"Шымкент қаласында ортақ су пайдалану қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/382-6с Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 мамырдағы № 16/143-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 маусымда № 28412 болып тіркелді
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "Шымкент қаласында ортақ су пайдалану қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/382-6с шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шымкент қаласында ортақ су пайдаланудың қағидаларын белгілеу туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласында ортақ су пайдаланудың қағидалары осы шешімге қосымшаға сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Шымкент қаласында ортақ су пайдалану қағидалары";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы Шымкент қаласында ортақ су пайдаланудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының Су кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 38-бабының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 19-1/252 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11434 болып тіркелген) Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларына (бұдан әрі - Үлгілік қағидалар) сәйкес әзірленді және Шымкент қаласы мәслихатымен (бұдан әрі - Мәслихат) өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу тәртібін айқындайды.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Экологиялық, техникалық және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық қауiпсiздiгi мақсатында ортақ су пайдалану шектелуi немесе оған тыйым салынуы мүмкiн.";
6-тармақтың 2) тармақшасында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылысжайларындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді Шымкент қаласының әкімдігі Үлгілік қағидалардың 8-тармағына сәйкес белгілейді.";
10, 11 -тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Мәслихат кезекті немесе кезектен тыс сессиясы барысында азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып, ортақ су пайдалану қағидаларында тиісті өңірдің аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлерді айқындайды.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Шымкент от 29 марта 2019 года № 47/382-6с "Об утверждении Правил общего водопользования города Шымкент"
Решение маслихата города Шымкент от 20 мая 2022 года № 16/143-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2022 года № 28412
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "Об утверждении Правил общего водопользования города Шымкент" от 29 марта 2019 года № 47/382-6с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"Об установлении Правил общего водопользования в городе Шымкент";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Установить Правила общего водопользования в городе Шымкент согласно приложению к настоящему решению.";
в приложении к указанному решению:
заголовок изложить в новой редакции:
"Правила общего водопользования в городе Шымкент";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящие Правила общего водопользования в городе Шымкент (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 38 Водного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), Типовыми правилами общего водопользования (далее – Типовые правила), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11434) и определяют порядок установления маслихатом города Шымкент (далее – Маслихат) правил общего водопользования с учетом особенностей региональных условий.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Общее водопользование может быть ограничено или запрещено в целях экологической, технической и санитарно-эпидемиологической безопасности населения.";
подпункт 2) пункта 6 изложить в новой редакции, текст на казахском языке не изменяется:
"2) для рекреационных целей, массового отдыха, туризма и спорта, за исключением водных объектов, представляющих потенциальную селевую опасность;";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях устанавливаются акиматом города Шымкент в соответствии с пунктом 8 Типовых правил.";
пункты 10, 11 изложить в новой редакции:
"10. Маслихат в ходе очередной или внеочередной сессии маслихата в целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий, правилами общего водопользования определяет места, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории города Шымкент.