2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарын және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 564 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 сәуірде № 27606 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
"Агроөнеркәсіп кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағының 12) тармақшасына және "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
3. "Шымкент қаласының ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы оның ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары А. Сәттібаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Шымкент қаласы әкімдігінің

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2022 год
Постановление акимата города Шымкент от 8 апреля 2022 года № 564. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2022 года № 27606. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404), акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2022 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2022 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкент А. Саттыбаева.
5. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Акимата города Шымкент

2022 жылғы 8 сәуірдегі № 564
қаулысына 1-қосымша
2022 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шымкент қаласы әкімдігінің 27.12.2022 № 2589 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
Субсидия соммасы, теңге
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға субсидиялар көлемі
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1.
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

от 8 апреля 2022 года № 564
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 27.12.2022 № 2589 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидий
Сумма субсидий, тенге
Объемы субсидий на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1.
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

7 000
813
5 691 000
Барлығы
301 084 000
Шымкент қаласы әкімдігінің
2022 жылғы 8 сәуірдегі № 564
қаулысына 2-қосымша
2022 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Шымкент қаласы әкімдігінің 27.12.2022 № 2589 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативі, теңге
Өлшемшарттары
Өтінім беру мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы
бас

7 000
813
5 691 000
Итого
301 084 000
Приложение 2 к постановлению
Акимата города Шымкент
от 8 апреля 2022 года № 564
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2022 год
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата города Шымкент от 27.12.2022 № 2589 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 голову, тенге
Критерии
Срок подачи заявки
1
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова

70 000
1) аналық баста тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы
2) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 100 бастан кем емес болуы
3) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы, сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай; тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машинамен сауу;
ветеринариялық препараттарды сақтау орны, малға арналған бекіткіші бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы
Ағымдағы жылдың 20 желтоқсанына дейін
2
Бағымдағы сиырларының саны 50 бастан басталатын шаруашылық және етті, етті-сүтті бағыттағы ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы
бас

70 000
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 100 голов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее, помещение для содержания коров, машинное доение, включая переносные доильные установки, место для хранения ветеринарных препаратов, фиксатор для скота
До 20 декабря текущего года
2
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов и племенное маточное поголовье крупного рогатого скота мясного, мясо-молочного направления
голова

50 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы
2) тасымалданатын сауу қондырғыларын қоса алғанда, машина саууға арналған жабдығы, сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай; тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машинамен сауу
ветеринариялық препараттарды сақтау орны, малға арналған бекіткіші бар тауарлық сүт фермасына берген арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы (бағымдағы сиырларының саны 50 бастан басталатын шаруашылықтар үшін)

50 000
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) на момент подачи заявки не менее 50 голов;
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее, помещение для содержания коров, машинное доение, включая переносные доильные установки, место для хранения ветеринарных препаратов, фиксатор для скота (для хозяйств с фуражным поголовьем коров от 50 голов;

3) аналық баста тиісті тұқым жөніндегі республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы (етті, етті-сүтті бағыттағы ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы үшін)
3
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас
35 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 18 айдан асқан) меншікті аналық басының 15 бастан кем емес болуы
4
Қойлардың аналық басы
бас
8 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 12 айдан асқан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы
5
Жылқылардың аналық басы
бас
30 000

3) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе (для племенного маточного поголовья крупного рогатого скота мясного, мясо-молочного направления)
3
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова
35 000
1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 18 месяцев) не менее 15 голов
4
Маточное поголовье овец
голова
8 000
1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 12 месяцев) не менее 50 голов
5
Маточное поголовье лошадей
голова
30 000

1) өтінім берген сәтте (жасы 36 айдан асқан) меншікті аналық басының 15 бастан кем емес болуы
6
Шошқалардың аналық басы
бас
7 000
1) өтінім берген сәтте (жасы 12 айдан асқан) меншікті аналық басының 50 бастан кем емес болуы
Ескертпе:
Жануарларды күнтізбелік жыл ішінде сатып алған кезде ауыл шаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар сомасының есебі жануарларды ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда тіркеген сәттен бастап жүзеге асырылады.
Өтінімді берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.

1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 36 месяцев) не менее 15 голов
6
Маточное поголовье свиней
голова
7 000
1) наличие собственного маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст от 12 месяцев) не менее 50 голов
Примечание:
При приобретении животных в течение календарного года, расчет суммы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных осуществляется с момента регистрации животных в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
Наличие регистрации и соответствия маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки.