Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы №12-5 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 5 сәуірдегі № 15-5 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 сәуірде № 27593 болып тіркелді
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы №12-5 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25874 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 532 598 983 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 489 467 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 488 971 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 488 602 545 мың теңге;
2) шығындар – 554 637 283 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -9 707 836 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 4 556 179 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 264 015 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 330 464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 330 464 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 13 декабря 2021 года №12-5 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жамбылского областного маслихата от 5 апреля 2022 года № 15-5. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2022 года № 27593
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 13 декабря 2021 года №12-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №25874) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 532 598 983 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 489 467 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 488 971 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 488 602 545 тысяч тенге;
2) затраты – 554 637 283 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -9 707 836 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 4 556 179 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 264 015 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -12 330 464 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 12 330 464 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

34 771
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 992 885
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
365 642
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
744 398
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
111 332
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
282
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
34 000
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
62 263 888
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 705 745
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
64 421
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
1 846
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
343 595
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 207 096
203
Жамбыл облысында биофармацевтикалық зауыт құрылысы
1 207 096
05
Денсаулық сақтау
12 823 493
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 306 910
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
373 405
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
26 292
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
324 000
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
613
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
582 600
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 788 157
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 788 157
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 151 020
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 151 020
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
74 333
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі

34 771
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов государственных организациях образования
2 992 885
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
365 642
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
744 398
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
111 332
013
Капитальные расходы государственного органа
282
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
34 000
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
62 263 888
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 705 745
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
64 421
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 846
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
343 595
271
Управление строительства области
1 207 096
203
Строительство биофармацевтического завода в Жамбылской области
1 207 096
05
Здравоохранение
12 823 493
253
Управление здравоохранения области
1 306 910
006
Услуги по охране материнства и детства
373 405
007
Пропаганда здорового образа жизни
26 292
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
324 000
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
613
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
582 600
271
Управление строительства области
5 788 157
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 788 157
253
Управление здравоохранения области
2 151 020
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 151 020
253
Управление здравоохранения области
74 333
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами

74 333
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
66 264
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
66 264
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 436 809
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 672
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
213 833
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
34 077
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
87 884
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
51 200
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 702 021
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
157 122
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
21 168 957
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 873 618
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 461 878
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 783 354
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 097 426
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
530 960
261
Облыстың білім басқармасы
841 399
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
489 437
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
249 157
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
102 805
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 722 357
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 722 357
261
Облыстың білім басқармасы
1 536
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

74 333
253
Управление здравоохранения области
66 264
029
Областные базы специального медицинского снабжения
66 264
253
Управление здравоохранения области
3 436 809
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
190 672
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
213 833
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
34 077
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
87 884
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
51 200
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 702 021
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
157 122
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 168 957
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 873 618
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 461 878
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 783 354
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
1 097 426
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
530 960
261
Управление образования области
841 399
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
489 437
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
249 157
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
102 805
271
Управление строительства области
2 722 357
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 722 357
261
Управление образования области
1 536
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

1 597 247
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
184 811
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
111 541
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
901
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
71 042
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 327
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
7 816 307
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 000
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
7 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 809 307
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
7 809 307
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
24 138 714
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
16 594 807
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
361 119
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
857 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
2 079 801
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
153 022
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
22 969
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 877
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
30 000
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
53 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
50 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
6 500
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 071 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 883 331
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
107 100
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 356 125
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау

1 597 247
283
Управление по вопросам молодежной политики области
184 811
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
111 541
003
Капитальные расходы государственного органа
901
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
71 042
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 327
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
7 816 307
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 000
007
Развитие теплоэнергетической системы
7 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 809 307
071
Развитие газотранспортной системы
7 809 307
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
24 138 714
255
Управление сельского хозяйства области
16 594 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
361 119
002
Субсидирование развития семеноводства
857 000
003
Капитальные расходы государственного органа
300
006
Субсидирование производства приоритетных культур
2 079 801
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
153 022
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
22 969
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 877
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
30 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
53 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
50 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 500
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 071 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 883 331
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
107 100
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 356 125
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса