Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 72 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2022 жылғы 4 мамырдағы № 106 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 мамырда № 28001 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 72 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25827 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 438 636 103,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 563 191,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 565 073,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 476,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 403 498 363,5 мың теңге;
2) шығындар – 445 911 065,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -5 988 131,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 6 809 960,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 798 091,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 998 061,5 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 998 061,5 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 284 891,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 284 891,2 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет қаражаты есебінен 2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайту;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
4) Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеу;
5) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету;
6) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету;

О внесении изменений и дополнения в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 72 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 4 мая 2022 года № 106. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2022 года № 28001. Прекращено действие в связи с истечением срока
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 72 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25827) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 438 636 103,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 563 191,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 565 073,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 476,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 403 498 363,5 тысяч тенге;
2) затраты – 445 911 065,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -5 988 131,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 6 809 960,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 798 091,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 998 061,5 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 998 061,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 284 891,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 284 891,2 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2022 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
1) повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда;
2) развитие продуктивной занятости;
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам труда и другим лицам, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
5) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
6) оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения;

7) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
8) адамның иммун тапшылығы вирусы инфекциясы бар балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
9) "Бақытты отбасы" аз қамтылған отбасыларды қолдау орталығының қызметін қамтамасыз ету;
10) Байқоңыр қаласында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрғын үй көмек көрсету;
11) халықтың осал топтарына қолдау көрсету үшін ыстық тамақ ұйымдастыру;
12) I топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшінің қызмет ақысын төлеу;
13) мемлекеттік-жекешелік әріптестік аясында іске қосылған спорт нысандарын ұстау;
14) спортты дамыту;
15) ауылдық округтердің шекараларын анықтау және белгілеу жобаларын әзірлеу;
16) жолаушылар маршрутын субсидиялау;
17) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;
18) каналдарды ұстау;
19) абаттандыру;
20) суландыру қондырғыларын құжаттандыру;
21) мемлекеттік органдардың ғимаратын күрделі жөндеу, абаттандыру және сумен жабдықтау;
22) мәдениет саласының мекемелеріне қосымша штаттық бірлік бөлу.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2022 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) газ жабдықтау жүйесін дамыту;
2) коммуналдық-шаруашылықты дамыту;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
4) коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын үйлерін салу және (немесе) реконструкциялау;
5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
6) көлік инфрақұрылымын дамыту;
7) заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту;
8) "Ауыл – Ел бесігі" бағдарламасы шеңберінде жобаларды қоса қаржыландыру.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 806 630,8 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесідей мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыруға ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін 2022 жылға бағалы қағаздар шығару арқылы облыстың жергілікті атқарушы органымен қарыз алуы мақұлдансын.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

7) оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию;
8) оказание социальной помощи детям с инфекцией вируса иммунодефицита человека;
9) обеспечение деятельности центра поддержки малообеспеченным семьям "Бақытты отбасы";
10) оказание жилищной помощи гражданам Республики Казахстан, проживающих в городе Байконыр;
11) организацию горячего питания для поддержки социально-уязвимых слоев населения;
12) оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам I группы;
13) содержание спортивных объектов введенных в рамках государственного-частного партнерства;
14) развитие спорта;
15) разработку проектов по определению и установлению границ сельских округов;
16) субсидирование пассажирских маршрутов;
17) капитальный и средний ремонт автомобильной дороги;
18) содержание каналов;
19) благоустройство;
20) документацию водных установок;
21) капитальный ремонт здания, благоустройство и водоснабжение государственных органов;
22) дополнительно выделение штатных единиц учреждениям сферы культуры.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2022 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
1) развитие системы газоснабжения;
2) развитие коммунального хозяйства;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
5) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6) развитие транспортной инфраструктуры;
7) формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц;
8) софинансирование проектов в рамках программы "Ауыл – Ел бесігі".";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2022 год в сумме 806 630,8 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Одобрить заимствование местным исполнительным органом области на 2022 год выпуск государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

34 000,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
9 901 749,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
464 937,8
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау"
2 128 888,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 273 865,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
115 689,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 316 106,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" талантарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
46 119,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
98 576 308,2
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
56 665,0
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3 683 003,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
188 345,0
202
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
33 104 407,8
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
40 087 713,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
7 400 053,1
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
6 751 983,3
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
648 069,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 383 410,9
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
355 659,8
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 027 751,1
05
Денсаулық сақтау
6 492 982,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 463 760,7
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
281 652,5
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
278 208,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
49 437,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
158 120,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
63 192,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
46 506,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау

34 000,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
9 901 749,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
464 937,8
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 128 888,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 273 865,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
115 689,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 316 106,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
46 119,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
98 576 308,2
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
56 665,0
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения
3 683 003,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
188 345,0
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
33 104 407,8
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
40 087 713,0
285
Управление физической культуры и спорта области
7 400 053,1
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
6 751 983,3
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
648 069,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 383 410,9
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
355 659,8
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 027 751,1
05
Здравоохранение
6 492 982,5
253
Управление здравоохранения области
6 463 760,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
281 652,5
006
Услуги по охране материнства и детства
278 208,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
49 437,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
158 120,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
63 192,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
46 506,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников

30 713,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 764 689,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
48 600,7
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
16 060,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 759 397,5
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
216 669,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
345 986,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 232,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
403 298,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
29 221,8
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
29 221,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 554 332,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
19 843 585,9
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
232 800,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
546 761,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 441 441,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 900,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 610 865,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
687 779,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

30 713,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 764 689,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
48 600,7
030
Капитальные расходы государственного органа здравоохранения
16 060,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 759 397,5
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
216 669,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
345 986,0
042
Проведение медицинской организации мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 232,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
403 298,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
29 221,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
29 221,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 554 332,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
19 843 585,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
232 800,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
546 761,0
003
Социальная поддержка инвалидов
1 441 441,0
007
Капитальные расходы государственного органа
4 900,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 610 865,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
687 779,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

3 281 433,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 939 705,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
21 306,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 080 523,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
176 120,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 180,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
13 503,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
59 532,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
23 770,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
75 051,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
66 419,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 365 882,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 650,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
222 406,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
73 010,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 462,0
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 462,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 547 949,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 400 504,8
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
209 904,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 720,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
5 178 880,8
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
147 444,4
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 584,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 860,0
12
Көлiк және коммуникация
17 628 059,6
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы

3 281 433,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 939 705,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
21 306,0
719
Управление ветеринарии области
2 080 523,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
176 120,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 180,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
13 503,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
59 532,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
23 770,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
75 051,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
66 419,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
1 365 882,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 650,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
222 406,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
73 010,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 462,0
020
Развитие объектов сельского хозяйства
1 462,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 547 949,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 400 504,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
209 904,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 720,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
5 178 880,8
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
147 444,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
137 584,4
003
Капитальные расходы государственного органа
9 860,0
12
Транспорт и коммуникации
17 628 059,6
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области

139 636,0
060
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 051 500,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
690 364,0
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
159 148,0
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 528,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 620,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
738 939,0
053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
419 488,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
319 451,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
470 767,1
051
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
250 000,0
093
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
104 558,1
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 209,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
1 429 083,0
005
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
50 000,0
006
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 039 824,0
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
4 659,0
015
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
264 600,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
70 000,0
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
14 055,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
14 055,0
14
Борышқа қызмет көрсету
1 980 634,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 980 634,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 970 284,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
10 350,0
15
Трансферттер
108 323 920,7
257
Облыстың қаржы басқармасы
108 323 920,7
007
Субвенциялар

139 636,0
060
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 051 500,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
690 364,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
159 148,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
150 528,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 620,0
285
Управление физической культуры и спорта области
738 939,0
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
419 488,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
319 451,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
470 767,1
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
250 000,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
104 558,1
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 209,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
1 429 083,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
50 000,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
1 039 824,0
008
Поддержка предпринимательской деятельности
4 659,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
264 600,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
70 000,0
743
Управление цифровых технологий области
14 055,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
14 055,0
14
Обслуживание долга
1 980 634,0
257
Управление финансов области
1 980 634,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 970 284,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
10 350,0
15
Трансферты
108 323 920,7
257
Управление финансов области
108 323 920,7
007
Субвенции