Ақмола облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-12-2 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2022 жылғы 15 наурыздағы № 7С-15-5 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 наурызда № 27153 болып тіркелді
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 7С-12-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25824 болып тіркелді) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 409 851 531,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54 807 364,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 419 931,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 59 596,8 мың тенге;
трансферттер түсімі – 349 564 639,1 мың теңге;
2) шығындар – 413 297 430,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 326 021,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 523 097,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 197 075,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 771 920,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 771 920,1 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 %;
2) облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
4) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
5) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша – 100 %;
6) облыстық бюджетке өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша – 100 %.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 7С-12-2 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 15 марта 2022 года № 7С-15-5. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2022 года № 27153
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 13 декабря 2021 года № 7С-12-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25824) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 409 851 531,8 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54 807 364,9 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 419 931,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 596,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 349 564 639,1 тысяч тенге;
2) затраты – 413 297 430,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 326 021,1 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 523 097,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 197 075,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 771 920,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 771 920,1 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в областной бюджет – 100 %;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100 %;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;
5) по социальному налогу в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 %;
6) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 %.";
пункт 8 изложить в новой редакции:

"8. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте 6 625 980,8 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 4 058 628,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 2 567 352,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы
М.Балпан
Ақмола облыстық мәслихатының
2022 жылғы 15 наурыздағы
№ 7С-15-5 шешіміне
1-қосымша
Ақмола облыстық мәслихатының
2021 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 7С-12-2 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

"8. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрено погашение займов в сумме 6 625 980,8 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 4 058 628,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 2 567 352,8 тысячи тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Акмолинского
областного маслихата
М.Балпан
Приложение 2 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 15 марта
2022 года № 7С-15-5
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 13 декабря
2021 года № 7С-12-2
Областной бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

738 978,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
14 463 908,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 175 106,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 953 228,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
4 295 414,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
493 408,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 425 036,3
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
89 512,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
2 066 069,4
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
88 925 092,7
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
56 256,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
9 297,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
452 227,0
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
200 362,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
19 373 164,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
17 288 400,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 234 465,9
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
4 699 711,7
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
534 754,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 222 062,3
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
2 586 740,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 523 316,3
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 112 006,0
05
Денсаулық сақтау
4 486 671,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 243 646,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
250 783,4
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
214 989,2
007
Салауатты өмір салтын насихаттау

738 978,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
14 463 908,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 175 106,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 953 228,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
4 295 414,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
493 408,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 425 036,3
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
89 512,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
2 066 069,4
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
88 925 092,7
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
56 256,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 297,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
452 227,0
089
Организация профессионального обучения
200 362,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19 373 164,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
17 288 400,0
285
Управление физической культуры и спорта области
5 234 465,9
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
4 699 711,7
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
534 754,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 222 062,3
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2 586 740,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
5 523 316,3
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
1 112 006,0
05
Здравоохранение
4 486 671,3
253
Управление здравоохранения области
4 243 646,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
250 783,4
006
Услуги по охране материнства и детства
214 989,2
007
Пропаганда здорового образа жизни

44 001,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
129 778,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 007,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
22 442,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
50 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 046 908,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
130 455,2
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
900,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 496 041,8
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
21 717,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
335 329,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
859,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
496 436,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
243 024,7
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
243 024,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
11 300 311,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 064 952,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
232 815,9
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 266 279,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
97 324,3
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 428,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 289 204,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

44 001,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
129 778,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 007,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
22 442,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
50 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 046 908,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
130 455,2
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
900,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 496 041,8
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами и на оказание медицинской помощи лицам содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы
21 717,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
335 329,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
859,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
496 436,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
243 024,7
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
243 024,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 300 311,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 064 952,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
232 815,9
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 266 279,0
003
Социальная поддержка инвалидов
97 324,3
007
Капитальные расходы государственного органа
9 428,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 289 204,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

900,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
62 280,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 283,0
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
15 283,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 777 936,9
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
324 630,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29 540,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұнқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
4 763,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
39 000,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 234 893,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
32 954 424,9
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
328 322,9
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
789 012,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
8 151 248,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
35 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 653 747,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 654 433,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау

900,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
62 280,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
15 283,0
020
Развитие объектов сельского хозяйства
15 283,0
719
Управление ветеринарии области
1 777 936,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
324 630,9
003
Капитальные расходы государственного органа
29 540,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
4 763,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
39 000,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 234 893,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
32 954 424,9
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
328 322,9
002
Субсидирование развития семеноводства
789 012,0
003
Капитальные расходы государственного органа
900,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
8 151 248,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
35 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 653 747,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 654 433,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса

552 559,1
261
Облыстың білім басқармасы
596 774,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
596 774,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
795 951,0
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
647 279,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
148 672,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
491 337,0
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
344 297,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
147 040,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
2 332 389,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
100 000,0
006
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 846 161,0
015
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
347 228,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 289 176,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 289 176,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 284 884,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 292,0
15
Трансферттер
63 181 152,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
63 181 152,6
007
Субвенциялар
50 236 129,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
79 481,1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 836 699,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
893,8
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

552 559,1
261
Управление образования области
596 774,0
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
596 774,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
795 951,0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
647 279,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
148 672,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
491 337,0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
344 297,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
147 040,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
2 332 389,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
100 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 846 161,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
347 228,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
39 000,0
14
Обслуживание долга
2 289 176,0
257
Управление финансов области
2 289 176,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 284 884,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 292,0
15
Трансферты
63 181 152,6
257
Управление финансов области
63 181 152,6
007
Субвенции
50 236 129,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
79 481,1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
9 836 699,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
893,8
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

7 352,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
67 243,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
253 270,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
576 129,0
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
366 745,7
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
56 667,1
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
25 911,5
Бурабай ауданының "Белсенді ұзақ өмір" сүру орталағы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің әкімшілік ғимаратына күрделі жөндеу жүргізуге жобалау - сметалық құжаттама әзірлеу
9 803,5
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге
15 000,0
Облыстың мәдениет басқармасы
884 458,6
Мәдениет объектілерін жөндеуге
763 792,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
70 000,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
40 664,0
Атбасар ауданының Бастау ауылында жастардың бос уақытын өткізу орталығын ұстауға
10 002,0
Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы
150 000,0
"Smart Aqkol" коммуналдық мемлекеттік мемемесін қамтамасыз етуге
150 000,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
940 303,0
Спорт объектілерін жөндеуге
167 653,0
Спорттық жабдықтарды орнату
426 642,0
Есіл ауданының мүгедектері үшін спорттық құрал-саймандар сатып алу
5 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
341 008,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 558 365,9
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
4 677 239,8
Шортанды ауданында тұрғын үй сатып алу
30 000,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
851 126,1
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11 185 422,2
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
9 380 832,2
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
1 804 590,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
678 788,5
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
593 681,5
Бурабай ауданы Щучинск қаласының инженерлік желілерін түгендеуге

7 352,0
На обеспечение льготного проезда
67 243,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
253 270,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
576 129,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов
366 745,7
На единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
56 667,1
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной войне
25 911,5
На разработку проектно-сметной документации для проведения капитального ремонта административного здания коммунального государственного учреждения "Центр активного долголетия "Белсендi ұзақ өмір" Бурабайского района
9 803,5
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
15 000,0
Управление культуры области
884 458,6
На ремонт объектов культуры
763 792,6
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
70 000,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
40 664,0
На содержание Центра досуга молодежи в селе Бастау Атбасарского района
10 002,0
Управление цифровизации и архивов области
150 000,0
На содержание коммунальное государственное учреждение "Smart Aqkol"
150 000,0
Управление физической культуры и спорта области
940 303,0
На ремонт объектов спорта
167 653,0
Установка спортивных площадок
426 642,0
На приобретение спортивного инвентаря для инвалидов Есильского района
5 000,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
341 008,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 558 365,9
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
4 677 239,8
Выкуп жилья в Шортандинском районе
30 000,0
Ремонт системы водоснабжения и водоотведения
851 126,1
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
11 185 422,2
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
9 380 832,2
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 804 590,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
678 788,5
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки
593 681,5
На инвентаризацию инженерных сетей в городе Щучинск Бурабайского района