Алматы облысы бойынша 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 15 наурызда № 27124 болып тіркелді.
Ескерту. Каулының тақырыбы жаңа редакцияда – Алматы облысы әкімдігінің 23.12.2022 № 405 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 тіркелген) сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2022 жылға арналған субсидиялар көлемдері осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
1-1. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Алматы облысы бойынша 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімі бекітілсін.
Ескерту. Каулы 1-1 тармағымен толықтырылды – Алматы облысы әкімдігінің 23.12.2022 № 405 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
2. Алматы облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) Алматы облысы әкімдігінің "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" 2021 жылғы 26 ақпанындағы № 75 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5894 тіркелген) қаулысы;
2) Алматы облысы әкімдігінің "Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпанындағы "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" № 75 қаулысына өзгеріс мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсанындағы № 479 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25977 тіркелген) қаулысы.

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской области на 2022 год
Постановление акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2022 года № 27124.
Сноска. Заголовок постановления в редации постановления акимата Алматинской области от 23.12.2022 № 405 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404), акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Алматинской области на 2022 год согласно приложению к настоящему постановлению.
1-1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской области на 2022 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 постановления акимата Алматинской области от 23.12.2022 № 405 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Алматинской области:
1) постановление акимата Алматинской области "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" от 26 февраля 2021 года № 75 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5894);
2) постановление акимата Алматинской области "О внесении изменения и дополнений в постановление акимата Алматинской области от 26 февраля 2021 года № 75 "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" от 23 декабря 2021 года № 479 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 25977).

3. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.

5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысы әкімінің міндетін атқарушы Л. Турлашов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы әкімдігінің 23.12.2022 № 405 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Алматы облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша 2022 жылға арналған субсидиялар көлемдері
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидияланатын көлем (бас, килограмм, дана, доза, бал ара ұясын)
Субсидиялар сомасы
(теңге)
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима
Алматинской области Л. Турлашов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Алматинской области от 23.12.2022 № 405 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Алматинской области на 2022 год
Направления субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем (голов, килограмм, штук, пчелиную семью)
Сумма
субсидий
(тенге)
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

2 806
42 090 000
Барлығы
3 237 161 000
Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысына 2-қосымша
Ескерту. Каулы 2-қосымшамен толықтырылды – Алматы облысы әкімдігінің 23.12.2022 № 405 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Алматы облысы бойынша 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативтері, теңге
Өлшемшарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы (50 бастан)
бас
100 000

2 806
42 090 000
Всего
3 237 161 000
Приложение 2 к постановлению акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57
Сноска. Постановление дополнено приложением 2 постановления акимата Алматинской области от 23.12.2022 № 405 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской на 2022 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на единицу, тенге
Критерии
Срок подачи заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления (от 50 голов)
голова
100 000

1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) инфрақұрылымның сәйкестігіне арнайы комиссияның қорытындысын алған сүт-тауар фермалары;
3) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда тіркелуі және деректердің сәйкестігі
Ағымдағы жылдың 25 желтоқсанға
(қоса алғанда) дейін
2
Етті және етті-сүтті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас

1) наличие маточного поголовья (коров и нетелей старше 18 месяцев) не менее 50 голов на момент подачи заявки;
2) молочно-товарные фермы получивший заключение специальной комиссии на соответствие инфраструктуры;
3) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки
до 25 декабря
(включительно) текущего года
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота мясного и мясо-молочного направления
голова

20 000
1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорында тіркелуі және деректердің сәйкестігі
3
Қой малдың аналық басы
бас
3 000
1) өтінім берген сәтте (15 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;

20 000
1) наличие маточного поголовья (коров и нетелей старше 18 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
голова
3 000
1) наличие маточного поголовья (маток старше 15 месяцев) на момент подачи заявки;

2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор тіркелуі және деректердің сәйкестігі
4
Түйелердің аналық басы
бас
15 000
1) өтінім берген сәтте (36 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорында тіркелуі және деректердің сәйкестігі

2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки
4
Маточное поголовье верблюдов
голова
15 000
1) наличие маточного поголовья (возраст маточного поголовья старше 36 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки