Астана қаласындағы шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 280/36-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 21 желтоқсанда № 31187 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 95/12-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 31.10.2023 № 95/12-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 2-10-тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 787 қаулысына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері – болу құнының 5 (бес) пайызы бекітілсін.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Астане на 2023 год
Решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2022 года № 280/36-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2022 года № 31187. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 31 октября 2023 года № 95/12-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 31.10.2023 № 95/12-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 787 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января по 31 декабря 2023 года включительно – 5 (пять) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата города Астаны Е. Каналимов