Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 11 тамыздағы № 7-19 "Жетісу облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 21 қазандағы № 11-30 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 1 қарашада № 30362 болып тіркелді
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 11 тамыздағы № 7-19 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29 116 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 345 793 705 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 33 947 370 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 3 480 276 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 308 366 059 мың теңге;
2) шығындар 343 322 334 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 9 655 285 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 15 242 613 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 5 587 328 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 183 914 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 183 914 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 13 215 613 мың теңге;
қарыздарды өтеу 6 031 699 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-2, 6-3, 6-4, 6-10, 6-11 және 6-12-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"6-2. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 76 110 447 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 50 988 340 мың теңге;
денсаулық сақтауға 2 748 820 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 13 344 594 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге 191 109 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға 33 677 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 058 184 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата области Жетісу от 11 августа 2022 года № 7-19 "Об областном бюджете области Жетісу на 2022-2024 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 21 октября 2022 года № 11-30. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 ноября 2022 года № 30362
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2022-2024 годы" от 11 августа 2022 года № 7-19 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29 116) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 345 793 705 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 33 947 370 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 3 480 276 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 308 366 059 тысяч тенге;
2) затраты 343 322 334 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 9 655 285 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 15 242 613 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 5 587 328 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 183 914 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 183 914 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 13 215 613 тысяч тенге;
погашение займов 6 031 699 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.";
пункты 6-2, 6-3, 6-4, 6-10, 6-11 и 6-12 указанного решения изложить в новой редакции:
"6-2. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 76 110 447 тысяч тенге, в том числе на:
образование 50 988 340 тысяч тенге;
здравоохранение 2 748 820 тысяч тенге;
социальную помощь 13 344 594 тысячи тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 191 109 тысяч тенге;
повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов 33 677 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 4 058 184 тысячи тенге;

мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 584 749 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға 1 035 926 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 73 415 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне 53 256 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге 263 111 мың теңге;
ішкі істер органдарының қосымша штат санын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 321 261 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 484 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 1 277 730 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге 20 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 1 111 791 мың теңге.
6-3. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 29 881 164 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
орта білім беру объектілерінің құрылысына 5 667 348 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 1 547 532 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 1 745 721 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 1 150 768 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 2 639 760 мың теңге;
жер үсті су ресурстарын ұлғайтуға 1 405 090 мың теңге;

установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 584 749 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 1 035 926 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 73 415 тысяч тенге;
жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции 53 256 тысяч тенге;
повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел 263 111 тысяч тенге;
содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности органов внутренних дел 321 261 тысяча тенге;
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 4 484 тысячи тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 1 277 730 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" 20 000 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 1 111 791 тысяча тенге.
6-3. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 29 881 164 тысячи тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования 5 667 348 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 1 547 532 тысячи тенге;
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 1 745 721 тысяча тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 1 150 768 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 2 639 760 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 1 405 090 тысяч тенге;

газ тасымалдау жүйесін дамытуға 6 057 313 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 4 978 054 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 3 299 578 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көліктік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға 500 000 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 890 000 мың теңге.

развитие газотранспортной системы 6 057 313 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 4 978 054 тысячи тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 3 299 578 тысяч тенге;
развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах 500 000 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года 890 000 тысяч тенге.

6-4. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 2 494 608 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.
6-10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 21 999 008 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
6-11. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 134 877 мың теңге сомасында көзделсін.

6-4. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 2 494 608 тысяч тенге.
6-10. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в связи с изменением законодательства в сумме 21 999 008 тысяч тенге.
6-11. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 134 877 тысяч тенге.

6-12. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 10 298 571 мың теңге сомасында көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат хатшысы Г. Тойлыбаева
2022 жылғы 21 қазандағы № 11-30 шешіміне қосымша
Жетісу облысының 2022 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

6-12. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 10 298 571 тысяча тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение к решению от 21 октября 2022 года № 11-30
Областной бюджет области Жетісу на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

42 141
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 682
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
8 086
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
43 512
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 058
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 542 229
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 717 776
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 797 078
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 122 100
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
928 046
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 033 270
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 547 928
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
612 856
261
Облыстың білім басқармасы
669 978
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
400 902
037
Әлеуметтік сауықтандыру
155 891
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
50 907
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
62 278
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
5 000
2
Әлеуметтiк көмек
1 629 625
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
776 034
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
776 034
261
Облыстың білім басқармасы
853 591
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
853 591
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16 291 073
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

42 141
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 682
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
8 086
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
43 512
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 058
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 542 229
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 717 776
1
Социальное обеспечение
5 797 078
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 122 100
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
928 046
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 033 270
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов в реабилитационных центрах
1 547 928
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
612 856
261
Управление образования области
669 978
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
400 902
037
Социальная реабилитация
155 891
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
50 907
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
62 278
271
Управление строительства области
5 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
5 000
2
Социальная помощь
1 629 625
256
Управление координации занятости и социальных программ области
776 034
003
Социальная поддержка инвалидов
776 034
261
Управление образования области
853 591
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
853 591
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16 291 073
256
Управление координации занятости и социальных программ области