп танылады және қайтадан өткізілмейді.
68. Аукционды өтпеді деп тану барлық қатысушы комиссия мүшелері қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
Аукционды өтпеді деп тану туралы хабарлама хаттама ресімделген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тілдерінде құзыретті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылуға тиіс.

В случае невыполнения в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня направления письменного уведомления от компетентного органа участником аукциона, предложившим следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, требований к победителю аукциона, предусмотренных пунктом 3 статьи 100 Кодекса, такое лицо лишается права на заключение контракта, а участок недр повторно выставляется на аукцион.
Глава 4. Приостановление, перенос и отмена проведения аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам
63. При возникновении в ходе аукциона технического сбоя, препятствующего участию в аукционе, участник:
1) уведомляется в течение 30 (тридцати) секунд с момента отсутствия устойчивой связи в объекте информатизации путем выведения на монитор участника аукциона электронного уведомления с контактными данными оператора;
2) незамедлительно посредством телефона или электронного сообщения ставит в известность об этом по контактным данным оператора.
64. Оператор фиксирует факт технического сбоя и при его наличии на стороне объекта информатизации уведомляет всех участников аукциона посредством размещения информации в объекте информатизации.
65. При техническом сбое компьютерного и (или) телекоммуникационного оборудования участника аукцион продолжается. Факт сбоя оборудования участника фиксируется объектом информатизации.
66. При наличии факта технического сбоя в объекте информатизации, препятствующего проведению аукциона или процедуре проведения аукциона, оператор письменно уведомляет об этом компетентный орган и переносит аукцион на следующий рабочий день после дня исправления технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением принимавших участие в аукционе участников о дате и времени продолжения данного аукциона посредством размещения информации на интернет-ресурсе компетентного органа и направления электронного сообщения на электронную почту участника, указанную в заявлении участника на участие.
Глава 5. Признание аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам несостоявшимся или недействительным
67. Аукцион признается несостоявшимся и повторный аукцион не проводится, если в день проведения аукциона зарегистрировано менее 2 (двух) участников.
68. Признание аукциона несостоявшимся оформляется протоколом, подписываемым всеми присутствующими членами комиссии.
Объявление о признании аукциона несостоявшимся подлежит размещению на интернет-ресурсе компетентного органа на казахском и русском языках в течение 3 (трех) рабочих дней со дня оформления протокола.

69. Аукционды жарамсыз деп тану қатысушының немесе құзыретті органның талап етуі бойынша сотпен жүзеге асырылады.
70. Мыналар аукционды жарамсыз деп тану үшін негіздер болып табылады:
1) Кодексте белгіленген, аукцион жеңімпазын айқындауға әсер еткен аукцион өткізу қағидаларын бұзу;
2) аукцион қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарт жасалған адамның құзыретті органға мұндай адамды аукционға қатысуға жіберу туралы шешімге әсер еткен көрінеу жалған мәліметтерді ұсыну фактісінің анықталуы.
71. Кодекстің 102-бабының 3-тармағына сәйкес, аукционға қатысушылар аукционның қорытындыларына оның қорытындылары жарияланған күннен бастап 3 (үш) ай ішінде осы Қағидалардың 70-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген негіз бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, шағым жасауға құқылы.
72. Келісімшарт жасалғанға дейін аукционның жарамдылығына дау айтылған жағдайда, сот мәні бойынша шешім шығарғанға дейін келісімшартты жасасу мерзімі тоқтатыла тұрады.
73. Аукционды жарамсыз деп тану аукцион қорытындылары бойынша жасалған келісімшарттың жарамсыздығына алып келеді.
74. Осы Қағидалардың 70-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген негіз бойынша аукцион жарамсыз деп танылған жағдайда, мұндай аукционның жеңімпазы деп жарияланған тұлға Кодекстің 102-бабының 6-тармағына сәйкес, төленген қол қою бонусын қайтаруды талап етуге құқылы.
6-тарау. Қорытынды ережелер
75. Аукционды ұйымдастыру және өткізу барысында туындайтын даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Электрондық нысанда
көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалану құқығын
беруге арналған электрондық
аукциондар операторының
ақпараттандыру объектісін
пайдалана отырып аукцион
өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Аукцион өткізуге өтініш
1. Жер қойнауының мемлекеттік қорын басқару бағдарламасын қарап, көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге мынадай жер қойнауы учаскесі бойынша аукцион өткізуді сұраймын (-мыз):
жер қойнауының мемлекеттік қорын басқару бағдарламасында көрсетілген учаскенің атауы _________;
аукцион негізінде көмірсутектерді барлау мен өндіру және өндіру үшін берілетін географиялық координаттар _________________.
2. Мені (бізді) тікелей немесе жанама бақылайтын жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, мемлекеттер және халықаралық ұйымдар туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін):
мемлекеттің атауы ______________________________________________
тұлғаның, ұйымның атауы _______________________________________

69. Признание аукциона недействительным по требованию участника или компетентного органа осуществляется судом.
70. Основаниями для признания аукциона недействительным являются:
1) нарушение правил проведения аукциона, установленных Кодексом, которое повлияло на определение победителя аукциона;
2) установление факта предоставления лицом, с которым по итогам аукциона заключен контракт на недропользование, компетентному органу заведомо недостоверных сведений, оказавших влияние на его решение о допуске такого лица к участию в аукционе.
71. Участники аукциона вправе обжаловать результаты аукциона в соответствии с законодательством Республики Казахстан по основанию, указанному в подпункте 1) пункта 70 настоящих Правил, в течение 3 (трех) месяцев со дня опубликования его результатов, согласно пункту 3 статьи 102 Кодекса.
72. В случае оспаривания действительности аукциона до заключения контракта срок заключения контракта приостанавливается до вынесения судом решения по существу.
73. Признание аукциона недействительным влечет недействительность контракта, заключенного по итогам аукциона.
74. В случае признания аукциона недействительным по основанию, указанному в подпункте 1) пункта 70 настоящих Правил, лицо, которое было объявлено победителем такого аукциона, вправе требовать возврата уплаченного подписного бонуса, согласно пункту 6 статьи 102 Кодекса.
Глава 6. Заключительные положения
75. Споры, возникающие в ходе организации и проведения аукциона, разрешаются в порядке, установленном гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам проведения
аукциона с использованием
объекта информатизации
оператора электронных
аукционов на предоставление
права недропользования
по углеводородам
в электронной форме
Форма
Заявление на проведение аукциона
1. Рассмотрев программу управления государственным фондом недр, прошу(сим)
провести аукцион на предоставление права недропользования по углеводородам
по следующему участку недр: наименование участка указанного в программе
управления государственным фондом недр
_____________________________________________________________________;
географические координаты предоставляемого для разведки и добычи или добычи
углеводородов на основании аукциона
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.

3. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
4. Өзім (-міз) туралы мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
1) заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________
орналасқан жері ________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесі шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған (апостиль қойылған) құжат) _____________________________
басшының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) ____________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ___________________________________________
ұялы телефон нөмірі____________ e-mail:_________________________
банк деректемелері: _____________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
банк сәйкестендіру коды _________________________________________
банктің атауы ___________________________________________________
бенефициар коды________________________________________________
2) жеке тұлға үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) _____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаты __________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
нақты тұрғылықты жері __________________________________________
азаматтығы ____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): __________________________________________
ұялы телефон нөмірі____________ e-mail: _________________________
банк деректемелері:
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
банк сәйкестендіру коды _________________________________________
банктің атауы ___________________________________________________
бенефициар коды ________________________________________________
Өтініш берушінің ЭЦҚ-дан деректері; өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _____ жылғы "___" ______ сағат_______ минут.
Электрондық нысанда
көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалану құқығын
беруге арналған электрондық
аукциондар операторының
ақпараттандыру объектісін
пайдалана отырып аукцион
өткізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Аукционға қатысуға өтініш
1. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукцион өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап және "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының интернет-ресурсын пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрі м.а. 2020 жылғы 30 шілдедегі № 269 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21038 тіркелген) Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларымен танысып,
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы және басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісінде 20___ жылғы "___" __________________ өткізілетін аукционға қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) объект бойынша аукцион нәтижелерін анықтағанға дейін оператордың интернет-ресурсы блоктайтын аукционға қатысу үшін жарна және кепілдік жарна енгіздім (-ік):
объектінің атауы ________________________________________________
қатысу жарнасының сомасы, теңге _________________________________
кепілдік жарна, теңге _____________________________________________
3. Барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті қаржы қаражатының болуын растау үшін Кодексте көзделген жағдайларда мынадай құжаттар ұсынылады:
№ р/с
Растайтын құжат
Қаржы көлемі
Валюта
Шот нөмері,
IBAN, БИК
1.
Барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті мөлшерде банктік шоттың болуы және нөмірі туралы анықтама және банктік шоттағы қалдық туралы үзінді көшірме
2.
Қарыздың нысаналы мақсаты ретінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер адамның қызметін барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төмен талаптарды орындау үшін жеткілікті мөлшерде қаржыландыруды көздейтін ақша қарызы туралы немесе көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті қаржыландыру туралы шарттың көшірмесі;

3. Представляю(-ем) сведения о себе:
1) для юридического лица:
наименование _________________________________________________________
место нахождения______________________________________________________
бизнес-идентификационный номер _______________________________________
сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица
______________________________________________________________________
2) для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) ________________________________
индивидуальный идентификационный номер _______________________________
место жительства _______________________________________________________
Данные из ЭЦП заявителя; дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"___" __________ 20 __ года __________ часов _______ минут.
Приложение 2
к Правилам проведения
аукциона с использованием
объекта информатизации
оператора электронных
аукционов на предоставление
права недропользования
по углеводородам
в электронной форме
Форма
Заявление на участие в аукционе
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении аукциона на предоставление
права недропользования по углеводородам и ознакомившись с Правилами проведения
аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных
аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам
в электронной форме, утвержденными приказом исполняющего обязанности
Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 269
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 21038)
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование
юридического лица и фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
желает принять участие в аукционе, который состоится "___" _________ 20___ года
в объекте информатизации оператора электронных аукционов на предоставление
права недропользования по углеводородам.
2. Мною (нами) внесен взнос за участие в аукционе и гарантийный взнос по участку
недр, обозначенный в извещении о проведении аукциона (объекту):
наименование объекта ____________________________________________
сумма взноса за участие, тенге _____________________________________
гарантийный взнос, тенге__________________________________________
3. Для подтверждения наличия финансовых средств, достаточных для выполнения
минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период
разведки, в случаях, предусмотренных Кодексом, представляю (-ем) следующие документы:
№ п/п
Подтверждающий документ
Объем финансовых средств
Валюта
Номер счета, IBAN, БИК
1.
Информация о наличии и номере банковского счета и выписка об остатке на банковском счете в размере, достаточном для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки.
2.
Копия договора о займе денег или о финансировании деятельности по разведке углеводородов, предусматривающего в качестве целевого назначения займа финансирование деятельности лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам, в размере, достаточном для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки.

4. Мені (бізді) тікелей немесе жанама бақылайтын жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, мемлекеттер және халықаралық ұйымдар туралы мәліметтер:
мемлекеттің атауы _______________________________________________
тұлғаның, ұйымның атауы ________________________________________
5. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
6. Менің (біздің): Кодекстің 97-бабының 3-тармағында көзделген қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкессіздігім (із) анықталған жағдайда, құзыретті орган өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Бұл ретте Кодекстің 97-бабының 4-тармағына сәйкес, мен (біз) қайтадан өтініш беру құқығынан айырыламын (- мыз), мен (біз) қол қойған аукцион қорытындылары туралы хаттама мен көмірсутектерді барлау мен өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшарт Кодекстің 102-бабына сәйкес жарамсыз деп танылатындығымен келісемін (- міз).
7. Егер мен (біз) аукцион жеңімпазы(-дары) деп анықталған жағдайда, қол қою бонусының түпкілікті мөлшерін төлеуге, аукцион қорытындылары туралы хабарлама жарияланған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қол қою бонусының төленгені туралы растауды және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен бекітілген "Жер қойнауын пайдалануға арналған үлгілік келісімшарттарды бекіту туралы" (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 тіркелген) _________________ үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген_________________ өз тарапынан ЭЦҚ-мен қол қойылған келісімшартты, сондай-ақ "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 100-бабының 3-тармағы 2) тармақшасында көзделген өзге де міндеттемелерді жолдауға өзіме (-мізге) міндеттеме (- лер) аламын (-мыз).
8. Мен (біз) енгізген кепілдік жарна (Қағидаларда белгіленген жағдайларда) және аукционға қатысу үшін жарна сомасы қайтарылмайтындығымен және оператордың мемлекет кірісіне жіберетіндігімен келісемін.
9. Тарату, қайта ұйымдастыру немесе банкроттық сатысында тұрмайтынымызды растаймыз (заңды тұлғалар үшін).
10. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша өтелмеген қарызым жоқ екенін растаймын (-мыз).
11. Көмірсутектерді барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығын алған жағдайда, барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемдері мен түрлері бойынша ең төмен талаптарды орындау үшін жеткілікті қаржы қаражаты бар екенін растаймын (-мыз).

4. Сведения о юридических лицах, физических лицах, государствах и международных
организациях, прямо или косвенно контролирующих меня (нас):
наименование государства _______________________________________
наименование лица, организации _________________________________
5. Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор,
обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
6. Согласен(-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия
требованиям, предъявляемым к участнику, предусмотренных в пункте 3 статьи 97
Кодекса компетентный орган отказывает в приеме заявления.
При этом в соответствии с пунктом 4 статьи 97 Кодекса я (мы) лишаюсь(-емся) права
подачи повторного заявления; подписанный мной (нами) протокол о результатах
аукциона и контракт на разведку и добычу или добычу углеводородов будут
признаны недействительными в соответствии со статьей 102 Кодекса.
7. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен(-ы) победителем(-ями) аукциона,
принимаю (-ем) на себя обязательства оплатить в течение 20 (двадцати) рабочих дней
со дня опубликования протокола результатов аукциона окончательный размер
подписного бонуса, направить в компетентный орган подтверждение оплаты
подписного бонуса и подписанный со своей стороны с ЭЦП контракт
на ____________________________________________________________________,
разработанный в соответствии с типовым контрактом на _____________________,
утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня
2018 года № 233 "Об утверждении типовых контрактов на недропользование"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 17140), а также иные обязательства предусмотренные подпунктом 2)
пункта 3 статьи 100 Кодекса.
8. Согласен(-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса
и взноса за участие в аукционе не возвращается и направляется оператором в доход государства.
9. Подтверждаем, что не находимся на стадии ликвидации, реорганизации или
банкротства (для юридических лиц).
10. Подтверждаю (-ем), что не имею (-ем) непогашенную задолженность по уплате
налогов и других обязательных платежей в бюджет.
11. Подтверждаю (-ем), что в случае получения права недропользования на разведку
и добычу углеводородов – имею (-ем) финансовые средства, достаточные для
выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр
в период разведки.

12. Өзім (-іміз) туралы мәліметтерді ұсынамын:
1) заңды тұлға үшін:
атауы _________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі_______________________________________
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесі шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат)
______________________________________________
басшының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________________
тұрғылықты жері (мекенжайы):____________________________________
телефон нөмірі (факс): ___________________________________________
ұялы телефон нөмері:_____________________e-mail: ____________________
банк деректемелері: ______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
банк сәйкестендіру коды _________________________________________
банктің атауы ___________________________________________________
бенефициар коды ________________________________________________
адамның жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) _____________________________________________________________
2) _____________________________________________________________
2) жеке тұлға үшін:
тегі, аты және әкесінің аты. (ол болған жағдайда) _____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі_________________________________________
паспорттық деректер _____________________________________________
мекенжайы:_____________________________________________________
нақты тұрғылықты жері __________________________________________
азаматтығы _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ___________________________________________
ұялы телефон нөмері:___________________e-mail: ___________________
банк деректемелері: ______________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _________________________________________
банк сәйкестендіру коды _________________________________________
банктің атауы ___________________________________________________
бенефициар коды ________________________________________________
адамның жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

12. Представляю(-ем) сведения о себе:
1) для юридического лица:
наименование _________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер _______________________________________
сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка
из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что
заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства)
_____________________________________________________________________
сведения о руководителях фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
место нахождения (адрес): ______________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________
номер мобильного телефона: ____________________________________________
e-mail: _______________________________________________________________
банковские реквизиты: _________________________________________________
индивидуальный идентификационный код ________________________________
банковский идентификационный код _____________________________________
наименование банка ___________________________________________________
код бенефициара ______________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего взнос за участие ______________________________________
К заявлению прилагаются:
1) ___________________________________________________________________
2) ___________________________________________________________________;
2) для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер_______________________________
паспортные данные ____________________________________________________
адрес: ________________________________________________________________
фактическое место жительства ___________________________________________
гражданство ___________________________________________________________
номер телефона (факса): ________________________________________________
номер мобильного телефона: ____________________________________________
e-mail:________________________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код _________________________________
банковский идентификационный код ______________________________________
наименование банка ____________________________________________________
код бенефициара _______________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер лица,
оплатившего взнос за участие ____________________________________________
К заявлению прилагаются:

1) __________________________________________________________
2) __________________________________________________________
Өтініш берушінің ЭЦҚ-дан деректері; өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты.
20 __ жылғы "___" __________ _______ сағат__________минут.
Қатысушының аукциондық нөмірі_______________
(аукцион аяқталғаннан кейін өтінімде көрсетіледі).
Өтініш берушінің техникалық тексеру қорытындылары бойынша мәліметтері жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі бойынша күн/ай/жыл, сағат/минут/секунд жай-күйіне салықтарды және бюджетке төленетін міндетті төлемдерді төлеу бойынша өтелмеген берешектің болуы туралы ақпарат табылған жоқ.
Электрондық нысанда
көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалану құқығын
беруге арналған электрондық
аукциондар операторының
ақпараттандыру объектісін
пайдалана отырып аукцион
өткізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі аукцион қорытындыларының тізілімі
Аукцион нөмірі: ______________________
Аукционның басталу күні мен уақыты: ________________________
Қол қою бонусының бастапқы мөлшері: ____________________ теңге
Жер қойнауы учаскесінің атауы, учаскенің орналасқан жері:
________________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану түрі: _____________________________________
Барлау кезеңі: ___________________________________________________
Аукцион қадамы №
Қол қою бонусының мөлшерін растау күні мен уақыты
Қатысушының аукциондық нөмірі
Қол қою бонусының расталған мөлшері
1
2
3
1
2

1) ____________________________________________________________________
2) ____________________________________________________________________
Данные из ЭЦП заявителя; дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"___" __________ 20 __ года __________ часов _______ минут.
Аукционный номер участника ____________________________________________
(отображается в заявке после завершения аукциона).
Сведения по результатам технической проверки заявителя:
По состоянию на день/месяц/год, час/минута/секунда по индивидуальному
идентификационному номеру или бизнес-идентификационному номеру участника
информация о наличии непогашенной задолженности по уплате налогов и других
обязательных платежей в бюджет не обнаружена.
Приложение 3
к Правилам проведения
аукциона с использованием
объекта информатизации
оператора электронных
аукционов на предоставление
права недропользования
по углеводородам
в электронной форме
Форма
Реестр итогов аукциона по предоставлению права недропользования по углеводородам
Номер аукциона: _________________________________________________
Дата и время начала аукциона: _____________________________________
Стартовый размер подписного бонуса: _________________________ тенге
Наименование участка недр, местонахождение участка: _______________
Вид недропользования: ___________________________________________
Период разведки: ________________________________________________
№ шага аукциона
Дата и время подтверждения размера подписного бонуса
Аукционный номер участника
Подтвержденный размер подписного бонуса
1
2
3
1
2