Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 333 "Ырғыз ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2022 жылғы 8 маусымдағы № 143 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 маусымда № 28462 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 56 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 15.09.2023 № 56 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "Ырғыз ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 21 қыркүйектегі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7502 болып тіркелген) № 333 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Ырғыз ауданында әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларында:
9 тармақтың 2), 3), 4) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне жылу маусымының 6 айы ішінде (1 қаңтардан 15 сәуірге дейін, 15 қазаннан 31 желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 5 000 (бес мың) теңге мөлшерінде уәкілетті органның ұсынған тізімдері негізінде;
3) Қазақстан Республикасының "Ардагерлер туралы" Заңының (бұдан әрі – "Ардагерлер туралы" Заң) күші қолданылатын басқа да адамдарға жылу маусымының 6 айы ішінде (1 қаңтардан 15 сәуірге дейін, 15 қазаннан 31 желтоқсанға дейін) коммуналдық қызметтерге 5 000 (бес мың) теңге мөлшерiнде;
4) мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуге мүгедек балалардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне, білім беру кезеңіне бір мүгедек балаға 2 (екі) айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;";
14 тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне орай:
мүгедектерге 50 000 (елу мың) теңге мөлшерiнде;".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
М. Турымов

О внесении изменений в решение районного маслихата от 21 сентября 2020 года № 333 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Иргизском районе"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 8 июня 2022 года № 143. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2022 года № 28462. Утратило силу решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 15 сентября 2023 года № 56
Сноска. Утратило силу решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2023 № 56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Иргизском районе" от 21 сентября 2020 года № 333 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7502) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Иргизском районе, утвержденных указанным решением:
в пункте 9 подпункты 2), 3), 4) изложить в новой редакции:
"2) Ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств на коммунальные услуги в течение 6 месяцев отопительного сезона (с 1 января по 15 апреля, с 15 октября по 31 декабря) в размере 5 000 (пяти тысяч) тенге, согласно списков, предоставленных уполномоченным органом;
3) другим лицам, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан "О ветеранах" (далее - Закон "О ветеранах") на коммунальные услуги в течение 6 месяцев отопительного сезона (с 1 января по 15 апреля, с 15 октября по 31 декабря) в размере 5 000 (пяти тысяч) тенге;
4) родителям или законным представителям детей-инвалидов, возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов, на одного ребенка – инвалида, в размере 2 (двух) месячных расчетных показателей;";
в пункте 14 подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) ко дню Конституции Республики Казахстан:
инвалидам в размере 50 000 (пятидесяти тысяч) тенге;".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Иргизского
районного маслихата
М. Турымов