Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 37/446 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және (немесе) жеңілдікті шарттармен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 9/112 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 11 сәуірде № 27510 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 37/446 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін және (немесе) жеңілдікті шарттармен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4278 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Маңғыстау облысының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына тегін амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы";
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, мамандандырылған емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін берілсін".
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев
Маңғыстау облыстық
мәслихатының
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 9/112 шешіміне
қосымша
Маңғыстау облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 28 тамыздағы
№ 37/446 шешіміне
1-қосымша
Маңғыстау облысында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы тізбесі
Аурудың атауы
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау көрсеткіші (дәрежесі, сатысы, ағым ауырлығы)
Дәрілік заттардың (шығару нысаны), мамандандырылған емдік өнімдердің және медициналық бұйымдардың атауы
1
2
3
4
5

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 28 августа 2020 года № 37/446 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно и (или) на льготных условиях"
Решение Мангистауского областного маслихата от 29 марта 2022 года № 9/112. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2022 года № 27510
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно и (или) на льготных условиях" от 28 августа 2020 года № 37/446 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4278) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан постоянно проживающих на территории Мангистауской области при амбулаторном лечении бесплатно";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению 1 к настоящему решению".
приложение 1 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев
Приложение к решению
Мангистауского областного
маслихата от 29 марта
2022 года № 9/112
Приложение 1 к решению
Мангистауского областного
маслихата от 28 августа
2020 года № 37/446
Перечень дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в Мангистауской области при амбулаторном лечении бесплатно
Наименование заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма), медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
1
2
3
4
5

1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
1
Мультифокалдық, краниалдық дистония
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
А-гемаглютинин типті ботулиндік упттық кешен, бұлшықет ішіне және тер астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
2
Психикалық ауру
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Миртазапин
3
Ювенильді артрит
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Тоцилизумаб
Канакинумаб
4
Тромбофилия
Диспансерлік есепте тұрған жүкті әйелдер және босанғаннан кейінгі кезеңде босанған әйелдер
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Натрий эноксапарині
Кальций надропарині
5
Дәнекер тінінің жүйелік аурулары, неврологиялық аурулар, Девик ауру
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Ритуксимаб
6
Буллалы эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Құрамында күміс сульфотиазолы бар крем, сыртқа қолдануға арналған крем
Декспантенол 5%, сыртқа қолдануға арналған крем
Декспантенол 5%, сыртқа қолдануға арналған жақпамай
Хлоргексидин, ерітінді
7
Көмей стенозы, созылмалы канюльтасығыш
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Будесонид, ингаляцияға арналған дозаланған ұнтақ
Фенотерол мен Ипратропий бромиді, ингаляцияға арналған ерітінді/дозаланған ингаляцияға арналған аэрозоль
Ацетилцистеин, ішуге арналған ерітінді
8
Кистозды фиброз (Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Урсодезоксихолий қышқылы
9
Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
3-тен 4-ке ауысу
сатысына
Амин қышқылдарының кетоаналистері, таблеткалар
10
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға
толық жауап
бермейтін
жағдайда
Вигабатрин
Сультиам
11
Дюшен бұлшықет дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға
толық жауап
бермейтін
жағдайда
Дефлазакорт
12
Шашыраңқы беріш
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар
және ауырлық
дәрежесі
Диметилфумарат
13
Онкологиялық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар
және ауырлық
дәрежесі
Атезолизумаб
Изотретиноин
Третиноин
14
Жоғары өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар
және ауырлық
дәрежесі
Мацитентан
Селексипаг
15
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар
және ауырлық
дәрежесі
Флуконазол, капсула
Итраконазол, капсула

1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Мультифокальная, краниальная дистония
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Комплекс ботулинический токсин типа а-гемаглютинин, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения
2
Психические заболевания
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Миртазапин
3
Ювенильный артрит
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб
Канакинумаб
4
Тромбофилия
Беременные состоящие на диспансерном учете и родильницы в
послеродовом периоде
Все стадии и степени тяжести
Эноксапарин натрия
Надропарин кальция
5
Системные заболевания соединительных тканей, неврологические заболевания, болезнь Девика
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб
6
Буллезный эпидермолиз
Все категории
граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Крем на основе сульфотиазола серебра, крем для наружного применения
Декспантенол 5%, крем для наружного применения
Декспантенол 5%, мазь для наружного применения
Хлоргексидин, раствор
7
Стеноз гортани,
хронический канюленоситель
Все категории
граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Будесонид, суспензия для ингаляций дозированная
Фенотерол и Ипратропия бромид, раствор для ингаляций/аэрозоль для ингаляций
Ацетилцистеин, раствор для приема внутрь
8
Кистозный фиброз
(Муковисцидоз)
Дети до 18 лет,
состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Урсодезоксихолевая кислота
9
Хроническая почечная недостаточность
Все категории
граждан, состоящие на диспансерном учете
Переход с 3 в 4
стадию
Кетоаналоги аминокислот, таблетки
10
Эпилепсия
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом
на традиционную
терапию
Вигабатрин
Сультиам
11
Прогрессирующая мышечная дистрофия Дюшенна
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом
на традиционную
терапию
Дефлазакорт
12
Рассеянный склероз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Диметилфумарат
13
Онкологические заболевания
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Атезолизумаб
Изотретиноин
Третиноин
14
Высокая легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Мацитентан
Селексипаг
15
Состояние после пересадки органов и тканей
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Флуконазол, капсула
Итраконазол, капсула

2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
1
Буллалы эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Күмісі бар майланған таңғыш
Фармпрепаратсыз таңғыш
Стерильді таңғыш
Абсорбциялайтын стерильді таңғыш
Абсорбциялайтын таңғыш
Бұласыр
Гидротюль, гидроактивті майланған таңғыш
Перуан бальзамы бар майланған таңғыш
Стерильді майлықтар
Бекітетін созылмалы бинт
Бекітетін бинт
Торлы құбырлы бинт
Жұмсақ стерильді емес мақталы бинт
Хлорамфеникол негізіндегі стерильді таңғыш
2
Көмей стенозы, созылмалы канюльтасығыш
Диспансерлік есепте
тұрған азаматтардың
барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Вакууммен басқарылатын аспирациялық катетер (қақырықтан тазарту үшін)
Трахеостомия түтігі
Трахеостоманы бекіту жолақтары
Трахеостомиялық түтіктің астына салуға арналған майлықтар
Дауыс клапандары
Бір рет қолданатын Жанне шприцтері
Жылу алмастырғыш
Гастростомия түтігі (баланы тамақтандыру үшін) F-16
Трахеостомаға арналған бітегіш
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі мамандандырылған емдік өнімдер
1
Буллалы эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Арнайы емдік тамақтану
2
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Глютенсыз арнайы ұн
3
Кистозды фиброз
(Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Мамандандырылған емдік өнімдер

2. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Повязка мазевая с серебром
Повязка без фармпрепаратов
Повязка стерильная
Повязка абсорбирующая стерильная
Повязка абсорбирующая
Пластырь
Гидротюль, гидроактивная мазевая повязка
Повязка мазевая с перуанским бальзамом
Стерильные салфетки
Бинт фиксирующийся эластичный
Фиксирующийся бинт
Сетчатый трубчатый бинт
Бинт ваттный мягкий нестерильный
Стерильная повязка на основе хлорамфеникола
2
Стеноз гортани,
хронический канюленоситель
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Аспирационный катетер с вакуумным контролем (для санации мокроты)
Трахеостомическая трубка
Фиксирующие ленты для трахеостомы
Cалфетки для подкладывания под трахеостомическую трубку
Голосовые клапаны
Шприцы Жанне одноразовые
Тепловлагообменник
Гастростомическая трубка (для питания ребенка) F-16
Заглушки на трахеостому
3. Специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Специализированное лечебное питание
2
Целиакия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Специализированная мука без глютена
3
Кистозный фиброз
(Муковисцидоз)
Дети до 18 лет,
состоящие на
диспансерном учете
Все стадии и
степени тяжести
Специализированные лечебные продукты