Барлық білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысаны бойынша білім алушылары мен тәрбиеленушілерінің қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 1 сәуірдегі № 17-78 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 8 сәуірде № 27493 болып тіркелді
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 2)-тармақшасына, 47-бабы 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облысының жергілікті бюджетінің есебінен қаржыландырылатын, Талдықорған қаласында орналасқан, барлық білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысаны бойынша білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жол жүру билетінің толық құнының елу пайызында (жазғы демалысты қоспағанда) жеңілдікпен жол жүру құқығы берілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Алматы облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелсін (келісім бойынша).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облыстық мәслихатының хатшысы Ж. Жоргенбаев

О льготном проезде на общественном транспорте (кроме такси) обучающихся и воспитанников всех организаций образования очной формы обучения
Решение Алматинского областного маслихата от 1 апреля 2022 года № 17-78. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2022 года № 27493
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 6, подпунктом 1) пункта 4 статьи 47 Закона Республики Казахстан "Об образовании", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить право на льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) обучающимся и воспитанникам всех организаций образования очной формы обучения, пятьдесят процентов от полной стоимости проездного билета (за исключением летних каникул), финансируемых за счет местного бюджета Алматинской области и расположенных в городе Талдыкорган.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на государственное учреждение "Управление образования Алматинской области" (по согласованию).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Алматинского областного маслихата Ж. Жоргенбаев