2022 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарды және өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2022 жылғы 15 наурыздағы № 15/01 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 наурызда № 27227 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 23.08.2022 № 54/02 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2022 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 23.08.2022 № 54/02 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 23.08.2022 № 54/02 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1-2. Субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және өтінім беру мерзімдері осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін
Ескерту. Қаулы 1-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 23.08.2022 № 54/02 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, а также нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных на 2022 год
Постановление акимата Карагандинской области от 15 марта 2022 года № 15/01. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2022 года № 27227.
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата Карагандинской области от 23.08.2022 № 54/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18404) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2022 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления акимата Карагандинской области от 23.08.2022 № 54/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1-1. Утвердить нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 23.08.2022 № 54/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1-2. Утвердить критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-2 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 23.08.2022 № 54/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қарағанды облысы әкімдігінің
2022 жылғы 15 наурыздағы
№ 15/01 қаулысына 1-қосымша
2022 жылға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 15 марта 2022 года
№ 15/01
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства на 2022 год

105 800
1 058 000
Барлық сома
1 058 000
Барлығы
7 991 666
Қарағанды облысы әкімдігінің
2022 жылғы 15 наурыздағы
№ 15/01 қаулысына
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері
Ескерту. Қаулы 2-қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 23.08.2022 № 54/02 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
1
Ауыл шаруашылығы жануарларының, ірі қара малдың аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
бас
10 000
Қарағанды облысы әкімдігінің

105 800
1 058 000
Всего сумма
1 058 000
Всего
7 991 666
Приложение 2
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 15 марта 2022 года
№ 15/01
Нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Сноска. Постановление дополнено приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 23.08.2022 № 54/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
1
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным, маточное поголовье крупного рогатого скота
голова
10 000
Приложение 3
к постановлению акимата
Карагандинской области

2022 жылғы 15 наурыздағы
№ 15/01 қаулысына 3-қосымша
Субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және өтінім беру мерзімдері
Ескерту. Қаулы 3-қосымшамен толықтырылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 23.08.2022 № 54/02 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 25.11.2022 № 81/01 қаулысымен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
Өтінімді берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауылшаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор ақпаратында аналық мал басының деректерге сәйкес және тіркеуде болуы
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорымен және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорымен интеграцияланған өзара іс-қимыл
2022 жылдың тамыз- желтоқсан айлары
1.1
Ірі қара малдың аналық басы
1. өтінім берген сәтте 20 бастан кем емес және 200 бастан аспайтын меншікті аналық малдың болуы;
2. аналық мал басының жасы 18 айдан бастап, бірақ 120 айдан аспауы;
3. азықтық дақылдар егіс алқабының болмауы немесе егіс алқабы 1000 гектардан артық болмауы.

от 15 марта 2022 года
№ 15/01
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки
Сноска. Постановление дополнено приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 23.08.2022 № 54/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции постановления акимата Карагандинской области от 25.11.2022 № 81/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Критерии
Метод проверки в информационной системе субсидирования на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным
Наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья в информационной базе селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с информационной базой селекционной и племенной работы и идентификации селькохозяйственных животных
август- декабрь месяц 2022 года
1.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1. наличие собственного маточного поголовья не менее 20 голов и не более 200 голов на момент подачи заявки;
2. возраст маточного поголовья от 18 месяцев, но не старше 120 месяцев;
3. отсутствие посева зернофуражных культур или их наличие посевных площадей не более 1000 гектаров.