Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 8/99 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 24 тамыздағы № 13/150 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қыркүйекте № 29427 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Маңғыстау облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 8/99 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26086 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 304 840 631,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 135 507 001,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 763 215,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 295 489,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 159 274 925,7 мың теңге;
2) шығындар – 301 769 787,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 95 723,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 495 690,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 399 967,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – 2 975 120,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 2 975 120,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 686 074,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 036 297,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 8/99 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 24 августа 2022 года № 13/150. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2022 года № 29427
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 8/99 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26086) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 304 840 631,6 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 135 507 001,1 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 9 763 215,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 295 489,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 159 274 925,7 тысяч тенге;
2) затраты – 301 769 787,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 95 723,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 495 690,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 399 967,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – 2 975 120,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 2 975 120,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 686 074 тысячи тенге;
погашение займов – 11 036 297 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 375 102,2 теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2022 жылғы 24 тамыздағы
№ 13/150 шешіміне
қосымша
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2021 жылғы 14 желтоқсандағы

используемые остатки бюджетных средств – 375 102,2 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 24 августа 2022 года № 13/150
Приложение 1
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 14 декабря 2021 года

360 854,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
682 131,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
152 241,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
580 574,0
261
Облыстың білім басқармасы
827 017,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
469 823,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
341 585,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 609,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
6 000,0
2
Әлеуметтiк көмек
38 974,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
38 974,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
38 974,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 586 643,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 413 283,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
236 761,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
65 466,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 450,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
132 940,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
25 481,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 945 185,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
22 879,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
22 879,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
150 481,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
150 481,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 778 600,0
Тұрғын үй шаруашылығы
70 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы

360 854,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
682 131,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
152 241,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
580 574,0
261
Управление образования области
827 017,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
469 823,0
037
Социальная реабилитация
341 585,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 609,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
6 000,0
2
Социальная помощь
38 974,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
38 974,0
003
Социальная поддержка инвалидов
38 974,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 586 643,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 413 283,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
236 761,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
65 466,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 450,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
132 940,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 481,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 945 185,0
263
Управление внутренней политики области
22 879,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
22 879,0
298
Управление государственной инспекции труда области
150 481,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
150 481,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 778 600,0
1
Жилищное хозяйство
70 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области