Нұр-Сұлтан қаласының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерін белгілеу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 1-2553 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 қыркүйекте № 29608 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Су кодексі 94-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласының әкімі А. Кульгинов
"Келісілді"
"Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі
Есіл бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі Экологиялық
реттеу және бақылау комитетінің
Нұр-Сұлтан қаласы бойынша
экология департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Санитарлық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті Нұр-Сұлтан
қаласының Санитарлық-
эпидемиологиялық бақылау
департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
2022 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 1-2553 қаулысына
қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер
Су объектісінің атауы
Көпшiлiктiң демалу орны
Орналасқан жері
1
Есіл өзені
"Столичный двор" демалыс аймағы
"Алматы" ауданы, "Күйгенжар" тұрғын алқабы
2
Есіл өзені
"Три пескаря" демалыс аймағы
"Сарыарқа" ауданы
3
Есіл өзені
"Оазис" орталық жағажайы
"Есіл" ауданы, орталық елордалық саябақ
4
Есіл өзені
коммуналдық жағажай
"Сарыарқа" ауданы, Ш. Бейсекова көшесі бойындағы көпірдің оң жағы

Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях города Астаны
Постановление акимата города Нур-Султана от 14 сентября 2022 года № 1-2553. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 сентября 2022 года № 29608.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления акимата города Астаны от 18.10.2023 № 514-2236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Водного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Нур-Султан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях города Астаны согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата города Астаны от 18.10.2023 № 514-2236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Нур-Султан" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Нур-Султан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Нур-Султан.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Нур-Султан А. Кульгинов
"Согласовано"
Республиканское государственное
учреждение "Есильская бассейновая
инспекция по регулированию
использования и охране водных
ресурсов Комитета по водным
ресурсам Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Республиканское государственное
учреждение "Департамент экологии
по городу Нур-Султан Комитета
экологического регулирования
и контроля Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Республиканское государственное
учреждение "Департамент санитарно-
эпидемиологического контроля
города Нур-Султана Комитета
санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
Приложение
к постановлению
Акимата города Нур-Султан
от 14 сентября 2022 года № 1-2553
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях города Астаны
Сноска. Заголовок - в редакции постановления акимата города Астаны от 18.10.2023 № 514-2236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 18.10.2023 № 514-2236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование водного объекта
Место массового отдыха
Место расположения
1
река Есиль
зона отдыха "Столичный двор"
район "Алматы", жилой массив "Күйгенжар"
2
река Есиль
зона отдыха "Три пескаря"
район "Сарыарка"
3.
река Есиль
центральный пляж "Оазис"
район "Нұра", центральный столичный парк
4
река Есиль
коммунальный пляж
район "Сарыарка", справа от моста по улице Ш. Бейсековой
5.
река Есиль
зона отдыха "Армина"
район "Алматы", жилой массив "Күйгенжар"